STADSNIEUWS. Brand. C. S. Jaring. f Staatsloterij. Benoemingen. Voetbal. De Wognummers. Een n;euwe rfjwielzaak. Gevaarlijk. Overgeplaatst. Volksgebouwf,, Voorwaarts". „Ons Genoegen". „Nieuw Leien". Prijsuitreiking In Suisse. Jong Nederland. Geslaagd. Agenda. Publieke vermakelijkheden. Laatite B crlchtcn Uit Schermerhorn. Voor een zier talrijk publiek gaf de zangvereeni- ging „Vooruit" met medewerking van de kinderzang- school, beide onder directie van den heer J. Kuilman, gisteravond eene goed geslaagde uitvoering, De eerste afdeeling van 't programma, bestaande uit 8 zangnummers„Bede voor 't vaderland" van Valerius, „Bestendigs" van Heijblom, „Avondgebed" van Haydn, dat met de pianobegeleiding van m«j. van Nienes bepaald mooi was, „Hopend", „Lievend" en „In stillen Nacht" van Coenen, „Nieuw Leven" van Beethoven en „Afscheid van 't Woud" van Men delssohn werd over 't geheel genomen goed gezongen. Daarna werd de operette „De Prins van Sind" in costuum door de kinderzangschool opgevoerd. Dat ook dit spel bijval verwierf, bewees het oorverdoovend applaus, dat na elk bedrijf den kleinen ten deel viel Een woord van lof in dezen aan den heer Kuilman is welverdiend. Na de pauze werden door de zangvereeniging nog gezongen„Een'' nieuw lied van een" Meisje en een Schipper" van den Hertog, „Rust"j en „Probatum" van Heijblom en het „Bondslied" van Paardekoper Ook deze nummers werden goed 'uitgevoerd, in aanmerking nemende dej wisseling van krachten, waar< aan eene vereeniging in eene" kleine plaats zoozeer blootstaat. Somwijlen verliest zij bij vertrek goede krachten, terwijl alsdan weder met jong aangekomenen moet worden begonnen. Ten slotte 'richtte de heer Kuilman tot de aanwe zigen een woord van dank voor de talrijke opkomst en de aandacht waarmede het geheel werd gevolgd Naar wij vernemen zaldeze vereeniging het vol gend jaar, als afdeeling van den Provincialen Bond van Zangvereenigingen wederom mededoen aan het nader uit te schrijven concours van dien Bond. Voor de derde maal binnen 10 dagen tijds woedde te Zaandam een felle brand. Zaterdagavond brak brand uit bij den heer B. Veldkamp, een aardappel en groentenhandel en een wasch- en strijkinrichting ^Zaterdagavond was m< j. Veldkamp op de tweede verdieping bezig een potje vet tel smelten.'.Bij het aft alen kantelde het. H t vet liep in 't vuur en eeD hoog oplaaiende vlam tastte de te drogen kleeren aan Het vier verdiepingen hooge gebouw werkte als een schoorsteen en de bovenste drie verdiepingen waren weldra één vuurzee. Toen de bewoners reeds buiten waren, werd nog een kind gemist. Na eenig zoeken en roepen vond men den kleine onder een strijktafel. De brandweer, werkende met elf stralen, waaronder een drietal op de waterleiding, wist het vuur tot de drie bovenverdiepingen te beperken. Het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente kreeg schade tengevolge van blakeren en 't springen van 'n dertigtal ruiten. De belendende perceelen kregen brandschade en veel waterschade. Een der bewoners van belendende perceelen kreeg een ernstige kuitwonde, doordien hij door een dakraam stapte. Te Helder werd j.l. Zaterdagavond, op initiatief der vereeniging „Helders Belang", eene vergadering ge houden, ten doel hebbendehet oprichten van een huldeblijk, gewijd aan de nagedachtenis van den heer C. S. Jaring,» lid van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Een groot aantal vereenigingen was vertegenwoordigd, benevens tal van particuliere belangstellenden. Een comité van 25 personen werd benoemd, bestaande uit het bestuur van „Helders Belang",r uit elke vertegenwoordigde vereeniging een bestuurder, en eenige particuliere leden. Aan dit comité is opgedragen, om aan de in de vergadering uitgesproken gedachte, uitvoering te geven. Trekking van Maandag 23 November. 1 n ïrlaacja 1a lriof No. 9156 f 1500. Nos. '7593 en' 17286 elk f 1000, No. 17706 f 400. Nos. 8190, 12973'en 16345 elk f 200. No. 2601, 3805, 4873 en 17000 elkr 100. B. en W. bieden den Raad aan een tweetal aanbe velingen voor de benoeming van een opzichter, meer in het bijzonder voor het bouw- en woningtoezicht, en van een tweeden opzichter bij den dienst der ge meente-werken, waarop geplaatst A. Opzichter, meer infhet bijzonder voor het bouw en woningtoezicht. 1. G. Vos, opzichter-teekenaar bij de~onderwijs-ge- bouwen te Leiden2. A. S. Larjouw, opzichter bij het bouw- en woning-toezicht te Deventer3. J. O. Leich, tijdelijk oprichter bij den Prov. Waterstaat in Overijssel, te Apeldoorn. B. 2e opzichter bij den dienst der gemeente-werken. 1. D. Hartog, opzichter-teekenaar te Deurne 2. A. Tip, opzichter-teekenaar te Eindhoven 3. H. de Vries Az. opzichter-teekenaar te Amsterdam. n B. en W. stellen den Raad voor tot benoemingen voor <jen handelsavondcursus voor handels- en kantoor bedienden over te gaan, naar aanleiding van de vol gende aanbevelingen Voor boekhouden, handelsrecht en handelsaardrijks- kunde: 1. J. H. Elfring, te Alkmaar. 2. H. Selle- mans, te Alkmaar. Voor Hoogduitsche taal: L. Leijdesdorff, leeraar aan het gymnasium te Alkmaar. Voor Nederlandsche taal: 1. K. Tinholt, onderwij zer met hoofdacte aan de Burgerschool te Alkmaar. 2. K. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren. Voor schrijven: 1. K. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren. 2. K. Butter, onderwijzer met verpl. hoofdacte aan de 3e gemeenteschool te Alkmaar. Voor rekenen: 1. K. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren. 2. K. Butter, onderwijzer met verpl. hoofdacte aan de 3e gemeenteschool te .Alkmaar. Alcmaria Victric IIISport II (Zaandam). De wedstrijd Alcmaria Victrix IIISport II (Zaandam) is, door onvolledig opkomen van Sport niet gespeeld. Alcmaria heeft waarschijnlijk dus eene overwinning van 50 behaald, helaas de eenige! Alcmaria Victrix IIVolharding I (Hoorn) Alkmaar, met twee invallers, beiden uit de halfs-li- nie, speelde voor de rust, tegen wind. Hoorn, tien man sterk, had den aftrap, en men zag hun kracht heel spoedig, Alcmaria zou het zwaar te verantwoor den hebben. In den beginne meer in 't midden, was het spel later meer bij Alcmaria's doel. De twee halfs backs werden gemist en terdege. Hoorn kreeg dan ook al heel spoedig de leiding. Het Alkmaarsche spel bleef nu ietwat laksch, onge lukkig en slecht werd er geschoten, die eerste goal scheen den moed verdreven te hebben. De rust ging dan ook in met een 10 voor Volharding. Na de rust was Alcmaria beslist de sterkste. Het ge- lieele spel werd bijna op Volhardings helft gespeeld; maar de Hoornaars hadden een hechte verdediging. 7 Meer slecht dan ongelukkig schieten kwam nu uit Noch de linker- noch de rechterzijde van Alkmaar had geluk, en er waren toch inderdaad wel kansen! Er werd hard gewerkt, maar zonder samenspel. Maar lag niet alleen aan Alcmaria's voorhoede, ook de ach terhoede was niet zooals anders, 't Gelukte niet gelijk spel te maken. Volharding ging naar huis met een 10 overwinning. VoorwaartsAlcmvria I. Deze gisteren te Rijswijk gespeelde wedstrijd heeft tegen veler verwachting een groote nederlaag der Alk- maarders tot resultaat gehad. De Hagenaars zege vierden met 7-0. Alcmaria Victrix was genoodzaakt met s.lechts tien spelers uit te komen, daar een der spelers zonder kennisgeving was weggebleven; boven dien waren onder dat tiental invallers voor drie der beste spelers van het elftal. Vandaar, dat na het sue ces der laatste weken dit minder gunstige resultaat te verklaren is. Frisia C. F. C., te Leeuwardtn. Zondag heeft het Cadettenelftal gespeeld tegen Frisia te Leeuwarden. Onder een vroolijke marsch van de stafmuziek van het 9e, welwillend beschikbaar gesteld door den commandant van dat regiment, kwamen de spelers in het veld. Reeds bij het goalshotten bleek, dat de Friezen gewoon waren aan een kbiveld, terwijl de Cadetten bijna niet op hun beenen konden staan door de gladheid Frisia trapte af, waarna het spel een tijdje gelijk verdeeld was. Van beide kanten enkele doorbraken waarbij vooral de cadetten linkerwing en de Frisia rechterwing uitblonken. Ongeveer na twintig minuten maakte Frisia haar eerste punt. De Cadetten hadden veel last van het gladde veld Het was een glijpartij op groote schaal voordat de bal was'aangeraakt" lagen de backs meestal in den modder, terwijl de keeper zich niet in zijn doel be wegen kon. Het viel Frisia heel gemakkelijk om spoedig daarna de leiding te vergrooten. Met een mooi hard schot, dat vrijwel onhoudbaar was, werd het eenige punt voor C. F. C. gemaakt, even voor de rust. Ieder verwachtte daarna een over winning der cadetteD, die een sterken wind in den rug kregen. Ze waren dan ook overwegend sterker, maar tot doelpunten kon het niet komen, doordat de voorlinie steeds half (vallende,*' half glijdende moest schieten. Tot ieders verbazing stond de Frisia keeper echter in zijn doel, alsof hij op een prachtig veld stond. Menige voorzet kon dan ook niet worden benut. Plotseling kwam Frisia "weer los en bij regelmatige tusschenpoozen' maakten ze drie goals, alle drie door keurig samenspel van hun rechtervleugel, die wel wat te veel vrij spel had. Het einde kwam met een gi flatteerde 5— 1 overwinning voor de gastheeren. In Alkmaar zullen de Friezen het hard te verant woorden hebben tegen een volledig C. F. C. elftal. Het thans reeds een groote reputatie genietende en ook in het buitenland de aandacht trekkende zang koortje der „Wognummers," dat morgenavond in de Groote kerk alhier een uitvoering geeft, heeft Maan dagavond de tot in den nok gevulde groote zaal van het Gebouw voor K. en W. te 's Hage in verrukking gebracht, door zijn zuiveren, reinen zang. Het bescheiden optreden van deze eenvoudige dorps bewoners, waaraan gelukkig al het gekunstelde ontbreekt en die wars zijn van alle uiterlijk vertoon, doet zoo aangenaam aan. Eenvoudig als hun uiterlijk, is ook hun zang. Frachtstemmen zijn er onder, vooral bij de mannen stemmen en samen vormen zij een geheel van zeld zaam scboone welluidendheid. Hun voordracht boeit, bekoort en ontroert door dien eenvoud, die het kenmerk is van het ware. Na ieder nummer gaf het publiek dan ook van zijn groote inge nomenheid blijk. Hoewel de Wognummers als „koor" (wat een ver rukkelijk mooie pianissimo's!) zich van hun besten kant doen kennen, moet toch ook de sopraan-zangeres, die de soli zong in het Ave Maria, het Zonnelied, Klein Moederke en I'anis Angelicus, met dankbaar heid genoemd wórden. Met haar frissche natuurstem maakte zij vooral in de twee laatstgenoemde liederen diepen indruk. Het „Klein Moederke" werd gebis seerd. De Wognummers zullen 31 Jan. a.s. in de Buchstein- saal, 2e Eebr., a.s. in de Klindworth Scharwenkusaal, 3 Febr. a.s. in de Bluthnersaal en 4 Febr. a. s. in de Philharmonie te Berlijn optreden. Op het concert in de Bluthnersaal zullen medewer ken James Kwast, Professor aan het Steinsche Con servatorium, kleinzoon van wijlen Jacob Kwast, bene vens zijne begaafde Echtgenoote, de in Berlijn zoo ge vierde pianiste Mevr. KwastHodapp. Nadat de heer OIrj de bekende rijwielzaak van den heer Hulst op het Hofplein had overgenomen, heeft hij deze aan eene algeheels herziening onderworpen. Niet alleen zijn er de bekende rrjwielmerken Fcp- gers, Raleigh van de rijwielen en F. N. van de mo tors te verkrijgen, de heer Olij heeft zijne zaak op een grootsche wijze uitgebreid door er aan te voegen een bewaarplaats, tevens verhuurinrichting van auto's Een magnifieke wagen merk Fiat, van de modernste constructie b. v. electrische verlichting, spreekbuis naar den bestuurder, is ten gebruik beschikbaar. Een ruime electrische verlichte, geheel nieuwe be waar- en herstelplaats doen zien, dat de heer Olij niet vreest het spreekwoord „de schaad moet voor de baat uit". Prijswlnners. Gisteren hebben onze turners en turneressen, zich in de i6ó sterk concurreereude wedstrijden to Haarlem, op uitstekende wijze geweerd. Niet minder dan 6 prjjzen werden door hen-uit het strijdperk weggevoerd. In de mannen-afdeeling voor wedstrijden in vrij»-- en staaf-oefeningen, behaalde de Gymn. Vereen. „Turn- lust" den 2en prijs, bestaande in een verguld zilveren eerekruis; voorwaar een kranig succes in deze zóó moeilijken strijd. In de wedstrijden voor knoteoefeningen, waarbij mannen-afdeelingen, concurreerende tegen dames-af deelingen, wist het zwakkere geslacht te overwinnen. De dames-afdeeling van de Gymn. VereeD. „Kracht en Vlugheid", behaalde dan óók den 2en prijs, besta nde in een verguld zilvereu kruis, tevens behaalde zij nog een 3en prijs met stokoefeningen. In den pereoneelen wedstrijd, welke bestond uit een driekamp, n.l. rek-, barren- en hoog-verspringen, bt - baalden de heeren J. Schenk van de Gymn. Vereen. „De Halter" den 3sn prijs, K. Poll den 4an en J Ter- maat van de Gymn. Vereen. „Turnlust" den 5en prijs. Mogen onze wakkere turners op de aarsta&ude wed strijden te Groningen niet ontbreken en de leuze „van Alkmaar de Victorie" steeds blijven hoog houden. De schoorsteen op het huis, hoek Kooltuin-—Zaad- markt stond hedenmiddag zoo gevaarlijk te schudden, zoodat men hem thans ter voorkoming van erger maar naar beneden heeft gehaald. De heer J. W. Gosker, cipier aan het Huis van Be waring alhier, is met ingang van 15 Decemberover geplaatst naar Zwolle. Geslaagd. De heer I. de Leeuw, alhier, slaagde den 21sten te Amsterdam voor het examen Staathuishoudkunde (Munt- Crediet- en Bankwezen.) Duivenwedvlucht. Aan de wedvlucht, van de vereeniging „de Zwaluw", gisteren gehouden van Amersfoort naar Alkmaar, werd door 10 leden met 35 duiven, deelgenomen. Van de vogels, die ten 9 uur werden losgelaten, kwam er een, die van den heer J. Portegijs ten 1.34 uur, op de- eonstateerplaats aan. Van de jongeheeren J. de Vries en H. Cuypers, insgelijks leden dier vereeniging, werd ten 1.51 en 2.3 uur, van ieder een duif aangeboden. Van de andere vogels was ten 4 uur nog niets bekend. Het ongunstige weder, sterke Zuid-Westelijke bries met donkere lucht en motregen, is oorzaak geweest van dezen minder gunstigen uitslag. Men meldt onsGisteravond had de feestelijke ope ning plaats van het nieuwe volksgebouw „Voorwaarts" op de Oudegracht. Wel was het Zaterdag reeds in ge bruik genomen, doch de avond van gisteren droeg een officieel karakter. Voor deze gelegenheid was een spreker uitgenoodigd door de afd. Alkmaar der S. D. A. P. Gelukkig was men hierbij niet, alle pogingen hiertoe faalden, er was geen feestredenaar beschikbaar. Men was genoodzaakt het met eigen krachten te stellen. Het woord werd gevoerd door de heeren Fe- nijn, voorzitter van de afdeeling der S. D. A. P., van Riet, voorzitter van den Alkmaarschen Bestuurders- bond, en Groebe. De avond werd verder gevuld met voordrachten, mu ziek en het zingen der socialistische strijdliederen. Geen plaatsje was onbezet en zelfs de achter de kof fiekamer gelegen huiskamer moest worden ingeruimd om de talrijke bezoekers te kunnen bevatten. Door de muziek vereeniging „Ons Genoegen", onder leiding van den heer A. J. Dirkzen, werd gisteravond in „Diligentia" een uitvoering gegeven. Verscheidene nummers werden ten gehoore gebracht, afgewisseld door comische coupletten, waarvan „Vrije Vrouwen" door twee dames en „Het bedelend Paartje", door een dame en een heer, zich in een bijzonderen bijval mochten verheugen. Door het fanfare-corps, dat zich er waarschijnlijk beter toe leent om in de open lucht een concert te geven dan in een zaal, werd o.a. de di-fileermarsch uit „Faust", van Gounod, Marche des petits tambours, van Jan Morks, La Bohémienne, van Violetta ten beste gegeven. Een gezellig bal besloot den avond, Met algemeene stemmen is in den gisteravond te Haarlem gehouden zangwedstrijd, uitgeschreven door de liedertafel „Haarlem's zanggenot" ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan, in de eerste afdeeling gemengde koren de derde prijs B toegekend aan de zangvereeniging „Nieuw Leven", directeur de heer H. Lindeboom. Zaterdag had de uitreiking plaats der in het groot nationaal kegelconcours behaalde prijzen en die van den biljartwedstrijd. Op de bovenzaal waren de win naars en enkelen a's afgevaardigden van winnende clubs tegenwoordig en na het gewone Alkmaarsche half uurtje, nam de voorzitter der regelingscommissie 't woord. Namens den ondernemer br&cht hij woorden van dank aan de deelnemers. Hij zou velen een hoogen prijs hebben gegund, maar met den behaalden kan hij ze een voor een gelukwenschen en aar moe digen voor een andere gelegenheid. In de verschil lende afdeelingen werden daarop de zestig prijzen van den kegel- en daarna de zes prijzen van den biljartwedstrijd met de kunstvoorwerpen overhandigd. Menig hartelijk woord werd op gelijke wijze aange nomen en een opmerking was ook nu weer waar n.l. dezede meeste en mooiste prijzen gaan weer naar Amsterdam. Ze gingen naar verschillende kanten, maar de afgevaardigde der hoofdstad had een karre- vracht. Onder woorden van dank aan de Jury, de regelingscommisaie, baancommissarissen, deelnemers en allen die tot het welslagen van dit concours had den bijgedragen werd dit concours besloten met een „tot wederziens". Bij de afdeeling Alkmaar bestaat het plan een kunstavond met het abele spel Esmoreit, oud-Hol- landsche liederen en een Middeleeuwschen dans te geven. Voor examen Middelbaar Boekhouden (schoolakte) slaagde heden te 's Gravenhage de heer J. N. Preijer, gep. kapitein der Inf. N. I. L. te Amsterdam. MAANDAG: Gem. zangver. „Alcmaria," repetitie 772 uur, Har monie. Teekengenootsehap „Kunst zij ons doel," teeken avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/i uur. Mannenkoor „De Stem des Volks" repetitie, 73/4 uur, café „De Graanhandel." Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, 91/2 uur. Alkm. Tooneelver., repetitie 8 uur, v. Twisk, Nieu- wesloot. DINSDAG: Christ, gem. zangv. „God is mijn lied," repetitie 71/2 uur, Christ, schooi. Toonkunst, afd. zang, repetitie, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-afdeeling 8s/4 uur; jongens-af deeling 71/2 uur. Gem. zangver. „Door onthouding vereenigd," repeti tie 8 uur, „Graanhandel." Schrift en Belijdenis," openb. verg. 8 uur, Waakt en Bidt. Algem. verg. Burger-IJsclub, 8 uur, Iluchshorn. Ledenvergadering „Toonkunst" 4 uur, Unie. WOENSDAG. Kinderkoor „Zanglust," repetitie van 59 uur, Christ, school. Toonkunst, afd. orkest 81/2 uur Unie. Alkm. Geheel-onth. tooneelver. vergadering Land- straat 61. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/4 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Alkm. Scherpschuttersver. „Alkmaar" repetitie, Nieuwe Doelen. Kinderkoor (dir. H. Lindeboom) repetitie 5 uur, Gentral. „Zang en Vriendschap," repetitie 71/2 uur, Central, Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond, 972 uur. DONDERDAG: Gymn.-ver. „De Halter" oefeningsavond aspiranten- afd. 91/2 uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaarheid, 3 uur, gymn. lokaal. Nederl. Protest. Bond, lezing, 8 uur, Central. Ohr. gem. zangver. „Halleluja," repetitie, 8 uur, Nieuwe Doelen. VRIJDAG: Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," oefeningsavond mannen-afd. 81/2 uur, dames-afd. 7'/4 uur. Vrije Socialistenver., openb. cursusverg., lezing Luitjes, 8 uur, foyer Harmonie. Mannenkoor „Orpheus," repetitie 8 uur, Central. „Alcmaria," ver. t. bev. van vreemdel. verkeer, alge meene verg. 8 uur, „De Toelast." Algem. verg. „IIulp aan lupuslijders, 81/, uur, kl. zaal Unie. ZATERDAG: Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/4 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond 7V4 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," oefeningsavond, meisjes-afd. 372 en 6 uur. Bond v. Vakleeraren, 71/2 uur, bovenz. Chr. school. DINSDAG: j Zangver. „Jacob Kwast," v. Wognum, 8 uur, Groote WOENSDAG: Mannenkoor .Excelsior," 8 uur, Diligentia. LAATSTE POST. Uit Schagen. Den 22sten gaf de gemengde zangvereeniging „Eu- phonia' voor het eerst onder leiding van den nieuwen directeur, de heer Dartillaot van Tright, een concert in het N. H. koffiehuis alhier. De kennismaking met het werk van den heer v. Tright was een zeer aange name. Niet alleen, dat een eigen compositie van den directeur, Herfstnacht, veel succes had, ook een groo- ter werk, Psalm 42 van Mendelssohn, bleek de vereeni ging aardig onder de knie te hebben. In weinig tljds heeft de heer v. Tright wezenlijk veel met „Eupohina" bereikt. Een hartelijk applaus van de vele aanwezigen was een welverdiende hulde aan directeur en koor. Mej. Langenegger begeleidde Psalm 42 op zeer ver dienstelijke wijze. Lofwaardig ook speelden de dames M. de Veer (orgel) en Ohr. Kaan (piano) de zeer mooie ouverture Tidelio van Beethoven. De drie solis ten in de psalm, de jonge dames D. v. d. Horst, M. de Veer en M. Roggeveen Dd., zongen hare solo's met groote zuiverheid en mooie voordracht. Als altijd, sloot een gezellig bal, onder leiding van den heer Groen van Alkmaar den concertavond. EEN INVAL IN BOSNIë. PARIJS, 22 Nov. Aan het „Petit Journal" wordt uit Weenen bericht, dat een bende Serviërs, die in Bosnië waren binnengedrongen, door de Oostenrijkers werden teruggeslagen. Er vielen twintig dooden, waar van zeventien Serviërs en drie Oostenrijkers. VENEZUELA'S PRESIDENT NAAR EUROPA. LONDEN, 22 November. President Castro heeft Curasao verlaten met het doel zich naar Europa te be geven, ten einde daar binnenkort een operatie te on dergaan. AARDBEVING IN PORTUGAL. LISSABON, 22 Nov. Er is een aardschok gevoeld te Allandra, Alverea, Villafranca, Arinda bij Lissabon. Het personeel van verschillende fabrieken werd bevan gen door een paniek. Enkele muren werden uit hun voegen gebracht. GEEN PARLEMENT IN PERZIë. TEHERAN, 22 Nov. De sjah heeft een proclama tie uitgevaardigd, dat hij, na beloofd te hebben het parlement den veertienden November te zullen bijeen roepen, van plan was geweest woord te houden, maar dat hij, nu Vernomen hebbende, dat het volk noch een parlement, noch een constitutie verlangt, besloten beeft aan deze wenschen toe te geven; en daar boven dien de geestelijkheid uitgemaakt heeft, dat de instel ling van een parlement in strijd is met de wetten van den Islam, zal nooit in de toekomst, onder wat voor wendsel ook, zulk een parlement weer ingesteld wor den. LABRIS, 23 Nov. De partijgenooten van Sabarkahn vielen gisteren Marand aan, welke stad door den zoon va n den gouverneur Schoedschadt Nizam verdedigd werd. Deze moest zich echter in de richting van Choi terugtrekken. Hedenmorgen begonnen de inwoners deze stad te ontruimen om naar Tabris te vluchten. De revoluti- onnairen zijn meester van Marand. DE OORLOG AANSTAANDE? LONDEN23 Nov. (V. D.) Central New# deelt mede dat de Unione Austri&ca di Navigazione hare 36 schepen tegen oorlogsrisico binnen enkele maanden verzekert. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. ■JSÏ®™ Zitting van 20 November 1908. K. B. te Bergen, overtreding Provinciaal reglement, j 2 boete of 1 dag hechtenis. W. de V. te Zuidscharwoude, in staat van dronken schap de orde verstoren, 4 boete of 2 dagen hechte nis. J. v. d. P. te Egmond aan Zee, konijnendelven, 5 bcete of 2 dagen hechtenis. P. II., C. R. te Haronkarspel, D. II. te Oudkarspel, Jachtwetovertreding, de le en 2e ieder 2 maal 8 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, de 3e 2 maal 5 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. J. F. te Noordscharwoude, J. H., M. H. te Heiloo, straatschenderij, de le 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 5 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis, de Se f 5 boete of 2 dagen hechtenis. G. B. te Castricum, M. B. te Alkmaar, Leerplicht- overtreding, de le 7.50 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 2 dagen hechtenis. N. O., T. S. te Alkmaar, T. G„ D. J. te Oude Nie- derp, het verwekken van nachtrumoer, de le en 2e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e en 3e ieder 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. P. S. te Hensbroek, S. W. te St. Paneras, A. K., J. v. 't V., C. J. D., J. J. B., D. T., W. K. te Alkmaar, M. H., E. de G„ A. v. d. W. te Egmond aan Zee, A. B. te Limmen, overtreding Politieverordening, de le 1 bcete of 1 dag hechtenis, de 2e en 11e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 14 dagen tuchtschool, de 4e, 6e en 9e ieder teruggave aan zijne ouders, de 5e en 10e ieder 0.50 boete of 1 week tucht school, de 7e en 8e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 12e 2 maal 3 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J'. v. T. te Limmen, V. de V., E. v. D., O. O. te Alk maar, O. S. te Amsterdam, P. M. te Sint Paneras, J. S„ J. R. te Uitgeest, F. J., D. B., O. B. te Bergen, overtreding Rijwielwet, de le en 4e ieder 2 boete of 1 dag' hechtenis, de 2e 1 boete of 14 dagen tucht school, de 3e teruggave aan zijne ouders, de 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, 10e en 11e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. K. R., A. D. te Egmond aan Zee, O. A. J. M., J. H., I'. V., P. G. te Alkmaar, dronkenschap, de le en 8e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 6 dagen hech tenis, de 4e, 5e en 6e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2