Leest het bericht over den verrassingswedstrijd! Gloria Tonic, STADSNIEUWS. Een verrassingswedstrijd. Gloria Laxeerpillen, Amsterdamsche Beurs. Telegrafisch Weerbericht Uit Bergen. Een sportpark. t>f schoon de praetische bestemming is, de sportbe- lengen te dienen, heeft hel plan toch tevens geheel en al het karakter van een vertraaiing van het betrokken stadsdeel. Het zal omgeven worden door beplante wan delwegen, terwijl een breede weg, tevens ruiterpad, het terrein in de lengte begrensd, die tevens bij eventueele doortrekking een fraaie, rechte verbinding zal vormen met den Amstel. Een drama De ramp bij Terschelling, Bloedvergiftiging. Boefjes. November hooimaand. Arme kinderen Verduistering. In den trein overleden. Bedwelmd. 'n Gelukkige gemeente. Vaktentoonstelling voor het smedenbedrijf. Door de machine gegrepen. Een fabrieksgeheim gestolen. Valsche munters. Alcmaria. Ingezonden mededeellngen. is het eenige radicale geneesmiddel tegen Rheumatiek, Jicht, Heupjicht en Spit. zacht werkend, f 0.60 p. doos. Noordhollandsch Landbouwcrediet, Wf/. Nieuws uit Hoorn. L a s t i e Berichten. De straatverlichting' dezer gemeente over 1909 is bij openbare inschrijving gegnnd aan den eenigen in schrijver L. Kleverlaan alhier, voor de som van J 400. Brand. Te Weere (N.-H.) zijn Zaterdag twee arbeiderswo ningen van de hoeren P. Strijbis en .T. Vink afgebrand. Het plan van werkverschaffing der werkloozen-com- missie te Amsterdam, waarop ook de medewerking van het gemeentebestuur verkregen werd, is thans of ficieel vastgesteld. Gedurende de a.s. wintermaanden zal namelijk aan gevangen worden met den aanleg van een sportpark, op de terreinen, beboerende tot het plan Bei lage en zich daarbij aansluiten, daar ook in genoemd plan, ter hoogte van de voormaligen tol, aan den Amstel- veenschen weg, een park is gedacht. Het sportpark, door de werkloozen-commissie ge dacht, vangt op hetzelfde punt aan en is ontworpen op een breedte van 100 meter en een lengte van 000 M Deze winter zal de eerste helft ervan worden voltooid. De bedoeling is, de aan te leggen tennis- en voetbal velden in exploitatie te nemen, voorloopig onder he lleer van het gemeentebestuur. Voor den aanleg zullen gedurende drie maanden, dat in de arbeidersklasse de nood het meest nijpt, on geveer 1000 man aan den arbeid kunnen worden gezet. In de kade te Sluis vond mea drijvende het lijk van den ongeveer 55-jarigen landbouwer C, C. te Westkappelle, wijk Nachtegaele. De man was den dag te voren naar Sluis gekomen om erwten te leveren en geld om te wisselen en moet in dien nacht verdronken zijn. Ruim 800 franken werden op het lijk gevonden. De reddingsboei, die in e9n kastje hangt, juist tegenover de plaats waar het lijk gevonden is, was daar uitgehaald en lag op een stoepdit wekt het vermoeden, dat er een of meer getuigen van het drama geweest zijn. Het lijk van den bij de scheepsramp bij Terschel ling verdronken kok der Fernando is op het e Dnd aangespoeld. De heer Leestemaker, timmerman-aannemer te Mep- pel, is Zaterdag te Zwolle in het ziekenhuis aan bloedvergiftiging in de kracht van zijn leven overleden. Op het politiebureau in de Witte «ie With it"» at te Rotterdam zijn in "erhoor genomen een 7-tal jon gens an 7 tot 12 ja*r oud, allen wonende in de Mauits- en Nadorststraat aldaar, die verdacht worden van verschillende diefstallen van sigaretten, snoep goed enz., uit winkels in de omgeving van die straten gelegen. Vrijdag 27 November) is er langs den kanaaldijk tusach-n Middelburg en Abeele nog volop gras ge maaid en verschillende vrij greoie hoopen lagen langs den dijk om per wag-n naar de plaats van bestemming te worden gebracht. Te Neede is Donderdag het tweejarig zoontje van C. d. G. in een pot met kokend water gevallen en niet lang daarna aan de gevolgen overleden. By een bleeker te Apeldoorn viel een 14-ja ig md je door een luik van den zolder in een hee-t water- res-iu oir. Mot ernstige brandwonden werd zi naar het /'i'kenhuis gebracht. Door de politie te Rotterdam is procesverbaal op gemaakt tegen A. E., een jongmensch, dat zich ten nade-le van zijn patroon, den slager de R., van den B irgweg, schuldig m aVete aan verduistering van 66n be drag van ongeveer f 80. Dit geld haalde hij bij klan ten van zijn patroon op voor geleverd vieesch. Met den laatsten mailtrein kwam te Vlisïingeo Zaterdagavond een dame uit Perrië aan, die r.oo ziuk was, <!at dokter B., die geroepen was, het noodig achtte, de dame in dezen toestand niet te vervoeren. De dime die vergezeld was van twee Engels«iho dames en een aarviër als bediende, is in het rijtui,. op weg naar het ziekenhuis overleden. Z iterdagmorgen is een bawoonster der Spinhuissteeg te Amsterdam vermoedelyk ten gevolge van een defect aan de gasleiding, in bewusteloozen toestand in haar woning aangetroffen. Wateringen heeft, zooals heden bleek bij de behan deling der gemeente-begrooting, in 1908 uitgegeven voor het bewaren der arrestanten de som van 13, zegge dertien centen. Wat moet het in dat dorpje 'n veilig wonen zijn! Men meldt ons vanwege de combinatie der in de drie noordelijke provinciën van Nederland gevestigde afdeelingen van den Bond van Smeden-Patrocns in Nederland, dat er in Juli 1909 te Groningen een vak- tentoonstelling- voor het smidsbedrijf zal worden ge houden. Het comité meldt, dat het doel dier vakten toonstelling zal zijn, het publiek, hetwelk nog belang stelt in het smidsbedrijf, 1 toonen, wat de hedendaag niche smid presteert. I)e vaktentoonstelling zal bestaan in: _le. Het exposeeren van voorwerpen en werkstukken, uitsluitend door bondsleden vervaardigd. 2e. et fabriceeren dier voorwerpen, zoowel theore tisch als aanschouwelijk voorgesteld. 3e. Het exposeeren van gereedschap en werktuigen, geconstrueerd naar de nieuwste vinding, benoodig-1 voor de uitoefening van het smidsbedrijf. Alle denkbare festiviteiten en bekroningen blijven achterwege; hij, die aan de vaktentoonstelling deel neemt, doet dit uitsluitend in het belang van het smidsbedrijf. Hun, die aan de vaktentoonstelling wenschen deel te nemen, wordt verzocht zich vóór 14 December a.s. te melden hij den heer Hk. Smit, te Aduard. De werkman K., werkzaam aan de meelkoekfabriek aan den Omval te Amsterdam had het ongeluk dat zijn linkerarm door de machine werd gegrepen en geheel verbrijzeld. Hij werd in het O. L. Vr. gast huis opgenomen. De man woont te Watergraafsmeer. Uit Apeldoorn meldt men aan de „Geld.," dat een zekere B. R., arbeider in een papierfabriek, door een machine werd gegrepen en zoo ernstig werd gewond, dat hij aan de gevolgen overleden is. De ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. Aan de Gistfabriek te Delft is een fabrieksgeheim gestolen door een lid van het personeel, 't Werd ver moedelijk in Engeland verkocht. De verdachte is ont slagen, doch blijft ontkennen. Het onderzoek is nog in vollen gang. Men meldt uit Arnhem, dat daar dezer dagen weer eenige valsche rijksdaalders 1 ij het agentschap der Nederlandsche Bank aangeboden zijn. Eén ervan was zoo uitstekend nagebootst, dat zekerheid van da valsch- heid slechts door middel van den proefsteen ver kregen kon worden. Het geldstuk kon niet, als gewoonlijk, door knippen ongangbaar worden gemaakt. Het metaal was zoo hard, dat de vijl erbij te pas moest komen. Alweer werden te Gouda Donderdag en Vrijdag door de politie valsche guldens en rijksdaalders in beslag genomen. Waarschijnlijk zijn dezen nog af komstig van den in voorloopigen hechtenis zijnden bleekersknecht van L. Ze vertoonen ten minBte m«t de door dezen vervaardigde geldstukken veel over eenkomst. Voetbal. De uitslag van den gisteren gehouden wedstrijd Alcmaria Victrix I—Ajsx is 1—1. Alcmaria Victrix II heeft in Hoorn verloren met 5—4. Men leeft in deze dagen in een verrassingsperiode. Iedereen tracht een ieder te verrassen. Wij hebben gemeend dat er ook voor ons wel reden was om het feest van den goeden Sint als aanleiding te nemen, om enzen lezers een surprise te bezorgen. Al denkende over de vraag hoe we dit het aardigst zouden kunnen doen, kwamen we op de gedachte, een wedstrijd uit te schrijven, waarin de prijzen worden toegekend aan de genen, die het aardigste denkbeeld voor een St. Nico biasverrassing aan de hand doen, dat zonder te groote kosten, liefst met een klein beetje handigheid zenlijkt kan worden. Dit is de eerste verrassing. De tweede is deze: als prijzen worden uitgeloofd een banketletter met een gouden tientje en een banketletter met twee rijksdaal ders. De derde verrassing is, dat ieder lezer niet één, maar zooveel mogelijk inzendingen mag sturen. Zij die aangelokt worden door de prijzen, zullen natuurlijk wel hun best doen en verschillende denkbeelden inzen den. Maar wij zouden gaarne zien, dat zij, voor wie deze prijzen nu niet direct een aanleiding' zouden vor men om in te zenden, toch zullen meedoen winnen zij een prijs dan kunnen zij daarmede in deze dagen zooveel goeds doen, door het bedrag bijv- af te staan aan de onderwijzers, die met zulk een sympathiek werk bezig zijn: ook voor de kinderen van arme ouders den St. Nicolaasdag tot ecu feestdag te maken. De vierde verrassing is voor velen zeker wel de grootste: de inzendingen moeten vóór morgen (Dins dag) middag 2 uur aan ons bureau zijn bezorgd. Af leen inzendingen van buiten de stad mogen ons uiter lijk Woensdagochtend met den eersten post bereiken. Men ziet het is een Amerikaansche bliksemwed- strijd. Wij hebben hiermede oen bepaalde bedoeling. Welke? Dat blijft voorloopig oen verrassing. Maar we heb ben te veel vertrouwen op de vlugheid van onze leze ressen en lezers, dan dat we zouden vreezen, dat deze korte termijn onzen wedstrijd zou doen mislukken. Wanneer men maar een denkbeeld heeft, dan is het een kleine moeite dit even op te schrijven en te zor gen dat het, voorzien van naam en adres van den in zender, (ook kinderen megen natuurlijk mededin gen) aan den Y oordam komt! De inzendingen worden door de redactie beoordeeld. En tenslotte hopen we, dat onze lezers zich en ons een verrassing (de zesde!) zullen bezorgen door m gi'ooten getale in te zenden. Een voorbeeld ter opheldering. Een aardige Sint N icolaasverrassing is deze. Men wil een bloedverwant op St. Nicolaasavond met een horloge verrassen. Men vraagt den horlogemaker, die het horloge levert, een brief met bedrukt couvert en papier aan den bloedverwant te zenden, waarin wordt aangekondigd dat er een horloge zal komen. Men van het vlakke gedeelte een wijzerplaat met cijfertjes en hecht hieraan twee papieren wijzers. Vervolgens verguldt men den koolraap en pakt deze netjes in, in een doosje met glazen deksel. Dit doet men door be middeling van den horlogemaker, verpakt in diens pa pier en voorzien van diens etiquet-adres, den bloedverwant toekomen en hij zal op zijn neus kij ken Later op den avond zendt men het echte horloge. P. S. De banketletters, het gouden tientje en de rijksdaalders zijn echt. Benoemd. Bij Kon. besl. is aan mr. J. J. Carsten, lid van het college van regenten over de gevangenissen alhier, op zijn verzoek, uit die betrekking een eervol ontslag ver leend, en is benoemd tot lid van het college van re genten over de gevangenissen alhier, mr. H. G. van Sonsbeek, offcier van justitie bij de arr.-rechtlank al hier. Naar we vernemen heeft de heer J. Cock, die in do Vrijdagavond gehouden algemeene vergadering van „Alcmaria," vereeniging tot bevordering van vreemde lingenverkeer, tot bestuuislid gekozen was, zijn be noeming niet aangenomen, zoodat de heer J. Lutterot tbans als gekozen is beschouwd. Agenda. MAANDAG: „Alcmaria," repetitie 71/2 uur, Har- doel," teeken Een ontsnapte gevangene. Da justitie te Almelo verzoekt de aanhouding van den Duitscher J. M. T., kolenbrander 21 jaar, wonende te Enschedé, die veroordeeld is tot 6 maanden gevan genisstraf wegens diefstal in vereeniging. Bij zijn transport per spoor is hij aan zijn begeleider ontsnapt door uit den trein te springen. Duizenden zyn genezen, waarvan attesten voorhanden. Verkrijgbaar A f 2.per doos, 5 doozen (voor een geheele kuur voldoende) k f 9 50 te Alkmaar bij NIEROP SLOTHOUBER. In plaatsen waar niet verkrijgbaar, direct bij JOHN. A. SMITH, N.Z, Voorburgwal 114 Amsterdam, na ontvangst van postwissel. Gem. zangver. rnonie. Teekengenootschap „Kunst zij avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/i uur. Mannenkoor „De Stem des Volks" repetitie, 7"/4 uur, café „De Graanhandel." Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, 91/2 uur. Alkm. Tooneelver., repetitie 8 uur, v. Twisk, Nieu- wesloot. Afd. Alkmaar „Ver. v. Vrouwenkiesrecht," 8 uur, openbare lezing. Harmonie. „Ontwikkeling zij ons doel", openb. cursusverg. Le zing Meng, 8 uur, Central. Danscursus Siebeling, 61/i uur, Groote zaal, Dili gentia. Kegelclub Alem. Victrix, 8 uur, Diligentia. Kleedermakersbond, vergadering 8'/a uur, Wapen v. Munster. DINSDAG: Christ, gem. zangv. „God is mijn lied," repetitie 71/. uur, Christ, school. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-afdeeling 8s/t uur; jongens-afdeeling V1/2 uur. Gem. zangver. „Door onthouding vereenigd," repeti tie 8 uur, „Graanhandel." Toonkunst, afd. zang, 8 uur, Unie Óhr. zaqgver. gem. koor Halleluja, 8 uur, Nieuwe Doelen. Muziekgezelschap „Ons Genoegen," repetitie 81/» uur, bovenzaal Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," 81/2 uur, Diligentia. Alkm. Bestuurdersbond, Ledenvergadering S1/2 uur, Geb. Voorwaarts. Opgave van het Voordam O 1213, Alkmaar Koers van: Staatsleoningen, 28 Nov. 30 Nov. NEDERLAND. pCt. 21/4 NeJ. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tab&kaleening 5 Brazilië Funding 5 China 1S9S5 Mexico binnen E Japan t i Oostenrijk Jan. Jtil! 4 Rusland Hope 4 Conto! 4 1906 '6 1394 6e Em. 4 Financ. en Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc. Rand. div, large en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aard. A'dam. Langkat Idem pref. f A'dam. Serdang- Bindjey a Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medar. N, Asahan tabak Rotterdam Deli Sonembah Tabak-Mij. Eon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Ënim Sumatra Ps.lt:u barg Perlak Petroleum-Mij, Zuid-Perlsk 3 Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv -Mij. Common Marine e Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ7.. Sp.-Mij. se Mij. tot expl. van Staatsspoor* r Deli spoorweg AMERIKA. Atoh. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansap City South. - - pref. Mis. K. Taxas C. v. New-York Ontario Norfolk Western Cv., Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. 3 Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 835 pCt. 4 IWang Dombr. 41/4 Fremieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-ered 3 BELGIE. Antwerpen 1887 21A HONGARIJE. Theiss „4 OOSTENRIJK. Staatsleening I860 5 RUSLAND. 1364 - 5 1083/h 987/jg 144V. 156V8 368 "6Vs 76% 9416/u 9411/16 1037/8 943/8 48V* *>•11/16 84 Vu 84V, 95% 8O1/4 80% 801/4 8i 931/4 981/1, 803/4 803/8 1783/8 1741/4 1221/. 122% 136% 1861/4 6: l( f62 30 150 174 172 228 98% 227% IOO1/4 00 101 <60 460 89 90 f84 2S6 071A 108% 389 387 419 i99 1983/4 -45 1451/4 118 1131/id ;84 ■84% 37 V, 38% 9?5 926 102 102% 861/4 85 -, 557/j« 553/4 46 463/s 127 1267/s 8 81/16 £26/8 2 «/ie 10 9S/4 893/4 387% 89 90 93 197 199% 991/4 69 101 10 3% 8213/m 38 38i/w 33% 3-1/4 3 6/16 65 e&3/ia 371/4 SS?/,, 441/4 44 831/4 £4 951/m 24V« 118% 118 182 182 14% Ï47s 231/u £8 99% 98% 85 89 neemt een kncilrutin gnnVlt er een of uk a f' Koers van het geld. Prolongatie 2ö/8 pÜt Mededeelingen. Staatsfondsen stil. Russen in kalme stemming. Tabakken met weinig verandering. Mijnen op dezelfde prijzen. Oliewaarden vsst. Culturen iets eter. Amerika opende vest, had een k-im verloop .obi I en sloot prijshoudend. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 29 Nov. Willem Cornelia Gerrit en Cornelia Johanna Helena, z. en d. van Willem Siewers en Meinsje Johanna Schrieken. Everhardus Antonius, z. van Jaeobus Petrus Johannes Besteman en Johanna Schoen. Agatha Adrians, d. van Johannes Jaeobus Groenland en Adriana Venneker. OVERLEDEN 29 Nov. Elisabeth Wilhelmina Catharina Ouwens, 16 j nani waarnemingen verricht in den morgen van 80 Nov., medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 777.6 m.M. te Munchen. De laagste stand van den barometer is 746.6 m.M. te Bodo. VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 1 Dec.) Zwakke wind; meest nevelig; weinig of geen neerslag; zelfde temperatuur. Het Rashoen. Zondag werd in het Park de algemeene vergade ring van de N. H. Pluimveevereeniging „Het Ras hoen'-' gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Burg. Deze opende met een hartelijk vvoord van welkom met genoegen constateerende, lat zoovele leden, ook van buiten Hoorn, deze vergadering bezoeken. Jlet is voorzeker een goede gedachte van het bestuur geweest, de algemeene vergadering gelijk met de tentoonstel ling te houden. Uit het jaarverslag van den secretaris, jhr. Sand berg. blijkt, dat de vereeniging thans telt 1 eere-lid, 1 donateur, 18 begunstigers en 139 leden. In het afge- loopen jaar zijn 59 leden toegel reden. Het verslag dringt aan op nog meerdere medewerking der leden, in het aanbrengen van nieuwe leden. Gegronde hoop bestaat, dat in het komende jaar op verschillende plaatsen nieuwe afdeelingen zullen worden opgericht. Pogingen zijn aan gewent!? 'an de hoendercluhs te Enk- huizen en Alkmaar te deen oplossen iri „jiet Rashoen,' doch tot heden zonder resultaat Op de coöperatieven aankoop van voeder blijft de aandacht van het bestuur gevestigd. Het aanschaffen van een beendermolen v ordt door de leden op prijs gesteld. De opgerichte eierhandel verheugt zich in een toenemend succes, toch hoopt de commissie/dat het volgend jaar nog meerdere leden al hun eieren op do veiling der vereeniging zullen brengen, waardoor nog meerdere contracten zullen kunnen worden afgesloten. Het afzetgebied is groot genoeg, de betaalde prijzen rijn goed en gemakkelijk zullen nog meer eieren kun nen worden geplaatst. De eerste tentoonstelling is uitstekend geslaagd. Wel wijst de rekening een te kort aan, doch dit kwam grootendeels door het aanschaffen van eigendommen. Gegronde hoop bestaat, dat deze 2e tentoonstelling geen verlies zal opleveren. Het jaarverslag wordt goedgekeurd, evenals het verslag der commissie, belast met het nazien der reke ning over 1907. De begrooting over 1909 wordt vastgesteld in ont vang en uitgaven tot een bedrag van 260. De rekening der tentoonstelling in 1907 wordt goed gekeurd, ten bedrage vap 720.736 ju ontvang, 949.74 in uitgaaf en een nadeelig saldo van 229.ÖÓ:S. Tot leden der commissie, belast met }iet nazien der rekening van de tentoonstelling in 1908 worden be noemd de heeren: J. Kooy, L. Jonker en E. Gjeyéteen. Tot secretaris wordt herkozen Jhr. Sandberg tot Es- senburg. De gekozenen namen hun benoeming aan. Tv/isk wordt aangewezen als de plaats, waar de vol gende algemeene vergadering zal worden gehouden, Bij de rondvraag wordt het lid 0. 0- R. Engel, na lange discussie geroyeerd, als hief handelende in het belang der vereeniging. Zaterdag meldden wij, dat de witte leghonds van den lieer Reijman bekroond waren met 2 eerste prijzen en 2 eereprijzen, hoogste bekroning dier tentoonstel ling. Dit moet zijn: van den heer R. Reijmer. SURCéANCE VAN BETALING. AMSTERDAM, 30 Nov. Het deskundig rapport inzake de suséance van betaling van <je firma Bëns- dorp Co is verschenen en bij de Arrondissements- Tiechtbank te Amsterdam ingeleverd. De commissie concludeert aan het einde van haar rapport dat een aan den schuldenaar te verleenen defi- nitiève surséance van betaling voor alle belangheb benden, maar in de eerste plaats voor de sohuM- eischers raadzaam te achlen is. PERMANENTE TENTOONSTELLINGEN. BRUSSEL, 30 Nov. Hedenmorgen werd geopend de 2de Internationale Conferentie van Permanente Ten toonstellingen. Afgevaardigden van verschillende landen waren te genwoordig. Nederland was vertegenwoordigd door de HH. Sam- ïon, Rutgers en van Bennekom. De Belgische oud-minister Frascotte heette den anwezigen welkom en zette het doel dezer conferen tie uiteen. Zij zal zich bezighouden met de wijze van organisee- u ii van tentoonstellingen, de quaestie bespreken var. het transport van koopwaren, toekenningen van bekro ningen en de samenstelling der jury. De vergadering besloot tot het oprichten van een bond van commissies voor tentoonstellingen. Hedenmiddag heeft er een bijeenkomst plaats van ut commissies en hedenavond om 8 uur wordt de ver- gadering gesloten. I mmm ,m DE TOESTAND IN PERZIë. 1 EHERAN, 28 Nov. Twee ambtenaren der Rus sische en Engelsche legatie werden heden ontvangen door den Sjah. Het onderhoud duurde ongeveer eeu uur. De souveroin sprak den vasten wil uit, het land een constitutie te geven doch wees erop, welk een te genstand hiertegen geboden werd door de geestelijk lieid. Hij sprak zijn voornemen uit morgen een bij - <uiikomst uit te schrijven van vertegenwoordigers van de groote lichamen, ten cvinde tot een. overeenstem niing te komen. Dè Sjah herinnerde voorts aan het tijdstip toen het land ten prooi was aan de tyrannie der Endjumens en aan de gewelddadigheden der bevolking en vei-klaa; de, oni de herhaling van deze troebelen te voorkomen, dat het noodig is intelligente, verlichte afgevaardig den te kiezen, die niet onder den invloed zullen komen van agitators. Hij acht daarom de invoering- eener nieuwe, weloverwogen kieswet noodig; ook daarmede zal de bijeenkomst, die tegen morgen bijeengeroepen is, zich moeten bezighouden.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2