STADSNIEUWS. (Jit St. Pancras. Een slachtoffer der speelhuizen. Laatste Berichten Uit Harenkarspel. Van den Langendijk. St. Uit Oudcarspel. Straatroof. Een doodelijke val. Spoorloos verdwenen. Drie oplichters In de val. Mishandelingen. Een schipbreuk? Zelfmoord Onregelmatigheden. Staatsloterij. Ns. 6471 en 8374 f 1000nr. 57*36 f 400ns. 537, 5396 en 8798 f 200; ns. 11981 en 14388 f 100. Rijke huwelijkszegen. Een griezelige vondst. Vernieuwen van de Heilooërbrug. Een arbeiders-coöperatie. Groot Noord-Hollandsch Beg afenlsfonds „de Rijp". Central, uur. 65.52 78— 117. 187.20 265.20 De afdeeling St. Pancras van de Tuinbouw- en Handelsvereniging „Langedijk en Omstreken," heeft Dinsdagavond in het lokaal van den heer Greeuw een algemeene ledenvergadering gehouden, welke flink bezet was, er waren 61 leden opgekomen. Als eenig' punt op de agenda werd behandeld, onder zoek Handelstoestand. Dit punt werd door den voorzitter lang en breed in geleid. Door het onheusch optreden van enkele groenten- handelaren tegenover den algemeenen secretaris der ver- eeniging, den heer S. Zeeman, had het Hoofdbestuur opnieuw een onderzoek ingesteld in het buitenland, om te komen tot zelf handelend optreden. Hiervoor waren de heeren J. G. Hazeloop en S. Zee man de vorige week op reis geweest. Hu zal Woensdag te Zuidscharwoude een algemee ne bestuursvergadering worden gehouden met het Hoofdbestuur en alle afdeelingsbesturen. Doel van deze vergadering is om nadat de heeren Hazeloop en Zeeman hunne bevindingen hebben bloot gegeven, te besluiten dat de vereeniging zelve in het buitenland de groenten zal verhandelen. Deze afdeelingsvergadering was van oordeel, het Hoofdbestuur vrijheid te geven om de te maken kos ten, om den weg daar toe te bereiden, uit de kas der vereeniging zou worden geput, doch voor eventueele ri sico de handel betreffende kreeg het bestuur voor de vergadering van Woensdag geen vrij mandaat. Het bestuur zal gehoord de uitlegging van de hee ren Hazeloop en Zeeman, desgewenscht op een op nieuw te beleggen vergadering, hunne bevindingen aan de leden mededeelen, waarbij werd gehoopt dat de uitslag zoo gunstig was dat alle leden gaarne tot zelf handelen op het buitenland zouden toetreden, verder kon noch wilde de vergadering voorloopig gaan. Bij het einde der vergadering dankte de voorzitter voor de flinke opkomst en de breede en ernstige be spreking van het onderwerp en sprak daarbij de hoop uit dat op eene opnieuw te beleggen vergadering er nog meerdere zouden opkomen. Hierna sluiting der bijeenkomst. om half acht reeds in het kantoor begeven, waar zij zich tegen half tien, toen de heeren werkelijk kwamen, verdekt opstelden, zoo, dat geen ontsnappen mogelijk was en dat twee der politiemannen konden hooren, wat in het bureau der directie met aanvrager en bor gen verhandeld zou worden. En alles ging van een leien dakje. De borgstelling werd voorgelezen, bevestigend geantwoord op de vra gen of de heeren Van Santen, Van der Meer en Van Vliet heetten en daarna werden de valsche handteeke- ningen gezet. In plaats van uitbetaling der 6000 volgde toen ech ter een pijnlijk onderhoud met de ten tooneele verschij nende récherche. Toen die de vraag herhaalde of zij de genoemde personen waren, werd eerst nog brutaal bevestigend geantwoord, doch toen een in reserve ge houden bediende van het Haagsche kantoor van het N.-h^ Landb. Cred. den pseudo-Van Santen herkende als den man die zich in Den Haag bij zijn oplichters experiment Van Olsthoorn noemde, viel het drietal door de mand en stelde zich onder de ware namen aan het belangstellend gezelschap voor. Het waren, in de volgorde van leener en borgen: Th. Overmeer, landbouwer te Oegstgi est, Q. van der Voort, boerenknecht in diezelfde plaats en O. Huis man, werkman te Leiden. De beide „borgen" zijn in dienst van den „crediet- aanvrager"; V. d. Voort is bovendien diens zwager. De politie, die graag nog wat met de heerep over het interessante geval wilde napraten, nam hen mee naar het bureau. Naar wij vernemen, moet Q. gistermorgen aan de beide „borgen" gezegd hebben, zich netjes aan te klee- den, omdat ze mee naar Delft gingen. Ook gaf hij hun de valsche namen op en zeide hun, met die namen te onderteekenen. Gisterochtend werd in een hotel aan de Prins Hen drikkade te Amsterdam het lijk gevonden van een on bekende, vermoedelijk Duitscher, die zich van het le- had beroofd door het gaskraantje op zijn kamer open te zetten. Op het lijk werd een kaartje gevonden, zooals de Club de Bienfaisance ze bij voorkeur onder vreemde lingen verspreidt. Ook uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de ongelukkige behoort tot de slachtoffers van de speelhuizen. '•>i, dezer had de stemming plaats lid voor den Baad alhier, ter verkiezing vacature W. Den van een Iveesom. Aantal kiezers 437, opgekomen 404, geldige stem men 401. Daarvan werden uitgebracht op den heer J. Bakker Senior 215 stemmen en op den heer J. Krab- man 186 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. Bak ker Senior. Door verschillende leden van de sfdeelingen Pancras der Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Lan gedijk en Omstreken", is vcor gezamenlijke rekening besteld een wagon, inhoudende 25 kisten broeiglas, zoogenaamde éénruiters, bovendien is voor rekening v*n verschillende leden* een inschrijving opengesteld voor de levering van 357 aardappelmanden. Bij de besteding van den polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molengeersen) voor de plaatsing van afleiders op de m> lens van dien polder waarvan de raming was f 781,97, waren drie biljetten ingekomen van de hierondervolgende heeren N. J. Vlaming, Hoogwoud, f 825, K. Humer, Rijp, f 811, in massa f 800 en A. v. Bee, Alkmaar, f 790. Aan ]den laagsten inschrijver is de opdracht gegund. Aan een vierjarig meisje, woonachtig in de Lau rierstraat te Amsterdam, zijn gisteren door twee an dere meisjes de gouden oorbelletjes ontstolen. Gisterenavond is de 22-jarige M. L. in de Teylin- gerstraat te Rotterdam uit een raam der erste vtr- dieping gevallen. Zij kwam op een plaatsje terecht. Het meisje is zoo spoedig mogelijk naar het Zieken huis gebracht, maar bij aankomst aldaar was zij reeds overleden. Haar schedel was gebroken. Gelukkige winners. Bij den Agent der N. V. „De Tijdgeest" te Rotter dam, den heer M. Haan, Coolschestraat aldaar, viel op No. 13429 Serie A de|f 20,000.—, terwijl op het zelfde nummer in Serie B de f 20.000 is gevallen bij den Agent, yden|heer Ger. Stok te Rijsoord. Een ontaarde zoon. Voor een huis in de Marnixstraat te Amsterdam wordt door de politie gepost om. een moeder tegen haar zoon te beschermen. Dit heerschap, dat voor het maken van valsche bankbiljetten reeds gevangenisstraf onderging, voerde niets uit en eischte dan van zijn moeder geld om te kunnen spelen. Bij weigering liep het arme mensch een pak slaag op. Ten einde raad heeft de vrouw, die weduwe is an met het houden van commensalen in haar onderhoud moet voorzien, de hulp der politie ingeroepen, die zoonlief de deur heeft uitgezet en nu wijl hij van huissleutels is voorzien op verzoek der moeder zijn binnendringen belet door het huis te bewaken. In den namiddag van 3 December is een zekere W. Constancen, oud 50 jaar, machinist op de mijn te Hoensbroek, uit zijn woning in de kolonie uit Hoens- broek vertrokken naar Heerlen om boodschappen te doen. Hij is echter op het oogenblik nog niet terugge keerd. Men vermoedt, dat hij er met een geleende som gc-lds vandoor is. Zijn vrouw en 3 kinderen heeft hij in de grootste ongerustheid achtergelaten. De marechaussees kunnen nog- geen spoor van hem ontdekken. Ter aanvulling van het telegram in het nummer van gisteren over de poging tot oplichterij te Delft, ontleenen we aan de Delftsche Courant het volgende „Een zich noemende Van Santen, te Stompwijk, had eenigen tijd geleden bij bovengenoemd kantoor een crediet van 6000 aangevraagd; als borgen gaf hij op Van der Meer en Van Vliet, eveneens te Stompwijk. Toen de adviseur van het N.-H. Landb. Cred. over die drie personen inlichtingen verzocht aan den bur gemeester van Stompwijk, trok het de aandacht van Z.E.Acht.b. dat dit de derde maal was, (ook uit Den Haag en Rotterdam), dat inlichtingen gevraagd wer den, naar aanleiding van een aangevraagd crediet van 6000, hoewel de opgegeven namen van aanvrager en borgen niet dezelfde waren. De burgemeester gaf van die verdachte coïncidentie kennis aan den adviseur van het Delftsche kantoor, dat Zaterdag j.l. een der bedienden naar Stompwijk zond om den aanvrager te zien en te spreken. Toen, bleek dat, zooals vermoed werd, de heer Van Santen te Stompwijk een geheel andere was dan de man, die zich tot het verkrijgen van crediet had aangemeld. De veldwachter te St. vernam van de als borg opgegeven inwoners, dat die van de zaak niets afwisten. Nu bestond vrijwel de zekerheid dat men met ge vaarlijke oplichters te doen had en werd de strik ge spannen, waarin zij zich gistermorgen hebben laten vangen. In overleg met onze politie werd den aanvrager gis teren medegedeeld dat het crediet verleend was en dat hij hedenmorgen om half tien zich met zijn borgen aan het kantoor aan de Koommarkt moest aanmelden, waar, als zij allen geteekend hadden, het geld zou worden uitbetaald. Daar het te verwachten was, dat het op geld beluste drietal zich reeds lang voor dien tijd in den omtrek van het kantoor zou vergewissen of er geen onraad dreigde, hebben drie rechercheurs zich gistermorgen Men schrijft uit Tilburg aan „Het Volk," dat een Goirlesch arbeider, die als getuige was opgetreden voor i uitgestotene, beschuldigd van dreigementen, je gens de marechaussee, door gemaskerde aanvallers is mishandeld, zóó danig, dat hij thans in zorgwekkenden toestand verkeert. Vermoed wordt, dat hier betaalde handlangers aan het werk zijn. Mede aan „H et Volk" wordt bericht, dat na afloop van een bloemist- arbeidersorganisatie te Hille- gom, waar de heer Poppe sprak, deze mishandeld werd. De vergadering, zoo wordt aan dit blad medege deeld, was belegd om het debat, dat de vorige maal te kort was, tot zijn recht te doen komen. Toen de heer Poppe voor repliek aan het woord kwam, ontstond er gefluit en getier. Bij het naar het station gaan, werden de heer Poppe en de zijnen lastig gevallen, en vielen klappen, doch de heer PQppe kon zonder noemenswaardig letsel het station bereiken. Uit het IJ is een flesch opgevischt, waarin zich twee briefjes bevonden, in het Fransch geschreven. Op het eene stond „La mer du Nord. ll Nov. 1908. Dieu aidons nous" (Noordzee, God helpe onsen aan de achterzijdeJicq. Boucher. Le vaisseau Espère." (Het «chip De Hoop). Op het andere las men „l'Espère 108—1908. Le vaisseau est perdu. (Het schip is ver loren). Jean Boucher." Te Arnhem is achter de Nieuwe Begraafplaats, in de nabijheid van de kogelvangers, het lijk gevonden van een man. Het hoofd was door een kogel door boord. In de nabijheid vond men een nieuw rijwiel. Op het lijk werd o. a. een bedrag van ongeveer f 7 aangetroffen, benevens een belastingbiljet, waarvan de naam onleesbaar is gemaakt. De beheerder van het bijkantoor der posterijen en telegraphie aan de Bloemgracht te Amsterdam is na onderzoek op beschuldigingen buiten het ambtenaars- personeel in zijn beheer vervangen. De betrokken amb tenaar is reeds 8 jaar te Amsterdam werkzaam. De oorzaak móet gezocht worden in financieele mitère. Trekking van Woensdag 9 December. Oa Ir] ACD30 lie. 5 iiai Inbraak. Gisteravond en hedennscht zijn hi6r ter stede een tweetal inbraken gepleegd. Twee ongetrouwde mannen van wie de een te Alkmaar woont en de ander hier slechts aerblijf hield, hebben een ruit in de Buiten- Scciëteit verbroken en zijn daar doorgekropen. Dat ze in het winterseizoen in de leege Buiten-scciëteit niet veel buit konden maken, spreekt wel van zelf. Met leege handen stonden ze dan ook spoedig weer in den Hout. Z9 besloten nu maar eens een kansje aan het andere deel der stad te wagen, maar nu niet weer in een verlaten gebouw. Was het wonder, dat de levensmiddelenfabriek hun bijzonder aantrok Zij togen naar de fabriek „Kennemerland", waar ze weer een ruit verbraken en daarna een deur aan den bin nenkant opendn. Ze kwamen in het kantoor, waar ze een lessenaar voorbij liepen tot hun spijt, want toen een hunner heden vernam, dat zich daarin een vrij aanzienlijke som gelds bevond zei hij, dat het hem wel het dub bele van dat bedrag speet, dat zij dit niet hadden gewetenDenkende, dat in het kantoor niets van hun gading was te vinden, gingen ze naar een ander lokaal. Daar brandde de kachel en daar vonden ze ook bussen met saucijsjes. Toen ze deze versnape ring bij de warme kachel hadden verorberd, vsrlieten ze de fabriek weer. Allereerst wierpen ze hun in- brekers werktuigen weg. Toen gingen zenaar het politiebureau, waar ze zich uitgaven voor werk en dakleozen, en waar ze onderdak en voedsel vroegen. Al heel gauw bleek daar, dat ze niet zoo onschuldig waren als ze zich voorgaven. Eindelijk bekenden ze, dat ze op twee plartsen hadden ingebroken En nu bleek, dat het twee bij de politie bekende personen waren, die zich vermoedelijk nog wel aan meer inbraken zullen hebben schuldig gemaakt. Gisteren kwam E. v. Brummelen te Nijkerk voor de 20ste maal ten gemeentehuize, om aangifte le do m van een nieuwen wereldburger. Gistermorgen waren een paar jongens op de Spiegi 1- nisserkade te Rotterdam bezig een knikker uit een riool te visschen, toea zij er tot hun schrik een kin derarmpje uithaalden. Zij waarschuwden de politie, waarna er bij onderzoek een linkerbeentje met een gedeelte van het dijbeen er aan, en uit een ander riool eenige darmen te voorschijn werden gehaald. Het gevonden armpje is blijkbaar met geweld ont wricht en het beentje afgesnedeD, terwijl, wat de dar men aangaat, nog niet met zekerheid is te zeggen of deze van een menscb afkomstig zijn. De griezelige vondst is tot nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het beentje en bet armpje zijn afkomstig van een Z8er jong kind, dat nog niet lang dood kan zijn. Oorspron kelijk verzekerd bedrag. f 42.— 50.- 75.- 120.- 170.- 24 De cember 1894 ver hoogd tot f 54.60 65.- 97 50 156— 221— Van af 1845 tot en m.1869 f Van af 1870 tot on m.1884 f 62.79 74.75 112.12 179.40 254.15 Van «f 1885 tot en m. 1899 f 60.06 71.50 107,25 171.60 243.10 In verband met het raadsbesluit van 17 Juni 1908, waarbij besloten werd de Heilooërbrug te verbeteren, heeft de directeur van gemeente-werken, desgevraagd, aan B. en W. een uitvoerig rapport ingezonden Hij beveelt daarbij een plan aan, dat voldoet aan twee zeer belangrijke factoren, n.l. te geven een goede doorvaartlijn voor vaartuigen en waarbij de oude brug als hulpbrug kan blijven dienstdoen. De voorgestelde brug wordt geraamd op f 17.800 bij 12 M. breedte en f 20.000 bij 14 M. Da commissie van bijstand voor de publieke werken geeft aan dit plan de voorkeur en ook B. en W. doen dit, maar zij achten een brug van 12 M. voldoende. Op initiatief van de A. B. B. werd gisteren besloten een arbeiders-coöperatie op te richten. Een aantal leden gaven zich reeds op. Hieruit werd een commis sie gekozen om een ontwerp-statuten samen te stellen. Deze commissie bestaat uit S. L. van Riet, Wormer en K. van 't Veer. Naar we vernemen is in de Bestuursvergadering van 7 December 1.1. van bovenstaand begrafenisfonds besloten ongeveer tweehonderd en vijftigduizend gul den winst te besteden tot verhooging van de uitkee- ringen. Met ingang van 1 Januari worden de uitkeeringen van de dan loopende verzekeringen als volgt: Voor de verzekerden in de afdeeling Amsterdam. In geschreven of verhoogd in klasse: Oorspron- 24 Decern- Van af Van af Van af kelijk ver- ber 1894 1845 tot 1870 tot 1885 tot zekeid verhoogd en met en met en met bedrag. tot 1869. 1884. 1896. f 42— f 5040. f 60.48. f 57 96. f 55.44 50— 60—. 72— 69—, 66.- 75— 90—, 108.—. 103.50. 99.- 120— 144— 172 80. 165.60. 158 40 170— 204— 244.83. 234.69. 224.40 Dus de uitkeeringen worden hierdoor 44 38 en 32 hooge rdan de oorspronkelijk verzekerde bedra gen. Voor de verzekerden in de afdêelin De Rijp. Tngc schreven of verhoogd in klasse. Vereeniglnggvoor Gezinsverpleging. De zusters brachten in de maand November 522 be- zceken aan 23 patiënten. Tweemaal werd hare hulp ingeroepen op het spreekuur der doctoren, tweemaal bij aflegging. Drankbestrijding. Door de vereenigingen „Kruisverbond" en „Maria- vcreeniging" alhier, zal op initiatief van den geeste lijken adviseur in den loop van het volgend jaar een loterij gehouden worden ten bate der drankbestrijding. De bisschoppelijke goedkeuring voor deze verloting is verkregen onder datum van 23 October 1908 en de Ko ninklijke goedkeuring onder datum van 24 November. Land- Agenda. WOENSDAG. Alkm. Geheel-onth. tooneelver. vergadering straat 61. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/4 uur Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Alkm. Scherpschuttersver. „Alkmaar" repetitie, Nieuwe Doelen. Kinderkoor (dir. H. Lindeboom) repetitie Central. „Zang en Vriendschap," repetitie I1/, 5 uur, uur, „Turnlust," oefeningsavond, 91/-. Dus de uitkeeringen worden hierdoor 56 491/2 en 43 hooger dan do oorspronkelijk verzekerde be dragen. Voor de verzekerden ingeschreven of verhoogd van af 1900 tot en met 1908, worden de uitkeeringen met 5 verhoogd op alle tarieven. Deze verhooging gaat voor kinderen in, zoodra zij 5 jaar geweest zijn. De vrije-uitkeeringen, vrije-polissen en verzekerin gen in het Maandfonds blijven onveranderd. Voor hen die oorspronkelijk ingeschreven zijn voor 1856 en daardoor recht hebben op eene premin van 10,wordt deze premie gebracht op 12. Gymn.-ver. Schaak- en merhorn. Zangschool „Zanglust," 5 fJsvereeniging de Quint, J^ach'tegaal. DONDERDAG Gymn.-ver. „De Halter" oefeningsavond aspiranten uur. V olksweerbaarheid, Damclub V. V. V., 8 uur, café Scher —9 uur, Christ, school, alg. vergadering, 8 uur, afd. 01/, Schietver. „Alkmaar," afd. uur, gymn. lokaal. Gem. Koor „Nieuw Leven," 8 uur, Unie. Kegelclub „Allen om,'' 8 uur, Diligentia. Afd. Alkmaar S. D. A. P. vergadering, mevr. Kuyk- hof, 8 uur, Geb. Voorwaarts. Afd. Alkmaar, Protest anten bond 8 uur, café Central Openbare vermakelijkheden. DONDERDAG: Volksbond, openbare uitvoering, „Mottige Janus," 8 uur, Harmonie. CORRESPONDENTIE. X. Ongeteekend kunnen wij uw stuk niet op nemen UIT HEER-HUGOWAARD. De Raad dezer gemeente vergaderde heden (Woens dag) onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Wonder. Alle leden waren tegenwoordig. Ingekomen was een schrijven van den nieuwbenoem- den onderwijzer, de heer J. Hennes, dat hij onder dankzegging zijne benoeming aanneemt. Voorts een schrijven van den Bond van Staatspen- sioneering, inhoudende verzoek om adhaesie te betui gen met het door dien Bond aan H. M. de Koningin gezonden adres ter verkrijging van een staatspensioen zonder premiebetaling. Na voorlezing van dit adres en de daaraan toege voegde memorie van toelichting wordt dit adres in be handeling gesteld. De heer de Boer vond een uitvoering zoo niet onmo gelijk, dan toch moeielijk. De Wethouder Appel wilde adhaesie betuigen, gelijk vele gemeenten dit reeds gedaan hebben. De heer v. Slooten vroeg: wat in Engeland kan, zou dit hier niet kennen? De heer de Boer trad in nadere finesses, waarna de heer v. Slooten zeide het doel uitstekend te vinden, hij achtte het beter recht op pensioen dan recht op bedee ling te geven. Na algemeene besprekingen omtrent de eventueele uitvoering zeide de voorzitter dat deze besprekingen niet bij den Raad doch bij de Regeering thuis behoo- ren. De heer de Boer vond het ontwerp te vaag omschre ven. De voorzitter bracht het adres in stemming, waar na bleek, dat met 3 tegen 4 stemmen besloten is geen adhaesie te betuigen. Mej. Sellemans, gemeentevroedvrouw, vroeg bij on geregeld adres eene ambtswoning te doen bouwen, on der aanhaling van eenige argumenten, ter inwilliging van haar verzoek. De heer Appel vond dat er gemeèntegebouwen ge noeg zijn, waarom er nog meer bij te bouwen? ze heb ben allen hun onderhoud. De heer Groot zeide dat de door adressante genoem de bezwaren niet overtuigend genoeg zijn. De heer de Boer vroeg de voorwaarden waarop dressante is benoemd. De voorzitter zeide, op 200 tractement als ge meentevroedvrouw en 100 als vergoeding van huis huur. Hij stelde voor op het adres afwijzend te be schikken, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. De afdeeling Heer-Hugowaard van den Bond van Nederlandsche onderwijzers verzocht den Raad ter voorkoming van het veelvuldig schoolverzuim door kinderarbeid maatregelen te nemen die tot verminde ring van dat verzuim leiden onder aanhaling van het desbetreffend artikel in de leerplichtwet. De voorzitter stelde voor hierop afwijzend te beschik- ken. T De heer de Boer vroeg of hier veel verzuim is door kinderarbeid. De voorzitter zeide dat dit niet meer dan elders - a. de Langedijkers het geval is., en dan ook is er alleen verzuim overeenkomstig de Leerplichtwet. Het voorstel van den voorzitter werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voor mej. de wed. P. Kieft wegens overlijden, door de heeren D. Stapel en K. Schoen wegens vertrek was fschrijving gevraagd in hunnen aanslag in den Hoof- delijken Omslag. Zonder eenige besprekingen werden deze aanvragen ingewilligd. Mededeeling werd daarna gedaan van de volgende ingekomen stukken: door de gemeente-ontvanger was van den rijksbetaal meester te Alkmaar in October ontvangen 2683.90, van den rijksontvanger te Schermerhorn in November en December resp. 737.68 en 753.13; dat tot zetters voor 's Rijks directe belastingen be noemd waren de heeren Appel en Wijnker; dat de gemeenterekening dienst 1907 en de gemeen- tebegrooting dienst 1908 door Gedeputeerde Staten waren goedgekeurd; dat de curatoren in het faillissement Oortman en Zoon, waarin de gemeente betrokken is, berichten de ter visie ligging van de lijst der erkende en niet er kende schuldvorderingen. De voorzitter deelde hierom trent mede dat de rechtskundige zaakgelastigde met dit schrijven was in kennis gesteld. dat S. Brugman met ingang van 1 Januari 1909 zich wenschte ontheven te zien van het schoonhouden van school 3 en het aanmaken der kachels daarin. De voorzitter deelde mede dat P. Kegelman was aange zicht en zich bereid had verklaard dit in het vervolg te doen. Bij de nu aan de orde gestelde rondvraag vroég do heer Plevier inlichtingen omtrent de instructie van den nieuwen telegramlooper. De voorzitter zeide, dat de instructie reeds bij den vorigen looper bestond. De heer Plevier meende dat de voorzitter een nieuwe instructie, minstens een herziening van de bestaande had toegezegd. De voorzitter antwoordde, dat het aanbrengen van nieuwe bepalingen in zoover gewenscht is, wanneer daaruit in hoofdzaak blijkt dat de gemeente niet aan sprakelijk kan gesteld worden voor de gevolgen door abuizen of vertragingen door den looper veroorzaakt. De heer Plevier noemde een zeer kort geleden voor gevallen vertraging, te wijten aan den looper, en zou gaarne zien, met het oog op het belang veelal aan een telegram verbonden, dat vertraging niet meer of zoo min mogelijk voorkome. De voorzitter erkende de belangen van een snellen telegraafdienst, bracht in herinnering de bezwaren daarvoor in een gemeente als deze bestaande, doch zeide toe dat hij met den looper in bespreking zal tre den ter voorkoming van ongelukken als door den heer Plevier bedoeld werden. De heer de Boer vestigde de aandacht van den voor zitter er op dat de poort bij school 3 zeer defect is. De heer van Slooten merkte op dat rèparatie in middels heeft plaats gehad. De heer Plevier vroeg inlichtingen omtrent den nor- tonput. Dit heeft nu al zoo lang geduurd, zullen wij niet eens de plaats bepalen? vroeg spreker. Hij hand haafde zijne reeds vroeger geuitte meening: het kruis punt met opoffering van den boom die daar staat, komt hem het meest gewenscht voor. Een algemeene bespreking ontspon zich, waarbij bleek dat men den boom wilde behouden en den put zooveel mogelijk in het midden van het kruispunt plaatsen. De voorzitter stelde daarna voor dat het Polderbe stuur gevraagd zal worden om de vereisehte toestem ming tot het plaatsen van den put en het zoo noodig rooien van den boom. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. In besloten vergadering werd daarna 111 uosioten vergadering werd daarna overgegaan tot het behandelen van eenige reclames in zake den aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Ongecorrigeerd

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2