II Vraagt: Nieuwenhuijs' Extract Bouillon, Golden Thee Golden Koffie Golden Cacao. Vulpen houders. Gono Maizena kMeren 8terk en iB ce"lckkw,,,i Gono Maizena Gono Maizena MAG GIs A leni Levert uitsluitend Prima Kwaliteit, f De Lange en de Moraaz, Rol terdamsche Hypotheekbank, Nederlandsche Protestantenbond geïllustreerde Fainlllekalender voor 1909, g:ent Bouillon-Blokjes *JL l||sj||g|l|j|| mg Yoor k De Amerikaansche Schrijfmachine f 190- f 195.— N.V. Herms. Coster Zn., mm. FEUILLETON. De Roode Pimpernel. AGENTEN der Te koop of te huur: in de bovenzaal van café „Central", Mejuff. J. F. 1). MOSSEL, N.Y. HERMs. COSTER ZOON, WAREN DORF's is slechts 40 Cents. Royal Typewriter Co., New-York. Stelt haar Brood voortdurend onder scheikundige controle. voor de contante betaling. le Klasse populaire met s t o f.k a p. m. kap en plank U spaart circa f 100.en hebt beter typewerk, dat vlugger gereed is, op uw kantoor dan tot nu toe. Geen andere machine is zóó eenvoudig en zóó gemakkelijk. Agenten voor Alkmaar en O. Voordam C 9, Alkmaar. Telef. Interc. No. 3. Bewaar uw zakjes en bonnen, zij geven recht op nuttige en luxe artikelen. N.V, HERMs. COSTER -J ZOON. Voordam Alkmaar. HARMENS te Amsterdam. is licht verteerbaar en dus een uitstekend voedsel voor herstellenden en zieken. is de beste M. izena ter wereld, staat onder con- tröle van H.H. Dr. VAN HAMEL ROOS Mevrouw Als uw winkelier u een Geldersche Rookworst verkoopt, waaraan een loodje bevestigd is met den naam „Anton Hunink Deventer", houdt u dan overtuigd, dat u het beste ontvangt wat op dat gebied te leveren is en dat wij voor de qualiteit garandeeren. ANTON HUNINK, DEVENTER, Hofleverancier, Fijne Vleeschwaren en Conservenfabriekeu. verschaffen geld op hypotheek. Een zeer solied staande vooraan in den Achterdam, voor alle zaken geschikt. Te bevragen bij G. VAN N1EUWKUIJK, Houttil, Alkmaar. Afdeeling ALKMAAR e. O. op Zondag 13 December, 's morgens te 10 uur, van Amsterdam. ALKMAAR, Voordam C 9. Tel. Interc.no 3. r*' j Royal Standard, IMF" Vraagt beschrijving. Vraag uw winkelier de nieuwe lijst bevatte! de ruim 1300 verschillende artikelen, te ALKMAAR v rkrijgbaar bij J. Huiberts, Geest. Simon Kalf, Verdronkenoord. G. Kooij, Breedstraat. J. v. d. Meulen, Boterstraat. fa. Wed. J. Baan, Zaadmaikt. J. Bierman, Lindelaan. J. L. Wallast, Scharloo. J. Stremmelaar, Oudegracht. G. Kaper, hoek Oosterburgerstr. Wed. G. Roskam, Tuinstraat. Wed. W. Baas, St. Jacobsstraat. J. Kep- pel, Spoorsrtaat. P. J. v. d. Kamp, Nieuwesloot. P. Kol, Nieuwpoortslaan. P. de Frenne, Langestraat. P. Vennik, Nieuwesloot. G. Timmer, Schoutenstraat. J. Knaap, Verdronkenoord. Wed. B. S. Al, St. Anna- straat. Wed. D. Hosman, Keizerstraat. J. Brouwer, Forestusstraat. J. J. de Vries, Yerl. Overdiestraat. D. de Winter, Voormeer. P. Fekke, Forestusstraat. W. Govers, Magdalenenstraat. J. J. Godijn,Lindelaan. Th. J. Boom, Koningsweg. P. Scheltus, Koningsstraat. Mej. Muelink, Koningsweg. C. A. Wolzak, Mz„ Snaarmanslaan. A. v. 't Hof, v. d. Woudestraat. Mej. J. H. de Groot, Oosterkolkstraat. 0. BliekendaalJ Druivenlaan. M. T. IJtsma, Oosterburgstraat, Wed. IJ. de Bak ker, Laudstraat. Wed. O. Meijer, Stuartstraat. VERKRIJGBAAR BIJ DOOR BARONESSE ORCZY naar het 217de duizendtal van de Engelsche uitgavt DOOR ED. VAN DEN OHEIJN Jr. 31) o Marguerite geraakte bijna tot wanhoop toen ze de zen treurigen tegenspoed vernam. Alleen het stand- vastigst besluit verhoedde dat zij den moed geheel en al liet zakken en aldus den angst van den jonkman mocht vergi'ooten. Sir Andrew trachtte die bekomme ring te ontveinzen, al doorschouwde Marguerite zijn toestand zeer goed, dat hij namelijk even bezorgd was als zij, om tot zijn makker en vriend te geraken. Deze gedwongen werkeloosheid was vreeselijk voor beiden. Hoe zij dien vervelenden dag te Dover doorbrachten, kon Marguerite later zich nimmer verklaren. Zij schrikte zich in het openbaar te vertoonen, uit vrees dat Chauvelin's spionnen op den uitkijk zouden staan. Daarom maakte ze, gebruik van een afzonderlijk zit- vertrek, en zat zij daar met Sir Andrew, uur aan uur, met na lange tusschenpoozen iets te gebruiken, met niets anders te doen dan denken, gissen en nu en dan eenige hoop te koesteren. De storm was juist te laat gaan liggen. De eb was te ver ingetreden, om eenig vaartuig zee te laten kie zen. De wind was gekeerd en veranderd in een fris- sche noordwestelijke bries, juist de geschikte wind om spoedig' mee naar Frankrijk over te steken. En daar waren deze beiden nu wachtende, uitziende of het uur ooit zou slaan om eindelijk te vertrekken. Een gelukkigen tusschenpoos had zich tijdens dien langen vervelenden dag voorgedaan, en dat was toen Sir Andrew andermaal naar den pier was gegaan en daarop terugkwam, om Marguerite te zeggen dat hij een handigen schoener had gehuurd gereed om zee te dienen vcor de bereiding van vcortr fLlijken bouillon IN AFGEPASTE PORTIES. Het is voldoende, e;n blo' je met kokend water te overgieten om direct een kop bouillon te krijgen, die bij den besten z Afgetrokken bouillon niet ten achter staat. Pfijs per blokje 2l/2 cent. Per stuk verkrijgbaar bij W C DE BRIRJN, Alkmaar. sche De Eerste SCHE 1 kiezen zoodra de vloed kwam opzetten. Van dat oogenblik was er minder hopeloosheid in het wachten. Eindelijk dan, tegen vijf uur in den na middag, vonden Lady Blakeney en Sir Andrew Foul- kes hun weg haar den pier. Eenmaal aan boord, deed de fijne, frissche zeelucht haar welddadig aan. De zonsondergang was prachtig na den storm, en toen Marguerite de krijtheuvels van Dover van liever lede uit het gezicht zag verdwijnen, gevoelde zij zich kalmer en bijna weer hopend op een goeden uitslag van haar ondernemen. Langzamerhand begon Frankrijks grauwe kust weer uit den avondnevel te dagen en kort daarop landde Marguerite weer aan den Franschen oever. Ze was weer terug in haar land waar op dit oogenblik haar landgenooten hun medemenschen bij honderden ter slachtbank sleepten, onschuldige vrouwen en kinderen bij duizenden onder de moordbijl deden sneven. Uit de blikken der bevolking, zelfs in deze afgelegen stad aan het zeestrand, sprak het ziedend schuim der revolutie. De mannen droegen allen roode mutsen met de driekleurige kokarde links, en zagen er som ber en argwanend uit. Zonder meer dan enkele woorden te wisselen, geleid de Sir Andrew haar recht door de stad, naar de tegen overgestelde zijde waar zij geland waren, op den weg naar Kaap Gris Nez. Tijdens den storm was er veel regen gevallen in den afgeloopen nacht, en Margueri te zonk somwijlen tot over de enkels in de modder, want de wegen verkeerden in een verschrikkelijken toestand en waren niet verlicht. Maar zij sloeg geen acht op deze onbeteekenende on gerieflijkheden. „Wij kunnen Blakeney ontmoeten in de „Chat Grist," had Sir Andrew gezegd, en zij wandelde als op rozenbladeren, want ze zou hem nagenoeg terstond ontmoeten. Eindelijk bereikten zij hun doel. Sir Andrew kende blijkbaar den weg, want niemand had hij eenige in lichting gevraagd. De duisternis was reeds te zeer ingevallen voor Marguerite, om het uiterlijk van die herberg te onderkennen. De „Chat Gris" was blijkbaar een kleine aan den weg gelegen kroeg, op geringen afstand van de kust, want het geruisch der zee scheen van verre tot hen door te dringi n. Sir Andrew klopte met zijn rotting o|> de deur; een brommend geluid, gevolgd door eenige vloeken, ont snapte niet aan Marguerite's oor. Sir Andrew klop te andermaal, ditmaal krachtiger; meer vloeken volg den en daarop loode schreden naar de deur. Deze werd geopend, en Marguerite stond op den drempel van het vunzigste vertrek dat ze ooit in haar leven had gezien. Het behangsel, zooals het was, hing aan flarden van den muur, er scheen geen enkel meubelstuk in het ver trek aanwezig, dat op „heel" kon aanspraak maken. De meeste stoelen hadden gebroken rugleuningen of geen zittingeen hoek der tafel werd gesteund met een stuk brandhout, omdat er een poot aan ontbrak. In een hoek van de gelagkamer hing een soepketel over het vuur. Aan één zijde van het vertrek, hoog bij de zoldering, bevond zich een soort vliering waarvoor een gescheurd gordijn hing, van blauw en wit ge streepte kleur. Een versleten trap leidde naar dien zolder. Het vertrek zelf werd flauw verlicht door vie- zen reuk afgevende olielamp. Gp de groote kale muren zag men hier en daar -met krijt en in groote letters de woorden geschreven: „Li- berté Egalité Fraternité" de befaamde, hol klinkende leuze „Vrijheid Gelijkheid en Broeder schap." „Engelsche reizigers, burger 1" zei Sir Andrew in het Fransch tot het individu dat de deur had geopend, een oudere, stoer gebciuwde boer, gehuld in een vuilen blauwen kiel, 'met vfleten in zware klompen, waaruit stroohalmen rondom uitstaken, vieze bruine kousen en de onvermijdelijke roode muts met de driekleurige ko karde. In zijn mond stak een stomp houten pijp waar uit een geur steeg van knastertabak die de reukzenu wen op zware proef stelde. Met groot wantrouwen gluurde hij naar de twee reizigers en mompelde bin nensmonds: „Sacrrrés Anglais I" daarbij op den grond spuwend, om zijn onafhankelijkheid van geest te kennen te geven; niettemin ging hij op zijde om de l zolders Schapensteeg, (niet bellen). SPREEKSTER: Een onuitgegeven Novelle van JUSTUS VAN MAURIK, Uit het Leven. Fraai g* ïllus>treerd. Een boeiende Roman van WILLIAMSON, De on zichtbare Dief. Fraai g* ïllustr. erd. Een pakkende Roman van CASTON LEROUX, De man, die den Duivel heeft gezien. Fraai g ïllustreerd. E^n grappige Novelle van F. HAGEMAN, De Ama teur-Fotograaf. Een ernstige Novelle van B. CANTER, Zie de maan schijnt door de boomen. Een humoristische Novelle an B. STICHTER, De Duiven. Een boeiende Novelle ,an F. M. VISSER, De Ver loving van Ambtenaar Pietersen. Bovenstaand is de Inhoud van doch buitendien bevat de Kalender lo. Een volledige Kalender met Kasboek, etc. 2o. Munttafel en Zegeltarief3o. Lijst van Titulaturen 4o. Groote Platen en Portretten 5o. Premiën. GRATIS komen daarbij twee Premiën, en wel Een Handelswoord! nboek in vier talen (Hol- landsch— Fransch—DuitschEnelsch). Een praktische Portefeuille-Almanak. Ds prijs van dit alles, dus lo. De Kalender (in een omslag gevende een getrouwe reproductie van VEEMEER's Melkmeisje). 2o. Het Handelswoordenboek in 4 talen. 3o. De Portefeuill e-A 1 m a n a k Alleen het Handelswoordenboek heeft een hoogere handelswaarde. Een groote Nederlandsche meelfabriek vraagt een voor het gedeelte van Noord-Holland, benoorden het Noor'zee kanaal. Bekendheid met de afnemers ver- eischt. Brieven onder letter K 96 aan het Bureau van dit Blad. „Sacrrrés Anglais" binnen te laten, zonder twijfel wel wetende dat deze „Vervloekte Engelsehen" altijd wel gevulde beurzen hadden. „Vreeselijk!" zei Marguerite, het vertrek binnentre dend en haar zakdoek voor den neus houdend, „wat een schrikwekkend hol is dit! Ben je wel zeker dat het de plaats is?" „Positief zeker," antwoordde de jonkman, een stoel afstoffend voor Marguerite, „doch ik moet bekennen dat ik nooit afzichtelijker krot in mijn leven heb ge zien." De waard van de „Chat Gris" Brogard had van zijngasten geen verdere notitie genomen; hij on derstelde dat ze aanstonds wel wat eten zouden be stellen, maar hij zou ook geen vrij burger moeten zijn, om eenige wellevendheid, beleefdheid of wat men het noemen wilde, aan den dag te leggen voor wien ook, althans niet jegens een welgekleed individu. Over den haard neergebogen, zat een in lompen ge hulde gedaante, naar alle waarschijnlijkheid eene vrouw. Ze zat daar in zichzelf mopperend, nu en dan de soep roerend, om deze tegen aanbranden te behoe den. „Ilei daar, vriend!" zei Sir Andrew ten laatste, „we zouden wel wat willen etenDe burgeres ginds, voegde hij er bij, op de vrouw in vodden wijzend bij den haard, „maakt, als ik me niet vergis, daar een heerlijk soepje klaar, en mijne meesteres heeft sedert uren geen voedsel genuttigd." Bregard had eenige oogenblikken noodig om het vraagstuk te overwegen. Een vrij burger staat maar zoo terstond niet klaar om zich te voegen naar het verlangen van hen die iets van hem moeten hebben. „Sacrrrés aristo's!" mopperde hij, toen hij klompte naar een glazen kast, daaruit een oude tinnen soepter rine te voorschijn haalde en die, zonder een woord te zeggen, zijn oudje aanreikte, die even zwijgend dat voorwerp met de soep begon te vullen. Marguerite had al deze toebereidselen met onver holen walging aangezien. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4