li STADSNIEUWS. Telegrafisch Weerbericht Uit' Schermerhorn, Ult Winkel. Van de Langendijk. Uit Heer-Hugowaard. Uit Oterleek. Een mislukte poging. Bloedvergiftiging. Uit het raam gevallen. Verduistering. Inbraak. Oplichting voorkomen. Vogelbescherming. ,Uit Schoort. Toonkunst. Landverhuizers opgelicht. Geslaagd. Rectificatie Damrubriek. N. O Genootschap Afd Alkmaar Bulten. Vergrootlng van de Kaasmarkt. Protestantenbond. Voetbal. Nieuws uit Hoorn. Laatste Berichten a s t s A 3 ■3 w in het buitenland te komen, stellende nu nog weer eer lijke tegenover oneerlijke middelen. Plaatsen en personen zijn alreeds gekozen om dien handel vasten voet te doen krijgen, om daardoor de leden te doen vrijwaren, voor het lijden van schade door deze oneerlijke handelwijze van sommige hande laren. Door den heer Zeeman werd dit alles aan de leden van de afdeeling Harenkarspel uiteengezet en men de meeste aandacht aangehoord, waarvoor hij dan ook den vollen dank der opgekomenen ontving. Op verzoek van het bestuur der afdeeling werd het woord tot sluiting gegeven aan den heer A. Nobel, welke spreker eerst nog een enkel punt aanvulde en daarna met eenige opwekkende woorden aan de opge komenen tot trouwe naleving der genomen besluiten de vergadering sloot. Daartoe uitgenoodigd door het Bestuur van tie Tuinbouwvereeniging, hield de heer Hazeloop hier gisterenavond eene lezing over „De teelt van tafel- vruohten in struikvorm." Slechts weinig publiek was aanwezig, waartoe zeker het minder gunstige weer wel aanleiding zal hebben gegeven. Op duidelijke wijze verklaarde de spreker het winst- gerende van deze vruchtencultuur, waarop men zich al meer en meer gaat toeleggen. Met aandacht werd de spreker door de aanwezigen gevolgd. Uit De Rijp. Tot Directeur van de Maatschappij tot "bevordering van Nijverheid te De Rijp is door de Yennooten in hunne vergadering van den lOen Dec. gekozen de heer A. J. van der Molen, houthandelaar te Beets (N.-H.) met 3 stemmen tegen 2 stemmen op den heer A. Eis- In een vergadering van de afdeeling Winkel van den I.Tsbond „Hollands Noorderkwaitier" is tot 2e Voorzitter benoemd de heer P. Strijker alhier. Het Hoofdbestuur van de Tuinbouw- en Handels- vereeniging „Langedijk en Omstreken," heeft met de besturen van hare 7 afdeelingen, eene algemeene be stuursvergadering gehouden. Het Hoofdbestuur heeft opnieuw een onderzoek doen instellen, naar den handelstoestand in verschillende groote steden in Duitschland, waarvan op deze verga dering verslag werd uitgebracht, door den algemeenen secretaris, den heer S. Zeeman. Hierop werd aan het Hoofdbestuur volmacht gege ven, de vereeniging in het buitenland zelfhandelend te doen optreden. De besturen zullen in hunne afdeelingen aan de le den de zaak nog nader uiteenzetten en de leden opwek ken tot algemeenen steun voor dit voor de vereeniging zoo gewichtig besluit. Omtrent den brand, welke in den nacht van 10 op 11 dezer hier woedde, kan nog worden vermeld, dat de eigenaar-bewoner van het pand, toen hij door gerucht wakker werd, tot de overtuiging kwam, dat zijn huis in brand stond, doordat reeds een gedeelte daarvan instortte. In allerijl begaf hij zich toen naar buiten, om zijn buren, A. Groenland en gezin, te wekken. Ook hun huis liep groot gevaar, door den vonkenregen, die er gedeeltelijk oversloeg. Gelukkig was het rieten dak kletsnat van den regen, zoodat het vuur er geen vat op scheen te kunnen krijgen. Uit het verbrande huis is niets gered kunnen wor den; over de oorzaak van den brand tast men in het duister; daar, waar de brand het eerst woedde, is de bewoner op den dag voor den brand niet met vuur ge weest. Het eenige vuur, dien dag gebruikt, moet een koffielichtje zijn geweest in het vertrek, waar de heer Pool geregeld huisde. Door de afdeeling Heer-Hugowaard en Omstr. van de Holl. Maatsch. van Landbouw is een uitnoodiging gericht aan onze veehouders tot het bijwonen eener vergadering op 14 dezer, waarin door den zuivelconsu- lent Dr. Scheij een voordracht zal worden gehouden over: fokvereenigingen. Deze vergadering is uitge schreven met het doel om ook hier te komen tot de stichting eener fokvereeniging voor melkvee. Wederom is hier eene nieuwe vereeniging opgericht met het doel een gezellig winteravondje te organisee- ren. Zij heet„Ons Genoegen." De leden bestudee- ren onderling voordrachten en kleine tooneelstukjes. De heeren J. Zwaan, A. van Ham en P. Hartog vor men het bestuur. Een der oudste vereenigingen alhier is „Het Bur- gernut." Deze week heeft ze weer eens een samen komst gehad in 't lokaal van den heer S. Langerijs. De heer L. Brouwer las op verdienstelijke wijze een Kerstverhaal voor en eenige andere leden gaven eenige bijdragen ten beste, afwisselend ernst en luim. 't Zijn heel gezellige avonden, die Nutsavonden. Donderdagmiddag kwam een jonge Nederlander, die den Paus wilde zien, aan het Vaticaan en vroeg den dienstdoenden brigadier om den Majordomo te mogen spreken. De brigadier antwoordde, dat de Major-domo niet te spreken was, waarop de vreemde ling toch wilde binnen dringen, en met vuist en voet den brigadier, die hem dit beletten wilde, te lijf ging Hij werd in arrest genomen. Bij hem werden visi te-kaartjes gevonden waarop de naam I. M. R. Hen voorkomt. De Hollandsche consul-generaal voor Noorwegen en industrieël, Rasmus Langaard te Christiania, is giste ren in den ouderdom van 48 jaar aan bloedvergiftiging overleden. Een pas gehuwde vrouw, gisteren bezig met glazen- lappen aan de achterzijde van een huis in de Joden- houttuinen te Amsterdam, viel uit de tweede verdie ping in het water. Een werkman der stadsreiniging, haar naspringende, werd in bewusteloozen toestand, en de vrouw, na eenig dreggen, levenloos op het droge gebracht. Eenigen tijd geleden is er een tekort ontdekt in de kas van het post- en telegraafkantoor te Stad-Harden- berg van meer dan 1500. Een klerk der posterijen en telegraphie aldaar werd verdacht die gelden te hebben verduisterd. Hij heeft de wijk naar Parijs genomen, doch heeft zich gisteren ter beschikking van den officier van justitie te Zwolle aan diens parket aangemeld. Hij is gevankelijk overgebracht naar het Huis van Bewaring. Door den storm. Gisteren bij aankomst van het st. „Hermina," te Rotterdam, van de firma Jos. de Poorter, werd onmid dellijk naar het ziekenhuis gebracht de stoker 0. S., die bij een storm op zee door een omvallende petrole umlamp werd getroffen en daarbij ernstige brandwon den over het geheele lichaam bekwam. Gisternacht is inbraak gepleegd bij den heer J. Co- hen, collecteur van de Staatsloterij op het Oranjeplein in Den Haag. Door het overklimmen eener schutting in de Spinosastraat hebben de dieven zich toegang ver schaft tot den tuin, van daar zijn zij in de gang geko men waar zij de ruiten insloegen en vervolgens door openbreking van het slot het kantoor bereikten. Daar hebben zij, ten einde het geluid te dempen, den grond met boeken belegd, vervolgens een zjvare brandkast gekanteld en van achter opengehakt. Een aanzienlijk bedrag aan geld en bankpapier, benevens een hoeveel heid loterijbriefjes, werd ontvreemd. Naar aanleiding van het bericht, betreffende een poging tot oplichting van bet agentschap van het Noord-ITollandsch Landbouwcrediet te Delft, verzoekt de directie aan de „Avp." te melden, dat de Bank niet is opgelicht. Het bedrog was tijdig genoeg ontdekt, maar om de oplichters in handen te krijgen, heeft men de zaak schijnbaar voortgang geven, waardoor de po litie, die zich verdekt had opgesteld, op het juiste oogenblik kon ingrijpen. Van wega de Natuurhistorische Vereeniging komt eene commissie op Texel een onderzoek doen naar de mogelijkheid, om een uitgestrekt terrein in te richten voor vogelbescherming. Men wil de in zee gelegen buitenschorren, nabij den polder „Eendracht," indijken en dit geheele uitgestrekte terrein bestemmen als broedplaats voor ettelijke vogelsoorten. Het oord is zeker uitstekend gelegen en zal ook ge makkelijker zijn te bewaken dan andere terreinen, doch de kosten voor inrichting zullen stellig vele dui zenden beloopen. Oplichter. Door de politie te Nijmegen is in arrest gesteld een oplichter, gewezen klerk aan het telegraafkantoor al daar. Na zich te Nijmegen, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag aan allerlei bedrog te hebben plichtig ge maakt, wilde hij zich te Arnhem door het innemen van zuringzout van het leven berooven. De werking van het zuringzout bleek op zijn gestel van geen in vloed, zoodat hij hiervan geen nadeel ondervond. Ten slotte werd hij door de politie te Arnhem opgespoord en naar Nijmegen overgebracht. Alhier is een afdeeling van „het Witte Kruis" op gericht, voorloopif van 24 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren A. J. Peeck, voorzitter Nieman, vice- voorzitterA. Couwenhoven, secretarisG. A. Knip huisen, penningmeester, J. Bos, magazijnmeester. Men deelt ons mede, dat op Zaterdag 19 December a.s. door de afdeelieg Toonkunst te Amsterdam zal uitgevoerd worden „La Damnation de Faust" van Berlioz en op Dinsdag 22 Dec. a.s. door de afdeeling te Haarlem „Les Pélerins d'Emts&üs van Gustave Bret en Roméo et Juliette van Berlioz. Bij een der bankinstellingen te Amsterdam vervoeg den zich gistermorgen eenige landverhuizers, uit Kanada teruggekeerd. Zij boden o.m. een bankbiljet van 100 dollar ter wisseliDg aan. Bij nader onderzoek bleek het een biljet van 1 dollar te zijn, waarop in cijfers en in letters op de daarvoor aangewezen plaat sen de aanduiding 100 dollar was geplaatst. Hierover ter verantwoording geroepen vertelden zij het volgende „In New-York zagen zij een heer voor zich uitloopen, die een portefeuille verloor, waarnaar een ander persoon greep. Een onzer landverhuizers sprong vol verontwaardiging naar voren en ontrukte den l&ng- vinger zijn prooi om haar den rechtmatigen eigenaar terug te geven. D-za bleek geen ondankbare te zijn en wilde den eerlijken vriend 10 dollar geven als belooning. Hij had echter toevallig slechts biljetten van 100 dollar bij zich. Onze landgenoot wist daarop wel raad. Zoo'n extralje van 10 dollar, eerlijk verdiend, kun je niet laten ontglippen. Hij gaf hem daarom van zijn eigen geld 90 dollar terug, waarmede de gauwdief zonder opzien te baren, zich in allerijijl uit de voeten maakte". Voor het exanmn, gehouden vanwege de Vereeni ging van Leeraren in het Boekhouden slaagde de heer P. N. Baltus, alhier. Ter aanvulling en ter verbetering van het verslag der vergadering „de Quint" deelt men ons mede, dat de gewone entree bedraagt f 1.50, tusschen 1 Decem ber en 1 Februari evenwel f 2.50, vottr leerlingen van een inrichting van onderwijs f 1, terwijl huisgenooten van leden, die in dien tijd iid worden, 25 ets. meer contributie moeten betalen. Huisgenooten van leden zijn zij, die met hen tijde lijk of voortdurend in huiselijken kring op voet van gelijkheid omgsar. Er is evenwel op de vergadering wel gezegd, dat er geen bezwaar bestaat tegen het aanwezig zijn op de baan van dienstboden met kin deren van leden. Een ieder kar) evenwel lid wordoD. Ook moeten we nog even terugkomen op het ver slag van de vergadering van de afdeeling Alkmaar van den Volksbond. De heer Wietinga heeft niet medegedeeld, dat men in Nederland f 2.50 per hoofd betaalt aan de belasting op den alcohol, doch dat in Nederland per seconde f 2.50 aan alcohol wordt uit gegeven, en vcorts heeft hij gezegd, dat voor het tc tale bedrag voor alcohol in een jaar in ons land uit gegeven, 35000 (niet 3500) arbeiderswoningen van f 2000 zouden kunnen worden gezet en dat alleen in de gemeente Alkmaar f 157500 (niet f 15700) -an belasting op alcohol wordt betsald. In de Damrubriek van gisterenavond zijn eenige kleine foutjes geslopen. In Probleem no. 4 moet de zwarte schijf op 20 een witte zijn en in de cijfers onder probleem moet staan wit38 in plsats van 30. St. Nicolaas in Dlllgcntla. Wel wat laat (maar beter laat dan nooit!) verscheen de goede Sint gisteravond in Diligentia. De afdeeling Alkmaar van den Bond van Oud-On derofficieren had den heilige daar nog ontboden voor de kinderen van haar leden een zestigtal terwijl ook de ouders 'en belangstellenden vrij goed vertegen woordigd waren. Het feestje werd vereerd door de tegenwoordigheid van den luitenant-kolonel, den heer J. H. de Wildt, di recteur der Cadettenschool. De heer R. Oostenveld opende te ongeveer 71/2 uur liet feest en bracht daarbij in herinnering dat de af deeling gedurende het afgeloopen jaar weinig veran dering had ondergaan. Het aantal leden was een wei nig toegenomen. Spreker deed uitkomen dat dit feest meer speciaal was voor de kinderen, maar wees er nog eens op dat het doel van de vereeniging, zoo mooi omschreven in het Bondslied, meer en meer moest worden behartigd. Samenwerking in dagen van voorspoed en tegenspoed moest den grondslag zijn voor den verderen bloei van den Bond in het algemeen, van de afdeeling Alkmaar in het bijzonder. Naast die samenwerking moeten wij, zc-ide spreker, gesteund worden van buiten. Het stre ven vön den bond verdient dit in alle opzichten, ieder lid moet daarom trachten dien steun te verkrijgen door het aanwerven van leden en donateurs. Met de beste wenschen mor den verderen bloei der afdeeling en voor het welslagen van den feestavond, opende hij deze bijeenkomst. Het Bondslied werd daarna gezonden en de kleinen begonnen los te geraken, er ontstond een gejuich, ge spring en gehos van belang, totdat een aardig klein drietal een paar stukjes voordroegen, gevolgd door een komische scene van een 6-jarig meisje. Aan versnaperingen ontbrak het den kleinen natuur lijk niet. Een der leden fungeerde als clown en hij slaagde daarin zo® uitstekend, dat hij niet alleen den lachlust der kleinen, maar ook die dei grooten wist op te wek- ken. Eindelijk verscheen St. Nicolaas in gezelschap van zijn zwarten knecht. De vriendelijkheid van Sinterklaas deed de vrees van enkelen spoedig verdrijven, vooral toen zijn milde hand cadeautjes deed uitreiken, de kleine handen deed vullen met speculaas en suikergoed. Aardig sprak hij den kleinen toe, hen aansporende tot zoet zijn en goed leeren, terwijl hij beloofde, wan neer hij goede berichten van ouders en onderwijzers kreeg, 't volgende jaar weer te zullen aankomen. Daarop vertrok hij, toegezongen door de kleinen, die hem thans niet meer vreesden en zonder eenigen schroom reikten ze hem de kleine handen met een goeden nacht en tot weerziens. Het feest was hiermee afgeloopen. Wij dienen ten slotte nog even te vermelden, dat een kleine jongen van 7 jaar heel aardig piano speelde. In de op heden gehouden vergadering van Alkmaar Buiten werd de heer J. van Albada gekozen tot Voor zitter. Het bestuur bestaat thans uit genoemde, den heer D. J. Ruiter, secretaris én den heer J- Mcdom- blik, penningmeester. Ter secretarie dezer gemeente liggen de bescheiden ter inzage, welke betrekking hebben op de onteigening van de 2 perceelen, staande aan de Kaasmarkt, hoek verlengde Houttil, kadastraal bekend onder sectie A No. 92 en 2025. De redenen die door het college van Burgemeester en Wethouders worden aangevoerd om de onteigening tc verkrijgen is: de noodzakelijke vergrooting van de kaasmarkt. Is deze begrooting de oppervlakte van de te amo- veeren perceelen bedraagt 237 M2. eenmaal tot stand gekomen, dan zal het gebruik van de zuidzijde van de Waag niet meer noodig zijn te worden, terwijl het tevens zeer in het gerief zal zijn van de andere markten, speciaal die van de boomvruchten. De marktcontrole zal veel vergemakkelijkt worden en de toegang vanaf de Noordzijde van de markt wordt verbreed. Men verzoekt ons te melden dat de afdeeling Alk maar van den Nederlandschen Protestantenbond, om zoovelen mogelijk in de gelegenheid te stellen tegen matigen toegangsprijs de lezing van dr. Jan van Veen bij te wonen, voor ditmaal haar bijeenkomst op Woensdag a. s. zal houden in de groote zaal der Harmonie. Morgen, om 2 uur, speelt V. Alcmaria Victrix II den bondswedstrijd tegen Oud A. F. O. van Amster dam, op haar terrein a. d. Sandersloot rechts. Door onvolledigheid van Alcmaria, is de vorige wedstrijd te gen A. F. O. te Amsterdam, door de Alkmaarders ver loren; morgen echter zal het elftal geheel volledig zijn. Alcmaria Victrix I gaat morgen niet naar R. A. P., deze wedstrijd is uitgesteld. De volgende week komt V. O. C. uit Rotterdam hier spelen. Ajrenda. ZATERDAG Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 101/4 uur, aspirantenafd. 81/2 uur. Gymn.-ver. „Turnlnst," oefeningsavond 71/i uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," oefeningsavond, meisjes-afd. 31/2 en 6 uur. Afd. Alkmaar, Bond v. Ned. Onderw., vergadering 8 uur, Central. Mannenkoor „Excelsior, repetitie 81/2 uur, Diligen tia. Alkm. Voetbalvereeniging, Bestuursvergadering 8 uur, café Lievendag. ZONDAG: Alkm. Tooneelver. repetitie, 10 uur, v. Twisk, Nieu- wesloot. Afd. Alkmaar en O., Protestantenbond v. jongelie den, 10 uur, café Central. MAANDAG: Gem. zangver. „Alcmaria," repetitie 71/2 uur, Har monie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," teeken- aVond 7 uur, Nieuwe Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/4 uur. Mannenkoor „De Stem des Volks" repetitie, 7'/4 uur, café „De Graanhandel." Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, 91/2 uur. Alkm. Tooneelver., repetitie 8 uur, v. Twisk, Nieu- wesloot. „Ontwikkeling zij ons doel", openb. cursusverg. Le- Lezing, Meng, 8 uur, Central. Danscursus Siebeling, 61/2 uur, Groote zaal, Dili gentia. Kegelclub Alom. Victrix, 8 uur, Diligentia. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de ver gadering der openbare leeszaal en boekerij tot Maan dag blijven liggen. BURGERLIJK E STAND. GEBOREN 9 Dec. Willem, z. v. Willem Sauër en Trijntje Minks. OVERLEDEN 10 Dec. Johanna Maria, d. v. Johannes Stubenitskij en Trijntje de Ruiter, 1 jaar. 12 Friedrich August Fuhrmann, 54 jaar. Do vluchthaven. Door het Dag. Best. der afd. Hoorn van do schip persvureen. „Schuttev&er" is een adres aan den Raad gericht, m«t het verzoek maatregelen te willen tref fen, waardoor een vluchthaven te Hoorn zoo spoedig mogelijk tot stand zal komen. In de bij het adres gevoegde M. van T. wordt her innerd aan het resultaat, verkregen ter audiëntie bij den Minister van Waterstaat, wa&r de Regeering toe zegging deed een subsidie te willen verleenen van f 10.000, alsmede aan de toezegging van Ged. St. om een subsidia van gelijk bedrag te willen toestaan. De afdeeling heeft de overtuiging, dat uit het door den Raad in te stellen onderzoek zal blijken, dat met deze subsidies niet veel meer ten laste van do Gemeente zal komen, dan de kosten van onderhoud, iets waar voor reeds vroeger toezegging werd ontvangen. Men koestert alle hoop, dat de idee vluchthaven te Hoorn, waarop de Kamer van Koophandel reeds in 1889 de aandacht vestigde, spoedig zal worden ver wezenlijkt. ft ft ft Inbraak. Er is ingebroken in het militaire hospitaal. Van een viertal patiënten, die daar werden verpleegd, is het geld uit de zakken genomen, tot een totaal bedrag van ongeveer 4 gulden. Door den geneesheer is aan gifte gedaan bij den garnizoans-commandant en den Commissaris van Politie. 61ste Landhuishoudk. Congres. Ds Commissie voor het vaststellen der Vraagpunten voor het 61ste Nederl. Landhuisthoudkundig Congres, dat in de eerste dagen van Juni te Hoorn gehouden wordt, heeft wederom aan belanghebbenden voor 1 Jan. r.s. opgave gevraagd van onderwerpen, die zij op dit Congres zouden willen bespreken. Ook niet-leden kunnen ze inzenden aan den len Secretaris van het Congres te Vucht, liefst met aan wijzing van een eventueelen inleider. De onderwerpen moeten van algemeen, niet uitsluitend plaatselijk belang rijn. Uit de ingekomen onderwerpen wordt een keuze gedaan van een achttal, dat als vraag punten op de agenda komt. R. H." B. S. Bij de Donderdag te Haarlem gehouden aanbeste ding tot bouwing van een R H. B. S. aan den Draaf- singel alhier, was de laagste inschrijver J. Gelders te Blauwkapelle voor f 112.995. (Raming f113.600. ft ft ft De heer W. Karbaat is ter beschikking van den Gouv. Gen. van Ned, Indië gesteld, om te worden benoemd tot onderwijzer 3s klasse bij het Eur. L. O. daar te lande. Predikbeurten. 29 November 1908 Hervormde Gemeente. Groote Kerk. Voormiddag te 10 uur, Ds. Post. Namiddags te 12f/2 uren, Gods dienstoefening voor Jongelieden, 's Avonds te 6 uren, Ds. Cramer. Luthersche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Scharten, 's avonds te 6 uur, Ds. Gramberg van Enkhuizen. Z«ndingsrede. Woensdagavond 8 uur, Verg. Luth. Zend. Genootsch. Remonstrantsche Gemeente. Voormiddag 10 uren, Ds. Terwogt. Doopsgezinde gemeente. Voormiddag 10 uren, geen dienst, avond 6l/2 uur, Ds, van Doorn. Gereformeerde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Avond te 5 uren, Ds. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie. Voormiddag te 10 uren de heer H. A. B. Duijker, van Uitgeest, 's avonds te 6 uren, R. R. Posthuma, evan-gelist, Woensdag avond 16 Dec., 's avonds 8l/2 uur, Bijbellezing Ps. 85. OP HEETERDAAD BETRAPT. AMSTERDAM, 12 Dec. Hedennacht werden in de ter ken werkplaats van den heer F. A. Wisselingh Rustenburgerstraat, *3 mannen op heeterdaad betrapt, waaronder Adrianus Verkleij, indertijd behoord heb bende tot het beruchte trio. EEN NEDERLANDSCHE VLIEGMACHINE. BRIELLE, 12 Dec. De vliegmachine alhier is gereed; bij gunstig weer zal de proefneming op een voorwaartsche beweging plaats hebben. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Dec„ medeged««4-i door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te Da Biii. Barome Temp. terstand -"Ö O 2 in in mM, Wind- graden F. 2 .3 Plaatse*. Gisteren. He den. richting, kracht. •S O <S fa d' SCHOTLAND, IERLAND, ENGELAND. Dnnrossness 782 746 stil 0 l.bew. 41 39 Storno way 737 750 n.n.w. 6 bew. 41 39 6 Shields 729 747 5 z.bew. 41 41 2 Valenti» 743 755 n.o. 1 betr. 46 36 2 3cilly 739 755 n.n.w. 5 l.bew. 46 46 1 NEDERLAND. Groningen 728 738 z.z.o. 3 bet.r. 41 89 9 Heider 729 737 w.n.w. 4 bew. 44 45 5 De Bilt 731 738 2 regen 41 48 18 Vlisaingen 732 741 4 r 41 43 6 Maastricht 734 741 z.w. 4 betr. 41 41 4 F E N K R IJ K. Parijs 738 747 w.n.w.3 betr. 41 41 2 Biarritz 758 n.w. 8 regen T- 52 8 NicetObs. op 44 48 0 S4QM. hoogte) j 746 742 oost 5 l.bew. DUITSCHLAND. Keitum 36 op Sylt 730 742 o.z.o. 2 bew. 40 2 Hamburg 732 741 3 betr. 37 36 1 Memel 751 750 5 23 36 Dresden 740 743 z.z.o. 1 nevel 30 34 0 Carlsruhe 739 745 z.w. 3 betr. 43 39 1 NOORWEGEN en ZWEDEN. Christian- 43 aund 737 745 z.z.o. 1 z.bew. 43 Hernosand 747 753 stil 0 sneeuw 32 84 Stockholm 747 751 z.o. 4 35 34 DENEMARKEN, Kopenhagen I 737 i 744 I oost 3 nevel® 36 39 Skagen 1 735 1 745 1 o.z.o. 3 R j 39 89 De beteekenis tan de cijfers voor de windsterkte is: 0 windstilte, 1 zwakke koelte, 3 zeer zwakke wind, 3 zwakke wind, 4 matige wind, 5 frisecha wind, 6 stijve wind, 7 sterke wind, 8 krachtige wind, 9 storm, 10 krachtige storm, 11 zware storm, IS orkaan. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 766.5 m.M. te Horta. De ïaagitn stand van dan barometer is 736 6 m.M. te Helder. VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 13 Dec.) Meest matige noordwestelijken wind; voorloopig nog zwaar bewolkt en buiig zelfde temperatuur. MARKTBERICHTE W. ALKMAAR, 12 Dec. Aangevoerd 5 paarden f 60 150, 7 koeien en ossen f 140 a 270, vette kalvere11 a per Kg. a ct., 16 nuchtere id. f 8

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 6