STADSNIEUWS. Diefstal. In perceel Govert Flinckstraat 362 te Amsterdam, heeft ten nadeele van den heer Narrath, vermoedelijk door insluiping, een belangrijke diefstal plaats gehad. Er worden vermist, verscheidene gouden ringen, w. o. een met drie brillanten, een met éen brillant, een smaragd in saphier en een dito met twee dia manten. De totale waarde bedraagt ongeveer f 300. En dan worden nog vermist een gouden dames remontoir, een gouden halsketting, een gouden arm band en een zilveren taschje met eenig geld. Van de dieven nog geen spoor. De brand in de Ferd. Bols i raat. Naar de oorzaak van den noodlottigen brand in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam wordt het onderzoek nog voortgezet. Om bij een eventueele ontdekking van misdaad vastgesteld te hebben, dat het echtpaar Pardo ten gevolge van den brand het leven verloor, zijn de lijken gerechtelijk geschouwd. Daarna heeft de justitie tot de begrafenis verlof ge geven. Zaterdagmiddag werd juffrouw Pardo op het kerkhof „De Vraag" begravenhet* stoffel ijk over schot van den heer Pardo werd Zondagmorgen te Ouderkerk ter aarde besteld. Het perceel waar de brand plaats had, blijft nog, met het oog op een eventueel nader onderzoek, bewaakt. Drinkwater voor Noord-Holi&nd. In een gecombineerde vergadering van de vier burgemeesters uit de Langedijker dorpen met de gezondheidscommissie te Schagenis besloten, de concessie-aanvraag voor den aanleg van een water leiding aan den Langedijk, van den heer T. C. Bak ker te Den Helder, niet in behandeling te nemen, in verband met de hangende plannen om een groote duinwaterleiding door Noord-Holland aan te leggen. De heer Bakkef heeft echter tegelijkertijd een con cessie-aanvraag gedaan voor den bouw van een steen kolen-gasfabriek aan den Langendijkop welker spoedige behandeling de aanvrager in een nieuw adres aandringt. Inbraak. Nadat in den nacht van 5 op 6 Juli van het vorig jaar op het kantoor van de firma Burgerhout in de Zalmstraat te Rotterdam, een zeer brutale inbraak en diefstal had plaats gehad van een belangrijk bedrag aan effecten, was de verdenking al zeer spoe dig gevallen o.a. op J. 8., 30 jaar, kellner te Amsterdam. Gisteren stond hij voor de Rotterdamsche Recht bank terecht. Hem werd ten laste gelegd in reeds genoemden nacht te hebben weggenomen 3 zakken, resp. inhoudende f 250 aan guldens, f60 aan kwartjes en f 40 aan dubbeltjes, benevens verschillende effec ten ter waarde van f 40.000. Dit alles zou zich bevonden hebben in een brand kast, die met een breekijzer met geweld was open gebroken. De brandkast stond op het kantoor, ter wijl hij zich den toegang zou verschaft hebben tot dat kantoor door met een valschen sleutel de deur te openen. Veertien getuigen waren gedagvaard. Beklaagde is volgens zijn bewering geheel onschul dig. Omtrent een breekijzer, gevonden op het kantoor van gemelde firma, zegt hij dat zekere Walters, alias Richter, hem een breekijzer had besteld, dat hij dezen op Zaterdag 29 Juni des middags tusschen 4 en 5 uur op de Brouwersgracht te Amsterdam bij een petroleumpakhuis had overhandigd. De president zegt, dat het vast staat dat Richter op 29 Juni niet in Amsterdam is geweest en dat het tevens vast staat, dat ook Richter in den nacht dat de diefstal aldaar heeft plaats gehad, niet in Rotterdam is geweest. Als eerste getuige werd gehoord de bekende Walters, alias Richter. Hij verklaart geen breekijzer aan be klaagde besteld en ook niet van hem ontvangen te hebben. Op 29 Juni is hij niet in Amsterdam ge weest, doch in Haarlem. Evenmin is hij in den nacht van 5 op 6 Juli in Rotterdam geweest. Hij heeft hem nooit gezien en nooit gesproken. Ook van een tang weet hij niets. Dr. A. Lam, als deskundige gehoord had ver schillende werktuigen, als breekijzer, tang, beitel onderzocht of daar verf- of ijzerdeelen aan aanwezig waren. Aan weeklijsten was bloed aanwezig bevonden. Waarschijnlijk menschenbloed. Aan de brandkast en wel waar de opening gemaakt was, zaten scherpe randen, waaraan wellicht toe te schrijven zijn de krabbels op den bovenkant van de handen van beklaagde. De heer L. A. Hubscher vroeger inspecteur van politie te Rotterdam, had na de inbraak een onder zoek ter plaatse ingesteld. De brandkast was ver schoven bevonden en aan de achterzijde was er een gat in gemaakt. Een breekijzer was in beslag ge nomen, benevens een hoeveelheid boorsel, en Veek- lijsten, waaraan bloed. Na de arrestatie van be klaagde, had deze hem omtrent het breekijzer de mededeelingen gedaan, hierboven reeds vermeld in de verklaringen van beklaagde en Richter. Vervolgens werden gehoord de beide jongens, die de staaf ijzer en knijptang gevonden en aan getuige van Dorp overgegeven hadden. Ze lagen aan de Zalmhaven. De smid A. F. Beugelink uit Amsterdam ver klaarde, dat beklaagde hem op 26 of 27 Juni van het vorige jaar in ieder geval in het laatst van Juni besteld had een breekijzer voor hem te maken. Op een Zaterdag moest het afgeleverd wor den. De prijs was ongeveer f 6. Desgevraagd had beklaagde gezegd dat het ijzer bestemd was voor een Duitschen schipper. Bestrijding der tuberculose. In de Zaterdag gehouden eerste vergadering van 'f voltallige bestuur van de Noord-Holl&ndsche vereerd ging tot bestrijding van de tuberculose is tot voorzitts: gekozen de heer mr. H. J. C. van Tienen, te Zaandam lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, to* secretaris de heer dr. L. C. Kersbergen, arts, t Haarlem, en tot penningmeester de heer mr dr. D. E van Lennep, burgemeester van Heemstede. Uit Schermerhorn. Zag het er in October wel wat ongunstig uit voc de boeren, het zachte weer van den laatsten tijd is d< nog al beperkte hooivoorraad aardig ten goede gekomem Nog is niet al het vee gestald wat half Dec. wel ee: zeldzaamheid genoemd mag worden. Uit Purmerend. Heden werden herkozen voor den polder „Baan Purmerend" tot Voorzitter den heer M. de Groot ei tot Hoofdingeland den heer Jb. Kramer. Uit Schagen. Zaterdag vergaderde in het hotel Vader de afdeelin| Schagen van de Hollandsche Mij. van Landbouw. D vergadering, die geleid werd door den heer K. Blasu boer, was bggewoond door 10 leden. In verband me! een circulaire van het Hoofdbestuur zal getracht wor den, nieuwe leden voor de afdeeling te krijgen. Ver der werd besloten, den heer van Ooaterzee uit t noodigen om in de maand Februari in een bijeen komst uiteen te zetten het doel van het Station voo Kaascont; öle. De nu volgende bestuursverkiezing hac tot resultaat, dat herkozen werd de heer G. Muys en dat in de plaats van de heeren C. Ko_ y en JBl&au boer, welke heeren niet herkiesbaar waren, gokozer werden de heeren J. de Gier en K. Hoogschagen. Tot slot werd het bestuursvoorstel aangenomen, hetwelk inhoudt, dat in het vervolg alle leden op beurten af gevaardigde zullen worden naar verschillende verga deringen, en aangewezen zullen worden voor de sl- phabetische ledenlijst. Daarna sluiting der vergadering Uit de Egmonden. Zondagavond vergaderde in het Vincentiusgebouv te Rinnegom het kruisverbond voor de Egmonden p.o Door 't ellendige weder was de opkomst slecht, da'- was jammer, want 't verslag, dat de heer D. G. Ko nijnenburg als gewezen afgevaardigde naar de dioc verg. te 's-Gravenhage uitbracht, was wel waard, door meerdere toehoorders te worden aangehoord. Nadat de aanwezigen hun gelofte wederom hernieuwd hadden en nog eenige huish. zaken waren behandeld, sloot df voorzitter met gebed de vergadering. Uit Schoorl. Beroepen bij de herv. gemeente te Ooater- en Wes terblokker G. A. Kniphuisen alhier. Uit Koedijk. Gisterenavond gaf de zangvereeniging T.A.V.E.N.U in het café „het Vergulde P&ard", van den heer C Man alhier, eene openbare uitvoering, die uitstekend geslaagd mag heeten. Niet alleen het twintigtal zang nummers, maar ook de kinder-operette „De Prins var Sind" voldeed alleszins. Een luid applaus van de aanwezige belangstellenden toonde hoezeer het aangebodene in den smaak viel. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier is her kozen de heer P. Nottelman, terwijl gekozen is to* diaken (vacature C. G. Kramer, die niet meer in aan merking wenschte te komen) de heer D. van Die. Uit Oterleek. De Rederijkerskamer Eensgezindheid heeft dan 13er hare eerste uitvoering gegeven in dit seizoen. Zii speelde dezen keer „De Nachtraaf", drama in 6 tafe- r.aeleD, door J. W. van Munster en „Een Vrienden dienst", blijspel in 2 bedrijven, door M. J. Gillissen. De zaal van den heer Langerijs was matig bezet, groo'.endeels met jongelieden, die zich goed amuseer den, o- k met het oog op het bal. Dinsdagavond zal de Kamer dezelfde stukken opvoeren voor de kunst lievende leden en hunne dames, tevens voor g»huwde mingegoeden, die dien avond vrijen toegang hebben. Den heer J. van Albada werden deze, keurig om lijst, namens het kinderkoor, door den leider, de heer D. Stieltjes aangeboden, als blijk van waardeering der diensten, die de auteur zijn koor, door het in bruikleen afstaan der muziek en costumes en het bijwonen van eenige repetities belangeloos bad verleend. Door den heer Blokker, fotograaf te Alkmaar, wer den onlangs groote foto's bij kunstlicht genomen van twee groepen uit de operette „Pompeidompel" te Ileer- Hugowaard opgevoerd. Uit Bergen. Vanwege de West-Friesclie propagandaclub voor drankbestrijding werd gisteravond in het lokaal van den beer Schouten, café „Sportrust," eene vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer S. Phi lips van Amsterdam, met het onderwerp „de praktijk der matigheid." TTet aantal opgekomenen was gering. Spreker schetste de ellende die door den drank wordt teweeggebracht, wees op de nadeelige en verderfelijke gevolgen die het drankgebruik voor den mensch in het bijzonder en voor de maatschappij in het algemeen op leveren en sprak ten slotte een woord van opwekking tot de aanwezigen om geheelonthouder te worden en mede te helpen strijden, niet alleen tegen het misbruik maar ook tegen het gebruik van alcoholische dranken. Spreker betreurde het dat geen der Bestuursleden of woordvoerders van de Afd. Bergen van den Volks bond tegen drankmisbruik ter vergadering te zien, ter verdediging van het door dezen Volksbond ingenomen standpunt. Hij zou ook door dezen bond het stand punt van geheel-onthouding wenschen te zien ingeno men. Ten slotte durfde hij beweren dat geen der le den van den Volksbond een matig gebruiker van al cohol was. Voor het geheelonthouderschap gaf zich niemand op. Ook werd niet gedebatteerd. Ijsbond Hollands Noorderkwartier. Gistermiddag werd de algemeene vergadering van bovengenoemden bond te Purmerend in het gebouw Amicitia gehouden. De voorzitter, de heer Minnema, heette de aanwezi gen welkom, meer in het bijzonder die afgevaardigden, welke heden voor het eerst tegenwoordig waren. Zij waren, Zoo zeide spreker, vreemde eenden in de bijt, daarin gelokt door kooieenden. Hij zegde den ouden vereenigingen dank voor hun lok ken, voor hun aanwerven.. De algemeene vergaderin gen hebben zich steeds door gezelligheid gekenmerkt, dat ook de nieuwe vereenigingen tot handhaving daar van zullen medewerken, zeide spr. Men trachte den dag zoo aangenaam mogelijk te maken, en daaroip deed hij een beroep op de welwillendheid der - uwe afgevaardigden. De Bond bestaat binnenkort 15 jaar, de kinderschoe nen beginnen te knellen. Hij heeft bijna zijn volledi- gen wasdom bereikt; dit jaar is hij bijzonder vooruit gegaan. Het is gemakkelijker andere vereenigingen tot aan sluiting te bewegen dan de bestaande goed te besturen. De uitwendige propaganda is afgeloopen. Misschien is het rehds gemerkt dat het Hoofdbestuur begonnen is te zorgen dat er aan den inwendigen dienst meer zor gen worden besteed. Alles moet goed worden nage gaan. De Bond in het algemeen, maar meer de afdeelingen ieder in eigen kring moeten zorgen dat men niet de minste aanmerkingen op de werking kan maken. De goede naam moet gehandhaafd worden, zoo ver volgde spreker, niet zoozeer door het Hoofdbestuur, dit kan alleen daartoe aansporen, maar door de afdee lingen. Met den wensch, dat die goede naam van den Ijs bond steeds gehandhaafd blijve door eendrachtelijke samenwerking, verklaarde spreker de vergadering voor geopend. Daverend applaus volgde op deze openings rede. Het voorlezen der notulen der vorige vergadering werd thans aan de orde gesteld. De Voorzitter merkte op dat het Hoofdbestuur reeds tweemaal gevraagd heeft te willen gelooven, dat die notulen werkelijk goed zijn wanneer dit door het Hoofdbestuur wordt verklaard. Aan dit verzoek werd geen gehoor gegeven, de voorlezing zal daarom maar weer geschieden. Nadat een zeer kleine wijziging daarin was aange bracht, werden ze goedgekeurd. Het jaarverslag van den heer J. Oock is nu grooter en reeds de afdeelingen in druk toegezonden, zoodat het nu niet wordt voorgelezen. Op de vraag van den voorzitter of er op- of aanmer kingen op zijn, stelde Broek in Waterland een vraag omtrent het niet uitbrengen van rapport door den Di- stricts-voorzittef van Purmerend. Nadat deze had verklaard, dat verschillende omstandigheden, onafhan kelijk van zijn wil, daartoe leidden, werd het verslag goedgekeurd. Wij ontleenen hieraan het volgende: Gedurende den korten winter van 1908 vermeerderde de bond met 33 afdeelingen, verdeeld over de distric ten Purmerend met 3, Zuiderdistrict met 7, Hoorn met 3, N. Niedorp met 2, Zaanstreek met 7, Medem- blik met 4, Schagen met4, Noorderdistrict en District Ursem ieder met 1, alsook het district Hoogkarspel, dat thans vol is, met 1. Voor ruim 8000 leden werden 14800 bondskaarten afgegeven. De verslaggever brengt onder de aandacht der vergadering dat het verschil te groot is om gewet tigd te zijn, enkele vereenigingen schijnen dagkaarten af te geven, waarvan geen restitutie aan de bondskas wordt afgedragen. Opvallend is het dat de afdeelingen met het kleinste ledental, de grootste baanlengte hebben in orde te hou den. Waar de financiën dier afdeelingen veelal te kort schieten om dit naar behooren dan te doen, red den zij zich zelf en hun wordt daarvan dan ook een woord van hulde gebracht. Aan het Nieuws van den Dag werden 295 berichten gezonden omtrent den toestand der banen, hetgeen veel te weinig is. Uit de jaarverslagen door de verschillende vereeni gingen ingezonden, bleek, dat nog niet alle afdeelin gen aanwijzingsborden plaatsten, dat de baanvegers het den niet-leden van den Bond niet lastig genoeg maken, dat de mededeeling dat de voorzitter van hel Hoofdbestuur pogingen deed om meer rechten op het ijs te verkrijgen (men had b. v. nog al eens last van fietsen op het ijs), werd met genoegen vernomen. In het afgeloopen jaar werden de Hoofdbestuurs- en de Algemeene vergadering gehouden resp. te Alkmaar en Schagen. Een bondslied voor den bond met pianobegeleiding is verschenen en tegen geringen prijs beschikbaar ge steld. De oude bondskaarten blijven gehandhaafd en wor den niet vervangen door insignes. Het bestuur bestaat thans uit de hh. S. Th. Minne- ma, voorzitter; W. M. v. Vliet, vice-voorzitter, J. Cock, le secretaris; P. Preijer Jr., 2e secretaris; J. Ilooyberg, penningmeester; K. Koster, B. H. Jurgens, Joh. Hille, Joh. Merz, J. Reek Pz., Th. E. J. Odendaal, A. J. Stikkel en W. C. Visser, commissarissen, terwijl er nog 2 vacaturen zijn. De heer K, Koster werd tot eerelid benoemd voor zijne op velerlei wijze den Bond bewezen diensten. Het verslag eindigt met den verderen bloei van den Bond. De voorzitter deed daarna mededeeling van bet na ve lgende: Aanwezig zijn de 13 leden van het Hoofdbestuur, de Bond telt thans 121 afdeelingen, waarvan 87 present zijn, 34 afwezig. Hij heette den 2 aanwezigen afgevaardigden van den Amsterdamschen IJsclub welkom. De afgevaardigden van de Zuid-Hollandsche IJsver- ec-niging waren verhinderd te komen, die van de Stichtsche- zullen nog komen. De eerstgenoemde dezer zustervereenigingen gaat mee met de wederkeerige erkenning van de bondskaar ten op de banen. Aan 2 kanten heeft de Bond de grenzen der provincie Noord-IIolland bereikt, de afdeeling Bennebroek bij Zuid-Holland, de afdeeling Oudekerk bij Utrecht. De voorzitter noemde de nieuwe afdeelingen, welke sinds de vorige vergadering zijn toegetreden, daarbij in het bijzonder wijzende op de afdeeling Edam, die eenmaal lid was, zich toen heeft afgescheiden, doch nu weer tot den Bond was teruggekeerd. Hij bracht een woord van hulde aan de nieuwe afdeeling Zaandam, voor haar flink optreden, het door haar gevolgde sy steem: eerst propaganda maken en dan leden verwer ven is gebleken uitstekend te voldoen. Zaandam verrichtte veel werk, trad uitstekend op en strekte daardoor vele afdeelingen ten voorbeeld. De afgevaardigde van Houtrijk en Polanen merkte op dat de aan haar gegeven naam Halfweg niet de of- ficiëele is. De voorzitter erkende dit, en heette de afdeeling Nieuwendam welkom, die de sleutel is van de banen ZuiderdorpMarken. (Wordt vervolgd), Openbare leeszaal en boekerij. Vrijdagavond werd een algemeene vergadering ge houden van de vereeniging tot oprichting en instand houding van een openbare leeszaal en boekerij in het Gebouw de Unie. De heer E. C. II. Chr. Biuins opende als voorzitter de weinig bezochte vergadering. Slechts 21 leden wa ren tegenwoordig. Hij betreurde de geringe opkomst, welke hij grooten- deels toeschreef aan het zeer ongunstige weer en aan de omstandigheid dat er Vrijdagavond zooveel andere bijeenkomsten of vergaderingen waren, doch uitte den wensch, dat niettegenstaande dit, deze bijeenkomst mocht zijn in het belang der vereeniging. De notulen werden daarna door den heer Mr. P. A. Offers als secretaris voorgelezen en onveranderd on der dankzegging vastgesteld. Daarna las de secretaris het jaarverslag voor, waar in allereerst in het kort de geschiedenis der vereeni ging wordt nagegaan en waarin met waardeering ge sproken wordt over het vertrokken bestuurslid, mej. Graafland, wier ijver en werkzaamheid veel tot de tot standkoming der leeszaal bijgedragen hebben. Specia le dank wordt voorts gebracht aan de dames A. de Lange en van Rijn voor de samenstelling van den ca talogus. Mededeeling wordt gedaan van verschillende geschenken en van het feit, dat alle hier ter stede verschijnende grootere couranten door de uitgevers kcsteloos ter lezing gelegd worden. Hoe de leeszaal zal werken, ligt nog in het duister, liet aantal bezoekers echter geeft voldoenden waar borg, dat de onderneming zal slagen. Met erkente lijkheid wordt geconstateerd, dat de gemeente zelf is voorgegaan niet tot wederopzeggings toe een subsidie van 150 per jaar te verleenen. Niettemin zal het steeds zaak blijven actief te zijn en het ledenaantal zooveel mogelijk uit te breiden. Op dit oogenblik be draagt het ledental pl. m. 180. De secretaris eindigt met den wensch, dat in het volg'end jaar van een krachtige en bloeiende vereeni ging zal kunnen worden gesproken. De heer I. Prins Az. vroeg of hij nu lid der vereeni ging is of niet. Hij heeft zich indertijd wel als zooda nig opgegeven, doch daar niets meer van gehoord. Hij vroeg voorts of er geen convocaties van de vergadering werden gezonden, daar hij van deze bijeenkomst nooit bericht heeft ontvangen. De voorzitter zeide, dat ballotage van leden niet bestaat geeft men zich aan dan is men lid de vermoedens dat er eene vergissing zou hebben plaats gehad werden bewaarheid, daar 't bleek, dat er voorden heer I. Prins Az., Dijk, een andere heer Prins was aan genomen. Op het tweede punt antwoordde de voorzitter, dat deze vergadering in de Alkmaarsche Courant was ge adverteerd, terwijl de vergadering op een zeer in het oog vallende wijze in de leeszaal was aangekondigd. Het convoceeren zou voor den secretaris, die door de serieuse opvatting van zijn taak zooveel te doen heeft, zeer veel werk geven, terwijl het daarbij ook te kost baar zou zijn. De heer Prins bleef evenwel aandringen op convo ceeren, waarop de voorzitter verklaarde niet verder te kunnen gaan, dan de toezegging dat het convoceeren in de volgende Bestuursvergadering een punt van overweging zal uitmaken. Van het verslag omtrent het geldelijk beheer, uitge bracht door den penningmeester, Dr. G. K. v. Nugte- ren, melden we, dat het thans in kas zijnde batig sal do bedraagt 547.64, waaronder is begrepen de som van 300, geschonken uitsluitend voor technisch we tenschappelijke lectuur, welke 3om, afgescheiden van de generale kas, wordt beheerd. De restant 247.64 kan evenwel niet als zuiver ba tig saldo worden aangemerkt, daar de huur en de ver dere gemaakte onkosten voor installatie e. a. nog zul len moeten worden betaald na het inkomen der jaar rekeningen. De heeren Prins en Westerbaan werden uitgenoo- digd de beseheiden van de rekening na te zien. Aan deze opdracht werd door de heeren voldaan, waarna bij monde van den heer Prins werd verklaard dat de kas is conform de bescheiden. De penningmeester werd daarna onder dankzegging voor zijn gehouden beheer gedechargeerd. Bij de indiening der begrooting, die thans aan de orde werd gesteld, bleek dat deze is geraamd op een bedrag van in ontvangsten 400 en in uitgaven op 600, alzoo een nadeelig saldo van 200. Dit nadeelig saldo behoeft geen zorgen te verwek ken, daar met vertrouwen kan worden verondersteld dat de uitbreiding van het ledental, waartoe ieder lid in eigen kring zal medewerken, hierin wel zal voorzien. De begrooting werd daarna zonder verdere beraad slagingen tot de hiervoren genoemde bedragen vastge steld. De verkiezing van 3 bestuursleden, noodig ter voor ziening in de vacaturen, ontstaan door het bedanken van mej. Graafland en wegens periodieke aftreding van de heeren Mr. A. P. H. de Lange en H. Wolzak Gz. werd thans aan de orde gesteld. Na afloop daar van bleek dat gekozen was mej. M. van Rijn, en her kozen de twee aftredenden mr. A. P. H. de Lange en de heer Wolzak, die, voorzoover ter vergadering aan wezig, verklaarden de benoeming aan te nemen. Het vormen naast een propagandacommissie van een college van commissarissen werd thans besproken. Nadat de voorzitter de werking dezer commissies had uitgelegd en de wenschelijkheid er van betoogd, Meel? dat de vergadering zich daarmee volkomen ver eenigen kon. Op een vraag van den voorzitter of er in deze ver gadering leden waren die als commissaris zouden wil len optreden, verklaarden zich enkele leden daartoe bereid. Bij de daarop gevolgden rondvraag bracht de voor zitter onder de aandacht der vergadering dat hem ge bleken is dat bezoekers ongevraagd reclameboekjes, statuten van verschillende vereenigingen daar ter le zing liggen. Dit is niet conform de bepalingen, waar in staat, dat omtrent de aanname van boeken e. a. al leen het bestuur beslist.* Men mag wel lectuur aan een der leden of aan den concierge afgeven, hoe meer zelfs hoe liever, maar meit wordt verzocht niet iets ter lezing te leggen buiten be stuur of beambte om. De heer Klomp gaf in overweging dat wanneer het toezicht van vrijwilligen niet voldoende is, iemand aan te stellen, die daarin voorziet. De voorzitter antwoordde daarop dat de zuinigheid ten zeerste betracht moet worden en dat hij hoopte en vertrouwde dat de vrijwillige assistentie voldoende zal zijn. Tenslotte deelde de voorzitter mede dat de heer J. G. Veldheer, kunstschilder te Bergen, fraaie etsen en gravures aan de leeszaal in bruikleen had afge staan, en hij knoopte hieraan vast de wensch, dat an deren dit voorbeeld ter versiering der instelling zullen volgen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter onder dankzegging aan de aanwezigen voor de getoon de belangstelling de vergadering. Jubileum—de Vries. Het was heden voor den heer H. J. Me Vries, le Op zichter bij de gemeentewerken een feestdag in den wa ren zin des woords; immer3 hij vierde zijne 40-jarige ambtsvervulling. Reeds Vrijdag 1.1. werd hem onder eene passende toespraak in de vergadering' van Burgemeester en Wethouders het geschenk hem door den Raad toege dacht, uitgereikt, n.l. een fraai gouden horloge met inscriptie. Hedenmorgen werd hij door zijn Collega naar zijn fraai versierd kantoor aan de Stadswerf geleid en werd daar met zijn familie ontvangen door een aan zienlijk getal gemeente-ambtenaren, die hem bij mon de van den heer Looman kwamen huldigen als een ijverig, trouw en eerlijk ambtenaar, aan hunnen geluk- wensch toevoegende, dat nu hij 31 Dec. a. s. den dienst gaat verlaten, hem nog menig welverdiend rustjaar mag zijn beschoren. Als blijvende herinnering werd hem een- door den heer G. A. J. Kloos fraai bewerkt en door den heer B. van Schaik mooi ingebonden album aangeboden, waarin de namen van hen, die daartoe bijdroegen, een aardig aquarelletje van de werf en eenige voor den ju bilaris belangrijke foto's voorkwamen. Aan dit album was een enveloppe met inhoud toe gevoegd. Daarna kwamen de Alkmaarsche patroons bij monde van den heer F. H. Ringers den jubilaris gelukwen- schen. Terecht zeide de heer Ringers, wanneer er per sonen zijn, die over de werk- en handelwijze van den jubilaris kunnen oordeelen, het zeker de patroons in de bouwvakken zijn. Nu de heer de Vries feestviert en op het punt staat te vertrekken, meenden zij niet achter te mogen blijven in het huldigen van een goed en eerlijk ambtenaar, waaronder allen gewerkt hadden. Een fraaie portefeuille met inhoud werd na deze hartelijke toespraak aangeboden. De heer de Vries bedankte voor de hem bewezen hulde, die zijn verwachtingen verre overtrof. Even daarna kwam een deputatie van de werklie den, die den jubilaris begroetten en bij monde van den heer Jimmink hartelijk toespraken, die ook vooral wees op de goede harmonie die steeds voorzat, een zeer goed geslaagde foto van 't personeel, waarop ook de feestvierende opzichter voorkwam, benevens een gou den bril waren de tastbare bewijzen dat de werklieden van den goeden geest die het personeel der gemeente werken jegens hunnen chef bezielt. Fraaie bloemstukken waren mede aangeboden en den verderen dag zal aan den jubilaris wel de overtui ging schenken dat zijn werken en streven in 't ge meentebelang, gedurende 40 lange jaren, door velen gewaardeerd wordt. Voetbal. V. Alcmaria VictrixOud H. F. C. 110. Met dezen wedstrijd is het record hier geslagen: met 110 is nog geen vereeniging te Alkmaar geklopt. Maar bewonderenswaardig is deze wedstrijd niet ge weest, in 't geheel niet. Oud H. F. O. speelde met 8 man, en deze weerden zich kranig, vooral de keeper, hun spelkwaliteit was ook oneindig veel beter dan die van Alcmaria, hunne uitvallen ook veel gevaarlijker. Voor de rust vooral was het spel der Alkmaarders van dien aard, dat 't publiek soms wel wat al te hinderlijk

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2