STADSNIEUWS. Gevonden Voorwerpen. Tweede Kamer. De oppositie van den haer Troelstra. Provinciale Staten. Instructie op de werving. OEMBNOO NIEUWS. Uit Egmond aan Zee. Uit Egntord-binnen. Een angstig oogenblik. Marie Junglus. t Nieuws uit Hoorn. Cadettenschool. Toonkunst- Agenda. Openbare vermakelijkheden. Op dfln 2en Kerstdag is er van 121 uur gelegenheid tot het doen van aangitten van geboorten en overlijden. Laatste Berichtes Daarna sloot de voorzatter de vergadering onder dankzegging aan den eere-voorzitter en aan de overige leden voor hunne tegenwoordigheid. Allereerst werd gisteren bij het hoofdstuk landbouw gestemd over de Vrijdagavond aangehouden artikelen 2 en 24. [Iet artikel 2 (jaarwedden van departements-ambte- naren) werd aangenomen met 02 tegen 4 stemmen. Artikel 24 (subsidiën voor Boerenleenbanken) werd aangenomen met 40 tegen 24 stemmen. Bij de afdeeling Veeartsenijkundigen Dienst bepleit te de heer Hugenholtz (s.-d. Weststellingwerf) in het belang van den veestapel en ter voorkoming van un faire concurrentie, meer aanstelling van plaatselijke districts-veeartsen. De heer Reijno (U. L. Kampen) sloot zich in hoofd zaak hierbij aan. Minister Talma zeide, dat spoedig in behandeling zal kunnen gebracht worden een wetsontwerp betref fende veeartsenijkunde. Kaar aanleiding van het betoog van de heeren van Wijnbergen en Patijn, die de wensehelijkheid had den bepleit om ook na inwerkingtreding van de Tiend- wet op 1 Januari, gelegenheid te geven tot het sluiten van overeenkomsten tusschen heffers en tiendplichti- gen in den zin van den tot dien datum geopende gele genheid tot vrijwillige afkooping antwoordde de minister, dat hij bereid is in dien zin plannen te over wegen. Aan den heer Van öitters die bepleit had eene scheiding tot stand te brengen tusschen de begrooting van het mijnbedrijf en de staatsbegrooting, om zoo doende te komen tot een goede financiëele regeling, welke een duidelijk inzicht geeft omtrent de uitkom sten van het mijnbedrijf antwoordde de minister, dat voor eene dusdanige regeling eerst meer ervaring met het goheele bedrijf moet worden opgedaan. Do heeren Kuys de Beerenbrouck (kath. en van Kol (s.-d.) drongen nadrukkelijk aan op een betere hand having der voorschriften van het mijnreglement door de aanstelling van arbeiders-controleurs. De minister verzekerde, dat de aanstelling van ar beiders-controleurs zijn volle sympathie heeft. Bij het verder debat verdedigde de heer Bolsius (kath. Roermond) een amendement, om artikel 73 te verminderen met 270.000. Ka eenig debat, waarbij de minister het amendement bestreed, werd het amendement van den heer Bolsius verworpen met 49 tegen 21 stemmen. Hierop werd de discussie voor een oogenblik onder broken. Alle ministers hadden plaats genomen aan de regeeringstafel, merkbaar onder den indruk van de verklaring van Harer Majesteits zwangerschap. Met een driewerf hoera werd de verklaring begroet. De heer Troelstra vroeg het woord. (Van verschillen de zijden geroep van „neen!", „er uit!", „mond hou- <!en!", gefluit). De voorzitter gaf aan den heer Troelstra het woord, die constateerde, dat er in de Kamer leden zijn, die naar aanleiding van voor de gedane mededeeling geen verantwoordelijkheid willen dragen voor eenige de monstratie. De heer Passtoors (K. Beverwijk) bepleitte eenheid van beheer van de visscherijen. Deze zaak dient onder één departement gebracht. Thans is het beheer ver deeld onder landbouw, financiën en waterstaat. De minister verklaarde dat ook indien het beheer der visscherijen in één hand was, zich dezelfde bezwa ren zouden voordoen als thans. Aan de orde was 't avonds de bijnota van wijziging op de begrooting gebrachte post (art. 129a) van 100.000 als eerste gedeelte van een subsidie van ten hoogste J 205.000 aan de commissie belast met de be hartiging van de belangen van Nederlandsche inzen ders op de in 1910 te Brussel te houden algemeene en internationale tentoonstelling. De post kwam na eenig debat in stemming en werd goedgekeurd met 59 tegen 18 stemmen. Bij de afdeeling arbeid waardeerde de heer van der Voort van Zijp de aangekondigde maatregelen van den Minister, doch hij mist er in een punt van groot be lang voor vele arbeiders Zondagsrust. Bij de onderafdeeling Arbeidsinspectie verklaarde de minister teleurgesteld te zijn door de mededeeling van de Commissie van Rapporteurs, dat men uitstel wenscht van de behandeling der voorstellen inzake de reorganisatie der Arbeidsinspectie. De heer Helsdingen besprak het steenhouwerswerk bij den bouw der Koninklijke stallen op het Loo. Een amendement der commissie van Rapp. kwam in stemming en werd aangenomen met 32 tegen 23 stem men. Bij de afdeeling arbeidersverzekering wordt de be raadslaging te 12j/2 's nachts gesehorst tot hedenmor gen 101/» uur. Van de heuglijke verklaring, door den minister van Binnenlandsche Zaken des middags in de Kamer af gelegd, hebben de lezers van ons blad reeds gisteren kennis genomen, zegt de Kameroverzichtschrijver van fle Nieuwe Courant. Het driewerf gejuich, waarmee het overgroote deel der Kamer haar beantwoordde, en de door den voorzitter uitgesproken overtuiging, dat di geheele Volksvertegenwoordiging met blijdschap de gedane mededeeling zou hebben aangehoord, ontlokte den heer Troelstra de weinig fijngevoelde en overbodi ge verklaring, dat sommige Kamerleden in het gehoor de geen reden tot vreugde zagen en zij zich niet ver antwoordelijk stelden voor de „demonstratie" der Ka mer. Ook zonder dat de heer Troelstra „getuigd" had, zou niemand de socialisten van het slaken van jubel kreten verdacht hebben daarvoor zijn hun anti-dy nastieke en republikeinsche gevoelens te welbekend. De „verantwoordelijkheid," waarvan de heer Troelstra sprak, was eenvoudig een „verantwoordelijkheid" te genover de partijgenooten, die hem en zijn medeafge vaardigden nog niet zoo lang geleden harde noten te kraken hebben gegeven wegens hun houding ten op zichte van het deelnemingsadres na den koningsmoord in Portugal. Men heeft reeds zóóveel ruzie in de S. D. A. P„ dat men er nog niet een ruzietje bij wil heb ben! Tntusschen zullen dergelijke gepraepareerde betoo gingen, welke tegen den geest, die bij de groote meer derheid van ons volk goddank nog heerscht, geheel in- druischen, de populariteit van de sociaal-democraten in het land niet verhoogen. Zoo antinationale woor den op een oogenblik van zoo diepe nationale betéieke- nis worden zelfs aan een socialistischen volksleider niet licht vergeven. Bij de gisteren gehouden stemming ter verkiezing van «en lid der Provinciale Staten van Noord Holland (v*c.-C. 8. Jaring, lib.) werden uitgebracht 3611; stem men, waarvan op den heer A. P. Staalman (chr.dem. 1888 stemmen; J. J. V er faille (lib.) 1567 stemmen; P. S. C. M. Wjjs (roomsch cath.) 656 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. P. Staalman en J. J. Vei faille. De minister van Oorlog heeft aan de Garnizoens- en Corpscommandanten bekend gemaakt, dat bij Kon. Besluit van 10 December j. 1„ een nieuwe Instructie op de werving is vastgesteld. In deze Instructie wordt o. m. bepaald, dat lo. de duur der verbintenissen wordt van tien jaar teruggebracht tot vier jaar, met dien verstan de dat het den aangenomenen zal vrijstaan tegen het einde van het eerste dienstjaar zeiven te verklaren, of zij verlangen den duur hunner verbinte nis te bestendigen; 2o. er wordt bij jaarlijksche vooruitbetaling aan eiken vrijwilliger van minstens 17 jarigen leeftijd eene premie toegekend van 30.per jaar (voor den g e- oefenden milicien het eerste jaar verhoogd tot 40.welke premie van 30 door hen, die zich vóór hun 17e jaar verbinden, mede genoten wordt zoodra zij dien leeftijd bereikt hebben, en welke premie gedu rende tien jaar kan worden genoten; 3o. na onafgebroken zesjarigen dienst werdt bovendien een premie in eens uitgekeerd ten be drage van 180, 120 of 90, al naar gelang de vrij williger alsdan den rang van onderofficier of van kor poraal, dan wel den stand van soldaat bekleedt, mits hem vergund zij of worde, om zich te reangageeren. Wij moeten nog terugkomen op de laatste raadsver gadering. De voorzitter deed eenige mededeelmgen van inge komen stukken, o.a. enkele goedkeuringsbesluiten van Gedeputeerde Staten. Bij de kasopneming van de kas van den gemeente-ontvanger was gebleken dat er 14625.71 aanwezig, was, dat is iets meer dan er aan wezig moest zijn. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving' aangenomen. Aan de orde was daarna de bouw van een woning voor een vroedvrouw. Op de ontwerpteekening waren eenige aanmerkingen gemaakt betreffende de trap en de gang, welke, naar sommige leden meenden, niet >.n overeenstemming was met de bouwverordening. De lieer Conijii (tweede wethouder) vond dit laatste niet van overwegend bezwaarer was dan wel op ande re wijze tegen de bouwverordening gezondigd. De voorzitter meende dat de kosten van dit gebouw wel 3000 zouden bedragen, terwijl de raad 2500 had gevoteerd. Spreker zou gaarne zien, dat de Raad het bedrag van 2500 tot 3000 verhoogde. De heer Zwaan wees er op, dat het bedrag van 3000 niet juist behoefde te worden aangesproken, als het werd toegestaan. De heer Gul vroeg of men door het verkoópen van grond niet geld kreeg voor dezen bouw. De voorzitter zeide dat het bedrag voor verkochten grond niet gebruikt mocht worden voor dekking van de bouwkosten. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten 3000 hiervoor te bestemmen. Ook kon de raad zich er mee vereenigen dat het meerdere bedrag uit een leening zal worden gevonden. Aan B. en W. werd opgedragen, wanneer het toegestane bedrag niet al te zeer wordt overschreden, de gunning op te dragen na een vraag van den heer Zwaan, dat de aanbesteding zal plaats hebben onder de inwoners der gemeente. De heer Blaauboer, directeur van de gasfabriek, be noemd voor den tijd van een jaar, werd daarna defini tief benoemd. In de instructie werd een kleine wijzi ging gebracht, met dien verstande dat meerder kasgeld door den directeur niet meer moet worden gestort bij den gemeente-ontvanger maar bij een kassier in deposi to moet woftlen gebracht, na bekomen machtiging van de gascommissie. De heer van Hall had tegen deze wijziging eenig be zwaar en hij vroeg nadere inlichting. De heer Conijn wees er op dat men de administratie van de gasfabriek zooveel mogelijk buiten de gemeen- lerekening wilde houden. De voorgestelde maatregel was zoowel gemakkelijk voor den gemeente-ontvanger als voor de gasfabriek. De heer van Hall zeide dat het hier gold een exploi tatierekening, die toch niet zou worden opgenomen in de gemeenterekening. Overwegend bezwaar had spre ker niet, maar hij meende het toch even in het midden te moeten brengen. Toch zou spreker het wenschelijk vinden dat het Dagelijksch Bestuur bijv. maandelijks een opgave krijgt van den stand van de rekening-cou rant met den kassier. Wanneer deze bepaling erin staat dan kan de Raad inlichtingen vragen. Do heer van Pel zeide dat de Raad deze inlichtin gen volgens de Gemeentewet kan krijgen. De heer van Hall wees op Zutfen, waar het dage lijksch bestuur dergelijke inlichtingen aan den Raad iiad geweigerd. Hij wees er ook op dat de Raad in anderhalf jaar geen kennis had genomen van de kas van den gemeente-ontvanger. De heer Pel: „maar U had het reclit daarnaar te vragen." De heer van Hall„Wij hadden het recht tot vra gen, zeker, maar U hadt de plicht kennis te nemen van de kas." Na de kwestie van de rekening abusievelijk in het verslag een paar maal geschreven begrooting in- plaats van rekening werden er nog eenige kosten van de begrooting voor 1909 behandeld. Over het voorstel tot salarisverhooging van de wethouders van 10 tot 20 staakte: de temming. Met ingang van 1 Januari 1908 werd aan de bouwcommissie een jaar lijks subsidie van 100 toegekend, 25 werd uitge trokken voor het raadplegen van een deskundige voor het nazien der administratie van de gascommissie. De heer Middelkamp had in de vorige vergadering de wensehelijkheid uitgesproken, dat een te benoemen onderwijzer in het bezit van een taalacte was. Hij wilde er in deze vergadering geen voorstel van maken, maar wees er op, dat bet voor het aankomende ge slacht wenschelijk zou zijn, wanneer het geleerd had met de vreemdelingen te kunnen spreken, die in de toekomst in nog grootere getale dan thans de bad- plaas zullen bezoeken. Het denkbeeld vond evenwel geen voldoenden aan hang. Tenslotte werd de verkoopprijs van gemeentegrond voor bouwterrein vastgesteld op 8. De Raad dezer gemeente vergaderde hedenmorgen. Afwezig waren de heeren J. Groot, wethouder en J. Appeldoorn. Besloten werd een huisje te Wimmenum, thans ver huurd aan Verdwaald, wederom op diens verzoek aan hem te verhuren; den oud-gemeente-veldwachter Le- verink eervol ontslag te verleenen als hooisteker, met de benoeming van diens opvolger te wachten totdat de verdeeling in wijken was geschied en de salarissen wa ren geregeld; bij eventueelen aanvraag van een stet (losplaats) te mogen huren, den prijs daarvoor op j 1.50 te stellen, terwijl bepalingen in de bestaande verordening zouden worden opgenomen, aanwijzende den aard dei' goederen die op de verschillende stetten zouden mogen worden opgeslagen. Het vuilnis der straten zal door den werkman in het vervolg niet meer mogen worden geworpen in het Duin, doch op een door den Burgemeester aangewezen weg. Omtrent de verpleging van P. van Duijn, door het algemeen armbestuur te Wimmenum, ontspon zich oen zeer langdurig debat, waarin de eigenaardigheid bleek, dat de gemeente Egmond-bimien 2 algemeene armbesturen heeft, als 'n gevolg van 't feit, dat Wim menum vroeger een zelfstandige gemeente was, doch dat bij haar oplossing in de gemeente Egmond-binnen het armbestuur van Wimmenum zelfstandig bleef be staan. Het verzoek van den heer Zonneveld, om het alge- ineen armbestuur van Wimmenum nu maar te schrap pen van de officiëele lijst bij de wet van 1857 erkende instellingen van weldadigheid, vond bij den voorzitter bestrijding, daar dit z. i. in strijd was met de wet. Men besloot ten slotte te trachten die samenwerking te verkrijgen met de Diaconie te Wimmenum en met het Burgerlijk Armbestuur te Egmond-binnen, dat van Duijn verpleegd zou kunnen worden te Aalsmeer, hetgeen pl. m. 230 per jaar zou kosten. De heer de Wit vroeg hoe het staat met de veranda van het liotel van den heer Pluimgraaf. De voorzitter antwoordde hierop, dat de zaak weder om verkocht is, en in verband biermede kan een beta ling der kooppenningen ongeveer half Januari worden tegemoet gezien. De vergadering wordt daarna gesloten. Gisteravond gleed te Rotterdam een rangeerder, die op een in beweging tijnden trein wilde springen, uit, en kwam onder den (rein terecht. Hij had de tegen woordigheid van geest cm plat op den grond te blijven liggen, zoodat de geheele trein over hem heenging, zonder hem eenig ander letsel toe te brengen dan een lichte hoofdwonde. Gisteien overleed te Arnhem mejuffr. Mario Jungius, gewezen directrice van het Bureau voor Vrouwenarbeid te 't-Gravenhage. Jonge vrijzinnigen. Zondag j.l. vergaderden de Ver: eaigingen van Jonge Vrijzinnigen uit Amsterdam, Alkmaar, Beverwijk, Haarlem, Haarlemmermeer en Hoorn, tot de definitieve oprichting van het provinciale comité van vrijzinnige propagandaclubs in Noord-Holland, welke alle toetraden. De voorbereidende werkzaamheden te Den Helder, Purmerend, Edam, Zandvoort, Sandpoorl, Aalsmeer, Barkhout, kiesdistrict Enkhuizen, Oudendijk, Ouderkerk aan': den Amstel, Weesp, Ursem, Nieuwe Zijpe, zijn reeds geslaagd, zoodat op deze plaatsen binnenkort clubs van Jonge Vrijzinnigen zullen worden opgericht. De leiding van het comité is voorloopig in handen van de heeren Vos, Bent en Woudhuysen, te Amster dam en A. Pels, te Alkmaar. Jubileum. A. Schellinkhout, brievengaarder alhier, herdenkt 1 Januari a.s. den dag, dat hij voor 25 jaar bij de poste rijen werd aangesteld. Overplaatsing. De commies 2e rang in de Rijkswerkinrichting, de lieer H. O. O. Franck, wordt met ingang van 1 Januari overgeplaatst naar de strafgevangenis te Rotterdam. In zijn plaats in de werkinrichting is benoemd de heer J .E. Visser, schrijver le rang te Veenhuizen. Door de bakkerspatroonsvereeniging is een onder steuningsfonds opgericht. In het perceel aan do Korenmarkt, vroeger bewoond door den heer De Wilde, zullen de volgende rjjks- kantoren wordon gevestigdInspectie en kantoor Hoorn c.a. en kantoor'Blokker c.a. der directe belas tingen en accijnsen. 1 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden «ijn, dat de heer B. van Albzda benoemd werd tot hoofd der 2e Burgerschool voor jongens en meisjes en tot Directeur der Rijksnormaallessen alhier. De Cadetten vertrekken morgen met vacantie tot 4 Januari. De afdeeling van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst heeft gisteravond haar eerste uitvoe ring in dit concertseizoen gegeven, en den talrijken bezoekers een afwisselend programma aangeboden. Bovenaan stond het Requiem van Joh. Brahms. Dit oratorium was nog nimmer door de afdeeling gegeven en onwillekeurig vraagt men zich af, of dit wellicht is toe te schrijven aan de hooge eisclien welke dit grootschc prachtwerk stelt. De directeur, de heer J. Henri Oushoorn, heeft het evenwel in studie genomen cn gisteravond is gebleken, dat er bij een opvoering als van Toonkunst, toch veel schoons te genieten valt van dit kerkelijke werk, waarvan de tekst bestaat uit sehoone woorden over dood, opstanding en eeuwigheid, ontleend aan den Heiligen Schrift. Het Requiem bestaat uit zeven afdeelingen. Voor nummer 1 is de orkestbegeleiding zeer sober, o. a. hebben de violen (eerste en tweede) in dit ge deelte niets te doen. Na een korte inleiding begint het koor met „Selig sind, die da Leid tragen. Somber klinkt de tweede afdeeling „denn alles Fleisch," enz., totdat er verandering komt bij de woor den „Aber des Herrn Wort bleibet in Ewigkeit." In no. 3 (Hen-, lehre doch mich, dasz ein Ende mit mir liaben musz) treedt de bassolist op en zingt afwisse lend met het koor. De woorden „Wie lieblich sind deiiie Wohnungen" geven het aan: dit koor klonk in derdaad liefelijk. Met no. 5 „Ihr habt nun Traurig- keit" begint de sopraansolo, ondebroken door het koor„Denn wil- haben hie keine bledbende Statt", 6e aid. is liet begin van een koor dat van de zangeressen en zangers veel vergt. Na een kort stuk voor den bas- solist, begint het met: „denn es wird die Posaune schallen." Eenig schoon eindigt het werk met no. 7. (Selig sind die Todten, die in dem Herm sterben, von nun an). Het Toonkunstkoor klonk in de verschillende num mers veelal zeer goed, de tenoren in het begin van no. 4, de bassen in no. 6 bij de woorden „Preis und Ehre und Kraft," tegenover het orkest wat te zwak. Ook zou men de sopranen in laatstgenoemd nommer bij „Holle, wo isl dein Sieg" krachtiger gewenscht heb ben. De groote ensembles konden ook machtiger ge klonken hebben, 't is echter een vermoeiend en moei lijk te zingen werk. Bij het slotkoor kreeg men den indruk dat no. 6 van de dames en heeren te veel ge vergd had. De begeleiding was aan het bekende strijkorkest met klavier opgedragen. De solisten, mevrouw v. d. HoutenSino, sopraan uit Rotterdam, en de heer Hendrik Kubbenga, bas, uit Amsterdam hadden in het Requiem zeer weinig te doen, maar ze deden zich niettemin ook nu weer ken nen als artisten, begaafd met een mooie stem, die de kunst van voordragen uitmuntend verstaan, zij gaven later eenige meest moderne liederen ten beste, Welke door hen op voortreffelijke wijze vertolkt werden en terecht grooten bijval vonden. Het slotnummer van dezen avond was een trio, op. 37 -manuscript voor klavier, viool en violoncel van J. II. Oushoorn. Een frisch, mooi werk, bestaande uit drie deelen: a. Allegro conbrio; b. Adagio malin- conico; c. Allegro energico. Elk instrument heeft er een zeer dankbare partij in. Het Trio viel een zeer warm applaus ten deel, dat zoowel den componist als de uitvoerenden, den Eeer Oushoorn, den heer Gaillard en mej. Oort gold. Mot groote erkentelijkheid mag ten slotte geconstateerd worden dat het eerelid der afdeeling gisteravond weer achter het klavier zat en op de van vroeger bekende zoozeer gewaardeerde wijze zorgde voor de begeleiding van het roquiem en de liederen. De heer P. Th. IJpma zorgde voor den vleugel, wel ke gisteravond werd bespeeld. Pathé Frères. Zooals we reeds meldden zullen er vanaf Donderdag in Diligentia bioscoopvoorstellingen worden gegeven, waarin liet nieuwste en het beste wordt vertoond, n. 1. opname van de beroemde Parijsche firma Pathé frères. In Dordrecht zijn dergelijke voorstellingen gegeven en zij hadden een zeer groot succes, terwijl eiken avond voor afwisseling zorg gedragen werd. WOENSDAG. Alkm. Geheel-onth. tooneelver. vergadering Land- straat 61. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/4 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Alkm. Seherpschuttersver. „Alkmaar" repetitie, Nieuwe Doelen. Kinderkoor (dir. H. Lindeboom) repetitie 5 uur, Central. „Zang en Vriendschap,'' repetitie 71/2 uur, Central. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, (P/a uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Scher- merhoro. Zangschool „Zanglust," 59 uur, Christ, school. Vereeniging van huurders, vergadering, 8 uur Har monie. Afdeeling Alkmaar. Van S. D. A. P„ ledenvergade ring 872 uur, in de Voorwaarts. fverstbooinviering vanwege de Evangelische TTnie, in de Groote kerk. DONDERDAG: Gem. Koor „Nieuw Leven," 8 uur, Unie. Kegelclub „Alles om," 8 uur, Diligentia. Danscursus Groen, 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Vanwege de Ned. Prot. Bond Kerstboomviering in de Remonstrantsche kerk, 01/2 uur. Van Vrijdag 25 tot en met Woensdag 30 Dec. Bios- cope-voorstellingen, 8 uur, Diligentia. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Dec. Vrije Tooneel, open- bare uitvoering, 8 uur, Harmonie. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD 23 D c. JohannesFranciseusMirufffe en AlidaKoppers. Hendrik Balder en Maria Elisabeth Tersteege. GEBOREN 22 Dec. Hermanus, z. van Hermanus de Groot en Trijntje Groot. Johanna, d. van Dirk Kiewitt en Antje Nierop. Dirk Pieter, z. van Derk van den Berg en Fokje Kuijper. OVERLEDEN 23 Dec. Nicolaas Jan, z. van Willem Wijker en Grietje Hart, 1 maand. Te bevragen aan het Politiebureau van 912 uur. Een ceintuur, een zakmesje, een zilveren broche, twee portemonnaies, een aardrijkskulidig boekje, een wollen das, twee dekkleeden, twee zakjes, een dames- parapluie, een paar pantoffels, een rozenkrans, een boezelaar, een zilveren bedelstukje, een zilveren pen, een Raketnet, een zweep, een zilveren horloge met nik kelen ketting, een passer, een gouden ring. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 23 Dec. 1908. W. Th. VAN GRIETHUIJ8EN. Uitslag velling, gehouden door Notaris M. Gonverne, op Dinsdag 22 December 1908. Van perceelen te Alkmaar. 1. Het Heerenhuis met tuin aan het Verdronken- oord op den hoek van de Kitsteeg, wijk D no. 25, groot 2 aren 44 centiaren. Str. de heer P. C. Kossen 4400. Niet gemijnd. 2. Het Winkelhuis met pakhuis en erf aan de Laat achter het vorige perceel, wijk D no. 210, groot 1 are 38 centiaren. Str. de heer W. J. Boersen 2405. Gemijnd door den heer J. Kos op 50. 3. Het huis waarin brood- en koekbakkerij met pak huis en erf aan de Bierkade, wijk O no. 18, groot 1 are. Str. de heer S. Gaus 3305. Gemijnd door den heer Jansen op 200. 2 en 3 gecombineerd. Strijkgeld de heer B. Kuijper 6005. Gemijnd door den heer *S. Gaus op 20. 4. Het Heerenhuis en erf aan de Parklaan, hoek Baanstraat, wijk A no. 8, groot 96 centiaren. Str. de heer J. Muijs f 2465. Gemijnd door den heer C. Dekker op 130. 5. Het Heerenhuis en erf op Vamebroek, wijk E no. 40, groot 1 are 14 centiaren. Str. de heer G. J. Netten 2525. Viet gemijnd]. 6. Het Winkelhuis en erf aan liet Verdronkenoord, wijk C no. 78, groot 67 centiaren. Str. de heeT J. Muijs 1695. Niet gemijnd. Uitstag veiling. g -hruden -Dor Notaris Gottmer, Obdam, dd. 22 De cern'er 1908 te Alkmaar bij afslag. Ean huis met erf aan de Schoutenstraat nabij de Laat te Alkmaar, groot 1 a. 4 c.a., waarin sinds on heugelijke jaren 6ene smederij is en nog wordt uitge oefend. Str. de heer F. H, Ringers f 3806, verhoogd door den heer G. Diepen q.q. met f 40, tot «al f 3846, NEDERLAND EN VENEZUELA. 's-GRAVENILAGE, 23 December. De minister van buitenlandsehe zaken, bevestigende het complot tegen den vice-president van Venezuela en de gevangenne ming van Castro's aanhang. Hij verklaarde dat Go mez 21 December als vriendschapsbetuiging en in af wachting van een nadere regeling door gedelegeerden gelast heeft de schorsing van de uitvoering van het decreet van 14 Mei, in het vertrouwen dat Nederland de maritieme demonstratiën in Venezolaansche wate- -ren schorst. In afwachting van het herstel van het Venezolaansche consulaat op Curacao is de Duitsehe consul tot het uitklaren gemachtigd. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 23 Dec. Fabriekskaas, kleine f 31.Boerenkaas, kleine f 30.50, Commissie f 30.— Middelbare f 30.1 0 Aangevoerd 162 st., weg. 84211 KG. ALKMAAR, 23 D°c. Op de Graanmarkt alhier werden heden 220 H.L. aangevoerd. Tarwe f 6.50 a 7.75, rogge 0.a 0,gerst f 0.id. chev. f 6.26 a f 0.haver f 3.55 a 3.75, paardeboonen f 7.15 a 0.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2