Lij nzaadk oeken, MERK TC N.V. Herms. Coster Zoon I H. JACOBSE, en Oudejaarsavond Amandel-, Conliluur-, Appel-, Room-enSlag- roomkransen, Garnalen-, Vleesch-, Zwezerik- Kip- en Vischpasteien, Gebraden Reebouten, ruggen-coteletten en rolladen, Kalkoenen,Eend vogels, Kuikens, Hazen enz. KOUDE EN WARME SCHOTELS. Pasleitjes, Croquetten, Rissoles enz., Taarten, Puddingen en Geleien, klein Gebak, Sneeuwballen, Appelbollen, enz. G. W. VAN DER VEEN. LUTZ lVAN LANCEVELD C. VAN TWISK. gevuld met Garnalen, Zwezerik en kalfsvleesch. ADVERTENTIE N. Openbare Verkooping Zuivere murwe AGENT gevraagd Einde den 29 DECEMBER a.s., 'savonds 10 uur. Daarna uitreiking der Pr ij zen. Voordam C 9. Tel.-Interc. No. 3. Scheurkalenders, Agenda's, Maandkalenders, Almanakken. ten en 2den Kerstdag geopend van 1012 uur, Zondag 27 December om t UUR GESLOTEN. j WEIHNACHTSTOLLEN, KERSTKRANSEN in alls grootten, fijn KRENTENBROOD, TULBAND en ORGADENGEBAKJES- S. ELTE, Laat D 54. Slagroomtaarten in verschillende soorten, vanaf f 1,— Slagroom per portie voor 4 personen f 0,50 Hollandsche Watels per dozijn f 0,90 Alle soorten Ingezonden mededeelingen. te Egmoud aan Ze<b Fabrieksmerk gedeponeerd van Koog ad. Zaan. Distillateurs 1ste klasse van Aanbevelend, R. De Groot, COMESTIBLESHANDEL „DE TOKO". Café „Het Wapen van Haarlem", Hofplein. Aanbevelend, zoowel Boek- als Steendruk. MP* Monsterboek ter inzage. KLEEDINGM AG AZLJ N. LAAT. Door Omlergeteekende zal Vrijdag len Kerstdag evenals Zondags, versch brood bezorgd worden. Voorts versch verkrijgbaar Zaterdagavond 8 uur versch brood ver krijgbaar. beveelt ondergeteekende zich beleefd aan voor de levering van Verzoeke beleefd bestellingen vroegtijdig op te geven. Beleefd aanbevelend, s over 1909, hebben goedgekeurd; 2. dat Burgemeester en Wethouders bij hunne op 1T dezer gedane opname der boeken en kas van den gemeente-ontvanger deze in orde hebben bevonden 3. dat de Inspecteur der Posterijen en Telegrafie in een toegezonden schrijven heeft bericht, dat, in^ aan merking genomen de zeer geringe correspondentie, er geen termen werden gevonden om in een aangegeven gedeelte van wijk B een tweede bestelling te doen uit voeren. Al deze mededeelingen werden aangenomen voor kennisgeving. In verband met eene desbetreffende ingekomen cir culaire werd besloten den Commissaris der Koningin te berichten, dat de schoollokalen wegens hunne in richting zich niet leenen voor het geven van voorbe reidend militair onderricht, en dat ook overigens voor dat onderricht geschikte lokalen hier niet zijn. Hierna werd kennis genomen van een van Jan Kos ter ingekomen verzoekschrift, om vergunning tot het leggen van een buis door gemeentegrond, van de uor- thonpomp naar zijne daartegenover staande veestal ling, teneinde in die stalling een pomp te plaatsen ter watervoorziening voor zijn vee. De voorzitter meende dat tegen inwilliging van het verzoek geen enkel bezwaar staat en beval het verlec- nen van de gevraagde vergunning aan. De heer Westerhof merkte op, dat in het verzoek schrift niet gesproken wordt van aansluiting van de buis'aan de northonpomp. De voorzitter vond dat ook niet noodig, daar do pomp aan Koster behoort wijl ze zich op en in diens grond bevindt. Deze meening werd van verschillende zijden betwist, en er ontstond eene uitvoerige bespreking over eigen domsrecht en gebruiksrecht. Door den heer Alblas werd er op gewezen dat het volstrekt niet als vast staande is te beschouwen dat Koster door het bouwen van eene serre de grenzen van de ten zijnen name «taanden grond niet overschreden heeft. Laatstge noemde spreker wees er tevens op, dat al heeft het laatste niet plaats gehad, het toch niet is uitgemaakt of op den grond waarop de serre is verrezen, andereu geen gebruiksrecht konden uitoefenen. Fit de besprekingen trad nog in het licht, dat zon der daartoe vanwege het gemeentebestuur eenige op dracht is gedaan, door of op aanwijzing van den Ge meente-opzichter eenige weken geleden reeds in de kuip van de pomp een afvoerpijp is aangebracht, waar aan de in-het verzoekschrift bedoelde buis kan worden aangeheeld. De heer Govers stelde voor den grond der gemeente ter plaatse te doen opmeten, opdat zal blijken of Kos ter al of niet op den grond van de gemeente heeft ge bouwd. Daarna werd op het verzoek van J. Koster met 6 te gen 1 stem, die van de heer de Goede, voor afwijzend beschikt. Het voorstel van den heer Govers werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. De heer Westerhof stelde voor te trachten in zake de eigendomsrechten op de pomp met Koster eene overeenstemming te treffen. De voorzitter merkte op, dat daardoor kosten van opmeting voorkomen kunnen worden. De heer Alblas wees er op, dat zooeven tot het doen opmeten besloten was, zoodat het beter is eerst af te wachten de uitkomsten dier meting. De heer Westerhof trok zijn voorstel in. Aan de orde was nu de benoeming van een lid van liet Burgerl. Armbestuur, als hoedanig met algemeene stemmen werd herbenoemd de heer J. Dikker. Ter bespreking' van het geval, dat de gemeenteveld wachter op 1 Januari a. s. 25 jaar als zoodanig in dienst der gemeente is, alsmede ter behandeling van ingediende bezwaren tegen aanslagen in den hoofdelij- ken omslag werd de vergadering geschorst en ging de Raad over in geheime zitting. Ka heropening der openbare vergadering jverd nog beraadslaagd hoe op de minst kostbare wijze de hoo rnen op het kerkplein van beschermers zijn te voorzien. Voorts werd door den voorzitter medegedeeld dat een onderzoek naar den bliksemafleider op den toren, drie maanden geleden reeds voorgenomen, nog niet heeft plaats gehad. Met het oog op het thans minder gun stige jaargetijde voor dat onderzoek werd dit uitge steld. Bij de rondvraag drong de heer Ilartog aan op ver lichting van het Zuideinde op Dinsdagmorgen, ten be hoeve van hen die tot het bezoeken van de marktplaats Purmerend zich naar het tramstation begeven. Na eenige discussie, waaruit bleek, dat verlichting van den weg naar de tram Dinsdagmorgen dringend noodig is. Er werd besloten zich over de verlichting met den lantaarnopsteker te verstaan. De heer Alblas zeide het te betreuren dat het door onbesuisdheid of moedwilligheid toebrengen van scha de aan lantaarnpalen, door de bedrijvers bij minnelijke schikking voor een koopje is af te maken. Hij zou in het vervolg in dergelijke gevallen een actiever optre den wenschen. Spreker wees nog' op het onheilspellend toenemen van de baldadigheid van sommige jongelui op en langs den openbaren weg. De voorzitter nam van het gesprokene nota. De heer Hierop vroeg of B. en W. bij het uitoefenen van schouw over de wegen in de gemeente wel genoeg zaam letten op den toestand der boomen langs de we gen buiten de kom der gemeente. Op sommige plaat sen langs die wegen zijn takken der boomen hinderlijk voor het verkeer met rijtuigen. De voorzitter beloofde in deze voorziening en sloot ile vergadering. Het Hoornsche Begrafenisfonds Uit het verschenen verslag omtrent den Staat dei- bezittingen van het Hoornsche Begrafenisfonds, direo- teur de heer G. H. van Hoolwerff te Hoorn, blijkt, dat de activa op 31 Augustus 1908 (het einde van het 59e boekjaar) f 77.989.53 bedroegen. Volgens de berekeningen van het Wiskundig Bureau onder directie van de heeren Dr. N. P. Kapteijn, Dr. J. B. Janse en W. Gosler, moest op dien datum, tot zekerheid van de verplichtingen tegenover de ver zekerden aanwezig zijn een bedrag van f 25.341.09, zoodat er extra aanwezig is een som van f 52.645.44. Vergelijkt men deze cijfers met elkander, dan moet men tot de overtuiging komen, dat de toestand bui tengewoon gunstig is te noemen en dat, niettegen staande de premiën in 1903 aanmerkelijk werden verlaagd en de uitkeeringen verhoogd werden. Van de winst wordt in dit jaar een bedrag van f 4345,44 onder de verzekerden, die op 31 Augustus 1908 ten minste 1 jaar verzekerd waren, verdeeld en van het overschot acl, f 8531,63 een bedrag van* f 1094,toegevoegd aan de rekening, „Reserve voor Beleggingen" en het restant ad. f 7437,63 overge bracht op de rekening „Zekerheids-en Administratie fonds". zoodat deze thans bedraagt f45000.Vroeger werd reeds 8 maal tot™ winst verdeel ing onder de ver zekerden overgegaan. Het Bureau van Administratie is gevestigd Baan- straat 32 te Hoorn en het agentschap voor Alkmaar bij den heer P. C. W. Sttttner, Ged. Nieuwesloot. CHRONISCHE ASTHMA. Hoe dit te genezen door VENO'S BLIKSEMSNELHOESTGENEESM1DDEL. Lijders aan asthma, kortademigheid en aandoening der ademhnlingswerktuigen vinden niet alleen oogen- blikkelijke verlichting, maar blijvende genezing door het gebruik van Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmid- del. Geen een ander middel heeft eene betere uitwer king of geneest zoo snel. Het heeft zijne groote heil zaamheid te danken aan zekere zouten en aan het ex tract van een eigenaardig weinig bekend Ameri- kaansch plantje. Granville II. Sharpe, E.C.S., de beroemde scheikun dige onderzoeker, vroeger leeraar in de scheikunde aan de Polytechnische School te Liverpool, 12, Gt. Tower Street, London, zegt in een schrijven aan de fabrikan ten: „Ik verklaar, dat ik een monster van Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel aan een nauwkeurig scheikundig onderzoek heb onderworpen en heb dit bevonden te zijn een zeer bekwaam samengesteld mid del, dat zeer groote genezende en palliative eigen schappen bezit. Het neemt onmiddellijk de pijnlijke prikkeling vgn den hoest wegen bevat geene schade lijke bestanddeelen. Naar mijne meening zal het een heilzaam middel zijn ter genezing van hoest, verkoud heden, asthma en alle aandoeningen van dp ademha- lingswerktuigen. Neemt proef met Veno's Bliksemsnel Hoestgenees middel. Prijs 55 ets., 75 ets. en 1.80, verkrijgbaar bij NIEROP SLOTHOUBER; firma J. SCHOU TEN Co., Alkmaar. Voorts bij alle voorname dro gisten. „Waar niet verkrijgbaar direct per post van de VE- NO DRUG Co., N. Z. Voorburgwal 230 Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. L. TOP, notaris te Bergen, zal op Maandag 28 December 1908, 's middags 12 uur, in het Café van den heer J. HALFF aldaar in het open baar verkooppn de volgende onroerende goe deren te Egmond aan Zee en wel 1. Een HUIS, ingericht tot Woon- en Winkelhuis met Erf, in de nabijheid van de R.C. Kerk en school en station, sectie A 1792, groot 91 c. a. Het perceel heeft beneden, winkel, 2 kamers, keuken, bovenkamer, zolder en is voorzien van gasleiding, regen- en welwater. Eigendom van den heer C. Boon. 2. Een HUIS, ingericht tot Woon- en Winkelhuis met Erf, Schuurtje en Steeg aan de Noorderstraat, sectie A 1731, groot 76 c. a. Eigendom van den heer C. Heere Pz. 3. Twee WOONHUIZEN onder een dak, met Huis, Erven en Bouwterrein, sectie A 1160, 1161, 1457, 1458 -en 1625 gedeeltelijk, samen groot ongeveer 9 are. Eigendom van den heer Jb. Halff. 4. Twee HUIZEN en ERVEN, sectie A 1964, ge deeltelijk groot ongeveer 83 c. a. en groot onge veer 75 c. a. met de i in een steeg. Eigendom van den heer A. Ponstein. De perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris. Verkoopers en gebruikers hebben op aanvrage steeds toegang tot mijne stoomfabriek „de Wachter", om zich van de zuiverheid te overtuigen. te ROTTERDAM. Intercommunaal Telefoonnummer 756. Specialiteit in fijnen Brandewijn, fijne Likeuren en Oude Genever. Soliede AGENTEN gevraagd op plaatsen waar nog niet vertegenwoordig! HUISHOUD AAJNc-L vanaf 2% et. per dag f 10.per jaar f 2,6° e- trée. GEWONE AAN SI vanaf 8I/4 et. per dag f 30 per jaar, 3 jaar zonder entrée. Kantoer IVlef 300. Nieuwe aanilu.tiog 405. REE, R. VAN, Oudorp. Ijzerhandel, Luttik Gedurende één der 3 Zondagnachten zal er géén gelegenheid tot telefoneren zijn. Opgave van dsn gewenschte n?.chtverbindingen worden tijdig ingewacht. tegen 1 Januari 1909, welke geregeld H. H. Comestibleshandelaren en Kruideniers bezoekt, voor Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Helder en de omstreken dier plaatsen. Provisie Franco brieven ond. lett. E S 233, Okrechtstraat, Den Haag. Biljardwedstrijd. sotting ïisitotoartjos Waarschuwing aan Werkgevers Die zich wenschen te verzekeren voor de schade vcort vloeiende uit de wet op het Arbeid 8-C o n- tract, Art. 1638 IJ en volgende Burgerlijk Wetboek en w«l voor die verzekerings-maatschap- pijen, weJke slechts f 1.of iets meer per dag vergoe den, tot een maximum van 42 dsgeu bij ziekte of ongeval. Daar men dan zelf het grootste risico blijft dragen dat ia heelkundige hulp en operatie. Zooiets kan honderden guldens kosten veroorzaken, is derhalve niet met f 42 t e b e- talen. Voor een jaarpremie van f 5.95 voor ééD, f 11,55 voor twee, f 18 60 voor drie personen kan men het algeheele risico der wet verzekeren bjj een Hollandsche Maatschappij. Aldus betaling van loon, verpleging, ope ratie, genees- en heelkundige hulpbij ziekte of ongeval. Vraagt prospectus of toe lichting aan het Assurantiekantoor vanJac. G. M e g e r Hz., MatiusstraatE 12, Alkmaar. Overal agenten gevzaagd. Verzoeke vroegtijdig te bestellen. AANBEVELEND, VOOR D

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 10