S T A D S N I EU WS, De Koningin der Modebladen. Gemeenteraad yan Alkmaar, Dr. A. Kuyper. De twist In de S. D. A. P. lilt Heer-Hugowaard. Het Witte Kruis. Een lage daad. Meningitis. Voetbal. Badhuis „Het V Itte Kruis." HERVORMDE GEMEENTE TE OUDORP. op Woensdag 30 December 1908, 's nam. 1 uur. ii»)- A1 i£v,m Laatste Berichten De minister van staat, dr. A. Kuypar, lid van de Tweede Ktmer, is weder uit Berlijn teruggekeerd. „Het Yolk" van gisteravond bevat een door het Partijbestuur onderteekend „manifest" aan de „partij- genooten", de strekking hebbende allen op te roepen „tot nieuwe eenheid en nieuwe kracht in den strijd tegen den ouden vijandj: het kapitalisme." In een hoofdartikel over de „partijsituatie" keurt Vliegen het heengaan van de bestuurders Schaper en Helsdingen af en zegt dat op dit oogenblik de partij in groote ongelegenheid is, niet door de houding der „Tribune"-redacteuren, doch door die van Schaper en Helsdingen. Vliegen besluit„Het Partijbestuur sal Zondag a.s. overwegen wat hem te doen staat. Wellicht dat het nu nog besluit een* buitengewoon congres bijeen te roepen, wellicht dat het andere middelen vindt om de partg uit de moeilijkheden te brengen. In elk geval is het te^hopen dat de partij zal inzien dat de situatie niet met opwinding en op de spitsdrijving, doch alleen door nuchter overleg en met vertrouwen in de positie der partg, kan opklaren. Bij kon. besluit is met 1 Januari a.s. herbenoemd als burgemeester de heer P. Wonder Az. Het getal afdeelingen der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" is tot 100 gestegen. Op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam hebbeD drie mannen moedwillig een Kerstpot van ket Heils leger omver geloopen. Het geld, dat ingezameld was en over de straat rolde, is door de vrouwelijke heilsoldaat die daar post had, zooveel mogelijk opgeraapt. In een woning san de Helenastraat (Oud-Kralingen) te Rotterdam, heeft zich een geval van meningitis voorgedaan bij een 21-jarig werkman. Wright In ons land. Volgens de Utr. Ct. zijn er onderhandelingen gaande tusschen de Nederl. Vereeniging voor de Luchtvaart en Wilbur Wright over opstijgingen met zijn vlieg toestel te Utrecht. Steenkolenboringen. Met de boringen naar steenkool te Kessel en Baarloo gaat het in alle opzichten naar wensch. Te Baarloo werden den laatsten tijd niet minder dan drie lagen aangeboord, alle ruim een meter dik. Te Kessel, waar men nog niet tot KXXTmeter vorderde, werden reeds twaalf lagen gevonden. De kool is overal van zeer goede qualiteit. IJssport. Men verwacht ook deelneming uit het buitenland aan den schaatsentocht over de elf Friesche steden. De*voorzitter van de ijsclub Leeuwarden heeft althans een medaille uitgeloofd voor den eerst aankomenden buitenlandschen mededinger. Uit Schermerhorn Tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente is be noemd de heer J. Helder in plaats van den heer TT. Vcorthuizen, welke als zoodanig heeft bedankt. Van Texel In de gisteren gehouden vergadering van den ge meenteraad werd na mededeeling der ingekomen stuk ken behandeld eene subsidie-aanvrage ten behoeve der Ambachtsschool te Helder, waarvan ook door leerlin gen van Texel gebruik wordt gemaakt. Besloten werd, eene subsidie van 20 per leerling toe te ken nen, tot een maximum van 100. Op het verzoek van den visschersbond om adhaesie- betuiging aan het adres voor vergrooting der haven, werd op voorstel van Burg. en Weth. afwijzend be schikt, op grond dat de gemeenteraad reeds meermalen tevergeefs een dergelijk verzoek tot de regeering had gericht. Voorts werd besloten, aan de kosten tot beharding van den weg bij Pijpersdijk 400 bij te dragen. Het waterschap „De S0 gemeenschappelijke polders" zal eenzelfde bedrag beschikbaar stellen, en de polder „Waal en Burg" 200, terwijl de meest belanghebben de ingelanden, welke in de nabijheid van den te behar- den weg wonen, hebben aangeboden kosteloos de be- noodigde materialen te rijden. Met betrekking tot den te beharden weg van De Waal naar Oudeschild werd bepaald, dat de gemeente 1/3 in de kosten zal bijdra gen en „De 30 gemeenschappelijke polders" eveneens Verder is door het Kerkbestuur van De Waal 7 600 toegezegd, als belanghebbende wegens den eigen dom van eenige aangelegen landerijen. Het overige zal door de polders Waal en Burg en Eierland worden bekostigd. Het onderhoud komt voor rekening van de gemeente en de 30 gemeensch. polders. Inzake den te maken aanlegsteiger te Oost werd nog geen besluit genomen, daar 't bestaande plan ondoel matig en te kostbaar wordt geacht. Een nieuw plan zal den Raad worden aangeboden. Vervolgens werd art. 1 der verordening op het hef fen van hoofdelijken omslag in dier voege gewijzigd, dat het te heffen percent werd opgevoerd tot 3,1 en het maximum van den totalen aanslag tot 20000. Aan Mej. D. H. Brans werd op verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres in leervak k aan de openbare lagere school te Midden-Eierland, met in gang van 1 Jan. a.s. Mede werd eervol ontslag ver leend aan Mej. A. O. Visser-Bruin te Den Burg, als regentes bij het Algem. Armbestuur. Deze ontslagaan vrage stond in verband met de benoeming van haar echtgenoot tot regent. Wegens periodieke aftreding van twee leden en eene regentes van het Algem. Arm bestuur werden vervolgens herbenoemd de heeren J. O. Visser en P. J. Witte en Mej. EelmanHuisman, en tot leden en regentes van het Algem. Weeshuis de hee ren Aug. C. Keijser en O. van Heerwaarden en Mej. VisserBruin. Ten slotte werd op het verzoek om gedeeltelijken af schrijving van hoofdei, omslag van wijlen A. Buis gun stig beschikt. Deo 2en Kerstdag vertrekt het eerste elftal van „Holland" naar Purmerend, om deel te nemen aan de serie-wedstrijdeD, uitgeschreven deor de vo6tb»l- vereeniging „Purmerstein" aldaar. In de week van 14 tot 19 Dec. zijn in het Bad huis van het*„Witte Kruis" genomen: 74 kuipbaden, 78 regenbaden' le klas, [125 regenbaden 2e klas, tezamen 272 baden. Vereeniging van hm rders In een goed bezochte vergadering, gisterenavond in de „Harmonie" gehouden, besprak de heer L. Berlijn de noodzakelijkheid en wenschelijkheid van de op. richting van een vereeniging van huurders. Spreker begon met er aan te herinneren, dat het 25 iaar is geleden dat de vereeniging van huurders „Voor beider recht" werd opgericht. Deze vereeni ging vergat evenwel steeds, dat waar rechten zijn, ook verplichtingen ontstaan, terwijl alleen verhuur ders lid waren en huurders werden geweerd. Spreker las daarna een stuk voor uit de Alkmaarsche Courant van 1906van de hand van D. G. W., zeer waarschijnlijk wel een lid van deze vereenigingwaarin behandeld werd de wijze van optreden van wanbetalers, welk stuk hij aan kritiek onderwierp. Met een reeks van voorbeelden trachtte spreker een onrechtmatige heffing van tonnengeld van de huur ders, een beffing van een veel te hoogen huur in verband met den koopprijs, het onbillijk verhoogen van den huur zonder eenigen grond, het onmenschelijk optreden van den verhuurder tegenover den huurder te schetsen. Volgens spreker waren, een enkele uitgezonderd, alle verhuurders onmenschelijk, onbillijk, onrecht vaardig. In nog meerdere mate bezitten de admi nistrateurs deze eigenschappen. Ook daarvan noemde hij voorbeelden. Zij vooral, een enkele misschien daargelaten, waren de gebeten honden, en spreker juichte daarom toe het voornemen van vele huurders om die administrateurs te boycotten door hen na 1 Januari geen huur te willen afdragen, en dit alleen direct aan den verhuurder te willen doen. Wanneer spr. de vraag stelde, „is handhaving van dezen toestand langer geoorloofd dan moest daarop een volmondig neen volgen. De huurders moeten zich aaneensluiten, dan behoeven zij niet immer te berusten in den willekeur van verhuurders, zij moeten een vereeniging stichten die alhoewel nog in wording reeds veler steun mocht verwerven. Zoo stelde iemand een stuk land van 10000 M2. ter beschikking waarin hij tevens de fundamenten zou laten leggen van 100 arbeiderswoningen, die in 5 jaar daarop zouden verrijzen. Wij arbeiders, zoo besloot spreker zijn rede, wij moeten niet langer individueel de macht der ver huurders dulden, Sluit u daarom aan bij de ver eeniging en betaal niet meer aan administrateurs. Aan het daarop geuolgde debat werd deelgenomen door de heeren Muijs en Wolzak. Eerstgenoemde kwam niet op voor de verhuurders in 't algemeen, doch voor zichzelf. Hij noemde eenige voorbeelden van door hem verhuurde perceelen, waar uit duidelijk bleek dat hij niet mocht en kon ge rekend worden onder die verhuurders die volgens den heer Berlijn zoo onrechtvaardig en onbillijk waren. De heer Wolzak kwam op voor de vereeniging „Beider Recht" en trachtte aan te toonen, dat het optreden van die vereeniging lang niet altijd zoo ruw en hondsch was als de heer Berlijn deed uit komen. Zeer zelden gebeurt het dat voor "de ver eeniging iemand gerechtelijk uit zijn woning wordt gezet. Veelal is er een willekeurige nalatigheid van de zijde der huurders en dan acht „Beider Recht" het een plicht voor haar eigen belangen op te komen. Zij doet dit echter steeds zoo humaan mogelijkhet oplossen van geschillen door minnelijke schikking beoogt zij steeds. Spreker qualificeerde de rede van den heer Berlijn als zeer eenzijdig en daardoor partijdig. De heer A. Pels vroeg nog of de heer Berlijn, die voor eenigen tijd zich volgens een advertentie in een dei- couranten beschikbaar stelde voor het incasseeren en beadministrateeren van woningen, dezelfde heer was als de spreker. De heer Berlijn antwoordde den heer Muijs, dat hij in zijn rede gesproken had over verscheidene huiseigenaren, dus niet over allen. Het deed hem genoegen, dat de heer Muijs dan onder de goeden behoorde. Voorts merkte hij op, dat vermindering van den huurprijs dikwijls noodzakelijk was. Den heer Wolzak beantwoordde de heer Berlijn met een behandeling aan te halen door hem van den heer Wolzak indertijd ondervonden. Op de vraag van den heer Pels gaf de heer Berlijn een bevestigend antwoord, doch dit was al 3 jaar geleden, nu zou hij dit beslist niet meer willen doen. De heer van der Molen zeide dat hij als huizen- verhuurder veel op de tong is. Hij noemde voor beelden om te doen zien dat door hem ook wel eens perceelen zijn verminderd in prijs, edoch hij voegde hieraan toe, dat ze binnenkort weer zullen worden verhoogd. Hij herinnerde den heer Berlijn er aan, dat deze hem nog 2 weken huur schuldig was, en gaf een beschrijving van de gerechtelijke uitzetting die onlangs op zijn last is geschied om te doen uit komen dat er nog wel eerlijkheid bij de verhuurders bestaat en dat niet alle huurders heilige boontjes zijn. Ten slotte verdedigde hij op grond van onder vinding, den administraetur die door den heer Berlijn zoo zwart gemaakt waren. Nadat de heer Berlijn had geantwoord, werd de vergadering gesloten. Geslaagd. Te 's Gravenhage is gisteren geslaagd voor het examen groote stoomvaart de tweede stuurman de heer J. L. Paleari, alhier. Tram Egmond Alkmaar— Belgen. Gedurende de maand Augustus 1908 werden met de Stoomtram EgmondAlkmaarBergen 60674 reizigers vervoerd en bedroeg de opbrengst, van rei zigers en goederenvervoer f 9701,84. Benoemingen. Tot timmermansknecht bij den dienst der ge meentewerken is benoemd met ingang van 1 Januari de heer A. Swart, lindelaan alhier. Met ingang van 1 Februari a.s. is, wegens het bedanken van den heer G. L. van der Post, benoemd tot concierge in het gemeentehuis, tevens bewaker van het museum, de heer H. J. P. Wemaer, sergeant bij de infanterie, in garnizoen te Middelburg, Doodschouw. Met den doodschouw over 1909 is door B. en W. belast de heer R. G. C. Schroder, arts alhier. (Een premie voor de aboncé's.) Wanneer de vraag gesteld wordt welk rijk het grootste is op aarde, dan is daarop maar óéa goed antwoord mogelijkhet Koninkrijk der Mode. Hei terrein der mode toch strekt zich over de gehede be schaafde wereld uit en haar onderdanen vindt men overal, in de grootste steden, zoowel als in de kleinste dorpen. En in dat groote rijk voeren vooral de vrouwen den scepter, maar het zijn ook de vrouwen, die zich steeds en gaarne schikken naar de nieuwste wetten welke voor dit gebied worden voorgeschreven en welke elkaar voortdurend afwisselen met groote snel heid. Ja zeggen we te veel, wanneer we beweren, dat de meeste onderdanen in het Koninkrijk der Mode dikwijls reikhalzend uitzien naar de nieuwste voorschriften en daarvan steeds gaarne op de hoogte willen worden gehouden? We gelooven het niet. En we behoeven slechts te wijzen op het groot aantal mo debladen dat in one laud is verschenen, en eerst grctl gen aftrek hebben gevonden. Maar vele van die mode couranten hebben hun beloften niet kunnen vervullen, hebben niet kunnen voldoen aan de hooge eischen, welke er aan zulk een tijdschrift gesteld worden. Zij zijn verdwenen en na hen zijn er anderen gekomen, dikwijls weinig beter dan de voorgangers, soms veel slechter zelfs. Doch ook zij hebben aanvankelijk lezers gevonden, die echter weldra teleurgesteld werden. In middels is door deze pogingen in ons land de behoefte geschapen voor een goed en goedkoop modeblad. Ge- ruimen tijd is die behoefte onvervuld gebleven. Thans evenwel bestaat er voor onze lezers gelegenheid zich voor weinig geld op een goed modetijdschrift te abon- neeren, „de Koningin der Modebladen" geheeten. Dit modeblad zal eens per maand verschijnen en be staan uit: Een artistiek omslag van vier pagina's, waarvan de voor- en achterzijde met mooie kleurendrukken zijn versierd. Twee en dertig bladzijden ongeveer, waarop in elk nummer pl. m. 120 illustraties voorkomen met korten, beschrijvenden tekst, raadgevingen op modegebied, enz. Een gratis compleet knippatroon met duidelijke be schrijving hoe dit patroon moet gebruikt worden, ter wijl van alle modellen die in de „Koningin der Mode bladen" voorkomen, patronen naar maat, tegen lagen prijs verkrijgbaar gesteld worden. De lenze van de redactie van het tijdschrift zal steeds zijn, modem, practisch, eenvoudig! De laatste mode zal steeds gegeven worden, maar overdreven luxe zal daarbij worden weggelaten en de afbeeldingen zul len steeds gemakkelijk na te maken zijn en kort maar duidelijk worden toegelicht. Alles wat de mode betreft zal in de Koningin der Modebladen worden opgeno men, zelfs hoeden, kinder- en poppenkleertjes zullen er een plaats vinden. De inteekenprijs is voor lezers van dit blad zij al leen kunnen zich op deze maandelijks verschijnende courant abonneeren zoo laag mogelijk gesteld: 60 ets. per 3 maanden, buiten de stad verhoogd met 21/, ets. per nummer voor de verzending. Eens per maand zullen we een bon opnemen, om abonné's gelegenheid te geven zich tegen 221/a ets. per nummer enkele nummers aan te schaffen (naar buiten 25 ets.) Predikbeurten. 25, 26 en 27 Dec. GROOTE KERK. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Ver waal. Avond, 6 uren, Ds. Vinke. Tweede Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Hak- steen, Emer. Predikant. Zondag voormiddag, 10 uren, Ds. Vinke. Avond, 6 uren, Ds. Verwaal. KAPEL. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Gul- denarm. Tweede Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Vinke. Zondag voormiddag, 10 uren, Ds. Guldenann. Alle Kerkelijke Attestatiën moeten ingeleverd en opgevraagd worden bij het Kerkelijk Bureau, dat daar toe eiken Donderdag, des namiddags van 12 tot 1 ure, zitting heeft in de consistoriekamer der Kapelkerk. EVANGELISCH-LTTTIIERSCHE KERK. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 101/2 uren, Ds. Ternooy Apèl. Zondag voormiddag, 101/2 uren, Geen dienst. DOOPSGEZINDE KERK. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 101/2 uren, Ds. Glasz. Zondag voormiddag, 10V2 uren, Ds. Vis, van N. en Zuid-Zijpe. REMONSTRANTSCH-GEREFORMEERDE KERK. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 101/2 uren, Ds. de Regt. Zondag voormiddag, 10V2 uren, Dr. O. D. Sax, Remonstr. Pred. te Dokkum. GEREFORMEERDE KERK. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Wech- gelaer. Avond, 6 uren, Ds. Wechgelaer. Tweede Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Ds. Wech gelaer. Namiddag half vier Zondagschoolfeest, Ds. Wechgelaer. Zondag voormiddag, 10 uren, Ds. Wech gelaer, Avond, 6 uren, Ds. Wechgelaer. Oatech. Zon dag 9. CIIR. GER. GEMEENTE. GEBOUW REHOBOTH. KONINGSWEG. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Godsdienst oefening. Avond, 6 uren, Godsdienstoefening. Tweede Kerstdag. Voormiddag, 10 uren, Godsdienst oefening. Zondag voormiddag, 10 uren, Student J. D. Barth, uit 's-Gravenliage. Avond, 6 uren, dezelfde. GEBOUW WAAKT EN BIDT, LAAT. Zondagmiddag 31/25 uur Vergadering van de Christel. Jongelingsvereeniging „Zacheus," voor jon gelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereenfging „Timotheus," voor kna pen van 12 tot 16 jaar. HERSTELD APOSTOLISCHE GEMEENTE, SCHOOLSTRAAT. Vergadering, le Kerstdag, 's Morgens 10 uur, 's avonds 5 uur. 2e Kerstdag, 's Morgens 10 uur, 's avonds 5 uur Kinderfeest. Zondagmorgen 10 uur, 's avonds 5 uur. Eerste Kerstdag. Voormiddag, 10 uur, Ds. Linde boom. Zondag voormiddag geen dienst, 's Avonds 61/„ uren Kerstfeestviering. NED. HERV. KERK, BERGEN. 25 Dec. Ds. Natzijl met zangkoor. 26 Dec. geen dienst. 27 Dee. 10 uur, Ds. Natzijl. NED. HERV. KERK, STOMPETOREN. 25 Dec. v.m. 91/2 uur, Ds. Werner. 26 Dec. Geen dienst. 27 Dee. Geen dienst. NED. HERV. KERK. 25 Dec. Egmond a. d. Hoef, H. W. Bosch. 26 Dec. Egmond-Binnen, Ds. Eilerts de Haan van Heiloo. 27 Dec. Egmond a. d. Hoef. Geen dienst wegens Kerstboomopruiming. Agenda. DONDERDAG: 1 Gem. Koor „Nieuw Leven," 8 uur, Unie. Kegelclub „Alles om," 8 uur, Diligentia. Danscursus Groen, 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Vanwege de Ned. Prot. Bond Kerstboomviering dn de Remonstrantsche kerk, 61/2 uur. Openbare vermakelijkheden. Van Vrijdag 25 tot en met Woensdag 30 Dec. Bios- cope-voorstellingen, 8 uur, Diligentia. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Dec. Vrije Tooneel, open bare uitvoering, 8 uur, Harmonie. Kerstfeest. In de Groote kerk had gisteravond de Kerstfeest- viering plaats van de Zondagsschool der vereeniging van Vrijzinnig Hervormden „Evangelische Unie." Er waren heel wat belangstellenden opgekomen om het feest bij te wonen en zij zijn getuige geweest van een blijde feestviering. Een groote Kerstboom was er opgericht, versierd met blinkend loover en schitteren de ballen. Ettelijke tientallen kaarsen wierpen een fantastisch licht en bovendien waren er fonkelende sterren, die niet weinig bijdroegen tot verhooging van de feestvreugde der kleintjes. Ds. L. O. Pool hield eene inleiding, waarin hij wees op den ernst en de beteekenis van het schoone Kerst feest en gaf daarna een Kerstverhaal waarmede met veel aandacht werd geluisterd. De meisjes en jongens zongen vervolgens verschillen de Kerstliederen en werden intusschen onthaald. Ein delijk had de onthulling plaats van hetgeen er onder den Kerstboom was uitgespreid en werden er niet al leen boeken uitgereikt maar ook andere geschenken, waarbij zooveel mogelijk rekening was gehouden met de wenschen der leerlingen. Het was aardig om te zien en te hooren met hoeveel uitgelatenheid sommige kinderen hun geschenken aan ouders of bloedverwan ten toonden. In een slotwoord wekte ds. Pool op tot getrouw be zoek van de Zondagsschool, tot het toepassen van de daargegeven lessen en vermaningen en sprekende over de hoofden der kinderen heen maande hij de ouders aan, wanneer deze tot de vrijzinnigen behoorden en hun kinderen nog naar de orthodoxe Zondagsschool zenden, hieraan een einde te maken en de zoo hoog noodige eenheid in het huisgezin te herstellen. Hij bracht een woord van hartelijken dank aan de dames en heeren, die zich voor deze feestviering verdienste lijk hadden gemaakt, in het bijzonder aan den heer H. Bossert en aan den organist, die door fraai orgelspel het feest opluisterde en den kinderzang begeleidde. VERGADERING van den Punten van behandeling: 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Verdeeling van den Raad in afdeelingen; be noeming en aanvulling van commissiën voor 1909. (.Bijlage no. 113). 3. Benoeming van een commissaris van de vereeni ging van volkshuisvesting (Bijlage no. 112.) 4. Voorstel van B. en W. tot het doen maken van een nieuwe Heilooërbrug. (Bijlage no. 110). 5. Als voren, tot opheffing van de Commissie van toezicht op het stedelijk museum. (Bijlage no. 111). 6. Als voren, in zake het afscheiden van grond door de Alkmaarsche Exploitatie-Maatschappij. (Bijlage no. 114.) 7. Als voren, in zake herziening der jaarwedden van de marktmeesters der kleine veemarkten. (Bijlage no. 115). 8. Als voren, tot wijziging der verordening, rege lende de geldelijke verhouding tusschen de gemeente en hare gasfabriek. (Bijlage no. 116). 9. Als voren, tot vaststelling eener verordening, houdende de instructie voor den gem.-controleur en de regeling van diens jaarwedde. (Bijlage no. 117). 10. Als voren, in zake eventueele verplaatsing van het Rijkstelegraafkantoor. (Bijlage no. 118). 11. Als voren, tot vaststelling van verordeningen, betreffende de Algemeene Begraafplaats. (Bijlage no. 12. Als voren tot vaststelling van verordeningen tot regeling der jaarwedden van de leeraren aan de Burgeravondschool, de Avondschool voor handwerks lieden en den Handelsavondcursus. (Bijlage no. 120). 13. Behandeling van reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1907 en 1908. 14. Vaststelling van een suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1908. Nieuws uit Hoorn. Predikbeurten. 25, 26 en 27 December 1908. Eerste Kerstdag. Hervormde Gemeente. Groote Kerk. Voormiddagte 10 uur, Ds. Cramer. Avonds te 6 uren, Ds. Post, met medewerking van het koor der Kerkelijke Zangschool. Tweede Kerstdag, voormiddag te 10 uren, geen Godsdienstoefening. Avond te 6 uren, Kerstfeestviering met de leerlingen der Zon dagsschool. De drie deuren worden geopend te half zes. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Ds. Tenthoff. Namiddags te 121/2 uren, Godsdienstoefening voor joDgelieden. Avond te 6 uren, Ds. van Doorn. Eerste Kerstdag. Luthersche Gemeente. Voormid dag te 10 uren, Ds. Scharten. Tweede Kerstdag. Avond te 6 uren, Kerstfeestvieiing met de Zondags school. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Ds. Gramberg van Enk hui zen. Eerste Kerstdag. Remonstrantsche Gemeente. Voor middag 10 uren, geen dienst. Tweede Kerstdag. Voormiddag te 10 uren, geen dienst. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Ds. N. J. C. Schermerhorn, Herv. pred. te Nieuwe Niedorp. Eerste Kerstdag. Doopsgezinde gemeente. Voor middag 10 liren, D3. Uiterdijk. Tweede Kerstdag. Voormiddag te 10 uren, geen godsdienstoefening. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Ds. D. Haars. Doopsgez. predikant te Nieuwe Niedorp. Eerste Kerstdag. Gereformeerde Gemeente. Voor middag te 10 uren, Avond te 5 uren, Ds. Zantinge. Tweede Kerstdag. Voormiddag te 10 uren, Ds. Zantinge. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Avond te 5 ureD, Ds. Zantinge. Eerste Kerstdag. Vereeniging tot Evangelisatie. Voormiddag te 10 uren en Avonds te 6 uren, R. R. Posthuma, Evangelist. Tweede Kerstdag. Voor- rr id dag te 10 uren, R. R. Posthuma, Evangelist. 27 December. Voormiddag te 10 uren, Avond te 6 uren, R. R. Posthuma, Evangelist. PROTEST. ROTTERDAM, 24 December. De afdeeling Rot terdam van den Christelijken Nationalen Werkmans bond deed namens haar 1600 leden en duizenden werklieden in een telegram aan de Tweede Kamer een ernstig protest hooren tegen de wanklank van den heer Troelstra. SMAADSCHRIFT. HAARLEM, 24 December. W. Udo te Den Haag is wegens smaadschrift in „de Meerbode", beleedi- gend voor den burgemeester van Haarlemmermeer, veroordeeld tot f 300,— boete, subsidiair 30 dagen hechtenis. BEGRAFENIS. ARNHEM, 24 December. De begrafenis van Marie Jungius had heden op „Moscowa" onder groote be langstelling uit de kringen der vrouwenbeweging plaats. Mevrouw Haver, presidente der Nationale Vereeniging voor Vrouwenarbeid, mej. Polak, direc trice van „de Vrouw", en mevrouw Drucker, huldigden de overledene, roemden haren arbeid als directrice van bet Bureau van Vrouwenarbeid en in't algemeen in de vrouwenbeweging. Dr. J. Hooykaas dankte voor de betoonde belangstelling. DE „EVERTSEN". AMSTERDAM, 24 December. In zake het geding tusschen den Staat der Nederlanden en de firma Zur Muhlen en Van Eijck (in verband met de stran ding der Evertsen) nam de procureur-generaal bij het hof heden conclusie, hiertoe strekkende, dat er nog eenige deskundigen gehoord zullen worden. Het Hof zal 29 Januari 1909 uitspraak doen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2