L. FRANKENBERG, - Grootste sorteering in Noord-Holland. Elke liniatuur in voorraad. Alkmaar, Telefoon 150. Golden Thee Golden Koffie Golden Cacao. Ruys' Tandpoeder Ruys' Mondtinctuur I", Vulpen houders N.V. HERMs. COSTER ZOON, Leesgezelschappen. Zoolang de voorraad strekt restanten opgeruimd, Bekwame Smeden, De Koningin der Modebladen. Bouillon-Blokjes worden tegen veel verminderde prijzen Onze Kantoorboeken munten uit door soliditeit, slaan goed open en zijn voorzien van uitstekende banden, terwijl mijne prijzen scherp concurreerend zijn. Woensdag 6 Januari 1909, FEUILLETON. Voordam C 9. BOEKHANDEL. Telefoon No. 3. heeft den dienst Alkmaar-Amsterdam hervat. in Goud en Zilver, Zondagsschool van den Nederl. Prot. Bond. M. en A. van Daalhoff, Laat 59. Betrekking gevraagd alle voorkomende Drukwerken. Januari-nummer 1909. dienstbode. Oe ïtoode Pimpernel. BON-PREMIE. Bewaar uw zakjes en bonnen, zij geven recht op nuttige en luxe artikelen. te van de Op Plaatsbespreking h 10 cent. N.V. HERMs. COSTER ZOON. Voordam Alkmaar No. 1 h f 3,75 per kwartaal, (Nalezers f 1.75), No. 2 h f 2,50 per Kwartaal, (Nalezers f 1.25), No. 3 f 2,50 per kwartaal, (Nalezers f 1.25), Tevens wordt om de 14 dagen een ROMAN verstrekt. De verwisseling der tijdschriften heeft des WOENSDAGS plaats. Voor de nurames 1, 3 en de nalezes is gelegenheid tot aansluiting. Nalezers Van ALKMAAR !]T| - Van AMSTERDAM 615 Alleen op Zondag. 8 10 2 - 930 215 4 0 uur. pri uur. Schapensteeg, ALKMAAR, om te koopen, verkoopen, verruilen, eene enorme keuze voor oud. Voor Bloedkoralen, Goud enz., blijf ik het hoogste betalen. NIEUWE LEERLINGEN, boven de 6 jaar, worden Zondag 10 Januari verwacht in het Kerkgebouw der Ev. Luth. Gemeente. HET BESTUUR. waaronder zeer veel laatste lappen Handwerkstof, met begonnen patroon, kleine en groote kleedjes, en nog vele andere artikelen vindt men by bekend met kunstsmeedwerk of rljtutgwerk, kun nen vast werk bekomen bjj F. W. BRAAT's Koninklijke Stoomfabriek van Werken in Zink en andere Metalen, Delft. Getuigschriften omtrent gedrag en bekwaamheden worden verlangd. - HERMs. COSTER 4 ZOON, - blijft zich steeds aanbevelen - voor de levering van - Abonnés buiten de stad tegen franco inzending van dezen bon en 25' Cts. aan postzegels. Directie Alkmaarsche Courant. Kantoorboeken. Vraag uw winkelier de nieuwe lijst bevattende ruim 1300 verschillende artikelen. Verkrijgbaar bij Bergen firma Wed. J. Prins ZoonSchoorl J. Zwakman, wed. H. de Vries; Hargen: G.Keijser' Schoorl d amL. Groot; Koedijk: K. Wortel, wed' A. de Bruin, P. PrinsHeiloowed. J. Kraak' man, J. Groot, K. VennikLimmenChr. Vrugt" R. van Bentbem. C. VermeulenCastiicumwed' K. Glorie, G. Louter, B. Res, W. Schermer, A. Borst. Bgmond-binnenH. Bakker; Egmond a/d. Hoef; wed. W. Butter Egmond a/ZeeJ. v. d. Plas Gz., A. DakkerSt. PancrasW. de Lange, P. Gutter, G. Vos, G, Ploeger, J. Kooij Z.-Scharwoude: Jb. de Bak ker, P. Tuyn, wed. J. Spaans, W. JongejanN.-Scharwou- de Jb. Jong, J. Swager OudkarspelC. KrooD Cz H.Hugowaardwed. A. Hartog, P. Zijp, C. Wester Dz„ A. Goed, J. Bissen, A. Groen Az.Oterleek P. MolenaarAkerslootG. Koning, P. Kerssens Groot Schermer P. Koning Schermerhorn J. Dikker C. Stoel, L. de Jong, J. Lo», J. H. Geerke, J. Krul Mevrouw MODDERMAN—SIMON THOMAS Bergen vraagt tegen Februari eene flinke ft Directeur de Heer J. F. DE HAAS. des avonds 8 uur in de Concertzaal „DE HARMONIE". TEKSTBOEKJE met bewijs van toegang aan de zaal f 0.50. Introducties bij de leden k f 0.25. VERKRIJGBAAR BIJ 9 DOOR BARONESSE ORCZY naar het 217de duizendtal van de Engelsche uitgave DOOR ED. VAN DEN GHEIJN Jr. 49) o Onderwijl had Sir Andrew Foulkes zich behoedzaam een weg gebaand, ten einde de klippen te kunnen af dalen: een- of tweemaal stond hij stil, om te luisteren naar het op Huisterenden toon gevoerd gesprek, dat hem tot leiddraad kon dienen om Sir Percy's schuil plaats te ontdekken. „Blakeney!" waagde hij eindelijk voorzichtig uit te brengen, „ben jij daar, Blakeney?" In het volgend oogenblik kwam hij om de rots heen- gluren, waartegen Percy en Marguerite leunden. Op het zien van de spookachtige gedaante, die steeds nog gehuld was in den langen tabbaard van den Jood, bleef Foulkes plotseling als aan den grond genageld staan. Doch Blakeney was reeds, met veel inspanning wel iswaar, ter been geraakt. „Hier ben ik, vriend," zei hij met zijn grappigen, idioten lach, „in levenden lijve, al zie ik er in deze mooie plunje als een vogelverschrikker uit." „Wel, heb ik van m'n levön!" riep Sir Andrew tot liet uiterste verbaasd, toen hij zijn leider herkende, „van alle De jonge baronet had Marguerite ontwaard en acht te zich gelukkig den zonderlingen woordenvloed die hem op de lippen kwam, nog bijtijds te kunnen stuiten. „Ja!" zei Blakeney kalm, „van al dehm! Zeg eens, vriendik heb nog geen tijd gehad geen gelegenheid wil ik zeggen je te vragen wat je m f rankrijk kwaamt uitvoeren, terwijl ik je gelast had in Londen te blijven? Insubordinatie? Wat? b e]v a t Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Reveu des Deux Mondes. Illustration. Tour du Monde. Nord und Stld. Ulustrirte Zeitung. Gartenlaube. Fliegendende Blatter. Strand Magazine. Graphic. Punch. bevat: Gids. Elsevier's Maandschrift. Holl. Revue. Nederland. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Blatter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Londen News. bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Onze Eeuw. Tijdspiegel. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Bib eter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Hlustration. worden ten allen tijde aangenomen. Voor hen, wien het er niet aan gelegen is, of zij de tijdschrijften wat later ontvangen, staat TEN ALLEN TIJDE de gele genheid open eene porte feuille te ontvangen met de tijdschriften en romans No. 1 h f 1,75 en met die van Ns. 2 en 3 A f 1,25 per kwartaal. Voor geabonneerden buiten de stad kan, zoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zaterdag worden bepaald, C. OUDES, maggi dienen voor de bereiding van voorirtff-ujK<-u ouuillon IN AFGEPASTE PORTIES. Het is voldoende, een blokje met kokend water te overgieten om direct een kop bouillon te krijgen, die bij den besten zelfgetrokken bouillon met ten achter staat. Prijs per blokje 2l/2 cent. "Per stuk verkrijgbaar bij J. R. HUGTEN, NIeuwpoortslaan, Alkmaar. Wacht maar totdat mijn schouders me niet meer zoo'n pijn doen en je zult eens zien wat straf je oploopt!" „Ik zal ze met berusting ondergaan," zei Sir An drew, vroolijk lachend, „nu ik ze bij uw leven kan ont vangen Zoudt ge 't hebben kunnen dulden dat ik Lady Blakeney deze campagne alleen, zonder geleide, had laten ondernemen. Maar in 's hemelsnaam, man, zeg me eens hoe je aan dit allerzotst kostuum zijt ge komen „Tra, la, la, het ziet er wel een beetje te opzichtig uit, hé?" lachte Percy allerjoviaalst. „Maar," ver volgde hij met plotselingen ernst en met gezag, „nu je toch hier bent, Foulkes, moeten we geen tijd meer ver liezen: die vlegel van een Chauvelin mocht ons weer eens zijn trawanten op het lijf sturen Marguerite gevoelde zich zoo gelukkig, ze zou hier langer willen vertoeven, luisterend naar zijne stem, hem bestormend met allerlei vragen. Maar op het hooren van Chauvelin's naam schrikte ze eensklaps op. „Hoe zullen we terug kunnen?" hijgde ze; „de we gen wemelen van soldaten tusschen deze plek en Ca lais, en „We gaan niet terug over Calais, lieve," zei Percy, „maar juist langs den anderen kant van kaap Gris- Nez, geen halve mijl van hier. De sloep van de Day Dream wacht ons daar." „Desloep van de Day Dream?" herhaalde zij. -„Ja:" lachte hij weer jolig, „dat is weer eens een andere grap die ik heb uitgehaald. Ik had je te voren moeten vertellen dat, toen ik dat kattebelletje in de hut liet glijden, ik een ander strook je papder voor Armand er had bijgevoegd, met aanwij zing dit in de houten stulp achter te laten. Dat brief je heeft Chauvelin met zijn mannetjes de beenen in den nek doen nemen, om achter mij aan zooals hij dacht^ terug te hollen naar de herberg „Le Chat (iris. Het eerste reepje papier bevatte mijn werke lijke instructies ook voor den ouden Briggs, den gezagvoerder van de Day Dream. Briggs ontving or der om meer uit den wal te gaan liggen, ten westen, begrijp je Als hij goed en wel uit het gezicht is van Calais, zal hij de sloep naar een hem en mij bekende kleine kreek zenden, juist aan den overkant van Kaap Gris-Nez. De matrozen zullen naar mij op den uit kijk liggen we hebben een afgesproken signaal, en we komen allen veilig aan boord, terwijl Chauvelin niet zijn mannetjes den inham zitten te bewaken, die juist tegenover de „Chat Gris" ligt." „Aan den overkant van Kaap „Gris-Nez" hernam Marguerite. „Maar ikik kan niet loopen, Per- ey, kreunde ze hulpbehoevend, onderwijl zij zich in spande op de beenen te komen, maar nauwelijks op haar voeten kon blijven staan. „Ik zal je dragen, lieve," zei hij eenvoudig; „de blinde die den lamme leidt, weet je." Sir Andrew verklaarde zich ook bereid een handje te helpen, maar Sir Percy wilde- zijn kostbaren last alleen aan eigen armen toevertrouwen. Ln die armen, nog altijd krachtig, in weerwil van doorgestane vermoeienis en mishandeling, omsloten het afgetobde lichaam van Marguerite, en tilden haar zachtjes op alsof ze een veer was geweest. En toen Sir Andrew zich op bescheiden afstand hield, werd er veel gezegd of liever gefluisterd zeer veel, dat het herfstkoeltje zelfs niet opving, want dit ruischte niet meer. Al zijn vermoeienis was vergeten; zijn schouders moeten zeer pijnlijk zijn geweest, want de soldaten hadden er meedoogenloos op los geslagen, maar hij scheen stalen spieren te bezitten en zijn geestkracht grensde aan het bovennatuurlijke. Het was een af mattende tocht, een halve mijl over de puntige rots- klippon, doch geen oogenblik faalde zijn moed of leg den zijn zenuwen het af. Voorwaarts schreed hij, met veerkrachtigen tred, zijn gespierde armen geslagen om de kostbare vracht. Dc rozig getinte dageraad brak aan in het Oosten, toen zij eindelijk de kreek bereikten, tegenover Kaap («ns-Nez. De sloep wachtte hen: het signaal van Sir Percy beantwoordend, roeide ze aan; twee stoere Bntsche zeelieden genoten de eer Lady Blakeney naar boord te dragen. Een half uur later nam de Day Dream hen op. De equipage ingewijd in de geheimen van hun meester en ALLE voor oppassend jongmensch, 19 jaar, in Alkmaar of omgeving, liefst eenvoudig kantoorwerk, hoog salaris geen vereischte. Br. te richten tot A. C. G. POST Jr., Zaadhandelaar. Heer-Hugowaard (N.-H.). De DRUKKERIJ van de N.V. Tegen afgifte van dezen BON met bijvoeging van 221/2 Cents kan aan ons Bureau, zoolang de voorraad strekt, worden afgehaald het met hart en ziel aan hem verknocht, was volstrekt niet verbaasd hem in zulk een zonderlinge vermomming aan te treffen. Armand St. Just en de andere vluchtelingen ver beidden reikhalzend de komst van him onversaagden bevrijder- Hij wachtte de betuigingen hunner dank baarheid niet af, maar begaf zich zoo spoedig mogelijk naar zijn afzonderlijke hut, Marguerite aan de zorg overlatend van haren welbeminden broeder. Alles was aan boord van de Day Dream ingericht met die verfijnde weelde, waarop Sir Percy Blakeney zoozeer gesteld was, en tegen het oogenblik dat zij allen te Dover behouden zouden aankomen, had hij tijd gevonden zich in een der kostbare kostumes te ste ken, die zijn bizonderen smaak eer aandeden en waar van hij aan boord van zijn jacht steeds een ruimen voorraad aanhield. De eenige moeielijkheid die zich voordeed, was Mar guerite een paar bottines te bezorgen, en uitbundig was de vreugde van den kleinen scheepsjongen, toen Milady te kennen gaf dat zij in zijn beste paar den Engelsehen bodem gevoegelijk kon betreden. Voor het overige doen wij er het zwijgen toe in stilte deelen we in de vreugde en het geluk van hen. die zooveel leed hadden doorgestaan en toch een groot en bestendig' geluk deelachtig zijn geworden. Maar onvermeld mogen we niet laten, dat op het schitterend huwelijksfeest van Sir Andrew Foulkes, Baronet, met Mademoiselle Suzanne de Tournay de Basserive een plechtigheid, die Z. K. H. de Prins van Wales en de bloem der Londensche samenleving met hun tegenwoordigheid vereerden, de schoonste onder de schoonen buiten twijfel was Lady Barguerite Blakeney, en dat het kostuum van Sir Percy bij die gelegenheid, de dagelijksche gesprekken uitmaakte van Londen's 'jeunesse dorée. Een feit is het ook, dat Monsieur Chauvelin, de agent der Eéne en Ondeelbare Fransche Republiek van 1792, aan dien luister ontbrak na den gedenkwaar- digen avond van Lord Grenville's bal. EINDE. if

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 4