STADSNIEUWS, Uit Wlerlngerwaard. Oe burgemeester van Best. De vorst. Over eden. Een dapper ventje. NIEUWS UIT HOORN. iJ* Voor de slachtoffers. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Badhuis „Het V itte Kruis." Iets voor lotelingen, die een blaasinstrument bespelen. Alkmaarsche Veeverzekering. Sociaal-Democratische Arbeidersparty. Aanvoer op de wekeiyksche veemarkten te Alkmaar in het jaar 1908. Zaterdag Maandag Totaal. Paarden 348 348 Koeien 1729 528 2257 Vette kalveren 5 4287 4292 Nuchtere kalveren 4091 2744 6885 Schapen 9285 27376 36611 Lammeren 5835 5885 Bokken en geiten 755 756 Jonge bokken en geiten 240 240 Vette varkens 15144 15144 Magere varkens 2892 1704 4596 Biggen 8966 8966 34096 51783 85879 Landverhuizers. Het geschil. De Inbraak In de buitensocietelt en de fabriek „Kennemerland." De Damclub alkier, heeft besloten een Dam- en Schaak vereeniging te worden. Uit Oudorp. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 81 De cember 1907: 434 marn. en 441 vrouw., totaal £75. Ze vermeerderde door geboorten met 10 m. en 12 v. totaal 22, door vestiging met 81 m. en 40 v., totaal 71. Ze verminderde door overlijden uet 5 m. en 9 v totaal 14, door vertrek met 36 m. en 44 v totaal 80. De bevolking bestond alzco op 31 Dec. 1908 uit 434 m. en 440 v., totaal 874 personen. Uit de S. D. A. P. Mr. P. J. Troelstra heeft aan de afdeeling Amster dam III van de S. D. A. P. medegedeeld, dat hij bereid is, wanneer de partij een buitengewoon congres houdt, in de laatste week van Januari in genoemde afdeeling zijn bezwaren tegen enkele bestuurders en leden, behoorende tot de Tribune-gfoep, uiteen te zett n en zijn politiek standpunt te ontwikkelen. Mocht de' partij zich tegen een buitsngewoon congres uitspreken, dan zou de vraag of hij zich verder nog beschikbaar kan stellen voor de Kamer eerst op het Paaschcongres kunnen worden bealist, zoodat hij zich d^n over de aanvaarding der candidatuur voor genoemde afdeeling eerst ca dat congres zou kunnen uitlaten. Naar wij vernemen zijn weer nieuwe aanklachten in behandeling tegen den heer Dobbelaere, burgem. van Best, en wel naar aanleiding van de anonieme brieven. („Huisgezin".) De banen van de beide ijsclubs te Amsterdam waren Zondag geopend. Vooral op het terrein der Amster- damsche IJsclub bleek veel animo. In den middag werd echter het ijs te zacht en tegen 4 uur werden de banen gesloten. Ook op de banen Linnaeusparkkwartier werd druk gereden. Tot zeven uur bleef daar de baan open. De banen van de Utrechtsehe ijsclub „Vooruit" op. den vijver in het Wilhelminapark te Utrecht waren Zondag ook den geheelen dag open; het wakkere be stuur had door voorbereidende maatregelen gezorgd voor mooi ijs. Er werd druk gereden. In Friesland zit op alle kanalen en vaarten het ijs nog vast en heeft het nog zoodanige dikte, dat Zon dag op vele plaatsen werd sehaatsengereden. Alleen met aanhoudend dooiweder en door stroo- ming met al de zeesluizen, zal de scheepvaart worden hersteld. Bij den Vleutenschen overweg was een der overweg wachters bezig vuil uit de rails te verwijderen. Daar voor bevond hij zich in gebukte houding op het spoor, waarlangs, naar hij meende, de Berlijn-Express, trein 72 der Tlollandsche IJzeren Spoorweg-Mij. die te 7.32 van Hoek van Holland te Utrecht moet aankomen, reeds was gepasseerd. De express was echter 20 minu ten in vertraging. De ongelukkige werd door den trein in volle vaart als 't ware doormidden gereden. Terwijl de vrouw van den meubelmaker W. te Win schoten even met hare vier kindertjes, waarvan twee reeds te bed lagen, alleen te huis was, viel plotseling de brandende petroleumlamp naar beneden, waardoor de kleeren van de vrouw vuur vatten. Een negenjarig dapper zoontje van haar greep fluks z'n broertje en zusje van 't bed en bracht ze naar buiten. Oud van jaren, maar.... Te De Steeg is het huwelijk voltrokken tusschen een i2-jarigen grijsaard die voor de 4de maal huwde en wel met een 50-jarige weduwe die voor de derde maal in het huwelijksbootje stapte. Het a. t. gymnastiekfoest. Ja, ons wacht in de eerste dagen van April een gymnastiekfeest. U. D. I. W. O. O. viert dan haar 25-jarig bestaan en dat het dus een grootsch feest zal worden, de naam der vereeniging is ons daarvoor waarborg. Hopende spoedig meer bijzonderheden te kunnen meedeelen, kunnen we nu al vertellen, dat o.a. zullen worden opgevoerd 6 tableaux vivants, vcor9tellende „Lichaamsoefeningen door alle eeuwen h-en." Deze groepen zijn verdeeld als volgt I. de Palaestra of oefenplaats voor gymnastiek, worstelen, enz. bij de Grieken. II. Terugkeer van de Germanen van de berenja< ht. III. Steekspel in de 14e eeuw. IV. Wintersport in de 17e eeuw Kolven op het jjs (de eenigste sport, die in dien tijd beoefend werd). V. Het turnen onder leiding van den turnvater Jahn op de Hasersheide bij Berlijn. VI. Episode uit lateren tijd. Door bereidwillige en gewaardeerde tusschenkomst van het bestuur der vereeniging hebben we de achter doeken, benoodigd voor groep 1 en 2, reeds bezichtigd. Ze zijn ontworpen door den directeur, den heer Staalman en dus streng in st(jl en geschilderd door de heeren Storm en Lückens en dus keurig uitgevoerd. Na het zien dezer doeken durven we de voorspelling waren, dat ons een feest te wachten staat, dat de vereeniging alle eer zal aandoen. Weihnachts-Oratorium. Omdat hjj ons zoo aangenaam heeft gestemd, willen we, na ons verslag van de uitvoering van Woensdag avond, gaarne onzen indruk meedeelen over die van Zondagavond. We moeten beginnen onze groote voldoening uit te spreken over de diepe stilte die in de zaal heerschte. En dat in de Parkzaal met 570 bezoekers. Wie weet wat dit beteekent, spreekt daar gaarne z'n hooge vol doening over uit. Tevens mogen we niet verzwijgen, dat ook door hen, die op het tooneel werkzaam waren, die rust niet is verstoord geworden. We hebben den indruk gekregen, dat met onze opmerkingen van Don derdagavond rekening is gehouden. Dat stemt ons aangenaam. Over de uitvoering niets dan lof. Nog meer dan Woensdag worden de beelden op het juiste oogenblik gegeven, zoodat beeld en zang samenvielen, iets wat niet anders kan doen dan de stemming, door de uit voering gewekt, te verhoogen. Onzen bijzonderen lof aan den heer Vos, die vaak in een minimum van tijd een groep wist op te stellen. De belichting was ge lukkiger dan Woensdag. Koren en solisten hebben mooi gezongen. Daar we dit Donderdag reeds constateerden, kunnen we daarover verder zwijgen. Best ons nog een woord van welge meende hulde te brengen aan hen, die waren belast met de voorbereiding en de uitvoering van deze 4 avonden. Ze hebben zeer velen zuiver en rein kunst genot doen smaken, wat ongeiwjjfeld is aller herinne ring, nog langen tjjd zal nawerken. Wij ontvingen een circulaire, onderteekend door den minister van buitenlandsche zaken, de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer en door de verschillende com missarissen der Koningin, waarin gewezen wordt op de ontzettende ramp, die de bevolking van Zuid-Italie heeft getroffen. Do onderteekenaren van die circulaire doen nu een beroep op de pers om het Nederlandsche volk op te wekken bijdragen te verleenen tot steun der noodlijdenden in de geteisterde streken, en schrijven o. a. „Door geheel de wereld heeft een kreet van ontzet ting geklonken en op beide halfronden is deze omgezet geworden in een stroom van milde gaven, die naar de getroffen streken toevloeit. Ook Nederland slaakt dien kreet en gevoelt daarne vens in zich de behoefte om daaraan een vorm te ge ven, die aan de slachtoffers zal ten goede kan komen, en het tevens behoedt tegen het verwijt als zoude het door te veel onder den indruk te verkeeren van eigen nooddruft, zijne oogen sluiten voor eens anders leed. De. ondergeteekenden, overtuigd dat bij verstandige leiding ook het Nederlandsch aandeel in dien wereld stroom der weldadigheid aan het diep beklagenswaar dig Italië niet onbelangrijke hulp en verlichting kan toevoeren, meenen dat de schoone taak dier leiding aan geen orgaan in ons maatschappelijk en staatkun dig leven beter en met. grooter vooruitzichten op goe den uitslag kau worden toevertrouwd dan aan de Ne derlandsche pers in haar geheel, die door haar pen zoo krachtig on met bekwamen spoed uitdrukking weet te geven aan hetgeen in haar omgaat. Zij doen daarom bij dezen een beroep op die Vader- landsche pers en vragen ook van u dat van uw blad een opwekkend woord uitga aan uwe lezers om eene gave groot of klein, u te doen toekomen tot leniging van het naamlooze leed dat de bevolkingen der geteis terde gewesten thans ondergaan." Gaarne voldoen wij aan den wensch, in bovenstaande circulaire uitgedrukt, en wekken wij onze lezers op, om, zonder zich aan leniging van den nood in eigen omgeving te onttrekken, naar hun vermogen mede te werken om de materieele gevolgen van de vreeselijke ramp, die Italië heeft getroffen, te helpen lenigen. De administratie van onze Courant is bereid giften in ontvangst te nemen, zal deze verantwoorden en het bedrag doen toekomen aan onzen minister van buiten landsche zaken. Zitting van Dinsdag 12 Jan. Anna Margaretha B., Berkhout, oplichting, 3 maan den gevangenisstraf. Tgmen H., Wijdenes, melkvervalsching. 14 dagen gevangenisstraf. Kaspar T., Oudeschild, mishandeling, vrijgesproken. Jan D., Sint Maartensbrug, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Reijnier van B., Venhuizen, mishandeling, f3 boete of 3 dagen hechtenis. Sieuwert R., Enkhuizen,'^mishandeling, f 25 boe;e of 10 dagen hechtenis. Cornelia H., 'U Zmd, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Jacob B. en Jan B., Enkhuizen, wederspannigheid, de le 14jdagen gevangenisstraf, de 2e 1 week gevan genisstraf. Johannes Gerardus de G., Alkmaar, wederspannig heid, 14 dagen gevangenisstraf. In de week van 4 tot 9 Jan. zijn in het Bad huis van het „Witte Kruis" genomen: 78 kuipbaden, 82 regenbaden le klas, 126 regenbaden 2e klas, tezamen 286 baden. Evenals ten vorige jare kunnen lotelingen der pro vincie Noord-Holland, die in den loop van dit jaar voor volledige oefening zullen worden ingelijfd en een blaasinstrument bespelen, desgewenScht bestemd wor den om werkzaam te zijn bij de Fanfarekorpen van het 9s of 10d Regiment Infanterie, respectievelijk te Leeuwarden en Haarlem. Zij moeten zich daartoe wenden tot den Provinciale Adjudant in Noord-Holland te Haarlem. De Alkmaarsche Veeverzekering -vereeniging' verga derde gistermorgen 11 uur in café Central. De voorzitter, de heer D. J. Covers, opende deze le den-vergadering. Hij zeide de geringe opkomst te be treuren, doch hoopte dat zij een bewijs van vertrouwen in den goeden gang van zaken was en dat niet ziekte of dergelijke omstandigheden de oorzaak waren van de weinige belangstelling. De voorzitter deelde mede dat de heeren J. Wonder en Jb. Halff wegens ziekte verhinderd waren de ver gadering bij te wonen. De commissie, belast met het uitbrengen van een rapport over het ifnanciëel beheer gedurende het af- geloopen jaar, deelde mede dat was ontvangen 1812.86, uitgegeven 666.07, zoodat er een batig sal do was van 1146.79. De secretaris bracht daarna verslag uit omtrent de werkzaamheden in 1908, waaraan wij het navolgende outleenen. Van leden waren verzekerd 513 koeien ad 1.25 is 641.25 van niet-leden waren verzekerd 156 koeien ad i .75 is 273.4 koeien waren verzekerd tegen halve premie ad 0.625 is 2.50; van leden waren verzekerd 431 kalveren ad 15 ets is 64.65; van niet-leden waren verzekerd 124 kalveren ad 25 ets. is 31.00; voor vet of vleesch werd ontvangen 113.77saldo van 1907 562.91; aan bij Landbouwcrediet ontvangen renten 26.78. Totaal ontvangsten 1812.86. De uitgaven warenvoor keuring van 623 koeien ad 15 ets. is 100.95; voor vet en vleesch, gedurende de maanden Augustus tot en met December 441.75; voor diverse uitgaven 123.37. Totaal uitgaven 666.07. Batig saldo derhalve 1146.79. De voorzitter stelde daarna aan de orde het voorstel van het Bestuur om art. 33 van het reglement, waarin bepaald wordt dat overtreding gestraft wordt met ont zetting uit het lidmaatschap door het Bestuur met verbeurdverklaring van de betaalde premiën, van het recht op schadevergoeding en van rechten die de ge strafte, ware hij lid gebleven, op de kas of op de bezit tingen der vereeniging zou hebben kunnen doen gel den, zonder ontheffing evenwel van zijne verplichting tot bijpassing, ponds ponds gewijze bij art. 5 bedoeld, over het dienstjaar waarin hij als lid der vereeniging geschrapt is en van de teruggaaf van gelden die hij voor de ontdekking van zijn overtreding onrechtmatig uit de kas mocht hebben genoten. Bovendien zal hij in de kas een boete van 100 betalen en zal het feit openlijk mogen worden bekend gemaakt te wijzigen, in dien zin dat de daarin opgelegde straffen niet moe ten maar kunnen worden toegepast en dit wel naar aan leiding van een overtreding- waaraan 2 leden der ver eeniging zich onlangs hebben schuldig gemaakt do straffen in het tegenwoordige artikel genoemd, zijn naar de inzichten van het Bestuur te hoog. Een der leden nam daarna het woord en zeide dat hij een der personen was die de voorzitter Bedoelde. Hij wilde niet zichzelf verdedigen, doch verontschuldi ging voor den ander zoeken. De overtreding, van welken toedracht spr. een breed voerige beschrijving gaf, had hij begaan, zonder aan het reglement te denken; eerst nadat hij van het be stuur een schrijven ontvangen had om met hem over het geval te kunnen spreken, had hij het reglement in gezien en toen was hem gebleken dat de moreele dood straf nog wel ter dege bestaat. De voorzitter zeide: de ontduiking heeft plaats ge had, doch gaf toe dat deze buiten willen en weten heeft kunnen plaats hebben, en vindt daarom toepassing van art. 33 te zwaar, vandaar het voorstel. Het aangevallen lid bekende zijn schuld, doch druk te zijn verwondering uit dat hij met het oog op den inhoud van art. 33 als lid is geroyeerd en toch nog een convocatie-biljet ontving, waarop werd gesproken van „fraude," door hem gepleegd; daartegen moest hij op komen, hij ontkende ten zeerste „fraude" in den wa ren zin des woords gepleegd te hebben. De voorzitter zeide dat fraude is overtreding, en het bestuur heeft gemeend aan het lid in kwestie een ken nisgeving van deze vergadering te moeten zenden om hem tot zelfverdediging in staat te stellen en voorts in verband met het voorstel van het bestuur om hem voorwaardelijk als lid toe te laten. Beide heeren namen daarop Kramers woordentolk ter hand, waarna zich een heftig dispuut ontspon over het woord „fraude." waarna het betrokken lid de op merking maakte dat men om 0.25 uit te winnen geen kans wil beloopen om met 100 te worden beboet. De voorzitter merkte op dat de kennisgeving hem niet door buiten de vereeniging staande personen was overgebracht maar door een lid der vereeniging. Het Bestuur moest handelen in verband met het re glement. Wat zou dit lid anders van het Bestuur ge zegd hebben? Het bestuur wilde het verwijt van plichtverzaking voorkomen en is daarom handelend op getreden, hoewel het erkent dat de straffen te hoog zijn, en vandaar dan ook het voorstel dat thans behan deld wordt. De overtreder zeide hierop den voorzitter gevraagd te hebben wie de aanklacht deed en hij had hieraan toegevoegd dat wat wet is, niet immer wetskundig is. De voorzitter had daarop volgens spreker geant woord dat heb ik in mijn boekje staan.' Een ieder, aldus vervolgde spreker, die overtreding pleegt is strafbaar, ten minste moet vervolgd worden, doch men moet niet vergeten, dat de geest der wet de hoofdin houd daarvan is, hetgeen hij met verschillende voor beelden in verband met de gemeente-verordeningen, trachtte aan te toonen, waarop de voorzitter hem ver zocht bij het punt te blijven. Nadat spreker gevraagd had of hij geen voorbeelden mocht stellen, betoogde hij, dat het feit vaststaat; hij wil en kan dit niet ontkennen. Ontduiking zooals 't be stuur dit opvat, heeft evenwel niet plaats gehad en die opvatting van het bestuur is voor hem beslist onaan nemelijk. Hij heeft een naam op te houden en behoort niet tot een geslacht dat bedrog en ontduiking in hun schild voeren. De voorzitter gaf toe dat het de bedoeling niet is geweest de overtreding te plegen, maar zij is toch be gaan, en de bestuursleden hebben in deze hun plicht gedaan. De heer Groot vroeg of er fraude was gepleegd en noemde voorbeelden waaruit bleek, dat dergelijke fei ten zich zoo gemakkelijk kunnen voordoen. Tiet beboete lid zeide naar aanleiding hiervan dat er verschillende wijzigingen van het reglement niet in 't reglement zijn opgenomen. De voorzitter zeide dat alle reglementswijzigingen in de notulen staan, en dat het niet aangaat iedere maal het reglement te herzien en te herdrukken. Het bewuste lid wees daarna op de artikels 10 en 16, welke het bestuur het recht geven van de beslissing in zake het ontzetten van leden uit hun lidmaatschap en waarbij het bestuur de meest uitvoerende macht is toe gekend. Het bestuur heeft derhalve niet aan de alge- meene vergadering een onderwerp als dit voor te leg gen. De voorzitter antwoordde hierop dat het bestuur gaarne voeling houdt met de algemeene vergadering, vooral in gevallen zooals het onderhavige. Het lid verklaarde daarop dat een dergelijke handel wijze volgens zijn rechtskundige in strijd was met het reglement. De voorzitter zeide dat het Bestuur volgens het thans geldende artikel verplicht is de boete van 100 toe te passen, de algemeene vergadering kan evenwel reduc tie verleenen. liet lid meende, dat de algemeene vergadering slechts kennis ontvangt van de handelingen van het Bestuur. De voorzitter wees er op, dat er reglementswijziging gevraagd wordt. Doch daar de overtreding is begaan volgens hot thans geldende reglement, stelt het bestuur voor de machtiging van de algemeene vergadering te verkrijgen om het lid niet van zijn lidmaatschap te ontzetten en de boete van 100 te reduceeren tot 25. De heer Zomer vroeg hoe hij moest handelen wan neer hij een koe verkoopt aan een slager, niet te Alkmaar woonachtig. De Voorzitter stelde de behandeling van deze vraag uit. Het beboete lid zeide dat er nog meer gevallen zijn waarin het Bestuur eigenmachtig optreedt, waarop de Voorzitter verklaarde dat de verkeerde mannen aan de bestuurstafel schenen te zitten. Hij vroeg of nog andere heeren over dit onderwerp nog iets willen zeggen. De heer Berger deelde mede dat zijn broer een kce aan een boer verkocht en vroeg of die boer nu v<rp!icht was die koe te verrekenen. De Voorzitter zeide dat die boer hem onder getui gen verzekerdè dat die koe v >or de slachtplaats be stemd was. De heer Dekker stelde voor eerst de reglements wijziging van art. 33 te behandelen. Ds voorzitter herhaalde, dat de overtreding is be gaan onder het tegenwoordige artikel en zeide dat ook de beslissing omtrent het voorstel van het bestuur onder dit artikel moet genomen worden. Na gehouden stemming bleek dat het voorstel van het bestuur met algemeene stemmen werd aangenomen. Het lid in kwestie erkende de geldigheid van die u tspraak niet op advies van zijn rechtskundig adviseur. De Voorzitter stelde daarna aan de orde de wijzi ging van art. 27 van het reglement in dien zin dat vóór het woord „slagers" wordt gelezen het woord „Alkmaarsche." Het beboete lid vroeg het woord. Dj Voorzitter vroeg of hij lid wenschte te blijven. Het lid gaf daarop geen antwoord doch zeide dat de nu door hem te geven wenken goed zijn voor de v-reenigÏDg. De Vooizitter verklaarde gaarne de wenken aan te nemen doch eerst verlangde men een antwoord op de vraag blijft u lid Het lid zeide hierop, dat het Bestuur zeer eigen zinnig d?et. De Voorzitter: De vergadering besliste u als lid te handhaven, u neemt daarmee geen genoegeD, u doet wat u wilt, wij zullen doen wat w(j willen. Het lid ik kan u niet begrijpen. De Voorzitter: wenscht u lid te bJjjven? Het lid „neen." De Voorzitterzouden wij U dan beleefd mogen verzoeken de zaal te verlaten Het lid verklaarde hierop, dat de vergadering nog niet afgeloopen was en bleef zitten. Zonder eenige noemenswaardige bespreking werd de voorgestelde wijziging van art. 27 aangenomen, evenzoo die van art. 28, bepalende dat punt b be trekking hebbende op het niet aannemen ter verze kering van vee, dat aan anderen dan de leden be hoort, vervalt. Art. 33 werd eveneens gewijzigd zooals door het Bestuur voorgesteld, ook daar komt voor hét woord slager, is de eerste alinea het woord „Alkmaarschen" en is de redactie zoo gewijzigd dat de boete en de ontzetting van het lidmaatschap niet moeten, maar kunnen worden opgelegd en dan eventueel tot een bedrag van ten hoogste f 100. Overeenkomstig art. 2 van het reglement werd de jaarlijksche premie van elk te verzekeren rund of kalf in het dienstjaar 1909 bepaald. Het bestuur stelde voor de premie van 1908 te handhaven te w. f 1.25 voor een koe van een lid, f 1.75 voor een koe van een niet-lid, f 0.15 voor een kalf van een lid, f 0.25 voor een kalf van een niet-lid. De heer Groot achtte het wenschelgk voor een kalf van een lid f 0.10 te heffen, dit in verband met de premie van de Amsterdamsche slagersvereeniging. Een zeer breedvoerige discussie ontspon zich, waar na de heer Groot een veorstel in de door hem be doelde strekking deed wat echter niet werd onder steund, dus niet in stemming kwam, waardoor het voorstel van het bestuur als aangenomen werd verklaard. Omtrent punt c van art. 5 betreffende inleggelden van nieuwe leden werden na verschillende besprekin gen met 12 tegen 7 stemmen besloten het inleggeld van nieuwe leden te bepalen op f 7.50, terwijl nog besloten werd voor zoons van leden, die in het bedrijf van hun vader komendus niet voor hen, die een nieuw bedrijf beginnen, de entrée-gelden tot op de helft te reduceeren. De verkiezing van 3 bestuursleden ter vervanging van de periodiek aftredenden de heeren J. Swaag, te Bergen, N. Schermerhom, alhier en J. F. van der Oord, had tot resultaat, dat dezen weer met algemeene stemmen waren herkozen. Bij de daarop gehouden rondvraag werden slechts enkele vragen van huishoudelijken aard gesteld en beantwoord. De voorzitter sloot daarna onder dankzegging de vergadering, hopende dat de genomen besluiten moch ten zijn gedaan in het belang der vereeniging. De afdeeling Alkmaar van de S. D. A. P. stelde als candidaten voor de verkiezing van twee leden van het partijbestuur, de heeren Schaper en Helsdingen, die hun ontslag vroegen. Op de drie groote paarednmarkten werden aange voerd 1392 stuks, op de drie groote veemarkten 10605 stuks. Totale aanvoer 97876 stuks, tegen 92686 stuks in 1907. Heden vertrokken 2 gezinnen, 1 van St. Panoras en 1 van Alkmaar, te zamen 9 personen naar Chili, om daar hun verder levensgeluk te beproeven. Naar wij vernemen is het geschil of conflict bij de firma Cloeck alhier na een bespreking met een hoofdbestuurder op minnelijke wijze bijgelegd, zoodat de drie werklieden thans weer bij de firma aan den ar beid zijn. Tegen Luitje V„ die den 9en December met Corne- lis M. bovengenoemde inbraken pleegde, werd heden twee jaar gevangenisstraf geëischt. Cornelis M. is naar het krankzinnigengesticht te Medemblik ge- b -acht. Agenda DINSDAG: Christ, gem. zangv. „God is mijn lied," repetitie 71/a uur, Christ, school. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-af deeling 8°/4 uur; jongens-af deeling 71/, uur. Gem. Geheelonthouders-Zangv. „Door onthouding vereenigd," repetitie, 8 uur, café Graanhandel. Chr. Zangver. gem. koor, Halleluja, 8 uur, Nieuwe Doelen. Muziekgezelschap „Ons Genoegen," repetitie, 81/a uur, bovenzaal Diligentia. Kegelclub Zou er kans zijn? 81/2 uur, Diligentia. Tooakunst-repetitie 8 uur, Unie. Vereeniging „Het Witte Kruis," alg. vergadering, 8 uur, Central. Gem. zangver. Nieuw Leven, repetitie, 8 uur, soc. zaal Harmonie. Vrije Tooneel, repetitie, 8 uur, Visser, Zoutsteeg. WOENSDAG. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/1 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Kinderkoor (dir. H. Lindeboem) repetitie 6 uur, Central. „Zang en Vriendschap," repetitie 71/a uur, Central. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 91/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Scher merhom, van 89 uur theorie in schaak- en damspel. Zangschool „Zanglust," 59 uur, Christ, school. Alkm. Scherpschuttersvereeniging Alkmaar, repeti tie, Nieuwe Doelen. Alkm. Symphonieorkest, repetitie, 8 uur, Unie. Tuinbouw- en Handelsver. Alg. Belang, Ledenverga dering 7 uur, G. W. Mooij. Ver. v. Vrouwenkiesrecht, ledenvergadering, 8 uur. Central. DONDERDAG: Nederl. Protestantenbond, lezing, 8 uur, Central. Kegelclub „Alles om," 8 uur, Diligentia. Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/2 uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaarheid, 8 uur, gymn. lokaal. Schietoefening. Danscursus Groen, 8 uur, Harmonie. rj VRIJDAG: Mannenkoor „Orpheus," 8 uur, Central. Afd. Alkmaar Kon. Ned. Bond van Oud-onderoffi cieren, 8 uur, Diligentia.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2