Ruys' Tandpoeder Ruys' Mondtinctuur Beschuitjes „Oriental" Woensdag verkrijgbaar bij BAR-LOrK en UNDERWOOD-Sdirljfmaclilne. GROENTEN „Kennemerland". een degelijk persoon, BUÏTENLAN Alg. Exploratie 183—187 Sepiiigan inijnb. 143 voor Maatkleeding- Amsterdamsche Beurs. Telegrafisch Weerbericht AÖVERTtNTIEN. Ie HYPOTHEEK Nieuw! Nieuw! Gebruik steeds Uitstekende kwaliteit. H. W. M. RIJKS. Schrijfmachine. Houttil 16. Water- Kool- en Kaplaarzen. Heeren- en Dames Gymschoenen. Japan. Gemengde Mededeelingen. Laatst? B p r 1 c b f e n. Badhuis „Het Witte Krul9." TEGEN PRESIDENT ROOSEVELT. GEEN BELANGHEBBENDE. EEN ZELDZAME PLANT, hoest en verkoudheden geneest. huis van den eersten rang, Noordhollandsch Landbouwcredlet pCt ro% 4 72% 4'»/* 46% >7 Kleedermaker, Alkmaar, franco levering door het geheele land. beschikbaar tot elk bedrag, rente 4, 41/*, of 4J/2 procentnaar gelang van onderpand. Duur der leening nader te bepalen. Br. fr. bur. v/d blad onder Nr. P 95. 10 ct. per doosje, 75 ct. per flacon. Zeer fijn van smaak. Wegens faillissement ter overname aangebo den een Brieven onder letter G 99, Bureau Alkmaar- sche Courant. Weder voorhanden een rijke voorraad uitspanning (vacantia) en Zondagsrust. Over de verplichtingen van den arbeider zegt de wet heel weinig. De termijn van dienstopzegging moet voor beide partijen gelijk zijn en daarbij moet rekening worden gehouden met het plaatselijk gebruik. Dringende redenen tot ontslag, en dringende rede nen, tot opzegging van den dienst binnen den vastge- stelden termijn noemt de wet uitdrukkelijk, terwijl daarbij nog zorgen aan de gewichtige redenen kunnen gelden, een en ander te beoordeelen door den kanton rechter, die zooals sprekers rede bleek, in zeer veel ge vallen te beslissen heeft. Spr. deed ten laatste enkele mededeelingen omtrent het collectief arbeidscontract dat door deze wet moge lijk is, en dan ook al reeds hier en daar is ingevoerd, en eindigde met een krachtige opwekking om lid der vereeniging te worden, daar die ook bij het sluiten der overeenkomsten van zeer veel nut kunnen zijn voor patroons en werkgevers. Ieder zorge bovendien ken nis te nemen van de nieuwe wet, om later teleurstel ling en schade te voorkomen. Er zijn tal van handlei dingen verschenen, Men doe daar zijn voordeel mee. In 't bijzonder prees spr. het werkje van Mr. Meijers aan. Daar niemand gebruik maakte van de gelegenheid om vragen te doen of opmerkingen te maken, werd daarna de vergadering met een woord van dank aan den heer Van Kelckhoven gesloten. In de aocieteitszaal van de Harmonie trad gister avond de kolonel van het Leger des Heils Bullard op met eene L zing over „Japan, zijne bewoners, hunne zeden en gewoonten, hun werken en leven." Er was een zeer talrijk publiek aanwezig. Na het zingen van een paar liederen en het uitspreken van een gebed, begon spreker zijne rede. Nadat hjj in 't kort geschetst had de moeielijkheden die er voor het Leger aan verbonden waren geweest aan het optreden in den vreemde, zeide hij dat het nu 8 k 9 jaar is geleden dat hp naar Japan trok. De voldoening die het Leger op dat eilandenrijk, dat 15 maal zoo groot is als Nederland en 15 mil- lioen inwoners telt, ondervond, zal het steeds tot dankbaarheid stemmen. Het klimaat is, aldus vervolgde spreker, in Japan zeer aangenaam, 's zomers wel, warmer dan hier, doch in den winter niet zoo koud en men heeft daar ook 4 jaargetijden. De huizen zijn zeer pittoresk, de binnen muren bestaan alleen uit op latten gespannen doeken, zoodat men in huis elkander geen geheimen kan ver tellen. De vloeren zijn allen bedekt met zeer dichte matten, waarop men zit, loopt, slaapt en eet. Van daar dat men bij het binnenkomen daar even de san dalen uittrekt als dat men hier de hoed afneemt. De Japanners slapen op den rug, het hoofd gesteund op een krukje van ongeveer een voet hoogte. Deze wijze van slapen is toe te schrijven aan de moeilijk heid verbonden aan het opmaken van het haar dei- vrouwen, waaraan zooveel werk is verbonden dat zij dit maar eens in de week doen. Het voedsel bestaat uit rijst, 3 maal op een dag en naar gelang van den maatschappelijken welstand afgewisseld door 2 tot 8 verschillende soepen. Men gebruikt voor de rijst geen vorken of lepels doch stokjes, terwijl de mannen het eerst etenhebben zij genoeg dan komen de vrouwen aan de beurt. Spreker droeg het costuum zooals daar gedragen werd. De vrouwen gaan vrijwel precies eender ge kleed als de mannen, de mouwen die zij aan de man tels hebben, zijn grooter, doch daarin dragen zij hare zakdoeken en snuisterijen, desnoods ook de boodschap pen, terwijl de ouderdom der vrouwen nog op haar kleed op een zeer zichtbare plaats is vermeld. Tot voor een halve eeuw was Japan als 't ware gesloten voor de wereld daar buiten. Bij het aan het bewind komen van den tegenwoor- digen keizer, toen nog een jongen van 17 jaar, met een kracht, een wil en een helderen kop, kwam daarin verandering. Had tot nog toe de Keizer slechts in naam gere geerd, deze wilde dat niet. Hij wilde een Keizer zijn inderdaad om zijn land op te kunnen voeren tot hetgeen bet zou kunnen worden. Het doordrijven van zjjn wil deed wel een revolutie geboren worden, doch het einde daarvan was, dat hij zijn zin kreeg. Een grondwet werd ontworpen, een Hooger en een Lager Huis werden in het leven geroepen. Leger en vloot werden geboren. Personen en commissies wer den naar Europa gezonden om te zien en te leeren, kortom een organisatie voor de geheele maatschap pelijke samenleving had plaats in dier voege die ons thans bekend is Alles wat men op het gebied van Handel, Nijver heid, Kunst en Wetenschap, industrie, leger en vloot, posterijen en telegrafie en op persgebied in Europa aantreft kan men in Japan vinden en men zal bij het aanschouwen daarvan verbaasd staan over de energie, wils- en werkkracht die de Japanners in de laatste halve eeuw hebben aan den dag gelegd. Deze vooruitgang is alleen en uitsluitend te danken aan den tegenwoordigen Keizer die dat voorrecht als be looning daarvan geniet, geëerd en bemind te worden door zijn volk als geen vorst ter wereld. Ook op godsdienstig gebied is Japan sterk vooruitgegaan, hoewel niet zooals gewenscht was. In den eersten tijd van de werking der zendelingen werd men met den doodstraf bedreigd indien men tot het Christendom wilde overgaan, doch de zendelingen hielden vol en zij hebben reeds heel wat bereikt. Waar bijv. de rustdag vroeger niet bestond, bestaat deze thans wel. Langzaam groeit het Christendom aan, maar naar sprekers meening zoo zeker, dat eenmaal de tijd zal komen dat de afgoderij zal zijn verdwenen. Twaalf jaar geleden zette het Leger des Heils daar voet aan wal, doch had met zeer veel bezworen te kam pen. Ten zeerste werd ondervonden dat wanneer het Le ger alleen op geestelijk gebied bleef werken, het dan geen wortel zou schieten. Zijn maatschappelijk werk moest de harten doen winnen. Daar de Japanees niet, of zeer weinig drinkt (zeer zelden zag spr. een dronken man, nooit een dronken vróuw), was op dit terrein het optreden van het leger onnoodig. Evenmin behoefde men het rooken tegen te gaan, daar de bepaling reeds bestond dat mannen be neden 20 jaar niet mochten rooken. De ontucht tierde er echter welig en het Leger deed wat het kon om dit te beletten. Waar de ontucht wet tig was gereglementeerd, had zijn optreden met veel bezwaren te kampen, doch dank zij de medewerking van de Pers, deed aanhouden winnen. Thans is het groote kwaad van het maatschappelijk -samenleven in die mate gereduceerd, dat het er niet in meerdere mate heerscht dan ergens anders. Spreker besloot zijne met aandacht gevolgde rede met den hardgrondigen wensch dat het Leger des Heils moge voortgaan op den eenmaal ingeslagen weg, dat het steun zal mogen ondervinden finantiëel en moreel, waartoe hij dan ook met aandrang aanspoorde. De officier van het Leger J. L. Rawie fungeerde als tolk en deed dit op een bewonderenswaardige vlugge wijze en daarbij zeer correct. Agenda* DINSDAG: Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-af deeling 88/4 uur; jongens-af deeling 71/a uur. Gem. Geheelonthouders-Zangv. „Door onthouding vereenigd," repetitie, 8 uur, café Graanhandel. Muziekgezelschap „Ons Genoegen," repetitie, 81/2 uur, bovenzaal Diligentia. Kegelclub Zou er kans zijn? 81/a uur, Diligentia. Lsden-vergadering afd. Alkmaar der Vereeniging tot opvoeding vau half verwaarloosde kinderen, 8l/2 uur, café Central. Ledenvergadering Coöperatie, 8t/2uur, „Voorwaarts." WOENSDAG. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, 91/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Scher- merhorn, van 89 uur Zangschool „Zanglust," 59 uur, Christ, school. Alkm. Scherpschuttersvereeniging Alkmaar, repeti tie, Nieuwe Doelen. Alkm. Symphonieorkest, repetitie, 8 uur, Unie. Alg. Böstuurdcrsbond, lezing 8l/2 uur, „Voorwaarts" Openbare vermakelijkheden. DINSDAG Alkm. Tooneelv. uitvoering 8 uur, Harmonie. „God is mijn lied", uitvoering 8 uur, Kapelkerk. DONDERDAG Sevcik-Concert 71/2 uur, Harmonie. ZATERDAG: „Kracht en Vlugheid", uitvoering 8 uur, Harmonie. In Saksen heeft esn kiesrecht betooging plaats gehad, waaraan een menigte van 10,000 man deel nam. Toen de koning, van een lezing die staatssecre taris Dernburg over de koloniën had gehouden in een open rijtug naar het paleis terugreed, klonk eerst ge juich. Maar de volgende hofrijtuigen werden luid uit gefloten. Hoevele menschen er bij de botsing met de politie gewond zijn, is niet bekend. Bij de Bulgarijsche regeering zijn door vertegenwoordigers der groote mogendheden dringende stappen gedaan om te besluiten aan Turkije als scha deloosstelling een som van ten hoogste 82.000.000 aan te bieden. Tezelfder tijd werden bij de Porte stap pen gedaan om haar er toe te brengen een verzoenings gezinder houding ten opzichte van Bulgarije aan te ne men. Volgens de in officiëele kringen door aanzienlij ke Bulgaarsche personen gegeven verzekering is men bereid, niettegenstaande den minder gunstigen toe stand het bedrag van het aanbod tot een overeenkom- stige verhouding te verhoogen. De aardbeving. Terwijl te Messina het stadsleven zich weer herstelt, worden er voortdurend aardschokken gevoeld, waarvan een zeer hevig was. Zaterdag werd er een vrou w van zeventig jaar onder het puin vandaan gehaald, die zoo volslagen uitgeput was, dat zjj niet kon spreken. Zij was negentien dagen aan haar lot overgelaten. De dokters hopen haar in het leven te kunnen houden. Voor h°t vinden van overlevenden zijn prijzen uit geloofd. Er worden eiken dag 64,000 rantsoenen ver deeld. In de week van 11 tot 16 Jan. zijn in het Bad huis van het „Witte Kruis" genomen: 66 kuipbaden, 65 regenbaden le klas, 116 regenbaden 2e klas, tezamen 247 baden. VOORDRACHT MINISTER VAN WATERSTAAT. 's-GRAVENHAGE, 19 Januari. Naar wij met ze kerheid vernemen is de heer Mr. L. H. W. Regout, lid der Eerste Kamer van de Staten-Generaal aan hare Majesteit de Koningin voorgedragen ter benoeming tot minister vau Waterstaat. Dr. MERZGER. MIDDELBURG, 19 Januari. Naar uit Domburg aan de Middelburgsche Courant wordt gemeld is Dr. Merzger weer ingestort. Elk oogenblik wordt het erg ste gevreesd. COMMANDANT VELDLEGER. AMSTERDAM, 19 Januari. De Avondpost ver neemt dat generaal majoor W. F. A. de Meester, com mandant der eerste divisie, bestemd is den luitenant- generaal A. Kool als commandant van het veldleger op te volgen. HET MES. ASSEN, 19 Januari. Zondagnacht heeft te Wil helmsoord, gemeente Emmen, Jan. L. in een vecht partij Hendrikus Kootstra met een mes achter het .oor getroffen, zoo, dat de gewonde gisternacht is overle den. De dader is gearresteerd. HULDEBLIJK AAN H M. DE KONINGIN. ARNHEM, 19 Januaii 1909. Do echtgenooten van van de Burgemeesters der Gemeenten Arnhem, Nij megen, Zutphen hebben het initiatief genomen <ot de vorming van een comité, om namens de Geldersche vrouwen een huldeblijk aan te bieden aan H. M. de Koningin. DE AARDBEVING. ROME, 18 Jan. De Giornale d'Itilia meldt dat een hevige aardschok te 3 uur 30 's nachts te Foli een ernstige paniek veroorzaakte. Schade werd niet aan gericht. TURKIJE EN DE BALKANSTATEN. WEENEN, 18 Jan. Uit Belgrado wordt aan de Winer Allg. Ztg. gemeld, dat Turkije alles doet om het uitbreken van een oorlog in den Balkan in het voorjaar te voorkomen. Van Montenegro zou het reeds de verzekering hebben ontvangen, dat het vorstendom zich rustig zou houden. Thans tracht Turkije van Ser vië een gelijksoortige verklaring te verkrijgen. DE TOESTAND IN PORTUGAL. LISSABON, 18 Januari. De toestand is normaal; geen enkele buitengewone maatregel werd genomen. Het is beslist onjuist, dat in de straten patrouilles loo- pen, zooals beweerd werd. DE PRESIDENT EN DE NEGERS. LONDEN, 19 Jan. De Times verneemt uit New- York, dat de nieuwe president Taft in een toespraak tot de negers in Augusta zeide voornemens te zijn de president te wezen voor de negers zoowel als voor do blanken. Als Amerikanen zijn de negers gerechtigd tot dezelfde behandeling als de blanken. WASHINGTON. 18 Jan. In het Representanten- huis heeft de afgevaardigde Willett een heftige aan val gedaan op president Roosevelt. Hij noemde dezeü o. a. een jammerlijk kleinen afstammeling van een Hollandsch koopman. Met 126 tegen 78 stemmen besloot het Huis Willet liet voortzetten van zijn rede te verbieden. CORRESPONDENTIE. Mevr. B. B, Wordt morgen geplaatst. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 18 JaD. Adriaan Gerardua Antonius, z. van Dirk Gustuaf Weisenborn en Grietje Evers. OVERLEDEN: 19 Jan. Arian Veenhuh'son, 87 jaar. INGEZONDEN STUKKEN. Geschenk Koningin. Den heer Hoofdredacteur der Alkm. Courant. Nu ik in uw veel gelezen blad van heden Maandag gezien heb, dat het aan te bieden cadeau van Alkmaar van zilver zal zgn, wensch ik het comité van uitvoi- ring er op attent te maken, dat het wenschelijk zou zijn Ma men de levering in A 1 k ma a r aan een goed winkelier in dat vak opdroeg, Dit zou zeker door menigeen gewaardeerd worden, en de bijdragen zouden grooter zijn. Dank voor de plaatsing mijnheer de Redacteur. die snel De buitengewone helende eigenschappen van een weinig bekend Amerikaansch plantje gebruikt bij de samenstelling van Veno's Bliksemsnel Hoestgenees- middel zijn geconstateerd door den beroemden schei kundige W. Lascelles-Scott, F. S. Sc. (Lond.), in zijn schrijven aan de fabrikanten zegt hij o.a.„Ik heb zorgvuldig Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel scheikundig onderzocht en heb daarin geen enkele me- taloïde noch andere onzuiverheid gevonden. De scherpste analyse kon daarin geen spoor van morphine, opium of andere vergiftige bedwlemende middelen ont dekken, die de andere middelen tegen den hoest, die in den handel zijn, zoo gevaarlijk maken. Veno's Blik semsnel Hoestgeneesmiddel schijnt zijne heilzame wer king te danken te hebben ten minste te oordeelen naar het resultaat van mijn scheikundig onderzoek aan de tweeledige werking van zekere zouten en het vloeibare extract van een zeldzaam en weinig-bekend Amerikaansch plantje. Dit laatste echter ken ik heel goed, en ik beschouw deze vermenging als eene nieuwe en hoogst ingenieuse uitvinding." Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel is een on schadelijk en zeer heilzaam middel bij hoest, verkoud heid, influenza, bronchites, asthma, catarrh, kinkhoest en alle aandoeningen van borst en longen. Prijs 55 ets., 75 ets. en 1.80, verkrijgbaar bij NIE- ROP SLOTIIO UBERfirma J. SCHOUTEN Co., Alkmaar. Voorts bij alle voorname drogisten. „Waar niet verkrijgbaar direct per post van de VE- NO DRUG Co., N. Z. Voorburgwal 230 Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging." Opgave van het Voordam O 1213 Alkmaar Koers van 5 5 6 5 4 4 i 4 4 6 4 Staatsleenimgen. 18 Jan. 19 Jan. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabakelecning Brazilië Funding China 1898 Mexico binnen Japan Oostenrijk Jan. Juli Husland Hope Consol 1906 f 1894 6e Em. ïTnanc. en Indnstr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. dlv Rarge en Moorman t Cultuur Vorstenlanden Wiustbew. r VVestersuiker aand. - r A'dam. Lacgkat Idem prei'. A'dam. Berdang Bindjey a Deii-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli 8erembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Müeara Ënim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebosg Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Common Steels Car A Foundry A mertk. Stoom v.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Proferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ i. Sp.-Mij. Mlj. tot expl. van Staatsspocrw Deli spoorweg AMERIKA, atch. Top. Cert, v, i Convert pCt. 4 Oenv. er, R. Gr. Oert. Aand. div. Erie Kansas City South. a pref. Mis. K. Taxas C. r. New-York Ontario Norfolk Western C v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1886 pCt. 4 IWang Dombr. 4% Prerc ioleaningen, NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening I860 ,6 RUSLAND. 1864 5 '6»/. 9511/m 104% 96 81/s 84»/» 94% 80% KO% 94 7% 80% 5% 1 <4% 88 K8.60 145% 179 2 0 05% 07 463 93% 2*6% 96 399 421 321 f0 9% 195 ■36% 1025 78 81 507/* 47 132 8% 247/* 9% 89»/* 86% 9 W. 0! 977/fi 101 it/* 87% 101/16 39b. 72% 41'/» 45% 85% 26% 117% 176% 18 21 94 86% 901/» 108% 067 98% 147% 154 368 7611/* 104% 481/* 9413/16 80 80% 96% 80% 176% 87 68.70 18'.% 241 108 1118 469 95 287»/* 100% 402 478 821% 149 20% .85% 39 1040 76% 80% 51»/* 47% 818/16 148/* 9% 897/* 88 98% 10-% 37»/* 2618/* 118% 177% 18% ?4*/g 90% 90 104 97% 145 Koera van het geld. Prolongatie 26/8 pOt. Mededeelingen. Staatsfondsen prijshoudend. Russen kalm. Tabakken iets vaster. Olie vast. Culturen prijs houdend. Mjjnen onveranderd. De Amerika ansche markt opende kalm, had een onregelmatig verloop en sloot verdeeld. naar waarnemingen verricht, in den morgen van 19 Jan., medegede ld door het Kon nklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut, te De Rilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 7787 ni.M. te Horta. De laagste stand van den barometer is 736.8 m.M. te Seydisf jord. VERWACHTING; (Geldig tot den avond van 20 Jan.) Veranderlijke, later matige westelijke wind toenemende bewolk.ug, waarschijnlijk regenbuien, iets warmer. MAkKTBEftlihTES Station NuU&D-öCHaKWOUDE, 18 J.n. Zilveruien 0 af 0.- roo 'e kool 1ste soort f 17a 18.2e soort f 15.a 16..kleinere f7.a 13.gele kool 1ste soort f 12.a 12 50, 2e noort f 10a 11.50, kleine id, 6.a 9.D. witte kotl f 17.19.2a soort f 15.a 16.klei nere f 6.a 13.alles por 100, uien f 3 80 a 3 90 per 50 KG., witte kool per spoorwagon f 0.a 0. BROEK OF EANGEDIJK. 18 Jan. Heden bloemkool (eerste soort) f 0.a f 0. 2de soort f 0.a f 0per 100 stuks, reuzenbloem- kool f 0.a 0.gele kool f 5 *12.—, Roode ka»), 6.a 18 Doensohe witte kool f 7.a f 18 50, uien f 3.80 a 4.koolrapen 0. PURMEREND 19 Jan. Aangevoerd 235 runderen, waaronder 152 vette 58 a 72 ct. per kilo, 83 melke- en gelde f 110 a 240, prijshoud. stug. 9 stieren, 91 vette kalveren 75 a 95 ct. per kilo, handel matig, 237 nuchtere id. f 10.— a 28.handel matig, 30 paarden, 1053 schapen f 20 a 28,prijsh. stug, 260 overhoud, f 13 a 20, prijsh. stug, 379 vette varkens 42 a 46 per kilo, handel matig, 38magere id. f 14. a 22.matig, 144 biggen f6.a 10.matig, 125 appelen f 1,76 A f 2, per mand. Kaas. Kleine f 30.50, middelbare f 27.commissie f aangev. 60 stapels, handel matig, 974 Kg. boter f 1.45 a 1.50 per kilo, kipeieren f 6,a 7, Heden overleed in den ouderdom van 87 j aar, onze geliefde Vader en Grootvader A. VEENHUIJSEN. Uit aller naam, A. VEENHUIJSEN. Alkmaar, 19 Januari 1909. Eenige kennisgeving. De UITDEELINGSLIJST in het faillissement C. KUILMAN is heden ter Griffis der Rechtbank te Alkmaar nedergelegd, om aldaar gedurende tien dagen ter inzage van de Crediteuren t« verblijven. Mr. N. H. DE LANGE, Curator. Alkmaar, 18 Januari 1909. Verkrijgbaar bij Firma Schouten, HuigbrouwersteegJ. A. Basie, PayglopJb. Brouwer, KoorstraatTe. J. Groothuizen Schouten8tr. firma Nierop Slothouber, Lang-str. M j. M. Schrieke, P.yglop; Ceotraal-Apotheek, Mient M-j. J. M. Schilling, Spoorstr. 15firma Ansing Mesmin, AchterBtr.Gez. Kaau, Langeati.; J J C. Woltering-Wackers, Verdronkenoord L. Bijloos. Lange- straat M. Olie Huigbrouwe-steeg A. G. Blauw, Zil- verstraat E. Himm"lr ich. Hekelsira>.t. Beleefd aanbevelend, Een oude soliede Bmne landsche Levens verzekering-Mij. vraagt voor ALKMAAR eenige dagen per week t«r zijner beschikking hebbende om een agentschap Volksver- verzekering te vestigen, op zeer aanneme lijke voorwaarden. Br. fr. onder lett. D. B. P. NIJGH VAN DITMAR's Alg. Adv Bur., Rotterdam. Deze laarzen bezitten alle hoedanigheden die de koopers kunnen verlangen. Ze zijn sterk en duurzaam, het leder is en blijft zacht en lenig en toch zijn de prijzen uiterst laag. - RUIME KEUZE - s

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 3