Gemeenteraad van Alkmaar, Uit St. Pancras. Als niet herkiesbaar moesten mede aftreden de heeren P. Mooy en T. Aukes, voor wie werden ge kozen de beeren W. Keizer en H. Gerritsen. Bij de rondvraag stelde de heer H. Gerritsen voor om tot opwekking van meer leven in de afdeeling eens een gezellige avond te organis8eren, door het uitnoodigen van een declamator en deze avond dan te doen bijwonen door de leden met hunne huisgenooten boven de 18 jaar. Uit Schagen. Uit Heiloo. Loop der bevolking gemeente Koedijk. Uit Bergen. Uit Oterleek. Het auto-ongeluk. Een moedig ventje. Ijs. Enkhulzen Stavoren. Eenheid in den zang. Het Arbeidscontract. Verbrand. Gestrand. Lfifiteie Berichten. AANGEHOUDEN. op Woensdag 27 Januari 1909's nam. 1 uur. gen, maar liet O. M. vond hiertoe geen termen aanwe zig. Bekl. is een man, die, toen hij indertijd op Tex»l kwam gezond van lijf en ziel was, maar door het sar ren op school geworden is tot iemand, die maar halt toerekenbaar is. Ook zijn voorgangers is het slecht gegaan op die school door het sarren der leerlingen. Opzet om te mishandelen had bekl. niet, hij heeft er geen oogenblik aan gedacht den duim van den jongen te ontwrichten. Wanneer bekl., die reeds ontslag heeft aangevraagd., gevangenisstraf krijgt, zal hij niet gemakkelijk weer pen betrekking krijgen. PI. vraagt daarom de straf te veranderen in een geldboete en liefst in een zeer ge ringe. (Wordt vervolgd). QEMENOD NIEUWS. Uit Schermerhorn. AU afdeeling van het te Hoorn gevestigde comité ter aanbieding van een huldeblijk aan de Koningin bü de aanstaande heugelijke gebeurtenis, is hier op gericht een sub.comité. Eenige jonge dames uit de gemeente sullen de ingezetenen in de gelegenheid stellen door het geven van eene bijdrage blijk te doen geven van hunne ingenomenheid. De vereeniging „Steun bg ziekte" mag zich in voort- durenden bloei verbeugen. Niettegenstaande in bet afgeloopen jaar veel uitkeeringen zijn gedaan, sloot took de kas nog met een batig saldo van f 490. IJsberiohtenrichting Avcnhorn en de Rijp onvev- 'rouwbaar, richting Alkmaar, Noordervaart, prachtig vertrouwbaar ijs. 't Swet prachtig. Vrijdagnamiddag schoonrijden om medailles. In het lokaal van den heer Greeuw alhier werd gisteravond een algemeene ledenvergadering gehouden van de afdeeling „Volksonderwijs" alhier. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer A. Nobel. Er waren slechts 16 leden opgekomen. Na opening werden de notulen gelezen van de op 10 Juli 1908 gehouden vergadering, welke algemeen werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester deed zien, dat er een batig saldo in kas was van f 30,64. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering welke 19 Juli 1908 to Zwolle was gehouden, werd verslag uitgebracht door den voorzitter Een voorstel was ingekomen van de nutsvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" om hare bibliotheek over' te dragen aan de afdeeling „Volksonderwijs" dese schenking werd met algemeene stemmen aan vaard en zal nu aan de pas opgerichte bibliotheek van deze afdeeling worden toegevoegd. In de eerste plaats moest aftreden als bestuurslid de penningmees ter, de heer C. Kloosterboer, deze werd, herkiesbaar sijnde, met 18 stemmen van de 15 herbenoemd. Dit voorstel vond algemeen bijval en het bestuur zal in deze richting werkzaam zijn, om reeds dezen winter hieraan uitvoering te kunnen geven. Het eenige woorden van welkom aan de nieuwe bestuursleden en dank aan de afgetredenen werd de vergadering door den voorxitter gesloten. Den 26sten vergaderde in bet N.-H. koffiehuis al hier de winkeliersvereniging. Meegedeeld werd o. a. dat de cursus in het boskhouden onder leiding van den keer Prins te Alkmaar door 20 personen wordt bijgewoond en dat het iacatso-bureau zeer goed werkt evenals de puiglasverzekering. Da rekening en ver antwoording, nagezien door da heeren C. Roggeveen Jr. en J. C. Molenaar, wees eene ontvangst aan vau f 425,925, eene uitgzaf van f 267.64, batig saldo f 168.26'. Ala nieuwe leden werden toegelaten de heeren J. Vader Az., G. Glastrz, Jac. Koop, H. Deu- tekom, J. Molenaar en W. Nieatadt. De periodiek af tredende bestuursleden, de heeren P. Raat Dr., voor zitter, Ch. H. T. Schmalz (en G. Plukker werden als zoodanig herkozeD. De beer P. Raat hield eene in leiding over het credietvraagstuk voor den midden stand |en drong op kort credietgeven aan. De verga dering waa tamelijk goed bezocht. Gisteravond hield Dr. Drijver van Naarden in het lokatl van den heer Ruiter een lezing over het alco holisme. Nadat de voorzitter van de afdeeling Heiloo van den Volksbond, de heer Ds. D. Eilerts de Haan den aanwezigen welkom had geheeten en den wensch had uitgesproken dat deze lezing hare vruchten in de ge meente Heiloo zou afwerpen gaf bij het woord aan den heer Ds. Drjjver. Spreker begon met in 't kort een schets te g»veri van het gebruik van sterke dranken, vanaf de oudst tijden. Zelfs in de dagen ran Herodotus, toen het „eet, drinkt en weest vrcoljjk" zijn oorsprong vond, werd het drinken daarvan wel het meest behsrtigd Het werd ook toen reeds dikwijls aangemoedigd. We zien ook in latere tijden, zoo zeide spr„ verbodsbe palingen o.*. liet Lycurgui alle wijnstokken uitroeien •n werden de liefdemaaltijden bij de christenen door de Synode verboden. Ih 1624 werd het drinken van wijn en bier in de kerken der Saksische Staten verboden door de Synode, terwijl Frederik III te Worms en later Karei V het kwaad beteugelden door er met kracht en klem op te wijzen, dat drinken geen volk in aanzien doch slechts in oneer ksn brengen. Bij de Germanen zeide men vroeger „drinken ia leven" en wij Hollanders hebben veel van hen over genomen, doch helaas ook deze kwade gewoonte die zoo ontzettend veel kost. De tientallen van namen die men aan „drinken" en „dronken zijn" in Heiland geeft toonen reeds het burgerrecht die deze woorden hier hebben gekregen. Hebben de Engelschen na de Berlinramp niet eikend dat de Hollanders ook moed kunnen hebben zonder alcohol, een bewijs dat zij de Hollandsche moed steeds toeschreven aan alcohol. Geeft men bij wedstrijden in Holland niet veelal een beker cadeau Man moet, wil men Hollander zijp, kannen drinken. Spr. wijst er op dat 75000.000 gulden besteed wordt aan alcoholische dranken, en vraagt of men een denk beeld kan vormen van dat wat men daarmee op ander beter terrein had kunnen stichteD. Hoe moet men de werking van den alcohol op het organisme beoordeclen Om deze vraag te beant woorden verwijst hij naar het rapport van de com- missie in 1893 te Haarlem op het internationaal g- - neeskondig congres uitgebracht, conoludeerende dat een matig gebruik nuttig voor den mensch kan zjjn. Ken der andere geleerden had gezegd: „een drup pel alcohol is eoü druppel vergif". Prof. Pekelharing zegt de bewering „alcohol is een vergif" mag geen reden zijn om alle alcoholische dranken te beletten het heeft ook cog goede eigen schappen voor het menschelijk lichaam, mits matig, zeer matig gebruikt. Dr. Snijders, is bet met deze bewering geheel eens, waar Prof. Pel in 1902 zegtniet in geheel-onthouding maar in het betrachten der matigheid ligt de kunst van het leven. Erkennende den goeden wil der ge heel-onthouders in de practijk des levens, blijkt zoo dikwerf de moeieljjkhaid vzn de verwezenlijking hun ner wenschen. Spreker twijfelt aan het schadelijke bijeen zeer matig gebruik en wijst er op, dat het matig-zijn ge heel individueel moet worden opgevat. De alcohol kan een mensch van dienst zijn aan kinderen moet men het, daar is iedereen het over eens, geheel onthouden, de volwassenen moeten het slechts zeer matig gebruiken. Wanneer het drankgebruik e6n behoefte wordt, wordt het schadelijk, b.v. wanneer iemand dagelgks op oen bepaald uur naar zijn borrel verlangt is hij niet matig. Iemand die er behoefte aan heeft den laatsten druppel uit zijn glaasje te nemen is niet matig, de grens tusschen matig en niet-matig zijn is zeer persoonlijk en moeielijlr, en hij raadt daar om oen ieder aan die niet matig kan zijn, geheel-onthouder te worden. Om dezej bewering te staven wijst spr. op krank zinnigengestichten en gevangenissen en verweest naar huiselijke toestanden lie het gevolg zijn van drank misbruik die niet alleen de lichamelijke maar bovenal de zedelijke verwoesting van het menschelijk lichaam met «ieh brengt. Alle alcoholische dracken m eens af te schaliën acht spr. gevaarlijk, daar het iets anders zou doen geboren worden, dat misschien nig slechter is. Deze redeneering ia de grondslag waarop de Volksbond is gesticht. noemde eenigt» yporbeelden uit Amerik* en andere landen waar het gebruik van te veel koffie en thee alhoewel niet zoo direkt merkbaar els bij alcohol ook ze8r schadelijk is. Hij af daarna een beschrijving van den Volksbono die 'thans 21000 leden telt m%t pl.in. 100 afde. Itngen, hoe de bond werktdit werd na de pauze door licht beelden zeer aanschouwelijk weergegeven. Hn zou echter veel meer kunnen deen maar de oogst is groot alhoewel het getal arbeiders veel te klein is, de strijd van den bond is niet zoo zeer tegen het alcoholisme dan wel tegen den alcohol. De matigheid te leeren betrachten in alle omstan digheden van het leven is»( zijn hoofddoel, dit te be reiken moet ieders streven zijn, het streven dat wordt bevorderd door zich als lid vajj den bond aan te slui ten in dezen grooten en moeielgken strijd. Ten slotte spoorde spreker aan tot die aansluiting waartoe zeker de door hem vertoonde fraaie lichtbeel den met de daaraan toegevoegde toelichtingen niet weinig zyjlen hebben bijgedragen. In 1908 zijn alhier geboren 23 jongens en 15 meis jes. In 1908 zijn alhier overleden mannen en 15 vrouwen. De bevolking die op 31 December 190i, 759 mannen en 719 vrouwen, totaal 1478 personen be- droeg, vermeerderde door geboorte en vestiging in do gemeente met 69 mannen en 76 vrouwen, terwijl zo verminderde door overlijden en vertrek uit de gemeen te met 69 mannen en 82 vrouwen, zoodat zij op 31 De cember 1908 bestond yjt 759 mannen en 713 vrouwen., totaal 1472 personen. Onder voorzitterschap van den heer G. Veldheer ver gaderde gisteravond in het lokaal van den heer Veen- I mij sen de vereeniging tot bevordering van het Vreem delingen verkeer alhier. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat zoo weinigen ter vergadering wa ren opgekomen, Hij zeide dit met leedwezen te con stateeren. Hoe komt het toch, zoo vragen wij ons af dat zoo veel pensionhouders en neringdoenden, die toch bij een druk vreemdelingenverkeer het meeste belang 'lebben, niet van hunne belangstelling in het werken en streven der vereeniging doen blijkenIs dit aan kortzichtigheid te wijten of is het hen alleen te doen om uit het vreemdelingenverkeer zooveel mogelijk munt te slaan, zonder zich eenige opoffering te willen getroosten? Vele leder, van de vereeniging zijn perso nen die bij een al of niet druk verkeer geen financieel belang hebben. Denken de tot heden van hun wezen- bjkbelang niet overtuigde pensionhouders en nering doenden misschien dat die personen voor hun plezier !ot het lidmaatschap der vereeniging zijn toegetreden t n dat het bestuur, welks taak zeer zeker niet gemak kelijk is, zijne verrichtingen bij wijze van verpoozing doet Ziedaar eenige vragen waarop wij vergeefs het „uiste antwoord zoeken." Na opening der vergadering werden door den secre taris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Hierna werd door den voorzitter het jaarverslag over 1908 voorgelezen. Daarin werd o. m. liet volgende medegedeeld: dat de statuten der veree niging bij Koninklijk besluit zijn goedgekeurd, dat van de II. IJ. Spoorweg Mij. en den Minister van Water staat na eene uitvoerige correspondentie vergunning is verkregen om de stootblokken bij het tramstati ir door hekwerk te omgeven en bloemen enz. daarbij aan te brengen en tot het aan het oog onttrekken van 'het, l-rivaatgebouwtje door het planton van klimop of hoo rnen. Verder is de vereeniging aangesloten aan den Nat. Bond voor Vreemdelingenverkeer, is uitgegeven ccn reclameboekje waarin op aantrekkelijke wijze de fraaiheid en het natuurschoon van Bergen is be Spr ken en zal getracht worden zich in verbinding te stel len met de Alg. Nederl. W'elrijdersboud. Het verslag bevatte de mededeeling dat het reelameboekje reeds in buitengewone mate do aandacht op Bergen heeft ge vestigd en dat het in grooten getale reeds wijd en zijd is verspreid, dat de secretaris met vele en verschil lende aanvragen om pensiongelegenheid werd over stelpt. Het reelameboekje bleek geen financieel offer te hebben geëischt, doordat de toevloed van adverten- tiën voor dit boekje zeer groot was en hiermede de on kosten konden worden gedekt. Medegedeeld werd dat het ledental met vier is vermeerderd, doch dat het ver lies eener donatrice is te betreuren door het-overlijden van Mevr. douairière van Reenen. De Kon. goedgekeur de statuten zullen aan alle leden worden uitgereikt, zoodra over de contributie over 1909 zal worden be schikt. Eene lijst van de verschillende pensionhouders zal in de volgende maand verschijnen. De heer Huizinga bracht namens de daarmede be last geweest zijnde commissie verslag uit van het ge houden onderzoek der rekening over .1908, welke vol komen in orde was bevonden. Deze rekening wees aan een ontvang van 164.28 en een uitgaaf van 67.7'!5, batig saldo derhalve 96.54°. De heer Siebert Coster wees op het ten vorigen jare genomen besluit om een reservefonds te vormen toi verfraaiing van de gemeente. Hiervoor zijn in het af geloopen jaar geene uitgaven gedaan. Hij stelde aan de vergadering voor het bestuur te ontheffen van de verplichting tot storting in dit reservefonds daar alle beschikbare gelden in de begrooting 1909 weggesmol ten zijn en voor andere doeleinden dringend noodig zijn. Deze machtiging werd verleend. Hierna werd in behandeling genomen de begroeting voor 1909 welke nog al stof tot besprekingen opleverde. Bij de post „kosten inlichten vreemdelingen" zeide de heer Veen- huijsen bij geruchte te hebben vernomen dat uit het gesprokene in de onlangs gehouden samenkomst met eenige pensionhouders, de nieening schijnt te zijn ont staan dat Vanwege de vereeniging iemand zal worden aangesteld om vreemdelingen over pensiongelegenheid c. a. in te lichten m. a. w. een z. g. informatiebureau te vestigen. De heer Siebert (Joster zeide hierop dat dit eene misvatting was en dat een dergelijk plan bij het be stuur nimmer heeft voorgezeten. Zou zoo iets tot stand gebracht kunnen worden dan ligt het niet op den wog der vereeniging maar op dien van belanghebben den zeiven om hiervan de kosten te dragen. Bovendien de vereeniging mist de middelen zoo iets tot stand te kunnen brenge n. Bij den post „verfraaiing omgeving tramstation en onderhoudskosten stelde de heer Hui zinga de vraag welke plannen het bestuur hieromtrent koestert Geantwoord werd het aan het oog onttrek ken van de stootblokken en het privuatgebouwtje, door het plaatsen van een hek, planten van bloemen, klimop of boomen. Op de voltooiing van een en ander zal dienen te worden gewacht totdat de werkzaamheden in verband met de aan to leggen trambaan zullen zijn ge ëindigd. Bij den post „bevorderen en steunen van wedstrijden en tentoonstellingen" werd door het be stuur het denkbeeld geoppeid een wedstrijd te houden in tuinaanleg, tuin, hek- of balkonversiering, tuinver- sieriug bij avondverlichting, enz. De heer Groet zou li. v. een vliegerwedstrijd willen organiseeren, teneinde ook aan kinderen van alhier verblijvende pensiongasten een amusement te verschaffen. De heer Siebert Coster zeide meer te gevoelen voor eene muziekuitvoering om en bij de Ned. TIerv. kerk om zoodoende den vreemde lingen «gezelligheid aan te bieden. De heeren Veldheer en Coster wezen er nogmaals op dat het in het alge meen niet in de lijn der vereeniging ligt festiviteiten te organiseeren en dat dit slechts een zeer bescheiden onderdeel van het streven der vereeniging mag uitma ken. De post „uitgave gids voor Bergen en Omstreken 1909" werd door den lieer S. Coster toegelicht. Is het doel vim Ijet reelameboekje het natuurschoon van Ber gen ïpeer onder de aandacht van vreemdelingen te brengen, met eene gids wordt beoogd vreemdelingen inlichtingen te verschaffen op vragen als deze „hoe kunnen wij het beste wandelen en waar vinden wij mooie plekjes, welke bezienswaardigheden zijn er, wat kunnen wij doen om den dag gezellig door te brengen" enz. enz. Een plattegrondteekening van het dorp zal daarin ook niet mogen ontbreken. Tot bestuurslid werd herkozen de heer N. S. Mod derman, die verklaarde deze herbenoeming gaarne te ranvaarden. De commissie voor het nazien der reke ning over 1909 .werd samengesteld uit de heeren B. ITuizinga, M. Baltus en N. J. Punt. Na nog eenige besprekingen stelde de heer Huizinga zich tot tolk der vergadering en zeide zeer toe- te jui chen hetgeen door het bestuur reeds in het belang der vereeniging werd yerricht en de plannen die het nog 'ot uitvoering zal brengen. Dé voorzitter dankte den heer Huizinga voor deze sympathieke woorden en sloot na een woord van opwekking om zooveel mogelijk pro paganda voor de vereeniging te maken, de vergade ring. Slachtoffers van het ijs. De 8-jarige zoon van den landman A. Honing te Zuiderwoude js Maandagmiddag door het ijs gezakt en verdronken. In den Poel bij het Sneekermeer zijn twee boe renknechts uit Snikzwaag door het ijs gezakt en ver dronken. Het 4-jarig zoontje van B., te Maarssen, is gis teravond aldaar in een bijt geraakt en verdronken. Te Beets is verdronken de 13-jarige zoon van den i.eer P. Stam, die zich op het ijs der ringsloot waagde. Gistermorgen 8 uur is op 't Foxholstermeer de 14-jarige G. Loekhom, van Martensbróek, in een bijt geraakt en verdronken. Te Heel is het 10-jarige zoontje van den land bouwer S. door het ijs gezakt en verdronken. Onder Zoutkamp (Gr.) zijn twee personen in het Reitdiep verdronken. Ook te Bergum is iemand ver dronken. Een tiental leerlingen der svondechool te Gouds zskte gisteren vóór de school door het gs in de Hout mansgracht. De lS-jarigel.Ysn Es werd lavenloes op gehaald. De overige werden gered. Zondagmorgen kwam, terwijl de ouders tt r kerk wa ren, oen zesjarig meisje van T. aan den Molenweg, In aanraking met de gloeiende kachel. lievig brandend vloog het kind de koegang op, waar de meid zoo flink was dadelijk een emmer water over de kleine uit te storten. TTnnr en kleoderen waren gedeeltelijk ver brand. Dr. Post verleende de eerste geneeskundige hulp. Gelukkig is op dit oogenblik de toestand van het meis je naar omstandigheden yrij gunstig. Uit Starnmeer. Als bewijs, dat in het landbouwbedrijf nog wel per soneel langen tijd in één betrekking werkzaam is, mei den wij, dat Gerrit de Haar, te Markenbinnen, gem. I itgeest, als knecht en later als vast werkman, vijf en twintig jaar onafgebroken heeft gediend bij den heer 1'. van der Oord. Natuurlijk zullen èn zijn patroon èn hij cn zijn gezin het feit op 2 Februari aanstaande vel herdenken, als bewijs van hunne goede verstand houding. De te Hilversum door eene auto overreden J. J. Surjk was sandvormer bp de firma Ensink Co. aldaar. Hg was eerst sndtr half jaar gehuwd en laat een vrouw mei een jong kiadja achter. Ds auto was «waar berchadigd en moest met twee pvarden vervoerd worden. De bakkersknecht L. K. te Rotterdam, waagde rich Maandag op het nauwelgka 4 centimeter dikke jjj Tan do KraJipgrche Plss, nut het gevolg, dat hp nagenoeg 200 meter uit den wal er doorging. Een kleine jongen begaf rich op het gs en wierp den bakkersknecht een touw toe, dat hij greep. Op den wal staanden konden den drenkeling vervolgens naar zich toe trekken. De Oaatzmer melkboeren kwamen gisterenmorgen reeds met de slede door het Oostzijderveld naar Zaan dam. Ook gingen gisteren reeds enkelen op schaatsen van Zaandam naar Purmerend. Toch is het ps nog niet betrouwbaar. Op verschillende plaatsen zgn nog wak ken en sloppen. Voorzichtigheid ia zeer aan te bevelen. Een nieuwe ijsstrook langs de kust van Texel belemmert de zeilvaart, De verbinding met het eiland Marken gaat reeds grootendeels te vost over het ga. Bij doorgaande vorst ia morgen het ijs prachtig. Vrijdag zullen te Groningen de interacademiale wedstrijden op schaataen worden gehouden. De wedstrgden te Leeuwarden om het kampioen schap zijn uitgesteld. De diens! Enkhnizen—Stavoren is weder geataskp Te Amsterdam is thans een wgriging in het leer plan van alle scholen voor gewoon lager onderwjjs tot stand gekomen, waardoor er eenheid zal komen in het zangonderwijs. Leerlingen van versohillende scholen zullen nu gedurende en na de schooljaren samen kunnen ringen, omdat «g hetzelfde repertoire hebben. Voor elk der drie hoogste leerjaren is een reeks van een- en tweestemmige liederen vastgesteld, die in elk geval geleerd moeten worden. Daartoe be- hocren onze beste volksliederen. Men schrijft uit Apeldoorn aan „Het Volk" Tengevolge van hun weigering om het concept-ar beidscontract te teesenen, zijn alle loodgieters, werk zaam aan de koninklgke stallen, uitgesloten. Da werklieden, die hieromtrent overleg met hun vereeniging te Leeuwarden hadden gepleegd, zjjn der waarts vertrokken. Gedurende de afwezigheid der ouders is gistoroch tend in de Houtlaan te 's-Gravenhage een kind in brand geraakt. Spelen met lucifers moet de oorzaak van het ongeluk zijn. De toestand van het kind is zeer zorgvol. De sleepbooten Lauwerzee en Rozenburg te Hoek van Holland zijn, nadat zij Maandagmorgen op het be richt dat een stoomschip op den Hinder gestrand was, derwaarts vertrokken en waren 's middags terugge keerd zonder iets gevonden te hebben. Het s.s. Trunkby is met hoogwater omstreeks 25 M meer zeewaarts gesleept. 7. K. H. Prins Hendrik is gisternamiddag om twee uur per automobiel aan den Hoek van Holland aange komen en begaf zich daarna met de stoomreddingboot President van Heel naar het gestrande stoomschm Trunkby en vervolgens aan boord Na ruim een uur is cle Prins weer op dezelfde wijs vertrokken. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. LEEUW ARDEN, 27 Januari. Op hef Slotermeev is een onbekend schipper door het ijs gezakt en ver dronken. Onder Langweer de zoon van de wed. De Boer aldaar eveneens. HAARLEM, 27 Januari. Te Amsterdam zijn aan gehouden D. V. en V„ verdaeht de bedrijvers van de inbraak te zijn bij dokter Valkenburg, te Bloemendaal. Een bedrag van ruim 100 en nog eenige kostbaarhe den werden op hen bevonden Zij zijn gevankelijk naar Bloemendaal overgebracht. Do beide aangehouden personen blijken behalve de inbraak bij dokter Valkenburg, nog drie andere inbra ken in de gemeente Bloemendaal gepleegd te hebben Aangezien hun nette afkomst en daarzjj werkzaam wa ren als broeders in het gesticht, was de verdenking niet op hen gevallen, VERGADER1NQ yan den Voorzitterde heer G. RIPPING, Burgemeester. Secretarisde heer C. D. FONATH. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Luiting. Op voorstel van den heer de Wit werd bij acclamatie besloten in de notulen toe te voegen aan het besluit lot verleening- van het ontslag aan regenten van het weeshuis het woord „eervol." Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. dat zijn ingekomen brieven van den heer Mr. D. van Houweninge, houdende bericht dat de benoeming tot lid van het* college van curatoren door hem wordt o angenomen den heer A. P. F. J Noorduijn, idem de herbenoe ming- tot lid der commissie van toezicht op het mid delbaav onderwijs; den heer L. M. J. Paleari, idem de herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur den heer Mr. J. L Steenlack, idem de herbenoeming tot Jid der commissie van toezicht op het stedelijk mu ziekkorps; den heer J. van der Veen, idem de herbenoeming tot lid van het bestuur van het Stads-ziekenhuis mevrouw Blaauw-van den Dries, idem de benoeming tot lid der damescommissie van bijstand voor het toe zicht op het handwerkonderwjjs op de lagere scholen; mevrouw NugterenBenthem, als voren; mevrouw de RegtHoos, als voren. Voor kennisgeving aangenomen b. dat is ingekomen: een schrijven d.d 6 Januari 1.1. no. 38 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde 3de suppletoir kohier van den hoof- delijken omslag dienst 1908 Alsvoren, c. alsvoren, eeh schrijven d.d. 13 Januari 1.1. no. 16 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit d.d. 30 December 1908, tot aan koop van zeven perceelen weiland, gelegen bij de ter reinen van den gemeentelijken reinigingsdienst. Alsvoren. d. alsvoren, een schrijven d.d. 13 Januari 1.1. no. 16 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit d.d. 30 December 1908, tot aan koop van grond enz. op het afgesneden kanaalvak. Alsvoren. e. alsvoren, een adres d.d. 16 Januari 1.1. van J. G. Schaaf Jz„ die der gemeente een strook grond aan de Nieuwpoortslaan te koop aanbiedt. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. f. alsvoren, een adres d.d. Januari 1.1. van de ver eeniging Nosokomos te Amsterdam, om over te gaan lot vaststelling van eene verordening, regelende dó rechtspositie van de verpleegsters en verplegers in dienst dezer gemeente. Alsvoren. g. alsvoren, een adres d.d. 13 Januari 1.1. van de N. V. Bouwmaatschappij „Rijnecom," om het verlengde gedeelte van de Bleekerslaan tot aan de Prins Hen drikstraat bij de gemeente in eigendom en onderhond over te nemen. Alsvoren. li. alsvoren, een schrijven d.d. 16 Januari 1.1. no. 23/4101, van den Pensioenraad voor burgerlijke ambte naren, houdende het verzoek om den pensioensgrond slag van den leeraar aan Iet Gymnasium Dr P. 0. E. Meerum Terwogt nader te bepalen. De pensioengrondslag wordt bepaald op 200, in gaande op 1 September j. 1. i. alsvoren, een adres van P. Bak c. s„ waarbij wordt gewezen op het gevaar voor hunne woningen, veroor zaakt door de boomen staande langs den Kennemcr- straatweg. Voor kennisgeving aangenomen, j. alsvoren, een schrijven d.d. 13 Januari 1.1. van Mej. J. M. Duijs, en Mej. A. Geusv. d. Pol, onder wijzeressen aan de Burgerschool, houdende dankbetui ging voor de verhooging harer jaarwedden. Voor kennisgeving aangenomen, k. alsvoren, een schrijven d.d. 20 Januari 1.1, no.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2