STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Uit Stompetoren. Uit Graft. Gevonden. Oplichterij. Bakkers-nachtarbeld. Een dappere daad. Vergaderlngbloetem. Theo-sofle. Een omgevallen tram. Een vechtpartij. Sneeuw. Slachtoffers van het ijs. Een jeugdige dief. Uit de S. D. A. P. Sneeuwopruitnen. Uit Harenkarspel- STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. No. 12826 f 1000nes. 1207, 7558, 13865 15613 f 400; no». 2401, 7110, 11909, 18975 f 200; nos. 653, 1998, 3385, 6373, 9554, 9708,13238, 15043,16245, 16857, 16883, 18150, 20512, 20533 f 100. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. T ypograf enbond. Braad Diefstal. Zeventiende Oushoornconcert. Bekroningen. Tuinbouw ongevallen verzekering. Aan de uitnoodiging van de alhier bestaande IJsclub tot het bijwonen eener vergadering op Maandag J.I., ten einde rich uit te spreken over het voorstel of men zich aan zou sluiten aan den IJsbond Hollands Noorderkwartier, hadden 28 personen gevolg gegeven. Bij de opening der vergadering deelde de voorzitter, de heer J. Glijnis mede, dat het bestuur en commis sarissen van de vereeniging zich met op één na.alge- meene stemmen vóór aansluiting hadden verklaard, zoodat bij acclamatie tot toetreding werd besloten. Het voorstel om het bestaande bestuur uit te noo- digen ook in het vervolg de belangen der vereeniging te willen blijven behartigen werd mede aangenomen. Wegens bedanken van 6 der aanwezige leden van het bestuur werden hiervoor 5 anderen gek. zen. De benoeming van voorzitter, secretaris en penning meester zal door de bestuursleden onderling geschieden evenzoo het maken van een concept-reglement, hetwelk in een volgende vergadering aan de beoordeeling der leden zal worden onderworpen. De bemoeiingen van den bond zullen zich bepalen tot de Noordervaart (Omval tot Schermerhorn). De heer J. L. van Tricht, candidaat te Haarlem, die bedarkt heeft voor Makkinga, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. Gisteravond omstreeks halfzes is de woning, be woond door J. Klein, geheel afgebrand. De oorzaak van de brand moet gezocht worden in het omvallen van een lamp, welke werd gebruikt bg het schoon maken van een geweer. Verzekering dekt de schade. Uit een zijtak van de Maas bij Roermond, het z.g. Donkergat, werd gistermorgen opgehaald het lgk van de 16 jarige dochter der weduwe V. uit Hom. Het me if je verliet voor een paar weken de ouderlijke wo ning, om een boodschap te doen, doch keerde niet terug. Vermoedelijk is zij bij ongeluk te water geraakt. Gisteren werd nabij het fort Oostoever te Helder het lijk opgehaald van den heer D. Duinker, koopman te Wieringen. die sinds 29 November 1.1. vermist werd. Zijn gouden horloge met ketting en andere waarden werden nog op hem bevonden, zoodat van een gewelddadige dood zooals aanvankelijk werd verdioed waarlijk geen sprake is, Zaterdagavond. In een der groote magazijnen te 's-Gravenhage treedt een „*ts heer gekleed persoon" binnen en koopt een kleinigheid, doch als 't op betalen aankomt be merkt hij tot zijn schrik dat hij met Hollandsch geld „er niet kan komen." Dat is intusschen niet zoo heel erg, want de bezoeker stelt zich voor als stuur man op een te Rotterdam liggende boot en hij ver toont een heele portefeuille Amerikaansch bankpapier. Jammer genot g zgn alle wisselkantoren op 't '.ogen blik gesloten 't is Zaterdagavond maar hier heeft Hg een bankbiljet. De winkelier zal er zeker geen bezwaar tegen hebben dit voerloopig op een ronde som te wisselen, dan komt de bezoeker Maandag wel .de rest halen. Natuurlijk komt de stuurman nimmer terug. Het bankbiljet is er een van de Geconfedereerde Staten van Amerika en geen cent waard. Het plaatselijk comité te 's-Gravenhage voor af schaffing van nachtarbeid in bakkerijen h6eft een vergaderirg uitgeschreven tegen Donderdagmiddag ten gunste van afschaffing van nachtarbeid. Als sprekers zullen optreden ds. F. van Gheel Gil- lemeester te 's-Gravenhage, H. Diemer, lid van den gemeenteraad van Rotterdam en J. P. A. den Boek horst, Amsterdam en G. J. Bokhorst, patroon te Kampen. D heer Bokhorst zal zich in hoofdzaak bepalen tot het oefenen van critiek op de brochures van dr. Roeters van Lennep'a comité. Alle voor- en tegenstanders Zf n uitgenoodigd, ale- mede de ministers, de Eerste- en Tweede KamerJe Ier, de vergadering bij te wonen. Zaterdagavond werd te Amersfoort een dappere De dienstbaarheid van het, gemeentelijk personeel aan de rijkspolitietaak levert eveneens een groot be zwaar. liet betalen door de gemeenten van de kosten oener zaak, die voor het grootste deel rijkszaak is, heeft niet zelden slechte gevolgen gehad. De organisatie van ons politiewezen, concludeert spreker, heeft dringend behoefte aan verbetering, die liet best zal kunnen geschieden bij de wet, omdat daardoor een weldadig zelfvertrouwen bij de politie macht gekweekt zal worden. En vraagt men aan welk gezag in den Staat de politiemacht moet worden toe vertrouwd, <lan moet het antwoord zijn, dat de politie tot een onderwerp van Rijkszorg moet worden ge maakt. De handhaving, d. i. het politietoezicht en hef daarmede gepaard gaande voorkomen van overtre dingen loopt geheel in dezelfde lijn als de vervolging on bestraffing der feiten, waarmee een Rijksorgaan, elo Rechterlijke macht is belast. Een tweede reden om de politie in haar geheel aan het Rijk op te dragen, ligt in de eenheid en de een voud. -Veel arbeid en veel tijd zal daardoor worden gespaard. Ten derde zal dan de groote onbillijkheid verdwijnen, dat de gemeenten belast worden met de kosten van het geen Staatsbelang is. Zeker, zegt spreker, er zullen wellicht verscheidene groote gemeenten zijn, welker besturen de handhaving van gemeentelijke verordeningen of het waken voor do veiligheid van het verkeer aan eigen personeel willen opdragen. Doch dat is geen overwegend bezwaar. Het een kan zeer goed met het andere samengaan. Zoo bestaat nu reeds in groote gemeenten een aparte liavenpolitie, afzonderlijke ambtenaren voor woning toezicht, enz. Bewaking van plantsoenen is ook dik wijls aan speciale beambten opgedragen. Al wordt alle politie rijkspolitie, evengoed kunnen gemeenten amb tenaren aanstellen belast met de een of ander louter plaatselijke bewaking. Doch het Rijk houdt daarmede geen rekening en drijve niet langer op de ambtenaren der gemeenten. Hierna werd nagegaan, hoe Mr. Kist de politie ver- fier wilde inrichten. Een M. v. Politie wenscht hij niet, omdat de politie zich dan wel eens aan machts misbruik zou kunnen schuldig maken. Zij zou dan een te groote macht in den Staat verkrijgen. De Minister van Justitie diene het hoofd der politie te zijn, terwijl Ie verschillende ambtenaren der politie, onder dat mi nisterie behooren gesteld te worden. Justitie en politie hebben een gemeenschappelijk hoofddoel, de handha ving van het recht en beider lijnen loopen meer en meer in elkander. De leiding zou dus moeten berusten bij de parketten der Gerechtshoven en der Rechtbanken, niet bij die der Kantongerechten. Het dagelijksch bevel en toezicht op de beambten van politie worde opgedragen aan spe ciale ambtenaren, b. v. één in elk arrondissement, die daad verricht door den .gent v.n politie van Ame- roDgen. Een knaajje zakte door het ij« in de Amers- foorteche B,ek n-bij het politiebureaa. Twee agenten begaven zich op het ga, zakten er evenoen. door maar konden het ventje niet grijpen daar door den stroom werd meegesleurd en onder het ijs schoot. Het kereltje dreef een tien k 15 Meter voort. Opeens meende men hem te zien en op dat oogenbhk deed de agent van Amerongen een forschen sprong dicht bii de plaats waar men den drenkeling meende te bespeuren. Hij mocht de voldoening smaken mt de ontstane opeüing het ventje bij de kleeren te grijp n. In bewusteloozen "toe» tand werd hg naar het poli tiebureau gebracht, waar de adjunct-inspecteur Seeuwen Da (langdurige toepassing van de kunstmatige adem- haling er eindelijk in slaagde de levensgeesten op te wekken. Gestikt. De 16-jarige A. t. C. te Lonneker, die hg het eten een been in den keel kreeg, is aan de gevolgen overleden. Op een vergadering van oud-militairen gehoord Mijne Heeren V7e zullen het bondslied maar niet zingeD, omdat met het oog op de weersomstandig heden d6 tand des tijds aan) velen onzer heeft ge knaagd. (Hdbl.) Wie weet het meest van de theosofie'? Zeg u 't maar, BrondgeestEerst is hij getrouwd geweest met Theo (Bouwmet stei) en toen met Scfie (de Vries.) 1 (Hdbl). De paardentram van Veenwouden op Dokkum liep gistermorgen tengevolge van sneeuwval in de onmid dellijke nabijheid van de stad uit de rails en kantelde bijna onderst boven in pen sloot. Twee inzittende passagiers en de conducteur der brievenmalen konden door een stukgeslagen ruit den wi-en verlaten ronder belangrijke kwetsuren bekomen Ie hebben. beide paarden bleven ongedeerd op den weg en pok de con ducteur en de koetsier kwamen er betrekkelijk goed »f. Het rijtuig echter is vrij wat gehavend. Zondagmiddag ontstond tusschen de gebroeders D., wonende aan de Oude Kraan te Atnhem, in hunne woning een kwestie, die op een vechtpartij uitliep. De eepi gaf den ander met een schoenmakersmes een steek in de rechterzijde, die zoodanig aankwam, dat genees kundige hulp noodig blfek. Het mss is door de politie in beslag genomen en de dader in arrest gesteld. Bekneld. De watermolenaar Van Winsum is Zaterdagmiddag bekneld geraakt tusschen het scheprad en het schut van den molen Zelden van pas in den Elstgeester- polder onder Voorhout. V&d Winsum werd dood door zijn vader gevonden met ingedrukte borstkas en an dere verwondingen. De ongelukkige laat een vrouw en kind achter. Overreden. Gistermiddag is in de R. K. Ziekenverpleging te Hilversum overleden het 6-jarig dochtertje van den heer Majoor uit Laren, dat onder de Gooische Stoom tram raakte, waardoor haar beide beenen werden af gereden. Jacob Kwast Naar uit Berlijn wordt vernomen hebben de Wog- nummers te Berlijn Zondagmiddag met veel succes gezongen. De directeur Willem Saai is met groote hartelijkheid toegejuicht. Iu de l'erlijnsche bladen hebben wij tot nog toe niets over het optreden kunnen vinden, danjadvertenties Verbrand. Zaterdagavond is in het Wilbelmina-gasthuis te Am sterdam een meisje vaq 15 maanden opgenomen, d.t in de ouderlijke woning aan de Tichelstraat over een pot met kokend water was gestruikeld. D^or de stadsreiniging te Amsterdam zijn gisteren dan weer in elk Kanton door één of meer ambtenaren als de chefs der daar werkzaam zijnde beambten wor den bijgestaan. Verder behoort de politie te zijn een burgerlijk en niet een militair corps. Al is gehoorzaamheid een eerste plicht, het steeds gehoorzamen en het uitslui tend handelen op bevel zijn voor zijn ontwikkeling geenszins bevorderlijk. De marechaussee, noodig voor het Departement van Oorlog, beperke men tot de grensplaatsen. Ook gaat spreker na, wat Mr. Heijligers als de beste ïegeling dunkt, waar hij pleit voor het instandhouden der gemeente-politie naast de Rijkspolitie, zich beroe pende op het tweeledig karakter van de gemeente als deel van den Staat en als een zelfstandige gemeen schap met eigen huishouding. Toch wenschte hij niet onvoorwaardelijk aan burgemeesters het oppergezag over de gemeente-politie laten. Het behoort niet te kunnen gebeuren, dat in deze gemeente een tooneeluit- voering beslist verboden en ginds wordt toegestaan. Het centrale gezag moet het recht hebben, zoo'n be slissing te vernietigen. Mr. Gewin is van meening, dat, wil men het Ned. volk het gezag inprenten en aan orde en tucht gewen nen, men daarin niet slagen zal door de invoering van een uniform geregelde rijkspolitie. De politie moet zich aanpassen aan den geest van het volk, dat onder plaatselijke vrijheden is opgegroeid. Hij wil voor ge meenten boven zeker zielental (b. v. 5000) een eigen politie aan het hoofd waarvan de Burgemeester. Doeli voor de kleine gemeenten, zou de politie zich in een provinciale oplossen, waarbij allereerst de rijksveld wachters konden worden ingelijfd. Ook de opvatting van den heer van Oort, kapitein der marechaussée, wordt medegedeeld. Deze oordeelt ook dat er behoorlijke regeling der rijkspolitie urgèYit i« en wil een militair ingerichte politie. Sprekende over de bevoegdheden der politie, begint inleider de 2 bestaande opvattingen, de enge en de mime tegenover elkander te zetten en komt tot dc conclusie, dat de ruime opvatting de meest gewenschte is. Dus niet alleen een waken voor de handhaving dei- verordeningen, maar ook een zelfstandig optreden, een zelfstandig uitgeven van bevelen, een bevoegdheid tot alles, mits het niet in botsing komt met bestaande wetten of wettelijke verordeningen. Naar aanleiding van een vraag, om in Noord-Hol- land een wedstrijd te houden met' den politiehond, wordt besloten de volgende vergadering.te Óverveen te houden, terwijl dan pogingen in 't werk zullen worden gesteld, dat de leden kunnen bijwonen, een exercitie rr-et de honden te Bloemendaal, die ongetwijfeld zeer interessant zal zijn. Hierna sloot de voorzitter met de gewone plichtple gingen de zeer druk bezochte vergadering. 781 mannen in dienat genomen, om in de «tad .öeeuw te ruimen. De directie der gemeentereinigmg te Kottefdsm, nam gisteren 600 los.e menschen in dienat om behulp zaam te zgn bg het ruimen van sneeuw. Te Ossenisse is een vijf-jarig men.je door het ijs gezakt en verdronken. Aan den Calishoek (Zeeland) zgn twee jongelin gen door het ij. gei» kt en levenloos opgehaald. Meermalen werd in den laataten tijd geld vermist uit een lessenaar in de apotheek van den heer D. F. aan de Gedempte Botersloot te Rotterdam. In overleg met de politie stelde zich Zondagavond een rechercheur op verdekte wijze in de apotheek op en betrapte op heetardaad den 13-jarigen J. van A,, terwjjl hij zijn hand in de ongesloten lessenaar stak om geld weg te nemen. Gebracht naar het politie-bureau, bekende hg ook de dader te zijn van vorige diefstallen van geld, in deze notheek gepleegd. Als loopjongen was hg er vroeger in dietó «eweest, Hg U het huis van bewaring overgebracht. Het Volk' van gisteravond bevat een officieele mededeeling betreffende de samenspreking, welke Zondag te Amsterdam tusschen de verschillende op den voorgrond staande sociaal-democratische par.y genooten is gehouden. Kort' saamgevat J?omt zij hierop neer, d»t de revisionisten aan dé Marxistische minder heid het denkbeeld in overweging hebben gegeven, om voortaan air *10veegsel van ^Het Volk" een weten- schappelijk weekblad uit te «even, staaüue S»nd»r Maixistische leiding Op deze wijze zou dan worden tegemoetgekomen aan de grief van de M.irxisten, u». hunne denkbeelden niet voldoende in „Het Volk" worden gepropageerd. Als contra-prestatie der Mar xisten wordt echter de opheffiog van „De Tfibune" verlangd. Hazen. In Wijster zgn 20 Boheemsche hazen losgelaten. Als men west, dat iodfjre haas op f 10.50 kwam, Ie« giijpt mes, dat er nog wel jagers sgn? die iets over hebbsn voor het edele jachtvermaak. In Leiden zijn de ingezetenen bij de gemeente tegen een luttele contributie, iefs grooter of kleiner naar ge lang van de breedte der woning, geabonneerd op het wegruimen van de sneeuw voor hun woningen door de directie der reiniging. Zij weten dan wat zij bij eiken Sneeuwval voor een schoon trottoir betalen en hangen hij die gelegenheid een kaart voor raam of deur, waar op zoo iets staat-als: Geabonneerd op sneeuwruiming. T>it is dan een waarschuwing voor de particuliere sneeuwruimers om aan de aldus gemerkte huizen niet aan te 'héllen'. Het stelsel werkt uitstekend. De ge meente voorziet zich intijds van werjtkraehten, betaalt c!t' sneeuwruimers goed, en het voorbeeld van zich al dus bij tie gemeente te nbonneeren werkt aanstekelijk: men laat niet gaarne een vuile straat liggen te mid- den van zijn schoone buren en men wil ook wel gaarne profiteere» van de prompte bediening van gemeente wege. yit Broek op Langendijk. Zaterdagavond hield d.e yereoniging „Steunt El kander" een vergadering in het lokaal van den heer Kuiper te Broek op Langendijk. Na opening door den voorzitter worden de notulen van de vorige vergade ring gelezen en goedgekeurd, daarna rekening en ver antwoording door de penningmeester, waaruit bleek in kas vorige kwartaal 1103.60, heden in kas 1179.69, saldo 76.09. De rekening werd nagezien door de heeren A- Schoon en H. Kamp, daarna goed gekeurd. Daarna werd na eenig debat met algemeene stemmen besloten, zicli van den bond af te scheiden. Nu restte nog een voorstel der vorige vergadering, om het geld te plaatsen op de Raiffeisenbank inplaats van t.p de Rijks-Postspaarbank, om de hoogere rente. Na eenig debat werd dit voorstel aangenomen met 13 stemmen voor, 4 tegen en 2 blanco. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wij ze gesloten. De vereeniging tot ondersteuning bij ziekte „door ons, voor ons" hield 31 dezer eene vergadering, die door ongeveer 70 leden werd bijgewoond. De heer A. Kistemaker, als bestuurslid aan de beurt van aftreding, werd herkozen, evenals de heer A. van Ophem, die als commissaris moest aftreden. Op voorstel van het bestuur werd besloten voor 't Waarland en omstreken nog een commissaris te be noemen, waarvoor werd aangewezen de heer J. de Jong te Waarland. Daarna werd het reglement op enkele punten gewij zigd, De rekening zal, voor 't vervolg door eene commis sie van 3 personen, te kiezen door de leden, uit de le den en donateurs, worden nagezien. De meerderheid dier commissie moet uit leden bestaan. De jaarwedde van den Penningmeester werd voor 't vervolg vastgesteld op 30, die van den secretaris op 20. O Het Bestuur van het Onderling Veefonds alhier ver gaderde de le dezer voor het opmaken der rekening over de afgeloopen 3 maanden. In dat tijdvak waren verzekerd 1179 runderen; voor 5 gestorven dieren moest worden uitgekeerd 412.65, zoodat een omslag per rund zal worden geheven van 35 cent. 5e klasse, 10e lijst. Uitspraken van heden. ornelis S. te Hoorn, meineed, vrijgesproken. Salomon de V., Texel, mishandeling, vrijgesproken. Klaas K., Zuid-Scharwoude, overtreding arbeidswet, t vestiging vonnis van den kantonrechter. Nieolaas de Gr., Hoorn, vernieling, 4 weken gevan genisstraf. Pintor M.. Opperdoes, mishandeling, 2 maal ge pleegd, 1 week gevangenisstraf. Pieter B., Cornelis M. en Jilgert van der E., Uit geest, wederrechtelijk binnendringen, 5 boete of 5 dagfn hcchtmis. De afdeeling Alkmaar van den Nederlandschen Ty pografenbond, hield Zaterdagavond in het café Cen tral een openbare vergadering, waar de heer W. v. d. Snel een lezing hield over het arbeidscontract. Nadat de heer Noordhuis den aanwezigen welkom geheeten en de vergadering geopend had, gaf hij het woord aan den heer v. d. Snel, die eerst in algemeene trekken de beteekenis van het arbeidscontract schetste en daarna de bepalingen besprak, welker overweging voor de vergadering van nut kunnen zijn. Alkmaar, zoo betoogde spreker daarna, 3taat in geen slechten naam bij de typografen. Thans hebben de patroons een arbeidscontract ter teekening voorge legd. Spreker las dit voor. Bij art. 2 merkte hij op dat er gerustelijk mag worden aangenomen dat de patroons geen misbruik zullen maken van den inhoud, n. 1. het opleggen der verplichting van de werklieden om heb hun door de patroons opgedragen werk steeds te verrichten, maar deze bepaling is gevaarlijk bij eventueele stakingen; b. v. bij X. staakt men, dan zou IJ met het contract in de hand het personeel op straf fe van ontslag kunnen verplichten daar te werken. Omtrent de regeling van den arbeidsduur zeide spre ker, dat het streven van den bond is den 8 uren werk dag te verkrijgen. Enkelen mogen zich daarin reeds verheugen, den anderen ried hij aan te trachten door minnelijke schikking en door gemeenschappelijk over leg met de goedgezinde patroons daartoe te geraken. Omtrent de bepalingen, regelende het loon, uit te keeren bij ziekte, zeide sprekeT, dat de heeren Appel, Nederkoom, Kusters en de firma Coster gezegd had den in geen geval genoegen te kunnen nemen met deze bepaling, wel zou h. i. eenige inkrimping van de tot nu toe gevolgde vrijgevigheid plaats hebben, maar een yojle ujtjteering gedurende welke tijd dan pok, lag meer op hun weg u&li een algehéele opvolging van d<5 sjovele bepaling die bepaald door een zeer onfiumaan TnenSch 'was ontworpen. Spreker bracht een woord van lof voor de milde be paling, die dp patrqona hieromtrent Hadden Inzake de dagen van verlor ried spr. aan door raadslngingen met de patroons daarin nog verbetering te krijgen, al was bij enkele patroons de duur van het Verio)' teeds jaPiiPJ' dan het contract aangeeft. De mo gelijkheid dat een t.vpo, wil Hij" een bestaan Hebben, na zijn arbeid nog werk bij een anuer moet gaan zóè- ken is in-treurig, Door samenwerking zou daarin ook wel weer verbetering in te brengen zijn, eveneens Is dit het geval met den termijn van dienstopzegging, die uit den aard der betrekking op minstens 14 dagen moest worden gesteld. Het bekendmaken van mededeelingen deed spr. de vraag stellen, of dit geen aanleiding tot conflicten kunnen zijn. Zijn dc mededeelingen ten onze gerieve, zeide hij. dan zullen we wel zwijgen, doch in het tegen overgestelde geval zlillen velen er tegen opkomen. Met het instellen van een scheidsgerecht op den door de wet genoemden grondslag kon spr. zich volko men vereenigen. Met zeer veel genoegen deelde spr. mede dat de pa troons er geen bezwaar in hadden in art. 2 van net contract tusschen haakjes op te nemen „uitgezonderd bij stakingen enz.," terwijl het personeel den raad was gegeven, te overleggen en te trachten door overleg met de patroons het contract tot aller tevredenheid samen te stellen. Ten slotte wees spr. op het nut van aaneensluiting bi,i den Nederlandschen Typografenbond, wier hoofd mannen ten volle de leiding is toevertrouwd van het bopdsleven, dat tracht langs minnelijken en vredelie- venden weg een verbetering van het maatschappelijk bestaan te verkrijgen, het bestaan' meer menschwaar- dig te dóen zijg. JDe vergadering werd na deze lezing huishoudelijk en had daarna tot resultaat dat een commissie van 4 per sonen, de H. H. J. A. Dorrewaard, J. Bas, P. Rausch en W, Y. d. Snel werd benoemd, ten einde een onder houd te trachten te verkrijgen met de 4 patroons die reeds een contract ter teekening hadden aangeboden cm gezameptlijk een nieuw contract te ontwerpen. Hedenmorgen omstreeks 4 uur ontdekte iemand, die over de Laat naar de broodfabriek ging, rook opstij gen uit de koffiestroopfabriek Noord-Holland, hetgeen bij hem het vermoeden van brand deed ontstaan. Hij waarschuwde de politie. De eigenaar, de heer Bossert werd geroepen, terwijl de politie spóédig met èeh sjah g-enwagen verscheen. Bij opening der fabriek bleek er op den zolder brand te zijn, vermoedelijk ontstaan door een klein defect aan den schoorsteen. Gelukkig was men het vuur weldra meester, zoodat brand noch waterschade groot zijn. Een paar dagen geleden werden er vag eeu wageg, staande in de Spoorstraat, een paar gebruikte schoenen ontvreemd. Hiervan verdacht worden 3 jongens. Homoepathle. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de le zing over Homoeopathie van Dr. van Roijen uit' Utrecht, morgenavond in de groote zaal der „Unie." Levering stucadoorswerk. Aan den heer P. Admiraal, Mr. Stucadoor alhier, Is opgedragen het stucadoorwerk van het nieuw te "bou wen „Hotel Zeiler" te Bergen aan Zee, voor den som van pl. m. 3000. Op Donderdag 11 Februari zal de heer Oushoorn zijn zeventiende concert geven. Als solisten zullen optre den mevrouw van den HoutenSino, concertzangeres te Rotterdam, de heeren Thomas Denijs, hoofdleeraar aan de muziekschool van Toonkunst te Rotterdam en de concertgever zelf als vioolsolist. Reeds was in dit blad als zangeres mevrouw Pijnacker Hordijk aange kondigd, doch daar die. plotseling verhindering kreeg, heeft de heer Oushoorn zich van de medewerking ver zekerd van mevrouw van den HoutenSino, hjer wel bekendmen behoeft zich slechts te herinneren, dat zij bij de laatste Toonkunstuitvoering alhier de so praanpartij in „Een deuts Requiem" van Brahms vei vulde en eenige liederen zong, om overtuigd te zijn dat liio.r een goede plaatsvervangster en een gelukkige keuze gedaan is. De heer Thomas Denijs, die reeds vroeger eens op toonkunst optrad, heeft zich in de laatste jaren een internationale reputatie veroverd; op het laatste mu ziekfeest te Oobleuz trad hij als solist op in Januari 1.1. en werd met lauweren gehuldigd. Moge dit concert, hetwelk zulke groote attracties aanbiedt, tegen billijken prijs druk bezocht worden, daar liet Alkmaarsch publiek reeds gewoon is dat de Oushoorn-concerten hier een eerste plaats innemen op muzikaal gebiedt. De heer Oushoorn zal zijne solo's voor viool door mevrouw Oushoorn geaccompagneerd worden, terwijl hij zelf de andere solisten zal begeleiden op zijn eigen vleugelpiano. Op de van wege de vereeniging Avicultura te 's-G-a- venliage gehouden pluimveetentoonstelling, werden o. m. de volgende bekroningen toegekend, Voor konijnen Blue and Tan's, den heer J. Boom al hier een lste prijs; voor Duiven Blauwe raadsheeren, den lieer C. v. d. Hilst, alhier een 2e prijs; voor witte Turbiteens den heer Th. M. Ruijs alhier een 3de prijs. Voor de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Alge meen Belang" en de Vereeniging Bloembollencultuur alhier zal de heer P. Theuniaaen te Amsterdam in het lokaal van den heer Mooij aan de Koorstraat Woensdag den 3den dezer een lezing houden over do ongevallenverzekering van den tuinbouw,

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2