STADSNIEUWS. Zondagsrust. Portefeuille gestolen. Een oude vader verloot. Het arbeidscontract. Beroepen. Een gestoorde bruiloft. Speenhoff naar het buitenland. Niet waar.) De staking. Gestikt. Krankzinnigen. Uit Koedijk Uit Schagen. Uit den Helder. Uit Beverwijk Uit Schoor!. Uit Broek op Langedijk De koningin der Mode-bladen. Vereeniging voor Gezinsverpleging. Nationale Schaakwedstrijd, Wijziging statuten. Predikbeurten. Ned, Herv. Gemeente. Liefdadigheid naar Vermogen. H Doop in de Kapelkerk. Afdeeling Alkmaar van „Volksweerbaarheid." Agenda ven het Nederl. Christ. Werkliedenverbond Patrimoni um niet toegenomen in die mate, als verwacht werd. Daarom ook wordt door het hoofdbestuur van den Landsbond voorgesteld om ook als leden toe te laten personen, die in den eigenlijken zin des woords geen werklieden zijn. Over dit voorstel zijn de afdeelingen verdeeld. Er is een sterke strooming gekant tegen het voorstel van het hoofdbestuur, omdat men van oor deel is dat de Bond daardoor zijn doel zal voorbijstre ven. en de zelfstandigheid van Patrimonium door den invloed van een categorie van leden, niet tot den werk mansstand behoorende, schade zal lijden. Bond vaa a r Gemeenteraadsleden Tn de Woensdag te Utrecht gehouden bestuursverga (lering van den Bond van Anti-rev. Gemeenteraadsle de 11 werd besloten, in het laatst van April daar eer. nlgemeone vergadering te houden, alwaar enkele on derwerpen van practischen aard zullen behandeld wor den. Daarvoor zullen een paar sprekers van naam worden uitgenoodigd. GEMENGD NIEUWS. Boefjes Door de rijksveldwacht te Maastricht zijn aangehou den en in het politiebureau geïnterneerd 4 knapen van 1419 jaar, wegens minstens 20 diefstallen van klee ding, geld en voedingsmiddelen, gepleegd in Maas tricht, Aken en op 8 of 9 andere plaatsen in het zui den. Alle vier zijn bekenden der justitie. Twee hun ner zijn reeds tot tuchtschool veroordeeld, terwijl de beide anderen wachten op hun plaatsing in een rijks opvoedingsgesticht, waartoe zij door de rechtbank al daar waren veroordeeld. Een nader onderzoek zal nog meer opleveren. De chef van de rijksvischhal te IJmuiden betrap- Ie gistermorgen 4 jonge lieden op diefstal van viscli. Drie wisten te ontkomen, doch de vierde, zekere P., van Velseroord, werd gearresteerd. Rijwieldiefstal De Haarlemsche Rechtbank veroordeelde een 20-ja- rige gehuwde vrouw wegens verduistering van zestien rijwielen, die ze te Haarlem huurde en te Amsterdam beleende, tot negen maanden gevangenisstraf onder aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was 10 ir.aanden. Bij het collectief arbeidscontract, dat tussehen de afdeeling Nijmegen van den Ned. Slagershond en de Slagersgezellenvereeniging te Nijmegen is gesloten, is aan de gezellen Zondagsrust toegestaan. Een dag of tien geleden is te Zeist ten nadeele van een boekhandelaar een portefeuille met 400 aan bankpapier gestolen. Men zocht den dader tevergeefs, totdat het de aandacht begon te trekken, dat de 16- jarige W., bij den heer Vonk in betrekking en ver pleegde in een der gestichten te Zeist, groote verte ringen maakte. De jongen, hierover ondervraagd, wist geen voldoende opheldering te geven, totdat hij einde lijk bekende, de portefeuille te hebben gestolen en haar ergens in het papiermagazijn verstopt te hebben. Inderdaad vond men daar dan ook de portefeuille. Er ontbrak een bedrag van ongeveer 50 aan. Smakelijk. De luitenant van de week komt onverwacht de com- pagnieskeuken binnen, waar twee miliciens met den soepketel sjouwen. .„Halt! commandeert hij, „laat me 'ns proeven wat jullie d'r vandaag weer van terecht hebben ge bracht." De luitenant proeft en spuwt het vocht weer uit. „Ben jullie stapel! willen jullie dal soms soep noemen 1" „Nee, luitenant, 't is vuil water, waarmee we den soepketel juist hadden omgespoeld." Een oude man te Katwijk aan Zee, die alleen woon de werd hulpbehoevend en kon onmogelijk alleen blij ven wonen. Zijn kinderen hielden toen familieraad om te beraadslagen wie van hen den vader in huis zou willen nemen. Daar niemand er uit zich zelf toe ge neigd was, werd besloten het lot te doen beslissen. En zoo kwam de oude vader bij wijze van verloting bij een zijner kinderen onder dak. Een kunstbaan. Er bestaat kans dat ook Amsterdam zijn kunstijs baan krijgt, zooals Berlijn, Londen, Parijs, Brussel die al hebben. Het gebouw „Volox" achter het Rijks-Museum wil men er voor inrichten, indien het benoodigde kapitaal van 300.000 gulden gevonden wordt. Er zou dan in dat gebouw, welks groote zaal een tanke oppervlakte biedt, een kunstijsbaan worden aan gelegd volgens het systeem van de Berlijnsche, en de vennootschap zou zich ook met de exploitatie van buf- tf-tten bezighouden. Verdronken I it de Schie te Rotterdam ,verd gisteren opgevischt een pet, toebehoorende aan den winkelier D II die sedert den nacht van 7 op 8 Januari werd vermist uit zijn woning in de Lijnbaanstraat. Uit een bijgevoegd briefje bleek dat het zijn pet was. Do staking te Groningen aan de tricotagefabriek «™»a Keinier Muller duurt voort. Ei- wordt ge pest. De staaksters zullen een contract opmaken. Vermist. Sedert 28 Januari jl. wordt vermist Willem Frederik norghardt, geboren te Menado COost-Indië) 11 Sen- mber 1894,. leerling, der Rijks Hoogere Burgerschool te l trecht en aldaar wonende aan de Staalstraa' 'Uns, in t bezit van een zilveren horloge met nikke len ketting en een ten zijnen name staand Rijkspost spaarbankboekje, waarop 28 Januari 1909 te Utrecht aan het bijkantoor Weistraat, door den vermiste tien gulden is afgehaald. Hij heeft een brief achtergelaten, waarin hij meldt naar Duitschland te gaan en wanneer men liem mocht opsporen, zich te zulten verdrinken .Namens de bloedverwanten, welke het gezag over oen vermisten knaap uitoefenen, verzoekt de commis saris van politie te Utrecht zijne opsporing. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Oude-Sehild op 1 'lr- H. .1. Engelkes te Kolhorn. In de beruchte Pieter .Tacobstraat te Amsterdam, vierde gisteren een bewoner zijn huwelijksfeest. Twee eer «asten kregen op de avondpartij twist, die zoo hoog li P' fat de een den ander ernstige wonden met een mes toebracht. Op het hulpgeroep kwamen spoedig «enige politieagenten van het bureau Pietershal toe snellen dm met getrokken sabel het huis binnengin- f", V" 8 IerZet ,werden de strijdenden gear resteerd en naar liet politiebureau geleid. Een hun ner was zoo toegetakeld, dat het bloed hem langs het gezicht stroomde. K c Werkloosheid Het getal werklooze diamantbewerkers, leden van den Alg. Ned. Diamantbewerkersbond bedroeg deze week 845 tegen 1056 in de vorige. Speenhoff is uitgenoodigd in Maart te.... Boeka rest te zingen. De vrlje-Hberalen De vrij-liberalen tcAmstcrdam zijn volgens het Hbld. voornemens voor de a.s. Kamerverkiezingen een krach tige actie te ontwikkelen. Tu de verschillende distric ten van Amsterdam zulten propagandacomitc's worden g< sticht, gelijk dat reeds in district V geschiedde, en deze eomité's zulten de voorloopers zijn van afdeelin gen. De verder verwijderde bedoeling is n.l. om in elk der negen Amsterdamsche districten een afdeeling Am sterdam van den Bond van vrije liberalen op te rich ten, met een centraal comité te Amsterdam als hoofd bestuur. Een organisatievorm dus. zooals thans bij „Vooruitgang" wordt aangetroffen. Met den leider der vrij-liberalen, het Tweede Kamerlid mr. Tydeman, worden binnenkort over een en ander besprekingen ge veerd. Zonderlinge spijt. Nadat gisteren te Beesd de gebroeders S., uit Tricht, gevangen genomen waren, onder verdenking, dat beiden op de veldwachters A. en K. geschoten had den, is gebleken, dat één der broeders onschuldig was. In diens plaats is heden Van R„ uit Tricht, gevangen genomen. Deze heeft volledig bekend, en zijn verwon dering uitgesproken, dat hij den rijksveldwachter A. nog levend zag. Hij dacht, dat hij hem had doodge schoten en betuigde grooten spijt over 't gebeurde. Consequent. Als historisch wordt verteld: Een heer komt in een eerste-rangs-liotel te Roer mond en nadat hij een borrel gedronken heeft, vraagt hij de spijskaart. „Heb je geen spijskaart in Holland- sclie woorden V „Neen," zegt de kellner, „doch ik wil u de' Fransche woorden wel vertalen!" „Dank je," zegt de bezoeker, „ik ben lid van het Nederlandsch Verbond en weiger beslist te eten in een restaurant, waar de spijskaart niet in het Hollandsch gesteld is. Hij trekt zijn jas aan, zet boos zijn hoed op en betaalt den kellner zijn borrel in Duitsch geld! Verduistering Aangehouden is de opzichter J W., die zich in dienst van den heer G. v. B., op den Coolsingel te Rot terdam heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van 600. Dit geld is huur, door hem ge ïnd en niet verantwoord. Hij is voorloopig naar het politiebureau in de Witte de Withstraat gebracht „Het Volk" had een bericht over een geheel ver gaan kinderlijkje, dat door een groenteboer te Scheve- ningen in een vat zuurkool zou gevonden zijn. Bij de politie te Scheveningen, waar wij inlichtingen inwon nen, was van het heele verhaal niets bekend. Men ver moedt, dat het een zeer oud gerucht is, volgens het welk eens in een kroegje te Scheveningen in een voor raad snijboonen een kinderlijkje zou ontdektzijn. Waar schijnlijk heeft dit oude praatje, opnieuw opgewarmd, zijn weg naar de Volk"-redaetie gevonden. („Vad.") Gemeenschappelijk grondbezit. De vereeniging Gemeenschappelijk Grondbezit staat op het punt een har( r instellingen te verliezen. Op de laatste algemeene vergadering was aan het hoofdbe stuur machtiging verleend om een hypotheek op de kolonie Vrij-Friesland te sluiten. De pogingen daar toe mislukten echter en thans onderwerpt het hoofd bestuur aan het referendum zijn voorstel om Vrij- Eriesland te verkoopen. (N. R. Ct.) Ernstige mishandeling. Donderdagmiddag omstreeks half zes heeft op het perron van het station te Haarlem een ernstige mis handeling plaats gehad. De 39-jarige Cornells Koper, van Zandvoort, stond aan het buffet van de 3de klasse wachtkamer, toen zijn 25-jarige broer op hem kwam toeloopen, zeggende: „wat ben jij toch een echte lam meling De twee broers liepen naar het perron, onder weg cenige onvriendelijke woorden wisselend; zoo zei de oudste: „ik weet wel dat je een mes in je zak lu-b. Op t perron gekomen gekomen haalde de jong ste oen groot mes te voorschijn en gaf zijn broer Cor- nc-lia, zonder iets te zeggen, een steek in de rechter borst. Dadelijk schoten eenige personen toe, die den vluchtenden steker grepen en den getroffene in een wachtlokaal brachten, waar een reiziger met behulp van de verbandmiddelen, in 't station aanwezig, een voorloopig verband legde. Dr Oortmar, die even later aankwam, heeft don getroffene daarop verbonden en gelastte zijn overbrenging naar het gasthuis, wat per politie-brancard geschiedde. Politie-agenten vim het hulpbureau in het station namen den steker in hechtenis, terwijl de inspecteur V an der Laan een voorloopig onderzoek instelde. De broers werden geconfronteerd, waarbij de steker zijn misdrijf bekende en in tranen uitbarstte. Huiselijke oneenigheden van onbelangrijken aard moeten de mo tieven voor deze mishandeling zijn. De toestand van den getroffene is wel ernstig maar niet levensgevaarlijk. A (Hbld.) Aan incidenten, volgens de Tel. te Amsterdam in verhaald met de staking der loopers van de Courant" heeft liet gistermiddag Hbij' het rondbrengen der kran ten door de niet-stakende loopers niet ontbroken. 1 erschillende bezorgers zijn mishandeld geworden. )]i de Bilderdijkkade o. a. werden een locper al zijn kranten ontruk,t waarna de aanranders het pakje bla- uen in liet water wierpen en den niet-staker dreigden, hem ook in het water te gooien. In de Oosterparkstraat is een looper door een op dringende menigte in een portaal bijna doodgedrukt. Duiten de Haarlemmerpoort zijn zelfs eenige loopers mishandeld. oor eenige bijkantoren kwamen stakers bijeen, doch toen was de politie gewaarschuwd, die hen uit elkaar joeg. Door de politie zijn gisteravond nog maatregelen genomen, om to voorkomen, dat dergelijke ongeregeld heden zich herhalen, terwijl de directie zich reeds ver zekerd heeft van de noodige werkkrachten, ten einde dc bezorging der kranten geregeld te doen geschieden. Gisteravond as een anderhalfjarig kindje van den heer L„ concierrge aan de Ambacht-Adeltschool, te Zeist, in een stukje brood gestikt. In het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik werden in 1908 o. m. 271 mannen en 70 vrouwen ver pleegd, van wien onbekend was tot welke Provincie of Land zij behoorden. De uitslag van de gister gehouden veiling door No taris ,T. v. d. Veen in het café „het Vergulde Paard" van 0. Man van 6 perceelen bouwland genaamd: „De Batouw," is te samen groot 1.90.90 H.A.. gelegen in het Geestmerambacht onder de gemeente Moerdijk en toebehoorende aan M. de Waal te Koedijk, opge bracht de som van 5114.25. Van Texel. Beroepen te Oudeschild op Texel dr. H. J. Engelkes te Kolhorn. Gisteren werd een zoontje van den heer G. v. d. Brink te Schagen zoo ernstig door een hond geheten, dat geneeskundige hulp noodig was. De vereeniging „Helders Belang" heeft tegen 29 en 20 Augustus aldaar een grooten nationalen wedstrijd van harmonie- en fanfaregezelsehappen uitgeschreven. De Centrale II. K. Kiesvereeniging te Beverwijk be sloot den heer Passtoors opnieuw te steunen, mits hij ook alleen in 't distriet Beverwijk gesteld zal worden. Door het kiescollege der Hervormde Gemeente te Sehoorl is tot* ouderling gekozen de heer J. Wtelings iti do plaats* van wijten den heer K. Bark. Donderdagmiddag werd de zesde jaarvergadering gehouden van do Tuinbouwvereoniging Groentencul- tuur' in hot lokaal van den heer Kuiper alhier. Tot lid van het bestuur in de plaats van den heer S. V agonnar, aftredend, doch niet herkiesbaar, werd gekozen de heer C. Slot Kz. en tot lid in de commissie van beheer over do Broekermarkt, herkozen de heer Jl>. Kostelijk. Beantwoording van de vragen: a. Is het gewenscht cinl niet tuinbouwers lid zijn van onze vereeniging? Inleider de heer C. Slot Kz., b. Kunnen wij ook geza menlijk reuzenzaad aanknopen? Tuleider de heer G. Stins. Beide punten gaven aanleiding tot veel debat, doch leidden tot geen resultaat. Tot coöperatieve aankoop van aardappelmanden werd besloten en reeds werd voor pl. m. 700 stuks toe gezegd. Een subsidie zal worden verleend aan dp Berlijnsche tentoonstelling. Gezamenlijk met andere vereenigiugen in den om- tTok zal een opslagplaats worden gebouwd tot berging van hulpmest. Na een bespreking over onderlinge Ongevallenverze kering werd aan het bestuur machtiging verleend, stappen te doen, om te koméïi tot onderlinge verzeke ring als in de bedoeling ligt v. d. Nederlandsche Tuin- bouwraad. Een zestienjarige elfstedenrijder. Aan de Leeuw. Ct. wordt een uitvoerig verhaal ge schreven uit Giekerk over een elfstedentocht, Vrijdag 29 Januari j. 1. volbracht door den zestienjarigen Sijt.se Vennema, die 's ochtends om 5 uur uit Giekerk is ver trokken en, geheel onbekend met den weg, bij slecht, regenachtig weer (hij moest tot drie maal toe een eind loopen) 's avonds om 10.55 weer is teruggekeerd met een controlelijstje, gewaarmerkt door de handteke ningen der verschillende Herbergiers. Onderweg had hij zich slechts gevoed met een paar broodjes en een paar kop „Van Houten." Den volgenden dag was hij als gewoonlijk al weer vroeg bij de hand om zijn vader te heipon in het dagelijksch bedrijf. Ijs Een slachtoffer van zijn onvoorzichtigheid werd het paard van den landman C. Wagemaker te Stroe op Wieringen, dat zich op het ijs waagde en zoodanig kwam te vallen, dat hét dood ter plaatse bleef liggen. Het tweede nummer van onze premieuitgave is ver schenen en aan de talrijke inschrijfsters kunnen we mededeelen, dat met de verzending heden een aanvang is gemaakt. Het is aardig zoo gauw en zoo goed dit modeblad „erin gegaan" is. We vertrouwen, dat het „erin zal blijven. De rijke inhoud van het tweede nummer is hiervoor een goeden waarborg. Ook thans weer is er gezorgd voor verscheidenheid en afwisseling, geeft het rijk geïllustreerde blad „elck wat wils." Voor niet-geabbonneerden stelten wij wederom de gelegenheid open, kennis te maken met deze aflevering legen inzending van de in dit nummer voorkomende ben met 221/2 ets., (naar buiten 25 et.) De Prins der geïllustreerde bladen. „De Prins" bevat deze week o. a. eenige hoogst be langrijke fraaie foto's van Ilindelooper ijsfeesten (speciaal gearrangeerd) en twee plaatjes van den Alk- maarschen wedstrijd (mej. Siemens en den heer Blauwboer.) Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vergadering van den 4en Februari 1909. Alle leden zijn tegenwoordig behalve de heer A. J. IConijn, die wegens ongesteldheid verhinderd is. Na opening der vergadering en behandeling der notulen van de vorige vergadering worden de uitgegane stuk ken voorgelezen, bestaande uit: 1. Eene missive aan den Raad der gemeente om het door het dagelijks bestuur gedaan voorstel tot het bouwen van een kantoor voor hypotheken enz. niet aan t( nemen, tenzij gezorgd worde, dat het telegraafkan toor op of onmiddelijk bij de markt blijft gevestigd. 2. Een adres van den Minister van Waterstaat van dezelfde strekking. Een missive aan de firma Mulder en Quax in antwoord op een ingekomen schrijven omtrent langere openstelling van het telefoonkantoor, waarvoor de Ka mer wel bereid is stappen te doen, indien na de invoe ring van den wettelijken tijd blijkt, dat die openstel ling dan onvoldoende is of hetzelfde door meerdere belanghebbenden wordt noodig geacht. V oorts worden de ingekomen stukken behandeld, waaronder de noodige exemplaren van het nieuwe ont werp eener algemeene maatregel van bestuur naar r.inleiding van art. 4 der arbeidswet. Op voorstel van den voorzitter wordt eene bizondere commissie be noemd om dit ontwerp nauwkeurig te onderzoeken en de bepalingen te toetsen in verband met de belangen der I abrikanten en om dan daarover in de volgende vergadering rapport uit te brengen. Benoemd wor den de hoeren S. de Lange P.Bz., die ook als voorzitter verrit aangewezen, P. J. Boom en C., Bosman Gz. Voorts is ingekomen een missive van den Minister va li V aterstaat betreffende de inzending van eventu- eele bezwaren tegen de nieuwe ontwerpen tot regeling oer spoorwegdiensten en verzoeken omtrent verande ringen in bestaande dienstregelingen. Op voorstel van den voorzitter wordt na discussie aangenomen, dat de leden het eerstdaags te verwachten ontwerp-dienstre- ling zulten nagaan en ten spoedigste aan den secreta ris de verlangde- wijzigingen of opmerkingen zulten doen toekomen, die dan tijdig aan den Raad van Toe zicht de noodige opgaven kan doen. Voorts wordt be sloten, indien er geen andere aanmerkingen op dit ontwerp zulten zijn, er op aan te dringen, dat de laatstgemaakte wijzigingen in de dienstregeling der Hollandsche Spoorwegmaatschappij, waardoor een vroegere verbinding met Amsterdam is verkregen en andere verbeteringen, waarop de Kamer langen tijd moeite had gedaan, nu zulten blijven bestaan en niet weer worden teruggenomen, zooals na het vorige ont werp is geschied. De overige stukken ter rondzending. Daarop wordt na rondvraag de vergadering gesloten. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een Bakkerij met Lunchroom enz. voor den heer W. G. F Valk opgedragen aan den aannemer S. Veen te Alk maar. rn de maand Januari bezochten de Zusters 25 pa tiënten. waarvan 11 gratis. Zij brachten 487 bezop- ken, waarvan 223 gratis. Vijf maal werd hulp verleend bij aflegging, tweemaal verleenden zij hulp bij docto ren of op t spreekuur, óf bij de patiënten aan huis. De Alkmaarsehe Schaak- en Damvereeniging be sloot in de door haar 1.1. Woensdag gehouden ver gadering met algemeene stemmen een nationalen Schaakwedstrijd te houden, den 6en en 7en Maart a.s. in het hotel de Nachtegaal van den heer v. d. Sleezen. De regeling van dezen wedstrijd werd opgedragen aan een commissie bestaande uit de heeren G. Nobel. G. v. Nieuwkuijk, O. Bramer, P. van 't Veer en L. Prins. Deze wedstrijd wordt gehouden met steun en onder de bepalingen van den Nieuwen Nederlaudschen Schaakbond, terwijl ook de Alkmaarsehe Schaakclub matcriëolen steun heeft toegezegd. Er zal gespeeld worden in 4 klassen, hoofd, 1, 2 en klasse, in groepen van 4 personen, waarvan in iedere groep 3 personen een prijs resp. een len, 2en en 3en bestaande in kunstvoorwerpen, kunnen winnen. Nadere bijzonderheden zullen per circulaires, die aan alle bekende schaakvereenigingen zullen worden toegezonden, worden bekend gemaakt, terwijl de hier- voorgenoemde commissie gaarne bereid is ze desver- la ngd te verstrekken. De Staatscourant bevat de wijzigingen in de statu ten der Alkmaarsehe Stoom Waseh- en Strijkinrioh- ting te Alkmaar. 7 Februari 1909. Groote Kerk, 10 uur, Ds. P. W. van Doorn, pred. te Hoorn, voor Ds. Natzijl. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke, gelegenheid tot doopabe- dientng, s avonds 6 uur, Ds. Bremer, pred. te Egmond aan Z°e, Woensdagavond 6 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10i/2 uur, Ds. Ternooy Apèl. Onderwerp: „Ten deele kennen." Doopsgezinde Kerk, 10l/2 uur, Ds. Glasz. Rem.-Geref. Kerk, 10l/2 uur, Ds. De Regt. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Wechgelaer, voorbe- bereiding van het H. Avondmaal, avond 6 uur, Da. Wechgelaer, Catech. Zond. 14. Consistorie Geref. Kerk. Oudegracht D 83. Vrijdag avond 8l/2 uur vergadering van de Jongelingsveree- niging „Paulus." Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienstoe fening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/2_5 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 5l/2--7 uur Vergadering van de Christel. Knapen vereeniging „Timothetls", voor knapen van 12—16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie Herv. gemeente te Oudorp, 10 uur, Ds. Lindeboom. Herv. gemeente te Stompetoren, 91/2 uur, geen dienst. Herv. gemeente te Egmond aan den Hoef ds. H. W. Bosch. Herv. gemeente te Bergen, 10 uur, geen dienst. Herv. gemeente te Schermerhorn, 's morgens 91/o uur, Dh. Werner te Stompetoren. Ger. Kerk, 91/2 uur, Preektezen. Woensdag 10 Febr 's avonds 6l/2 uur, Ds. Mulder te Broek op Lan- gedgk. Naar wij vernemen zijn op het drietal voor predi kant hij de N-d. Herv. Gemeente alhier (vac. Ds. Guldenarm) geplaatst de hee-en J. Luuring te Zwart sluis, H. P. de Pree te Hoogmade, G. W. C. Vunde- rink te Amersfoort. In de op 8 Februari 1.1. gehouden gewone vergade» ring van „Liefdadigheid naar Vermogen", is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 147 30. Men verzoekt ons te melden dat wegens bediening van den H. Doop ia de Kapelkerk op Zondag 7 Febr. ft.f. Dj. J. M. Natzijl te Bergen in die kerk niet zal optreden, doch iu diens plaats in de Groote Kerk te 10 uren, Da. P. W. van Doorn, herv. predikant te Hoorn. Gisteren hield de bovengenoemde afdeeling haar jaadgksche algemeene vergadering. De voorzitter, de heer R. Oostenveld, opende de ver gadering en «prak zijne blijdschap uit over de goede opkomst der leden dezen avond en over den goeden garg der zdceu in het afgeloopen jaar, terwijl hg verder de leden aanspoorde om vooral onder de jon- gblui propaganda te maken voor de beoefening van het schieten en voor aansluiting bij Volksweerbaarheid. Uit het jaarverslag bleek, dat in h-t bestuur en in de wijze van oefenen veranderingen hebben plaats gehad, dat het bezoek aan de oefeningen bevredigend is, en dat ket ledental met 3 is vermeerderd. Een woord van dank werd gebracht aan de afg-treden be stuursleden, de heeren J. C. Holland en H. J. Vonk, voer al hetgeen zij in 't belang vsn de afdeelingen hel ben gedaan. Drekening en verantwoording, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer J. Nachbar, werd door de heeren H. Zsadnoordijk, J. Braak en C. Pander nagezien en in orde bevonden. T.t commissarissen werden benoemd de heeren A. Bronner en J. Braak. Na sHoop der vergadering werd nog een poos ge zellig nagebleven, waarbij eenige leden verschillende voordrachten ten beste gaven. VRIJDAG: Alkm. Symphonieorkest, repetitie, 8 uur, Unie. Mannenkoor „Orpheus," 8 uur, Central. Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Alkm. Strijkorkest, 8J/a uur. Ver. „Aurora," repetitie 8 uur, Diligentia. Repetitie Zouaven-broederschap, Diligentia.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2