STADSNIEUWS. BUITENLAND. Uit den He'der. Uit Schagen. Uit Heer Hugowaard. Uit de Beemster. In brand. Hol!. Maatsch. van Landbouw. Uit Bergen. De kiezerslijst. Regellng'jaarwedden leeraren gymnasium. De Muiter. Een geding. Nationale^Schaakwedstrljd. Openbare Vermakelijkheden. WOENSDAG Begrooting Gemeente-slachthuis, dienst 1909. Schaak- en Damwedstrijd. Voetbal. Een prijs behaald. Het Vrije Tooaeel van Alkmaar voerde gisteravond in een goed bezette Casinozaal „Ghetto", burgerlijk spel van Iieijermans, op. Het spel en stuk viel wel in den smaak van het publiek, dat herhaaldelijk ap plaudisseerde. Den fiden vergaderde in het lokaal Ceres alhier onder leiding van den heer P. Boekei Cz., voorzitter, de vrij zinnig-democratische kiesvereeniging Schagen Aan wezig waren 16 leden. TTit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer Jb. ie Vries, nagezien en in orde bevonden door de heeren P. Raat Dz. en Paauw, bleek dat was ontvangen 75 056 uit gegeven 29.OC, batig saldo 46.99". Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren K. Kistemaker en H. Feisser in plaats van de aftredende niet herkiesbare bestuursleden de heeren Jb. de Vries en 0. v. Ham en herkozen de 1ste secretaris, de heer A. Brak. De heer C. Nobel bracht versag uit van de gecombineerde ver gadering tot stichting van een centrale voor de ver kiezing van leden voor de provinciale stoten. De cen trale is tot stand gekomen, de statuten moeten echter nogmaals aan het oordeel der aangesloten vereenigin- gen worden onderworpen. Do heer P. Boekei bracht verslag uit van de te Arnhem gehouden Bondsvergade- ring. Een verslag van do buitengewone vergadeiing te Utrecht werd aangehouden tot eene volgende bijeen komst evenals de bespreking van de houding bij Je ko mende verkiezingen. Na rondvraag, niets opleverende van belang, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. Onze gymnastiek-vereeniging Lucurgus zal den 16e Kaart van dit jaar 30 jaar hebben bestaan. Ter feeste- liike herdenking van dit feit zal de vereeniging den 13e Februari in het lokaal van den heer Vader eene buitengewone uitvoering geven. Bijzondere zorg wordt voor deze uitvoering besteed aan eenige geheel nieuwe groepen naar beeldhouwwerken van Thorwaldsen Vele citnoodigingen zijn voor deze uitvoering rondgezon den. Vrijdagavond vergaderde in „De Hengstman" al hier de Protestantsche kiesvereeniging „Burger plicht." Bij ontstentenis van den voorzitter fungeerde ris zoodanig de heer D. de Boer, die het betreurde, dat zoo weinigen waren opgekomen, ofschoon het slechte weer vermoedelijk wel eenigen afbreuk heeft gedaan aan do opkomst. Na lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, kwam aan de orde de rekening van den ixumingmeester, den heer C. de Boer. Hieruit bleek, dat de ontvangsten door de inkomsten met een betrek kelijk flink bedrag werden overtroffen. Na door de heeren Hoster en Brugman te zijn nagezien, werd deze rekening onder dankzegging goedgekeurd. Uit het keurig jaarverslag van den heer C. Appel halen we aan, dat 1908 voor „Burgerplicht" is geweest een rustl jaar; dat de vereeniging zich heeft aangesloten bij de Centrale te Schagen; dat het ledental, hoewel dit veel giooter kon zijn, gelijkbleef; dat de vergaderingen zich hadden gekenmerkt door eendracht. Spreker eindigt zijn verslag met den wensch, dat in 1909 zal mogen blijken, dat do Pr itestantsche kiezers wederom toonen dat eendrachtig samenwerken aller leuze is. De voorzitter dankt voor dit verslag en hoopt, dat de wensch, daarin geuit, verwezenlijkt moge worden. Thans komt aan de orde. Verkiezing van bestuurs leden. Aftredenden zijn de heeren Jc. Plevier, J. Ak kerman, H. van Asperen en D. Schagen, respectieve lijk voor de wijken 1, 2, 3 en 4. Bovendien is in wijk 1 een vacature, terwijl de heer Brugman te kennen geeft als bestuurslid van „Burgerplicht" te bedanken. Herko zen worden de aftredenden en voorts gekozen in wijk 1 de heer Joh. de Vries, in wijk 3 de heer Jc. Blom. Allen zullen door den secretaris worden aangeschreven, aangezien geen der her- en gekozenen aanwezig is. De rondvraag levert niets op, zoodat de voorzitter tot sluiting overgaat, daarbij wenschende, dat „Bur gerplicht" weer in 1909 de door haar gestelde candida- ten met meerderheid uit de stembus mag zien komen. Zaterdagavond 7 uur is een rijwiel met een branden de lantaarn, staande bij de woning van A. Kwantes aan de Bosseweg gestolen, tijdens de eigenaar, ie heer A. Nieuwland in het salon was van Kwantes om zich te laten scheren Zondag, den 14 Februari zal in het Heerenlogement ti Beemster een groote damwedstrijd gehouden worden tussehen het Vereenigd Amsterdamsch Damgenoot- schap en de Schaak- en Damvereeniging Aris de Heer te Beemster. De speelkracht van beide vereenigingen in het dam men kennende, mag men gerust aannemen, dat deze wedstrijd zeer belangrijk zal zijn. Een agent van politie trapte Zaterdagavond door een burger gewaarschuwd, de deur in van een huis in dc Alettastraat te Rotterdam en zag een kinderstoel in brand staan, waarin zat de l1/.,-jarige A. H. De brand ontstond doordat een test met vuur in do kin derstoel was geplaatst. De ouders van het knaapje waren afwezig, terwijl het kind met een 3-jarig zusje thuis was. Het kind kreeg ernstige brandwonder. Uit de S. D. A. P. De verwezenlijking van het op de konferentic van 31 Januari geopperde denkbeeld om bij „Het Volk" een wetenschappelijk bijblad onder Marxistische redaktie uit te geven, waardoor dan ook in de oogen van onge veer alle ter konferentie aanwezige Marxisten de „Tri bune" behoorde te worden opgeheven, is in zooverre ge naderd, dat, na bedanking van v. d. Goes (niet om principieele redenen), mevr. PI. Roland Holst zich be reid heeft verklaard, in samenwerking met Wibaut, de redaktie op zich te nemen. De voordracht voor secretaris-penningmeester van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw (vacatu re-A. Korteweg). de vervulling van welke vacature zal plaats hebben in de op Woensdag 10 Maart e.k. te Amsterdam, in het gebouw „Eensgezindheid", te hou den buitengewone algemeene vergadering der maat schappij, is als volgt samengesteld' le, Mr. 1). A. Kleij, te 's-Gravenhage 2e. Mr. H. Pli. de Kanter Jr., te Haarlem; In bovenbedoelde vergadering komt tevens aan de orde een voorstel tot wetswijziging, waarbij wordt be paald, dat een "oorzitter, tusschentijds gekozen, voor vijf jaren wordt benoemd, en niet, zooals 'hans bij de wet is voorgeschreven, voor den tijd, dien zijn voorgan ger nog zitting zou hebben. Hierbij behoort een over gangsbepaling, volgens welke die wijziging wordt ge acht op 1 Januari 1908 in werking te zijn getreden, met bekrachtiging der op 26 Februari Ï908 gedane keuze van voorzitter. Eindelijk zal in deze buitengewone algemeene ver- gaderiing dr. J. Poels, te Rotterdam, directeur der Rijks-seruminriekting, een lezing houden over de wer king der Rijks-seruminrichting. In het in het nummer van Zaterdag j. I voorko mende bericht over verschillende bouwplannen in deze gemeente is abusievelijk gemeld het bouwen van een woonhuis-pension aan den Hollandiaweg." Ge hier omtrent gekoesterde plannen zijn reeds eenige dagen geleden afgesprongen. Van vrijzinnige zijde wordt er vanavond en morgen avond van 79 uur in het lokaal van den heer Scher- merhorn gelegenheid gegeven om inlichtingen in te winnen over het kiesrecht. Zij, die nog geen kiezer zijn, maar ineenen het te kunnen worden moeten zich haasten. Binnen enkele dagen is de kans verkeken, dan komt er geen enkele kiezer meer op de lijst Nu ken men nog inlichtingen inwinnen. Twee avonden hebben de heeren reeds zitting gehouden, maar het re sultaat was allerdroevigst. Naar wij vernemen zullen de jongliberalen thans de genen bezoeken, die een biljet hebben thuisgekregen en aan de uitnoodiging om zich tot le l verkiezingsbureau te wenden geen gevolg gaven. Men kan zichzelf en den jongen liberalen moeite sparen, als men Leden of morgenavond even zich in het lokaal van den heer Srhermerhorn vertoont. Ter voldoening aan de in de raadsvergadering van 30 Sopt. 1908 gedane opdracht biedt de commissie, be staande uit de heeren van der Feen de Lille, C. van Buijsen en Glinderman den Raad aan: lo. Een out worp-verordening regelende de aanstel ling en bezoldiging van het personeel aan het Gymna sium. 2o. Een memorie van toelichting. 3o. Een nota van de minderheid der commissie 4o. Het advies van den Inspecteur der Gymnasia. 5o. Beschouwingen naar aanleiding van het advies van den Inspecteur. Aande verordening, regelende dc aanstelling en de bezoldiging van het personeel aan het Gymnasium te Alkmaar, ontleenen we het volgende: De jaarwedde van den rector bedraagt 3000, welke na 4 en 8 dienstjaren telkens verhoogd wordt met 250. Als dienstjaren komen mede in aanmerking die welke als rector in een andere gemeente zijn doorge bracht. De overige leeraren worden onderscheiden in gewo ne en buitengewone leeraren. Gewone leeraren zijn zij die in den regel 10 of meer \ukelijksche lesuren hebben, de buitengewone zij die in den regel minder dan 10 wekelijksche lesuren hebben. De gemeenteraad beslist bij zijne benoeming of een leeraar, hoewel hij in den regel minder dan 10 weke lijksche lesuren heeft, niettemin tot de gewone leera ren zal worden gerekend en omgekeerd of een leeraar onder de buitengewone zal worden gerangschikt hoewel hij in den regel 10 of meer wekelijksche lesuren heeft. De jaarwedde van de gewone leeraren bestaat: a. uit een vaste som van 500; b. uit een vergoeding van 60 per wekelijksch les uur voor het le 10-tal uren, van 50 voor het 2e 10-tal en van 40 voor de uren boven 20. De hoogste bevoegdheid voor eenig vak, zooals be paald in art. '16 der wet op het Hooger Onderwijs, geeft 200 verhooging. De conrector geniet 200 boven zijn jaarwedde als le eraar. Het aantal uren voor de berekening van de jaarwed de van den leeraar in wiskunde wordt op minstens 20 gesteld. Na 4, 8, 13 en 18 dienstjaren, wordt de vergoeding per wekelijksch lesuur voor het le tiental uren 70, 80, 90 en 100, voor het tweede tiental 60, 70, 80 en 90 en voor uren daarboven 15, 50; 55 en 60. Als dienstjaren komen mede in aanmerking: le de jaren in vaste betrokking doorgebracht aan een Gym nasium of aan een Hoogere Burgerschool; 2e de jaren in tijdelijke betrekking doorgebracht aan het Gymnasi um te Alkmaar, onmiddellijk voorafgaande aan een definitieve benoeming; 3e de jaren doorgebracht aan dc voormalige gemeentelijke inrichting voor Hooger Onderwijs te Alkmaar. De buitengewone leeraren genieten een jaarwedde lerekend naar 100 per werkelijk gegeven wekelijksch lesuur. Voor de berekening van dc jaarwedde van den leeraar in natuurkunde wordt het aantal wekelijksche lesuren met één verhoogd, terwijl aan de leeraren in scheikunde en natuurlijke historie 50 boven hunne jaarwedden wordt toegekend. De jaarwedde van den concierge bedraagt 550. wel ke drie malen, na 3 jaren dienst in de gemeente, met 30 wordt verhoogd. De leerares, die in bet huwelijk treedt, wordt geacht op den dag van het sluiten van haar huwelijk, ontslag uit hare betrekking te hebben gevraagd en gekregen. De heer Van der Feen de Lille minderheid in de Commissie stelt bij amendement het volgende voor: De jaarwedden van het onderwijzend personeel be dragen a. voor den Rector 3000; b. voor de leeraren in de oude talen en de oude ge schiedenis, voor dien in de geschiedenis en aardrijks kunde en voor dien in de wiskunde 2000; c. voor den leeraar in het Nederlandseh 1250; d. voor den leeraar in het Fransch 1500; e. voor de leeraren in het Hoogduitseh en in het Fngelsch 1000; f. voor de leeraren in de natuurkunde, :n de natuur lijke historie, in de scheikunde en in de Hebreeuwsche taal 100 voor elk wekelijksch gegeven lesuur. Een van de leeraren in de oude talen en de oude ge schiedenis is conrector en geniet als zoodanig eene vas- t( toelage van f 300 boven zijne jaarwedde. Voor de sub "b vermelde leeraren, die den doetoralen graad niet bezitten, wordt de jaarwedde verminderd met 100; voor dien sub c met 50. Voor de berekening van de jaarwedde van de sub f vermelde leeraren, wordt het aantal wekelijksch gege ven lesuren, voor dien in de natuurkunde verhoogd met één, terwijl aan die in de natuurlijke historie en in de scheikunde een bedrag van 50 boven hunne jaarwedde wordtoegekend. De jaarwedde van den concierge bedraagt f 550 Tenzij daartegen overwegende bezwaren bestaan, morden na 3 jaren dienst aan het gymniisium, voor zooverre de titularissen eene vaste aanstelling en hun ne hoofdbetrekking aan deze inrichting bebben: a. de jaarwedden, bedoeld in artikel 2 litt a tot en met e, driemaal verhoogd met 10 b. de jaarwedde van den concierge driemaal ver hoogd met 30. Als dienstjaren worden mede in rekening gebracht do jaren in tijdelijke betrekking aan dit Gymnasium doorgebracht, onmiddellijk voorafgaande aan ocne vas te benoeming. Met afwijking van het bovonbepailde, geniet - zoolang hij zijne tegenwoordige betrekking' bekleedt de heer L. Leydesdorff eene toelage van 200 per jaar boven zijne jaarwedde. Toen Zaterdagavond in de Harmonie het scherm word gehaald, was het een aardig gezicht die. stoere knapen en jongelingen van „de Halter", die hun sa luut mankten aan de talrijk aanwezigen, belangstel lenden in de door de Vereeniging te geven uitvoering. De voorzitter, de heer H. KQch, sprak een kort woord van welkom, bedankte voor de belangstelling en hoopte dat ook deze uitvoering er toe moge bijdra gen het aantal kunstlievende en werkende leden te deen vermeerderen, want 8teun in iederen vorm had ook „de llalter" noodig. Den directeur, deu heer O. van Sluis, bedankte hij voor dat wat hij in korten tijd voor de club had ge daan, de verdere behartiging harer belangen bij dezen aanbevelende. Ten slotte spiak hij de hoop uit dat het mede-lid, een der beste krachten, de heer Schenk, spoedig geheel hersteld moge zijn, om wederom zijn plaats in de gele deren te kunnen innemen. Het gymnastiekprogramma werd afgespeeld in een zi er vlug tmpo wat het publiek aangenaam was. De tóesteloefeningen der adspiranten echter waren wel wat te eentonig. Het werken van de jongelui was zeer goed, vooral als men m aanmerking neemt, dat de heer Sluis pas een paar maanden de leiding heeft. De vrije- en ordeoefeningen, die, ook alweer daardoor, niet zoo ingewikkeld hebben kunnen zijn, waven even eens zeer goed. De gymnastiek bevordert den lichaamsbouw, de leden van „de Halter" met flink ontwikkelde borstkassen, gespierde armen, flinke fiere houding, zijn daarvan levende bewijzen. De toesteloefeningen der leden'waren best. Als men den voorwerker, hetzij aan ring, bar of rek, een oefe ning heeft zien maken, ingewikkeld en krachteisohend dan stond men verbaasd, dat er zooveel leden zijn die hetzelfde nadoen. De oefeningen aan liet hoogrek waren uitstekend, dc reuzenzwaai, het laatst gemaakt, was prachtig. Kortom de geheele uitvoering, waarvan een paar aar dige groepen het slot vormden, voldeed ten» volle en bewees, dat de leden willen en kunnen, dat de leiding is in goede handen, zoodat met reden mag worden ver wacht, dat „de TIalter" een goede toekomst tegemoet gaat. De komische spectacel-scene „Gemeenteraadsverkie zing- te Wauweldam" werd na de pauze ten beste ge geven. Komisch was de scene in hooge mate en spectacel kwam er genoeg in voor, somtijds waren we bang, dat het geheele edelachtbaar college met toehoorders de zaai iin zou tuimelen en rollen. Zulk een herrie ziet men zelden, maar zoo hartelijk lachten hoort men evenmin vaak. Het bal, dat daarop volgde, was zeer duik en gezel lig en zai dan ook wel tot laat in den morgen geduurd Lebben. Jongstleden Vrijdag werd voor don Hoogeti Raad der Nederlanden bepleit de zaak van ae „Alkmaar Packet" tegen de Goederenstoombootdienst „Marga- retha", beide alhier gevestigd. Het geding loopt over de vraag, welke van de beide booten, de „Margaretha" of de „Alkmaar Packet No. 5", schuld heeft aan de aanvaring, welke tussehen deze stoomschepen heeft plaats gehad, op den avond van 20 December 1904 in bet Zaandammergat bij de Hembrug. De Rechtbank alhier stelde „Alkmaar Packet" in het gelijk en achtte de schuld der aanvaring te liggen h'j de bemanning van de „Margaretha". Van lit von nis kwam de „Margareha" in appèl bij het Gerechtshof te Amsterdam. Dit gaf de „Margaretha" gelijk en de schuld aan den kapitein der „Alkmaar Packet". Tegen dit arrest is door de directeur oer „Alkmaar Packe" beroep in cassatie ingesteld bij den Hoogen Raad der Nederlanden, voor welke het cassatieberoep werd bepleit door liaar advocaat Mr. W. G. Bosman alhier. Mr. J. H. Telders, advocaat te 's Hagr, optredende voor de Margaretha, bestreed de voorziening. Het Openbaar Ministerie, dat altijd in cassatiezaken moet worden gehoord, zal conclusie nemen op Vrijdag 19 dezer. Van de nationale schaakwedstrijd, waaivan wij voor een paar dagen melding maakten, laten wij hieronder de bijzonderheden volgen. Uitgeschreven door de schaakclub V. V. V. te Alk maar. Wedstrijdlokaal: Hotel de Nachtegaal bij de Perberbrug. Gespeeld wordt in 4 klassen, nl. hoofd-, le, 2e en 3e klasse. De deelnemers der verschillende klassen worden verdeeld in grospen van 4 spelers. Elk deelnemer speelt 3 partijen? Mocht de laatste groep van een klas se niet voltallig zijn, dan kan deze met de voorlaatste worden vereenigd en spelen de spelers in deze grootere groep elk 3 partijen met daartoe door het lot aan te wijzen tegenstander. Voor elke groep worden 3 prijzen (kunstvoorwer pen) beschikbaar gesteld. Gespeeld wordt van 91/2121/2, l54° en 6—9 uur. Elk speler in de hoofd- en le klasse moet in zijn l1/2 uur speeltijd minstens 38 zetten hebben gedaan, op straffe van verlies der partij. Overigens gelden de ge wone wedstrijdbepalingen. Inleg 1. Aanmelding voor dezen wedstrijd, ter bevordering van een goede regeling, liefst door tijdige zending van postwissel a J 1.— met opgaaf van klas, te richten aan den secretaris van de regelingscommissie, den heer P. van 't Veer Jr., Oude Gracht 208, Alkmaar. Dc deelneming staat open voor alien. Do gelegenheid zich aan te melden blijft open tot uiterlijk ta 9 uur, i'i het wedstrijdlokaal, waar den tevens bet inLggeld kan afgedragen worden aan de regelings-commissie. De deelnemers die reeds Zaterdagavond zullen wil len ovei'kome,n zullen in het bovengenoemde hotel C( nige leden van V. V. V. ontmoeten. Agenda MAANDAG: Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," teeken- avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Kegelclub „Alcmaria Victrix," 8 uur. Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/, uur. Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, 91/a uur. Kegelclub Alcm. Victrix, 8 uur, Diligentia. DINSDAG: Repetitie „Trouw moet blijken, 8 uur, Diligentia. Kegelclub „Zou er kans zijn," 8 uur, Diligentia. Repetitie Muziekgezelschap „Ons Genoegen," 8 uur, Diligentia. Repetitie „Bilderdijk" Harmonie. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-afdeeling 88/4 uur; jongens-afdeeling 7V2 uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Anti milit. vergadering, 8 uur, Voorwaarts, ('hr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Ghr. School Doelenstraat. WOENSDAG: Sohietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, nieu we Doelen. Symphonieorkest, repetitie, :s avonds 8 uur, nieuwe Doelen. Repetitie Kinderkoor Kruisverbond, 3 uur, Diligen tia. Repetitie Kruisverbond, 8 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/1 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningaavond, 91/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Scher merhorn. Zangschool „Zauglust," 59 uur, Christ, school. DONDERDAG: Kegelclub „Alles Om," 8 uur, Diligentia. Repetitie „Bilderdijk," Harmonie. Doopsgezinde Kring, 8 uur, Central. Kegelclub „Alles om," 8 uur, Diligentia. Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/a uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaasheid 81/s uur, verg. café Kennemerland, Ritsevoort. Gem. Koor Nieuw Leven, 8 uur, Unie. VRIJDAG: Repetitie „Trouw moet blijken," 8 uur, Diligentia. Sociëteit B. v. O. Onderofficiers, 8 uur, Diligentia. Kunstbeschouwing „Kunst zij ons doel," portef. Arti èt Amicitiae, 15 en 710, Unie. Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lieven dag Alkm. Strijkorkest, 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling 7V<—81/4 uur. Maim, zangver. Orpheus en kinderkoor, Zang en Vriendschap, openb. uitv. 8 uur, Harmonie. Het onderzoek van de in handen der commisaie tot de belastingzaken enz. om bericht en raad gestelde bug ooting van het gemeente-slachthuis voor het jaar 1909 heeft geen bezwaren van financieelen aard doen rijzen. Zij sluit in ontvangsten en uitgaven op f 26602.44. De opbrengst der slachtloonen wordt geraamd op f 21269.05, der stalgelden op f 1178, der weegloonen op f 366.43, keurloon van ingevoerd vleesch f 1160.62, huur van koelcellen f 1860, terwijl de overige ont vangsten worden uitgetrokken tot een bedrag van f 773.34. Onder de uitgaven wordt f 7574.16 geraamd soor salarissen en werkloonen, f 7390.73 voor andere uit gaven van alle:lei aard, benevens f 10000 voor rente betaling en f 1637.56 voor afschrijving. Het wil de commissie voorkomen, dat de omschrij ving van de beide laatstgenoemde posten niet juist is, waar deze moeilijk voor splitsing vatbaar zijn in ver band met de omstandigheid dat van de sticht ingskosten jaarlijks één vast bedrag aan rente en aflossing, of annuïteit, betaald moet worden van f 11637.55. Boter is het daarom beide bedragen te brengen order één postannuïteit f 11637,55. Verder zijn er in de commissie bezwaren gerezen tegen de omschrijving van den post van f 800 voor een plaatsvervangend directeur, opgenomen onder de uitgaven. Uit de behandeling van deze materie in de raadsvergadering van 5 Augustus 1908 (bladz. 70 raadsverslag) blijkt dat de bedoeling van den Raad is geweest om slechts tot 31 December 1908 iemand aan te wijzen ter eventueele vervanging van den di recteur, waaromtrent dus elk jaar opnieuw bij de be handeling der begroeting voor het slachthuis moet worden beslist. Het komt onze commissie dan ook wenschelijk voor de omschrijving van dazen post te doen luidenKosten van eventueele tijdelijke vervan ging van den directeur f 300. Met het voornemen om de in kas zijnde gelden voortaan bij een solide instelling (b.v. de Nuts-spaar- bank), ten name der gemeente, rentegevend te beleg gen kan de commissie zich wel vereenigen. Naar zij verneemt is dit aan het voornemen, met machtiging van burgemeester en wethouders, ontleend aan art. 1 de verordening regelende de invordering van reohten voor het gebruik van het gemeente-slachthuis, opge nomen in Gemeenteblad No. 248, bereids uitvoering £6geven. De commissie stelt den Raad voor de begrootiug goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f 26602.44, onder bep ding dat rekening zal worden gehouden met de bedenkingen in dit advies (opgenomen in bijlage No. 9) nedergelegd. Du zoo bevriende zustervereenigingen „Aria de Heer" te Beemster en „V. V. V." alhier hielden gisteren middag een onderlingen wedstrijd waaraan slechts deel namen die leden der beide clubs die in de vorige gehouden wedstrijden niet hadden meegespeeld. Nadat de Heer G. Nobel, Voorzitter van V.V.V. de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, we d er gedamd tussehen de Heeren van „Aris de Heer" V. V. V. A. de Heer Az. 2 H. Sanders 0 W. Molenaar 2 D. Gerling 0 J. C. de Wit 2 G. v. Nieuwkuyk 0 Jb. Kuin 0 J. Zomer 2 P. Kohne 1 G. Cloeck 1 D. Eijken 0 C. van Stam 2 P. Timmer 0 P. v. 't Veer Jr. 2 7 7 Gescha&tkt werd er door de Heeren. C. de Heer Cz. 0 •)- Jb. Blauw 2 Jb. Kwantes 1 f P. Hartog 1 Jb. Elel Kz. 2 Dr. Koning 0 J. Schoenmaker 2 O. Bramer 0 C. Noome M?. 2 L. Prins 0 S. de Heer Kz. 1 t J. F. Morra 1 A. de Heer Kz. 2 J. de Jong 0 10 4 De met een f gemerkte gartrjen werden door een commissie beslist daar zij nog niet geëindigd waren toen de tijd verstreken was. Evenals aliijd was ook deze wedstrijd zeer vriend schappelijk en bezorgde hij aan de opgekomenen een teer genoeglijken middag. De te Rotterdam gehouden voitbal-wedstigd tussehen U. S. C. en Alcmaria Victrix voor de westelijke 2e klasse a, eindigde met een gelijk spel vt-n 1:1. De stand met de rust was 1—0 voor U. S. C. Dj gisteren alhier gehouden voetbalwedstrijd tussehen B. V. V. I uit Beverwijk en Holland van hier, werd gewonnen door de laatstgenoemde vereeniging met 62. De heer Joh. Schouten uit Weesp, vroeger alhier, behaalde in een wedstrijd in het voordragen met 't Hija van mijn ezelken, den eersten prijs in de af- deeling luim. De Sultan van Marokko heeft het Fransche gezantschap ontvangen. Het geheel leverde een bij zonder schilderachtigen aanblik. De soldaten van het garnizoen waren opgesteld; de Fransche gezant om ringd door het personeel van het gezantschap, vooraf gegaan door de ruiters van het Magzen en de ruitere der legatie, doorliep aldus den weg, die hem van het paleis scheidde. De Fransche gezant sprak den Sultan in een rede- veering toe. De minister van buitenlandsche zaken las het ant woord voor, dat luidde: Wij achten ons gelukkig met uwe komst bij onze Majesteit. Wij heeten u, evenals de

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2