STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar, QCMENQD NIEUWS. Uit Bergen. Uit Heerhugowaard. Uit Wleringerwaard. Uit Schagen. Van Broek op Langedljk. Het arbeidscontract. T uberculose-verzeker ng In de Rechtzaal. Boemententoonstelllng. Enkhulzen—Stavoren. Pokken. Ijs Persvervolging STAATSLOTERIJ. &e k'.xsse, 15e lijst. Trekking van heden. Ns. 665, 5800, 5835, 6075, 7332, 9839, 14438, 15728, 18144 en 19384 «Ik f 1000ns. 1256, 3672, 4104, 7012, 17620 en 17860 elk f400 ns. 1667, 6715, 10626, 10926, 13013 en 16665 elk f 200. Benoemingen. Rectificatie. Voorturnersles. Openbare leeszaal en boekerij. VERGADERING van den >p Woensdag 10 Pebruarl 1909 's nam. 1 uur. Dirk Adrianus van der Wedden, agent van politie te Helder, verhaalt wat hem dien avond is overkomen en hoe hem den toegang bij beklaagde geweigerd werd. Beklaagde ontkent de drankwet te hebben overtre den, daar hij een gesloten gezelschap in zijn lokaal had Ook Jan Göddeke en Antonie van Riel, agenten van politie te Helder, stelden een onderzoek in, dron gen binnen en zagen glazen en flesschen, waarin o. p.. bier was geweest en vonden een achttal mannen en vrouwen tezamen. Een der aanwezige mariniers bracht een glaasje naar achteren en zij hoorden hem zeggen„Laat ze nu maar komen, alles is weg." De officier van justitie acht niettegenstaande be- kiaagde's bewering wel degelijk in dezen de drankwet overtreden en eischt beklaagde's veroordeeling tot een maand gevangenisstraf. Mishandeling. Pieter R. te Midwoud werd beschuldigd van het feit den lOen Januari Cornelia Claij en Klaas de Ruiter te Nibbixwoud te hebben mishandeld. Cornelis Claij, als getuige gehoord verklaart, dat beklaagde hem op den avond van 10 Januari 's avonds ongeveer half tien tegenkwam en hem onder de woor den: „Je mot me hebben, daar hê je me nou!" een paar slagen toediende, waardoor zijn pet van zijn hoofd vloog. Claij ging evenwel op deze uitdaging tot .een vechtpartij niet in en liep verder met zijn mak ker Klaas de Ruiter, met wien hij dien avond in ge zelschap was, terwijl zij door beklaagden op den voet gevolgd werden. Toen zij zoo een eind geloopen had den, hielden Cornelis en Klaas stil en van deze gele genheid maakte beklaagde gebruik om Klaas de Ruiter een paar klappen toe te dienen, die lang niet onzacht aankwamen. Wegens mishandeling werd 15 boete subs. 15 da gen hechtenis geëischt! Tn alle zaken uitspraak over 8 dagen. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag ten één ure in voltallige vergadering. Voorzitter was de heer J. van Reenen. Na opening, waarbij de voorzitter den wensch uit sprak, dat 1909 ook voor Bergen en zijne ingezetenen een voorspoedig jaar moge zijn, werden de notulen go- lezen en onveranderd goedgekeurd. De heer Masehmeljer vroeg naar aanleiding van het in de notulen genoemde bedrag van de jaarwedden der hooistekers, of dit besluit terugwerkende kracht heeft, waarop door den voorzitter bevestigend werd ge antwoord. De opbrengst van de verhuring, welke gistermorgen plaats gehad had, is 006.25. De voorzitter deelde de redenen mede, waardoor de wijziging van de bouwverordening thans nog niet in Leliamleling kan worden genomen, waaruit bleek dat zekerheid wordt gevraagd of het ontwerpbesluit door de autoriteiten zal worden goedgekeurd. Ingekomen was een verzoekschrift van de ingezete nen, wonende aan en nabij den Doodweg, om aan dien weg 2 of 3 lantaarns te plaatsen. Do voorzitter zeide in aanmerking nemende de mo gelijkheid van de totstandkoming van een gasfabriek, voor te stellen afwijzend daarop te beschikken en wees op een groote verbetering van den weg. Do heer Maschmeijer erkende de noodzakelijkheid van de verbetering. De voorzitter zeide een nader onderzoek toe. De heer Baltus vroeg hoe het stond met het toepad in verband met den weg. Hij meende dat een open toegang daardoor naar de tram wel wenschelijk is. Een algemoeno bespreking omtrent dit punt ontspon zich hierover, vooral wat betreft het eigendomsrecht van het pad. Het voorstel van den voorzitter om afwijzend te be schikken op het verzoek in zake de lantaarns onder modedeeling dat indien geen gasfabriek wordt ge plaatst het verzoek in dit najaar weer in behandeling zal worden genomen werd daarna aangenomen. Een verzoekschrift ter verbetering van den weg van de woning van P .Smit tot aan den Beerenburg werd daarna in behandeling genomen. De voorzitter zeide dit indertijd niet te hebben kun nen doen met het oog op de kosten. De weg is 740 M. leng, de kosten worden geraamd op pl. m. 3000. Dit bedrag is niet in kas. De voorzitter vond het wenschelijk eens een proef te nemen met bazaltslag. De heer Oldenburg was daar echter niet erg voor. IT ij vreesde dat dit niet voldoen zou en wees op het voorbeeld bij de Friesche brug te Alkmaar. Algemeen werd de wenschelijkheid van verbetering erkend, de boomen zijn daar wel mooi, maar de weg wordt slecht. De heer Maschmeijer zeide: het plan was geweest, den weg te verbeteren toen de boomen geplant werden. De voorzitter had eenige bezwaren tegen een leening, waarna zonder stemming besloten werd afwijzend te beschikken onder mededeeling van de redenen die tot afwijzing deden besluiten. Door verschillende hoeren werden de slechte gedeel ten in de bestrating opgenoemd, waarna de voorzitter zeide, dat, indien men verbetering wil, men vervalt in verhooging van 't percentage in Inkomsten of Perso- neele belasting, waarna men niet verder op dit punt in ging. Ingekomen was voorts een opgave van den heer W. Kool inzake de gasfabriek. De voorzitter zou iemand willen aanstellen, een des kundige, die den ingezetenen zou vragen of zij even- tuoele gasverlichting verlangen, dan zou die persoon ook bij het nagaan der woningen zoo ongeveer de kos ten van aansluiting kunnen opgeven. Do heer Maschmeijer geloofde niet dat men dan ge gevens kan knjgen waarop men zal kunnen baseeren. De heer Veenhuijzen wees op Schagen en ried eigen exploitatie aan. De voorzitter zeide dat de Directeur van het Pensi onaat een electrische verlichting heeft aangeraden en hij verklaarde dat het pensionaat niet zal aansluiten, wat als een 'rezwaar wordt erkend, mot het oog op de financiën. De firma Groenewegen v. d. Poll had zich bereid verklaard inlichtingen omtrent een electrische verlich ting te verschaffen tegen 50 vergoeding. Wordt dit werk gegund aan die firma; dan krijgt de gemeente 50 terug. Do heer Baltus wensehte die inlichtingen te doen inwinnen. De voorzitter vreesde dat hef te duur zou zijn en dan is de 50 weggegooid. De heer Baltus zeide dat ah de inlichtingen thans gekregen, te eenzijdig zijn. Daarna werd besloten het ondorzoek door Groenewe gen en v. d. Poll te doen plaats hebben. erder werd behandeld de stichting van een muziek tent, waarvan op de begroeting een bedrag van 400 was gebracht A a eenige bespreking werd besloten die tent te plaatsen. De voorzitter noemde een plaats bij de Eeuwige Laan, waar zii zeer goed te maken is, terwijl hij mis schien wel te vinden is die grond zoo niet aan de ge meente af te staan dan doeh! voorloopig voor 5 jaar toe gang te willen verleenen. Na eenige besprekingen blijkt dat de kosten pl. m. 600 zullen bedragen en dat het fanfarecorps 125 subsidie vraagt, vermeerderd met 5 voor iedere uit voering die door de gemeente wordt gegeven. Bij de verder gevoerde beraadslagingen bleek dat de tïnantiën der gemeente nog al goed zijn en wordt het voorstel op den door den voorzitter aangewezen voet, aangenomen. Tegen stemden de heeren Maschmeijer en Zwaan. Omtrent het in de vorige vergadering aangehouden rdres van den Bond van Staatspensioneering om dhaesie te betuigen met het door dien bond aan H. M. de Koningin gezonden adres, waarvan de inhoud genoegzaam bekend is, stelde de voorzitter met het oog ep de verre strekking van het adres voor afwijzend daarop te beschikken. Zonder eenige besprekingen werd aldus besloten. Ingekomen was een adres van den smid Keppel om m aanmerking te mogen komen voor de levering van liet smidswerk ten bate der gemeente. Wat de kachels betreft zal de bediening blijven zoo als zij is, wat het overige werk betreft werd goedgun stig op het adres beschikt. De voorzitter zeide dat de gevels van het Postkan toor in teekening gebracht zijn. De heer Baltus maakte opmerkingen over den toe stand van lanen, waarin verscheidene gaten komen. Hij verzoekt den voorzitter, eigenaar, beleefd hierin verbetering te brengen, daar het leelijk staat. De voorzitter zeide dat hij, waar de boomen gerooid zijn, nieuwe zal plaatsen. Niets meer aan de orde zijnde werd de openbare vergadering gesloten. Ten huize van den heer Klaver vergaderde gisteren dc afdeeling der Noord-Hollandsche Varkensfokveree- niging. Als' voorzitter fungeerde de heer Jc. Blom. Na le zing der notulen passeerde het jaarverslag. l>it le jaarverslag getuigde niet van groot succes; men was :iiet te gelukkig geweest in de keuze van een Inspecteur, wien men zelfs ontslag heeft moeten geven en in wiens plaats werd aangesteld de heer N. C. Duijn. Hoewel liet ledental niet afnam, mag er toch op worden aan gedrongen, dat de leden de bepalingen beter nakomen, opdat er met meer vrucht gewerkt en daardoor meer voordeel behaald kan worden. De vereeniging telt thans 45 leden. Uit dc rekening blijkt, dat de ontvangsten hebben Ik dragen 89,10, de uitgaven 107,405, zoodat er een uadeelig saldo is van 18,30°doch hierbij dient te worden opgemerkt, dat de subsidie over 1908 nog niet is ontvangen. De rekening wordt onder dankzegging goedgekeurd, waarna wordt voorgelegd de begrooting voor 1909, sluitend met 137 voor ontvangsten en uit gaven. Naar de te ontvangensubsidie zal deze bc- grooting door het bestuur worden gewijzigd. Bij de verkiezing van bestuursleden wordt herkozen de heer Jc. van Slooten, gekozen de heer P. Kant, ter wijl tot voorzitter wordt aangewezen de heer Jc. Blom, die onder aandrang der vergadering voor een jaar die functie aanvaardt. Vervolgens wordt voorgelezen en besproken de be schrijvingsbrief voor de Algem. Vergadering Donder dag a. s. te Alkmaar te houden. Na rondvraag wordt de vergadering door den voor zitter onder dankzegging voor opkomst en medewer king gesloten. Dinsdag hield de heer van der Wal van Heemstede zijne aangekondigde lezing alhier voor een 40-tal belangstellenden. In aangenamen, oorspronkelijken vorm hield spreker een gezellige rede over Paardenfok kerij in 't algemeen en die van Nederland in 't bijzon der. Ontegenzeggelijk gaf hij zeer behartigenswaardige wenken, waarnaar de houders met alle aandacht luis terden. Onze vroegere plaatsgenoot de heer F. Koster, thans onderwijzer te Pati, is tot hoofd der school benoemd te Djoewana, Semarang. De afdeeling Schagen van den Bond voor Staatspen- sionneering had den 9den een prachtigen propaganda- avond. De groote zaal van het N. H. Koffiehuis was licht bezet met het doel te luisteren naar de rede van den heer Frans Netscher, die in warme bewoordingen het goed recht van Staatspensionneering bepleitte en opwekte tot aansluiting bij den Bond. De Schager dilettentantenclub „Animpa" voerde na de zeer toege juichte rede op verdienstelijke wijze op het toepasse lijke drama „Te Laat", van W. Tromp, een pleidooi voor Staatspensionneering. De vergadering werd ge leid door den heer Hulsman, voorzitter der Schager af deeling. Voor een geheel gevulde zaal gaf de heer Zaal met zijn „Dameskoor" Dinsdagavond een uitvoering, bi het lokaal van den heer de Waard. Na een achttal zangstukjes, welke over het algemeen goed werden ge zongen, werden wij vergast op een blijspelletje „De Ge ëmancipeerde." Hierin werd Lize, de mannenhater, op leuke wijze bekeerd. Na eerst nog vier zangstukjes kregen we tot slot Jorinde en Joringel, een sprookje in operettevorm, ook dit werd goed uitgevoerd. De costumes waren in een woord prachtig. Van de zangstukjes kon ons Marsch- lied en Adieu aux Hirondelles 't meest bekoren. En kele damesleden zouden we aanraden wat meer naar den stok te kijken. De stand der staking aan de fabriek „Bothof" der firma Nico ter Kuile te Enschede, is nog steeds de zelfde. Gisterochtend had ten kantore de laatste loon uitkeerïng plaats zonder eenige stoornis, 's Middags van 3 tot 5 vergaderen de ongeorganiseerden in Con cordia. Den jongen arbeiders werd op het hart ge drukt, zooveel mogelijk werk te zoeken in Duitschland Mocht de uitsluiting doorgaan, dan zullen daarbij on geveer 8000 arbeiders betrokken zijn; rekent men daar bij alle gezinsleden, dan stijgt het getal tot ruim 19.600. Van de „Raadpensionaris Johan de Wit," Algemee- ne Mpij van Verzekering op het Leven en bij Ziekte, gevestigd te Tiel, ontvingen we een prospectus, eener Tuberculose-verzekering. Deze maatschappij wil niet den schijn aannemen on der valsche vlag in de eerste plaats philanthropische doeleinden na te jagen. Zij meende echter wel de maatregelen en den meer en meer algemeen wordenden strijd tegen de tubercu lose te kunnen steunen door de levensverzekering, dien bijzonderen vorm van coöperatie, in dienst te stellen van den in Nederland zoo hoog noodigen oorlog tegen de longtuberculose en wel in den vorm van een verze kerd voorschot (tegen verhoogde premie) op de levens verzekeringspolis, dienende ter bestrijding van de ver- plegingskosten in een Sanatorium en bij onmogelijk heid van opneming in eene dergelijke instelling van de kosten ter meest doelmatige bestrijding der ziekte ten bate van den betrokken patiënt. Een deel van de verdiensten op die posten van le vensverzekering in den vorm van afsluitprovisie (afge scheiden van wat daarvoor als regel aan de vertegen woordigers wordt toegekend) zal telkenjure worden afgestaan aan de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. Rechter, tot vrouw, beschuldigd van dronkenschap: Je wordt veroordeeld tot vijf gulden boete! Beklaagde: Maar EdelAchtbare, ik bezit in de heele wereld geen vijf gulden. RechterZoonu dan zal je twee dagen de gevan genis moeten ingaan. Dat komt er van; als je je geld niet verdronken hadt, dan hadt je nu je boete kunnen betalen(Hbld.) Te Hillegom zal van 8 April tot 8 Mei a.s. in de Hoftuinen eene tentoonstelling gehouden worden van bloeiende bolgewassen in perken. Deze tuinen zijn aan gelegd in oud-Hollandschen zoowel als in Franschen stijl en beplant met groepen coniferen uit de beroemde kweekerijen te Aalsmeer. De laatste boot van den veerdienst StavorenEnk- buizen, welke te Enkhuizen gewoonlijk des avonds te 9 uur aankomt, is Maandagavond eerst te elf uur aan gekomen, waardoor de reizigers de aansluiting op de treinen misten. De stationschef liet te middernacht nog een extra-trein loopen naar Amsterdam. De ver traging der boot was een gevolg van het vele drijfijs in de zee, waardoor een der raderen defect was ga raakt. De boot heeft ook nu nog erg met het ijs te kampen. Te Gouda is bij den 23-jarigen schipporsknech A. Bezem een geval van pokken geconstateerd. De lij der, die ziek uit Rotterdam was gekomen, is itaar de barakken overgebracht. De Elburger boot, Vrijdag van Amsterdam ko mende, geraakte in de buurt van Elburg geheel door het ijs ingesloten. Door den storm van Vrijdagavond hoopte zich veel ijs om de boot opeen. Pas gistermorgen waagde de bemanning het over de- ijsschotsen naar land te komen. Van proviand voor zien en met eenige versterking ging men terug, terwijl getracht zal worden, een vaargeul naar de haven t>. hakken. Met het oog op de groote ijsmassa's geen ge makkelijk werkje. Naar aanleiding van een bericht onder het opschrift „Een zwendelcombinatie", voorkomende in het dagblad „De Telegraaf" van 4 dezer en in „De Courant" van 5 dezer, zijn door de in dit bericht vermelde personen te Enschede maatregelen genomen, ten einde een straf vervolging in te stellen tegen de uitgevers dezer bla den, op grond van laster. Baldadige inbrekers. De heer F. K. Trippelvitz te Driebergen, die in de jongste dagen te Amsterdam vertoefde, kreeg gister ochtend bericht, dat een paar deugnieten in zijn wo ning barbaarsch hebben huisgehouden. Door een ruit tt verbreken, kwamen ze in kelder en keuken en vin gen aan alles te bemorsen en te vernielen. Dat mooie werkje zetten ze voort in salon en huiskamer, waar zelfs de electrische kroon werd afgerukt. Op zolder werd carbit gevonden en aangestoken! Gehoord op straat. Een Amsterdamsche parapluiekoopman spreekt Ken je krijgen voor niks 'n parapluie als je zoogladben om 'n heel klein raadseltje op te lossen. Voor niks hoor! Het is heel gemakkelijk! Luister maar! Het is 'n beest, het is withet heeft 4 pootenhet kan niet loopen en het springt zoo hoog als deuze Westertoren! Niemand zin in 'n parapluie voor niks? Niemand? Zal ik 't dan maar zeggen? Nou? Een dooie schimmel. „He die spring niet!" „Neej deuze Westertoren immers ook niet!" Naar Amerika. Dr. Frederik van Eeden is wederom voor 3 maanden naar Amerika vertrokken. De'drank. Op last der justitie te Heerenveen, die te Noordwoldc een plaatselijk onderzoek instelde, waar het lijk van de erica 50-jarige vrouw E., in oen sloot gevonden wor'd, is door geneesheeren het lijk beschouwd. Het resultaat was, dat aan geen misdaad moet ge dacht worden. De vrouw was zeer zenuwachtig; men wil tengevolge van gebruik van sterken drank. Benoemd bjj den dienst der gemeentewerken, voors hands voor der tijd van een j ;ar, tot verver I. G. M. G. L minera en tot opperman J. Nierop, beiden wonende alhier. In den gisteren vermelden uitslag van de veiling, Maandag ten overstaan van Notaris Mr. A. P. H. de Lange gehouden, zijn in sommige namen fouten g slopm A Manheim moet zjjn H. Mtnh im A.S insmeet *jjn D. StinsJ. de Riat mo t ijjn D. de Riat; M. van Dam moet zijn E. van D*m B J Boersen moet zijn W. J. Bjersen. Va-.wege het gewest N Holland van het Nederl Gymnastiek verbond, zal er den 14 ien Februari alhrêr, onder hoofdleiding van den heer F. J. Verlaan in het gymnastiek lokaal van de R H. B. school een voor turnersles worden gehouden. De openbare leeszaal en boekerij werd gedurende ie maand Januari bezocht door 1300 heeren en 129 vlames, samen 1429. Ter vergelijking deelen we mede, dat in denzelfden tjjd de openbare L38szaal en Biblio theek te Zutphen werd bezocht door ongeveer 1650 personen, van wie meer dan 200 vrouwelijke. Een blnnenbranoje. Djor den onderbraudnmester Van Djjk is gister middag in den tijd dat het werkvolk was gatn schaften, een binnenbrandje gebluscht in de werk plaats van den heer Ypma aan de B-eedstraat. Waar schijnlijk is een mand krullen, die zeer dicht bjj de te heet opgestookte kachel stond, eerst in brand ge raakt en heeft zich het vuur van daaruit verder verbreid. Agenda. WOENSDAG: Schietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, nieu we Doelen. Symphonieorkest, repetitie, 's avonds 8 uur, nieuwe Doelen. Repetitie Kinderkoor Kruisverbond, 3 uur, Diligen tia. Repetitie Kruisverbond, 8 uur, Diligentia Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, t1/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Seher- merhorn. Zangschool „Zanglust," 69 uur, Christ school. S. D. A. P. ledenverg., 8 uur, „Voorwaarts." DONDERDAG: Repetitie „Bilderdijk," Harmonie. Doopsgezinde Kring, 8 uur, Central. Kegelclub „Alles om," 8 uur, Diligentia Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/, uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaasheid 8 uur, oefeningsavond, gem. gymnastieklokaal. Gem. Koor Nieuw Leven, 8 uur, Unie. Vrouwenclub, vergadering, 8 uur, „Voorwaarts", Openbare Vermakelijkheden. WOENSDAG: Mann. zangver. Orpheus en kinderkoor, Zang en Vriendschap, openb. uitv. 8 uur, Harmonie. DONDERDAG. 17e Oushoorn-Concert, 8 uur, „Harmonie". ZATERDAG Gymn. ver. „Tumlust," uitvoering, 8 uur, Harmonie. „Trouw moet blijken," uitvoering, 8 uur, Diligentia. Voorzitterde heer G. RIPPING, Burgemeester. Secretaris de heer C. D. DONATH. Tegenwoordig 17 leden. De notulen der vorige vergadering worden onveran derd vastgesteld. Mededeel ingen. a. dat is ingekomen een schrijven d.d. 30 Januari 11.. van Mr. II. Boelmans ter Spil], houdende verzoek om ontslag als lid van het college van curatoren van het gymnasium. De heer- Uiten bosch wenseht naar aanleiding van dit ontslag enkele vragen te doen, en daarbij een opmerking te maken naar aanleiding van 't schrijven van den minister van Binnenl. Zaken betreffende de benoeming van den heer Boas. De Voorzitter zegt, dat alleen de ontslag aanvrage aan de orde is, en hij het niet goed vindt de twee zaken met elkaar te vermengen. Doet men dit, dan krijgt de zaak meer het karakter van een interpel latie. De heer Uitenbosch kan bij de rondvraag de zaak ter sprake brengen. De heer Uitenbosch is het daarmede niet eens. De heer Pot vindt dat men deze zaak na afhan deling der agenda moet bespreken. De voorzitter brengt in stemming ,of den heer Uitenbosch het. woord zal worden verleend. Het verlof daartoe wordt met 11 tegen 2 stemmen gewei gerd. Buiten stemming bleven de heeren Dorbeck. Meienbrink en Boelmans ter Spill. Het gevraagde ontslag wordt daarna eervol ver leend. De heer Dorbeck zegt er prijs op te stellen dat er in de notulen wordt opgenomen dat hij in zake het .uitslag buiten stemming blijft. De heer Dorbeck houdt zich buiten stemming. b. alsvoren, een schrijven d.d. 27 Januari 11. no. 1 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit van 30 December II. no. 3, tot het voeren van een rechtsgeding (in verweer) contra H. Banning. Voor kennisgeving aangenomen. c. alsvoren, een schrijven dd. 28 Januari 11. no. 69 van hetzelfde college, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 13 Januari 11. No. 35 tot goedkeuring dei' verordening, regelende het heffen van schoolgeld voor het onderwijs op de Avondschool oor handwerkslieden. Alsvoren. d. alsvoren, een schrijven dd. 20 Januari 11. No. 48 van hetzelfde college, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 6 Januari 11. No. 42 tot goedkeuring der verordening op het heffen van wik- en weegloonen. Alsvoren. e. alsvoren, een schrijven dd. 3 Februari 11. No. 20 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeur- ie 3de suppletoir kohier van den hoofdelijken omsjag. dienst 1908. Alsvoren. f. alsvoren. een sehrijven van Mej. M. Eshuis, hou- nde flankbetuiging voor do verhooging barer jaar wedde. Alsvoren. g. alsvoren, een sehrijven dd. 4 Februari 11. van Dr. N. Boas, houdende dankbetuiging voor zijne tijdelijke benoeming tot leeraar aan het Gymnasium. Alsvoren. h. alsvoren, een schrijven dd. 1 Februari 11. van den heer II. J. Vonk, houdende het verzoek om ontslag als lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs. Het ontslag wordt eervol verleend onder dank betuiging voor de bewezen diensten. i. alsvoren, een schrijven dd. 8 Februari 11. No. 567 van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houden de bericht, dat de benoeming van Dr. M. Boas tot tij delijk leeraar aan het gymnasium wordt goedgekeurd. Voor kennis geving aangenomen. De verordening tot aanwijzing van de plaatsen wel ke jaarlijks gedurende de kermis kunnen worden ver pacht, wordt onveranderd goedgekeurd. Over de verplaatsing van het Rijkstelegraafkantoor en stichting van een gebouw voor rijkskantoren ont staat eenige discussie. B. en W. stellen voor een gebouw te stichten voor 51800, en dat te verhuren voor 2754, zijnde bere kend naar 4 van de kosten van aankoop van den grond en van 5,8 van de stichtingskosten voor den tijd van 30 jaar. De heer van Buijsen wenseht de huursom te bepalen cp 3019, zijnde berekend naar 4 van de kosten van aankoop van den grond en van 6,5 van de stich tingskosten. De nader te bepalen hoogere huursom bij eventueele vergrooting van het gebouw eveneens te be palen op 6,5 (B. en W. stellen voor 5,8 van de uitbreiclingskosten. De heer de Groot kan zich met het voorstel van B. en W. in geenen deel vereenigen. De heer Van den Bosoh is voor het geamen deerde voorstel men moet zich niet te zeer laten dwingen door het rijk. De heer Dorbeck sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen. De beide wethouders stemmen alleen voor. Het amendement van den heer v. Buijsen wordt ver worpen met 11 stemmen tegen. Voor stemmen de bee-

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2