BLOOKERS DAALDERS CACAO; IJshakken een Keuken- en een Tweede Meisje, Ruys' Tandpoeder Ruys' Mondtinctuur N.V. Mij., „Alkmaar Racket". N.V. v.h. HERMs. COSTER &ZOON, VOO lil) A MC9. - O - 3. in verschillende modellen en prijzen. neemt niets anders dan de Breek met de sleur; drink in plaats van koffie, véél goedkooper, véél gezonder, altijd goed. Feuilleton. Geëx. Tuinbouwkundige. De vc.rstelbane Zooals ook wij vergeven De Amerikaansche Schrijfmachine f 190— f 195.— N.V. Herms. Coster Zn., Postdienst Texel—Nieuwediep. ZOMERDIENST aanvangende 1 Maart 1909. Levende Deelden. Gebouw Waakt en Bidt. Levende Beelden. GROGTE BIOSCOPE-AVOND. Si BLEEKERSLAAN BIJ DE HEILOOËRPOORTALKMAAR, Belasten zich gaarne met den aanleg van: Villatuinen. I I I Boomgaarden. Kerkparken. Begraafplaatsen. 10 ct. per doosje, 75 ct. per flacon. le Klasse populaire met s t o f k a p. m. kap en plank. U sp^.egra frca f 100.— en hebt beter typewerk, icïat vlugger gereed is, op uw kantoor dan tot nu toe. Geen andere machine is zóó eenvoudig en zóó gemakkelijk. Royal Typewriter Co., New-York. Agenten voor Alkmaar en O. Voordam C 9, Alkmaar. Telef. Interc. No. 3. Vraagt besehrgving. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van TEXEL: 415*640 815 - 11 - [fj 250 6 uur. Van NIEUWEDIEP: 515 725 930 1215 - T 415 - 7.30 uur. Personen tarief le kajuit enkele reis 15 cent. 2e kajuit 10 cent. DINSDAG 2 MAART 1909, aanvang 8 uur. ^STILLES Gil WUOROH Hoofd Agent H. LINNEWIEL Dépèts Nadere inliohtingen worden gaarne verstrekt. een groot PAKHUIS met ruim ERF, in de Mos- terdsteeg. Te bevragen bij Firm* HOLSMULLER. VAN nni - hu verslijten nooit, kunnen gedragen worden ook aan schoenen zonder hakken, en zijn afdoend voor altgd, vernieuwing van vilt kost bjjna niets. GEVRAAGD te HEEMSTEDE lo. Mei LOON f 12 0.— en f 1 0 0.—WASCUGELD f 2 6.— en VERVAL. Fr. br. letter K., G <hrs. BREDERODE, Hurl m. Vtrirggbaar bij Ficrna Schouten, Huijfbrouwersteeg J. A B>sR, Payglop; Jb. Brouwer, KoorstriatTh. J. Groothuizen, Schoutenstr. firma Nierop Siothouber, Lang str. M j. M. Schrieke, P„yglop; Ceutraal-Apotheek, Mient Mej. J. M. Schilling, Spoorstr. 15fl ma Ansing Mesman, Achterstr. Qez. Kaan, Lang^ati. J. J C. Wolteriog-Waekers, Verdronkenoord L. Bijloos, Lange- straat M. Olie. Huigbrouwersteeg A. G. Blauw, Zil- verstraatE. Himms-lr ich, Hekelstr»af. ROMAN VAN W. HE1MBURG. Naar het Duitsch. 15) Zonder een woord te spreken, trad de jongeman de sterfkamer binnen en liet haar in angstige spanning achter. De predikant kwam van het raam terug, wierp een verbaasden blik op Caroline, die in haar zwart zij den japon als een eigenzinnig kind op haar stoel zat, en nam naast haar plaats. Weder doodsche stilte. Plotseling sprong het hondje van mevrouw Rhoden jankend uit zijn mandje, kroop onder een stoel en op het zelfde oogenblik trad de dokter binnen en zeide dat het afgeloopen was. De predikant ging naar Caroline toe en vatte haar hand om haar naar de sterfkamer te geleiden. „Kom mede daar waar uw plaats is, lief kind," zeide hij op beslisten toon, „op dit oogenblik behoort ge te zijn aan de zijde van uw man." Zij liet zich haast willoos over den drempel geleiden. Zeer spoedig kwam zij terug. Aeh juffrouw Maaszen, laten wij naar huis gaan wij kunnen hier nu toch niet van dienst zijn." Ik zag haar eenoogenblik aan en vroeg mij af wat ik in haar geval gedaan zou hebben en toen dacht ik: „Ach, zij heeft misschien gelijk, eerst na de begrafe nis bij haar man te willen blijven; de smart heeft ook haar rechten en wil niet verstoord worden." En toch wie had hem beter kunnen troosten dan zij, die zooeven de belofte had afgelegd hem in lief en leed met raad en daad bij te staan. Heeft zij het recht hem in dit droevig oogenblik te verlaten?" „Aeh, haast u als je blieft wat," klonk haar harde stem. „Zooals ge wilt," antwoordde ik en na een paar Royal Standard, woorden tot den predikant, volgde ik haar. Zwijgend reden wij ,veg op dien stillen morgen. Toen wij ons huis naderden nam juist onze koetsier de guir lande van de huisdeur weg, die ter eere van de brui loft was aangebracht. Haast onmerkbaar rilde Caro line. In haar ruisehend gewaad ging zij het huis in en de trap op, ik volgde haar, vermoeid en zoo somber ge stemd als ik in lang niet geweest was. Zoo ging ik naar mijn slaapkamer. Daar zat Johanna in een morgenjapon op mij te wachten; zij had een doek om het hoofd. „Wat is er gebeurd, kind?" vroeg ik. „Ach niets! Toen u weg was voelde ik mij erg naar en ik ben gevallen, anders niets. Hoe gaat het met de oude mevrouw tante?" „Zij is overleden Johanna, en George en Caroline zijn getrouwd." Zij gaf geen antwoord. Toen ging zij langzaam naar haar eigen kamer, draaide zich nog eens om toen zij op den drempel stond en zeide„Kan ik u ook hel pen, tante Anna?" „Dank je kind, ga maar naar bed." Het was vier uur in den morgen, een prachtige och tend. Ik deed de luiken in haar kamer dicht en dekte Johanna toe. Toen ging ik ook nog een uurtje rusten. Om zes uur was ik al weer op de been en toen ik fluisterend met Juuske in de keuken stond te bepraten wat wij toch doen zouden en hoe wij alles aan de gas ten zouden meedeelen en aan den zwakken mijnheer Nordman, kwam Johanna de trap af; zij zag zeer bleek en scheen jaren ouder geworden te zijn, dat lieve kin dergezichtje. „lk kan toeli niet sfnpen tante, ik heb zoo'n lust om eens in den tuin te gaan," zeide zij terwijl zij de hand tegen het voorhoofd drukte. Zij kwam naast mij staan aan het keukenraam en haar oogen liet zij weiden over het gras schitterend van dauw en den appelboom, die nog kaal was met duizend dikke knoppen. En plotse ling begon zij zoo bitter droevig te schreien, zij sloeg de armen om mijn hak, en drukte zieh tegen mij aan alsof zij bescherming wou vragen voor haar groot ver driet. Haar borst hijgde, ik nam haar op en droeg haar bijna de trap op, naar haar kamertje, waar ik haar tot Vertrekt op Zon- en Feestdagen te 10.20 uur. lederen Zondag van 30 Mei tot 6 September en den 2den Pinksterdag. f Met Wesselman's Electro Universe Patern Cinematograph. Levensfeiten, Drama's, Zie- en Volkst&fereelen zullen u le ensgroot worden voorgesteld in prachtvolle lovende beelden. Wil men waarljjk iets schoons en iets goeds zien, gaat dan naar deze prachtvolle voor stelling. ENTREE 25 CENTS. Kindervoorstelling Levende beelden (aanvang half 6) toegang 71/2, ct., begeleiders 15 ct. 7* IHIUutioii uria*mai qu IrrtUhon. T Indien gij hoest GERAUDEL PASTILLES te Arnhem. Nierop Siothouber, Langestr. 83, Alkmaar. bedaren trachtte te brengen. En toen sliep zij in, af-' getobd als zij was, een diep slaap, zooals een kind kan vinden, wanneer de zenuwen bitter geschokt zijn, en ik ging naar de kamer van den heer Nordman om eerst hem en daarna aan de gasten het gewichtige nieuws mee te deelen. Een paar weken na het huwelijk van Caroline ging ons leven weer zijn gewonen g-ang. Het was een prach tige Juni-maand; de tuinprijkte in vollen luister en als de avond begon te vallen hoorde men het liefdelijk gezang der nachtegalen. Johanna was zeer stil; ze sliep 's nachts slecht en als wij wandelen gingen, hing zij zwaar- aan mijn arm. Dokter Zanker noemde het bloedarmoede, dat kwam wel eens meer voor in het voorjaar. Zij glimlachte en nam trouw haar staaldrup- pels. Eens op een dag, het was ongeveer vier weken na haar huwelijk, kwam Caroline ons een bezoek bren gen. Wij hadden haar nog niet gezien; de jonge echt genoot was haar een week na het overlijden van zijn moeder komen halen om haar op Groot-Zülla te instal- leeren. Zij was wanhopig van ai wat er te doen was; ja, ze had gerekend op een druk huishouden, maar dit ging haar verwachting toch verre te boven, want de huishouding was schandelijk verwaarloosd. Wel, wel, wat een lichtzinnigheid! het zou een heelen tijd duren voordat zij eenige orde in dc zaken had gebracht. Ge lukkig liet George haar geheel vrij, hij bemoeide zich niet met het huishouden. Trouwens hij had zelf ook genoog te doen. Böhme, de oude opzichter, bleef, tot 1 Juli; dan kreeg hij zijn volle pensioen, dat had haar schoonmoe der zoo gewenscht. Nu, als ze zoo met haar, Caroli ne's geld omsprongen, dan zou het ook niet lang duren of de boel was op. 't Is bespottelijk zoo'n verkwisting. Vier personen van het dienstpersoneel had zij den dienst opgezegd, de oude kamenier, een kamenier had zij volstrekt niet nuodigeen paardenknecht, de uitstekende keukenmeid en het tweede kamermeisje. Dc huishoudster kou immers best koken als zij mee hielp? Neen, weg er mee, zij stoorde zich niet om al die lange gezichten. De bovenste verdieping^ had zij dadelijk laten slui ten, dc meubels waren voorloopig ingepakt met kamfer en de snuisterijen en andere snorrepijperijen verplaatst of in de kasten neergezet. Wie moest anders overal stof afnemen? Zij hadden werkelijk plaats genoeg be neden, de tuinkamer, George's kamer, de eetkamer en dc salon, en voor zichzelve had zij genoeg aan een klein kamertje met één raam naast de provisiekamer; daar kon zij precies zien wat er cp de plaats gebeurde. Twee rijtuigpaarden en een coupé stonden gereed om verkocht te worden; twee paarden was rijkelijk genoeg' genoeg voor hen beiden en George had nog een rij paard bovendien; en hij kon fietsen als hij lust had. Zij kwam even kijken hoe het hier ging. George zou haar komen afhalen. Overmorgen vertrokken zij naar Berlijn, niet bij wijze van huwelijksreisje, maar totaal alleen voor zaken; zij moesten een dorschmachine en een stoomploeg koopen. Tk keek haar aan en dacht: hoe houdt de arme man het uit, hij die zoo ontzettend veel op heeft met al wat mooi is. Caroline vertelde ons dit alles toen wij koffie zaten te drinken onder den lindeboom; zij zag er volkomen tevreden uit, werkelijk met een blosje op de wangen. Zij verloochende den boerenaard van haar voorouders niet, zij had er echt pleizier in flink de handen uit de mouw te kunnen steken. Zij haalde zelfs op dit oogen blik een handwerk uit een zak dien zij meegebracht had, een grove katoenen kous. „Hij lieoft zulke dunne dingen aan, precies spinrag", zei ze. „Na twee dagen is de hiel er door; dat kan niet als men buiten woont, die zijden kousen moet hij maar afwennen." Caroline bleef tot vijf uur, toen stond zij op. „Geor ge komt zeker niet meer," zei ze, „het zal wat laat ge worden zijn, hij wou met den houtvester en Böhme de dennenaanplanting' gaan bekijken Ik heb hem aange raden in Berlijn de leverantie ts zien te krijgen van kerstboomen; dat geeft een massa voordeel. Nu dag lieve menschen, o ja vader, ik'vergat u te vragen uit naam van Rhoden of u lust hebt Zondags om de veer tien dagen bij ons te komen eten. Hij wou eerst zeg gen iederen Zondag, maar dat vond ik beter van niet, men moet niet overdrijven vindt u ook wel?" (Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 4