I GIERPOMPEN Nette bediening. Lege prijzen. BUITENLAND. Vraag en Aanbod. N F F Al) VERTEN TI'EN. Water- en Stalpompen. Gesmeed IJzeren Buizen zonder naad. Landbouw-werktuigen. Dijk. Alkmaar. Dijk. fijnste en sierlijkste modellen. BouttiS 16 Sultan de waakzame. T BRANDKASTEN. KLUISDEUREN. EEN GROOTE HOND, INRICHTING VOOR HET TWAALFVOUDIGHVDROLISCH BUIGEN UIT EEN STUK De beste pompen van den tegen- woordigen tijd. Onverslijtbaar. Duurzaam. Spelend lichte gang. Opbrengst 300 Liter per minuut. Gepatenteerde inrichting om de pomp ledig te laten loopen. Verstopt nimmer. ^Levering op proef. In verschillende afmetingen tegen prijzen vanaf f 20.—, bij den vertegen woordiger voor Nederland Vraagt Prijscouranten. Dagelijks nieuwe ontvangst rail dit schaak ontgaat ons. Toch zouden wij hem ook aangebracht hebben omdat, zonder dezen, Pe6 aan zijn plants gebonden wsh door het dreigend pf4+. Eawij rinden dit beslist niet fraai omdat naar onze meening aan eiken witten officier zooveel mogelijk vrijheid van beweging moet gegeven worden. Toch druiseht de zw. pion op f4 feitelijk in tegen de wetten der economie en zijn er weder anderen, die daar meer waarde aan hech ten. Ziedaar nu een dier schijnbaar onnoozele quacsties, die al heel wat geschrijf en gewrijf in de probleemwe reld teweeg hebben gebracht. Want de schending der economie is een keerpunt. Doch daarover meer in een volgende rubriek. Gemengde Mededeeiingen Levensbeelden. August Strindberg heeft het een en ander uit zijn leven verteld. Het loont de moeite even naar hem te luisteren, zoodat we aan zijn verhaal het volgende_ont- leenen Alles wat ik als kind beleefde- maakte een sterken in druk op mij, want ik was overgevoelig, zoowel voor het lijden van mijzelf als voor dat van anderen. Men waag de het bijv. niet mijn broertjes en zusjes te slaan, als ik het hoorde of zag: ik zou in staat zijn geweest de menschen te lijf te gaan. Onbillijkheden en onrecht vaardigheden krenkten mij dusdanig, dat ik op den leeftijd van zeven of acht jaren reeds zelfmoord wilde plegen. Ik schreide overal om en men gaf mij dien tengevolge een leelijken bijnaam. Waarheidsliefde en rechtvaardigheidsgevoel waren mij aangeboren; maar men noemde mij eerzuchtig als ik er tegen op kwam als iemand met minder verdien ste dan ik voorgetrokken werd, en men noemde mij wraakzuchtig, als ik iedere'onbillijkheid niet dadelijk vergat, terwijl anderen ze mij nimmer vergaven. Om een richtsnoer voor mijn eigen handelingen te vinden, hield ik steeds anderen scherp in het oog. Wat ande ren zich veroorloofden, was, meende ik, ook mij ge oorloofd, doch dat was niet juist: men was steeds strenger tegen mij. Ik was geenszins zonder gebre ken, ik loog een paar malen, uit vrees, uit lafheid, uit schaamte; kreeg evenwel zulk een gewetenswroeging dat ik het spoedig niet weer deed. Tot de eerste van mijn grooteTC leugens werd ik gedwongen doordat ik de schuld van een ander op mij nemen moest. Maar eens zeide ik een onwaarheid alleen in een duivelach tige gril of ingeving, welke ik niet verklaren kan. Ik stal immers ook fruit, maar merkwaardigerwijs was mijn verklikker mijn medeschuldige; en nog onver klaarbaarder was het, dat ik hem niet verklikte, om de schuld van mij af te schuiven. Waarom ik dat niet deed, weet ik niet, want zoo buitengewoon edelmoedig was ik nu juist ook niet. Misschien schaamde ik mij voor den verklikker, want ik vond zijn daad klein, daar hij zelf evengoed fruit gestolen had. Toen mijn moe der mij bang maakte en over politie en rechters sprak schrok ik verschrikkelijk, ook al omdat men om een paar pruimen zoo streng kon zijn. De sterkste indrukken van mijn jeugd zijn natuurlijk de dood van mijn moeder en de komst van mijn stief moeder binnen het jaar. Dat was onbeschrijfelijk! Mijn moeder had nooit veel van mij gehouden, zij verwendde anderen van ons, maar ik treurde om haar, had het gevoel, als was bij haar verscheiden de ver wantschap met vader en de broers en de zusters ver broken ja, als was ik van het gelieele menschengeslacht vervreemd. In mijn vader zag ik steeds een vijandelij ke macht en hij hield ook niet van mijHet was niet aangenaam jong te zijn. Maar genoeg daarvan.Tot voor korten tijd bracht ik den dag aldus door: Ik stond om zeven uur op (kan niet langer liggen blijven, want dan begint het bed ondermij als het ware te branden). Zette mijn eigen koffie, ging uit om mijn morgenwandeling te doen, want de ochtend geeft ons zoo iets als jeugdige kracht, als, in zekeren zin, (Een hondsche lijdensgeschiedenis.) buitengewoon w&ttke&nm, te koop aan geboden. Nadere inlichtingen aan het BUREAU VAN BIT BLAD. Bovenstaande advertentie heb ik onlangs in do Alk- maarsche Courant geplaatst. Om buitenlezers de moeite te besparen zich tot het -bureau van de courant te moeten richten, deel ik thansmede, dat ik, de steller der advertentie, in het Payglop No. 31 woon en dat ook de meid last lièeft om mogelijke liefhebbers mede te deelen het adres van Sultan. Ik heb n.l. den „waakzamen Sultan" in den kost ge daan aan het andere einde van de stad en gevoel me als eerlijk man verplicht het „waarom" mede te dee len. De eventueele kooper van Sultan zal later niet de kans hebben me voor de voeten te gooien, dat hij een kat pardon, een hond in den zak heeft gekocht. Ik weet dat ik 'laarbij om zoo te zeggen, mezelf in het licht sta maar de waarheid boven alles! „Hoe vind je mijn hond", vroeg me op een goeden dag een bekende, toen ik hem toevallig in den Hout ontmoette en ik inderdaad het reusachtig stuk vee, dat naast hem liep, met nieuwsgierige blikken mon sterde. Ik kon het dier niet negeeren en gaf daarom toe, dat ik het dier bekeek. Toch had ik het liever geloo chend en volkomen onverschilligheid voor het hostie gehuicheld. „Een prachtdier", ging de ander voort „en waak zaam! gewoon onbeschrijfelijk! Sultan, hoor je dat?" vToeg hij den hond op dreigenden toon, en deze begon dadelijk onheilspellend te grommen, hoewel er eigen lijk geen enkele aanleiding was om zich nijdig te ma ken. „Zie je", zei mijn geleider opgewekt, „een waak zaam dier het let op alles!" Dat was beslist juist, want dadelijk daarop begon Sultan verwoed te blaffen, omdat in de nabijheid een onschuldig muschje neer- fladderde. Natuurlijk vloog het diertje dadelijk weer op en de „waakzame hond" hield werkelijk twee minu ten later ook met blaffen op. „Wat n kerel hè?" prees zijn baas en voegde er bij: „En hoe bevalt je zijn kleur?" Z'n kleur beviel me heelemaal niet. Was het wel een kleur? Ik geloof het niet. In elk geval een mis kleur een mengsel van eenige soorten geel vuil- bruinachtige streepen goorgeel en ja, wat nog meer hm, laten we zeggen, hij had een kleur als een internationale straathond. Alles bijelkaar had het üier geen mooi vel 1 Ik zou zijn kleurschakeeringen wel wat graag wat nader onderzocht hebben, maar ik vertrouwde hem hij a 1 te waakzaam mijn aankijken hin derde hem hij knorde alweer. „Heb je den hond allang?" vroeg ik wat bevreesd, want het bestie merkte dat ik van hem sprak en loens- de met wantrouwende blikken naar inij. „Sedert eergisteren antwoordde de baas van Sul tan. „Een prachtik koopje, kost maar 40 gulden!" „Hij is weggegevenantwoordde ik en nam af scheid van mijn kennis en „meneer zijn hond", die wedergeboorte, 's Middags is de dag al half voorbij en 's namiddags is hij vuil, ik zou haast zeggen ongescho ren. Als zij, die lang slapen, eens wisten wat ze ver liezen Na een uurtje of anderhalf kom ik weer thuis en wee dengeen, die me dan aanspreekt! Omhiddelijiv be gon ik te werken, onafgebroken door tot twaalf uur en voortdurend tabak rookend. Dan is het voorloopig ge daan, ga ik slapen, open, lees en schrijf brieven, .slaap weer, ben te moe om te eten, vast daarom tot drie uur, ook uit berekening, omdat de maaltijd mij dan beter smaakt. Dan eet ik: een croquetje met één borrel, scep, vleesch (of visch), een half fleschje bier. Anders niets, geen koffie, 's Zondags drink ik wijn, om de stem ming, want wijn smaakt me alleen in gezelschap of als er een bijzondere aanleiding is. Vervolgens neem ik een flinke middagslaap (dat heb ik van mijn twaalfde jaar af gedaan), sta om zes uur op en moet het ver schrikkelijke probleem oplossen, hoe ik mij den tijd tot tien uur alleen kan verdrijven. Dikwijls speel ik piano, ben evenwel geen pianist doch timmer er maar zoo'n beetje op los, zooals ik het van me zelf geleerd heb. Wat ik lees? Ik heb juist Walter Scott weer met veel pleizier gelezen, Victor Hugo met nog meer en Dickens met niet minder genoegen. Toen ik eenige ja ren geleden beu was van de overbeschaving las ik alle romans van Marryat en kreeg den indruk, dat deze man wel heel gelukkig moet zijn geweest. Couranten heb ik in geen anderhalf jaar gelezen. Men krijgt daar door een bree<Jeren kijk op hetgeen in de wereld ge schiedt, omdat men niet afgeleid wordt door allerlei beuzelarijen. Van de groote gebeurtenissen verneem ik iets in een weekblad en dat is mij voldoende. Andere genoegens ken ik niet. In de café's durf ik mij niet meer te vertoonen sedert mijn persoon veler aandacht trekt. Van mijn jeugd af aan was ik schuw en thuis gevoel ik me het prettigst. Ik heb geen hoog denk beeld van de menschen, ik houd niet bijzonder van hen en dat verlangen ze zeker ook niet, want wij zijn niet menschlievend, hetgeen ik soms betreur, maar dikwijls heel goed vind. Tegen weloverlegde slechtheid, tegen opzettelijk liegen, tegen verfijnd leedvermaak verzet ik me nimmer, maar daartoe is eigenlijk ieder mensch verplicht. I KX8JQ3K*NnimC PAAXSiiltTÏc. 1'iL- Tfl.tr. ktri - Goedkooj er dan Holl.IJ. Spoor zelf. 7 cent per 100 K.G. j ven de loods (sta tion! naar huis. Vrijmaken van buitenl. zendingen. I Expeditie. Van I5 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. I B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. rpe koop: DRIE-KWARTEN en 2 HALVE PRAMEN, waarvan één nieuw. Tevens nier ve «n gebruikte SCHUITJES. Te bevragen bij J. BRUIN, St. Panera s. Aan 't zelfde adres HUIZEN en BOUWTERREIN te koop. l?-u Burgerwaschvtouw vraagt beleefd 1 2 WASSCHEN. Adres te bevragen bureau dezer courant. |?GMOND AAN ZEE. Bonds-Luuchroom-Restaurant. Plats'^ du; Jour van 12 tot 2 uur, f 0.60. Restau rant a la carte den geneeien dag. Dagelijks veieche Saucijzen- en Amandelbroo< j-s, Appelbollen, Gebakjer. Aanbevelend G. S. GROENEWOUD, Hofleverancier. juist weer een proef van zijn waakzaamheid aflegde door eenige vallende bladeren van de boomen woedend aan te blaffen. „Het is heusch ongezellig hier in huis. Alle buren zijn op reis en wij zijn thans samen, behalve h^t dienstmeisje, alleen in het gekeele huis." Zoo sprak mijn vrouw, drie dagen na de bovenstaan de ontmoeting, terwijl zij de krant weglegde, waarin ze weer een moord uit roofzucht, twee inbraken en een aanranding op klaarlichten dag bestudeerd had. „Ik sidder van angst zoolang' je niet thuis bent „Onzin", antwoordde ik, „je hoeft hier toch waar achtig niet bang te zijn." Daarmede was de zaak voor ditmaal afgedaan, maar den volgenden dag las mijn vrouw weder eenige be angstigende verhalen en begon hetzelfde liedje op nieuw, om den derden dag er weer mede voor den dag te komen, wat vrouwen in die gevallen eigen is. Toen werd ik nijdig. „M'n hemel, wat moet ik er dan wel aan doen?" knorde ik, „moet ik soms een bewaker huren, die je dag en nacht met geladen revolver bewaakt „Natuurlijk", pruilde mijn vrouw, „een zwakke vrouw behoeft jullie, lieeren der schepping, maar een kleine opmerking te maken, die niet aangenaam is of dadelijk is zij prijs gegeven aan spotternij." „Schei toch uit. Ik spot niet", antwoordde ik opge wonden. „Zeg me dan ook wat je wilt geef ma een wenk Maar dat was al niet meer noodig. Op hetzelfde moment kreeg ik een idéé, daar kwam me mijn kennis voQr den geest, die met „Sultan den waakzame", placht te wandelen. Wat nu riep mijn vrouw, toen ik plotseling mijn hoed greep en de deur uitstormde. Maar ik gaf geen antwoord en liep het huis uit. Een half uur later kwam ik met Sultan terug. Hij had in dien tijd van baas verwisseld en was mijn onbe twistbaar eigendom geworden en verplicht zijn geheele waakzaamheid aan mij en mijn gezin te wijden. Het was als volgt gebeurd: ik had mij zoo onbevan gen mogelijk bij mijn wandelenden kennis aangesloten en tegen zijn viervoetigen geleider de grootst moge lijke onverschilligheid in acht genomen. Ik sprak van het weer, van de regeeringspolitiek, van de dienst boden-ellende, en kwam eindelijk langs groote omwe gen op Sultan. De eigenaar van het prachtstuk keek me even snel van terzijde aan en een eigenaardige glans lichtte in zijn oogen. „Ik zou ook wel zoo'n hond willen hebben", bracht ik zoo onnoozelweg in het midden en keek daarbij uiterst opmerkzaam een anderen kant uit, alsof daar dingen van groot gewicht gebeurden, terwijl er toch absoluut niets te zien was. „HmDaarop zou wel een weg te vinden zijnant woordde hij snel, dat ik hem verbaasd aank eek. Hij deed echter of hij er niets van merkte en zei„Ik ken je zoo goed als een dierenvriend, dat ik aan niemand liever dan aan jou het mooie dier gun!" Eu, de schoonheid van Sultan imponeerde mij hee lemaal niet maar zijn waakzaamheid! i 1 je den hond dan verkoopen?" vroeg ilc schuch ter. „Als ik jou er een plezier mee kan doen:", ant woordde hij, „aan een ander zeker niet!" „1 raatjes dacht ik; „hij zal waarscR jnlijk geld noodig hebben". En hardop vroeg ik: „'En /gevraagd in het Magazijn „de Pxassge" een M LOOPJONGEN. Zaadmarkt 64. T BURKUNK. Baarstraat, hoek Ged. B aio sloot A 13b, blijft zich beleefd aanbevelen voor de bediening van Diners, Soupers, enz., alsook tondzeggT vtn geboorten en vriendenbood bij overlijden. "Mevrouw Dr. SLEESWIJK t„ Bloemendaal v r a a g t met M.-i eene DIENSTBODE ais meid-alleen, met behulp van loopmeüje en werkvrouw, loon f 120, wascbgsld f 26. e koop te Bergen (N.-Heen VERGUNNING en een BOUWTERREIN aan de Groote Dorp straat bij J. BLANKENDAAL. e koop 2 beste GASLAMPEN met dubbele brar- der», geheel compleet, voor elk redelijk bod. Te bevragen P»yglop No. 9. yILVERPEL KIPPEN. Uitstonde legators. Broed- eieren te koop k tien ce:.ts per stuk bij S. LA.- KEMAN te Stompetoren. og steeds verkrijgbaar uit het V*t. P.jik ke- k«nde Soiiboonen, Spercieboonen en echte Miir zer Zuurkoo'. Uitgewogen buagroentfn Snij!» ener, Sr-er- cieboomn, Spinzzie en Andijvie tegen roccu-refrer.de p-iizen Aanbevelend G. W. v. d. POL, Schoutenst-axt fruithandel K, v. d. POL, Ridderstraat, T-i-f. 211 Ksapsche Peror, Pruimen en Perziken. Aan- (kaar sche Appelen en versch gestoomde Sausjes. rui than dei ROELOF v. d. POL. Laat 169. Voorhard-m Kaspsche Perer, Pruimen en Per ziken, Fransche Tomaten en Druiven. 1 VAN DER. HOEK, Achteratraat, is steeds ouim voorzien van gebruikte Ledikanten, Fornuizen en Kachels, Verder ja adres voor alle soorten Lond en Tuinbouwgoreedacisappen. C DE VRIES, Koopman, Kaetgrstcht 7, t.o. de Stads- werf, besteedt de hoogste waarde voor ge dragen Mannen- en Vrouwenkleederec. Inkoop var. Huisraad en Inboedels, Rijwielen, Nasum&chiuer, Flegschen. hselo KruikeD, enz. Aan huis te ontbieden. T^ruithaudel K. v. d. POL, Ridderstraat Tel. 211 Verkrijgbaar Kaapache Annans.*, Hollandsche Kiopïla en rijpe Tomaten. PRIJSCOURANTEN en ATTESTEN OP AANVRAGE. NICO VAN VUURE ZAADMART 78 ALKMAAR. Fabriek en Magaziin vraag je er voor?" Ik kon daarbij de gedachte niet van me afzetten, dat hij me „snijden" zou. Maar ik vroeg hem in mijn hart om vergiffenis toen hij antwoordde: „Nu, wat hij mij gekost heeft, 40." Dat vond ik aardig van hem, maar ik wilde nu door zijn onbaatzuchtigheid mij niet laten beschamen en bood hem nog 10 als vergoeding voor onderhouds kosten. „Geen kwestie van!" riep hij, „dacht je dan dat mij deze kosten niet rijkelijk vergoed worden door het ple zier, dat ik van het dier heb gehad?" Eu zoo betaalde ik 40 en hield Sultan aan den halsband vast, tot zijn oude baas, die zich overigens vlug en zonder omzien verwijderde, aan mijn blikken onttrokken was. Daarop bracht ik Sultan zegevierend naar huis, terwijl mijn zakdoek als ketting dienst deed. Aan mijn vrouw kon ik het verloop van de gelukkige gebeurtenis niet zoo rustig mededeelen. Dat liet Sul tan niet toe. Hij had bij zijn binnenkomst een Ja- pansch poppetje ontdekt, dat hem waarschijnlijk niet beviel en hij blafte tegen het grimmig bruine gezicht zoo verwoed, dat ik slechts onder uiterst bezwarende omstandigheden en met groote tusschenpoozen bij stukjes en beetjes aan het woord kon komen. Ten slotte slaagde ik er in het verhaal te beëindi gen en ik had den hartroerenden dank van m'n vrouw in ontvangst te nemen De Chineezen moeten een verschrikkelijke doodstraf toepassen. De veroordeelde misdadiger krijgt eenige bewakers bij zich, die hem, wanneer hij wil gaan sla pen, zoo hinderen, dat hij geen oogenblik kan rusten. Op den tienden dag is de ongelukkige gewoonlijk na genoeg krankzinnig den veertienden dag overleeft hij niet. Mijne vrouw en ik hebben bewezen sterkere zenuwen te bezitten, want wij leden die kwelling 3 weken lang. De waakzame Sultan zorgde daarvoor perfect beter dan duizend Chineezen. Wij sloten sedert den dag, dat wij zoo gelukkig waren in zijn bezit te komen, geen oog meer. Lieve hemel, wat hebben we door de heillooze waak zaamheid van het bestie al niet doorgemaakt. Het eerst viel daaraan het zwakke dienstmeisje ten offer. Ze was 4 jaren bij ons, wat zeer lang is; zij had de zeurigheid van mijn vrouw en mijn heftigheid met ge duld verdragen, maar tegen de waakzaamheid van Sultan hield zij maar 8 dagen stand. Op den negenden dag was zij reeds zoo nerveus, dat wij haar op aanra den van den dokter moesten ontslaan. Haar toestand was begrijpelijk. Zoo gauw de bel ging, ja, als het meisje maar over den gang sloop flink stappen durfde zij allang niet meer brak de „waakzame" in een waanzinnig geblaf los, alsof hij zoojuist een ver- sehrikkelijken misdadiger ontdekt had. Zoo behandel de hij ook den slagersjongen, den melkman, den brie venbesteller, ja zelfs de krantenlooper. Deze was z. i. beslist rijp voor het schavot, wat hij telkens te kennen gaf door een afschuwelijk Boe-oe-oe-oe! Boe-oe-oe-oe 1 „Een toon, die een steen vermurwen, maar een mensch razend maken zou." De krantenlooper en de melkboer zeiden dan ook den lijfden dag reeds, dat zij geen voet meer over den drempel wenschten te zetten. Toen spraken we met hen af, dat zij de te leveren waren om den hoek van de deur op de drempel zouden deponeeren en ons daarvan door een extra ruk aan de schel zouden waarschuwen. Het gevolg hiervan was, EnHeeningsVorrlchhing DR.G.M. Heu verbesserrtsSaiiq Ventil D R.G.M Ohinstede bezit alle goode hoedanigheden die de koopers kunnen vtrl*ng--n. van de dat dikwijls de melk was opgedronken en de krant weggenomen of dat de melk er verbazend blauw en dun uitzag en de kranten wel eens erg gelezen schenen. Ook moest het meisje 's morgen en 's avonds meer dan 40 keer naar beneden hollen omdat onze buurjongens de bovengenoemde afspraak hadden opgemerkt en ons door hun bellen opschrikten. En dat was allemaal nog niets wanneer het maar geholpen had. Maar op alle personen, die dagelijks bij ons kwamen beproefde Sultan doorgaans met goed ge volg zijne waakzaamheid, zoodat ten slotte ook het nieuwe dienstmeisje „last van d'r senufen" kreeg en vertrok. Het verschrikkelijke dier was waakzamer dan 10 anderen en kreeg minstens iederen dag zes aanvallen van die beruchte waakzaamheid. Eens lag hij in een erapaud op mijn studeerkamer uren lang naar een buiten staande kar te loeren. Plotseling wordt hij waarschijnlijk niet lekker, hij krijgt het idee, dat de kar gevaarlijk is voor de gemeenschap en vliegt door het raam, de vensterruiten verbrijzelend. Een slagers jongen die juist voorbij fietst, wordt omgerend, in het voorbijgaan in zijn been gebeten en toen verwisseld voor het bakje met knakworst, gehakt, lapjes enz. dat over de straat vloog. Het gevolg was natuurlijk een groote oploop. De jongen gilde als een bezetene en danste steeds door op één been in het rond. Toen kwam er een agent van politie, waarop ik het geraden vond naar buiten te gaan eri de schade te vergoeden. Voor het ontbijt van mijn hond betaalde ik 2.34, voor de beet in het jongensbeen een rijksdaalder, die het jammergehuil deed verstommen. De agent heweer- de iets van „beter vasthouden" en trok af, door de straatjongens nagejouwd. Zulke gebeurtenissen beleefde ik overdag, maar dan de nachten. Laten we daarover liever zwijgen, laat ik u niet vertellen hoe het losslaan van een deur, het pie pen van een venster, de stap van een voorbijganger, de wind in de schoorsteen de waakzaamheid van Sul tan opwekte en hem een geluid deed uitstooten, zoo schrikbarend, zoo vreeselijk, dat wij er eene nachtmer rie van kregen en dat de buren tot vertwijfeling bracht. Eén post bracht ons 45 klaagbrieven en bedreigin gen met politie en justitie en na 14 dagen bekende mijn vrouw dat ze liever zes inbraken had beleefd dan deze vreeselijke en huiveringwekkende waakzaamheid. Den 25sten Augustus kwam onze huisbaas van zijn reisje terug, den 27sten had hij ons de huur opgezegd en den 29sten verlieten we het huis, waar we negen jaar gewoobd hadden. De laatste heldendaad van Sultan, voordat we hem bij een dierentemmer in den kost deden, was dat hij tegen den verhuiswagen zoo te keer ging, dat de paarden op hol sloegen en onze meubels in een diepe gracht deponeerden. Ik heb niet overdreven en misschien zijn er men schen, die niet bang zijn voor Sultan is er onder de lezers een kooplustige voor dezen waakzamen duivel, dan herhaal ik, dat ik hem goedkoop, zeer goedkoop van de hand wil doen. Onder ons gezegd ik geef hem zelfs cadeau, en als het op een paar gulden mocht aankomen dan

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6