i\l* STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar, VOOR HOEST EN BEVATTE KOU. Amsterdamsche Beurs, BUITENLAND. Telegrafisch Weerbericht Benoeming. Voetbal. iStalen luxe motorboot. Uitvoering „Bllderdljk." burgerlijke stand Nieuws uit Hoorn. IJ*. Noordhollandscb Landbouwcrediet Gemengde Mededeelinge L 8 t B f Bf rirbfee. 'O-Va 98 781* 2£% MA9KT8BRICHTBK. Met ingang van 1 April a.s. is benoemd tot onder wijzeres aan de Christelijke School alhier Mej. M. Tak van Sint-Pancras. Het Noord-Hollanclsehe elftal dat in den binnen kort te Leeuwarden te houden wedstrijd zal uitkomen, zal morgenmiddag op het terrein aan de Zandersloot een wedstrijd houden tegen Alcmaria Victrix I en II. Alhoewel de spelers van dit elftal elkander in het spel onbekend zijn zal A. V. een zwaren dobber hebben, daar do tegenpartij toch is samengesteld uit de uit verkoren spelers van Noord-Holland. De wedstrijd belooft dan ook zeer interessant te wor den. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de fir ma W. F. Stoel Zoon alhier, zijn dezer dagen met goed gevolg te water gelaten: Een stalen luxe-motorboot, genaamd „Nederhorst" lang 24 voet, met zoeklicht en teakhouten kajuit op het vóórschip. De boot is voorzien van een 8Y2 P- K. 2 cylindrigen motor en gebouwd voor rekening van den Hoogwelgeboren Heer Baron van Lynden van Ne derhorst te Nederhorst den Berg. Een stalen motorkruiser genaamd „Oldesloe", lang 42 voet. De boot is voorzien van een 9/10 P. K. 2 cylindrigen motor en bestemd voor de vaart op de Zui derzee en Eriesche wateren. Deze boot is gebouwd voor rekening van den Weleerwaarden heer Ds. II. Ba- kels te Sint Anna Parochie. De lijst van besturen van vereenigingen. In de courant van a.s. Zaterdag zullen we de lijst van besturen van Alkmaarsche vereenigingen opne men althans liet begin, want de lijst is zoo lang, Jat we er niet voor kunnen instaan, dat zij dadelijk in haar geheel in de courant verschijnt. Blijkens de heden weer ingekomen opgaven zijn er nog altijd secretaris sen in gebreke gebleven, die toch prijs stellen op de vermelding van hun ver een i ging het kan dunkt ons trouwens voor hen en voor hun medebestuursleden niet anders dan onaangenaam zijn, indien in de lijst van verschillende vereenigingen, waaronder vermoede lijk wel zijn die hetzelfde doel beoogen als de hunne, de samenstelling van hun bestuur geen plaatsje heeft gekregen. Zullen ze dus over him nalatigheid allicht spijt krijgen, bovendien stellen ze anderen, die later te vergeefs naar het bestuur van hun vereeniging in de lijst zoeken, teleur. Om deze redenen willen we nog gaarne de gelegen heid tot inzenden der namen nog eenige dagen open stellen. Maar daar het samenstellen van de lijst veel tijd vercischt, kunnen we den termijn niet lang meer maken. Vóór Woensdagavond moeten de opgaven ons bereikt hebben. En bij voorbaat verklaren we, dat we hiervan niet kunnen afwijken, dat van later ingekomen 'opgaven geen nota wordt genomen, tenzij het verzuim voldoende wordt gemotiveerd. Dus tot Woensdagavond kan men nog opgaven voor de lijst van besturen van vereenigingen inzenden, maar dan ook beslist niet meer. niet terugkomen, doch mij veroorloven even stil te staan bij hetgeen de heer Verhoeff laatstelijk aanvoert. Hij zegt, en te recht, dat de gemeente in 1807 eene subsidie aan het weeshuisbestuur verleende van 85000, voor welk geld een nieuw huis is gebouwd. Nu vraag ik of eene subsidie in eens van 85000, ten behoeve van de gezamenlijke weezen. niet geheel over eenkomt met een jaarlijksche subsidie van 3400. Want men moet wel in het oog houden, dat voor de gemeente en hare instellingen geen balans wordt op gemaakt. Ik heb mij dan ook in geenendeele verstout den heer Verhoeff te wijzen hoe hij een balans moet opmaken en gaarne neem ik aan, dat hij mij in dat op zicht de baas is. Maar ik heb zelfs van geen balans ge sproken. Veel minder heb ik een „boekhouders-systeem" ontwikkeld. Hoe zou de balans van een weeshuis-ad ministratie er moeten uitzien? Slechts de linkerzijde zou beschreven, de rechterzijde blanco zijn. De ge meente en hare instellingen houden geen koopmans boeken; van een winst- en verliesrekening en van een balans is geen sprake. Wat het weeshuis aangaat heeft men slechts te vra gen naar de gebruikswaarde. En nu zou het onredelijk ziin aan het weeshuis een mindere gebruikswaarde toe te kennen dan vóór 40 jaren. Het heeft inderdaad geheel dezelfde bruikbaarheid. In cijfers uitgedrukt vertegenwoordigt deze eene som ineens van 85000 of een jaarlijksch bedrag van 3400, welke over de ge zamenlijke weezen moet worden omgeslagen om te ge raken tot de kennis van de kosten hunner huisvesting, waarvoor de heer Verhoeff niets in rekening bracht. Waren er 170 kinderen in het burgerweeshuis als in 1807 bij eene bevolking van 7999 zielen, gelijk uit de archieven blijkt, dan zouden de kosten van huisvesting lier wees uiterst gering zijn. Nu hun getal slechts 23 is, moeten de kosten van huisvesting per wees veel te hoog worden geacht, gelijk door B. en W. is betoogd. Nog moet ik doen opmerken dat ik de ingezonden stukken van den heer Verhoeff volstrekt niet heh aan geduid als afkomstig van een deskundige, wiens ad viezen en uitspraken bitter weinig waarde hebben. Ik heb gezegd en herzeg, dat, als de heer Verhoeff zijne in het openbaar geuite beschuldiging van „zoovele fi- nanciëele gemeentelijke stroppen" niet-waar maakt, in het openbaar, zijne lezers hem stellig voor zulk een „deskundige" zullen houden. Met dank voor de opname, Uw Dw. DONATH. Mijnh'er de Redacteur Naar aanleiding van het bericht voorkomende in Uw blad van 6 dezer inzake „Drankwetkwestie" te Bergen neem ik de vrijheid als mijn meening te kennen te ge ven dat uw berichtgever wel eenigszins voorbarig is geweest. Door verkoop mijner zaak (of liever van mijn huis) ven-alt mijn vergunning niet. Ik meen toch op grond van art. 25 der Drankwet mijn vergunning U kunnen verplaatsen. 1 M. de Redacteur dank zeggend voor de plaatsing. Hoogachtend, JACOB BLANKENDAAL. Oranjefeesten Tot heden is nog geen melding gemaakt van het feit, dat de commissie voor de Oranjefeesten besloten heeft het programma uit te voeren ongeveer 10 dagen na de te verwachten gebeurtenis, bij voorkeur op een Dinsdag of Woensdag. Gaarne vestigen wij er nog eens de aandacht op dat de kaarten voor de uitvoering van Bilderdijk op Don derdag a.s. vanaf Maandag a.s. te verkrijgen zijn bij de heeren Jb. Lutterot, M. Kater, W. G. E. Valk, G. W. v. d. Veen en H. Bossert. Uitbreiding eener zaak De heer J. van Til, meubelmaker in de Boterstraat alhier heeft zijn winkel uitgebreid met den winkel, eertijds in gebruik bij de zegelmaatschappij. Die uitbreiding komt aan de zaak zeer ten goede, de ruimte voor het uitstallen is veel vergroot, zoodat een volledig ameublement in stijl, een groote verschei denheid van buffetten, étagères, crapouds en andere meubelen hebben er thans naast elkaar een plaats kun nen vinden, en men heeft gelegenheid voorwerpen van handwerk en het fabriekswerk met elkaar te vergelij ken. Deze étalage loont dan ook de moeite van bezichti ging. Agenda ZATERDAG: Excelsior, repetitie, groote zaal, Diligentia. Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Alkmaar, verg. 8 uur, Central. Ned. big. en tab. bew. bond, afd. Alkmaar, huish. vergadering, 8Ya uur, Voorwaarts. ZONDAG Excelsior, repetitie, groote zaal, Diligentia, 10 uur. Alg. Ned. Typ. Bond, openb. cursusverg., lezing 3 uur, Central. Mannenkoor, Oranjefeest, repetitie 1 uur, Unie MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/, uur, Harmo nie. Teekengenootschap „Kunst zij ods doel," teeken avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Kegelclub „Alcmaria Victrix," 8 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/. uur Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, #Y, uur. Alkm. Tooneelvereeniging, rep. 8Y, uur, v. Twis'k. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 78/„ uur Graanhandel. Znngv. „Nieuw Leven," repetitie voor heeren. 8 uur, café Central. Ondertrouwd: 12 Maart, Sebo Coruelis Jo- hannnes Tuijmelaar alhier en Aaltje Bijlsma te Zwolle. Leonardus Johannes Folkers alhier en Sophia Fek- kes te Groningen. Geboren: 12 Maart, Margaretha Adriana, d. v. Wittebrood Oerhardus Tromp en Marijtje INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Het strekt den heer Verhoeff niet tot eer, dat hij r.u weder terugneemt zijne erkenning van de haast on vergeeflijke vergissingen, waaraan hijazich in zijn stuk van Maandag 1.1. heeft schuldig gemaakt. Ik was zoo vrij hem daarop in de courant van Dinsdag met nadruk te wijzen, waarvoor liij mij in zijn stuk van Woensdag dank betuigde. En nu, in uw nummer van Vrijdag, doet hij weer alsof hij geene groote vergissingen heeft liegaan, alsof zijne beweringen van den beginne af on- v oerwaarde ijk geloof verdienden en blijft hij spreken van een „abuis, door B. en W. gemaakt, waarvan ik toonde. de onredelijkheid in het nummer van Donderdag aan- Het zij zoo, M. de R, Ik zal op het voorafgegane Vergadering van den Gemeenteraad van Alkmaar op Woensdag 17 Maart 1909, 's nam. 1 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een gemeente-controleur. (Bijla ge no. 24). 3. Benoeming van een leeraar aan de gem. nor maallessen. (Bijlage no. 27). 4. Voorstel van B. en W. in zake de oprichting van eene openbare Handelsschool. (Bijlage no. 11). I 5. Alsvoren, betreffende het maken van een riool door het Jaagpad, met uitmonding in het N.-H. ka naal. (Bijlage no. 12). 6. Als voren, tot wijziging der verordening voor de Burgeravondschool. (Bijlage no. 13). 7. Als voren, tot het overnemen van grond langs de Nieuwpoortslaan. (Bijlage no. 14). 8. Alsvoren, tot het zenden van een adres aan H. M. de Koningin, in zake Burgerdagschool. (Bijlage no. 15) 9. Alsvoren, tot verbouwing van de Meisjesschool. (Bijlage no. 16). 10. Alsvoren, tot vaststelling van het plan van uit breiding der gemeente. (Bijlage no. 17): 11. Voorstel van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen, in zake wijziging van eenige politie-verordeningen. (Bijlage no. 18). 12. oorstel van B. en W. tot opheffing der onbe woonbaar-verklaring van perceelen in Schelphoek. (Bijlage no. 19). 13. Als voren, tot vaststelling van een verslag in zake het verstrekken van schoolkleeding enz. (Bijlage no. 20). 14. Alsvoren, in zake het heffen van marktgeld op de Znterdagsche markt. (Bijlage no. 22) 15. Als voren, betreffende het heffen van hoof de- lijken omslag. (Bijlage no. 23). H>. Motie van den heer M. TJitenbosch. (Bijlage no. 2»5) 11 Als voren, tot vaststelling van een suppl. kohier der belasting op de gebouwde eigendommen. (Bijlage no. 26). 18. Voorstel van B. en W. in zake de rechtspositie van de verpleegsters in het Stads-ziekenhuis. (Bijlage r.o. 28). 19. Behandeling van reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag. Moeder Seigel's Hoest Balsem is een verzachtend ge neesmiddel voor hoest, heeschheid ontstoken keel, asthma, bronchitis en verdere borst- en longaandoenin gen. Het verlicht de hoest en doordat het de aandoe ning der teedere weefsels van keel en luchtpijp ge- neest, geneest het eveneens de ontsteking. Moeder keigels Hoestbalsem wordt reeds gedurende ruim 40 jaren met vrucht in de geheele wereld gebruikt. „Sedert jaren reeds was mijn man lijdende aan een slechte borst, gepaard met zoo hevig hoesten dat hij s nachts bijna niet kon slapen. Hij had ook last van slijmvormmg op de borst dat zich dan vast zette, ten gevolge waarvan hij bijna geen adem meer kon halen he.t Eebniik van alle mogelijke middelen die geen ian alle hielpen, zoodat wij reeds aan zijne genezing wanhoopten, kocht ik een flacon Moeder Seigel's Hoestbalsem en reeds na het gebruik van één flacon, geregeld ingenomen, was een merkbare verlichting in den toestand van mijn man waar te nemen. Thans nu dit schrijf is mijn man volkomen genezen en ge voelt, hij zich een geheel ander mensch, dank zij Moe- aer Seigel's Hoestbalsem," aldus schrijft ons Mejuf frouw J. Beset, Schoolstraat 165, Roosendaal, in dato 30 December, 1908. Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten f 1.50 per flacon of recht streeks van de eigenaren, A. J. White, Ltd., Damrak 28 30, Amsterdam. Toezending volgt franco na ont vangst van postwissel. De Rotterdammerboot probeerde gistermorgen zee te kiezen. Hoewel ze begeleid werd door een ijsbreker waren de pogingen te vergeefs. P Hedenmorgen was door den Westenwind het Hop grootendeels vrij van ijs. Aan den horizon zag men eenige botters hun bedrijf uitoefenen. U. d. I.*W. v. O Gaarne maken we van de gelegenheid gebruik, ons geboden, reeds voor het verschijnen van het beschrij vende programma voor de a.s. gymnastiekfeesten, daarvan het één en ander mede te deelen. We doen dit èn om de feestvierende turners èn om dat we de overtuiging hebben, dat in onze stad Hoorn nog veel te weinig aan de edele sport gymnastiek wordt gedaan. We weten er zal kracht uitgaan van de a.s. feestuit- voering, hopen we, dat de vereeniging er veel vruchten van zal mogen plukken. Wanneer strak die velen Parkwaarts zijn gegaan, er zullen sommigen onder hen zijn, die in hoofdzaak zich door het bal voelen aangetrokken, anderen zullen het meest aantrekkelijke zien in de beeldgroepen, in welker opvoering de feestvierende vereeniging een specialiteit mag worden genoemd; maar velen ook zul len gaan om de „gymnastiek." Nu, de laatsten zullen in het eerste gedeelte van den avond een groote vol doening vinden; maar de eersten (al hebben ze bij het heengaan naar de uitvoering ook gedacht: „ter I wille van het bal en de groepen wil ik mij de opoffe ring getroosten ook naar het turnen te kijken") zullen zich ook voelen aangetrokken, tot die vaak zoo gemin achte gymnastiek, die dien avond in zoovele vormen voor hun oogen zal worden vertoond. Al duurt elk nummer van het programma kort, ieder oordeelend toeschouwer zal moeten toegeven, dat de gymnastiek niet alleen de spieren staalt, maar dat ze veel wijder strekking heeft. Ze verwaarloost geen deel van het lichaam, ze ontwikkelt het gevoel voor orde en tucht, ze wekt zelfvertrouwen en versterkt den moed en het schoonheidsgevoel. Er zullen door de a.s. uitvoeringen zieltjes gewon nen worden, ongetwijfeld. En wanneer dan daarna ,.U d. I .W. v.0." de eerste stappen zet op den weg, die haar zal leiden naar haar gouden feest, dat dan die weg door nog meerderen zal worden bewandeld. Dat die tweede „Opmarsch" van „U. d. I." dan door dichter drommen zal beginnen, dan de eerste is geëin digd, doordat velen van de a.s. feestuitvoering de over tuiging hebben medegenomen, dat de gymnastiek voor lichaam en geest, beide, een heilzaam middel is. We zeiden het reeds, het programma biedt, ook in het gymnastisch gedeelte, groote verscheidenheid. We zullen slechts kort zijn om zulks aan te toonen. Na de „opmarsch" zien we de hoofdafdeeling een drietal vrije oefeningen uitvoeren; met orde-oefenin gen komen de jongste aspiranten ons bezighouden. De dames en meisjes van „Allebé" volgen met toesteloefe ningen, waarna op de maat der muziek de oudere as piranten gereedschapsoefeningen uitvoeren. Aan de toestellen paard, hooge brug en hoog rek, werkt vervolgens de hoofdafdeeling. Dan komt de meisjesafdeeling van „Allebé" ten tooneele om stokoe- feningen met muziekbegeleiding uit te voeren. Spring oefeningen worden vervolgens door de aspiranten ge daan. Een zeer aangename afwisseling zullen de dames I van „Allebé" geven met haar boven-muziekrei," samen gesteld uit orde-oefeningen, afgewisseld met vrije oefe ningen, verbonden tot een rythmisch geheel. Ten slotte komen eenige der meest geoefende leden der hoofdaf deeling een drietal vrije oefeningen uitvoeren. Tot zoover over het gymnastiek-gedeelte. Over de beeldgroepen behoeven we na hetgeen we reeds schreven, niet lang te spreken. Men ga ze zien I Wij voor ons hebben de zekerheid, dat „U d. I." in deze zich zelf zal overtreffen. Maar nog dezen raadlees te voren de beschrijving, geleverd door den ook in dit opzicht zeer bekwamen heer Staalman, voorkomende in het programma. Moge het bovenstaande strekken om velen op te wek ken mee te vieren het zilverfeest van „U. d. I. W. v. O." Roland Holst werden 5477 stemmen uitgebracht, waar van 68 van onwaarde, 264 blanco; 415 tegen en 4730 voor. Voor punt B„ waarbij uitgesproken wordt dat de I ribiuie behoort te worden opgeheven werden uit gebracht 5464 stemmen, waarvan 79 van onwaarde, 270 blanco, tegen 773, en voor 4336 stemmen. Voor punt C„ het royement der drie Tribuneredac teuren werden uitgebracht 5468 stemmen, waarvan van onwaarde 74, blanco 342, voor 3712 en tegen 1340. SPOORWEGVERBINDING HOLLAND-BELGIë. AMSTERDAM, 13 Maart. Naar men ons mededeelt heeft men ten opzichte van de verbetering van de spoorwegverbindingen tusschen België en Nederland een plan ontworpen voor een electrische spoor welke loopen zal tusschen Knocke (België) en Breskens. De ze lijn zal de voornaamste plaatsen in de omgeving en op dit gebied gelegen, aandoen. ITET OPENBAAR OPTREDEN DER NIEUWE SOO. DEM. PARTIJ. De nieuwe Soc. Dem. Partij zal in de groote steden openbare meetings organiseeren met de heeren Dr. H. Gorter. Mr. M. Mendels en D. J. Wijnkoop als spre kers. De eerste vergadering heeft te Amsterdam plaats op Woensdag 17 Maart in Plancius, terwijl Don derdag 18 Maart te Utrecht. Zondag 21 Maart te Rot terdam wordt opgetreden. WERK LOOZENBETOOGINGEN TE M1DWOLDE. GRONINGEN, 13 Maart. Ook te Midwolde hielden gisteren de werkloozen ten getale van ongeveer 70 een optocht. De burgemeester bood hen aan keien te la ten verbrijzelen, doch zulks werd niet door hen aan vaard. Opgave van het Voordam, C 12—13, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. 12 Mrt. 18 Mrt, NEDERLAND, 76i* 8ed Werkel. Schold BUITENLAND. Bulgarije Tebekslerning Brestliö Funding Mexico bums 1. fepwe odtenrijk Jan. Juli Rusland Hop* Consol 1906 1894 6e Eu. pCt »y 6 5 6 i 4 4 e 4 6 4 Predikbeurten. 14 Maart 1909. Groote kerk. Voormiddag te 10 uren, Ds. van Doorn. Namiddags te 121/2 uren, Geen dienst. Avond te 6 uren, Ds. G. Koning, pred. te Enkhuizen. Lutliersche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Scliarten. Woensdagavond 8 uur, Zendingsrede. Remonstrantsche Gemeente. Voormiddag te 10 uren Ds. Tenvogt. Doopsgezinde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Zantinge. Avond te 5 uren, Ds. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie. Voormiddag te 10 uren, R. R. Posthuma, Evangelist. Avond te 6 uren, Geen dienst. Woensdag 17 Maart. Avond te 8Y2 uur, Zendingsbidstond. Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bk. pCt. 4 Noordhollandscb Grondcrediet 4 Mederl. Keadetrautscsmppij resc. aand, div U»rg« *n Moor» an Cultuur Vorstenland» Winstbew. Wsstereuiker A'dam. Lacgkat Idem pr*f. i 0 A'data. Serdang 8'ndjav Deli Batavia Den-Mastschepplj L»ngkat ïabak A Msdan N. Asafcsn tabak Rottsrda» Dell 3tne&'r ah Tabak-Mij. Eob. Mij. t. expi, v. Petroleum tfotars Én lm. Sumatra Palembang r P«rl»k Petroleum-Mii, ■Aoid-Pariak. Radjang Lebong Grest Gobai- Amalgamated Copper Cy. "Steele Comm. r t Car A Foundry Comm. Aaierlh. Stoonsv.-Mij. Marina Conr». Preferent f Pern Ccsaw. Preferent f De Engelsehe marinebegrooting is bijna 36 millioen gulden hooger dan verleden jaar. De begroo- ting neemt aan dat van 4 schepen van het Dread nought-type, zes gepantserde kruisers en twintig tor- pedovemielers en een aantal onderzeeërs die een half millioen zullen kosten in dit dienstjaar de kiel zal worden gelegd. Van 2 Dreadnoughts wordt de kiel ge legd in Juli in plaats van zooals gewoonlijk aan het eind van t jaar, van 2 in November. In Duitschland heeft de schrijver van het geruchtmakend boek over Prins von Bülow en den Keizer, de heer Martin een aanklacht ingediend tegen :11e bladen die zijn boek critiseerden op een wijze die hij beledigend acht. Als getuige dagvaart hij prins on Liilow en verschillende hooge ambtenaren. Uit de Vereenigde Staten wordt gemeld, dat liet nieuwe Kabinet het optreden tegen de trusts niet wil overhaasten en de begonnen procedure in een groot aantal gevallen wil schorsen, omdat de bewijzen te zwak zijn om een veroordeeling te doen verwachten. In de mof. In een Berlijnsch warenhuis werd een mevrouw ge snapt, die drie zijden blouses gestolen en in de mof verborgen had. Een onderzoek leerde, dat zij een Ame- rikaansche was, die sinds geruimen tijd in een pension woonde met een meisje, dat voor haar dochter door ging. Ln haar kamer vond men voor ongeveer zes hon- oeril gulden zijden kleedingstukken. HET REFERENDUM DER S. D. A. P. n AMSTERDAM, 13 Maart. Het referendum der S. JJ Ai .heeft thans uitspraak gedaan inzake de drie bekende Deventer-congresbesluiten. Alle drie besluiten verden met overgroote meerderheid bekrachtigd. Voor besluit A„ de oprichting van een marxistisch weekblad onder redactie van den heer F. M. Wibaut en mevrouw 1 Spoorwegleeningen. Huil. IJ*. 8p -Mij. c Mij. tot «xpl. vee Steatsepoorw r Deü spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Gert- v. Couvert Bd. pCt. 4 Denv. «n R. Gr. Gert. A»id, div Erit Comm. Kiukm City BoutkCom. r pref. r Mie. K. Texas G. T. New-York Ontario Norfolk Western Cv., Southern Railway Southern Pacific Union Pacific eert. Wabasl Comm. Rock Island Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikswkas '886 pCt. 4 IWang Dombr. 4ty Premieleeningen. NEDERLAND. Stars Amsterdam 3 108 1081* Gemeente-cred 3 BELGIE, Antwerpen 1887 Sty- HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsieening 1860 5 RUSLAND. 1864 r 5 Koer» van hot geld. Prolongatie 21/g pCt Medndseliagen. Staatsfondsen onveranderd. Russen kalm. Tabakken onregelmatig, slot flauw. Oliewaarden in flauwere stemming. Culturen prijshoudend. Mpnen heel stil. Amerika opende vast, had een kalm verloop en sloot tamelijk vast. naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandech Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT, ln het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 76 .3 m.M. te Valent.ia. De laagste sta d van den barometer is 75). m.M. te Sylt en Kopenhagen VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 4 Maart.) Zwakke tot matigen, noordelijke tot westelijken windver anderlijke bewolki gwaarschijnlijk sneeuwbuien; zelfde temperatuur. 761* 95»* 04V, 481* 881* 95i* 801* 80i* 941* 801* 48 1431* 84.- 149»* .77 986 105 I06t* 725 160 861* 761* 85 879 4091* 400 ito 49 14 i* 85 995 80 88 45% 471* '821* 7% 521* 81* P5 867* 98 210 1021* 104 42% 28 48% 72V 317* 84ia 877/m 15 175 17% 921* 99 88«* 891* 108 1081* 971* '4-1* 159% 355 lOH* 48% 951* 80i* 801* 941* 80% 1781* i47i* 88 60 182 282 104 1081* 728 470 851* 276 831* 878 179% .48 1411* 186 995 80 68 44 47i* 1807* 7% 21.* 8% 841* 1021* 1047/j, 427* 24'8 44 72 401* 44% 1471* 1697* ALKMAAR, 13 Mrt. Aangevoerd 9 paarden f100 a 450, 17 koeien en ossen f 140 a 210,vette kalveren f a per Kg. a ct., 311 nuchtere id. f 6 a 20, 26 magere schapen f 7 a 20,vette scha- Pen f a 0— lammeren f a vette varkens a ct. per Kg., 63 magere varkens f 17 a 26, 136 biggeD, 10 w., f9.— a 13,—,6 bokken en geiten f 2,— a 7.—, 0 kleine bokjes f 0.— a f 0.3396 kop boter, hoogste f 0,80 middelste 76, laagste f 0.65 per kop. Eieren f 3.25 s 3.50 per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2