BINNENLAND. STADSNIEUWS. Tweede Kamer verkiezing. De toestand in de S. D. A. P. De Statenverkiezing te Meerssen. Uit Wijdenes. Uit Koedijk. Uit: Broek op Langendijk Normaallessen. Kennemer Sportclub. van de beschuldiging ambtshalve geen onderhoud met onder twee paar oogen met dr. Boas hebben. De rector heeft voorgeslagen een vergadering van leeraren. Daarmee heeft dr. Boas genoegen genomen en hij zou daar verschenen zijn, als door de emotie van cie laatste maanden en de laatste dagen in het bijzon der zijn zenuwen niet verzwakt waren. Hij is voor de klas tegen de wereld geslagen en naar huis gebracht. Dr. Boas wilde dus wel verschijnen. Maar op advies van een der raadsleden, (mr. D orb eek: van mij) misschien dus wel een rechtskundig advies is hij ge waarschuwd en hem gezegd: gij zult daar alleen staan tegen 10 of 12 leeraren, die IJw directe vijanden zijn. Allicht blijft er in de pers iets hangen van hetgeen de heer Boelmans ter Spill heeft gezegd en daarom meen ik hier even te moeten opmerken, waarom dr. Boas riet in de vergadering van leeraren is verschenen. De voorzitter: Dat is volkomen juist. Het was mij bekend dat de heer Dorbeck adviseur van dr. Boas was. Wij hebben dr. Boas verzocht in de verga dering van het college van B. en W .te komen en heb ben hem gevraagd: Is het juist, dat U geen bijeen komst van leeraren wilt hebben. Ja, heeft hij geant woord, ik wacht den uitslag van het onderzoek af, dat B. en W. hebben ingesteld. Tk heb hierop gezegd, dat B. en W. geen opdracht daartoe hadden ontvangen. Wel heeft een lid de wenschelijkheid geuit, maar reeds meermalen is verklaard, dat hierop niet kon worden ingegaan. Er is dus geen onderzoek aanhangig. Op mijn vraag, van wie hij vernomen had, dat dit wel het geval was, antwoordde dr. Boasvan mr. Dorbeck. Dr. Boas is daarop uitgenoodigd door den rector om te verschijnen in een leeraren-vergadering. vergezeld van den adviseur of de adviseurs die hij wilde. Ik zelf heb in die richting een wenk gegeven, in de hoop dat de vuile wascli in de familie zou worden gereinigd en niet in den Baad zou worden gebracht, kennende het eerlijke, goede karakter van dr. Vorderhake, die, in dien hij van Ongelijk was overtuigd, ridderlijk zijn be schuldiging zou hebben ingetrokken. De heer Uitenbosch: Hoe zal het curatorium onderzoeken of de beschuldiging waar is? De voorzitter: Als curatoren dat niet kunnen doen, hoe kan de Raad dat dan doen? De heer van der Feen de Lille: Ik meen, dat als het onderzoek niet ligt op den weg van cura toren, dat het dan wel ligt op dien van den Baad. Wanneer er een raadscommissie wordt benoemd, dan zullen de raadsleden veel eerder geneigd zijn hun mo tieven mede te deelen, dan wanneer dit moet geschie den aan curatoren. De voorzitter: Als de heer Boas alsnog een klacht indient bij het curatorium en dit is niet bij wille of' bij machte om een onderzoek in te stellen, kan de Raad optreden. Dc heer Pot: Dat kan weer weken of weer da gen duren. Als de acht aanwezige raadsleden, die op dr. Boas gestemd hebben, nu maar verklaren of ze al of niet misleid zijn, is de zaak van de baan. De heer Dorbeck: Ik wil me niet onthouden om over deze voor den heer Boas en voor mij zeer on aangename kwestie in het openbaar het woord te voe ren: Ofschoon tegen mijn zin want ik walg van deze zaak toch heb ik zekere voorliefde om in de openbare zitting te spreken, omdat mij gebleken is dat de zoogenaamde geheime zitting, waarin iemand het onbeperkte vertrouwen in zijn mederaadslid stelt en waarin ik een belangrijk aandeel in de besprekingen heb gehad, door een lid van het college, mijn woorden zelfs verdraaid in het publiek zijn weergegeven. Ik wil in het midden laten of het waar is wat de president curator tegen mij heeft gezegd, alsof opzettelijk geen geheimhouding zou zijn opgelegd. Maar ik wil me tegenover de gemeentenaren verde digen en ik schroom niet te verklaren dat ik met alle eerlijkheid en concientie in deze zaak ben gemoeid. Ik wensch allereerst te protesteeren tegen het ge sprokene door den wethouder ter Spill. Niet op den heer Uitenbosch rust de schuld dat het Alkmaarsche gymnasium in opspraak is gekomen, waardoor de bloei van die inrichting niet is bevorderd. De leeraren zijn door hun houding tegenover een, terwijl het raadsbe sluit waarbij deze was benoemd, nog niet eens koud was geworden, begonnen met het gymnasium in op spraak te brengen. Dat is in de kijkers geloopen en de kinderen op de school merkten het zelfs op. In het waarachtig belang van het gymnasium is de motie ingediend. Lang wil ik er nieV bij stil staan, want het walgt me. Zooeven is reeds opgemerkt door den heer van den Bosch, en ik had ook het dubieuze genoegen dit te vernemen, dat mijn optreden zou zijn het gevolg van een Roomsche actie. Ik walg er van, dat een raadslid uit ons midden dit zijn standpunt bij andere raadsleden heeft verkondigd. Daar protesteer ik ten sterkste tegen en ik hoop, dat steeds wanneer ik als katholiek een zaak zal voorstaan, het gemeente belang dit zal medebrengen. Het pleit niet voor de so liditeit der motieven van het raadslid dat zulk een systeem verkondigt. Onjuist is het, wanneer de heer Boelmans ter Spill betoogt dat de benoeming heeft plaats gehad lijnrecht tegen de adviezen van curato ren, rector en inspecteur. Juist is het, dat de heer dr. Boas is aanbevolen door curatoren tegen intentie van den rector in. Onjuist is het als zou de heer Boas zijn benoemd tegen het advies van den inspecteur der gymnasia in Nederland in. Juist is het, dat de inspec teur wenschte een definitieve benoeming of een tijde lijke. Wenscht gij heeft hij gezegd een defini tieve, dan beveel ik u dr. Boas aan, wenscht ge een tijdelijke, dan de twee anderen. Ik stel er prijs op dit tc verklaren, omdat er een misverstand in het spel is en als voormalig secretaris van het college van cura toren die de voordracht heb ingezonden, kan ik dit be- oordeelen. Waar dit zoo is, daar verwondert het me, dat de heer Boelmans ter Spill de goegemeente tracht wijs te maken, dat het hier maar een relletje geldt. Dat is een besliste onwaarheid, mijnheer ter Spill. Er is verder gezegd, er is geen klacht en die klacht behoort hier in geen geval thuis. Maar er is iets an ders en weer spreek ik uit eigen ervaring. Toen de heer Boas op de meest ignoble wijze op het gymna sium was bejegend, op een wijze, die men niet zou ver wachten van klassiek gevormde menschen, is hij zich komen beklagen bij mij. Ik heb hem aangeraden zich It wenden tot den president-curator. Wat daar is ge sproken, weet ik niet. Mij werd het echter al te bont en toen de zenuwen van den heer Boas de overhand kregen, het bekende incident en het ongeluk plaats had, zoodat hij naar huis gebracht moest worden met een tamelijke wonde, heb ik mij als curator gewend tot het college van curatoren en een onderzoek ge vraagd. Nu zal ik niets zeggen van de motieven welke het: college hebben geleid, want ik heb de vergadering waarin mijn verzoek werd behandeld, niet bijgewoond, maar volstaan met te zeggen, dat mij als beslist is medegedeeld, dat men geen termen vond om in deze zaak op te treden. Ik heb mij niet gerechtvaardigd geacht dr. Boas aan te raden in de vergadering van leeraren te verschijnen. Het ging m. i. niet aan, waar men hem een zeer beleedigende kwalificatie zonder feiten had" toegevoegd, hem bloot te stellen aan de mo gelijkheid dat zijn vijanden hem misschien op nog on- hebbelijker wijze zouden bejegenen. Kennende de min der goede constitutie en het ondermijnde zenuwgestel van den heer Boas, heb ik geen spijt er van, dat ik hem dien raad heb gegeven, mede, omdat de zaak thans is gekomen in een andere faze. Waar zulk een ignoble beschuldiging, het is toch maar geen kleinig heid door list en bedrog, is geweest tegenover een raadslid, waar vijf leden thans reeds hebben verklaard dat zij niet misleid zijn, daar is het geen leeraren- kwestie meer, maar daar is het een eere-kwestie voor do meerderheid van den Raad om datgene te doen dat licht en klaarheid kan brengen. Als mocht blijken dat dr. Boas zich schuldig heeft gemaakt aan hetgeen hem ten laste is gelegd, dan zeg ik: weg met dien leeraar. Maar wanneer mocht blijken dat er een onware, onheusche beschuldiging is gedaan, dan zeg ik: Weg met dien leeraar, die er niet tegen opziet een ander mensch in de goot te trappen. Hiermede acht ik de zaak voldoende toegelicht. Met Ir. Boas ben ik in een onaangename impasse gekomen. Mijn woorden zijn onjuist aan curatoren overgebracht. Kr is een verwijdering ontstaan, maar ik aarzel niet hier openlijk in den Raad te verklaren, dat het nim mer in mijn bedoeling heeft gelegen den president-, curator te krenken. Er is gezegd, dat ik hem als een nul en prul zou hebben gekwalificeerd. Maar ik 3tel er prijs op te zeggen, dat ik de eerste ben die zal er kennen het vele dat voor het gymnasium voor en na de oprichting, door den president-curator is geschied. Nu er een misvatting tusschen hem en mij bestaat, wensch ik uitdrukkelijk te verklaren, dat het er mij absoluut niet om te doen is geweest, hier te krenken den president-curator van het Alkmaarsche Gymna- sium. De heer Boelmans ter Spill: Ik heb een brief ontvangen van mr. Van der Hoeven, die mij tot voorlezing gemachtigd heeft. De president-curator schrijft: „dat op den zelfden dag, waarop dr. Boas zijn lessen l eeft hervat na zijn ongesteldheid, deze zich bij mij als president-curator heeft gevoegd, om zich bij mij te be- l lagen over den leeraar dr. Vorderhake, die hem woor den zou hebben toegevoegd, waardoor hij zich belee- digd achtte. Ik heb dr. Boas toen verzocht om zijne klacht in geschrift te brengen en daarna aan mij te doen toekomen, waardoor het curatorium daarvan kennis zou kunnen nemen en de zaak onderzoeken. Volgens art. 21 lett. d. der Gemeente-verordening van 1 Juni 1904 no .169, waarbij het onderzoeken van klachten van leeraren omtrent elkander en het desge- laden doen van voorstellen hieromtrent aan B. en W., is opgedragen aan het college van curatoren. De heer Boas heeft mij toen verklaard dat hij de klacht liever niet schriftelijk wenschte in te dienen en dat hij het dan nog maar eens zou aanzien." Een schriftelijke klacht is sedert dat gesprek van dr. Boas niet ingekomen. Op een der curatoren-vergaderingen, die niet door mr. Dorbeck werd'bijgewoond, had deze een schriftelijk voorstel ingezonden hiertoe strekkende, dat het curatorium naar aanleiding van de houding der leeraren tegen dr. Boas, een onderzoek zou instel len, maar dit voorstel is niet aangenomen, omdat er geen schriftelijke klacht van dr. Boas was ingekomen en het curatorium niet op praatjes wilde ingaan, maar slechts op ernstige en gemotiveerde en geformuleerde beschuldigingen, schriftelijk aan het curatorium inge diend. Men schijnt in de volgende Raadsvergadering een en ander ter sprake te willen brengen, en daarom acht te ik het noodig U met de juiste toedracht der zaak bekend te maken, ook om in staat te zijn, desnoods met gebruikmaking van dezen brief, mogelijke onjuiste voorstellingen te rectificeeren." De heer Dorbeck: het doet me genoegen, dat het blijkt dat ik geen onjuiste feiten heb medegedeeld, dat het verloop klopt met mijn voorstelling. Leed doet het me dat de klacht, door mij gedaan, zoo vormelijk door curatoren is behandeld, dat zij geen aanleiding vonden om een onderzoek in te stellen. Ik heb altijd geleerd, ook in mijn praktijk, dat, wan neer U beschuldigd wordt, het niet op Uw weg ligt om U te gaan ontlasten, maar dat degeen, die U beschul digt, zijn aanklacht moet motiveeren. Was dat ge schiedt, dan had mijn brief achterwege kunnen blijven. De heer Van der Veen: Het wordt laat en ik vrees uitstel. Dc laatste discussies zijngegaanbuiten de eigenlijke zaak om. Wij hebben hier niet te maken met de gedragingen van een raadslid. Met het cog op de geheele voorgeschiedenis acht ik het wenschelijk dat een commissie uit den Raad voor een onderzoek wordt benoemd. De heer Dorbeck: Ik kan me ook moeielijk voorstellen dat het college van curatoren een ander antwoord zou geven dan ik ontving. De voorzitter: Zou het niet rationeel zijn dat er een schriftelijke klacht wordt ingediend bij curato ren? Die moeten dan de zaak onderzoeken. De heer Dorbeck: Ik mag wel zeggen, dat er verdeeldheid bestaat onder de curatoren en voor een zelfstandig onderzoek acht ik een raadscommissie wenschelijk nu dr. Vorderhake een klacht ingediend heeft bij den heer Uitenbosch. De heer Van den Bosch: Ik zou ook willen voorstellen een raadscommissie te benoemen. De heer Boelmans ter Spill: Maar dat gaat toch niet aan. Er moet toch een officiëele klacht worden ingediend bij B. en W. en niet bij den heer Uitenbosch. Men dient het college van curatoren uit te noodigen. De heer Dorbeck: Dan komt men geen steek verder. De gemeenteraadsleden zullen misschien niet bereid zijn, verklaringen voor het curatorium af te leggen. De Voorzitter: Die raadsleden op wier mede- deelingen de heer Vorderhake steunde, zullen hem nu niet in den steek laten. Dat zou karakterloos zijn. Bovendien behoeft een leeraar geen verantwoording te geven aan een raadscommissie. De heer Uitenbosch trekt zijn motie in. B. en W. worden uitgenoodigd te bevorderen dat het college van curatoren een onderzoek instelt naar de beschuldiging door dr. Vorderhake bij den heer Uitenbosch tegen dr. Boas geuit. De liberale kiesvereeniging te St. Maartensbrug (Zuid-Zrjpe), district den Helde-, heeft dr. Bo* candi- daat gesteld voor de Tweede Kimer. De Haagsche correspondent van de Tel. schrijft: De algemeeue verkiesingen voor leden vau d6 T weede Kamer sullen dit jaar bijzonder vroeg in do maand Juni plaats hebban. Volgens art. 129 van dt-Kieswet is de dag der verkiesing de eerste D.nsdag in Juni. Dat is dit jaar 1 Juni. Vroeger kan het dus niet. Art. lol bepaalt, dat de dag der stemming niet vroe ger mag sjjn dan 10 Juni. Gaan we na, hoe het bij vorige gelegenh den is geschied, dan kunnen we de volgende datums wel als vrij zeker aannemen 1 Juni verkiezing (candidaatstelling)11 Juni: stemming en 23 of 24 Juniherstemming. Z. K. H. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het eerevoorzitterschap van het eerecomité voor de nationale tentoonstelling van huisvljjt, di in den zomer van 19.0 te 's-Gr&venhage zal worden gehouden. Wjj vernemen, dat de aangekondigde conferentie van het Partijbestuur met de redactie van „Het Volk", de Kamerfractie en de redactie van het nieuwe Marxis tische weekblad, om de bemiddelingsvoorstellen van de „Internationale" te besprekeü, a.s. Zondag te dezer stede zal worden gehouden. Indien de leidende organen zich met h-1 bemidde lingsvoorstel kunnen vereenigen, zullen beide partijen de 8. P. A. P. en de S. D. P. daarover de be slissing aan haar leden hebhen over te laten. Men meent, dat in elk geval geruimen tijd hiermee zal verloopen. Da wapenstilstand tusschen beide partijen schijnt wel beklonken. De nieuwe partij staakt ook tijdGijk haar propaganda voor de eigen candidaturen. (Hbld Nederland—Marokko. Naar aanleiding van het aangekondigd voornemen der uitzending van een buitengewone missie naar den sultan van Marokko, kan worden medegedeeld, dat het niet in de bedoeling ligt de opdracht tot zoodanige zending te verstrekken, Wel zal onze gezant, teven3 consul-generaal voor Marokko. Ridder vaü Rappard, eerlang uitvoering geven aan de door de omstandigheden tot dusver vertraagde opdracht om zijn geloofsbrieven aan te bieden, die hegi be stendigen als gezant ook bij den nieuwen sultan van het rijk. Te dien einde, zal de gezant zich van Tanger, zijn standplaats, naar een der resi- dentiën van den monarch begeven, zijnde Casablanca of Rabad. In het a.s. reisplan van het pantserschip „Fries land1' wordt er op gerekend, dat dit schip ook Tanger zal aandoen met het doel den gezant vandaar over te brengen naar de verblijfplaats van den sultan. De blijde gebeurtenis. In tegenstelling met hetgeen de Haaasohe cor respondent van de „Tel." vernam, wordt van bijzon dere zijde aan het blad medegedeeld, dat in het wetsontwerp op het regentschap voorgesteld wordt Hare Majesteit de Koningin-Moeder tot regentes en Prins Hendrik tot voogd te benoemen. De regee- ring heeft dit aldus voo; gesteld, omdat H. M. de Koningin-Moeder reeds eenmaal, en men weet met welke uitstekende gevolgen, de moeilijke taak van Regentes vervuld heeft. In de Kamer gaan echter vele stemmeu op, "die dit passeeren van den vader sterk afkeuren, en het zal zeer zeker in de afdeo lingen niet aan opmerkingen in dien geest ontbreken. Het galarijtuig, waarin de Ministers van Justitie en /an Binnenlandsche Zaken zich morgen van het Kon. Paleis naar de Staten Generaal zullen begeven tot het indienen der ontwerpen op regentschap en voogdij zal door militairen geëscorteerd worden, zoodat hetzelfde ceremonieel zal gevolgd worden als bij sluiting van een zittingjaar. GEMENGD NIEUWS. De dolle os. Nadat er een behoorlijke cautie was gesteld, heeft de firma C. Jamin uit de Hugo de Grootstraat te Rotterdam, den woesten os, die in haar kelder ver blijf hield, vrij uit laten gaaD. Heel kali pjes ver liet hij zijn verblijf, een koe volgende, die als lok vogel dienst deed. Zoodra de schade, die veroor zaakt is door den os, geregeld zal zijn, wordt met den steller van de cautie afgerekend. De Amsterdamsche kwartjesvinders. Dinsdag trachtten de Amsterdamsche kwartjes vinders weder bun slag te slaan in den trein van Amsterdam naar Arnhem. Te Utrecht kregen de spoorwegbeambten hen in de gaten en werden alle reizigers dadelijk gewaarschuwd. Het gevolg was, dat een paar van die oplichters den trein verlieten, doch de overigen van de bende hadden den bruta liteit, verder te reizen. Bij de stopplaats „Uit en In" weid aan de noodrem getrokken en de trein stond stil. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld. Wat bleek Da kwartjesvinders hadden getracht langs den loopplank in een andere coupé te komen, terwijl de trein aan het rijden was. Zij waren terechtgekomen bij een dames-coupé, waarin een dame zat en die uit angst aan de noodrem had getrokken. Zij beweerde, dat de oplichters haar wilden mishandelen. Bij elk der „heeren1 werd een beambte geplaatst, waarna de trein weder verder stoomde. Nederland en Venuzuela. Da Venezolaansche gevolmachtigde, dr. Paul, wordt in 't laatst van de maand hiér te lande terugverwacht. Dr. Paul zal dan waartchijnlijk in 't bezit zijn van 't antwoord der Venezolaansche regeering op de dezerzijdsche voorwaarden voor de oplossing der bestaande verschillen. Brandstichting Gistermorgen ontdekt-: de h er C. Plaat, aan nemer te Weesp, dat door een scherp voorwerp een gat gem iakt was in één der ruiten van de werkplaats en een brandende lont daar ingeworpen. Brandkast teruggevonden. Da brandkast, welke in den nacht van Zaterdag op Zimdag te Kap-Jle aan den IJssel uit de kantoren van de varte vuurateenf&briek, voorheen He ivelman, werd ontvreemd, is thans, dank zij de oplettendheid van het hondje van den electricien den heer J. Kooren- dijk teruggevonden. Het hondje vestigde door xijn vreemd gedrag de aandacht van zijn baas op een plek ajsn den waterkant en tot-n dan ook de heer K. een nader onderzoek instelde, bleken er voldoende gronden aanwezig om de politie te waarschuwen. In de Kreeksche haven nabij 1 Jsselmonde werd de kast geheel onder hot slik bedolven gevonden. Van achteren wa» de brandkast geforceerd. De kast wsa geopend geworden en het bedrag aan geld, dat er zich in bevond, is verdwenen. De boeken bevonden er zich nog in. De directie looft een premie van f 250 en het kan- toorpeisoneel een van f 50 uit voor dengene, die de noodige aanwijzingen gaeft, welke tot veroordeeling leiden van de daders van en de medeplichtigen aan den diefstal. (N. R. Ct Over deze veelbesproken verkiezing meldt de „L Knog Enkele dag-u voor de jongste Statenverkiezing in het district Meerssen werd aan den wethouder H. der gemeente Heer, bekend om zijn invloed op de ge meente-ambtenaren, ter hand gesteld door den can- didaat B. zelf f 5 voor de fietsclub f 5 voor de duivenclub f 5 voor den Katholieken bond f 5 voor glas- en aardebewerkers f 25 voor de zangvereeniging; f 15 voor de schutterij f 5 voor de harmonie „Heer Vooruit", en f 10 voor Jan en alleman. De candidaat dr E. had reeds aan denzelfden per soon f 5 gegeven „om de schutterij in nieuwe uniform te steken" Een en ander werd gegeven onder het motto„ter kennismaking met de kiezers." Gisteravond gaf de Gemengde Zangvereeniging „Euplionia" alhier een concert in het lokaal van den keer M. de Wit. De directeur, de heer Steggerda, wees er in zijn openingswoord op dat hij niet zooals gebrui kelijk is, de toegevendheid zou inroepen, daar hij meende, dat men de volle verantwoording moest dra gen voor wat er gegeven werd. Als er dan ook wel eens niet glashelder gezongen zou worden, dan moest dat naar zijn meening meer aan den toestand der kee- len met het oog op de maand Maart geweten worden. Het programma was wel met zorg samengesteld. „Mei koeltjes" van Kreipl en „Heimwee" van J. Heim, wer den zeer goed gezongen, terwijl de andere nummers over het geheel genomen ook goed voldeden. „TTet klokje van Tnnesfare," Kerstsprookje met Da meskoor en soli, was blijkbaar nog niet voldoende inge studeerd, wel voldeed de declamatie, maar de zang liet te wenschen over. De tusschen de zangnummers gegeven voordrach ten vielen zeer in den smaak en droegeil er dan ook veel toe bij, om de herinnering aan dezen avond tot een aangename te maken. Het was dan ook zeer zeker met instemming der aan wezigen, dat de burgemeester zijn dank aan „Euplio nia" en haren wakkeren Directeur betuigde, daarbij c>e wensch uitsprekende, dat „Euphonia" nog vele ja ren zal mogen bestaan en bloeien. Een gezellig bal besloot den avond. Hedenmorgen vond men den melkventer O. K. aan het Noordeitid opgehangen in zijn woning. Treurige levensomstandigheden moeten den man, die binnen een jaar tijds zijn vrouw en dochter verloor en wiens huis stond verkocht te worden, tot die wanhoopsdaad ge dreven hebben. Men maakt zich hier zeer ernstige ongerust over het lot eener 16-jarige dienstbode van den heer D. Groen. Dinsdagavond is zij naar haar zuster geweest, ook hier woonachtig, doch is tot heden niet teruggekeerd. Men vreest dat zij een einde aan haar leven heeft gemaakt. CORRESPONDENTIE. Gaarne verklaren wij, dat het berichtje over het ge nomen besluit van den Rond van Eendenhouders in de Scbermeer in het nummer van 13 Maart, niet van on zen correspondent uit Stompetoren afkomstig was, maar ontleend wa3 aan het Nieuws van den Dag. Aan het gisteren gehouden toelatings-examen tot de Gemeentelijke Normaallessen werd door 15 candi- daten deelgenomen, waarvan 11 slaagden, n.l.: C. Kei zer, R. van de Pol, W. A. v. Schaik, E. Strooker, R. de Groot, M. M. Grootegoed, J. Pothorst, allen te Alk maar; G. Hoogvorst en M. W. J. Modder te Schoorl, A. Lnkeman te Stompetoren en N. Slikker te de Rijp. Men deelt ons mede dat dit jaar bijna iederen Zon dag courses te Bergen zullen plaats hebben. Althans op 2, 16, 23, 30 en 31 Mei, 6, 13 en 27 Juni worden er draverijen gehouden. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen nuttige handwerken mejuffrouw G. van Rijn, alhier. Oranjefeesten. Gisteravond vergaderden de bewoners van de Laat in het café van den heer O. Breed, ter bespreking van het plan tot versiering van de Laat, bij de te verwach ten blijde gebeurtenis. De vergadering, welke door buitengewone opkomst uitmuntte, was zeer geani meerd en keurde het plan dat door het bestuur was voorgelegd met algemeene stemmen goed. In een gisteravond gehouden buurtvergadering van de bewoners der Koningsweg, die goed bezocht was, werd besloten de straat te verlichten en te versieren. Een commissie van vijf personen werd toegevoegd aan de twee bestaande commissieleden, die gezamen lijk verder zullen werken tot verkrijging van een goed geheel. 0 Gisteravond hebben de gezamenlijke bewoners van de Koningstraat vergaderd in het Konings Willemshuis. De commissie, bestaande uit de heeren Kallansee, de Vries en Pels mochten zich verheugen in een flinke belangstelling, gevolgd door goede inteekeningen op de door hen gepresenteerde lijst. S Met algemeene instemming dier straat, zal de Ra men door de bewoners worden versierd. Agenda DONDERDAG: „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, unie. Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/, uur. Schietver. „Alkmaar," ofd. Volksweerbaarheid 8 uur, oefeningsavond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Danseursus Diligentia. Bestuur Arbeiders-Coöperatie, „Voorwaarts," verga dering, 81/2 uur, Voorwaarts. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, café Lievendag. Alkm. Strijkorkest, 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling VU—8V4 uur. Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Alkm. Symphonie-orkest, 8 uur, Unie. Alcmaria V. V. V., verg. 8 uur, de Toelast. Tooneelclub A. B. B., repetitie S1/2 uur, Voorwaarts. ZATERDAG: Excelsior, repetitie, groote zaal, 81/2 uur, Diligentia. Timmerliedenvereeniging, vergadering 81/2 uur, Voorwaarts. Metselaarsvereeniging, vergadering, 8 uur, Voor waarts. Gymn. vereen. „Dj Halter" oefeningsavond 101/4 uur, aspirantenafd. 81/2 uur. GijmD. ver. „Turnlust", openingsavond 71/4 uur Gymn. vereen. „Kracht ets Vlugh-id", meisjesafd 31/2 «u 6 uur. ZONDAG: Gedelegeerden van „de Vonk," vergadering, 10 uur, „Voorwaarts." Gem. Zangver. D. O. V., repet. 11 uur, Graanhan del. Openbare Vermakelijkheden. DONDERDAG. Bilderdijk-Uitvoering 8 uur, Harmonie.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2