Damrubriek. %mmma m m m te ten in m STADSNIEUWS. joÊ De toestand in de S D A. P. Lijk aangespoeld. De gehuwde onderwzljeres. 30—25 2—8 37—31 8—12 31—27 11—16 4842 3—8 36—31! 25 20, 33:24, 28:19, 27—22, 3731, 32:14 en wint Z 24 15, 19:30, 13 :24, 18 36, 36 27. Agenda m m m m 9 U g jggjgi m m m/ hS Éi H. M. de Koningin H. M. de Koningin profiteerde van het betere weder na de sneeuwbuien der jongste dagen en maakte gistermiddag weer een wandeling door de straten om en nabij het Koninklijk Paleis. Woensdagavond beeft er te Amsterdam een bespre king plaats gehad tusschen bet partijbestuur, de Ka merfractie, de redactie van Het Volk en de redactie van het nieuwe weekblad over een bemiddelingsvoor stel van het dagelijksch bestuur van het Internationaal Bureau. De secretaris van het bureau, de heer Camille Huysmans, woonde de vergadering bij en leidde het voorstel in. De besprekingen hadden tot resultaat, dat de internationale secretaris zijn pogingen zal voortzetten. Met het oog hierop, schrijft Het Volk van gisteren, zal het zich voorloopig onthouden van r en bespreking van de vergadering van Zondag. Vaar het H b 1 d. verneemt komen de voorstellen, door het Dagelijksch Bestuur der „Internationale" ge daan om de beide socialistische partijen de S. D. A. P. en de S. D. P. weer tot elkaar te brengen op het volgende neer: Voorstel a.De „Tribune" zal worden opgeheven. Daartegenover make (voorstel b.) de S. D. A. P. het nieuwe marxistische weekblad, tot uitgifte waarvan het Deventer Congres besloot, geheel los van „Het olk." Echter zal dit weekblad verantwoording schul dig blijven aan het congres. In de redactie van het Marxistisch weekblad zal (voorstel c.) ook een Tribune-Marxist worden be noemd, waarvoor een der drie geroyeerde Tribune-re dacteuren genoemd wordt. Voorstel d stelt ten slotte opheffing voor van het royement der drie Tribune-redacteuren. Zijn wij wel ingelicht, zegt het blad, dan vinden deze voorstellen in de kringen der Marxisten een goed ont- iiaal. Zij zien erin een aanbieding der gelegenheid om hun meening vrijelijk te kunnen uiten in de S. D. A. Pterwijl ook de opheffing van het royement veel on gedaan zou maken. In revisionistische kringen moet minder gunstig jver de bemiddelingsvoorstellen geoordeeld worden, omdat men er grootendeels een terugkomen in ziet op de besluiten, die het Deventer congres nam en door hel referendum bekrachtigd werden. GEMENGD NIEUWS Werkloosheid. Gistermorgen kwamen op de Groote Markt te Gro ningen een troep werkloozen bijeen met het doel werk of steun van de gemeente te ontvangen. Op het trot toir werd een adres opgesteld en door de werkloozen geteekend. Drie personen uit hun midden gingen met dit adres naar het stadhuis om het aan den burge meester te overhandigen. De burgemeester ontving de werkloozen, doch kon hun geen directen steun toe zeggen. Ook te Delfzijl verscheen gisteren een troep werkloozen bij het gemeentehuis om bij monde van een deputatie uit hun midden den burgemeester den toe stand bloot te leggen. Gebrek aan drinkwater. Op verschillende plaatsen in de provincie Gronin gen doet zich weder behoefte aan drinkwater gevoelen. Om zooveel mogelijk hierin te gemoet te komen worden van het hoofdstation te Groningen vaten met water naar verscheidene plaatsen gezonden waar de behoefte het grootst is. Een curiosum. Als een bijzonderheid bij de strenge koude en de sneeuw van de vorige dagen meldt men uit Ubbergen dat aldaar een krielkip, welke in de buitenlucht op zes "ieren te broeden zat, reeds eergisteren zes flinke, ge zonde kuikens het levenslicht deed aanschouwen. Gisternacht omstreeks twee uur is aan het strand tusschen het Kurliaus te Scheveningen en het Wasse- naarscheslag aangespoeld het lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing 27 a 30 jaar, schamel als heer gekleed. Het lijk moet heel kort, vermoedelijk slechts een paar uren, in het water hebben gelegen. Gevaarlijke liefhebberij De sneeuw geeft te Bloemendaal aanleiding tot glij- sport op de hoogten van „Het Kopje," zelfs zijn er, die zich met sleedjes langs de houten trappen naar bene den laten glijden. Dat laatste heeft de politie even- vel verboden, niet zoozeer om het gevaar, als wel om dat de trappen er mee beschadigd werden. Toch wordt er van de sterke hellingen om en bij Het Kopje" nog veel gegleden, niet altijd naar 't schijnt met gepaste voorzichtigheid. Althans de slee van een electricien is in boting gekomen met die waar op twee juffrouwen zaten. De eene kwam er met eeni- ge schrammen af, maar de andere, mej. Wezerman, brak een been en is naar het Diaconessenhuis te Haar lem vervoerd. Brandstichting. De 60-jarige schoenmaker J. L. F., van Kleinemeer (Sappemeer), heeft bekend in den avond van 6' dezer in eigen woning opzettelijk brand te hebben gesticht. AAN DE DAMMEKS! De weinige oplossingen door ons ontvangen ven pro- 1 leem no. 17, geven het bewijs, dat dat probleem lang niet één van de gemakkelijkste was. Aan hen, die de juiste oplossing gevonden hebben, brengen wij ons compliment voor hun kranig werk. Oplossing van probleem no. 17 van den auteur. Wit speelt 32—28, 34—29, 43—39, 33—29, 17—11, 5044, 27—22, 44—39, 49:9, 25:1!! Vooiwaar een mooie ontleding. Ons vraagstuk was eenvoudiger. Hier moest gespeeld worden als volgt: Stand was: Zw. 9, 10. 11, 12. 16. 17, 18, 20, 22. Wit 19, 26, 32, 33, 38, 42, 43, 47, 48. it speelt nu 1913, Zwart wordt nu gedwongen tot 9—14. Wit 13—8 (Zw. 12:3), Wit 26—21, Zwart wordt gedwongen tot 17:26, Wit 32 -28. Nu slaat Wit den volgenden zet of 28:6 of hij speelt 28—23 en slaat 33:4 en wint. an beide opgaven mochten wij goede oplossingen ontvangen van de heeren: P. Deugd, D. Gerling, J. Houtkooper, M. de Leeuw, G van Nieuwkuijk. allen te Alkmaar; S. Iloman en H. Lindeboom, beiden te Oudorp. Alleen prrbleem no. 17 van den heer J. Speets te Benningbroek. De gemeenteraad van Zevenaar heeft het besluit ge nomen, om onderwijzeressen, die .in het huwelijk tre den, van dat oogenblik te ontslaan. (C.) Een vergissing. Toen gisteren te Breda de groote torenklok één moest slaan, gaf hij 160 slagen, zoodat menigeen dacht dat de blijde verwachting ten Hove vervuld was en de vlag te voorschijn werd gehaald. In het reeds meer door ons aanbevolen werk „Het Damspel" van de heeren J. de Haas en Ph. L. Batte- i'eld, komt onder meer voor het volgende zeer interes sante gedeelte van een partij, gespeeld tusschen de heeren J. de Haas met wit en J. Smal met zwart, in den Nationalen Wedstrijd 1902 Nadat de openingszetten achter den rug waren en reeds eenige zetten in het middenspel gedaan waren kwam men tot ondersta anden stand. Uit Broek op Langendljk. „De Groentecultuur" vergaderde Woensdagmiddag ten lokale van den heer N. de Waard alhier. Aanwezig, behalve het bestuur, nog 27 leden. Het bestuur van „Groentecultuur" had den leden een circulaire doen toekomen met verzoek alle onge vallen, voorkomende bij het tuinbouwbedrijf, op te ge ven. Naar aanleiding hiervan bracht de heer D. Slot ter sprake of het gewenscht zou zijn een eigen onder- 'inge ongevallen-verzekering in het leven te roepen. Uit de hierop volgende bespreking bleek, dat men straks kwam te staan voor Rijksverzekering, indien men althans niet eerder zelf zijne werklieden voor on gevallen verzekerde, of, men kon zich aansluiten bij de verzekering van den Nederlandschen Tuinbouw- raad. De Rijksverzekerinft zal duur zijn, dit leert de historie wel en ook de verzekering van den Tuinbouw blad is te duur: 7.50 per 1000 werkloon. Ook de Tuinbouwvereeniging in het Westland liep di.t te hoog. Op voorstel van den heer W. Slot werd besloten een 20-tal leden te benoemen, samen vormende eene com missie, om den leden te verzoeken, tot het inwinnen van inlichtingen betreffende aantal arbeiders, verdiend loon, enz. Zaterdagmiddag kan deze commissie met haar werk klaar zijn. Na weigering der II. IJ. S. M. zijn de plannen der kunstmestcommissic: niet voor verwezenlijking vat baar. Medegedeeld werd, dat bij genoegzame deelne ming te Alkmaar voor onderwijzers een cursus in tuin- bouw-onderwijs zal gehouden worden. H.H. onderwij zers van Broek op Langendijk, die dezen cursus willen volgen, krijgen van „Groentocultuur" vergoeding van reiskosten naar den cursus. In overleg met het be stuur. Thans kwam aan de orde het punthet kortings percentage. „Groentecultuur" bleek wel geneigd, ge lijk de amdere tuinbouwvereenigingen inplaats van V2 voortaan 4%oo korting toe te staan, mits „de Koophandel" zich hiermede vereenigen kon. Aan den wensch, uitgesproken op onderscheiden vergaderingen, was dan ook voldaan, en aan een on verkwikkelijke geschiedenis een eind gekomen. De regeling omtrent het pas opgerichte betaalkan- toor enz. wordt aan het bestuur overgelaten. Bij aria" werd besloten den Raad te verzoeken het adres der motorschippers, om langs de huizen te stoo- men met een maximum snelheid van 5 K.M., van de hand te wijzen, en de politieverordening in dit op zicht niet te wijzigen. Getracht zal worden met de afdeeling Zuid-Schar- woude der N. T. en IT. V. een adres te richten tot de Polderbesturen om den drempel der Noorderbrug die per te leggen. Herhaalde malen zitten daar de schui ten vast. Hierna volgt sluiting. De heer Zeeman, in Duitschland handelende voor 1 uinbouwvereenigingen, is voor korteren of langeren tijd naar ons land teruggekeerd. Aan de Berlijnsche markt kunnen thans niet de hoo- ge prijzen gemaakt worden, die hier worden besteed. W el schijnt de zelfhandel levensvatbaarheid te hebben. Deze zal dan ook waarschijnlijk wel worden voortge zet, maar dnn door eene verzendvereeniging, bestaande uit verschillende particuliere personen, die dan alle ri sico zullen dragen. Uit Stompetoren. Laat ons beginnen met te zeggen, dat dit stukje niet afkomstig is van onzen correspondent te Stompe- 1 oren, maar van de redactie. Ofschoon wij herhaalde lijk uitnoodigingen ontvangen om tooneelvoorstellin- gen in andere plaatsen bij te wonen, waaraan natuur lijk in den regel niet kan worden voldaan, hebben wij voor dezen keer eens een uitzondering gemaakt en ge hoor gegeven aan het verzoek om tegenwoordig te zijn bij de extra-voorstelling van de tooneelvereeniging .Aurora te Stompetoren, welke nogmaals „Meuse", het tooneelspel in vier bedrijven, van den heer A. S. H. Boom met toestemming van den schrijver, opvoerde. En we willen gaarne bekennen, dat het ons in geenen deele spijt, dat we een avond in de kolfbaan van den heer Brak hebben doorgebracht. Natuurlijk zijn wij niet met de bedoeling heengegaan om over die voor stelling nu eens een geweldige kritiek te leveren. Trou wens dat zou ook moeielijk zijn, omdat wij een maatstaf missen, omdat wij niet kennen hetgehalte van het werk, dat tooneelvereeni gingen hier ten platte lande geven, en, er één uitpikkende, allicht onbillijk zouden zijn in de beoordeeling. Wij zouderi dus kunnen volstaan met te vermelden dat er een zeer lang en zeer zwaar stuk werd opgevoerd, dat het publiek meeleefde met het tooneelspel, dat er veel zakdoeken door de aan wezige dames werden gebruikt en niet tengevolge van verkoudheid, dat er na elk bedrijf een krachtig applaus weerklonk en men in gesprekken slechts waardeering hoorde, dat de aankleeding van het tooneel werd gepre zen, dat men ten zeerste voldaan was over den grimeur. Maar dan zouden we toch niet geheel en al met ons zelf tevreden zijn. Immers wij voelen ons gedrongen te verklaren, dat deze voorstelling in zeker opzicht een openbaring voor ons is geweest. Wij hebben toch het spel van een paar jongedames kunnen bewonderen, van wie de oudste ons heel sterk heeft herinnerd aan nie mand minder dan aan een Tartaud-Klein, de even beschaafde als begaafde Rotterdamsche actrice Zie daar. hebben we gezegd, een eenvoudig landmeisje mej. Rolff zal ons dit woord zeker niet kwalijk nemen dat een zware rol speelt met een losheid, een beval ligheid, een temperament, een overtuiging, die men op het beroepsfooneel maar al te dikwijls mist, met oen uitspraak en een klankvolle stem, die haar menig beroepsactrice zou benijden, wel werden hier en daar natuurlijk nog vlekjes vertoont, welke evenwel licht te vermijden zouden zijn. En ooi» .haar jongere zuster speelde haar half-Fransche rol met Fransch temperament, zoodat het een bijzonder genoegen was deze twee frissche tooneelverschijningen, die geen last hebben van aangeleerde trucjes en schoolsche gema nierdheid, op de planken te zien. Waar wij deze beide dames zonder voorbehoud roemen, daar wil het zwijgen over de andere personen niet zeggen dat er ook in hen niet veel te prijzen viel. Zij leverden echter dilletan- ten-werk, wat de beide dames gaven was kunstenaars- werk, dat men bij een tooneelvereeniging als „Aurora" niet verwacht zou hebben. Hoe zeer de prestaties van de spelende dames en heeren door het publiek werden gewaardeerd, bleek ook uit de vele hartelijke woorden die na afloop aan de vereeniging en in het bijzonder aan haar wakkeren voorzitter, die directeur, acteur en regisseur tegelijk is en ondanks zijn leeftijd al die functies met jeugdig vuur, maar ook met zooveel voldoening waarneemt, werden gewijd. Maar ook werd geprezen de gezellige stemming welke er na de voorstelling heerschte. Stompetoren zoo werd gezegd heeft zijn kleed van stijfheid afgelegd, thans zit men aangenaam en eensgezind Lij elkaar, zooals dit onder bewoners van een streek behoort. Ook daarom werd de wensch uit gesproken, dat „Aurora" nég dikwijls zulke avonden zou mogen geven en daardoor het middenpunt vormen van een eensgezinde bevolking, die bij gezelligheid en vroo- lijkheid alle verschillen vergeet. Uit Purnierend. Op de voordracht voor secretaris van het waterschap Beemster werden heden door Dijkgraaf en Heemraden geplaatst de heeren: lo. K. Slot te Jisp; 2o. J. Zijp Kz. te Zaandam en 3o. A. R. A. Gerritsen Plaggert te Purnierend. Tot Hoofdingelanden van het waterschap „Wijde- rtormer" werden herkozen de heeren: G. Breebaart en T. van Twisk en gekozen de heer H. Stam (voor de vacature van den heer P. Prijs, overleden). Uit Schcmerhorn. Een stuk bouwland in den Eilandspolder, ter grootte van 1 IT.A. en 2 A., werd verhuurd voor 181; wel een bewijs dat het land ook hier voor tuinbouwcultuur waarde heeft. Uit Oudarspel.T Het Vrije Tooneel uit Alkmaar voerde gisteravond voor een geheel bezette zaal in het lokaal van den heer Nap alhier het bekende tooneelstuk „Offers" van Ds. Schermerhorn op. Het herhaaldelijk applaus, dat de vereeniging ten deel viel bewees dat èn de inhoud èn het spel het pu bliek voldeden. Jm Zwart 2, 3, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 17, 19, 23, 24. Wit 21, 26, 28, 30. 32, 33, 35, 36, 37, 38, 43, 48. Zwart aan de beurt van spelen zijnde speelt 12— 18, een goeden zet. 21:12 8 17 Zwart dreigt nu 2429 en 1721. Wit ziet dit en speelt Een zeer sterke zet. Zwart kan niet 17—21. want clan wint wit een schijf door 3126. Het is tevens ue inleiding tot een fraaie combinatie, die wij straks vullen zien aitvoeren. 23 -29. 4339. Dit belet zwart 2934 te spelen. 18—23 42—37 12—18 Nu is wit aan den zet en speelt: Uit G ootschermer. De Raad dezer gemeente vergaderde hedenmiddag 1 uur, onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer C. de Boer. Afwezig waren de heeren J. Smit en J. Doornbos. Na opening der vergadering werden de notulen gele zen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan dat is ingekomen het jaarverslag der gezondheidscommissie, dat den leden wordt uitgereikt. Van Gedeputeerde Staten is ingekomen een schrij- \en, meldende dat in «de vergadering van de Provinci ale Staten de meening is geuit om voor alsnog geen dgemeene wettelijke bepalingen inzake de melkvoor- ziening in het leven te roepen. Waar deze Gemeente indertijd ook bezwaar maakte in het nemen van die maatregelen, daar wijzen Ged. St. r op dat het beslist in het belang der algemeee hy giëne moet geacht worden, dan toch die maatregelen te treffen die leiden tot het verbod van het gebruik van slootwater voor de reiniging en bepalingen om trent het vervoer inhielden. De voorzitter stelt voor aan Gedeputeerde Staten te berichten dat ook in verband met de bouwverordening al het mogelijke gedaan wordt om voldoende regenwa ter te krijgen, wat lang nog niet altijd gelukt. Grond water is hier in het geheel niet te krijgen, zoodat het gebruik van slootwater, hoewel een noodzakelijk kwaad, niet kan worden belet. Besloten wordt Gedeputeerde Staten in den door DE TEMPOZET. Hot is bij vele dammers nog niet ïecht duidelijk, wat men eigenlijk onder een tempozet verstaat. Wel is bij velen hier in het Noorden, de bekende uitdrukking in het gebruik: Vragen is gevaarlijk. Men bedoelt daar mee, dat het gevaarlijk is, achter een stuk van zijn te genpartij te schuiven, waardoor men den volgenden zet zal gedwongen zijn te slaan; want hierdoor heeft de tegenpartij gelegenheid een zet te doen, waarop men niet in verband met dien zet kan antwoorden. Men zegt dan, dat men do tegenpartij een tempozet (vrije- of stillezet) verschaft heeft. In den volgenden stand, onlangs voorgekomen in zegt dan, dat men de tegenpartij een tempozet (vrijen- f stillenzet) verschaft heeft. Stand. Zw. 4, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 24, 26. W. 27, 28, 32, 33, 35, 38, 39, 42, 45, 47. it speelde nu 2721, waarop zwart zelf aan wit een tempozet verschafte door 17—22 (28:17) en 11:22. Zwart was nu gedwongen den volgenden zet te slaan 26:17 en-daarom speelde wit toen 3934 (zwart 26 .17 en wit daarna 33—28 en 38:18 (4 stukken). Wit for ceerde den stand van zwart tot het verkrijgen van een tempozet. Vraagstuk no. 8. In den volgenden stand heeft zuart door 't spelen van 10—15 aan wit een tempozet verschaft, hoe ge bruikt wit die om de partij te winnen? den voorzitter aangewezen weg te berichten. Tot leden van het stembureau voor de dit jaar te houden verkiezingen worden benoemd de heeren O. Bakker en van Reeneiï en tot plaatsvervangend lid de heer F, Posch. Tot hooisteker in de Schermer wordt ter vervanging van den heer Tromp benoemd de heer Kooiman, en in de Noordeindermeer ter vervanging van den heer K. Koning overleden diens zoon J. Koning. Het kohier van de belasting op de honden wordt vastgesteld tot een bedrag van 68. De doodgraver van de Algemeene Begraafplaats had een verzoek ingezonden om verhooging van zijn loon tot 2 voor ieder te maken graf, onverschillig welke diepte. Na eenige bespreking wordt de aangevraagde loons- verhooging toegestaan. De gemeente-ontvanger verzoekt zijne borgstelling van 1200 reëele waarde op het Grootboek van dèn N. W. S. te veranderen in een hypotheek van minstens 1500. Burg. en Weth. kennen het te verhypothecaire per ceel, dat een waarde heeft van 6000 en stellen voor liet verzoek toe te staan. Zonder eenige bespreking wordt het voorstel aange nomen. Na gedane rondvraag wordt de openbare vergade- ring gesloten. Tentoonstelling Schlpperus Een kleine, doch zeer fraaie collectie, olieverf schilderijen van den bekenden Rotterdamschen kunst schilder P. A. Schipperus is bij den heer W. Neder- koorn, alhier te bezichtigen. Het zijn zeven stukken, die allen even zeer boeien èn door kleur èn door rake teekening. Wie de zeldzaam mooie manier van landschap weergeven van dezen meester nog niet kent, verzuime niet in de Schoutenstraat een kijkje te ne men. Oranjefeesten In een buurtvergadering van het Ritsevoort, waar 36 van de 38 uitgenoodigden tegenwoordig waren, werd veel animo voor de a.s. Oranjefeesten getoond. IV at er is besloten werd ons niet medegedeeld, alleen dat de ruime inteekening iets zeer fraais voorspelt. De bewoners van de Schoutenstraat besloten een eerepoort te maken. „Bilderdijk". Door de rederijkerskamer „Bilderdijk," die onlangs op zoo prettige wijze haar veertigjarig jubileum vierde en bij die gelegenheid „Met pleizier," van von Moser en Grindt door Jac. de Vos, opvoerde, werd gister avond wederom dit blijspel ten tooneele gebracht. De uitvoering was toegankelijk tegen een zeer lagen en treeprijs. Dat er een vrij talrijk publiek was opgeko men, bewijst dat de goede bedoeling van „Bilderdijk" ten zeerste op prijs werd gesteld. Evenals de vorige maal werd er met toewijding ge speeld en meermalen klonk een hartelijk applaus door de zaal ten teeken, dat het blijspel in goede aarde viel en men zich uitstekend amuseerde. VRIJDAG: Alkm. 8chaakclub, 8 uur, café Lievandag. Alkm. Strijkorkest, 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," damea-afdeeling 71/48V4 uur. Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Alkm. Symphonie-orkest, 8 uur, Unie. Alcmaria V. V. V„ verg. 8 uur, de Toelast. Tooneelclub A. B. B„ repetitie 81/, uur, Voorwaarts. ZATERDAG: Excelsior, repetitie, groote zaal, 81/2 uur, Diligentia. Timmerliedenvereeniging, vergadering 81/2 uur, V oorwaarts. Metselaarsvereeniging, vergadering, 8 uur, Voor waarts. Gymn. vereen. „De Halter", oefeningsavond IOI/4 uur, aspirantenafd. 81/2 uur. Grjmn. ver. „Turnlust", o-feningsavond 71/4 uur Gymn. vereen. „Kracht en Vlugheid", meisjesafd 31/2 en 6 uur. ZONDAG: Gedelegeerden van „de Vonk," vergadering, 10 uur, „Voorwaarts." Gem. Zangver. D. O. V., repet. 11 uur, Graanhan del. Federatie van bouwvakarbeiders in Ned„ afd. Alk maar, openb. cursusverg., 10 uur, ld. zaal „Harmonie." RECTIFICATIE. In ons Raadsverslag betreffende het onderwerp Gymnasium is een regel verkeerd geplaatst. In de 3de kolom moet de 13de regel van boven ver- allen en daarvoor moet dan gelezen worden „tusschen de leeraren en Dr. Boas ontstaan is een uur laat ik zeggen", enz. Op de achterpagina van het bijblad, 3de kolom, 4de regel van boven, staat„adspiranten", dit moet zijn „adressanten". Zwart 6, 9, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 22. Wit 20, 26, 27, 31, 32, 33, 34, 36, 38, 39. Probleem 110. 18 van den heer M. de Leeuw, Alk maar. WÊÊ Zwart 9 10. 11. 12, 13, 14, 17/22, 24, 26, 27, 30. Wit 23, 28, 29, 32, 33, 35/40, 42, 4-1, 46, 50. Oplossingen vooi 24 Maart bureau van dit blad. Correspondentie, M. de L. to A. Probleem en opl. in dank ontvangen, t Eerste wordt nu reeds geplaatst. De Damkunst ver schijnt niet meer. Heeft opgehouden te bestaan. Is samengesmolten met „het Damspel." tot het Bondsor gaan, waarvan spoedig 't eerste nummer zal verschij nen. Zie no. 6 van de Damkunst. P. Z. Dz. te B Probleem in dank ontvangen. Kan t uw goedkeuring wegdragen dat schijf 26 vervalt is niet noodig en maakt 't aantal stukken gelijk. Wordt de volgende week geplaatst. Is wel aardig gevonden. Hopen nog meer zulke problemen en ook weer uwe op lossingen te ontvangen.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2