STADSNIEUWS. BUITENLAND. Van den Langend'ik. Onweer en hagelslag. De brand te Enschede Gierigaard. Alcmaria. Cadettenschool. Alcmaria. Een ongeluk. Ingezonden stukken. L s t s t c Berichten MEVR. MESDAG—VAN HOUTEN t. gekeerd was. Het verschljasel duurde ongeveer een kwartier. Emigranten Uit de prov. Groningen vertrokken gistermorgen tal van personen, mannen en vrouwen, waarbij met groote gezinnen, naar Amerika. Ook den volgenden Vrijdag zullen velen daarheen vertrekken. Zoowel landarbeiders als vaklieden treft men onder deze emigranten aan. KlevKen. Gisteren werd onder de gemeente Stavenissc voor de eerste maal eene vlucht kieviten gezien. Wie kan helpen Uit De Schatkamer, zijnde een predikantenvakblad: „Een predikant van middelbaren leeftijd en gemid delde grootte, met groot gezin en klein tractement, wenscht over te nemen een net gebruikt pak. „Aanbiedingen met prijsopgaaf" enz. Bloedvergiftiging. Te Hengelo (Gelderl) is eene vrouw, die op een snij- wond, om het bloeden te stelpen, een cent met spinrag had gelegd, onder hevige pijnen aan bloedvergiftiging c verleden. De hulp der geneeskundigen mocht niet meer baten. Uit Heerhugowaard. Het voornemen tot de oprichting van een damclub vond hier zeer veel bijval. Donderdag j.l. werd een ver gadering gehouden, waarin liefhebbers van dam- en schaakspel samen kwamen. Officieel werd toen opge richt: De Dam- en Schaakclub „Heer-Huyghen„. Niet minder dan 31 leden traden toe. Het bestuur is sa mengesteld als volgt: Voorzitter de heer Je. Blom, secretaris de heer O. den Ilartigh, penningmeester de heer P. Beers Kz. Besloten werd eiken Donderdag in het lokaal van den heer A. Goed een bijeenkomst te houden. Te Broek op Langedijk en Noordscharwoudc werd aan de groentebetaalkantoren in de maand Eebruari omgezet voor een bedrag van 294,037,49. *r Omtrent het vermissen van de 16-jarige dienstbode van den heer D. Groen alhier vernemen we dat heden haar lijk is opgehaald uit de Ringvaart bij het huis van den heer van der Molen. Gisteravond ontlastte zich boven 's Hertogenbosch een zware hagelbui, vergezeld gaande met hevig on- weder. In zake de vermoedens van kwaadwilligheid bij den brand in de magazijnen der firma Menko heeft de commissaris van politie 40 personen aan een gestreng verhoor onderworpen. Gisteren werd door den officier van justitie uit Almelo het onderzoek geleid, doch tot arrestatie is,nog niet overgegaan, ofschoon men soms meende in de duistere zaak eenig licht te bespeuren. Het onderzoek wordt voortgezet. Te Wildervank is gistermorgen een oude gierigaard van kommer omgekomen, dood in zijn huis gevonden. Reeds is met een enkel woord bekend gemaakt, dat de Gemengde Koorvereeniging Alcmaria den 31sten Maart een concert zal geven in de concertzaal Harmo nie. Deze uitvoering is gesteld op den dag, waarop voor vijf jaren de vereeniging is opgericht. Zij heeft zich de medewerking verzekerd van het ook hier gunstig bekend staande dubbelmannenkwartet „Excelsior" van Amsterdam. Ook mevrouw RuijghKrens verleent weer hare me dewerking door het geven van enkele solonummers, terwijl jongejuffrouw Alida Verboom, leerlinge der vocaal- en dramatische school te Amsterdam, directri ce Cato Esser, ons op enkele pianonummers zal ver gasten. Daarenboven zal zich ook een strijkkwartet doen hooren. Onder de liederen door het koor te zingen bevindt zich „De Morgen", een compositie van den heer J. H. Oushoorn, directeur van de afdeeling Alkmaar der Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst. Oranjefeesten. Gisteravond vergaderden de bewoners op den Kool tuin opnieuw in „de Valk," ter bespreking van het plan, om met de aanstaande Oranjefeesten den Kool tuin te versieren. Het bleek dat er goed geteekend was. Aan de commissie werden toegevoegd de heeren Otter en Kaaij. Een nieuwe zaek. Het groot aantal kijkers dat zich gedurende den ge- heelen avond verdrong voor den winkel Ritsevoort 14, toonde aan dat er iets nieuws te zien was. De in Alkmaar en omstreken zoo bekende oude Am- sterdamsche billardfabriek van den heer J. Elsenburg, opende daar n.l. een filiaal. Niet alleen vindt men in den kleinen maar netten winkel een prachtig biljard met toebehooren doch men kan daarin ook krijgen alle benoodigdheden voor in café's gebruikt wordende spellen zooals kegel- en kolf ballen, schaak- dam- en trik trakborden stukken enz. Deze voor Alkmaar geheel nieuwe winkel die door zijn etalage een goed figuur maakt, zal ongetwijfeld hier en in de omstreken zijn weg wel vinden. Stoomtram Egmond - Alkmaar- Bergen. Gedurende de maand November 1908 werden met de stoomtram EgmondAlkmaarBergen 18,222 reizigers vervoerd, en bedroeg de opbrengst van reizi gers- en goederenvervoer 3000.94. De sergeant Bergman is bij het 7e Regiment Infan terie overgeplaatst. Voetbal. Morgen om 2 uur zal er op het terrein aan de Zan- dersloot een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld wor den tusschen Holland en een Volharding-combinatie uit Hoorn. Een jubileum Den 1 April herdenkt onze vroegere stadgenoot, de heer A. Laar, thans kleermaker aan het opvoedingsge sticht „de Kruisberg" den dag waarop~hij voor 25 jaar in dienst van het Rijk trad. Indrukken over Amerika Over bovenstaand onderwerp zal Dr. Bavinck, Hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, Maan dagavond half acht in cafe „Central" eene lezing hou den. Toegangskaarten ad. 25 ets. zijn in iederen boekhan del verkrijgbaar. „Alcmaria," de vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer alhier vergaderde gisteravond in het Hotel de Toelast. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer H. J. Vonk, werden de notulen, na een kleine wij ziging in verband met een door den heer Looman ge maakte bemerking, goedgekeurd. De commissie, benoemd tot het nazien der rekening van 1908 bracht bij monde van den heer Teengs ver slag uit, waaruit bleek dat er is ontvangen en uitge geven 491.10 en dat de vereeniging aan uitgezette gelden nog de beschikking heeft over 663.75. Uit het jaarverslag, waarop, gelijk daarin gezegd werd, de bekende anecdote van Frederik de Groote zoo goed van toepassing was, „hier niets, daar niets, uit niets heeft God de wereld geschapen" bleek dat het ledental met 80 verminderde, en dat de statutenwijzi ging, inhoudende de bepaling dat nieuwe leden boven hun contributie 1 entreegeld moeten betalen, werd goedgekeurd. Met applaus werd het verslag ontvan gen. Wat betreft het het vorige jaar geopperde voorne men om dit jaar een wedstrijd van fanfarecorpsen en harmoniegezelschappen te houden, deelde de voorzitter mede, dat de commissie van voorbereiding van dien wedstrijd en het bestuur na wikken en wegen tot de overtuiging waren gekomen, dat zij in verband met het te groote finantiëele risico het hun plicht achten de vergadering vöór te stellen van dit voornemen af te zien. Spreker bracht voorts in herinnering dat den 28 Juni de vereeniging 12 jaar heeft bestaan en stelde voor dien dag feestelijk te herdenken, met een gtnoe- gelijken avond voor de leden, waarop een concert en balchampêtre of balmasqué zou kunnen worden gege ven. Omtrent den aard van het bal waren de meenin gen verdeeld. Naar aanleiding van een vraag van den heer van der Sleezen of er dien dag niets gedaan kan worden dat meer beantwoordt aan het doel der vereeniging, zeide de heer de Vries dat de heer Cock een plan heeft wat z. i. uitvoerbaar is. Daar de heer Cock nog niet ter vergadering was doch door ambtsbezigheden later zou komen, deelde de heer de Vries mede dat de heer Cock een voorstel had tot het houden van een roei- en zeilwedstrijd. Na het ter vergadering komen van den heer Cock, die het bovengenoemde voorstel breedvoerig toelichtte, ontspon zich eene langdurige algemeene bespreking, waaruit bleek dat de vergadering wel ooren had voor het voorstel betreffende den roei- en zeilwedstrijd, die men dan wat aangaat den zeilwedstrijd, zou houden op het Alkmaardermeer, terwijl de roeiwedstrijd den volgenden dag zou plaats hebben op het kanaal, en er een feest voor de leden op den avond van den eersten dag zou worden georganiseerd. Besloten werd de daar aan verbonden kosten en bezwaren goed te overwegen. Aan de commissie die verleden jaar ter voorberei ding van een feest reeds waren benoemd, Werden nog toegevoegd de heeren J. Cock en W. H. M. Pels. Nadat de vergadering den wedstrijd van fanfare corpsen had laten vervallen, nam zij een definitief be sluit ten aanzien van den feestavond, die, zoo mogelijk, zal worden gehouden op 't Doelenveld, waar het Stede lijk Muziekcorps onder directie van den heer Maas zal worden gevraagd een concert te geven en waar een ge- costumeerd bal zal plaats hebben. Bij de rondvraag besprak de heer de Vries de kosten van de door de vereeniging uit te geven kaart, in ver band met de weinige advertenties die de colporteur ge plaatst heeft. De heer Cock gaf inlichtingen, gebaseerd op de on dervinding, opgedaan bij de uitgave van de kaart van den Ijsbond, waarna de heer Looman den goeden wil van den tegenwoordigen colporteur erkennende, aan ried andere pogingen aan te wenden ter verkrijging van annonces, waartoe men besloot. De heer v. d. Sleezen vroeg wanneer de commissie en het bestuur in overweging geven den voorgenomen roei- en zeilwedstrijd niet te houden wegens te hooge kosten of andere bezwaren, of er dan een ander feest zal worden gehouden. De voorzitter zeide dat wanneer het bestuur en de commissie met haar overwegingen klaar zijn, dat dan eene algemeene vergadering zal worden opgeroepen ter verdere bespreking van hetgeen men dan wenscht. De vergadering wordt daarna gesloten. Aanbesteding Het leveren van het hoefbeslag voor de paarden van den reinigingsdienst der gemeente van 1 April 1909— 30 April 1911, is, bij aanbesteding, opgedragen aan H. F. Buijs, gediplomeerd hoefsmid alhier voor 31.25 per paard gedurende 25 maanden met verhoogingen voor balkijzers met 0.25, voor gutta-percha of Engel- sche hoefzolen met 2, geharde kalkoenen (scherp of stomp) 2.25 per 100 stuks. De lijst van besturen. Tot ons leedwezen moeten we bovenbedoelde lijst tot den volgenden Zaterdag laten liggen. Verbetering. Men zal begrepen hebben dat in het verslag van den Raad in de redevoering van mr. Dorbeck waar deze zeide: „Juist is het, dat de inspecteur wenschte een definitieve benoeming of een tijdelijke. Wenscht gij heeft hij gezegd - een definitieve, dan beveel ik u dr. Boas aan, wenscht ge een tijdelijke, dan de twee anderen," inplaats van dr. Boas moest staan mej. Baa- le. Agenda ZATERDAG: Excelsior, repetitie, groote zaal, 81/2 uur, Diligentia. Timmerliedenvereeniging, vergadering 8J/2 uur, Voorwaarts. Metselaarsvereeniging, vergadering, 8 uur, Voor waarts. ZONDAG: Gedelegeerden van „de Vonk," vergadering, 10 uur, „Voorwaarts." Gem. Zangver. D. O. V., repet. 11 uur, Graanhan del. Federatie van bouwvakarbeiders in Ned., afd. Alk maar, openb. cursusverg., 10 uur, kl. zaal „Harmonie." Mannenkoor „Vereenigde Zangers," repetitie, 10 uur, café „Central." Mannenkoor Oranjefeesten, rep. 1 uur, „Harmonie." MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/, uur, Harmo nie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," toeken- avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Kegelclub „Alcmaria Victrix," 8 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 8®/4 uur. Physiea, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Tumlustoefeningsavond, 81/, uur. Alkm. Tooneelvereeniging, rep. 8x/2 uur, v. Twisk. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 7®/4 uur, Graanhandel. Lezing over Amerika, 71/2 uur, „Central." Ontwikkclingsclub „Ontwikkeling zij ons doel," le zing 8 uur, Voorwaarts. DINSDAG: Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond mannen-af deeling 8'/4 uur; jongens-afdeeling 71/, uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Muzifckgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. Afd. S. D. A. P., lezing 8 uur, „Harmonie." WOENSDAG: Schietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, nieu we Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/» uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsevond, 91/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Seker- merhorn. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 57 uur, Cen tral. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 7x/291/, uur, Central. DONDERDAG: „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, Unie. Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/, uur. Schietver. „Alkmaar," ofd. Volksweerbaarheid 8 uur, oefeningsavond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Danseursus Diligentia. Door de tram AlkmaarAmsterdam van ongeveer 3 uur werd de bakwagen, welke gereden werd door den heer J. G. bij den Omval aangereden. De heer G. werd zeer ernstig gewond. In F r. a n k r ij k hebben de regeering en de sta kende posterij- en telegraphie-beambten ieder van hun kant verklaard, dat zij zullen strijden tot het einde. De beweging breidt zich langzaam maar zeker uit in de provincie. Thans spreekt men ook van een nieuwe staking der electriciens en der spoorwegambtenaren. Gistermiddag zou er te Parijs één bestelling van brieven plaats hebben. De speciale lijnen, die de Ka mer van Afgevaardigden direct verbinden met de re dacties der voornaamste bladen, werkten niet, daar het personeel weggebleven was. De staking der posterijen en telegraphie kreeg gis terochtend uitbreiding, doordat 5000 arbeiders het werk nederlegden. De telegrammen komen slechts bij uitzondering aan en dan nog met belangrijke vertra ging. Het bestuur der posterijen verklaarde dat de post dienst geregeld ging. Minister Barthou onderteekende, overeenkomstig het besluit van den ministerraad en op voorstel van Si myan, een aantal brieven van ontslag. De regeering verleende bij kleine groepjes achtereenvolgens defini tief ontslag aan de 700 reeds geschorste ambtenaren. De interpellatie over de staking der postbeambten is in de Kamer in behandeling gekomen. De heer Leroy deed een beroep op de waakzaamheid der regeering en de republikeinsche gezindheid der beambten om een einde te maken aan den huidigen toestand. De heer Massabuau zocht de oorzaak van de sta king in de weinige eenheid in het bestuur. De tele grafisten worden met werk overladen. De ambtenaren wachten vergeefs op een regeling. Spreker bracht ver der in herinnering, dat de heer Simyan in het jaar 1899 voor een motie stemde, waarbij werd verklaard, dat de postbeambten het recht hebben om den arbeid te staken. De heer Sembat zeide, dat zoo de Kamer aan den mi nister volslagen vrijheid van handelen zou laten, er opnieuw strenge maatregelen tegen de postbeambten genomen zouden worden. De heer Simyan zeide op krachtigen toon en onder toejuichingen der linkerzijde, dat het niet de schuld is van de regeering, noch van den onderstaatssecreta ris, dat de betrekkingen tusschen regeering en perso neel, die tot dusverre uitstekend waren, zijn verbroken. De onderstaatssecretaris weidde daarop uit over de kwestie der bevordering en verzekerde, dat er geen sprake is geweest van een vast percentage voor elk der drie klassen van bevordering. Wat de beoordeelin gen betreft, las de heer Simyan een rapport voor van den inspecteur, waaruit blijkt, dat de chefs altijd vrij gelaten zijn in hunne beoordeeling der ondergeschik ten. Hij tartte iedereen om hem een enkel feit van begunstiging ten laste te leggen. Hij bracht verder in herinnering dat hij recht had laten wedervaren aan de eischen der postbeambten, toen hij deze voor gerechtvaardigd hield. Daarna meer in het bijzonder overgaande tot de ambulante beamb ten zeide hij, dat noch deze noch de telegrafisten zich te beklagen hebben over de republiek, want hunne po sitie is beter, dan die van de beambten in de particu liere industrie en in den landbouw. „Wij hebben bier te doen," zoo zeide hij, met een revolutionnaire georganiseerde beweging en wij moe ten thans weten, wat ons te doen staat in deze afper singsstaking. De minister van openbare werken en de president van den ministerraad zullen bet zeggen ik voor mij heb ten volle mijn plicht gedaan en daar over zal de Kamer oordeelen. In een zeer heftige rede verdedigde de socialist Rou- anet de Association générale des postes et telegrapbes en verweet hij den heer Simyan, dat deze zich uiter mate zenuwachtig heeft betoond en niet getracht heeft een verzoening te bewerken in plaats van zijn kracht te zoeken in geweld. De heer Dumont zeide, dat aan beide zijden conces sies zullen moeten worden gedaan, wil men tot een oplossing komen. De minister verklaarde dat de heer Simyan inlich tingen had gegeven over de feiten van bijzonderen aard en dat er geen belangrijk verschil kon bestaan iu de feiten van algemeenen aard tusschen de in zichten van Sembat, Dumont en die van Simyan en de zijne. Het bestuur, zoo ging de minister voort, der poste rijen en der telegrafie moet worden ingericht als die van een groote industrie met medewerking der be ambten. Ik heb zooveel mogelijk naar die medewer king gestreefd. Tk heb aan het personeel waarborgen en een verordening geven, zooals geen bestuur er be zit. De heer Barthou wees elk verwijt van begunstiging of onrechtvaardigheid terug. Het is onmogelijk een revolutionaire staking, welke ook, toe te staan, maar aan deze ligt geen schijn van verontschuldiging ten grondslag. Onze ambtenaren zijn tegen ons en de geheele natie in opstand gekomen in ernstige uren, waarin de regeering behoefte heeft aan hare gemeenschapsmiddelen in hun geheel met de gezanten en de consuls. Op een dergelijk oogenblik is een staking een aanslag tegen de nationale souverei- niteit en kan worden een aanslag op de nationale ver dediging. Onder deze omstandigheden kan ik aldus verder Barthou niet de bespreking met de Alge meene Vereeniging voor den post- en telegraafdienst hervatten. Wij willen het personeel de mogelijkheid laten uit zichzelf terug te keeren. Als het op dezen oproep niet terugkeert zullen wij strenge en afdoende maatregelen nemen. Ik zou eerder mijn portefeuille neerleggen. De Kamer juichte deze rede uitbundig toe en be paalde, dat zij zal worden aangeplakt. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 18 Mrt. Jacob Verburg en Pietertje Benjamin, beiden te Colijnsplaat, bovenge noemde onlangs alhier. Geboren: 19 Mrt. Pieter Simon, z. v. Simon Krom en Hester Maria Hofmeester. Johanna Cornelia, d. v. Lourens Gerardus Stolk en Adriana van Beekum. Joseph Adrianus, z. v. Adrianus Schapendonk en Jo- sephina van Hanxleden. Willem Wiebe, z. v. Willem Cornelis de Wolf en Riemke Wilbers. Mijnhrer de Redacteur Met zeer veel genoegen vernam ik, dat op voorstel van collega Glinderman, de benoeming van een Ge meente-controleur is uitgesteld. Z. Ed. Achtbare was blijkbaar niet ingenomen met de door B. en W. op de voordracht geplaatste perso nen. M. i. zeer terecht! Dat zijn de ware menschen niet. Te veel secretarie-lui. Dc heer v. d. B. zeide dat men den controleur de Gemeentelijke citroenpers zou kunnen noemen Deze uitdrukking was zeer onvoorzichtig, want het zou wel eens een bijnaam van dien ambtenaar kunnen blijven. Waar is echter, dat die ambtenaar verschillende ci troenen zal hebben uit te knijpen. De grootste, de sappigste, is die van den Hoofdelij- ken omslag. De andere zijn daarbij vergeleken maar kleine knikkers. Voor die betrekking, m. i. nog te laag bezoldigd omdat het eene onaangename is, moet men dan ook iemand nemen, die volkomen de manier kent waarop men het inkomen van de belastingschuldigen komt te weten. De aangewezen lui daarvoor zijn de klerken van on ze Inspecteurs, die de Belasting op Bedrijfs- en ande re inkomsten behandelen. II. H. Raadsleden, zoekt daarvan een uit, het later uit te geven boekje van den Hoofdelijken Omslag, zal dan meer bij de werkelijkheid kunnen komen en niet zooveel verontwaardiging behoeven te verwekken, als het mijne indertijd heeft gedaan. Dankend voor de opname, Uw Dw. J. MULDER. - Rijksontvanger. MISLUKTE STAKING. BRUSSEL, 20 Maart. (V. D.) Gedurende eenige weken doorkruisen een groot aantal auto-taxi Brussel. De aapjeskoetsiers besloten zich in staking te begeven, gisteren Vrijdagavond tusschen 9 en 12 uur 's nachts om te protesteeren tegen de uitbreiding der station- neerende auto-rijtuigen. Aan de oproep der koetsiers hadden slechts weinigen gehoor gegeven en minder dan de helft der rijtuigen hebben hun standplaats ver laten. DE STAKING. PARIJS, 19 Maart. Aan het einde der Kamerzit ting werd gestemd voor de motie-Reinach. liet gedeel te dor motie, waarin de Kamer verklaart geen staking van ambtenaren te kunnen toestaan werd aangenomen met 458 tegen 69 stemmen. De tweede zinsnede, waar in de Kamer vertrouwen uitspreekt in de regeering om orde en rust in den dienst van posterijen en telegra phie te herstellen werd aangenomen met 436 tegen 147 stemmen. De geheele motie werd aangenomen met 368 tegen 211 stemmen. De zitting eindigde te 1 uur. De afgevaardigden verlieten het Paleis Bourbon zonder incident. PARIJS, 20 Maart. Het comité tot verdediging der syndicale rechten nam een motie aan, zeggende „De staking der postbeambten eischt de solidariteit van alle staatsarbeiderswij noodigen hen uit te be raadslagen over de mogelijkheid van een algemeene beweging en een comité van waakzaamheid te vormen. Het comité van staking der postambtenaren verga derde na de Kamerzitting, het verklaarde in tegenstel ling met de verklaringen van minister Barthou, dat geen enkele daad van sabotage is voorgekomen De Echo de Paris zegt, dat geen ontslag zal volgen voor de ambtenaren, die Zondag den dienst zullen her vat hebben. DEN HAAG, 20 Maart. Op 74-jarigen leeftijd is alhier overleden de bekende schilderes van stillevens en landschappen, mevrouw MesdagVan Houten, of ficier in de Oranje-Nassauorde. De overledene werd geboren te 1834 te Groningen en was een zuster van den oud-minister mr. S. van Houten. VERBRAND. HAARLEM, 20 Maart. Te Rooswijk bij Velsen is gisteravond een 11-jarig meisje, ziek liggend aan dipheritus, verbrand. De brand is door een onbekende oorzaak ontstaan. De vader van het meisje bemerkte het vuur eerst, toen het dak instortte en het kind reeds dood was. UIT DE S. D. A. P. AMSTERDAM. 20 Maart. De afwijzing van het voorstel van het Partijbestuur der S. D. A. P. zal o.a. in hoofdzaak berusten op het ontbreken in het bemid delingsvoorstel van de voorstellen tot opheffing van de Deventer Congresbesluiten a en b, waarbij de ophef fing van de Tribune wordt geëischt, en wijst niet vol doende aan het royement dat tegen de besturen is uit gesproken. NIEUWS UIT HOORN. Goed afgeloopen. Toen Donderdagavond omstreeks 11 uur eenige gym nasten van het repetitie-lokaal huiswaarts keerden, bemerkten ze, dat in het voddenpakhuis van den anti quair Tolak, aan de Oude Turfhaven, brand was ont staan. Hun eerste werk was den heer P., die al naar bed was, te waarschuwen. De brand had intusschen reeds een ernstig aanzien, gekregen, doch met vereende krachten en rappe handen wist men erger te voorko men. Vooral de heeren J. Visser en F. Woestenburg hebben veel tot het blusschingswerk bijgedragen. Predikbeurten. 21 Maart 1909. Hervormde Gemeente. Groote Kerk. Voormiddag te 10 uur, Ds. Tenthoff. Namiddags te 121/g uren, gods dienstoefening voor jongelieden. Avond te 6 uren, Ds. Cramer. Luthersche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Schnrten, Woensdagavond 8 uur, Verg. Luth Zen dingen. Remonstrantsche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Avond te 5 uren, Da. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie. Vooi middag te 10 uren, Avond te 6 uren, R. R. Posthuma, Evangelist Woensdag 24 Mrt., Avond te 81/2 uur, Bijbellezing.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2