STADSNIEUWS, Een luchtballon. Onvoorzichtig. Stemming. Esperanto. Kerkdiefstallen. Ned Herv. Kerk Van Texel. t Uit Oudcarspel. Het eerste kievitsei. De Utrechtsche burgemeester Ingezonden stukken. Cadettenschool De .Voorjaarsbode in de stad. Qeen lezing Arbeidscontract. Voetbal, Stand Kegelwedstrijd gebouw Diligentia Agenda 77«—87» uur- 1 Deo. 1908 bedroeg bet aantal leden 82 (3 nieuwe loden, terwijl 1 vertrok), er waren 55 spaarbankboek jes in omloop met een gezamenlijk gedeponeerd be drag van 14793.13, en aan voorschotten uitgeleend 23035 over 33 personen, een bewijs dus, dat de bank uitstekend werkt en in een behoefte voorziet. De kassier wordt hulde gebracht en daarna herko zen resp. tot lid van het bestuur en lid van den Raad van Toezicht, de heeren W. Kooiman, Burg., en Jb. Visser, die hun benoeming aannemen. De heer W. de Geus wordt met op 2 na algemeene stemmen voor 4 jaar herbenoemd tot kassier en zijn salaris bij accla matie verhoogd tot 100. Het bestuur vraagt machtiging, om zonder alge meene vergadering te beleggen de rentestandaard te veranderen indien dat in 't belang der bank noodig is. Ka opmerkingen van den kassier, de heeren Kooi man, Beets e. a. en den voorzitter, wordt die machti ging verleend en op voorstel van den héér Beets die machtiging zöö uitgebreid, dat het bestuur voor niet- leden de rente voor spaargelden (deposito's) 1/.i kan verlagen. Dit omvat dus een wijziging van art. 12 van het huish. reglement. Bij de rondvraag stelt de heer G. Slotemaker voor de spaarbank- en voorschotboekjes in gesloten couvert te laten ophalen en uitreiken Dit wordt goedgevon den en het ophalen afgedragen aan den bode, wiens belooning met 2.50 verhoogd wordt. De heer W. de Geus vestigt de aandacht op moge lijke uitbreiding van ledental en legt daarbij den na druk op aanwezigheid van pers en persoonlijke propa ganda, vooral onder veetelers. De hoop uitsprekend dat deze nuttige instelling voort moge gaan den bloei van Koedijk te bevorderen, sluit met een woord van dank te half tien de voorzitter de vergadering. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer A. Bak de 2e jaarvergadering gehouden van de afd. Koedijk der provinciale vereeniging „Het Witte Kruis.' Te ruim kwart over 7 opende de heer Jb. Zwetsman met een woord van welkom de slecht bezochte verga dering, en sprak zijn leedwezen uit over de geringe opkomst. Daarna kreeg de secr., de heer Jb. Keeman het woord voor de notulen der vorige vergadering die ongewijzigd werden goedgekeurd. Uit den berg ingekomen stukken die de secretaris te doorworstelen had, stippen we aan de kennisgeving van afwezigheid van dr. K. W. Melchior en id. van ds. Van Meurs, die tevens wegens vertrek als lid bedank te. De rekening en verantwoording, uitgebracht door den heer J. Dekker, deed zien, dat uitgereikt waren 1569 kan melk, 252 eieren, 15 pond en 472 ons vleeseh, dat twee draaibare ligtenten waren aangeschaft. De uitgaven bedroegen 387.10, de inkomsten 381.37, zoodat er een nadeelig saldo van 5.73 ontstond. Door de heeren F. Groot en O. Groot nagezien werd de reke ning onder dankzegging goedgekeurd. De beurt van aftreding is aan den heer Jb. Keeman, secretaris, het eenige lid dat :nag worden herkozen. Met op één na algemeene stemmen herkozen, neemt hij de benoeming aan. De begrooting van 1909 wordt vastgesteld op 165 en goedgekeurd. Wordt de aan het hoofdbestuur ad. 50 aange vraagde subsidie niet verkregen, dan is er een nadeelig saldo van 50. Deze subsidie aan te vragen bij armbestuur en dia conie wordt ontraden, o.a. omdat het armbestuur zelf subsidie krijgt. Het bestuur wordt gemachtigd bij de gemeenteraad een subsidie van 50 aan te vragen. Nadat de heer J. Booker, afgevaardigde naar de 50ste algemeene vergadering, verslag uitgebracht heeft, en men besloot geen afgevaardigde te zenden naar de expeditie om „Heideheuvel" te bezien, kwam de rondvraag aan de orde. De heer Keeman brengt iets in 't midden over het aan te schaffen verplegingsmateriaal. De vergadering draagt het bestuur op, om, in overleg met dr. Melchior, hiervoor te zorgen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit do voorzitter, de hoop uitsprekende, dat het „Witte Kruis" te Koe dijk nog veel mag doen om het leed der zieken te ver zachten, deze vergadering. Vrijdagmorgen is te Renesse neergekomen een lucht ballon, waarin zich bevonden de heer Emile Dubonnet en drie andere personen. De ballon was Donderdagavond half elf te Parijs op gestegen. Een 19-jarige jongen, werkzaam aan 't sportbureau in dc Smedestraat te Haarlem, kreeg, spelende met een revolver, een kogel door het hoofd. Hij werd naar 't gasthuis vervoerd. Een eigenaardige reclame Een fabrikant van kinderwagens te Nijmegen kwam op het eigenaardige idee voor zijn zaak reclame te ma ken door een grooten stoet te organiseeren, bestaande uit meer dan honderd stuks kinderwagens, geduwd door schooljeugd. Voorop ging een model van vroeger jaren met het opschrift „Voorheen." Dat groot en klein een oogenblik aan dezen optocht aandacht schonk, spreekt van zelf. De „Fris!?»," In tegenwoordigheid der ministers van Financiën, van Waterstaat en van Landbouw, Nijverheid en Han del, van den commissaris der Koningin in Zeeland, en van enkele plaatselijke autoriteiten, werd Zaterdag middag te 2 uur van de werf der Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te water gelaten het dubbel- schroefstoomschip „Frisia," in aanbouw voor rekening van den Koninklijken Hollandschen Lloyd te Amster dam en bestemd voor passagiers- en goederenvervoer tusschen Holland en Zuid-Amerika. Het schip wordt hoofdzakelijk ingericht voor passagiersvervoer en zal ruimte bieden voor 80 eerste, 116 tweede en 1160 derde klasse passagiers. Bovendien zal het per reis ongeveer 6000 ton lading en steenkolen kunnen innemen. Te Hedel had Vrijdag de stemming plaats voor een lid voor den gemeenteraad. Na een vinnigen kamp, waarbij de drank een groote rol speelde, werd een der candidaten met 3 stemmen meerderheid gekozen. De tegenpartij, door drank ver hit, heeft zijn ontevredenheid op ruwe wijze geuit. Bij tal van ingezetenen werden 's avonds de ruiten stuk gegooid, bij den burgemeester een tweetal spiegelrui ten, op liét stadhuis een groot aantal ruiten. Bij een oude weduwe werd alles kort en klein geslagen. Het dorp verkeerde in volslagen duisternis daar alle lan taarns waren vernield. Geen der daders kon op heeterdaad betrapt worden. Mishandeling In de Noorderstraat te Amsterdam heeft bij een twist een loodgieter zijn schoonzoon, een brouwersknecht, dermate met een mes aan den hals verwond, dat deze, waarschijnlijk tengevolge van slagaderbreuk, overleden is. Volgens het verhaal mishandelde de verslagene herhaaldelijk zijn vrouw en riep deze dan de hulp van haar vader in. Eerst kwam het tot een twist tusschen beide man nen in dc woning van de jongste. Daarna ging men -luiar op straat te lijf met het ongelukkig gevolg. De dader werd gearresteerd. Te Haarlem is opgericht een Esperanto-club, waar van de leden in hoofdzaak bestaan uit onderwijzers en onderwijzeressen. Het doel is, zich door wekelijksche bijeenkomsten verder te bekwamen in de wereldtaal. De club heeft zich aangesloten bij de Nederlandsche Esperantisten-vereeniging. Te Roermond hebben Vrijdag twee brutale kerkdief stallen plaats gehad. Twee offerblokken in de Kathe draal zijn opengebroken en geledigd en een Maria- beeldje werd van sieraden ontdaan. In de kapel der Paters Redemptoristen werden eveneens van een beeld je tal van gouden sieraden gestolen. Verschillende ar restaties hadden plaats. Op het zestal te Gellikum en Renooi komen voor R. G. C. Oldeman te Beemster en A. J. Wemei te Noord-Schermer. Rijkspostspaarbank Wij vestigen andermaal de aandacht op het feit dat, wegens inlagen van 25 en hooger, door den Directeur der Rijkspostspaarbank voortaan geene kennisgevingen meer worden verzonden. Uit Schagen. Den 20sten Maart hield de sociëteit „Onder Ons in het hotel Vader alhier hare eerste jaarvergadering. De vergaderzaal was door den lokaalhouder ter feestelijke viering van dit feit heel aardig gedecoreerd Het gees tig berijmde jaarverslag van den secretaris-penning meester verwierf een welverdiend en luid applaus. Het bestuur, bestaande uit de heeren A. Koning, voorzit ter; S. P. Langenegger, secr.-penn. en J. Tjalkens, commissaris, werden bij acclamatie herkozen. Met een gezelligen kaartwedstrijd, waarbij ieder een prijs kon behalen, werd de officiëele vergadering beëindigd en ging de bijeenkomst over in een gezellig samenzijn „Onder ons" dat nog wat langer aanhield dan de eigenlijke jaarvergadering. „Onder ons" is eene socië teit, die in hare statuten heeft bepaald, dat slechts 12 personen er lid van kunnén zijn en deze dan geen lid mogen wezen van nog een andere sociëteit. Deze be perkende bepaling heeft allerminst tot heden de gezel ligheid geschaad. Zaterdagmiddag had nabij Oosterend een droevig ongeluk plaats. De veehouder B. Vlaming was in de schuur bezig, hooi voor het vee af te steken, toen de klamp kantelde, met het ongelukkig gevolg, dat Vla ming er onder bedolven geraakte. Toen het eindelijk gelukt was, hem te bevrijden, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De Texelsche schipper van Heerwaarden, die eenige dagen geleden door een noodlottig toeval nabij West- Graftdijk met zijn been in een touw bekneld raakte, zoodat dit been werd verbrijzeld, is Vrijdagmiddag in het St. Elisabethsgesticht te Alkmaar overleden. Het lijk werd per stoomboot naar Texel vervoerd en verder met eene schuit naar zijne woonplaats, de Cocksdorp, overgebracht. Uit Schermerhorn. Tot eerelid van het Symphonie-gezelschap „Poly- phonia" is benoemd de heer J. Kuilman. De heer A. Laan is benoemd tot tuinman aan de Rijksproeftuin in de plaats van den heer C. Dubbeld. De Raad dezer gemeente vergaderde hedenmorgen onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer M. J. Kroon Mz. Afwezig waren de heeren K. Hart en O. de Boer. Na opening der vergadering worden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Het kohier van de Hondenbe lasting wordt vastgesteld tot een bedrag van 84.50. Het kohier van don Hoofdelijken Omslag, reeds te voren in comité behandeld, wordt daarna vastgesteld tot een bedrag van 3071.16. De kasverificatie den 20 Maart gehouden gaf aan in ontvangsten 24105.295 en in uitgaven 23537.51, alzoo in kas een bedrag van 567.78. Gedeputeerde Staten hadden bericht dat zij machti ging verleenden tot eene gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Noord-Scharwoude en Zuid Schar- woude en Broek op Langendijk, betreffende de gasfa briek, welke machtiging ook aan die andere gemeenten is verleend. Tot leden van de commissie voor het aanhooren van de bezwaren van den aanslag in den Hoofdelijken Om slag werden benoemd de heeren J. Butter Cz.. G. Kroon Pz. en O. Over, die de benoeming aannamen. De motorschippersvereeniging „de Eendracht" te Broek op Langendijk verzoekt uitdieping van de on diepe plaatsen in de gemeente en te verbieden dat de schuiten van de verschillende bouwers niet aan hunne landen aan de Bruggrachtzijde worden vastgelegd, het geen de vaart zeer belemmert. Na eenige toelichtingen van den voorzitter wordt besloten dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Het Hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie deelde mede dat aan de gemeente voor vergoeding van bestelloon der telegrammen is toegekend een bedrag van 21.40. De voorzitter deelt mede dat in de gecombineerde vergadering der Raden van Noord-Scharwoude, Zuid- Scharwoude, Broek op Langendijk en Oudkarspel was besloten dat de raden zich ieder afzonderlijk zouden uitspreken omtrent de oprichting der Gasfabriek in den vorm eener naamlooze vennootschap of bij gemeen schappelijke regeling en of de verdere leiding voor die oprichting zou blijven worden opgedragen aan het Centraal Bureau. Gehoord het advies van den heer Mr. Cramer, Hoofd redacteur van de gemeentestem, die de gemeente Broek op Langendijk en Oudcarspel in deze aangelegenheid .van advies gediend had stellen Burgemeester en Wet houders voor de oprichting bij een gemeenschappelijke regeling der vier gemeenten te doen tot stand komen, daar bij een naamlooze vennootschap de leden van den raad het heft geheel uit handen zien genomen, hun me- despreken en oordeelen in deze voor de gemeente zoo belangrijke aangelegenheid geheel zien opgeheven, wat zij niet dienstig achten. Dit voorstel wordt zonder noemenswaardige bespre kingen zonder stemmen aangenomen. De voorzitter zegt in verband hiermede dat hoe wel Gedeputeerde Staten de oprichting' bij een naam looze vennootschap voorstelden er gegronde redenen zijn aan te nemen dat dit college bij een definitieve gemeenschappelijke regeling die de oprichting en ex ploitatie ten gevolge heeft, daaraan zijn goedkeuring niet zal onthouden. Omtrent het 3de punt het opdragen der verdere lei ding aan het Centraal Bureau hebben Burgemeester en Wethouders geen bezwaar in beginsel te besluiten het Centraal Bureau daarmee te belasten, doch zij ont houden zich van een definitief besluit in dien zin, in afwachting van de gecombineerde vergadering der ra den van de 4 gemeenten die waarschijnlijk in het laatst dezer week te Oudkarspel zal worden gehouden. Na gedane rondvraag sluit de voorzitter de vergade ring. O Zondagnacht hebben eenige belhamels bij een paar ingezetenen zonder dat daartoe eenige reden schijnt te bestaan, de ruiten stuk gegooid. Men hoopt hier algemeen dat zij hun welverdiende straf niet zullen ontgaan. De Rederijkerskamer „West-Frisia" van Hoorn, gaf gisteravond in de kolfbaan van het café „de Bredero- de" van den heer Buckmann, een openbare uitvoering. Opgevoerd werden het tooneolspel „Recht op Liefde" en het blijspel „Ik heb iets vergeten." De verwachtingen die men koesterde van het spel der heeren Wilson en van mevr. Wilson Andréa werden in alle opzichten bevredigd, terwijl het spel der overige dames en heeren er niet weinig toe bijdroeg het niet talrijk opgekomen publiek ten hoogste tevreden te doen zijn. Te Niesoord, gemeente Midwolda, Gr., is het eerste kievitsei gevonden door den zoon van de weduwe Ko ning aldaar. De nieuwe burgemeester van Utrecht, baron van Lijnden, heeft onlangs geweigerd mede aan te zitten aan een diner, hom door de raadsleden aangeboden. De reden, welke de burgemeester voor die weigering opgaf, komt. ongeveer hierop neer, dat hij aan geen maaltijd kon aanzitten met raadsleden, die geen waarde hechten aan zijn adviezen. Een poging, tot tweemaal toe van de zijde der raads leden gedaan, om dën burgemeester van zijn besluit terug te brengen, faalde. Een en ander had tot ge volg, dat Ar een gespannen verhouding tusschen den burgemeester en den Raad ontstond. Thans is deze kwestie nog brandender geworden. De burgemeester n.l. heeft de vier wethouders uit- genoodigd, alsmede den secretaris, mr. Bool, voor een diner te zijnen huize. En drie der wethouders, die toch in de allereerste plaats raadsleden zijn, namen, zonder de overige raadsleden daarin te kennen, of met hen te overleggen, die uitnoodiging aan. Alleen de heer Ragay en de secretaris, mr. J. Bool bedankten om bijzondere redenen. 't Spreekt vanzelf, dat de raadsleden daardoor nog meer ontstemd zijn, te meer, daar de leden, die part noch deel hebben aan het conflict, daardoor ten zeerste zijn gecompromitteerd. In verband met deze kwestie zal een vergadering der diner-commissie, bestaande uit vijf raadsleden, plaats vinden, om deze zaak te bespreken. Alkmaar, 21 Maart 1909 Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U onderstaand in Uw blad te wil len opnemen. Bij voorbaat mijn dank. In Uw artikel „Uit den Raad" van Zaterdag 20 Maart komen een paar zinnetjes voor waarop ik, daar zij vragender wijs zijn gesteld, gaarne antwoord wil geven. Vooraf echter dit: Wat ik ook had bunnen verwach ten van den schrijver der artikelen van „Uit den Raad," niet gedacht had ik dat een paar dergelijke insinuee- rende zinnetjes uit zijn pen hadden kunnen vloeien. Waarlijk, M. de R., toen ik ze las en herlas, toen dacht ik aan den uitroep Woensdag j.l. in den Raad en zei ook, Bah! Gevoeldet ge bij het neerschrijven dier zin netjes niet dat ge niet alleen mij, maar zelfs ook den heer' Vorderhake verdacht maakte? En dat ligt toch zeker allerminst in Uwe bedoeling, n.l. verdacht maken. En toch doet ge het. Ge zult bij nader inzien toch wel overtuigd zijn dat het beter geweest ware dat dergelijke hatelijke en verdachtmakende uitdrukkingen niet geschreven waren en ik had mogen verwachten dat ge, voor ge deze kleine maar veelzeggende zinnetjes neerschreef, U beter op de hoogte had gesteld. Jour nalisten zijn toch over 't algemeen niet zoo be schroomd. Of is voor U in deze zaak het Pro ge noeg en wenscht ge niet het Contra te vernemen? En nu M. de R. tot de zaak. Ge vraagtHeeft de heer Uitenbosch die aanklacht op schrift? Wel wis en waarachtig niet. Ik niet. Is ook niet noodig. Of zijt ge bang, dat de heer Vorder hake zal ontkennen de beschuldiging tegen Dr. Boas geuit te hebben? Ik niet, en niemand niet, want.ze staat vast. Het pleit echter niet voor Uw vertrouwen, ook in den heer Vorderhake. Doch dat is Uw zaak. Of meent ge er mede dat i k het verzonnen heb. Zoo naïef beoordeel ik U niet. Maar wat dan? En verder: Heeft hij, dat is ondergeteekende, heeft hij Dr. Vorderhake wel gezegd, dat hij van diens woor den gebruik zou maken in den Raad? Ge zegt daarbij M. de R., dat men zoo licht in 't vuur van 't gesprek iets zegt, dat men zoo niet bedoelt te zeggen en dat men op schrift zeker anders zou doen. Nu M. de R., dat geloof ik met II, maar ook U zal met mij moeten erkennen dat men alvorens men s c li r ij f t, door zich beter op de hoogte te stellen, veel ongeschreven zou la ten. M. de R.Ziehier de toedracht der zaak, waarvan het misschien goed is dat ook meerderen het weten en als verduidelijking kan dienen bij hetgeen Woensdag in den Raad is gezegd. Zaterdag 13 Febr. verzocht mij de heer Vorderhake om een onderhoud. Den vorigen avond had ik over de Gymnasiumzaak een kort gesprek gehad met den heer Ds. Glasz, ook leeraar aan 't Gymnasium, well: ge sprek tot gevolg had het bovengenoemd verzoek van den heer Vorderhake. In dat gesprek met den heer Giasz had ik onder meer mijn misnoegen te kennen ge geven over de ongemotiveerde beschuldiging van Dr. Vorderhake tegen den heer Boas geuit, ja dat ik het hem kwalijk nam omdat ik voor mij de zekerheid had dat Di-, Boas geen onware of onwaardige dingen of uitingen konden worden ten laste gelegd, omdat ik voor mij de stellige overtuiging had dat de geheele on dergrond van deze onverkwikkelijke geschiedenis in iets anders gezocht moest worden. En M. de R., het was deze uiting van mij die de inleiding vormde van het onderhoud met den heer Vorderhake. Het was slechts de vraag ter eener zijde of ik die beschuldiging- kwalijk nam, ter andere zijde of de heer Vorderhake de beschuldiging werkelijk had geuit. En op deze mij ne vraag kreeg ik een volmondig, ja! Zie M. de R., zoo gehoord is het toch zeker wel wat anders dan „in 't vuur van een gesprek iets te zeggen." Ik wil er tevens bij zeggen dat de heer Vordèrhake en ik na deze verklaring ons gesprek ruim en onbevangen heb ben doorgezet zelfs met vergunning om ons gesprek aan den heer Rector mede te deelen. M. de R.In 't belang van een in deze zaak meer noodige klaarheid; in 't belang ook van hen, die door bewust of onbewust geuite verdachtmakingen getrof fen kunnen worden omdat er zoo licht iets van blijft hangen, heb ik gemeend bovenstaande te moeten ge ven. Maar toch, M. de R., kan ik ook niet nalaten een leekedichtje van De Genestet, waarmede ik wil beslui ten u in herinnering te brengen; Men vraagthoe een scherpzinnig man Zoo iets onnoozels zeggen kan? Hij wil ons in zich zelf bewijzen naar ik gis, Dat waarlijk niets onmogelijk is. Hoogachtend, M. UITENBOSCH. [Van een verdachtmaking, het uiten van een ver moeden in gemeenen zin, is bij den overzichtschrijver geen sprake geweest, noch ten aanzien van den heer Uitenbosch, noch ten aanzien van den heer Vorderhake, noch ten aanzien van iemand anders. Daartoe hebben wij onszelf nimmer verlaagd en wij hopen dat dit ook nimmer zal geschieden. Dit sta voorop. Wij vinden het gelijk wij schreven al te kras, dat een mededeeling in een gesprek tusschen twee personen wordt genoemd een formeele klacht, aan klacht of beschuldiging. Niet enkel in dit geval, maar altijd en overal. Dat opzettelijk bedrog bij een der beide heeren in het spel zou kunnen zijn, hebben wij geen oogenblik gedacht. Onze vraag bedoelde slechts er op te wijzen, dat zulk een belangrijke ver klaring woordelijk dient te wezen, zal zij als basis voor een onderzoek kunnen gelden, of althans door beide partijen als zoodanig dient te worden erkend. „Heeft hij dr. Vorderhake wel gezegd, dat hij van diens woorden gebruik zou maken in den Raad?" heb ben wij verder gevraagd. En wij hebben daarbij gewe zen op de mogelijkheid, dat in het vuur van het ge sprek een verklaring is afgelegd, welke niet in dien vorm zou worden afgelegd, wanneer er was gezegd, dat zij in den Raad zou worden herhaald. Thans blijkt uit het schrijven van den heer Uiten bosch dat de heer Vorderhake enkel de beschuldiging die hij jegens dr. Boas heeft geuit, bij den heer Uiten bosch heeft erkend, en dat dus niet mogelijk is wat wij veronderstelden dat mogelijk zou kunnen zijn. Van deze verklaring nemen we gaarne acte, erken nende dat de heer Uitenbosch in dit opzicht gelijk heeft. Red. Alkm. Ct.] De sergeant Schölberger van het zevende regiment infanterie is overgeplaatst bij de Cadettenschool. Zaterdagmiddag om 3 uur arriveerde de ooievaar op zijn nest, staande op het land van den heer Kramer. Mocht het voorjaar dit jaar later zijn dan in 1908, de bode kwam echter 5 dagen vroeger. De lezing die de heer P. Dreewes gistermorgen in de kleine zaal van de Harmonie zou houden over het ar beidscontract voor de bouwvakarbeiders is wegens de weinige belangstelling die daarvoor getoond werd slechts een 12-tal personen waren tegenwoordig niet doorgegaan. De uitslag van den vriendschappelijken wedstrijd, gisteren gespeeld tusschen „Holland" en een combina tie van de elftallen van „Alcmaria Vietrix" is 3—2 in 't voordeel van laatstgenoemde. Korpswedstrijd, eindigende 24 Maart. Ie Damiaten, Haarlem 300; 2e de Tien, Haarlem 299; 3e Koekoek II, Alkmaar 296; 4e District III, Amsterdam 289; 5e D'r deugt geen bal van, Amster dam, 288; 6e Victoria, Alkmaar 286; 7e Minerva, Am sterdam 283; 8e Allen om, Amsterdam 282 (48 tref fers 9e Moed Houden, Amsterdam 282 (47 treffers) 10e Twee duifjes, Amsterdam 282 (46 treffers)11e Zou er kans zijn? Alkmaar, 278; 12e Hout of Fout, Overveen 276; 13e O. Z. O. D„ Alkmaar 275; 14e Alc maria Vietrix, Alkmaar, 274 punten. Kampioenwedstrijd, eindigende 29 Maart. I. O. v. Duijn, Leiden 74; C. P. G. Nieman, Amsterdam, 71; J. Evers, Amsterdam, 69 punten. Personeele wedstrijd, eindigende 4 April. J. Ketelaar, Alkmaar 47; J. Beijnes, Haarlem, 46; Th. ten Kleij, Alkmaar, 45 punten. Vrije baanwedstrijd, eindigende 6 April.' J. de Groot, Amsterdam 50.49.48; Jb. Wittebrood, Alkmaar 50.49.47C. P. G. Nieman, Amsterdam, 49.48 punten. MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/s uur, Harmo nie. Teekengenootschap „Kunst zij on* doel," teeken avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Kegelclub „Alcmaria Vietrix," 8 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 874 uur. Physica, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Turnlustoefeningsavond, 91/, uur. Alkm. Tooneelvereeniging, rep. 872 uur, v. Twisk. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 7*/t uur. Graanhandel. Lezing over Amerika, 71/2 uur, „Central." Ontwikkelingsclub „Ontwikkeling zij ons doel," le zing 8 uur, Voorwaarts. DINSDAG: Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningiavond mannen-afdeeling 8'/, uur; jongen*-afdeeling 71./, uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Kegelclub „Zou er kans zijn," Diligentia. Muziekgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. Afd. S. D. A. P., lezing 8 uur, „Harmonie." Gem. Zangver. „Door onthouding vereenigd" repe titie 8 uur. Graanhandel WOENSDAG: Schietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, nieu we Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningasvomd jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefening»*vond, 91/, uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café Seher- merhorn. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 57 uur, Cen tral. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 77a972 uur, Central. Kinderkleeding en kindervoeding," verg. 8 uur, ten Stadhuize. DONDERDAG: „Nieuw Leven,'' repetitie, 8 uur, Unie. Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavond 91/, uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaarheid 8 uur, oefeningsavond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Danseursus Diligentia. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, eafé Lievartdag. Alkm. Strijkorkest, 81/, uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Alkm. Symphonie-orkest, 8 uur, Unie. ZATERDAG: Excelsior, repetitie, groote zaal, 81/, uur, Diligentia.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2