BUITENLAND. STADSNIEUWS. Bloembollen. Een vergissing. Voorspellende journalistiek. Door een molenwiek getroffen. Woestduln. Van Texel. Lifebuoy zeep. Gemengde Mededeelingen. Netwerk van ijzergaas aan het terrein van den gemeenterelniglngsdienst. Reorganisatie van den gemeente'Ijken geneeskundigen dienst. Ontheffing van een bepaling bedoeld In art. 44 der Bouw- en Woningverordening. Kantoor van den Waarborg. Benoeming van een lid van het college van curatoren van het Gymnasium. •"Te water. Een herlnnerings-Inslgne. Rectificatie. Correspondentie. Fietsrijden op een wandelpad. Kievitseieren. Een werkstaking. de secure oude Hollanders hadden wel gelijk met hun spreekwoordhaastige spoed is zelden goed. Zaterdag zijn naar de tentoonstelling te Berlijn verzonden 20.000 hyacinten, door de goede zorgen van den heer Eggink te Voorschoten, die daar in perken zullen worden tentoongesteld. Te Bergen-op-Zoom hebben Vrijdagmiddag hier en daar vlaggen gewaaid ter viering van de heuglijke gebeurtenis. Wat toch was het geval? Een der boek- verkoopers moet een pakket ontvangen hebben, inhou dende twee pakken gedrukte bulletins, met het be richt van de geboorte van een prins (of prinses.) Deze bulletins waren hem gezonden door een dagblad, dat cr graag vlug bij wezen wou. Bij die bulletins was een brief met verzoek deze in de stad te verspreiden zoodra hij een telegram van de geboorte van een prins of prin ses ontvangen zou hebben. Maar ongelukkigerwijze heeft genoemde boekverkooper het pakket geopend zonder op dien brief te letten en het bovenste bulletin van het eerste stapeltje, dat de geboorte eener prinses bevatte, in zijn drift voor zijn winkelruit geplakt. Ook te Zeist werden Vrijdagmiddag door den boek handelaar M. een groot aantal bulletins verspreid, waarin de geboorte werd gemeld van een prinsesje. De verheugde inwoners staken onmiddellijk de vlag gen uit, het muziekkorps kwam op de markt bijeen en wilde volgens het program de blijde gebeurtenis in lus tige tonen aan de goê-gemeente gaan verkondigen. teen bleek, dat het geheele bericht op een vergissing berustte. Het zoontje van C. V. te Oudenbosch, dat zich in een onbewaakt oogenblik op den molen van C. d. V. waagde, werd door een wiek van den graanmolen ge troffen. Tiet kind was onmiddellijk dood. Nu do beteekenis der baan voor de wedrennen zoo is gedaald, bestaat er groote kans dat het schoone Woest- duin wordt afgezand. Uit Oudorp. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter: de burgemeester G. Bos Wz. Nadat deze vergadering is geopend, worden de no tulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken a. een brief van Ged. Staten, houdende mededee ling dat het voorschot waarop deze gemeente, krach tens art. 48 der wet tot regeling van het lager onder wijs, over 1009 aanspraak heeft, door den minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald op 1450; b. een brief van B. en W. dezer gemeente, tengelei- de van het jaarlijksch verslag betreffende den toe stand van het lager onderwijs alhier over 1908; c. het verslag van B. en W., betreffende hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente in 1908 is verricht; d. een adres van het R. K. Paroch. kerkbestuur te Oudorp, houdende verzoek„om in het belang van het getrouw schoolbezoek in zijn leerschool en ter instand houding van de daaraan verbonden bewaarschool, uit de gemeentekas eene vaste jaarlijksche bijdrage van ten m.nste 100 te willen verleenen." Het onder a, b, en c vermelde, wordt voor kennisge ving aangenomen, dat onder d. genoemd, in handen van B. en W. gesteld. Vervolgens wordt aan de orde gesteld een brief van Ged. Staten, daarbij aandringende tot het vaststellen van bepalingen die leiden kunnen tot ruimere begrip pen en betere opvolging van voorschriften omtrent zin delijkheid en gezondheidsleer, in acht te nemen bij de melkproductie alhier. Na langdurige discussie wordt besloten aan de al- gemeeno plaatselijke politie-verordening dezer ge meente toe te voegen de volgende bepaling: „Het is verboden melk te vervoeren, anders dan in „stofdielit gesloten flesschen, vaten, emmers, bussen „of kannen, voor welke afsluiting geen gebruik mag „worden gemaakt van hooi, stroo, lappen, ongepa- „raffineerd papier, of voor de melk schadelijke stof- „fen. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft „als bij art. 52 der bovenaangehaalde algemeene „plaatselijke politie-verordening is vastgesteld." Het kohier van den hoofd, omslag voor 1909 wordt overeenkomstig de voordracht van B. en W. vastge steld tot een belastbaar bedrag van 71550 en tot een invorderbaar bedrag ad 2 van 1401. De concept-besluiten tot af- en overschrijving van sommige posten der gemeente-begrooting voor 1908 ad 605,45 en tot voldoening van gelden uit den post voor onvoorziene uitgaven dierzelfde begrooting tot een gezamenlijk bedrag van 305, worden onveranderd vastgesteld. Tot leden van het stembureau voor een lid der 2e Kamer worden benoemd de heeren H. Bruijn en J. Bij man, en voor 3 leden voor den Gemeenteraad de heeren G. Admiraal, D. Rood en J. Buis; de overige ledbn van den Raad worden als hunne plaatsvervangers aan gewezen. Na gehouden rondvraag wordt de vergadering ge sloten. Groote vreugde heerschte er Zaterdagavond op het dorp Oosterend, toen den volke per bulletin van een der plaatselijke bladen kond werd gedaan, dat een Prins geboren was. Die vreugde veranderde evenwel in verslagenheid, toen nog een tweetal bulletins wer den verspreid, resp. met de mededeeling, dat een prin ses geboren was, en dat aan Vorstin en volk weer eene teleurstelling was bereid. Wat bleek echter den vol genden morgen? Dat noch 't een, noch 't ander was gebeurd, doch dat de agent van dat blad door een mis verstand reeds direct de bulletins had bezorgd, terwijl de bedoeling was, één der drie na het ontvangen van een desbetreffend telegram te verspreiden. Den vol genden morgen werden ze weder teruggehaald. Wij ontvingen een groot aantal getuigschriften van gebruikers van bovengenoemde zeep ter inzage, waar uit blijkt, dat de zeep werkelijk vele voordeden heeft voor het genezen-van wonden, vooral bij dieren. Verscheidene gebruikers drukken hunne dankbaar- beid uit voor het gebruik der zeep, waardoor zij veel geld voor medisch advies uitsparen. De heer N. Bree- baart uit Uitgeest verklaart o.a. de huiduitslag aan de nchterpooten van zijn paard met Lifebuoy zeep te heb ben genezen, terwijl de heer H. de Graaff üit Schager- brug zwerende wonden van zijn koeien genas met het. wasschen met de lifebuoy zeep. NIEUWS UIT HOORN. H. V. V. „SPOR T." Ter viering van haar 20-jarig bestaan hield boven genoemde vereeniging gisteren de volgende wedstrij den. Sport II tegen Purmersteyn I (Purmerend) uitslag 21 in 't voordeel van Sport. Sport I tegen „Alcmaria Victrix" (Alkmaar) uitslag 32 in 't voordeel van Alcmaria. Om 8 uur hadden zeer velen zich in de Parkzaal ver- eenigd, om mede te vieren den feestavond, door de ver eeniging georganiseerd. Hij werd geopend door den .lieer K. Zijp, die allen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid den verte genwoordigers van 't Gemeentebestuur, van de Zuster verenigingen „Alcmaria Victrix" en „Volharding" en van den N. H. V. B., van de bevriende Sportvereeni- gingen „U. d. I. W. v. O." en van de Hoornsche Fiets en Tennisclub. In de groote opkomst ziet hij een blijk van sympathie jegens de vereeniging. Hij hield een warm pleidooi voor 't voetbalspel, dat den beoefenaars leert een meer beslist optreden, het begrip van samenwerking, dat bezorgt een gezonde be weging. Hij herinnert er aan, dat „Sport" steeds ge reed stond anderen te helpen en hoopt, dat deze avond een goede propaganda zal zijn voor het voetbalspel in Hoorn, een propaganda, dit bevorderlijk zal zijn aan de sympathie van het Hoornsche publiek. Onder een onbedaarlijk applaus werd daarna door een drie-tal dames, namens verschillende dames en na mens de II. F. en T. C. aan „Sport" een keurig vaan del aangeboden. Door mej. Langereis werd de hoop er bij uitgespro ken, dat velen het aantal getrouwen zal vermeerderen, om „Sport" bij haar wedstrijden aan te vuren, om mede getuige te zijn, hoe „Sport" steeds haar kleuren hoog houdt. Mej. Zwart voegde daarbij de beste wenschen van de II. F. en T. O. en hoopte, dat „Sport" hier en elders nog vele overwinningen zal behalen. Als blijk van hoogachting van 't oudste elftal, werd vervolgens den heer Bast, die 10 jaren achtereen in „Sport" is uitgekomen, een krans aangeboden. De voorzitter van den N. II. V. B. bracht „Sport.' de beste wenschen van den Bond. „Sport", dat zich altijd had doenen kennen, als een bescheiden maar jo viale vereeniging. Bij „Sport" was 't spel steeds hoofdzaak, niet de overwinning. ITij hoopt, dat „Sport" zonder de bescheidenheid en de jovialiteit te ver liezen in de toekomst ook zal trachten steeds hooger te klimmen in rang in den N. II. V. B. Het Hoorn sche publiek wekt hij krachtig op „Sport" den steun te verleenen, dien ze zoozeer verdient. Hij overhandigt namens den Bond aan de vereeniging een krans. Eveneens de voorzitter van „Alcmaria Victrix,'' daarbij in een keurige speech herinnerende aan de in timiteit die altijd tusschen „Sport" en „A. V." heeft bestaan. Ook hij roept „Sport" toe: tracht hooger op te komen, maar bewaar daarbij Uw goede eigenschap pen van vroeger dagen. Ook hij dringt aan op den steun van 't publiek, daarbij het Alkmaarsche tot voorbeeld stellend. Woorden van da.ik en de herhaalde hiep hé's ont braken natuurlijk niet. Het moet „Sport" duidelijk zijn geworden, dat bij het geheele Hoornsche publiek de sympathie toch niet ontbreekt. Het programma bevatte veel moois, en laat ons er dadelijk achtervoegen dat uitstekend werd ver tolkt. Alle opvoerenden hadden een beslist succes. We zouden zoo gaarne eenige nummers noemen, maar we zouden alles kunnen yermelden. Een uitzondering toch willen we maken met de revue „het Bruine Monster," een revue goed weergegeven en uitstekend en zeer prij zenswaardig in elkander gezet döor den heer Engel man. Van verschillende zijden werd hem daarvoor wel verdiende lof toegezwaaid, wij voegen de onze daarbij. Ook den heer Holzmüller, eerelid der vereeniging, werd dank gebracht voor alles wat hij voor „Sport" had gedaan, ook dezen avond weer als regisseur, den heer Hooft eveneens voor z'n onvermoeid werken als aecompagnateur. De voorzitter van Alcm. Victr. en die van den N. H. V. B. „Sport" gelukwenschende met het behaalde succes, bleven met aandrang aankloppen op de mede werking van het Hoornsche publiek. Men heeft nu gezien, wat het voetbalspel vermag, wat „Sport" doet. En wij al stellen we nu in „three cheers" voor de „II. V. V. Sport," we hopen, dat Sport bij de viering van haar zilverfeest met niet minder enthousiasme ze zal instellen voor den krachtigen zoowel moreelen, als daadwerkelijken steun, ondervonden van het Hoorn sche publiek. PENSIOEN. Den heer P. van Dijk, wien op verzoek eervol ontslag is verleend als landmeter bij het kadaster, is een pen sioen toegekend van 1627. 't R A S H O E N. In de laatst gehouden afdeelingsvergadering van de N. P. V. „het Rashoen" zijn tot bestuursleden gekozen de heeren J. J. M. Hermans, A. A. Iluizinga en L. Jonker en tot commissaris in het hoofdbestuur de heer II. J. Claritm. Eon Amerikaansch g e v a In de Vereenigde Staten heeft de geheelonthou dersbeweging soms merkwaardige gevolgen. In den staat Indiana heeft onlangs de meerderheid van de be volking in een district bij stemming uitgemaakt, dat daar in de toekomst geen sterken drank meer mag worden verkocht. Dit besluit ergerde de bewoners van een klein stadje, Haubstad, en zij gaven op de volgende wijze aan hun ergernis lucht. Alle gebou wen, die van hout waren, werden op wielen geplaatst en voorafgegaan door een muziekkorps trokken de be woners, meerendeel Duitschers, onder het zingen van vroolijke liederen naar een naburig district, waar het niet verboden is een glaasje te drinken. In een lange stoet volgden de door paarden en ossen getrokken huizen, schuren en stallen, die op de nieuwe plaats werden opgesteld. De nieuwe nederzetting vierde al dadelijk een vroolijk feest, waarbij het verboden nat rijkelijk vloeide. Het lot van een beroemd stieren vechter. De beroemde Spaansche stierenvechter don Luis Mazzantini is doodelijk ziek. De bladen geven nu reeds de uitvoerige levensbeschrijvingen van dezen „grooten" man, die eerst stationschef is geweest. Hij was een beschaafd, ontwikkeld man, die zelfs verzen maakte en voor wien de voornaamste kringen openstonden. Ver scheiden malen werd hij in de gevechten ernstig ge wond. Uit Amerika keerde hij als millionnair terug, maar hij verloor bijna zijn geheele vermogen toen hij de arena te Madrid op eigen kosten en risico overnam. Hij ging nogmaals naar Amerika en keerde wederom schatrijk terug. Verstandiger dan tc voren, gaf hij, tot groot leedwezen der Spanjaarden, de vechterij eraan, en wijdde zich aan de politiek. Ook op dit gebied had hij succes: in een arbeiderskwartier werd hij tot lid van den gemeenteraad van Madrid gekozen. Zijn ceredegen wilde hij aan den Koning van Portugal schenken, maar toen koning Carlos was vermoord, schonk hij zijn degen aan Koning Manuel. Als hij overlijdt zoo schrijft de schoone Spaansche danseres Otero in het Journal zal men hem zeker een begra fenis geven als men indertijd den stierenvechter Cliio- larens heeft bereid. Een Russische giftmengster. In de Zuid-Russische stad Samaria moet een vrouw Popowa gedurende meer dan dertig jaar als giftmeng ster zijn opgetreden -en in dien tijd 400 mannen van het leven hebben beroofd. Zij liet zich door de dank bare vrouwen die zij van lastige mannen verloste, goed betalen en leefde er lustig op los, totdat een der vrou- "wen berouw kreeg en het geval bij de justitie aangaf. Vrouw Popowa werd in hechtenis genomen en beken de koelbloedig hare misdaden. Zij verklaarde dat de vrouwen zoo ongelukkig waren en aan zooveel mishan delingen van haar echtgenooten waren blootgesteld, dat het een goed werk was, haar van haar tyrannen te bevrijden. Vrouwen had ze nimmer vergiftigd, in de eerste plaats hadden die veel taaier leven en ten tweede had ze medelijden met haar seksegenooten. De verontwaardiging van het publiek moet groot zijn. Men wilde het onmensch lynchen, haar op een brandstapel werpen en de politie had groote moeite haar uit de handen van een woedende menigte te hou den. Men gelooft, dat er spoedig een heele reeks vroe gere klanten van vrouw Popowa gearresteerd zullen worden, maar tot heden heeft de giftmengster gewei gerd namen te noemen. Van den Minister van Waterstaat is, onder dagtee- kening van 31 December l.L, No. 215, bij het college van B. en W. een schrijven ontvangen, waaruit blijkt dat door ingezetenen van Akersloot, die geregeld met paard en rijtuig den op den westelijken dijk van het Nbordhollandscli kanaal liggenden künstweg tusschen Akersloot en Alkmaar berijden, er zijne aandacht op gevestigd is, dat hunne paarden menigmaal angstig worden door papieren en andere voorwerpen, welke wegwaaien van de bewesten en onmiddellijk langs den weg gelegen opslagplaats van de vuilnisbelt der ge meente Alkmaar, in verband waarmede zij verzoeken dat op dit punt langs de westzijde van het kanaal een hek worde geplaatst. De Hoofd-ingenieur-Directeur van den Rijkswater staat in de 9e directie omtrent dit verzoek geraad pleegd, stelt voor dat het Rijk langs de kanaalzijde van den weg, voor zoover deze langs de genoemde opslag plaats loopt, d. i. over een lengte van ongeveer 135 M. bezuiden de brug, een hek of schering zal aanbrengen, gemaakt van ijzeren regels en stijlen. Tntusschen zal door de uitvoering van het werk" de veiligheid van het verkeer over den bij het Rijk in be heer zijnden weg wel verhoogd, doch het kwaad zelf (het overwaaien van papieren) niet weggenomen of verminderd worden. Voor dit laatste zou het goed zijn, meent de hoofdingenieur-directeur die door den minis ter werd geraadpleegd, indien door de gemeente Alk maar het netwerk van ijzergaas boven de houten af rastering zuidwaarts werd verlengd tot het einde van het als "opslagplaats gebruikte deel van het gemeente terrein, d. i. tot 135 M. bezuiden de brug en dat dit netwerk nog werd verhoogd met een naar binnen schuin opstaanden rand, ter breedte van minstens 0.50 M. Voorts zou het gewenscht zijn dat een dergelijk net werk van ijzergaas door de gemeente ook werd aange bracht langs het onmiddellijk benoorden de brug gele gen open gedeelte van het terrein der vuilnisbelt. Het plaatsen van een scheringTangs de kanaalzijde van den weg benoorden de brug, dat in ieder geval voor reke ning van de gemeente Alkmaar als beheerder van den weg zou moeten komen, is niet bepaald noodig te ach ten en zou hier ook bezwaarlijk uitvoerbaar zijn, daar het kanaalboord, krachtens de overeenkomst van Mei 1889, voor het aanleggen en lossen van schuiten der gemeentereiniging wordt gebezigd." In verband hiermede verzoekt de minister in den aangegeven zin wel de noodige maatregelen te willen doen treffen, opdat de veiligheid van het verkeer over het onderwerpelijke gedeelte kanaaldijk in het vervolg verzekerd zij. Ofschoon zij in het schrijven van den Minister voor komende voorstelling, dat de gemeente nog onder houdsplichtige is van het boord en het jaagpad benoor den de brug over 104 M. lengte, onjuist is, achten B. en W. de klachten van de ingezetenen van Akersloot gegrond en verdient het aanbeveling de geopperde be zwaren in den door den Minister aangegeven zin op te heffen. De kosten van dit werk, waarover de commis sie van bijstand voor de publieke werken is gehoord, die zich daarmede kan vereenigen, zijn door den Di recteur der gemeentewerken op 293.60 begroot. Zij stellen voor daartoe te besluiten. Het is sedert lang het voornemen van B. en W. ge weest den Raad eene wijziging voor te stellen van den geneeskundigen dienst in deze gemeente. In verband daarmede hebben zij in hun vergadering van 3 Sep tember 1908 de stads-heelkundigen, de heeren Dirken eu Schroder en de stads-geneeskundigen, de heeren Co- niju en Degenaar tot eene samenspreking uitgenoo- digd, met het doel hun meening te leeren kennen over de vraag of het wellicht wenschelijk moet worden ge acht den genees- en heelkundigen dienst der gemeente in dier voege te reorganiseeren, dat de scheiding tus schen geneeskundigen en heelkundigen worde opgehe ven en dat aan elk hunner een wijk worde toebedeeld, zoowel voor den geneeskundigen als den heelkundigen dienst. De heeren Conijn en Degenaar verklaarden die reor ganisatie onvoorwaardelijk wenschelijk en noodig te achten. De heeren Dirken en Schroder daarentegen op perden bedenkingen en namen op zich daarover schrif telijk te dienen van bericht. Gebleken is dat er totale verdeeldheid ter zake tus schen de deskundigen bestaat. Wat ons aangaat, zeg gen B. en W., wij scharen ons zonder aarzelen aan de zijden van de heeren Conijn en Degenaar. Onzes in ziens heeft de indertijd gemaakte scheiding tusschen geneeskundigen en heelkundigen, voor de geneeskun dige armenpractijk geen zin meer, nu de titel van arts de bevoegdheid verleent tot uitoefening der genees kunst in haren vollen omvang. Wordt aan elk der vier aan den gemeentelijken geneeskundigen dienst verbon den heeren de titel van gemeente-arts verleend en wordt aan elk hunner do zorg over eene wijk toever trouwd, dan kan in elk geval niet meer plaats hebben, wat nu nog geschiedt, althans kan geschieden, dat een stads-patiënt zich tot een geneeskundige wendt en door dezen naar den heelkundige wordt verwezen en omgekeerd, afgezien nog van de groote moeielijkheid, ja van de onmogelijkheid soms, om nauwkeurig uit te maken of een patiënt geneeskundige dan wel heelkun dige hulp behoeft en in zóó een geval althans de kans kopt (en daarmede wordt door ons geen blaam gewor pen op een der in functie zijude genees- en heelkundi gen) ongeholpen te blijven. Behoeft hij beide, dan vindt de arme, onder de tegenwoordige omstandighe den en volgens de geldende regeling, geheel onnoodig vaak, twee artsen aan zijn ziekbed, eene omstandigheid die wellicht van groote zorg voor den zieke, doch niet minder van eene overdaad getuigt, waaraan de welge stelde burgerij, die haar eigen medicus moet bekosti gen, in den regel niet kan denken. Hoezeer wij dus eene reorganisatie van den dienst wenschelijk achten, willen wij ons intusschen daarvoor geen moeite geven, zoolang wij niet met eenige zeker heid weten, dat eene verdeeldheid, als bij heeren des kundigen blijkt te bestaan, niet heerscht bij eene meer derheid van uwe vergadering. Mocht dat wel .het geval zijn, dan zou ons het tot stand brengen van eene reor ganisatie een hopeloos werk toeschijnen; zouden wij voorloopig daarvan willen afzien en andere tijden wil len afwachten." Ten einde daaromtrent zekerheid te verkrijgen stel len B. en W. den raad voor te besluiten: Burgemeester en Wethouders uit te noodigen aan deze vergadering de noodige voorstellen te doen tot reorganisatie van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, in dier voege dat de gemeente in vier genees kundige wijken worde verteeld en dat aan elk der aan dien dienst verbonden deskundigen, onder den titel van gemeente-arts, de medische zorg over eene wijk worde opgedragen. liet is B. en W. voorgekomen noodzakelijk te zijn een houten gebouwtje, staande op het terrein van den gemeentelijken reinigingsdienst en gebruikt wordende als kantoortje van den opzichter, gedurende de koude dagen te doen verwarmen door middel van een kachel. Daartegen bestaat evenwel bezwaar, op grond van art. 44 der Bouw- en Woningverordening, tenzij de Raad ontheffing verleene'van deze verbodsbepaling. B. en W. stellen daarom den Raad voor van de be doelde bepaling in art. 44 der Bouw- en Wouingveror- dening ontheffing te verleenen cn mitsdien het college tc machtigen het houten gebouwtje, staande op het terrein van den gemeentelijken reinigingsdienst, te doen verwarmen onder nader door ons college te geven voorschriften van voorzorg. Sedert 1 Maart 1853 heeft deze gemeente voorzien in een alleszins voldoende .localiteit waarin het kan toor van den Waarborg is gevestigd. Zij nam deze Rijkszorg op zich zonder eenige geldelijke vergoeding. Van de twaalf gemeenten in welke een kantoor van den Waarborg is gevestigd, staat Alkmaar in dat op zicht geheel alleen. B. en W. stellen den Raad voor aan den Minister van Financiën een schrijven te richten, waaraan het volgende is ontleend: Waar het Rijk met betrekking tot den dienst van den Waarborg overal in de behoeften van eigen huis houding voorziet, zal het Uwer Excellentie, naar wij vertrouwen, niet verwonderen, dat ook deze gemeente van de zorg, welke zij thans gedurende 56 achtereen volgende jaren belangeloos heeft gedragen, wenscht te worden ontheven. Wij hebben daarom de eer Uwer Excellentie beleef delijk te verzoeken, maatregelen te willen nemen om de localiteiten in de Ridderstraat Wijk A No. 17, waarin het kantoor van den Waarborg gevestigd is, te doen ontruimen, tenzij Zij er de voorkeur aan mocht geven bedoelde localiteiten voor gemeld doel van de gemeente te huren voor eene som van 300 's jaars, op nader overeen te komen voorwaarden. Het college van curatoren heeft de volgende, lijst van aanbeveling, ter vervulling van de vacature, ont staan door het ontslag van den heer Mr. H. Boelmans ter Spill alhier als lid van dit college, aangeboden: 1. Mr. W. C. Bosman, advocaat en procureur, alhier. 2. Dr. J. C. Pool, emeritus-predikant, alhier. B. en W. wenschen geen gebruik te maken van de hun toegekende bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. Gistermiddag geraakte een fietsrijder die voor een kind wilde uitwijken aan het Verdronken Oord te wa ter. Zeer spoedig was hij zoowel als zijn fiets door in middels toegesnelde hulp op het droge gebracht. De Firma II. Bossert en Zoon zond ons een insigne, betrekking hebbende op de te verwachten blijde gebeur tenis in het Vorstelijk Huis. Dit insigne is vervaar digd door de bekende, firma J. M. v. Kempen en Zoon en het is bevestigd op een Oranjecocarde. In het berichtje over het jubileum van den heer Klein, in het nummer van Zaterdag, staat abusievelijk 1 April. Dit had moeten zijn 11 April. Uit het verslagje van de vergadering der Hanze bleek niet, dat het niet-herkozen bestuurslid, de heer M. J. Driessen zich niet herkiesbaar had gesteld. Op verzoek zullen wij de uitslagen van de eind en overgangs-examens aan Ambachtsschool. Burger avondschool en Handelsschool gezamenlijk plaatsen. Men seint ons uit 's-Gravenhage, dat de Hooge Raad het cassatieberoep van den heer O. II. Bosman, zonder beroep, door de rechtbank te Alkmaar tot een geldboete van 0.50 of 1 dag hechtenis veroordeeld, wegens het met een rijwiel berijden van een wandelpad in den Hout voor de villa Voorhout te Alkmaar, heeft verworpen. Gisteren en vanochtend kwamen verschillende per sonen ons mededeelen, dat ze het eerste kievitsei ge vonden hadden. Allereerst kwam gisterochtend Hendrik Bakker, Boe- kelermeer, Ileilo, die op zijn eigen land een kievitsei had gevonden, daarna werd ons gemeld, dat de heer C. Baay te Egmond-Binnen gisterochtend een kievitsei had gevonden, en de heer Klomp te Boekeldermeer eveneens (welke twee eieren werden verkocht en ver zonden door den koopman J. Smit in het Fniïsen), eindelijk dat de heer O. Duinmeijer van Egmoncr aan den Hoef ook een kievitsei had gevonden, dat werd gekocht door den heer G. v. d. Pol. Tenslotte werd ons medegedeeld dat de wed. Meyroos kievitseieren had verzonden. Hedenmorgen is aan de koekfabriek van de firma Terhaak aan de Lindegracht alhier een werkstaking uitgebroken. Verleden wéék hadden enkele werklieden een onder houd met den zoon van den heer Terhaak en na dit onderhoud ontving de heer T. een schrijven van de or ganisatie der bakkersgezellen waarin bericht werd dat met genoegen werd vernomen dat de firma geen be zwaar had dat het personeel zich aansloot bij de orga nisatie, doch dat men gaarne zag dat de firma de na volgende eischen in overweging zou willen nemen en daarop vóór Zaterdag 27 Maart van bericht te dienen. Die eischen luiden: 6 weken loon in geval van ziek te, de bepaling in art. 5 van het arbeidscontract zoo te veranderen dat de schadeloosstellingen daarin ge noemd vervangen worden door boeten die jaarlijks on der het personeel zullen worden verdeeld, één dag vrij met behoud van loon in gevallen zooals genoemd in art 1638 van het burgerlijk wetboek; verkorting van den arbeidsdag tot 10 uur, des Zaterdags tot 8 uur, 5 vacantiedagen met behoud van loon in de zomermaan den. De heer Terhaak deelde ons mede dat het arbeids contract 1 Februari was geteekend zonder dat noe-

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2