STADSNIEUWS.. BUITENLAND. Woestduln. Beslaglegging. Een actief belasting controleur. Droevig De „practische anarchist." Uit een prijscourant. Verdronken. Verruiming Waagplein te Alkmaar. Een succes Openbare Vermakelijkheden. Cadettenschool. Uit Noordscbarwoude Aan de betaalkaiitoren te Broek op Langedijk en N oord-Scharwoude, werden in de eerste twee maanden van dit jaar, aan onderhandsch verkochte tuinbouw producten omgezet voor een bedrag van 634.872.84. Ult'St Pancras. Het Bataviaasch Nieuwsblad vermeldt, dat de inge nieur-werktuigkundige, de heer F. Nobel As.., voorheen te St. Pancras, thans Directeur der zoutverpakking te Kalianet op Madoera, 14 April a.s. voor 6 maanden op reis gaat naar Europa. Het Directeurschap zal in dien tijd worden waarge nomen door den ingenieur-werktuigkundige, den heer N. H. R. Ch. D. Pereira. Met groote spanning wordt vooral door diegenen, welke op de baan van Woestduin hun geregelde werk zaamheden hebben en daardoor het dagelijksch brood voor zich en de zijnen verdienen, den Zaterdag, 3 April, waarop de draverijen zullen beginnen, tegemoet gezien. Men vreest, dat de opkomst van het publiek heel wat minder zal wezen dan op de Zondagen, en de sluiting daardoor onherroepelijk wordt. Zoo'n kwajongen. Het is gebeurd met minister H. die, dezer dagen van de hoofdstad naar de hofstad reizende, in Haar lem zijn hoofd uit het portierraampje stak, om van den krantenjongen w|t luchtige lectuur te koopen. Hij riep: „Hé, Ako! Is de nieuwe „Prins" er al?" En die kwajongen antwoordt „Nee, nog niet!. Daar zult u nog 'n week of wat op moeten wachten." (Hbld.) Afschaffing kermis Het adres, om niet over te gaan tot afschaffing van de kermis te Haarlem ,is gisteren bij den raad inge diend. Het bevat 1570 handteekeningen, waaronder tal van neringdoenden. Ook een der wethouders heeft het adres geteekend. Op verzoek van een schuldeischer te Zwolle, werd Maandagavond in den Grooten Schouwburg te Rotter dam beslag gelegd door een deurwaarder op recette, bagage er. requisieten van het Wiener Operetten-en- semble, directie Miksa Preger, na de opvoering i „Lustige Wittwe." Een en ander hield verband met het niet doorgaan Zondagavond van een opvoering te Zwolle, waarvoor gecontracteerd zou zijn met Preger. De ondernemer te Zwolle zou daardoor schade gele den hebben. In Zwolle heeft men een controleur der gemeerJtebe- lastingen, die er een eigenaardig taxatie-instinct op na houdt. Een belastingschuldige had in 't afgeloopen jaar ter bevoegder plaatse geprotesteerd tegen zijn verhoogden aanslag in den „Hoofdelijken Omslag." Hij had toen van den controleur der gemeente belas tingen moeten vernemen, dat hij dien verhoogden aan slag te danken had aan zijn „weelderige levenswijs." Hij had daarop den controleur gevraagd, waarin die „weelderige levenswijs" bestaan had en had gehoord, dat men dit had opgemaakt uit het feit, dat hij in dat jaar had deelgenomen aan de excursies van het depar tement van Nijverheid! Die excursies dienen om den leden met eigen oogen te doen zien wat de nijverheid in binnen- en buitenland vermag, ter leering en opwekking dus! Gistermorgen ongeveer 9 uur vermiste de schipper P. de Vries, liggende met zijn schip in het Boterdiep te Groningen zijn vijfjarig zoontje. Overal werd ge zocht en de politie gewaarschuwd Maar alle naspo ringen bleven vruchteloos, tot men later op den mor gen de klompjes van het ventje in het Boterdiep vond drijven. Terstond werd daar overrd gedregd en om drie uur gisternamiddag was het de vader zelf die het knaapje met een haak opvischte. De ongelukkige man had echter niet den moed het lijkje op 't droge te bren gen. Door smart overmand moest hij dit droeve werk aan anderen overlaten. Het geschenk voor H. M. de Koningin gratis ter bezichtiging gesteld Naar wij vernemen zal het geschenk, hetwelk als blijk van sympathie aan H. M. de Koningin zal wor den aangeboden door de vrouwen uit de geheele pro vincie Noord-IIolland, te Alkmaar ten stadhuize kos teloos voor een ieder te bezichtigen zijn op Vrijdag 2 April van des voormiddags elf tot des namiddags vier uur en op Zaterdag 3 April van des voormiddags tien tot des namiddags twee uur. Geslaagd Gisteren slaagde te Utrecht werken mej J. M. B. Visser, Maarten, leerlinge van mej. M. voor Nuttige Hand onderwijzeres te St. A. Nierop alhier. Gymnastiek. Oj) Zondag 4 Anril a.s. zal te Monnikendam in het „Hof van Holland" een voorturnersles worden gehou den, aanvangende 10 uur, uitgaande van het Gewest N.-Holland van 't N. G. V., onder leiding van de Tech nische Commissie. Ook te Haarlem is evenals in Zaandam en Amster dam in ruime mate het boekje „De practische Anar chist verspreid. Het was een klein mannetje met de kraag van de jas op, die het, zonder iets te zeggen, links en rechts personen in de hand duwde. Toen de politie er de lucht van kreeg, was de man verdwenen. De blijde verwachting. In Kortenhoef was men Maandag in spanning. Men hoorde den heelen morgen schietenhet zou dus zeker gebeurd zijn, meende men. Uitgekeken naar officieel bericht, doch 't kwam maar niet. Op het dorp is geen telegraaf of telephoon: dus zijn van het damescomité naar 's-Graveland, aan 't postkantoor gevraagd, naar Amsterdam getelefoneerd: 't bleek echter, dat schiet oefeningen o]) de forten of anderszins den gespannen zenuwen parten hadden gespeeld. 1 it de Prijscourant van een „waschverzender" in „De Rijp:" „Buurtklanten Maandags en Dinsdags gehaald, Vrij dags en Zaterdags thuis." e hebben al in 't Arbeidscontract nagesnuffeld, wat ons te wachten staat, als we niet méé willen. (T e 1.) Het huis der alleenwonende weduwe M. G. H., te Bergen-op-Zoom, was eenige dagen gesloten. Men ver moedde, dat er een ongeluk zou plaats gehad hebben. De politie werd door de buren verwittigd. Door het indrukken van een ruit verschafte zij r.ich toegang en vond in de keuken een regenput openstaan, waaruit men het lijk der 61-jarige weduwe ophaalde. Kerkdiefstal P. J. G., korporaal-torpedomaker bij de Kon. Ned. marine te Amsterdam, een der twee verdachten van de te Roermond gepleegde kerkdiefstallen, is gisterna middag uit de gevangenis ontslagen. Zijn ontslag is gebaseerd op het feit, dat G in den morgen van den dag, waarop na twaalf uur de diefstallen weiden ge pleegd, naar Amsterdam is vertrokken. Ingediend is een Onteigeningswetje ten behoeve van de verruiming van het Waagplein te Alkmaar. Dit plein biedt n.l. geen voldoende ruimte meer voor de kaasmarkt op Vrijdag en voor de markt van vee, vruchten en andere producten op Zaterdag, daar de aanvoer op deze markten in de laatste paren steeds meer is toegenomen. Dientengevolge moeten in den zomer geregeld aan grenzende straten en de vleugels der nabijgelegen brug, mede als markterrein worden gebezigd. Dit be lemmert het verkeer en maakt het bezwaarlijk, een goede marktcontrole uit te oefenen. In 1908 heeft de gemeente twee daartoe reeds vroe ger aangekochte gebouwen, tegenover het Waagge bouw gelegen, doen afbreken en het vrijkomend ter rein bij het Waagplein doen trekken. Deze vergroo- ting is reeds spoedig onvoldoende gebleken, zoodat meerdere verruiming dringend noodzakelijk is, waartoe twee aan bedoelde perceelen grenzende pakhuizen ter beschikking van de gemeente dienen te komen, om ge sloopt te worden. De gemeente heeft getracht die pak huizen te koopen, doch dit is afgestuit op de hooge eischen van de eigenaars. Daarom is te deier zake toepassing van de Onteigeningswet verzocht. Arbeiders Schaak en Damclub Gisteravond vond in café „Voorwaarts" de oprich tingsvergadering van een Arbeiders- Dam- en Schaak club plaats. Nadat het doel van oprichting van een Arbeiders- Dam- en Schaakclub was uiteengezet, werd overgegaan tot verkiezing van een voorloopig bestuur, dat als volgt werd samengesteld: L. Grootegoed, voorzitter; II. Groebe, secretaris en O. H. Kroon, pen ningmeester. Besloten werd op Dinsdagavonden van 12 uur de clubavonden te houden. De contributie zal de eerste 3 maanden 5 cent per week bedragen en na dezen termijn aanmerkelijk verlaagd worden. Voorts zal er een cursus in schaken en dammen worden ge- ouden. Dinsdagavond 8V2 uur a.s. zal de cursus in het schaken, onder leiding van den heer P. van 't Veer Jr., een aanvang nemen, waar ook niet-loden wel kom zullen zijn en met een grondige studie van het schaakspel begonnen zal worden. Deze cursus zal om de veertien dagen plaats hebben en tusschen deze we ken in zal de heer Zomer Sr. een cursus in dammen leiden, ook voor ieder toegankelijk. Twintig leden traden als lid tot de club .toe, welke met den naam ge doopt werd van „Alkmaarsche Arbeiders- Dam- en Schaakclub". a Een nieuwe ziak. De lieer C. Verheus, uurwerkmaker, beeft zich in de Achterstraat B. 21 alhier gevestigd en aldaar geopend een magazijn van uurwerken. De heer Verheus is o.a. werkzaam geweest in ateliers te Amsterdam, Rotter dam en Brussel en kan zich dus gerust uitgeven voor een uitstekend reperateur van uurwerken. Tehuis voor dakloozen De gemeenteraad van Finsterwold heeft besloten tot den bouw van een tehuis voor dakloozen. Meningitis In een woning aan de Korte Baanstraat re Rotter dam heeft zich bij een 12-jarigen knaap een geval van de zoo gevreesde meningitis cerebrospinalis voorge daan. De knaap is dadelijk naar de barakken ver voerd. Pettendlefstrd De politie te Delft is er in geslaagd de daders aan te houden van den onlangs gepleegden diefstal van petten. TTit een winkel in de Trompetstraat werd n.l. nij nacht dc winkel-etalage nagenoeg leeggestolen. Het zijn twee bekenden der justitie. Op een deel van het gestolene is beslag gelegd. Inbraak in een kapel In den nacht van Zondag op Maandag heeft men op oen schandelijke manier huis gehouden in de Maria kapel, gelegen aan den Schaesbergerweg, nabij Heer len. Door middel van dynamiet heeft men een groot deel van de deur en den muur nabij de deur verbrijzeld. Heel de kapel was bezaaid met splinters en puin, ten gevolge van de ontploffing. Ook de vensters sÖjn alle stuk geslagen. De dieven-inbrekers hebben de offerbus geledigd, acht kandelaars en een kroontje van een Mariabeeld meegenomen. Of ze uit een kast onder het altaar nog meer wegnamen, moet het onderzoek nog uitmaken. Op het oogenblik weet men alleen, dat deze kast open gebroken en doorsnuffeld is. Tengevolge van de dynamietontploi'fing zijn ver schillende beelden verminkt, en gaten in de muren ge slagen. an de daders heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. W ij lezen in de stadseditie der Opr. Haarl. Ct. over het optreden van een oud-stadgenoot het volgende: De heer M Ruiter speelde 2 deelen uit het viool-con cert van Max Bruch en mocht zich na zijn hoogst artis tieke praestaties in een groot succes verheugen. De werkstaking hervat. anochtend is aan de koek- en biscuitfabriek van de firma Terhaal alhier niet het werk maar de staking hervat. Van de firma Terhaak ontvingen we over de ze zaak de volgende inlichtingen Maandagavond zijn ten huize van onzen firmant P. .T. Terhaak geweest een lid van 't hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandsehen Bond van Arbeiders in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkersbedrijf, een lid van 't plaatselijk bestuur van dien bond en een van onze arbeiders. Met deze personen is onze firmant P. J. Terhaak voorloopig overeen gekomen de bepa lingen, welke opgenomen zijn in de Alkmaarsche Cou rant van gisteravond Dat dit voorloopig geschiedde, was, wijl de oudste firmant G. Terhaak ook nog ge hoord moest worden. Het onderhoud, waarbij ook de oudste lirmant tegenwoordig was, had gistermorgen ten 6 ure plaats. Nadat over de punten nog eeits ge- - proken en overleg gepleegd was, is het hoofdbestuur met onze werklieden gaan confereeren, omdat men be treffende één punt, n.l. het door de firma geëischte ontslag van een arbeider, eerst de gezamenlijke arbei ders wilde hooren. Het resultaat dezer bespreking was dat de betrok ken arbeider met zijn ontslag over drie maanden ge noegen nam. Daarop zijn alle arbeiders aan het werk gegaan en werd de firma een contract ter teekening voorgelegd, dat door het hoofdbestuur hedenochtend in ontvangst zou worden genomen. Dit contract ech ter kon door de firma, hoe gaarne zij ook wilde, niet geteekend worden, omdat het niet conform de monde linge overeenkomst en dus ook niet conform de be palingen, voorkomende in de Alkmaarsche Courant van gisteren was, tenzij het ontslag van bovenbedoelden werkman er in werd opgenomen in art. 6, luidende: „de tweede ondergeteekende zal aangaande alle geschillen, die uit deze overeenkomst voortspruiten, zoomede over gevallen van ontslag, in overleg treden met het hoofdbestuur van bovengemel- den bond," wordt geschrapt, als zijnde niet afgespro ken; in art. 2, luidende: „De arbeiders die een salaris ge nieten van zeven gulden en daarboven, hebben in ge val van ziekte of een overkomen ongeval, recLt op ten minste vier weken doorbetaling van loon," worden ge schrapt de woorden „of een overkomen ongeval" en in- gelascht: ,op bewijs van een dokter". Hiermede nam het hoofdbestuur, dat hedenmorgen ten kantore was om het contract in ontvangst te ne men, geen genoegen, waarop de verdere bespreking tusschen firma en arbeiders verbroken werd en een ge deelte van onze arbeiders het werk neerlegden. Direct daarop heeft de firma een kennisgeving aan de buiten zijde der fabriek aangeplakt, luidende aldus: Half zeven. Wanneer vóór 8 uur de werkzaamheden niet zjjii aangevangen, dan blijft de fabriek voor hen die sta ken onherroepelijk gesloten. Wij teekenen een overeenkomst, zooals in de Alk maarsche Courant van gisteravond staat afgedrukt. Alleen op die voorwaarden is men gister aan het werk getogen. Aangezien aan deze proclamatie door de arbeiders geen gevolg is gegeven, zijn dus alle stakers uitgeslo ten en wordt er reeds ander werkvolk door de firma aangenomen. Daar vele vaklui uit andere plaatsen zich reeds aangeboden hebben, zal binnen enkele dagen de fabriek weder in vollen gang zijn. We hebben verschillende pogingen aangewend om ook inlichtingen van de zijde der stakers in te winnen Het was onzen verslaggevers evenwel niet mogelijk een lid van het hoofdbestuur of van het plaatselijk be stuur te bereiken. Uit den mond van een der stakers werd echter ver nomen, dat de staking het gevolg was van ie niet-er kenning der firma van de organisatie en hare weige ring om schriftelijk met den bond in overleg te treden Aan de fabriek zijn twee nieuwe arbeiders en tien jongens uit Egmond aan het werk. Op verschillende plaatsen wordt gepost. Aan het station staan mannen met borden, waarop den arbei dors wordt aangeraden, geen onderkruipers te worden Agenda WOENSDAG: Liefdadigheid naar vermogen, ver., 8uur, Proot. Schietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, aieu we Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 8*/< nur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningiBvoad jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningaavond, t1/» uur. Schaak- en Damclub V. V. V., 8 uur, café 8eher merhorn. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 57 uur, Cen tral. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/a91/a uur, Central. Tooneelver. „Aurora," rep. 8 uur, Verl. Landstraat. DONDERDAG: „Nieuw Leven," repetitie, 3 uur, Unie. Gymn. ver. „De Halter," oefeningaavond 91/, uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaarheid uur, oefeningsavond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Danscursus Diligentia. „Patrimonium," ledenverg., 8s/4 uur, Christelijke school. WOENSDAG Gem. Zangver. „Alcmaria," uitvoering, 5-jarig be staan. II den w«rd de Cade tenschool door gener*al-majojr Co?i, nsp^cteu? van h-t milïair onderwijs g. ïaspec- tenrd. Uit Rusland wordt gemeld dat de Tsaar in het midden van Mei op reis gaat en de hoven te Stockholm, Kopenhagen, Christiania en Londen zal bezoeken, tij dens een kort oponthoud in een Fransche haven, pre- .sident Fallières zal ontmoeten en ook Italië zal aan doen. De Tsaritsa vertoeft met kinderen in dien tijd te Livadia in de Krim. De Rijksdoema heeft onder schrapping van 3,400,000 roebel voor scheepsbouwbehoeften, de begroo1 ting van het departement van marine aangenomen. In Servië heeft de ministerraad besloten onverijld aan de eischen der groote mogendheden te voldoen. De gezant van Servië te Weenen is daarmede in kennis gesteld. Heden zal de regeering de Skoepstina op de hoogte brengen van haar besluit. Daarna zou den Ser- visclien gezant opgedragen worden aan de Oostenrijk- sche regeering de Servische verklaring te overhandi gen. In S r v i heeft de ministerraad besloten onverijld te zijn. In Weenen meent men te weten dat niet alleen koning Peter afstand heeft gedaan, maar dat ook de troon van Servië voor de dynastie der Karageorgewitsj verloren is. Dit is, naar het heet, slechts een kwestie van twee of drie maanden. Aan de buitenlandsche hoven heeft men, naar ver luidt, reeds de mogelijkheid van een crisis der dynastie van de Karageorgewitsj voorzien en is men het eens geworden over aan Servië voor te stellen candidaten voor den troon. Onder die candidaten zouden gee-n prinseu van een grooten* staat mogen voorkomen. Men spreekt van twee candidaten, van wie een prins van Denemarken en een prins van Zweden. Inde Vereenigde Staten daalt het ge boortecijfer snel. Volgens een statistiek van het alge- meene bevolkingsbureau, is de verhouding van kinde ren tot vrouwen in den loop van een eeuw met de helft verminderd. In New-York en de vijf staten van Nieuw- Engoland is het geboortecijfer op het oogenblik gelijk aan het Fransche. lieer dan de helft van dc bevolking van de Veree- nigde Staten bestaat nu of uit vreemdelingen of uit in die staten geboren kinderen van vreemde oulers. Gemengde Mededelingen. Am-rik*anschfl reclame? A auwelijks was ex-president Roosevelt op reis of er werd gemeld dat er op hem een aanslag zou zijn ge weest. Een Italiaansche anarchist, zoo luidde het bericht, die eerste-klas reisde, snelde het dek op waar Roose velt met zijn zoon stond en uitte bedreigingen, waaruit viel op te maken, dat hij vorrnemens was, een aanslag te plegen op den ex-president. De man werd door matrozen gegrepen. Vier dagen lang heeft hij geweigerd voedsel te nuttigen, wijl hij naar hij zeide vreesde, dat Roosevelt hem wilde laten vergiftigen. Een later bericht zegt evenwel, dat het gerucht to taal uit de lucht gegrepen waq. Reclame? Duizend huwelijken onwettig. In Stantonburg, Engeland, zijn duizend huwelijken onwettig verklaard, omdat de kerk van St. -Jacobus, waar de voltrekking plaats had, nimmer het recht daartoe heeft bezeten, gelijk den predikant bij het snuffelen in de archieven toevallig bleek. Sinds vijftig jaar zijn er onwettige huwelijken voltrokken. Het heet, dat de brave echtgenooten door de mededeeling van den kansel dat ze feitelijk ongetrouwd waren wel verrast, maar niet onaangenaam verrast waren, maar de predikant voegde eraan toe, dat er reeds maatrege len genomen waren om deze huwelijken te wettigen. LAATSTE POST. Uit Bergen. Dc Raad dezer gemeente vergaderde hedenmorgen 11 uur onder voorzitterschap van den Burgemeester den heer J. van Reenen. Na opening der vergadering en goedkeuring der no tulen werd aan de orde gesteld het vaststellen der aan vullingen in de bouwverordening. De voorzitter las het advies van den Gezondheids commissie te Beverwijk voor, waarna zondci eenige bespreking het door B. en W. aangeboden concept vastgesteld werd. De voorzitter stelde voor den heer Leijen verleden jaar voor een jaar benoemd tot gemeente-opzichter op een tractement van 200 te herbenoemen voor den tijd van een jaar. De heer Veenhuizen steunde dit voorstel. De heer Baltus wees op de door den heer Leijen ge maakte waterplaats; uit dat werk is z. i. op te maken dat de heer Leijen daarmee zeer onkundig en onprac- tisch heeft gehandeld. De voorzitter betoogde dat het gebrek aan den vloer dier inrichting te wijten is aan den aard van den ce ment. De heer Maschmeijer gaf verdere inlichtingen om trent' handelingen van den heer Leijen bij psrticuliere gebouwen. De voorzitter zeide gehoord te hebben dat de schuld in het door den heer Maschmeijer bedoelde geval ligt aan den heer Beeldman. De heer Baltus merkte op dat het gevaarlijk is een persoon als de heer Leijen, die nog zeer jong is en daardoor nog weinig practische ervaring heeft, aan te stellen tot dagelijksch opzichter bij den bouw van het Post- en Telegraafkantoor. Het voorstel van B. en W. werd daarna met 5 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de heeren Baltus en Maschmeijer.) Het Hoofd der School, de heer Franeken, vroeg eer vol- ontslag als Hoofd der Sehool met ingang van 1 Juli 1909. Het voorstel om dit verzoek in te willigen onder dankzegging voor de door hem aan de gemeente bewe zen diensten werd zonder bespreking aangenomen. De heer H. Roos verzocht af te wijken van de vast gestelde rooilijn voor een door hem te bouwen verlof zaak tusschen de Breelaan en de losplaats van de H. IJ. S. M., de plaats waar nu de kiosk staat. De voorzitter gaf onder overlegging der situatiekaar- ten eenige inlichtingen. B. en W. meenden het ver zoek te moeten weigeren, daar het door adressant te bouwen gedeelte de gemeente niet zal verfraaien, doch zij meenden voorts de beslissing aan de Raad te moe ten overlaten. Met 5 tegen 2 stemmen blanco (de heeren Masch meijer en Baltus) werd het verzoek afgewezen. Ter tafel werd gebracht een verzoekschrift van den heer J. Helsdingen om vergunning tot de verkoop van sterken drank in het door hem te bouwen hotel aan de Breelaan, en een van den heer O. F. Zeiler voor het hotel aan Bergen aan Zee, beide verzoekende dat de Raad zal verklaren dat deze inrichtingen zijninrich tingen ter bevordering van het maatschappelijk ver keer. De voorzitter zeide dat het den heer Zeiler vroeger moest- worden geweigerd wijl zijn café geen hotel was en las daarna een desbetreffend schrijven van den In specteur van de Drankwet voor. Gemeend wordt dat er wat betreft het verzoekschrift van den heer Zeiler geen bezwaar bestond. De vraag of deze buitengewone vergunning het ge tal vergunningen boven het maximum brengt, waar door aan den heer Tin een vergunning zou moeten worden geweigerd, indien de heer Blankendaal afstand doet van zijn vergunning, had een langdurige discussie ten gevolge, waarna de Raad zich uitsprak in dezen geest, dat het hotel te Bergen aan Zee is een inrich ting van maatschappelijk verkeer. Tegen dit voorstel temde de heer Baltus, de heer van Reenen hield zich buiten stemming. Wat aangaat het verzoek van den heer Helsdingen zeide de voorzitter dat de door hem te bouwen inrich ting z. i. niet is een inrichting van dien aard, vandaar dat hij voorstelde op dit verzoek afwijzend te beschik ken. Ook hieromtrent ontspon zich een bespreking met het gevolg dat de door hem gevraagde verklaring niet door den Raad kon worden afgelegd. Voor stemden de heeren Baltus en Maschmeijer, tegen de heeren Leijen, Veenhuizen en Swaan, de heeren van Reenen en Ol denburg hielden zich buiten stemming. De heer Ivreb, houder van de Lunchroom alhier ver zocht inlichtingen of het hem geoorloofd is eenige door hem genoemde likeuren te mogen verkoopen. De raad nam dit verzoek voor kennisgeving aan, ter wij 1 adres sant zal worden meegedeeld dat dit verzoek aan den heer Inspecteur zal worden doorgezonden om inlich tingen en advies. Omtrent de muziektent zeide de voorzitter dat op de begrooting ongeveer 80 minder is uitgetrokken dan de raming is. De tent zou met inbegrip van alles kosten 670. De voorzitter zegde de grond beschikbaar te willen stellen bij de ronde pomp, daar het afstaan van het Heideveldje eenig bezwaar ontmoette. De voorzitter vroeg het toegestaan bedrag met 100 te verhoogen, daar men dan iets goeds zal krijgen. De aangevraagde verhooging werd niet toegestaan met 4 tegen 2 stemmen, (vóór stemden de heer Baltus n Leijen) de heer van Reenen hield zich buiten stem ming. Mevrouw van Reenen Voeter had een verzoekschrift ngezonden om het museum over te brengen naar het oude huis van den heer Vlardonk. De kosten dier over plaatsing- zouden niet zoo groot zijn en worden gedekt door het heffen van entreegelden. De heeren Baltus en Maschmeijer onderzochten voor dat liet bovengenoemde verzoek in bespreking komt dc rekening van het museum die werd goedgekeurd. Het verzoek van mevr. van Reenen kwam daarna ter sprake. De heer Oldenburg zou willen zien dat eerst het postkantoor wordt gebouwd. De heer Baltus meende dat het plaatsen van het ge bouw naast het gebouw van het Postkantoor bezwaar kan opleveren en eventueele latere vergrooting van dat kantoor kan tegenhouden. In principe werd besloten het verzoek in te willigen. Mededeeling werd gedaan dat een aanvang zal wor- ien gemaakt met de bestrating zooals in de vorige ver gadering is bepaald. De voorzitter wees op de wenschelijkheid het gewone archief van de gemeente-administratie, dat niet bij het gewone werk kan geschieden, op te dragen aan het Registratuurbureau.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2