STADSNIEUWS. BUITENLAND. Uit Oude Niedorp. Uit Heiloo. De Bollenvelden. Uit Noorc'scharwoude. Een wonder Een nieuw soort posten. (Hbld.) Een^ultvinding. Een uitzondering. Benoemd. Stroohoeden-khasdragers. De Mikado. Voetbal. Oranjefeesten. Onze piantsoenpollUe Nieuw Leven. Een duif. Agenda De; staking. Bfer te wat r. Plaatselijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Gemengde Mededeelingen. Lsatsfe Bcrlefcitnï v v.V V. door de Directrice ter tentoonstelling ingezonden. Al gemeen werd het fraaie werk ten zeerste geroemd. Op de meest duidelijke en vriendelijke manier gaf Mejuf frouw Krekelberg, onderwijzeres aan de Industrie school. alle gevraagde inlichtingen, waarvan vele be langstellende bezoeksters gaarne gebruik maakten. Het streven dat èn Departement èn Industrieschool hier mede voor oogen hadden, n.l. meerdere bekendheid ten platte lande met het doel en de werkzaamheid der In dustrieschool te verspreiden, zal dus wel bevorderd zijn door deze tentoonstelling. Vrijdagavond werd eene vergadering gehouden van de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbe zoek alhier, in het lokaal van den heer T. de Jong. Tegenwoordig waren 10 leden. Nadat de voorzitter, de heer M. H. Woutman, de vergadering met eenige gepaste woorden had geopend, en de notulen van de voorgaande onder dankzegging onveranderd werden goedgekeurd, deelde de voorzitter mede dat 3 bestuursleden, de lieeren T. Rootjes, J. Mijts en P. Schaap, volgens rooster moesten aftreden. Aangezien in de vergadering van 9 April 1908 het re glement zoodanig is gewijzigd, dat het bestuur voor taan niet meer uit 7 maar uit 3 leden zal bestaan, wer den er geen nieuwe bestuursleden benoemd. Aan de orde werd gesteld rekening en verantwoor ding door den secretaris-penningmeester, den heer M. Kooijman, over het afgeloopen jaar. De heeren G. Liefhebber en J. Mijts werden door den voorzitter ver zocht de rekening na te zien. Na een nauwkeurig on derzoek werd die rekening in de beste orde bevonden, en door genoemde heeren goedgekeurd met een voor- deelig saldo, groot 126.56; ontvangen was (met in begrip saldo 190Y—'08) 244.14; uitgegeven 117.58. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester voor diens goed beheer. Naar aanleiding van het groote saldo dat er in kas was, stelde de'heer A. Wonder Pz., eere-voorzitter der vereeniging, voor, om dit jaar, voor het a. s. school feest, niet. met inteekenlijsten bij de ingezetenen rond te gaan. Algemeen was men van gedachte dat de kos ten, verbonden aan het te houden schoolfeest enz., wel uit het aanwezige kasgeld betaald konden worden. Dit voorstel werd dan ook met algemeene stemmen aange nomen. Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord verlangende, werd de vergadering door den voorzitter met een tot weerziens gesloten. Gistermiddag om 3 uur vergaderde de raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer Jhr. N. v. Foreest. Ingekomen was een schrijven van de gezondheids commissie te Beverwijk, met verzoek om iemand aan te stellen voor bouwtoezicht en daarvoor iemand te ne men in combinatie met zeven omliggende gemeenten. Deze ambtenaar zal dan aangesteld worden op een mi nimum salaris van 1000. De wethouder v. d. Molen wees er op, dat de ge meente Heiloo, door haar zielenaantal, voor het groot ste bedrag in aanmerking komt, daar de salarieering nonds-ponds-gewijze zal geschieden, en drong er op aan dat alvorens hiertoe over gegaan wordt, eerst afge daan wordt wat reeds in vorige zittingen is besloten en nog niet is uitgevoerd. De burgemeester deelde mede dat de kosten voor de gemeente ongeveer 200 zullen bedragen, waarna be sloten werd de commissie te berichten, dat de raad zich in principe voor het voorstel heeft verklaard, maar de financiëele bezwaren nader onderzoeken en overwegen zal. Tn behandeling kwam vervolgens het verslag over den toestand der gemeente, gedurende 1908. Hieruit bleek dat de bevolking uit 1137 mannen en 1154 vrouwen, te zamen 2291 personen, bestond en er 29 mannen en 32 vrouwen, tezamen 61 personen, in 1908 waren overleden. De gemeenteschuld bedraagt 5000, van de leening van 30000, en nog 12000 van een latere leening, totaal dus 17000. Een voorstel tot het sluiten van een tijdelijke lee- ning voor kasgeld tot een bedrag van 5000, werd aangenomen. Een voorstel tot wijziging der politie-verordening, beoogende aanvulling art. 34, bepalende de snelheid van auto's en motoren in de kom der gemeente op 15 K.M. per uur, zoomede aanvulling van art. 37, bepa lende dat het bij plotselingen inval van dooi, verboden kan worden op de grintwegen te rijden en waarin de breedte der velgen voor wagens met een gewicht van 500 K.G. op 6V2 cM., van 750 K.G. op 772 cM„ van J000 KG. op 8V2 cM. en van 1500 K.G. op 10 cM. be paald wordt, werd goedgekeurd. Uitzonderingen voor bijzondere gevallen kan worden toegestaan. Bij de rondvraag stelde de heer Swart een vraag, betrekking hebbende op den leeftijd voor het toelaten van kinderen op de lagere school. De burgemeester deelde mede, dat Ged. Staten het wijzigen der verordening niet willen toestaan, zoodat de Raad, hoewel in principe er voor zijnde, den leeftijd gl'ens te vervroegen, zich bij de bestaande verordening dient neer te leggen. Op de vraag van den heer Frans over de inschrij ving der leermiddelen, deelde de burgemeester mede, dat thans bij aanbesteding de laagste inschrijver is iemand uit Zutfen, naar wiens betrouwbaarheid zal worden geïnformeerd. Do heer Bakker sprak de wenschelijkheid uit, dat de papieren der vuilnisbelt meermalen dan thans ver brand zullen worden, daar de kinderen er wel eens pa pieren vinden, die niet in het bezit van kinderen be- hooren. De wethouder v. d. Molen stelde voor een bord te plaatsen met het verzoek zedekwetsende platen niet neer te werpen. Dit voorstel werd aangenomen. Daar niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering gesloten. Men schrijft uit Hillegom: Nu de tulpen, in dit heerlijke voorjaarsweer, zich zoo prachtig ontwikkelen en in al haar schoon gaan prij ken, verwacht men hier in de eerstvolgende dagen het jaarlijksche drukke vreemdelingenbezoek. Zondag is het de eigenlijke groote tulpendag. Men vrage vooral aan de kiosk Stationsplein Haarlem een kaart ter be zichtiging, gratis, van eenige der fraaiste tuinen en kweekerijen. Mr. J. P. A. N. Carol 1. f Gisternacht omstreeks 12'uur is mr. J. P. A. N. Ca- roli, lid van den gemeenteraad en van de Provinciale Staten, te Amsterdam overleden. Uit De Beemster. Mejuffrouw G. Schellingen alhier is te Arnhem ge slaagd voor het examen apothekers-assistent. Onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer C. Brinkman, vergaderde gistermiddag de Raad dezer gemeente. Er is één vacature. Na opening der vergadering en vaststelling der no tulen, werd medegedeeld dat burgemeester en wethou ders van Oudkarspd in overleg wenschten te treden omtrent de verbetering van de Spoorstraat. Na eenige bespreking besloot men de onderhandeling aan te gaan en de verbetering tot stand te doen brengen en gelijk tijdig dan daarmee het daar staande urinoir te ve— plaatsen en verbreeden. De discussies die daarna gevoerd werden omtrent den aard der bestrating, waarbij de voorzitter inlich tingen gaf omtrent de bestrating met beton en aan raadde inlichtingen in te winnen bij de gemeente An- na-Paulowna, waar reeds 2 of 3 jaar gedeelten straat van beton in gebruik zijn genomen, leidden tot het be sluit de gewone bestrating ter hand te nemen en de be- ton-bestrating later, eens voor een ander gedeelte in de gemeente te beproeven. Medegedeeld werd dat in de maand Maart zijn inge komen 3190 telegrammen; dat bij de kasverificatie was conform de boekeu en bescheiden in kas een bedrag van 1438.67. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aan genomen. Namens burgemeester en wethouders werd het ver slag van den toestand der gemeente over 1908 den raad aangeboden. Dit verslag ligt gedurende eenige maan den ter inzage van de ingezetenen. De voorzitter stelde daarna aan de orde de gemeen schappelijke regeling in zake den bouw van een gasfa- briekbriek, daar de leden het concept hadden ingezien en in comité behandeld, werd dit concept nu zonder eenige bespreking aangenomen. Daarna werd in behandeling genomen de geldlee- ning, noodig voor den bouw van de gasfabriek, den aankoop van land, den toegangsweg en andere daar mee verband houdende aangelegenheden. Het concept strekte tot het leenen van 50.000 te gen 31/2 hoogstens 4 in den vorm eener annuï- teitsleening, zoodat de leening in 30 jaren is gedelgd, met dien verstande dat de rente direct ingaat na het sluiten der leening, en de annuïteits-aflossing aan vangt 1 Januari 1912. De voorzitter zeide dat de Nederlandsche Bank be reid is kasgeld te verstrekken tot 1 Januari 1910, tegen 3'/a voor zeer weinige kosten. Zonder noemenswaardige bespreking werd het be sluit tot het aangaan der leening genomen met alge meene stemmen en werden burgemeester en wethouders gemachtigd de tijdelijke leening tegen 31/2 zoo noo dig, aan te gaan. De voorzitter zeide daarna te hopen de gemeente Noord-Scharwoude en de 3 Zustergemeenten aan de Langedijken te kunnen gelukwenschen met de tot standkoming van deze onderneming, die geen onderne ming zal worden speciaal voor winstbejag, maar, zoo zeide hij. zal strekken tot genoegen der ingezetenen, ter bevordering van den bloei en de welvaart van deze streek. Na gedane rondvraag, die niets opleverde, werd de openbare vergadering gesloten, en ging de raad over in geheime zitting, ter behandeling van enkele recla mes in den Hoofdelijken Omslag. Het kleine meisje: „Papie, kunnen pas geboren kinderen al praten?" - De papa: „Wel nee immers, kindjel" Het kleine meisje: -„Ja maar, papie, mama heeft toch uit de bijbel voorgelezen, dat Job den dag vloekte, dat hij geboren werd." (Hbld.) Het posten is nu van het vakvereenigingsgebied naar het particuliere terrein overgebracht. Een inwoner te Amsterdam die bij vonnis veroor deeld is om slechts éénmaal per maand zijn kind te zien, neemt hiermee geen genoegen en heeft nu een zestiental posters in dienst genomen, om door voortdu rend posten en volgen der familieleden pressie te oefe nen en de verblijfplaats van het Kind te ontdekken I De heer A. W. B., te Zaandam is er in geslaagd na jaren zoekens een krachtwerktuig samen te stellen, dat het perpetuum mobile zeer nabij komt, ja wellicht zoo genoemd zal mogen worden. De verschillende door hem genomen proeven zijn uitstekend geslaagd, zoodat de uitvinder beweert, de bewijzen te kunnen leveren, dat de grondslagen zijner uitvinding goed zijn. Men schrijft aan de Ass. Ct. Een krasse grijsaard is voorzeker de ruim 82-jari|ft' M. van der Vis te Winschoten, die nog uit timmeren gaat. En toen we onze verwondering daarover te ken nen gaven, sprak de oiiwe: „Nó will'n ze tegenwoor dig op 60 jaor pensjoun. Wat will'n ze den doun? Kaiern en klokjes drinken? Ik ken tenminste nog nait stil zitten 1" Mejuffrouw J. H. Blom is uit 43 sollicitanten tot onderwijzeres benoemd aan de openbare lagere school te Dieren. Alkmaar in woord en beeld. In het laatst verschenen nummer van het bekende tijdschrift „Eigen Haard" komt een artikel voor van de hand van den heer P. Fransen over Allernaar, dat door photografiën is geïllustreerd. De schrijver be weegt zich blijkbaar bij voorkeur op historisch terrein, maar dit behoeft toch geen reden te zijn om oude en verouderde illustraties te geven. Zoo wordt bijv. de Langestraat weergegeven zonder tram en de Harddra verslaan met lommerrijk geboomte. Bovendien is het slot van het artikel, waarin overigens met waardeering over onze stad gesproken wordt, wat abrupt. De levering van stroohoeden voor de Alkmaarsche kaasdragers werd opgedragen aan de wed. Jac. van Beek, aan wie ook door het Sehoeiimakersfonds „Het einde bekroont ons doel" de leverantie van rouwhoe- den opgedragen werd. De „Mikado", operette in 2 bedrijven, van Sullivan, uit het Engelsch vertaald, zal op 8 en 9 Mei a.s. in de Harmonie opgevoerd worden, onder leiding van mej. A. Weber, ten voordeele van „Gezinsverpleging". Er werken 54 dames en heeren aan mee, en de begeleiding zal geschieden door een strijkorkest onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn, terwijl voor de pianobege- geleiding mej. G. M. AL C. Blom zal zorgen. De costuums voor de heeren zijn van de firma Ser- ué, die ook bij Prot in Amsterdam dezelfde opera heeft aangekleed, terwijl de dames allen in echte Japansche kimono's verschijnen. De heer Doggenaar zal het too- neel herscheppen in een schoonen Japanschen tuin, terwijl de heer Ilartog J. Polak uit Amsterdam wel willend de passen instudeert voor de dames koristen en solisten. De algemeene repetitie zal plaats hebben op 7 Mei. Ofschoon het wol wat laat in het seizoen is, mag verwacht worden, dat deze uitvoering het bezoek zal klijgen, dal ze verdient. Niet dikwijls is men hier in de gelegenheid van een operette een goede uitvoering te zien en afgaande op bovenstaande gegevens ie de veronderstelling gewettigd, dat deze uitvoering werke lijk goed zal worden. Bovendien werkt het goede doel mede tot het toonen van een groote belangstelling. De volgende week zullen de dames de lijsten ter tee- kening aanbieden. De toegangsprijs ƒ1. is waar lijk niet te hoog gesteld. Aiogen de vele moeiten en op offeringen der dames en heeren beloond worden door een ferme inteekening De Adelborsten zullen morgenmiddag om half twee op het terrein aan de Zaudersloot een vriendschappelij- ken wedstrijd houden tegen Alcmaria Victrix I. Men deelt ons mede, dat een geacht ingezetene, die zijn naam ongekend wenscht te houden, de feestcom missie verrast heeft met zes prachtige zijden Oranje- sjerpen, door de leden der commissie bij de optochten etc. te dragen. De feestcommissie heeft dit geschenk dankbaar en met erkentelijkheid jegens den gever aanvaard. Van het hoofdbestuur der Ned. Onderwijzers Pro- pagandaclub voor drankbestrijding ontvingen we een circulaire met het volgende vriendelijke maar dringen de verzoek: „Zorgt er voor, dat den kinderen geen alcohol wordt gegeven, in welken vorm dan ook. Uit de bekende artsen-rapporten blijkt toch, dat alcohol als genotmid del voor de kinderen door artsen algemeen wordt afge keurd, terwijl er bovendien ook ernstige paedagogische bezwaren tegen bestaan." Gisteren plaatsten we een ingezonden stukje van een plantsoenliefhebber, waarin deze er over klaagde, dat kwajongens de hoornen vernielden en mededeelde, dat er geen politie en ook geen plantsoen-politie aan wezig was. Natuurlijk kan van onzen eenigen agent-plantsoen- wachter niet gevergd worden, dat hij op een gegeven oogenblik op oen bepaalde plaats aanwezig is. Bij de vervulling van zijn lastige taak kan het goedgezinde publiek hem dan ook behulpzaam zijn door hem even te waarschuwen, als er iets niet in den haak is. Zijn adres is Vogelenzang 24. Deze zangvereeniging geeft a. s. Dinsdag haar twee de uitvoering in dit seizoen. Als solisten zullen daar bij optreden mej. Martine Dhont, sopraanzangeres uit den Haag, leerares aan de Toonkunst muziekschool te Utrecht, en den heer Sam. Swaap, soloviolist te Am sterdam. Beiden hebben zich reeds éénmaal op „Nieuw Leven doen liooren, en zullen nu ongetwijfeld niet minder succes behalen dan voorheen. Mej. Dhont zingt Duitsche, maar hoofdzakelijk Hol- landsche liederen, en op verzoek „Non Credo" van Wi- dor, de heer Swaap geeft behalve kleine stukken van Tartini, Lotti en Schumann o. a. twee gedeelten uit 'u vioolconcert van Vieuxtemps, en „Souvenir de Mos- cou" van Wieniawski. De zangvereeniging zal zich doen hooren in A ea- pellanummers twee voor klein koor van Palestri- na, Röntgen, Schumann en in een nog niet uitgevoerd, in manuscript bestaand koorwerk „Fruhlings-sympho- nie" van Loots. Esn duif gemerkt „1700T10" is komen aanvliegen Emmastraat 268 en aldaar voor den eigenaar tsrug te beksmen. Stierenkeuring De gister op het Doelenveld alhier gehouden stie renkeuring, vanwege de Provinciale Commissie tot be vordering der Veefokkerij in Noord-Holland, trok zeer veel belangstelling. O. a. werden opgemerkt de Inten dant van H. M. de Koningin, de heer Löhnis, inspec teur van den Landbouw e. a. Alle aan de keuring onderworpen dieren waren prachtige exemplaren, zooals men ze alleen in den Noord-Hollandschen veestapel kan aantreffen. Mocht het exterieur bij enkelen wat te wenschen overlaten, dan rechtvaardigde de stamboom de mede dinging naar de onderscheiding of premie, waaraai^ de eigenaar niet weinig waarde hecht ZATERDAG: Excelsior. Rep. 872 uur, „Diligentia". A. K. B. Onderlinge wedstrijd, 7 uur, „de Unie." Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. de Halter, aap. afd. 8l/2 uur, hoofd- afd. lCl/4 uur. Gymn. Ver. Kracht en Vlugheid, meifjes afd. 31 /2 en 6 uur. Alkm. Tooneelv. bestuursvergadering, van Twisk, Nieuwesloot. ZONDAG: Mannenzangvereeniging „Vereenigde Zangers," re petitie, 11 uur, „Central." „Nieuw Leven," repetitie 63/4 uur, Unie. A. K. B., onderlinge wedstrijd, 1 uur, Unie. MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 77a uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 8,/4 uur. Gymn.-ver. „Turnlust" oefeningsavond, 81/, uur. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 7'/. uur, Graanhandel. Zangv. „Nieuw Leven," geheel koor, 8 uur, Unie. Openbare Vermakeltykheden. DINSDAG: „Nieuw Leven," uitvoering, 8 uur, Harmonie. WOENSDAG: toonkunst met „Alkmaarsch symphonie-orkest," ge nerale repetitie, 7 J2 uur, Harmonie. DONDERDAG: „Halleluja, uitvoering, 8 uur, Kapelkerk toonkunst met „Alkmaarsch symphonie-orkest," uitvoering-AIanasse, 8 uur, Harmonie. De Bakkersgezellenbond, welke bij den Internationalen Bakkersgezellenbond is aangesloten en waarbij 13 lan den vertegenwoordigd zijn, ontving van den Duitschen Bakkersgezellenbond als voorloopige bijdrage voor de stakers alhier 300 Alark, dus 180 gulden. anmiddag geraakte een kist met 100 fleschjes bier, bestemd voor een naburige gemeente, in het water aan den 1 oordam. Een voor een werden de fleschjes op- gevischt. Natuurlijk waren er enkele gebroken. I)e Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Alkmaar heeft ter vervulling der vacature ontstaan uoor liet eervol ontslag van het lid der commissie den heer II. .1. Vonk, de volgende aanbeveling gezonden: 1. Air. P. A. Offers. 2. Dr. A. C. Antusch. 11. en V maken geen gebruik van hunne bevoegdheid (art. 1 der betrekkelijke verordening, Gemeenteblad no. 230) om aan deze aanbeveling nog twee personen toe to voegen. Ex-President C sstr e. De Fransche regeering heeft den heer Castro toege laten. Indien hij echter de openbare orde mocht sto ren, zal hij uitgezet worden. Ook zal niet worden ge duld, dat hij in Frankrijk eenige onderneming tegen de huidige Venezolaansche regeering voorbereidt. Naar verluidt moet de heer Castro van plan zijn eerst naar Spanje te gaan en dan over Columbia naar Venezuela. Aardbevingen. In Portugal en Spanje hebben aardbevingen plaats gehad. In verschillende gemeenten heerscht een paniek er schijnt hier en daar materieele schade te zijn ver oorzaakt, maar van het verliezen van menschenlevens spreken de berichten niet. Eeu ontploffing. In een suikerfabriek te Baesrode, nabij Gent, is gis teren een ketel gesprongen. 6 werklieden zijn ernstig gewond; dc aangerichte schade beloopt 500.000 frs. De Berlijnsche tentoonstelling. De tuinbouwtentoonstelling te Berlijn moge overi gens veel succes hebben opgeleverd, financiëel is zij een fiasco geworden. Er is ongeveer 30.000 gulden te kort. Een stevjge slaper. Een koopman uit Napels, die in den sneltrein Bou logne-Parijs geslapen had, opende slaapdronken een verkeerde deur, viel uit den trein, welke een snelheid van 100 K.M. had, kwam er wonder boven wonder goed af en.... sliep op den spoorweg weer in, zoodat de machinist van een trein, die twee uur later van den anderen kant kwam, hem wakker maken moest. Door een auto overreden. Te Madrid werd een bedelmeisje door de auto van de Koningin-moeder overreden. De chauffeur werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Doodslag. I11 Davos werd eenigen tijd geleden een Hollander, Muller genaamd, door den Oostenrijkschen officier Bartunck doodgeschoten. Den 12den Mei zal de offi cier wegens doodslag terecht moeten staan. Een melk. trein, die te laat kwam. I11 het Westen en Zuid-Westen van Berlijn was hot gisterochtend een verschrikkelijke toestand. De gewo ne melktrein, die er 's ochtends om 4 uur uit „Wuster- mark" komt, kwam niet. Het gevolg was dat de klan ten geen melk konden krijgen en daar deze melk meest voor kinderen bestemd is en de ouders geen andere melk durfden geven, kan men zich voorstellen, dat het in menig huisgezin niet uit te houden was. Wat een klein spoorwegongelukje, dat de treinenloop vertraagt, al niet ten gevolge kan hebben. De bank van Monte Carlo. Een Engelschman, mr. Humley Walker, die tot dus verre onfortuinlijk speelde, is er in geslaagd, de bank van Monte Carlo te laten springen. De man won den eenen avond 72.000 gulden en den volgenden 144.000. Toen moest het spel wel even gestaakt worden, omdat er geen geld meer in voorraad was. Op de heropening heeft dc man niet gewachthij heeft maar gauw het stof van Alonte Carlo van zijn schoenen gewisehtl II. AI. DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE, 24 April. II. Al. de Koningin hervatte heden de sinds eenigen tijd gestaakte confe renties met miiters en ontving hedenvoormiddag 0111 9 uur den minister van marine, tijdelijk minister van oorlog, in audiëntie. 11. Af. de Koningin deed hedenmorgen waarschijnlijk i 11 verband met het regenachtige weer, niet hare ge wone morgenwandeling. TIONDENTENTOONSTELLING. RO I 1 ERDAA1, 24 April. I11 het gebouw voor kun sten en wetenschappen is heden geopend de vijfde in ternationale hondententoonstelling vanwege de Kyno- logenclub te Rotterdam met medewerking der Neder- Duitsche Doggenclub. Het aantal inzendingen is zeer talrijk. 70 rassen zijn vertegenwoordigd met 526 nom- mers. Uit Alkmaar zonden in de heeren A. Ginniken en W. Reitsma. UIT TURKIJE. PERA, 24 April. Sinds hedenmorgen vijf uur wordt heftig geweervuur en nu en dan ook artillerievuur ge hoord op de hoogten, die Yildiz-Kiosk omringen. Klaarblijkelijk is de aanval der troepen uit Saloniki op A ildiz begonnen. DE POLITIE TE PAPENDRECHT. s-GRA\ LNIIAGE, 24 April. Aan de rijksveld wachters te Papendrecht is gelast, nadat te Papen - drecht de marechaussees zijn gestationneerd, zich in het vervolg van toezicht aldaar te onthouden, ten ein de mogelijke ongeregeldheden als gevolg van de ge spannen verhouding tusschen de rijksveldwachters en de bevolking te voorkomen, zonder echter hiermede vooruitteloopen op het onderzoek dat opgedragen is aan den heer Voormolen, oud-burgemeester, gewezen hoofd-commissaris van politie, thans wonende te s-Gravenhage, die belast is met een onderzoek naar de vraag, of de politie in de gemeente Papendrecht aan redelijke eischen voldoet dan wel of het nemen van eenigen administratieven maatregel tegen de aldaar dienst doende ambtenaren der Rijkspolitie geboden is. NIEUWS UIT HOORN. Nog 'n feestviering. Na de vervulling van de blijde verwachting zal in de R. K. militairen-vereeniging een feestuitvoering gege ven worden door de leden dier vereeniging. Geslaagd. De heer K. Koetsier is geslaagd voor het examen voor onderwijzer. a Huisvlijttentoonstslling. II. M. de Koningin heeft voor de a. s. Iluisvlijtten- toonstelling een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Door t bestuur van bovengenoemde vereeniging is behoudens nadere goedkeuring van B. en W. be sloten, dit jaar de feesten te houden op Zondag 18 en Alaandag 19 Juli. Predikbeurten. Hervormde Gemeente. Ooster kerk. Vroegbeurt te 77a uren, Ds Post. Groote kerk. Voormiddag te 10 uren, Ds. Cramer. Namiddags te 121/2 uren, geen dienst. Lutliersche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Scharten. Donderdagavond 8 uur, Ds. Scharten. Feestrede bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Luth. Jong. er. „Melanchton," met medewerking van het zangkoor „Halleluja." Remonstrantsche Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gemeente. Voormiddag te 10 uren, Ds. Zantinge. Avond te 5 uren, Ds. Zantinge. erecniging tot Evangelisatie. Voormiddag te 10 uren, R. R. Posthuma, Evangelist. Avond te 6 uren, dezelfde. Woensdag 28 April. Avond te 87, uur. Bij bellezing Ps. 98.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2