Molenaar. [i Onderlinge Hypotheekbank Sidonius tie Jong, Mej. A. W. J. Schoonhoven Vetter Vraag en Aanbod. ADVERTENTIEN. uw HEÏ3L F. PURN1ER. TE KOOP: Een solide Landauer /ie étalage. Schoutenstraat 18. Ontvangen Verloskundige, Laat 110, Noorderbank, Alkmaar. De salon-boot M-Wil!em met glasbeschutting, deksalon en promenadedek vaart N.Y.Herms. Coster Zoon,Voordam C 13. Telefoonnummer 3. Globe P ets Extract. 'I Koks- en Banketbakkersbnizen Slooven, Mutsen, Drilbroeken, SpuitzakkenStofjassen voor motor, fabriek en magazijn, markt jassen, fletsbroeken. Kleeding voor Slagers, Kruideniers, Coif feurs, Come8tibliers, Huisknechts, Sme den, Stncadoors, MeubelmakersLetter zetters, enz. in elk gewenscht model, Verkrijgbaar bij E. w. VET, Langestraat 91, Alkmaar, in waschbare kleeding voor alle vakken. iïï|llfö> 1 r-laoo UI molenaar. met allerlei gekl. linten en dubbel gestijfde randen, f 1.10, f 1.20, 1.40 enz. Nieuws in DASSEN. Wandelstokken. Sokken. Wed. Jac. van Beek. HET ADRES VAN: zal vanaf MAANDAG 26 APRIL a.s. zijn Ridderstraat No. 16. voor Nederland, Gevestigd te Arnhem. Stoombootdienst ..Alkmaar-Packet'9 „nmn?fli0r-r auiaca hlllgS de Zaail. Van ALKMAAR 6 - 8 10 2.30 6 uur. Van AMSTERDAM 6.30 9.30 2.15 4 - 6 uur. Maand-retours le kajuit f 1.2de kajuit 60 cent. Grootste, goedkoopste en meest gesorteerd TAPIJTEN. KARPETTEN LOOPERS. VLOERZEILEN. VITRAGES. TAFELZEILEN. TAFELKLEEDEN. BEHANGSELPAPIER WINDOW en LANCASTER Gordijnen in elke breedte en klenr worden desverlangd denzelfden dag geplaatst. J3La;IS3^ta,rx, 10 aA.R - Do twaalf kon n^en van Londen. Het eigenlijke Londen, de duurste gedeelten van de binnen-stad, behoort aan twaalf mensehen. Als Ko ningen beheerschen deze huiseigenaren de llieenis- stad. Het was geen kleinigheid voor de Londensche zakenmenschen, toen jaren geleden de aristocratische grootgrondbezitter lord Portmann plotseling bij het eindigen der huurcontracten de huren met het zeven-, aeht-voudige verhoogde. Men stelle zich voor, dat voor een huis van 18000 trulden plotseling 126 duizend gul den moet worden betaald. Geen wonder dat de inkom sten van dezen „huisjesmelker" jaarlijks in de millioe- nen loopen. Nog meer huur brengen de woningen van den hertog van Bedford op, die gelegen zijn in de omgeving van het Britsche museum, waar voor ieder huis minstens één bordje staat met er op „Kamers te huur". De her- fog kan zich de weelde van een eigen dierentuin met de zeldzaamste exemplaren veroorloven, waarin hij voor het eerst het stelsel toepaste dat later door Hagenbeek in Hamburg werd gevolgd de dieren niet in kooien op te sluiten doch vrij te laten rondloo- pen en ze van elkaar te scheiden door breede en diepe wateren. De Koning van de Londensche Koningen is de her tog van Westminster, op wiens grond de millionnairs wonen en die jaarlijks als huisheer een slordige 36 millioen gulden beurt. De armste van deze ongekroon de Koningen is Carl Cadogan, die slechts een inko men heeft van 12 millioen. Toch heeft liij indertijd er niet tegenopgezien voor een der rijkste baantjes, onderkoning van Indië te bedanken. Natuurlijk hebben de heeren heel wat last van hun huurders en wordt er tegen hen en hun macht gea geerd. Onlangs is er een prentbriefkaart verschenen, waar op de twaalf Londensche huisheeren zijn afgebeeld als de vangarmen van een reuzenpolyp, die het volk het bloed uit de aderen zuigt. Het spoorwegnet. Blijkens een pas verschenen boekje van dr. Kinder- mann heeft Zweden het laatst een spoorweg gekregen. In 1865 had het echter een net van 1285 kilometer, in 1905 van 12684 kilometer, dat is vijfmaal zooveel als Noorwegen. Na Noorwegen heeft Portugal met 2571 K. M. het kleinste net; Duitschland heeft het dichtste, het was in 1905 56477 K.M. lang. Op Duitschland volgt Rusland. Een voorstelling van de grootte van het Tsarenrijk krijgt men, als men leest, dat in Duitschland op de 100 vierkante kilometer 10,4 K. M. spoorweg, in Rusland echter slechts 0,9 K. M. vullen. Het geheele spoorwegnet der wereld had in 1905 een lengte van 905695 K. M., waarvan 351503 in de Ver een igde Staten wordt gevonden. Een lichte behandeling. De priester, die op de Molukken een huwelijk inze gent, spreekt den echtgenoot aldus toe: „Gij moogt uw vrouw noch met de lans, noch met een mes verwonden, gehoorzaamt zij u eoliter niet, breng haar dan naar een kamer en tuchtig haar met een zakdoek." Zachtere straf is wel niet denkbaar tenzij de echtgenoot een knoop in den zakdoek legt. Een slapende duiker. Onlangs zou een duiker het bekende Engelsche oor logschip de „Nooitbenauwd" van aanwas reinigen. De man was in de diepte verdwenen doch gaf na eenigen tijd geen teeken van leven meer. Men kreeg op de sig nalen geen antwoord. Daarentegen werkte de lucht pomp uitstekend. Een tweede duiker werd naar bene den gezonden, die spoedig rapporteerde dat zijn collega goed gezond was, doch geslapen had. Op een schroef was hij in slaap gevallen, terwijl de vis3chen, afko mende op het elect rische licht, vroolijk rondom hem sj artelden. Wat boxers verdienen. Men schrijft in sommige bladen over den Paasch- voetbalwedstrijd in Watergraafsmeer, waarbij vijftien duizend toeschouwers tegenwoordig waren en meent, dat dit financiëel een goed zaakje was. Den 26sten December, dus op den tweeden Kerstdag van het vorige jaar, had te Sydney echter een wed strijd tusschen boxers plaats, waarbij 20.000 toeschou wers zaten en 40.000 aan de touwen stonden. Meer dan 50 couranten hadden hun verslaggevers gezonden. De neger Jack Johnson en Toimny Burns zouden bok sen om het wereldkampioenschap. Burns verloor, maar kreeg het aardige sommetje van 72.000 gulden. In het geheel heeft Tommy zich een kapitaaltje van 500.000 gulden bijëlkaar gebokst. Vroeger werden er ook reeds flinke sommen verdiend: in 1889 ging het tusschen Sullivan en Jack Kilrain om 25.000 gulden de strijd duurde 21/, uur. In 1896 won Sharkey van Bob Pitzsimmons; er werd 52.500 gulden ingebeurd, waarvan de beide boksers 35.000 gulden kregen. Nog meer werd er ingebeurd bij een wedstrijd tusschen Jef fries en Tom Sharkey, n.l. meer dan 91.000 gulden. Er is geen heter in het gebruik voordeeliger poets middel voor alle metalen voorwerpen van goud, zilver, nikkel, koper, alfenide enz., dan het echte Globe-Poets- extract, vervaardigd in de grootste metaalpoetsmiddel- fabrieken der wereld van de firma Fritz Schulz jun. Als er iemand was, die op mijnheer Snipper geleek dan was het ongetwijfeld alleen hijzelf, tenminste naar Snippers eigen overtuiging. Wie daaraan twijfelde, was zijn gezworen vijand en met een fanatieken haat vervolgde hij het spoor van den anonymus, die hem een briefkaart had gezonden met de volgende perfide re gels: Piekfijn uitgedost, Zoo wielert Snippertje door veld en woud Wie wil Snipper kuiten leenen, Aan zijn mooie sabelbeenen, Waar hij zelf zooveel van houdt. Helaas gelukte het niet, den boosaardigen verzen smid te pakken te krijgen, en eindelijk verdrong ook weer het licht der eigen vergoding de zwarte schadu wen van doodelijke beleediging; slechts kon Snipper het woord „sabel" niet meer hooren, zonder een zwaard in zijn boezem te voelen, en met zijn kuiten was een verandering voorgevallen, die werkelijk zelzaam was Een praehtige zomermorgen lag over de aarde; nog fonkelde de dauw op de grasjes en een zacht koeltje speelde met bloesems en bloemen. Snipper stond voor de spiegeldeuren van zijn kleer kast, in bewondering voor zijn eigen ik verzonken. Ilct meer goedige dan verstandige gezicht, kreeg door een helblond baardje een ietsje mannelijks. De zeeblauwe oogen stemden harmonisch overeen met het stroogele, borstelige hoofdhaar en het kleine stompe neusje zou een soubrette niet kwaad hebben gestaan. Snipper was netjes aangedaanEen sportcostuum van heigrijs linnen, donkergrijze kousen en een licht groen hoedje „driemaal grijs als een ezel" had een spotcollega gespot, gelukkig achter Snippers rug. Ongeduldig hipte Snipper van 't eene been op 't an der; de slip van het geel zijden dasje wilde nog altijd niet mooi recht hangen, eindelijk was het gelukt. 1 rotsch trok hij de leeren handschoenen aan, liep de trap af en haalde zijn glanzend vernikkeld stalen ros Akt. Ges. te Leipzig. Neuburg a. D.. Eger i. B. en Lin coln bij New-York. Globe-Poetsextraet geeft zonder moeite en snel een mooien en duurzamen glans, is vrij van alle schadelijke bestanddeelen, krast niet, en tast de metalen niet aan. Globe-Poetsextract verliest zijn poetskracht nooit, vlekt niet zoo als poetspommade, en is veel beter en zuiniger in het gebruik dan de meeste in den handel zijnde vloeibare poetspreparaten. Kortom, Globe- Poetsextract is het beste metaalpoetsmiddel welks uit muntende kwaliteit word erkend, daar het reeds meer malen is bekroond, het laatst op de wereldtentoonstel ling te St. Louis 1904 met den Grand-Prix, de hoogste onderscheiding in die branche. De nauwlettende zorg bij de vervaardiging in acht genomen en het gebruik van de beste grondstoffen, in hoofdzaak het echte Neuburger tóezelkrijt dat in die beste kwaliteit uit de eigen mijnen van de Firma Fritz Schulz jun. Akt. Ges. wordt verkregen, hebben Globe- Poets-extract tot een algemeen gebruikt poetsmiddel gemaakt en het steeds meer gezocht doen worden. Sedert de vervaardiging van Globe-Poets-extract door de firma Fritz Schulz jun. Akt. Ges., heeft het zich in honderdduizenden huishou leus als uitstekend doen kennen; het wordt nu overal in ieder werelddeel gebruikt. Globe-Poetsextract mag derhalve met recht als het beste metaal-poetsmiddel worden genoemd. Iedere maand worden millioenen doozen ter verzending vervaardigd, een bewijs dat Globe-Poetsextract onont beerlijk is geworden, en wat zijn uitmuntende kwali teit betreft, ongeëvenaard is. Dit bewijzen ook de po gingen om minderwaardige namaaksels in bedriegelijk nagebootste verpakking afzet te doen vinden. Men wachte zich daarvoor en verlange uitdrukkelijk slechts het eciite Globe-Poetsextract met fabrieksmerk „Globe in den rooden dwarsstreep." Van 1—5 regels 25 Cents, tyj vooruitbetaling. J B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. Ijle huur tegen 1 Mei 3 nette BURGERWONIN- GEN, staande Snaarmanalaan en hoek Kinheim- straat, 4 en 5 kamers. Lage huurprijs. Te bevragen Stuartatraat 60. GHALFF, Houttif, vraagt een netten JONGEN. gevraagd: le tweedehands SPIEGEL, 1 75 X 75 c.M„ liefst met vergulden lijst, en een 2e hands BOEKENKASTJE. Aanbiedingen Oudegracht 133. Heen smakelijker glas BIER dan TRAPPISTEN- BIER. Ook per halve flesch v'e r k r ij g b a a r bp J H. ALBERS in den bierkelder. Ijle huur of te koop een BURGERWOONHUIS, goed onderhouden op goeden stand te Alkmaar Brieven fr. letter L 109, aan het bureau van dit blad. C DE VRIES, koopman. Keetgracht 7, t.o. de Stads" werf, besteedt de hoogste waarde voor ge dragen MANS- en VROUWENKLEEREN, inkoop van HUISRAAD en INBOEDELS, RIJWIELEN. NAAIMACHINES, FLESSCHEN, he de KRUIKEN, enz. Brieven en boodschappen worden vergoed. Tnkoop van flesschen, KruikeD, gedragen Mans- en Vrouwenkleeren, Huisraad en Inboedels. Ook aan hui» te ontbieden. S. DE JONG St. Annastraat 38. Te koop 2 beste VLOERKLEEDEN. Ika endergeteekende beveelt zich bp herinnering bc- leefd aan voor 't SCHOORSTEENVEGEN. Bood schappen worden aangenomen bij C. Gkootes, Hekel straat, en Wed. P. Blaauw, Ritsevoort. J. van dtr SLUIS, Ged. B aansloot 35, Telef. 111, Alkmaar. J?en soliede MEISJE8FIETS (Simplex) voor f 16.— te koop aangeboden. Adres bureau deser courant. te voorschijn. Een, twee, drie hup! Nu zat hij in het zadel, een ferme voetbeweging en de heer Snipper rolde zijn lot tegemoet, waarvoor hij zich vandaag zoo bizonder mooi gemaakt had. Bij de stadsbrug zou het hem afwachten en zijn hart sloeg vol vroolijke verwachting. Juffrouw Besi, een aardig winkel juffertje, had al langen tijd weer stand geboden aan de smeekbeden van Snipper, niet zoo zeer uit overgroote deugdzaamheid, als wel omdat deze jonge dame nu „eenmaal slechts liefhebben kon, waar zij bewonderde" en in de eerste plaats een groot zwak voor mannelijke sterkte had; een oorvijg zou zij den uitverkorene eerder vergeven hebben, dan het min ste teeken van slapheid, en Snippers teedere bloemen- groeten, zijn smachtende blikken en „aller onderda- rdgst" onderteekende verzen hadden langen tijd geen genade gevonden in de oogen der kieskeurige winkel juffer. Met de hindernissen groeide de liefde van den heer Snipper tot in het oneindige; liet ongestilde verlan gen ïjaar het bereikbare werd tot een diepe melancho lie, en de gevoelvolle Snipper dacht hoe langer hoe meer aan pistolen, strikken en water, zonder tot een van die drie te kunnen besluiten, vergift scheen hem echter een sterken man geheel en al onwaardig en zoo sleepte hij zijn moeielijk bestaan voort. Toen op een dag, dat Snipper weer eens zijn zwaar moedig hart naar huiten onder de eiken en beuken van het boseh verplaatst had, wekte een helder gelach hem plotseling uit zijn droef gepeins en voor hij nog recht tot bezinning kwam, was de zoo tecder beminde htm snel op haar fiets voorbij gesuisd, aan haar zijde een cavallerist in uniform waarin een slanke mannenfi guur stak. Snippers hart stond plotseling een oogenblik stil. En zijn knieën begonnen te sidderen; zijn zeeblauwe oogen staarden verschrikt in het donker van 't woud, dat de fietsers reeds in zich had opgelost; toen zonk hij steunend op den met boschbessen bezaaiden grond neer en bekrachtigde daardoor de ruïne van zijn splin- KAntCsüJC K4U.véiL kif rfrtf Goedkooper dan I Holl.IJ. Spoor zelf. 7 coat perlOOK.G. van de loods (sta tion) naar huis. Vrijmaken van buitenl. zendingen, j Expeditie. Ylfcgens teleurstelling tegen 1 of 15 Mei eene nette DIENSTEODE of DAGMEID gevraagd. Fnidsen C 71. IJIE HUUR met 1 Mei sen flink boven hu ia» gelegen a/d. Langostraat. Ook zeer geschikt voor kantoor; dagelgks te zien. Te bevragen hotel „De Burg", Hof. MEVROUW I uit de Stoomzuivelfabriek van MAREES ZONEN, Beverwijk. Verkrijgbaar "in verzegelde kartonnen doozen van l/2 kilo 70 CENT. Alleenverkoop voor - - r - Sluit-étiket waarborgt de kwaliteit. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de SCHER- MEER toepen sollicitanten op naar da betrekking van Inlichtingen zijn ts bekomen bij den heer C. NIE- ROP in het Noorderpolderhui» (postadres Stompetoren), bij wien aolücitatiën schriftelijk worden ingewacht vóór 15 Mei 1909, ondsr overlegging van brieven van aanbeveling. Djjkgraaf en Heemraden van de Schermeor, P. COUWENHOVEN, Dijkgraaf. C. DEKKER P*., Secretaris. voor een en twee paarden, en e9n dito etel Borst- tuigen, bij P. GROOT, te Heiloo. Aanbevelend, Opgericht 1896. De DIRECTIE bericht, dat de COUPONS der 31l-2 pet. en 4 pet. pandbrieven met uitkeering, ver vallende 1 Mei 1909, vanaf dien dag betaalbaar zijn o.a. bij de De nieuwe couponbladen bij 4e 4 pet. pandbrieven tijn nk 1 Mei 1909 kostelo»s verkrijgbaar ten kantore der Ba^k. Arnhem 22 April 1909. DE DIRECTIE. D A G E L IJ K S Van ALKMAAR v.m. 6 en n.m. 2.30 uur. Van AMSTERDAM v.m. 9.30 en n.m. 6 uur. TAPIJTMAGAZIJN van -V*- n Vj-'" 7 -v" r W- teruieuwe lichte zomerbroek. Zijn liefst: En niet eens alleen! En hij fietste niet! Waarom fietste hij eigenlijk niet? Ja, men kon er afvallen, in een kuil terecht komen, iets onverwachths kon je uit je even wicht brengen, en Snipper was geen vriend van in spanning, noch van gevaar. Maar zij fietste, en het idee aan haar zijde in de wijde ruimte te zweven, in plaats van haar in hulpelooze woede ua te staren, ter wijl die verwensclite cavalerist den galanten ridder speelde, deed een besluit van Snippers ziel rijpen hij wou fietsen leeren! Zoo vreeselijk moeilijk kon het toch niet zijn, en ten slotte ter wille van de sehoone Besi kon men toch ook wel eens een telegraaf paal omarmen. Toen Augustus ten einde liep, was Snipper niet al leen in het bezit van een uitstekende machine, maar ook van een stijlvol sportcostuum, dat hem met detreu- rige gebeurtenissen van de laatste weken volkomen verzoende. Dit sierlijke costuum bedekte ook liefdevol de blauwe plekken en groene builen, die de hoogesehool van het wielrijden, de moeilijkheden van het op- en af stappen, hem bezorgd hadden. Als het lokkende doel er niet geweest was, dan zou Snipper na den eersten val zijn machine wel vaarwel gezegd hebben, maar de liefde is een motor, die zelfs lafaards tot helden maakt. lot zoover was nu alles in de beste orde, tot op de hoofdzaak na; het aardige juffertje reed voor en 11a in militaire begeleiding en wees Snippers teedere uit- nuodigingen even vastbesloten als volhardend af. Snipper was de vertwijfeling 11 aBij. Had hij daar voor 1111 strooinen van angstzweet vergoten, zijn knok kels mishandeld, zoodat hij niet meer zitten of liggen kon, zijn uiterlijke mensch 111 de elegantste sportman veranderd, 0111 schuchter het spoor van Resie en een ander 11a te fietsenZoo verlegenEen man als Snip per Er moest een middel zijn om den gehaten man uit den weg te ruimen en Snipper verloor zijn slaap en eetlust door de geestelijke inspanning dit middel te vinden. EindelijkEurekaDat moest indruk maken, wan neer juffrouw Resi tenminste niet dom was, en daar zag ze eigenlijk niet naar uit. Winkeljuffrouwen ple gen geen millionairs-dochters te zijn, en als ze desniet tegenstaande prachtiger gekleed zijn dan de leliën des velds, dan Snipper zuchtte! Vol zoete verwach ting ging hij aan 't werk, en den volgenden morgen verscheen bij de aangenaam verraste winkeljuffrouw een prachtige fiets met een brief. In dezen brief vroeg Snipper haar „onderdanig" deze „kleinigheid" als tee ken zijner grootste vereering, aan te nemen en hem en kel de gunst te willen verleënen, bij het eerste tochtje haar begeleider te mogen zijn. Juffrouw Resi, het praktische kind van haar tijd, wierp slechts een vluchtigen blik op den praehtigen ro- zenruiker aan het stuur, bekeek echter met zakenken nis de elegante machine, de schitterende acetyleeulamp en brak bij het gezicht van het freewheel met de te rugtraprem in een luid gejubel uit. Ze juichte: „Ver draaid, die kost minstens drie honderd gulden!" Per omgaande post kreeg Snipper een kaartje, dat hem met zaligheid vervulde. Resi schreef: „l bent een cavalier, en een cavalier mag men niet beleedigen; daarom neem ik de fiets met genoegen aan want ik ben een dame en weet hoe het hoort. Daarom verwacht ik u morgen om acht uur aan de stadsbrug. „Uwe" Resi Meier! „Uwe"! Resi Meier." Dit zoete woord deed Snipper een rilling door de leden gaan en een chimborasso van stoute verwachtingen verhief zich gigantisch op dit veelzeggende woordje. Dat een nacht zoo lang kan zijn! Tienmaal tusschen negen uur eu middernacht stak Snipper de kaars op, telkens om zich te bedwelmen bij den aanblik van dif betooverende woordje, tot hij eindelijk met open mond snorkend in slaap viel. iten brandluchtje wekte hem tegen den morgen uit zoete droomen. Hij blies het kwijnende kaarsje uit en sprong uit bed. Vijf uur! Nog drie vreeselijke uren, die echter voor het toiletmaken bijna nog te kort waren. Het was kwart voor acht, toen hij den geelgeschoeiden voet op het póllaal zette, om dadelijk aan den anderen er weer af te vliegen. Hij was niet bepaald bijgeloo- vig, maar dat was toch vast geen goed voorteeken, en een weinig bleek kwam hij eindelijk bij de brug aan.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6