^ITiTENT7rN"DV STADSNIEUWS. Dood gevonden. Uit Winkel Uit Broek op Langedljk. Uit Oude Niedorp. Uit Westgraftdijk. Van Texel. Treinvertraging. Brand en Inbrekers. Beroepen Aanvaring. Jan Pleter Heye-stlchting. Mishandeling door militairen. Een treffend ste fgeval. Beleediglnggvan H. M. de Koningin Lijk gevonden. Het arbeidscontract Mishandeling. Een Koninklijke gift. De Ijsvlet. E(oomsch-Katholieke Kiesvereenigingen. Kleine droomster. Feest In de gevangenis. Een zanguitvoering. Staatsloterij. Oemengde Merïedeelingen. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Land gekocht. Te water. Agenda Hoe zoo vlug? door de hoeren Jhr. W. P. Barnaart, S. P. Leijen en A. P. de Groot. Het grondwerk, uit te voeren bij den aanleg van de waterleiding naar Bergen aan Zee is opgedragen aan Jb. Min alhier. Het leggen der buizen,zal geschieden door den lood gieter D. Haasbroek te Alkmaar. Zij, dio Zondag de kookster wilden spreken, wonen de Nieuwe Heerengrast te Amsterdam, kregen geen gehoor, hoe ze ook aan de bel trokken. Men meende toen, dat de vrouw uit zou zijn, doch toen men gister morgen nog altijd niet werd opengedaan, vond men het geraden de politie te waarschuwen. Deze ging daar op de woning binnen cn vond de vrouw dood op den grond liggen. Nadat, al het vee v. d. hr. Timmerman te. Lutjewin kel, waaronder mond- en klauwzeer was geconstateerd, is onteigend en afgemaakt, is de geheele stal ontsmet geworden, en zijn thans, na een nauwkeurig onderzoek over het vee in de aangrenzende stallen, de voorzorgs maatregelen ingetrokken. De vorige week werden van de laadplaats te Broek op Langedijk nog maar 9 wagonladingen groenten ver zonden. Aan de afslagmarkt aldaur werden in de drie markt dagen in dien week nog aangevoerd 7890 roode koo ien, 4100 gele kooien, 10100 witte kooien, 183 baal uien en 60 baal wortelen. In het afgeloopen kwartaal waren in het veefonds alhier 670 runderen verzekerd, waarvan er 9 werden afgekeurd. De omslag werd voor de maanden Februari en Maart bepaald op 0.15 en voor April 0.2 Gemiddeld is dit 0.83 per rund. De heer ds. G. W. L. Rodes, predikant bij de Gevef. Kerk te Oost- en West-Grat'tdijk, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep te Dnsseldorp. De feestelijkheden op den geboortedag van het prin sesje bepnalden zich op Texel hoofdzakelijk tot het uitsteken der vlaggen en het luiden der klokken. Al leen te Oosterend liet het harmonie-gezelschap, direc teur de heer Pool, zich den geheclen middag hooren, terwijl aan de schoolkinderen der beide scholen een klein feestje bereid werd. Zaterdagmiddag hield de gemeenteraad eene buiten gewone feestelijke vergadering, waarin na eene uit voerige rede van den burgemeester met algemeene stemmen besloten werd, het volgende telegram aan H. M. de Koningin te zenden: De Raad ven Texel, in buitengewone vergadering bij een, biede Uwe Majesteit en Zijne Koninklijke Hoog heid de hartelijkste gelukwenschen aan met de voor spoedige geboorte van het zoo vurig verlangde Ko ningskind. JIIDDINGH, burgemeester. RUIBING, secretaris. Ook aan II. M. Koningin Emma werd een ongeveer gelijkluidend telegram gezonden. Tevens werd aan B. en W. een crediet van 150 a 200 verleend, om een schoolfeestje te organiseeren, dat over ongeveer 10 dagen zal gevierd worden. De re geling hiervan werd geheel aan B. en W. overgelaten. Des avonds te 6 uur liet het fanfarecorps te Den Burg zijne opwekkende tonen hooren en trok eene fees telijk gestemde lichtstoet door het dorp. De firma Duiuker en Co., poeliers te Den Burg, heeft na het vernemen der blijde gebeurtenis, eenige kievitseieren aan II. Majesteit gezonden. Tc Bussum is Zaterdagavond half zeven een lange meubeltransportwagen bij het afrijden der veelading aan de noordzijde van het station door eene plotselinge inzinking van de bestrating der veelading, bijna op de spoorbaan gekanteld. Door den snellen gang werd dit groote onheil voorkomen, doch even later ontstond op den overweg aldaar eene diepe inzinking, op de plek, waar des nachts nieuwe gasbuizen onder de baan wa ren gelegd, zoodat de zware wagens eerst na groote moeite verwijderd konden worden. Enkele treinen on dervonden hierdoor vertraging. In den nacht van Zaterdag op Zondag te 2 uur werd to Rotterdam brand ontdekt in den Citybazaar van L. van Zanten naast de Oosterkerk aan de Hoog straat, welk huis des nachts onbewoond is. De agen ten wekten de bovenbewoners, die in alle haast de vlucht namen. Het vuur bleek ontstaan in den kel der. die dient tot berging van kramerijen, borstelwerk, colluloïd-artikelen en andere brandbare stoffen. De vlammen wisten zich toegang te verschaffen tot het achterhuis, zijnde een deel van het magazijntje achter den winkel en de daarboven gelegen woning. Met vijf slangen op de waterleiding kreeg men met het aanbre ken van den dag den brand onder de knie, terwijl in middels het achterhuis nagenoeg geheel was uitge brand. Intusschen moest de brandweer nog tot Zon dagmiddag 5 uur het huis bewaken. Het verbrande isr verzekerd. De oorzaak van den brand schijnt daarin gezocht te moeten worden, dat inbrekers zijn binnengedrongen en brandende lucifers hebben weggeworpen. Er wordt ten minste een aantal horloges vermist. Beroepen bij de Ned. Hervormde kerk te Venhuizen is ds. II. H. Rijpma te Pingjum. (Fr.) Doordat de waterdichte schotten van het Zaterdag aangevaren stoomschip „Cairnisle" te Rotterdam zich begaven, is het schip gisteren geheel gezonken. De Ber- ging-Mpij. uit Maassluis is met de berging belast. Op het stoomschip „Noviembre" is Zaterdagavond ge rechtelijk beslag gelegd om de schade te verhalen. In de laatste weken zijn bij het hoofdbestuur der Jan Pieter Ileyestichting, behalve een gift. van 1000 en eene inschrijving van 10.000, nog tal van kleine bijdragen voor eens ontvangen, tot een bedrag van ruim 1500. Overreden To Helmond werd met twaalf karren de inboedel van den landbouwer V. uit Gemert vervoerd. Plotseling sloeg het achterste paard op hol. De voerman J. G. wilde het paard, dat met de kar achter zich langs de andere karren rende, tegenhou den, doch werd door het schichtige dier omvcrgelco- pen, zoodat paard en kar over hem heen gingen. De ongelukkige was terstond dood. J. G. was gehuwd en laat een groot gezin achter. Zondagavond heeft zich te Utrecht een schandelijk tooneel afgespeeld. Een agent van politie wilde n. 1. een veld-artillerist arresteeren, daar deze de nachtrust verstoorde. De artillerist verzette zich hevig en vlucht te ten slotte onder een handwagen. Toen de agent hem daar onder uit trachtte te krijgen, koos de zich rond hen verzamelde menigte, waaronder een 20-tal andere artilleristen, partij voor den militair, en mis handelde den agent onbarmhartig. Zijn linkerhand werd o.a. bloedig verwond door drie diepe sneden, en zijn uniform geheel gehavend. De politie is den hoofddader toch op het spoor geko men. Zaterdagavond had in de Groote Kerk der Waalsche gemeente op het Walenpleintje, juist na afloop van de godsdienstoefening, een treffend sterfgeval plaats. De 70-jarige organist, de heer J. O. Braspenning, werd, terwijl hij zijn muziekboek wegborg, door een hartver lamming getroffen en overleed onmiddellijk. Reeds langen tijd was de heer Braspenning aan een hart kwaal lijdende en Zaterdagavond gevoelde hij zich zóó onwel, dat hij zich door een anderen organist, den heer Doortmont, liet vergezellen, om hem zoo noodig te ver vangen. De overledene was reeds 47 jaren organist bij de Waalsche Kerk en zou dit jaar zijn 50-jarige Werk zaamheid op het bankierskantoor der firma Hope Co. hebben herdacht. Het stoffelijk overschot werd per rijwiel-brancard naar de woning van den overledene overgebracht. Vrijdagavond heeft in het café van den heer Giesen, te Heerlen, iemand uitgeroepen: „Leve de socialisten, weg met Koningin Wilhelmi- na De aanwezigen waarschuwden den inspecteur van politie, die den man in hechtenis nam. Ilij zal spoe dig naar de Maastrichtsche gevangenis worden over gebracht. Te Spanbroek is het lijk gevonden van een tot nu toe onbekend gebleven man, die een reisbiljet bij zich droeg, uit Almelo. Voorts vond men bij hem een re volver met 4 scherpe patronen geladen, een poederdoos je, een bankbiljet van 25 en een Duitschen brief, waaruit vermoed wordt dat hij onderwijzer was. 14e stucadoorsgezellen te Almelo, die sinds Februari staken tengevolge hunner weigering om het arbeids contract te teekenen, hervatten hedenmorgen het werk, na dit contract ongewijzigd té hebben geteekend. Te Groningen is de 18-jarige J. W., wonende aan den Friesehen straatweg, aldaar, Zaterdagnacht met een mes in het onderlijf gestoken. In hoogst gevaarlij ken toestand is W. naar het academisch ziekenhuis overgebracht. H. M. d< Koningin heeft een som van 50 geschon ken aan schipper Dinkla, te Ten Post, wien de bekende ramp nabij de Lemmer overkwam. Bij de visschersvereeniging „Onze toekomst" te Harderwijk is J 200 ingekomen van H. M. de Koningin voor de aanschaffing van een ijsvlet. H. M. de Ko ningin-Moeder zond voor hetzelfde doel 100. Ds. Rijnders, Ned. Herv. predikant, heeft mede ruim J 1100, welk bedrag waarschijnlijk nog klimmen zal, bijeengebracht. Door de vereeniging is de vervaardiging van twee vletten, een groote en een kleinere, opgedragen aan de firma W. F. Stoel, te Alkmaar. De gisteren te Utrecht gehouden vergadering van den bond van Roomsch-Katholieke kiesvereenigingen was alleen voor de Roomsche pers toegankelijk. Zaterdagnacht om 2 uur trof een agent van politie op het Velperplein te Arnhem een 12-jarig meisje aan, dat, deelt de T el. mede, niet anders dan een hemdje aan had. Op haar bloote voetjes stond zij verschrikt en bibberend van kou den agent aan te staren. Spra keloos gingen beiden naar het politiebureau en daar vertelde het kind, dat dronken mannen in de woning harer ouders waren cn zij voor lien was gevlucht. Na dat zij wat bijgekomen was, ging de agent met haar naar haar woning, doch hij vond de bewoners in diepe rust. Het bleek toen, dat het meisje haar verhaal ge droomd had en het huis had verlaten. Zaterdagavond had zij met haar moeder inkoopen in de stad gedaan en o)i haar weg eenige beschonken personen gezien. Dat de ouders verbaasd opkeken, laat zich denken. Te Haarlem zijn alle gedetineerden in de strafge vangenis en het huis van bewaring, ter eere van de geboorte van prinses Juliana onthaald op krentenbrood en koffie. T)o gratiebesluiten zijn nog niet afgekomen. Z. K. II. de Prins zal hedenavond van een der voor kamers van uit het Paleis, op den Kneuterdijk, de zanguitvoering, van wege het comité voor volksfeesten ter eere van de viering der geboorte van Prinses Ju liana, bijwonen. TiekkiDg van helen. 4e klasse, 2e lijst. Nos. 16848 en 17622 ieder f 1600. Nos. 976 en 18356 ieder f 1000. Nor. 2400 en 17991 ieder f 400. Nos. 5188, 19769 en 20743 isder f 200. No. 3593 f 100. In het Britsche Lagerhuis deelde de mi nister-president Asquith mede, dat de regee ring van gedachten wisselde met de kolonies, die een zelfstandig bestuur hebben, over het houden van een conferentie ter behandeliug van de kwestie van de vloot en van de verdediging van het rijk, voorname lijk in verband met de jongste voorstellen van Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. De algemeene beraadslagingen over de begrooting werden hervat voor een overvolle zaal. Zij zullen de geheele week worden voortgezet. Het is duidelijk dat de finaneiëele voorstellen van de regeering sterk zul len worden bestreden door de conservatieven en dat de maatregelen in verband met verschillende besluiten, welke later worden behandeld in de finaneiëele wet, twenals de finaneiëele wet zelve tot het uiterste zullen worden uitgesteld. In Frankrijk is de eerste Mei-dag kalm voorbij gegaan. De betrekkelijke kalmte is, zegt de Parijsehe correspondent, waarschijnlijk tedanken aan de regee ring, die zooveel mogelijk openbaar machtsvertoon vermeden heeft, hetgeen het op bedekte wijze nemen van voorzorgsmaatregelen niet uitgesloten heeft. Zoo was bijvoorbeeld alles er op voorbereid om in den tele- grafischeu dienst met het buitenland te voorzien, voor het geval de telegrafisten tot staking waren overge gaan. De post van draadlooze telegrafie op den Eifel- toren werd door de troepen bewaakt en was in verbin ding gesteld met kruisers op de kust. Doch gelukkig zijn die veligheidsmaatregelen overbodig gebleken. De telegrafisten hebben zich tevreden gesteld met eenige coupletten van de Internationale en wat rumoer in hun hoofdgebouw. Wat de werklui, d.w.z. de leden der C. G. T., betreft, is er door de meeste wel ge staakt, maar men heeft -zich overigens ïhet vreedzame betoogingen vergenoegd. Sinds jaren heeft dus "3e Place de la République op 1 Mei niet zulk een rustig aanzien gehad. Het was er nu en dan wel vol van, met de roode eglantier getooide troepjes, maar op een enkele uitzondering na zijn de opstootjes en charges achterwege gebleven. De gewone rondes van om het standbeeld der Republiek heendraaiende kurassiers hebben zelfs niet plaats gehad. Dat deze stilte als een voorbode van een storm beschouwd mag worden, zou ik niet stellig durven beweren. De talrijke verga deringen, gisteren door de verschillende groepen der C. G. T. gehouden, zijn, misschien, voor een min of meer verwijderde toekomst nog gevaarlijker dan een oogenblik heftig opbruisen van den volkswil. Het duidt op een organisatie, die langzaam maar door ei gen kracht, datgene tracht te bereiken, wat noch de utopieën der linkerparlementsleden, noch oogenblikke- lijlc geweld heeft kunnen verschaffen. Ook met de postadministratie is, niettegenstaande gisteren de discipline gehandhaafd is kunnen worden, alles nog geenszins in het reine. De schorsing door de Regee ring, na advies van den Raad van discipline, tegen 7 post- en telcgraafbeambten en een groot aantal tele- graafwerklui uitgesproken, gevoegd bij het handha ven van den heer Simyan, is in staat het vuur van den ambtenaren-opstand opnieuw te doen ontbranden. Wellicht is Clemeneeau geroepen, wanneer het Parle ment weer bijeen zal zijn, de „manière forte" toe te passen, waarvan hij zich tot nu toe slechts op zeer ma tige wijs bediend heeft. In T u r k ij e schijnt het onderzoek tegen vele be ambten van Jildiz-kiosk zeer bezwarende bewijzen te leveren tegen Abdoel Ilamid. De leiders der Macedo nische troepen houden zich thans bezig met het vraag stuk van de in beslagneming van het grootste gedeelte van het vermogen van Abdoel Hamid. .Eigenaardig voor de heerschende stemming noemt de berichtgever van de Köln. Ztg. te Konstantinopel het, dat er nu weer wordt gevreesd, dat de troon niet definitief is be zet, maar een nieuwe troonswisseling is te wachten. Uit Saloniki wordt gemeld aan de Frankf. Ztg. van 2 MeiDe bevolking bereidde heden den Macedoni- schen vrijwilligers, die uit Konstantinopel terugkeer den, een hartelijke ontvangst. Tot nu toe zijn drie stoombooten hier aangekomen, welke 700 gevangenen brachten, waaronder vooral talrijke leden van de kei zerlijke lijfwacht, die onderweg, slechts als gewone sol daten werden behandeld. In het Comité stelde men voor, Abdoel Hamid naar Ochrida in het vilajet Monastir te vervoeren. Men zegt dat Abdoel Hamid verzoekt te mogen te rechtstaan naar aanleiding van de beschuldigingen, die tegen hem zijn uitgebracht. Hoe Rcasevelt gekiekt zou worder. Tingelingeling. „Of mijnheer trek had met president Roosevelt op <le olifantenjacht te gaan?" Mijnheer, journalist in Nieuw-York, slecht te spreken, omdat hij in zijn rust gestoord en bovendien voor den gek gehouden werd, zeide dat hij niet genoeg klein geld in huis had, om naar Afrika te reizen, bovendien nog een paar gewichtige zaken had te doen en eigenlijk ook nooit lust gevoeld had kennis te maken met het zwarte werelddeel. De man aan den andereu kant van de telefoon zeide echter, dat de Afrikaansche jacht nabij Nieuw-York zou worden gehouden. Het betrof namelijk het maken van opnamen voor een bioscoop, die later in goedkoope theaters zouden vertoond worden. De journalist hapte toen gretig toe en had zich spoedig gevoegd bij den leider van het zaakje, bij „Roo sevelt," 'n tooneelspeler zonder emplooi. Per auto ging men naar de „wildernis," een moerassig bosch, vijf kilometer van Nieuw-York gelegen, dat met een klein beetje fantazie en zeer veel gebrek aan ken nis van Afrika het heel goed deed. De olifant, de leeuw en" andere requisieten volgden in een wagen. Toen we op de plek gekomen waren aldus vertelt de journalist, wiens relaas we hier vertalen zonderde „Roosevelt" zich achter een bosclije af, trok een khaki- uniform aan, deed een stoppelige snor voor, zette een tropenhelm op en knoopte een zakdoek om den hals klaar was Kees, of liever Teddy. Inmiddels maakten ook het gevolg en de wilde beesten zich gereed. De in boorlingen werden voorgesteld door personen, die daar voor bijzonder geschikt waren, het waren drie knechten uit herbergen, een smidsgezel, een stalknecht en een man, die er ietwat vreemd uitzag en met bijzondere onderscheiding werd behandeld, omdat hij herhaaldelijk het kampioenschap men heeft in Amerika voor al les kampioenschappen in het jeneverdrinken had ge wonnen. Alle zes waren zwart genoeg, om op een film voor inboorlingen van het zwarte werelddeel te kunnen doorgaan. Zij kleedden zich naakt uit en bonden een nog tamelijk witten handdoek om de lendenen. Daar mede was hun kostuum voltooid. De wilde beesten vonden het aankleeden niet zoo eenvoudig. De leeuw eischte brullend een paar kus sens, om ze in de maagstreek van zijn kostuum te stop pen, omdat anders het vel er veel te ruim om zou han gen en net publiek een slechten indruk van Afrikaan sche leeuwen zou krijgen. De zwarte gorilla klaagde bitter, dat hij niet klimmen kon, omdat de teenen van zijn ko3tuum niet buigzaam genoeg waren. De Orang- Oetang en de Mandril scholden, omdat zij niet konden gaan zitten, daar hun vellen van achteren toegeknoopt en vreeselijk nauw waren. I oen riep de directeur zijn personeel bijeen en hield een kleine redevoering. „Denkt er aan," zeide hij, „dat de beelden niet al te duidelijk worden. Jullie hebt verder niets te doen, dan je zoo snel mogelijk te bewe gen als je dicht bij dc camera bent. Jullie, apen, moet gebukt loopen, de armen slap laten hangen, een blik werpen op do camera en dan snel verdwijnen.. Doet, also! je overvallen werd. Wie van jullie kan goed klim men Julius, de gele aap, greep een laag- hangenden tak en zwaaide heen en weer. De directeur zeide met een sarcastisch lachje: „Klim op dien boom en als ik het sein geef, hang je dan aan een tak en zwaai naar den tak van een volgenden boom. Je hebt nog een kwar tiertje, oefen je dus een beetje." De leeuw, George geheeten, gaf den directeur veel moeite. Ion eerste zat zijn kop er los aan, zoodat hij naar één kant slingerde als de leeuw op zijn vier poo- ten liep, en de oogen omhoog gingen. De kop moest met een ijzerdraad in de goeie positie gebracht worden en toen moesten de manen gekamd worden, om de ruimte tusschen kop en romp en het feit, dat de leeuw een zeer smallen berst had, te verbergen. „Vergeet niet, George," vermaande de directeur den koning der diereu „dat je heel langzaam door het hoo gt' gras loopen moet. Je kop is het mooiste aan je en je poolen zullen in het riet niet zichtbaar zijn. IIou den kop dus omhoog en naar de machine gewend en sluip dat staat goed, sluip als een kat. Maar denk er alsjeblieft om, dat je achterste niet uit het gras te voorschijn komt -en dus hooger zou zijn dan den kop. ^fiiannjBU pui jaq noz saapuu jueu jclnqs af sjn zijn." De eerste opname zou geschieden. Het stelde voor de aankomst in het kamp. De directeur stelde het ge volg op, drie daarvan met een geweer op den schouder, twee met pakken op ddh rug en gevaarlijk-uitziende speren in de rechterhand, de zesde droeg een schrijf machine, waarop met groote letters geschreven stond: IR. Mombasa." „Roosevelt," die zijn witte tanden flink liet zien, marcheerde aan het hoofd van den troep naar de camera toe. Toen klonk plotseling de kreet: „De olifant, de olifant staat in brand!" De stoet bleef staan en de directeur rende naar den rand van het bosch, waar de olifant zou wachten. Uit het verbin dingsstuk, waarmede voor- en achterdeel vereenigd waren, kronkelden blauwe rookwolken. De directeur lichtte liet vel op en riep woedend: „Zegereis, meen je dat ik je drie dollars per dag betaal om jullie siga ren te laten rooken en mijn mooien olifant in brand te steken?" Fit de achterpooten kwam met doffen klank hot antwoord „En denkt U dat ik hier den lieelen dag met kromme knieën wil staan, zonder tc rooken?" De stoet zette zich weer in beweging. „Roosevelt" wien de zpn in het gelaat scheen, maakte een levens- getrouwen indruk en de opname gelukte prachtig. De volgende opname zou duizenden met afgrijzen moeten doen vervullen: Theodoor Roosevelt in het hartje van het oerwoud op jacht. De d irecteur verdeelde de apen een beetje over het terrein, een paar in de hoornen, een in het gras en gaf den olifant in de verte een plaatsje. Roosevelt sloop nader, oogen, oorèn en tanden gespannen. De olifant kreeg het sein. Op grooten afstand, opdat zijn onna tuurlijke verhoudingen niet al te duidelijk zichtbaar werden, liep hij, eigenaardig schommelend. „Schiet nou!" riep de directeur en toen gebeurde het verschrikkelijke! De olifant was met een achter poot in een diep gat terechtgekomen en het heele ach terste gedeelte viel in elkaar. Roosevelt had of de ach terste helft weggeschoten öf op een halven olifant ge jaagd. Dn opname viel niet te gebruiken. De directeur wilde het tooneel nog eens opvoeren. Maar het nood lot wilde het anders. Er waren toeschouwers gekomen, voor het meerendeel stalknechts. Of het geval hun te lang duurde, dan wel of ze het een beleediging voor den ex-president vonden, wil ik in het midden laten, maar ze hadden het droge riet van het moeras, aan welks rand de voorstelling plaats had, in brand gesto ken. Slechts met moeite konden de medewerkers hun kostuums redden cn terneergeslagen beval de directeur den aftocht. Zoo eindigde mijn eerste en vermoedelijk ook dc laatste jacht in de Afrikaansche binnenlanden. Uitspraken van heden. Laurentius B., Ileer-Hugowaard, diefstal van dui ven, vrijgesproken. Teeuwis R., Schoor], diefstal van een schaaf, 10 da gen gevangenisstraf. Klaas de Gr., Hoorn, wederspannigheid, 14 dagen gevangenisstraf. Beene S., Enkliuizen, wederspannigheid, 1 maand gevangenisstraf. Petrus V.. Noord-Seharwoude, wederrechtelijk niet- verschijnen als getuige, 50 boete of 12 dagen hechte nis. In de gisteren gehouden veiling zijn door deze ge meente aangekocht eenige perceelen weiland, gelegen bij de terreinen van den gemeentelijken reinigings dienst, te zamen groot 11.73.01 H.A. De koopprijs bedraagt met inbegrip der kosten 33817. Poen de loopjongen van de firma Groenewoud heden morgen het brood wegbracht aan de Wognumsche Buurt, geraakte hij door defect aan zijn fiets te water. Spoedig was hij door hulp van anderen weer op het droge gebracht en het ongeluk had geen andere ge volgen, dan dat hef brood in de mand onverkoopbaar was geworden. DINSDAG: Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningaavond mannen-afdeeling 8*/4 uur; jenjreru-afdeelir.g 71/, uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Muziekgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. ursus in het schaken, 81/;. uur,, Voorwaarts." Alkmaarsche Arbeiders Schaak- en Damclub. Mannenkoor „Orpheus, slotrepetitie, Harmonie, 8 uur. WOENSDAG: Schietver. „Weerbaarheid," schietoef., 8 uur, sueu we Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 8*/« sur. Gymn.-ver, „Kracht en Vlugheid" oefeningssvoiid jongens-afd. 8 urn en 7 uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefenings&voni, f1/, uur. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/,—»7, uur. Central. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 5—7 uur. Zangschool „Zanglust," 7—9 uur. Alkm. Gem. Koor, repetitie. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 5—7 uur, Cen tral. Schaak- en Damclub V. V. V., café Sehermerhorn. Onderscheiding Behalve do gisteren reeds vermelde ontving o k ten ander oud-stadgenoot een ouderscheiding. De heer W. K. du Croix, thans te Breda, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nasiau. Dc heer A. Limburg, directeur-hoofdonderwijzer der kost- en dagschool voor dochters van inlandsche hoof den en andere aanzienlijken te Tomohon (Menado), vroeger hoofd der Christelijke School alhier, is l,e noemd Int ridder in de orde van Oranje-Nassau. Van velschillende kanten werd ons gevraagd, hoe het mogelijk was, dat het telegram over de geboorte van de prinses zoo vlug hier in Alkmaar kou zjje. II-1 Haagiiche correipondentie-bureau had de telegram men met de fcdresien gereed liggen op het telegraaf kantoor, teiwij! een vertegenwoordiger van dat bureau een telefoontoestel in een der kamers in het paleis had gercservee;d. Zoodr» de geboorte in het paleis be kend was, beid hij kalm het telegraafkantoor op en bijna op hetzelfde cogenblik bracht de telegraaf het nieuws door het geheele land. Vlugger kan het dan toch ook al niet

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2