ST A DS N I EU WS7 Gevonden Voorwerpen, Telegrafisch Weerbericht Uit Schoorl. Uit Oude Niedorp. Nogrmeer gelljktlJdlge"geboorten. Uit Akersloot. De Mikado. Prijs behaald. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Gedetacheerd. Toth Oranje boven! Laatste BaHebttn De heer Lely eveneens dat van de Commissie van Rapp., dat ten slotte met eenige wijzigingen door den minister wordt overgenomen. Het amendement-Scha per blijft de minister ernstig ontraden. De heer Schaper trekt daarna zijn amendement in ten gunste van dat van de Commissie van Rappor teurs. De heer Lely verklaart, dat de Comm. van Rappor teurs zich niet kan vereenigen met de wijzigingen door de minister aangebracht. Zoodat de Commissie haar amendement onveranderd handhaaft. Do heer Van ïdsinga betoogt, dat het amendement der Comm. v. Rapp. lijnrecht ingaat tegen het systeem van de wet, dat beoogt alleen kundige mannen in den Raad te brengen. Ha re- en duplieken worden de beraadslagingen ge sloten; het amendement der Comm. v. Rapp. in stem ming gebracht en verworpen met 40 tegen 26 stem men. Artt. 2326 goedgekeurd. De Kamer gaat daarna in de afdeeling tot het on derzoeken van het adres van gelukwensch aan H. M. de Koningin. GEMENGD NIEUWS De tentoonstelling alhier op 2, 3 en 4 Mei gehouden van afgesneden bloemen van bolgewassen, die door hondorden bezoekers van hier zoowel als van elders werd bewonderd, mag uitmuntend geslaagd heeten. Voor de vele inzendingen waren de volgende onder scheidingen toegekend voor 18 soorten enkele tulpen: le pr. G. v. d. Burg; 2e pr. W. Keijzer; 3e pr. A. van der Wel. 12 soorten idem: le pr. Jb. Rietveld, 2e pr. G. v. d. Burg, 3e pr. K. van der Oord. 8 soorten idem: le pr. G. v. d. Burg, 2e pr. .T. Bos, :1e pr. S. Jonker. 4 soorten idem: le pr. W. Keijzer, 2e pr. D. Rus, 3e pr. G. v. d. Burg. 8 soorten dubbele tulpen: le pr. R. Wognum, 2e pr. G. v. d. Burg, 3e pr. W. Keijzer. 4 soorten idem: le pr. niet toegekend, 2e pr. I). Rus, 8e pr. niet toegekend. Grootste en schoonste collectie enkele en dubbele tulpen le pr. F. Schermer. Diploma A. W. Bakhuis. Enkele Narcissen: le pr. G. v. d. Burg. Grootste en schoonste collectie enkele en dubbele Narcissen le pr. F. Schermer. Bloemstukken: le pr. R. Wog- uum, 2e pr. F. Schermer, 3e pr. R. Wognum en an dereu. Perken: le pr. Jn. Smit, 2e pr. A. van der Wel. Diploma's voor inzendingen buiten mededinging: A. •T. Peeck voor hoekgroepeering van groen en heesters eu voor heesterwerk; P. den Das voor bloemstuk en G. v. d. Burg voor 18 enkele tulpen. Op 1 Mei zijn op de school te Oude Niedorp toegela ten 9 nieuwe leerlingen, op dien datum hebben de school verlaten 5 leerlingen. Op de school te Zijdewind zijn op genoemden datum 24 kinderen toegelaten en hebben 19 de school verla ten. Het geheel getal schoolgaande kinderen bedraagt te Oude Niedorp 40 en te Zijdewind 133. Behalve Prinses Juliana zijn te 's-Gravenhage j.l. Vrijdag geboren tien jongens en acht meisjes. Eén dier meisjes heeft al de voornamen van de Prinses ge kregen en twee harer hebben als slotvoornaam: Juli ana. Op het eiland Urk is, bijna op hetzelfde oogen- blik als H. M. de Koningin, de vrouw van den visscher Jan Anker bevallen van een meisje, dat daarom nu ook de namen Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina gekregen heeft. Door eene bloedspuwing van den vader, wien het werken voorloopig verboden is, verkeert het gezin in behoeftige omstandigheden. Op denzelfden dag beviel te Kolham, gemeente Slochteren (Gr.) de eehtgenoote van Berend Oostland vau tweelingen, een jongen en een meisje. Te Akersloot hei ft, ter vijl Df. Scfcirtder een zjjrer pitiButen betoch', een voorbijgaande vreemdeling zijn fi-?ts medegenomen en is d***mio weggereden in de riehti; g v*n Wes'-Grnftdgk, zonder «chtarhasldj te kunnen worden. Om teleurstelling te voorkomen, verzoekt men ons het volgende even in ons blad te vermelden Gistermiddag waren in de Harmonie nog. slechts een 30-tal plaatsen en de galerij onbesproken, zoodat de be zitters van kaarten, die nog geen plaatsen hebben be sproken, vriendelijk verzocht worden dit alsnog te doen of Zondag te gaan. Verder zouden diegenen, die wèl plaatsen hebben besproken, maar nog geen of een onvoldoende aantal kaarten hebben genomen, goed doen met zich van te voren in de Harmonie van kaarten te voorzien, daar er nu Zaterdagavond geen bureau wordt gehouden. Ook zouden de personen, die méér plaatsen hebben be sproken, dan zij voor personen wenschen te gebruiken eie uitvoerenden zéér verplichten, die plaatsen aan an deren af te staan. Van Vrijdag af aan zullen de kaarten voor Zondag D 0,25 te verkrijgen zijn. De Oranjefeesten De commissie voor het Oranjefeest vergaderde gis teravond in het café Central, ter nadere regeling van de feesten op a.s. Dinsdag en Woensdag, met de voor zitters van de vereenigingen, die toezegging hadden gedaan aan den optocht deel te nemen. Vóór deze vergadering had de commissie een bijeen komst gehad met een 30tal jonge dames. Tn deze bijeenkomst, die geonend werd met 't „Wil helmus", en zich kenmerkte door een recht gezellig samenzijn,hebben al die dames zich bereid verklaard de programma's, die vooraf niet door de commissie zullen worden bekend gemaakt aan het publiek te ver- l'oopen, ter stijving van de kas. Op verzoek vermelden we nu reeds, dat die dames. geen geld kunnen wisselen, daar zij het beslist te druk zullen hebben. Zij zullen te herkennen zijn aan oen Oranjesjerp, welke het comité voor deze gelegenheid cadeau heeft gekregen van een Oranjegezind ingeze ten. Na opening der vergadering deelde de voorzitter, de lieer Boogh, mede, dat het geheele Cadettencorps met volle muziek aan den optocht zal deelnemen. Daarija werd overgegaan tot de loting, waaruit blijkt, dat de volgorde van den stoet zal zijn (de eer ste drie bleven buiten loting): 1. Cadetten. 2. Bond van oud onderoffic'e-en. 3 Klein maar Dapper. 4. Alkm i rsch Vriendenkring. 5. de Haiti r en adapiranteD. 6 Vriendschap. 7. Vereenigde Zangera. 8. Turnclub en curaua. 9, Excelsior. 10. Turnluat. 11. Zouaven Broederschap. 12. Ona Genoegen. 13. Slagertgezellenvereeniging. 14. God ia myn lied. 15. Bilderdijk. 16. Cantenua Domino. 17. Volkaweerbaarheid. 18. Catb. Voikabond. 19. Tuinbouw-Handelsvereeniging. 20. Halleluja. 21. Fabriekaarbeiders en losse werklieder. 22. Nieuw Lever. 23. Alkmaar'a Ontietver.eniging. 24. Burgerplicht. De opstelling van den optocht zal plaats hebben in de muzieklaan, waar de verschillende vereenigingen om half 10, des ochtends, aanwezig moeten zijn, daar het in het voornemen ligt precies 10 uur af te mar- cheeren. De route van den optocht, die ongeveer 2 uur zal duren, is op -de programma's afgedrukt. In den optocht zullen minstens 4 muziekcorpsen op verschillende plaatsen hunne opwekkende toonen laten hooren. De deelname aan dezen optocht zal natuurlijk voor een groot deel afhangen van de vraag of de onderge schikten op dezen dag vrijaf zullen krijgen. Uit de besprekingen, die daarover gevoerd werden, bleek, dat het comité alles zal doen om den slagers, bakkers en groenteboeren te doen besluiten Dinsdag na 9 uur als een vrijen dag te beschouwen. Zeker zul len zij, zoowel als al de andere patroons er voor te vin den zijn er aan mede te werken dat dit Oranjefeest een zoo algemeen mogelijk karakter krijgt, leder zal wel het zijne willen doen, om dit te helpen bevorderen. Op Dinsdagavond zullen alle deelnemers van een lampion voorzien zijn, terwijl, hetgeen het vroolijke en aangename kan verhoogen, zooals bijv. het dragen van historische costumes, der commissie zeel welkom zal wezen. Bij de sluiting der bijeenkomst drong der heer Ren- gers er nog eens ton sterkste op aan dat ieder in zijn eigen kring er toe zal meewerken dat de vreugde ge past, een Oranjefeest waardig, zal zijn, en dat men zich zal onthouden handelingen te doen of liederen te zingen, die stootend en kwetsend kunnen zijn voor an dersdenkenden. Nadat de voorzitter het door den heer Rengers ge sprokene nog eens had onderstreept, werd de vergade ring gesloten. In den wedstrijd uitgeschreven door de „Technische Club", vereeniging van coupeurs en patroons-kleeder- makers te Amsterdam, behaalde de heer W. F. Slinger den eenigen prijs met zijn theorie over het bekleeden van abnormaal gevormde personen. De rechtbank heeft zich gisteren den geheelen dag in besloten zitting bezig gehouden met de behande ling van de zaak tegen dr. A. T., beklaagd van hande lingen, strafbaar gesteld bij art. 247 W. v. S. Nadat een groot aantal getuigen waren gehoord, onder wie als deskundigen de professoren Kan en Koster uit Leiden, eischte het O. M., waargenomen door mr. Ha- nograaff, omstreeks zes uur, 2 jaren gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. F. H. G. van der Hoeven, die vrijspraak pleitte. Vereeniging Ziekenhulp. Gedurende de maand April werd verstrekt aan: 7 pers. dagel. 1 L. melk is 210 L. 9 pers. dagel. V2 melk is 135 L. 1 pers. dagel. 2 L. melk is 60 L. Totaal 405 L. De kapitein R. J. van der Moer, leeraar aan de Ca dettenschool alhier wordt tot het bijwonen der practi- sche oefeningen van 12 Augustus-11 September a.s. gedetacheerd bij het 7de regiment infanterie te Am sterdam. Een stakingvergaderlng. Gisteravond hield de Nederlandschc Bond van ar beiders in het Bakkersbedrijf enz. met den Alkmaar- sohen Bestuurdersbond een openbare vergadering in de groote zaal van de Harmonie om wederom de staking aan de koekfabriek van den heer Terhaak te bespreken. De vergadering werd door den voorzitter van den be stuurdersbond, den heer v. Riet, geopend. Deze heette het publiek welkom, noemde de opkomst alleszins be vredigend, al was deze ook niet zoo groot als de vorige malen, hetgeen hij toeschreef aan het niet plaatsen van advertentiën en deelde mede dat de uitspraak van Pn- tromonium en de beweringen van den heer Terhaak aanleiding tot het beleggen van deze vergadering had den gegeven. Hierna kreeg den heer Ten Boekhorst het woord. Deze noemde de mindere opkomst zeer begrijpelijk, daar de dagen wat langer worden en men dus liever na den arbeid wat van de natuur gaat genieten. Er op wijzende dat de staking nu al 5 weken heeft geduurd, deelt spreker mede dat het wederom beleggen van een vergadering geschiedt omdat er sinds de laatste din gen zijn gebeurd, welke besproken dienen te worden. Spreker zeide het te betreuren dat de redactie der Alkmaarsche Courant eenige dagen met het plaatsen van het antwoord van den heer Terhaak aan Patromo- nium heeft moeten wachten, daar deze anders zeer ze ker van Patromonium een flinke schraap over zijn bo terham terug zou hebben gekregenhij hoopte echter dat dit ook nu niet zal uitblijven. Wederom het ontstaan der staking nagaande, wees spreker er op dat de feitelijke oorzaak gezocht moet worden in het in het leven roepen van de wet op het arbeidscontract, welke door spreker door de mogelijk heid van allerlei ontduikingen een misproduct van so ciale wetgeving wordt genoemd. Wijzende op den groo- ten strijd daardoor in de lande ontstaan, verklaarde hij dat deze strijd bewijst, dat het er niet op.aan komt van welke richting de patroon is, daar ten slotte allen al les ondergeschikt maken aan de belangen van de brandkast. Ook de heer Terhaak logde zijn, arbeiders een koelie contract voor en stond hun toe dat zij des avonds in de fabriek er over vergaderden. De werklieden wilden dat 's Maandagsavonds doen. Den heer Terhaak zeide 's-Maandagsmorgens dat het contract 's middags ge- teekend of ongeteekend in zijn bezit moest zijn. De werklieden hebben geteekend. De wet dwingt niet tot toekening, zij hadden dat dus niet behoeven te doen. Daar ze echter ongeorganiseerd waren begrepen zij dat ze van den heer Terhaak bij niet teekening de poort uit werden gestuurd. De honger dwong deze mcnschen tot teekenen. Er werd echter begrepen dat vereenigen noodzakelijk was. Vóór het geval waren er 3 vereenigd, toen sloten zich nog een 10-tal aan. Door de omstandigheid dat de vrouw van een machinist dit aan de vrouw van Mei boom vertelde, kwam de heer Terhaak dit ter oore. Daarop kreeg een der arbeiders onmiddellijk ontslag, terwijl aan een 3-tal anderen ontslag in het vooruit zicht werd gesteld. Dit was pressie uitoefenen. Het hoofdbestuur kreeg van een en ander kennis, waarop het aangegane contract werd ingetrokken. Het personeel begreep dat betere bepalingen moesten wor den neergelegd, om meer rechtszekerheid te verkrijgen. Een machinist, die geweigerd had de overeenkomst te teekenen, moest de laan uit. De firma gaf te kennen de overeenkomst met den bond niet te willen aangaan. Hoogdravende eisehen werden er echter geenszins gesteld. Na de-eisehen welke in dit blad reeds meer malen genoemd zijn, nagegaan te hebben, kwam de spreker tot de conclusie dat alles afstuitte op den on wil van den heer Terhaak. De bewering der firma als zou dat wat mondeling overeengekomen was, verkracht zijn, is een leugen. Alleen is in het ontwerp-contraet neergelegd dat beregeld zou worden, wat mondeling overeengekomen was. Dat dit in een scherpe bepaling nas gedaan, was noodzakelijk,. Spreker besprak de daarop gegronde beschuldiging van woordbreuk en las de conclusie van de in de vo rige vergadering daarvoor aangewezen commissie voor, welke hiertoe strekte, dat hoewel woordbreuk met vastgesteld is kunnen worden, de organisatie volkomen het recht had aan woordbreuk te denken. Spreker deelde mede dat de heer Piet, de steun van den heer Terhaak. in tegenwoordigheid van 3 getui gen, volhield dat de advertentie in de „Courant Maandag geplaatst was, dat hij toegaf dat, wanneer de advertentie Dinsdagavond geplaatst was, dit ge meen bedrog genoemd moet worden. Toen is de hoor Piet de courant thuis gestuurd, welke een paar uur later, zonder wat te zeggen, terug werd bezorgd. L5e lieer Piet gaat nog altijd door met de partij te kiezen van den heer Terhaak. Spreker betuigde Patromonium zi.m dank voor qe waardige wijze waarop zij zonder bespreking met de leiders der staking haar bemiddelingsvoorstel deed en las het ingezonden stuk van Patromonium, voorkomen de in de Alkmaarsche Courant, voor. Hoewel spreker, wat hij Patrimonium dan ook medegedeeld had, met veel verwachtte van de Kamer van arbeid lm is zelt voorzitter van de Kamer van arbeid voor de voedings- en genotsmiddelen te Amsterdam en kan dus het wer ken van die lichamen te goed had hij toch gemeend do goede bedoelingen van Patrimonium waardeerende, het "voorstel te moeten aanvaarden. Wij willen, zeide spreker, geen strijd, maar hebben hem als noodzakelijk geaccepteerd. De heer Terhaak heeft dat gewild. Ik wil meester zijn in mijn fabriek," dat is V.ijn parool en dat zij hem gegund, maar hij mag niet het oor sluiten voor de rechten van den arbeider. De tweede bewering van den heer Terhaak, als zou den de vertrokkenen zijn aangevuld, lijkt oogensehijn- lijk waar. Als men de zaak numeriek gaat beschouwen, dan kan het zelfs wel waar zijn dat hij er meer heert, maar het komt er op aan wat er gepresteerd wordt. Stel dat er ergens boekhouders worden gevraagd en een aantal bakkers komen zich aanmelden, dan heeft men in de meeste gevallen een ongeschikt personeel. De fabriek vullen met jongens als die uit Egmond is ten slotte machtsvertoon en* komt op centen te Eiken dag wordt er onder normale omstandigheden in die fabriek 45 kisten afgeleverd. Dit aantal kan men thans lang niet bereiken. 14 dagen geleden be droeg het aantal kisten gedurende die week 13.5, de vorige week 130, waaronder een 13-tal ledige kisten om indruk te maken, zeide spreker, gaan er gere geld een paar leeg mee. Gisteren bedroeg het aantal kisten 26 dus 19 minder dan anders, vandaag 19 dus 26 minder dan gewoonlijk. Er wordt haast de helft minder dan anders voortgebracht. Ik wil, zeide spr., niet verder hierop ingaan, ik zou haarfijn kunnen uitleggen dat men van een artikel waar men anders 30 vaten van gebruikt, thans maar 12 betrekt, dat er heel wat gebroken rommel in de fabriek staat, hoe de heer Terhaak in zijn fabriek staat te klagen en te schelden, maar zal het hierbij maar la ten, om nog even de beoordeeling in de stad te bespre ken. In een groote stad merkt men zoo'n beweging niet zoo op, terwijl men haar hier in finesses volgt. Veler meoning is dat het wat raar gaat, dat men althans des Zondags een wapenstilstand diende te houden. Ook wij willen Zondags wel vrij, maar zijn tot activiteit op Zondag verplicht, omdat de lieer Terhaak aan ver schillende menschen brieven heeft geschreven, om des Zondags met hem te onderhandelen. Dit moest iemand als den lieer Terhaak, die Christelijk wilde zijn, althans niet doen, dan zullen ook wij des Zondags onze aktio stop zetten. Wat het posten voor de deur van mensehen betreft flie er buiten staan, bedenke men dat den heer Rijks dit aan zich zelve te wijten heeft. Meermalen heeft hij onderkruipers door zijn zaak in de'fabriek laten gaan, bovendien heeft de heer Terhaak een alhier wonend bakker om een knecht gesehreven er bij voegende dat hij wel door den winkel van den heer Rijks de fabriek in kon. Dit had de heer Rijks niet moeten doen, dan had h'ij ons niet tegen zich gehad. Er wordt ook gesproken over dat naloopen en het uiten van minder gepaste woorden. Zeker, er gebeurt wel eens iets dat men liever niet wensehte, men vergete echter niet dat men hier met een personeel te doen heeft, hetwelk van de grootste tot de kleinste tot in het diepste op den heer Terhaak verbitterd is. Het gaat hier om het recht van vereenigen. Geen partij heeft nog het recht van werkstaking aangerand. Tn een door Katholieke sociale aktie verspreid vlug schriftje wordt er op gewezen, dat de werkstaking een gevaarlijk wapen is, dat niet mag worden aangewend voor en aleer alle andere middelen zijn uitgeput. Wel nu, liet was hier noodig, rechten zijn bij Terhaak uit gesloten. De vakorganisatie wil plichten en rechten. Wij willen niet zeggen, ga in de fabriek en doet wat je wil", maar wij zeggen, doet je plicht, dat is een voorwaarde 0111 het zedelijk bewustzijn, om voor het recht op te komen, te ontwikkelen. De vakorganisatie tracht de zedelijkheid aan te kweeken, wekt op om de plichten tegenover de maat schappij en het gezin na te komen, wijst er op dat on redelijk is een groot deel van het weekloon in de kroeg aan drank te besteden. Zij leert wat rechten en wat plichten zijn. Wat het einde zal zijn weten wij niet. Wij hebben haast geen hoop meer dat de wensch door Patrimoni um geuit, verwezenlijkt zal worden. Den hier aanwezi gen stakers vraag ik wat zij verder zullen doen, mee blijven strijden of trachten persoonlijk met den heer Terhaak te onderhandelen. Ik wil u niet aanzetten tot daden die in strijd zijn met uwe begrippen, maai er toch op wijzen dat gij hebt kunnen hooren dat zelfs Patrimonium erkent dat het hier gaat om recht. De stakers gaven door instemming te kennen dooi^ te willen strijden. De spreker riep daarna de hulp der burgers in voor het naar huis brengen van „onderkruipers" en sprak den wensch uit dat deze vergadering een vruchtbare poging is geweest om deze werkstaking tot een einde te brengen. (Applaus.) Daar niemand het woord verlangde sloot de voorzit ter met de verklaring dat het niet mannelijk genoemd moet worden, dat de heer Terhaak in de Wilhelmina- laan stukjes schrijft, terwijl hij noch een van zijn vrienden het voor zijn zaak opneemt, in openbare ver gadering en een aanbeveling voor het teekenen op de van de bestuurdersbond circuleerende lijsten te 10 uur de vergadering. Zoo luidt de titel van een bo'k, dat zco even ver- ichenen is. Da heer J. Stamperius is er de aehrüver van men weet dus dat het goed is. Goed'? Neen méér dan -?at. Als men met de lezing van dit boek begonnen is, legt men het wanneer men eenigszins tijd te missen heeft, niet meer uit de hand, voor dat men de honderd dertig bladzijden Hlen onder de or gen fr, had heeft. Da schrijver vertelt in den juisten toon vsn de KoniDgin. „hoe ze leefde sIs kind, spelende onder de hooge hoornen v»n 't heerlik lustslot Het Loo hoe zij opvroeide onder de teedere zorgen van hasr moeder; hoe rij word een vreugde der oogeri en men ov< rt', waar rij kwam. het jonge meie je blijde begroette en feettelijk ontving; hoe zij uit de handen van haar moeder de regeering overnam, boe zij huwde met den hertog uit het Meeklerburgsche land, hoe thans de blijde wensch vervuld is." En daar i ij vertelt bij van de ouders der Koningin en van de voorvaderen, wier namen in de gescbiedes is worden ginoerod. Hij doet dit in hooge mate boeiend, nu ernt ernstig, triffeDd, dan weer luimig en vermakelijk. Alleraar digste anecdoten worden er verteld. Zoo bi)v. dat Wi'- lemien'je eens zóó lang en zóó deftig werd aangesproken, d»t het haar begon te vervelen en zij, een pop nemend, m»t een bezorgt gezieb' je tegen den hooren bezoeker zei „TT mar wel oppassen, mijn pop heeft de maz> ion Of dat 't Prinsesje in het park toevend van Tiet Loo, met beide handen de ijzeren spr len van het hek vaat- houdeude, naar spelende jongens keek en bet eindt lijk niet meer kunnende uithoudeD, met de hamjer als een roeper om den mond hun zoo hard ze kon toe riep „Dig jonrens 1" Het pretlig-te-lezen boek goed papier, duidilnke druk - is rnk g> ïllustreerd. Er staan bij de vijftig plaa'jes in, deels uit oude tijden,f deels van de laatste jaren. Werkelnk, het boek*van^den'heer Stamperius, dat zoo goedkoop te verkrijgen i», verdient He aanbeveling en zal ongetwijfeld gretig i ftrek vinden. Agenda WOENSDAG: Schietver. „Weerbaarheid," gohistoef, 8 uur nieu we Doelen. Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 81/* sur. Gymn.-ver. ..Kracht en Vlugheid" oef*sdng«va*d jnngens-afd. 2 uur en 7 uur, Gymn.-ver. ..Tunilust." oefeningzavond. uur. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/,91/, uur,, Central. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 57 uur. Zangschool „Zanglust," 79 uur. Alkm. Gem. Koor, repetitie. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 57 uur, Cen tral. Schaak- en Damclub V. V. V., café Sohermerhorn. KONINGTN EN PRINSES. 's-GRAVENTTAGE, 5 Mei, 10 uur voormiddags. Omtrent den toestand van II. M. de Koningin en prinses Juliana kan ook heden het bericht in alle op zichten gunstig luiden. Prof. KOUWER. Dr. ROESSINGH. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. Door II. M. de Ko ningin en Z. K. II. den Prins zijn de navolgende .vor stelijke personen uitgeuoodigd, die de uitnoodiging hebben aanvaard, om als peet te staan over de jongge boren prinses Juliana: de Koninginnemoeder, Groot hertogin Louise van Baden, Groothertoging Marie van Mecklenburg-Schwerin, de Vorstin-Moeder van Wied, prinses Adolf van Schwarzburg-Rudolstadt, de Vorstin van Erbach-Schoenberg, zoomede de beide broeders van den Prins, Hertog Johan Albrecht van Mecklen burg, regent van Brunswijk en Hertog Adolf Frie- drieh van Mecklenburg. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. Het ontwerp-adres werd goedgekeurd, echter na voorafgaand debat, waar bij de heer Waller voorstelde om niet uitsluitend koel tjes te spreken van prinses Juligna, doch daaraan toe te voegen de woorden„wier naam zulke treffende herinneringen voor den geest roept" en zulks ter eering van den historischen naam Juliana van Stolberg, aan wier godsvrucht en toewijding aan de zaak der her vorming spreker herinnerde. De heer van den Biesen stelde echter voor met het oog op deze toevoeging het adres naar de afdeelingen terug te zenden. Na verder debat trok de heer Waller zijn voorstel in, ten einde veikeerde gevolgtrekkingen te voorkomen uit de stem men tegen de door hem gewenschte bijvoeging'. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. Zonder discussie of stemming vereenigde de Kamer zich met het ontwerp- adres van gelukwensching aan II. M. de Koningin naar aanleiding van de geboorte van prinses Juliana. De sociaal-democratiselie leden waren afwezig. Te bevragen aan het Politiebureau van 912 uur Een halsketting, een hoedenspeld, een huissleutel, een slinger van een klok, een ceintuur, vier zilveren armbanden, een gouden- en twee zilveren dameshorlo ges, vier portemonnaie's met eenig geld, een zakboekje (ten name Groen), een sabeltje met kwast, een broche, een R. C. kerkboekje, een getuigschrift, ten name van Joh. Vermeulen, een kinderpak, een rozenkrans, een slijpplank, eenige schoolboeken, een duimstok, een gou- di n kruisje en een zakmes. Alkmaar, 5 Mei 1909. De Commissaris v. Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Mei, medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandmh Meteoroloeiect Inatitnnt te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende «tand van den barometer ^79 4 rji.M. te Bodo. De laagste stand vsn den barometer is 759.0 m.M. te Nice. VIBWACHTIHQ: (Geldig tot den avond van fi Mei.) Meest matige, oosteliiken wind; l'cht bewolkt; droog weer; zelfde temper at.iiui' BURGERLIJKE stand, Geboren: 5 Mei. Lijsbeth, d. v. Evert Schoen en Ljjsbeth Pijper. Catharina Louise, <1. v. Willem Stuurman en Louisa Carolina van Gulden. Overleden: 5 Mei. Jacob Daniël Preijer, oud 89 jaar. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEDIJK 4 Mei Heaen Blo ra koel' 0.fffpar 105) stuks, reuzen bloem kool f 0.0gel« kosd f 2.#10.RsffzekowL f 3 50 a 13,Deenaah» witte Veal 13 af 8 50, keslrapen 0.uien 4 4 85. 8CHAG1N, 3 Mei. Aangeveerd 13 stapels. Kleine kaas f 12.hoogste f 26.50. Middelbare kaas 1. Hocgstu prijs f 21. Handel vlug.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2