STADSNIEUWS. Viert feest OEMENOD NIEUWS Uit Purmerend. Noodlottige brand. Uit Koedijk. Pokken, Verdacht. Inbraak. Boschbrand. Op hol. Oratie. Rijwielongeluk. Uit HePoo. Eoll. Mpij. ven Landbouw. DefcPapendrechtsche strafzaak. Dakloos. Een Koninklijk voorbeeld. Viert prettig feest. Laat te Alkmaar de volksuiting spreken van een groote en aanhankelijke trouw aan ona Vor stenhuis, maakt 11 en 12 Mei tot heerlijke, on vergetelijke en ongestoorde feestdagen De Mikado. „VTadér Eerzucht, moeder Lafheid, Zien in mij hu?i waard'gen zoon Door 't Gezag ten doop gehouden, Es mijn naam „De goeie Toon." Die in hooghtid zijn gezeten Prijzen mij t;n allen tijd Inferieure anbtenaren Onderwijzer, ook ten spijt, Wie mij niet zekt, mijn omgang mijdt, zal nooit iets [groots bereiken, Hij mag zoo kiap zijn, als hij wil, hij moet voor [and'ren wijken. Ik' ofen de goeie Toon. Overal bekend, 'k Vind alles, wat m'n meerd'ren doen Steeds excellent; Maar daarvoor krijg 'k ook hier op aarde Reeds m'11 loon, Want al wat macht heeft, prijst om strijd „De goeie Toon." Wie in t openbaar wil spreken, Wie wil schrijven in de krant, Moet daarbij aan mij steeds denken, Of 't loopt uit op schade en sehand. Wie als ambt'naar, onderwijzer Mij niet heeft tot boezemvriend, 9 Mag uitstekend voor z'n werk zijn, Niemand is van hem gediend. Dus ambtenaar, gij kunt desnoods gerust uw plicht [verzaken, Geloof me toeh, met mij tot vriend kan elk carrière [maken." I Stukje is t.vpeerend, niet al te geestig en, wel op merkelijk t is niet in hollewijnsehe spelling geschre ven 1 raakt, doordat ze vanwege was afgekeurd. de gezondheidscommissie In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd het nieuw gekozen raadslid, den heer F. J. B. Middelhof geïnstalleerd. De mededeeling van den voorzitter, dat aan II. M. de Koningin een telegram van gelukwensch met de blijde gebeurtenis in het Koninklijk huis werd verzon den, werd met instemming begroet. Vuor kennisgeving werden aangenomen verschillen de ingekomen stukken, waaronder dat de heer Dr. B. Jolgersma heelt bericht zijn ontslag te nemen als lid van de plaatselijke schoolcommissie. Ier sprake kwam de aanschaffing van een motor- of stoombrandspuit, ter vervanging van de bestaande spuiten. Na eenige discussie werd besloten de beslissing tot de volgende vergadering uittestellon. Het in verband hiermede ingekomen aanbod van de firma Otterbein en o. te Amsterdam, om geheel voor hare risico een motorbrandspuit op proef .te leveren gedurende een half jaar. werd mede aangehouden. Bij de bespreking omtrent de bestemming van een gedeelte van den tuin bij school 3, tot speelplaats voor de leerlingen van die school, werd mede het denkbeeld geopperd voor de jeugd, op gemeenteterrein een speel plaats aan te wijzen. Nadere voorstellen werden door B. en W. in uitzicht gesteld. Op het verzoek van den ontslagen gemeente-veld wachter L. Kraak om hem een pensioen of een jaarlijk- sehe toelage te verleenen werd overeenkomstig voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Besloten werd de lijfrente-premie ad 12.83 jaar, waardoor adressante op 65-jarigen leeftijd jaarlijksche lijfrente van 100 wordt verzekerd, laste der gemeente te blijven houden. Overeenkomstig de adviezen van den heer Arron- dissements-Schoolopziener en de plaatselijke school commissie wordt op voorstel van B. en W. besloten aan den heer J. ,T. Baale, onderwijzer aan school 1, het ge waagde verlof tot 1 April 1910, buiten bezwaar van de gemeentekas, toetestaan. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van de Af- slagvereeniging Beèmster, Purmerend en omstreken, om vergunning tot den aanleg en in gebruikname van een zijspoor van den tramweg bij de trambrug ten be hoeve van den aanvoer van groenten uit Schermerhorn bestemd voor de afslagmarkt. I en einde over meer gasberging te kunnen beschik ken, noodzakelijk door het toenemend gasverbruik wordt op voorstel van B. en W. besloten den bestaan- ïrooo„(lel' te M-lescopcereii. De uitgaven ad 1280 zullen worden gevonden uit de reserve gekweekt mt de winst welke de exploitatie over 1908 heeft af geleverd en over 1909 zal opleveren. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den lieer 11. Maats, worden goedgekeurd en tot diens toelating besloten. Tot assistent-weger in de kaaswaag werd benoemd A{1' ei\ u>} llJ vai» de commissie van fabricage de lieer Mr. A. (i. A. Ridder van Iiappard. Hij de rondvraag doet de voorzitter de toezegging het opgehoogde gemeente-bouwterrein spoedig in open bare veiling te zullen brengen. Zaterdagnacht brak in de Jacob van Campenstraat te Amsterdam een brand uit, die noodlottige gevolgen heeft gehad en nog ernstiger gevolgen had kunnen hebben. Te 2 uur werd de brandweer gealarmeerd, doch toen zij ter plaatse kwam was het reeds te laat om alle be woners te redden. Het vuur was ontstaan door onbe kende oorzaak, op de 2e etage van perceel 63, vermoe delijk op het privaat, en had zich onmiddellijk medege deeld aan de trap, zoodat de bewoners van de derde verdieping niet meer naar beneden konden, komen. Die van twee-hoog - het gezin van den schuitenvoer der Van Eisen en den letterzetter Cramer gelukte het nog intijds en ongedeerd de straat te bereiken; eerstgenoemde langs de brandweerladder. Op de derde verdieping woonden vóór de sigarenma ker G. Dorreboom en echtgenoote, en achter de wed. Lodewijks met haar 16-jarige dochter. Dorreboom en zijn vrouw, zich den weg afgesneden ziende, sprongen in hun angst uit de derde verdieping. Mej. Lodewijks en haar dochter schijnen te hebben doorgeslapen en door den rook te zijn bedwelmd. Toen de blussching zoo ver was gevorderd, dat de brandweer het perceel kon binnengaan, vond de hoofd brandmeester Fiorani beiden bewusteloos te bed lig gen. Met behulp van het zuurstof apparaat gelukte het spoedig de dochter weer bij te brengen. De pogingen, door de artsen en verder personeel van de gemeentelij ken geneeskundigen dienst aangewend, om de levens geesten op te wekken bleven bij de moeder evenwel vruchteloos. Ilaar lijk werd naar het Buitengasthuis gebracht, waarheen het meisje reeds was vervoerd. Het echtpaar Dorreboom werd in het Binnengasthuis opgenomen. Gistermiddag was de toestand van den heer Dorre boom redelijk; omtrent zijn echtgenoote echter luiden de berichten nog heel ongunstig. Uitwendig is zij niet gekwetst, doch gevreesd wordt voor een inwendige ver bloeding. niet alleen zal opgroeien tot vreugde harer Ouders, tot heil van vaderland en volk, maar ook tot een gezond, weerstandskrachtig persoon, die opgewassen zal zijn tegen de taak, die Ilaar wellicht wacht. Er is echter nog een reden voor ons om verheugd te zijnhet Koninklijke voorbeeld Dit voorbeeld zal meer uitwerken dan de tallooze brochures over het groote nut der natuurlijke voeding. De moeders mogen het zelf voeden hunner kinderen „mode gaan noemen indien zij het maar doen, dan hindert het niet, hoe het genoemd wordt. Niemand zal zich meer te voornaam kunnen achten dien last op de schouders te nemenniemand zal zich door werkzaam heden kunnen doen weerhouden dien plicht te vervul len. Als de Koningin niets anders gedaan had en niets anders meer voor Haar volk deed, dan het bevorderen der natuurlijke voeding der zuigelingen, dan zou Haar regeering reeds alleen daarom een zegenrijke zijn. De Koningin voedt Ilaar.kind zelf, Zegt het voort en, gij moeders, volgt Haar voorbeeld!" Op do voordracht ter vervulling van de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school zijn ge plaatst: B. L. J. Oreille, onderwijzer te 's-Gravenhage, J. Snijders, onderwijzer te Broek op Langedijk, en L. Roersma, onderwijzer te Odoornerveen. le Maastricht is Zaterdag wederom een geval van pokkeu geconstateerd bij een ongehuwd fabrieksarbei der van de fabriek „de Sphinx." Achter de verleden week afgebrande woning van G. v. D„ te Maurik werden Zaterdag door de politie huis- en lijfgoederen in den grond begraven gevonden. De burgemeester liet den eigenaar, genoemden v. D. bij zich ontbieden, doch deze had onraad gemerkt en de vlucht genomen. Terwijl de heer J. G. T. Broekmeyer, directeur van de Stoomvisscherij „Doggersbank" te IJmuiden, als lid van de feestcommissie Zaterdagavond met zijn echtgenoote deelnam aan de feestelijkheden, werd te zijnen huize ingebroken. Het is verbazend zooals de dieven hebben huisgehouden. Niet alleen een massa zilver en goud, maar ook familiepapieren zijn medege nomen. het per een ten Te Rucphen nabij Rozendaal heeft Zaterdag avond een hevige boschbrand gewoed in perceelen toe- behoorende aan den landbouwer v. d. S. Door vereende krachten slaagde men er in het vuur tot deze perceelen te beperken. Men vermoedt kwaadwilligheid. Op het z.g. „Nieuwe Erf" in de geemente Ber gen L.dicht bij de Duitsehe grens, heeft Vrijdag middag een felle boschbrand gewoed. Verscheiden H.A. bosch en heide zijn verbrand. De twee boerderijen, die zich in het bosch bevonden, brandden mede tot den grond af. Door de droogte en den hevigen wind ging alles zoo vlug in zijn werk, dat van den inboedel wei nig kon worden gered. De levende have kon echter in veiligheid worden gebracht. Zaterdagavond, omstreeks half zeven, geraakte het rijtuig van den burgemeester van 's-Graveland, waarin hij met zijne echtgenoote en den koetsier gezeten was, op den 's-Gra velandsehen weg op hol. Nabij het Nim rodpark kwam het rijtuig in botsing met een melkwa gen, waardoor het omsloeg en de inzittenden er uitge slingerd werden, terwijl het paard er alleen vandoor ging. De burgemeester kwam met den schrik vrij, doch zijn echtgenoote en de koetsier kregen inwendige kwet suren en werden de koetsierswoning van den heer O. binnengedragen. Uit Schagen. Den 8stcn Mei vergaderde in het N. H. Koffiehuis alhier de gymnastiek-vereeniging „Lycurgus" ter be spieding van de vraag of de vereeniging einde Augus tus zal deelnemen aan de Gewestelijke uitvoering, uit geschreven te Den Helder. Met groote meerderheid van stemmen besloot „Lycurgus" aan deze uitvoering deel te nemen. Aan alle personen, die indertijd met den heer Floris Vos, inzake handelingen op de Hilversumsche Meent of ten kantore van de Maatschappij Oud-Bussum, ver oordeeld werden tot gevangenisstraf, is door II. M. de Koningin kwijtschelding van straf verleend. In de eimarstraat te 's-Gravenhage had Zaterdag avond een ernstig ongeluk plaats met een ongeveer 20-jarig wielrijder. Van de brug bij de Conradkade af naast een train rijdende, is hij op zeker oogenblik met zijn rijwiel gevallen met het hoofd tegen een stoep, waardoor hij een ernstig bloedende wonde en eene schedelbreuk bekomen heeft. van het De heer Dartnlaei van Tright, muziekdirecteur al hier, is aangezocht directeur te willen worden symphonie-orkest te Oudkarspel. Ter kennismaking en ter bespreking van den meest geschikten tijd voor het houden der repetities zal de heer van Tright den 17den Mei eene repetitie van het s.vmphonie-orkest gaan leiden. Den 9en dezer werd in het café „Zomerlust" van den lieer T. Helder, ter eere der heugelijke gebeurte nis van H M. de Koningin, door het fanfarecorps „Eensgezindheid" alhier, met medewerking der Alk- inaarsche Militaire Gymnastiek-, Scherm- en Tooneel- vereeniging „Trouw moet blijken" eene feestuitvoering g<geven, die door vele leden en genoodigden werd bij gewoond. Nadat eene keurig uitgesproken openingsrede van den heer J. Hellingman uit Alkmaar met een langdu rig applaus was begroet, werd overgegaan tot <?e uit voering van de programma-nummers. Niet alleen de muzikale voordrachten, maar ook die getiteld: „Baas Zool en zijn ideaal," „De eerste ker misdag" en Het Staphorster paartje" voldeden alles zins, terwijl het blijspel: „Het spreekuur van den Doc tor en de pantomime: „De barbier van Monfort" on berispelijk werden uitgevoerd. Hoogst aangename oogenblikken werden gesmaakt, zoodat alle lot toekomt aan hen, die dien avond heb ben doen genieten van „ernst en luim." In de jongste vergadering van het hoofdbestuur van de Holl. Mij. van Landbouw kwam ter tafel een plan van den heer Jac. Zijp Hzn. ter bevordering van de schapenfokkerij in Noord- en Zuid-Holland, waarbij de verbetering wordt geacht te zullen worden verkregen door te fokken met Lincoln rammen en ooien van oorspronkelijk Tesselsch ras. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten een commissie te benoemen, die de schapenfokkerij in stu die zal nemen en over haar bevindingen rapport zal uitbrengen. Tot leden der commissie werden benoemd de heeren Jac. Zijp Hzn., P. Oly en G. Kruseman. Omdat mr. \an Tricht, officier van justitie bij de Dordtsche rechtbank, indertijd in een schrijven 'aan den advocaat-generaal bij 't Haagsche Hof omtrent den getuïge-deskundige dr. E. Brandts had verklaard, dat deze niet volkomen toerekenbaar was, stelt dr' Brandts zich thans in een brief aan den minister van justitie te weer. IIij komt zeer beslist op tegen de op hem vanwege t Dordtsche O. M. toegepaste kwalificatie en staat bij zuil deskundige verklaring in zake Garsthagen uitvoe rig stil. Ook hebben den minister Nelissen afschriften van een aantal doktersverklaringen bereikt, waarin even eens tegen 't declineeren van dr. Brandts als deskundi ge, wordt geprotesteerd. Te Oostwold (Gr.) zitten thans twee groote gezinnen aan den Klinkerweg onder den blooten hemel. Ook te Betrta zijn twee gezinnen zonder woning ge- Naar aanleiding van het bericht, dat de Koningin haar kind zelf voedt, schrijft Moleschott: „Dit bericht geeft ons goede hoop, dat de Prinses ....„Nog is het gevaar*niet van de Koninklij ke kraamkamer geweken. Zóó schreven we aan den ochtend van de blijde ge beurtenis, toen we maanden tot kalmte- en tot ernst geestdriftig feestbetoon en feestelijke blijdschap trachtten te temperen. 1 hans nu we onze lezers willen opwekken gemeen schappelijk het blijde feest van de geboorte van prinses Juliana vroolijk te vieren, is dat gevaar, menschelijker wijze gesproken, verdwenen. Op een mooier oogenblik had het telegram, dat we van ochtend ontvingen en bulletineerden, dat name lijk de toestand van TT. M. de Koningin in alle op zichten zóó geheel bevredigend is, niet kunnen komen. Van verschillende zijden hebben we dan ook heden gehoord, dat dit bericht op de feestvreugde van mor gen van grooten invloed zal zijn. Gaarne zouden we nog een gunstig telegram hebben ontvangen, n.l. van hot metereologisch instituut uit Utrecht. Helaas deze „verwachting" doet ons donkere wol ken zien en regenbuien voelen. De voorspelling komt dikwijls uit. Maar ze faalt toch ook wel eens een enkel keertje. Laat ons hopen dat de Biltsche heeren het ditmaal mis hebben en dat de dag van morgen en over morgen tot de schoonste lentedagen behooren. Wanneer die wenseh in vervulling komt, gaat Alk maar een paar zeldzame feestdagen tegemoet. Nooit nog zagen we hier zóóveel samenwerking, zooveel me dewerking bij de voorbereiding. Toen het denkbeeld van de ieestvieriiig in wording was, hebben velen het I hoofd geschud. Zij dachten dat er wel niets van zou komen. Doch de heeren, die het initiatief namen, heb ben zich daardoor niet laten afschrikken. Zij zijn kalm doorgegaan met organiseeren, aldus verwezenlijkend wat ze zich voorgesteld hadden. Prettig was hun werk intussehen niet. De kritiek stak haar hoofd op en zelts zij, die daartoe het minst aangewezen schenen, ontzagen zich niet, over den arbeid van de commissie een mingunstig oordeel uit te spreken. Ilun bijdragen waren veelal niet evenredig aan hun woorden. Financi ëel was de steun over het geheel genomen gering. Maar mèt de geboorte van het Prinsesje is de toestand in één slag veranderd. Toen is in alle lagen der be volking de behoefte tot feestvieren ontwaakt. Als er nu eens geen commissie geweest was, wier leden de taak van organiseerders op zich genomen hadden Inderdaad, de initiatief-nemers verdienen den dank der burgerij en gaarne roepen wij hen hier reeds een „Hulde aan de commissie!" toe, vertrouwend dat die uitroep een duizend-voudigen weerklank zal vinden, wanneer de commissie zich in de feestelijk versierde en ongetwijfeld dichtbezette straten vertoont. Het was een lust vandaag door onze vriendelijke stad te wandelen. De feestvreugde zat er al danig in de lucht en zij werkte nu reeds aanstekelijk. Kinderen zongen: Voor Koningin en Vaderland, waakt iedere jongen mee, hoezee, hoezee; Gij schitterende kleuren van Nederlands vlag; Lang zal ons Prinsesje leven, hiep hiep, hoera.... Het laatste liedje, uit onze cou rant overgenomen en in vijfduizend exemplaren ver spreid schijnt het feestlied te zullen worden Loopjongens floten vroolijke deuntjes. En de groo te mensehen waren met rappe handen in de weer om straat en woning een feestelijk aanzien te geven. Hier slingert zich het groen in statige bogen door de reeds bevlagde straten, daar hangen snoeren van reuzen- parelen van paal tot paal. Op sommige punten ver heffen zich kleurige eerebogen van levend groen en met papier en lint getooid hout. De kloeke Schermer poort is ook tot eerepoort gemaakt, zoodat de vele Schermerbewoners, die morgen zullen komen, alvast een „blijde incomste" vinden. Elders trekken groote gekroonde ooievaars of prachtige kronen de aandacht. En t is al goud, oranje en rood-wit-blauw wat men z'et alleen in de straten, maar ook in de win kels. I Iet verzoek van de Alkmaarsche Winkelverecni- gingen om eên'toepasselijke uitstalling te maken, vond veelvuldig instemming. Wie morgen gelegenheid liooil, ga onze winkels niet voorbij, zonder een blik te hebben geworpen op hetgeen achter de ramen met zoo veel zorg is tentoongesteld. Aan verschillende winkel- vamen waren de Oranje-bulletins van de feestcommis sie geplakt, waarbij wordt verzocht geen wanklank te doen hooren, geen straatliederen te zingen, niet aan dronkenschap of vechtpartijen te doen, de overtuiging en den eigendom van van anderen te eerbiedigen. Mink zoo! De afdeeling Alkmaar van de Ned. Veree niging tot afschaffing van sterke dranken spoorde eveneens in een goed-geargumenteerd manifest tot het voorkomen van drankmisbruik aan. Morgenavond belooft Alkmaar, vooral als het een mooie, stille lenteavond is, een zeldzaam sehoonen aanblik te geven. Immers overal zal geïllumineerd worden. Wat nu nóg maar lat- en draadwerk is, zal morgenavond slan ke lichtlijnen vormen, hier parallel getrokken aan straat of gracht, daar zich sierlijk slingerend, elders zich vormend tot kronen, W's, H's en J's of tot vlam mende lnilde-betuigiugen en leve-wenschen. Het witte licht zal worden afgewisseld door rood wit blauw en de Chineesche lampions zullen een bonte kleuren- en liehtmengeling geven. De Magdalenenstraat, die over dag reeds lijkt op een Japansch lusthof zal een fan tastisch effect geven. Alles gaat samen om Alkmaar een waarlijk schitte rend feest te bieden. Men viere het mee, zoo overtuiging niet terughoudt. Men toone mèt anderen zijn feestvreugde over de geboorte van onze Prinses, men doe alles was men kan om het zich zelf en zijn medeburgers zoo aangenaam mogelijk te maken. Het Alkmaarsche Oranjefeest staat in het teekon van eendracht en eensgezindheid. Die schoone eigenschappen steune men en kweeke ze aan. Men boude het feest bovenal waardig, doe niets wat de goede orde of de blijde vreugde zou kunnen ontsie ren. In de volle overtuiging, dat dit alles zal worden in acht genomen, roepen we onze stndgenooteii toe een hartelijk De feestcommissie verzoekt ons te melden: dat den burgemeester dezer gemeente morgenoch tend omstreeks halfclf een ovatie zal worden gebracht; dat de avondoptocht den volgenden weg zal nemen: Ramen, Korte Nieuwesloot, Koningsweg, Paarden markt, Paternosterstraat, Kerkplein, Choorstraat, Lin degracht N. Z„ Scheteldoekshaven," Geest, Bergerbrug, Gee8tersingel, Stuartstraat, Snaarmanslaan, Berger hout, Westervveg, Lindelaan, Varnebroek, Heiloër- brug, Ritsevoort, Oudegracht Z.Z., Keetgracht, Laat, Choorstraat, Oudegracht N.Z., Ridderstraat, Payglop, Achterstraat, Koningsstraat, Achter-Houttil, Waag- plein, ooi-dam, Zijdam, Luttik Oudorp N.Z., St. An- nastraat, Verdronken Oord Z.Z., Huigbrouwerstraat, Laat, Boterstraat, Ilouttil, Waagplein, alwaar de stoet ontbonden wordt; dat Jiet niet doenlijk is alle buurten door te trekken met de rijtuigen. Den eersten avond zullen Hekel- straat, Fnidsen, Magdalenenstraat te voet worden be zocht, terwijl dan op het Hof de stoet weer zal worden hersteld dat in den avond-optocht, voorafgegaan door twee politie-agenten te paard, tal van versierde en verlichte rijtuigen en fietsen zullen plaats nemen, terwijl de aangifte daartoe morgenavond op het Hof nog kan geschieden en dat het dragen van een mombakkes ten strengste verboden is; dat de vereeniging „Halleluja" niet aan den optocht zal deelnemen, „Trouw moet blijken" en „Floris van Teylingen" daarentegen wel; dat de muziekuitvoering op de Laat 's avonds van 9-6011 uur zal plaats hebben; en dat de commissie zich kleine wijzigingen in het pro gram voorbehoudt. Feu schrille tegenstelling met de feestelijk versierde stad vormen de gemeentelijke aanplakborden, die er bijzonder onsmakelijk uitzien. Als er vannacht eens kaboutertjes kwamen, die. deze borden een aardiger aanzien gaven, zouden ze heuseh een uitstekend werk verrichten. Met een weinig gekleurd papier of doek of wat groen zouden die mannetjes heel wat kunnen doen Gelijk uit oen mededeeling aan het hoofd van dit blad blijkt, zal de Alkmaarsche Courant morgenavond niet verschijnen. W aar de kunst zich in dienst der liefdadigheid stelt zwijgt de kritiek. Dat is een goede gewoonte, waar door in den regel èn de kunst èn de liefdadigheid èn de kritiek gebaat worden. Maar wèl mag de verslag gever ten aanzien van een liefdadigheidsvoorstelling constateeren. En dat constateeren is op zichzelf een aangename en dankbare taak, wanneer het geldt op voeringen, als hier van de Mikado zijn gegeven. Im mers daarvan valt objectief heelveel goeds te vertellen. Daar is in de eerste plaats de Harmonie zaal, drie avonden achtereen stampvol, daar is verder de warme en dankbare stemming, welke wij Zaterdag avond hebben kunnen waarnemen en welke den avond tevoren en den avond daarna precies eender moet zijn geweest, een stemming, die zich niet alleen beperkte tot de zaal, maar over orkest en voetlicht heensloeg naar het tooneel, waar aan het einde door de uitvoe renden zelfs een spontane hulde werd gebracht aan de artistieke leidster, mej. Anna Weber. De tolk van Gezinsverpleging," de heer dr. D. M. Kooij, was blij kens liet daverend applaus, dat op zijn woorden volg de, ook de tolk van alle aanwezigen, toen hij in de eerste plaats mej. Weber dank bracht en getuigde dat zij niet, gelijk de Mikado, dacht „De taak, die ik mij gaf,komt m e t t e r t ij d wel af", maar zich geheel en al aan die taak wijdde, en zieh daarbij zooveel opoffe ring getroostte. Dank ook had de heer Hartog J. 1 olak in ontvangst te nemen, die zoo bereidwillig de sierlijke standen en danspassen had ingestudeerd en het tooneel zoo fraai had aangekleed, de heer J Hen ri Oushoorn, die met het orkest zoo menigen kostba- len avond aan het welslagen van deze opvoering had besteed, aan mej. O. M. M. O. Blom, die de piano-be geleiding op zich had genomen en zich zoo voortreffe lijk van die taak kweet. En eindelijk werd warmen dank uitgesproken jegens de uitvoerenden, die zoo flink de operette hadden ingestudeerd, in het bijzonder aan de dames, die met zooveel smaak en zooveel vlijt zelf haar costumes hadden vervaardigd, die hun artis tieke talenten in dienst van „Gezinsverpleging" had den gesteld, door eigenhandig programma's in Japan- sehen stijl te beschilderen. Kon dr. Kooij zijn woorden, tengevolge van een mis verstand, niet vergezeld doen gaan door bloemen, later was hij in de gelegenheid mej. Weber een bloemen hulde aan te bieden. Op de linten meenen we de woor- leu „banzai" gelezen te hebben en dat zou vol maakt juist de stemming hebben weergegeven, immers men was in een hoezee-stemming. Mej. Weber plukte onmiddellijk een bloempje uit den ruiker en bood het Ko-Ko aan zij symboliseerde op deze wijze prachtig de bpteekenis van dezen held in het Alkmaarsche Titipoe. Over het artistiek succes mogen we verder niets zeggen hetgeen we in vele opzichten betreuren. En wat het financieel succes aangaat, we twijfelen er niet aan, dat de penningmeesteres van „Gezinsverpleging" een flinke buitengewone uitgave te hoeken heeft.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2