STADSNIEUWS. Priusessefeest11 en 12 Mei. Een bof. Rundveestamboek. Ongeluk aan boord. Uit Stompetoren. Nieuws uit Hoorn. Rijkslandbouwwinterschool. Eervol ontslag. de Feestbedeeling. Geslaagd. Gisteren slaagde te Haarlem voor het akte- examen lager onderwijs mej. G. J. Mi Haard alhier. Warmenhuizen (April). Heiloo (April). Zuidscharwoude. (April). Door de Gooische stoomtram werd gisteren op den Laarderweg te Hilversum iemand uit Arnhem een been afgereden. Dit been was echter van.hout. Het goede been bekwam geen letsel. Verder kreeg de man nog een lichte kwetsuur aan het hoofd. Aan het bestuur van het Friesch Rundvee-Stamboek is do bevoegdheid toegekend tot het afgeven van de door de Regeering erkende afstammingsbewijzen voor ten uitvoer bestemd vee. Aan boord van den steenkolentransbordeur „Pluto" van het Steenkolen syndicaat, liggende naast het s.s. „Nordland" in de Rijnhaven te Rotterdam, stond de 18-jarige stoker Van E. in de machinekamer op den transportband. Doordat deze plotseling doorschoot, viel hij met liet hoofd tusschen den band en een rad het hoofd werd letterlijk afgeknepen. De ongelukkige was dadelijk een lijk. liet comité der feestcommissie verzoekt ons mede te doelen dat de optocht zal afrijden te half twaalf bij K. Brak, en de volgende route zal volgen. Stompetoren naar Omvalnoordzijde, Omval, Stom petorenzuidzijde, Stompetoren, IJzeren brugnoord zijde, I Jzerenbrug, Stompetorenzuidzijde, einde bij Jb. Kalverboer; en dat de aangifte voor deelname in de optocht en voor het avondfeest kan geschieden voor Vrijdagavond bij F. Kramer te Stompetoren. Arbeidersbelang. Bij Kon. Besl. is aan de gemeente Hoorn een voor schot uit 's Rijks kas verleend tot een bedrag van ten hoogste 48.140 ten einde haar in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de Wo- ningvereeniging „Arbeidersbelang," alhier, ten behoe- vo van den aankoop van grond voor en den bouw van een 32-tal arbeiderswoningen. Daar zullen ongetwijfeld gisterochtend wel duizen den oogen en oogjes zijn opgeslagen naar den hemel, om te zien of de sombere voorspelling voor dezen blij den feestdag ook uit zou komen. Heel erg bevredi gend stemde het uitspansel niet: de lucht wasgedekten het leek alleszins naar regen. Toch was het wel feest- weer, en tal van kleurige versieringen staken prachtig tegen het effen hemelgrijs af. Maar de meeste men sehen zouden zoo gaarne de zon zien en ziet die wensch ging tegen twaalven in vervulling. Toen klaarde de luoht op en straalde het felle zonlicht op de feestelijk-versierde stad, gloed en warmte en schitte ring gevend aan de bonte kleurenmengeling, die zich overal aan het oog voordeed, en bij de menschen een we zouden haast schrijven glanzende feeststem ming opwekkend. 's Ochtens stond' men nog vrij nuchter tegenover dezen feestdag. De m o r g e n o p t o c h t droeg een bovenmatig plechtig karakter. Statig schre den de met breede Oranje-sjerpen getooide commissie leden vooraan, militair-in-den-pas liepen de cadetten en ernstig volgden de mee-doende vereenigingen achter hun banieren en schilden. De muziekkorpsen trachtten te vergeefs de opgewekte noot in den optocht te bren gen. Men liet de heeren kalmpjes blazen. De „ovatie van Alkmaars burgerij aan den burgemeester" was al even gedekt als de lucht. De commissie-leden werden binnengevraagd, hun werd de eere-wijn aangeboden, de burgemeester stelde een dronk in op prinses Juliana en huldigde de commissie, die het initiatief had geno men en zonder wier werken Alkmaar geen feest gehad zou hebben. En het wei-talrijke publiek buiten. wachtte. Geen luide hoezee's, geen geestdriftig ge zongen volksliederen. En toen de stoet zich weer in beweging zette, werd het niet anders en toen ze na den ommetoeht ontbonden werd, was het nog net zoo. Slechts één treffend moment deed zich op den langen weg voor, en wel bij het stadsziekenhuis waar vele patiënten voor de ramen zaten, de zusters om'hen heen geschaard, en waar de muziek en de trommen plotseling, zonder dat iemand een wenk had gegeven, zwegen. Dan vielen bij de gebroeders Biskan- ter, op den hoek van de Bloemstraat de slagers even uit de stemmigheid, door een warme ovatie te brengen en luide hoezee en lang-zullen-ze-leven te roepen. Ook in de Bloemstraat zelf uitte zich geestdrift. Nu, de be woners hadden dat wèl verdiend. Ze hadden veel werk van hun straat gemaakt, niet alleen alleraardigst versierd, maar ook schoongemaakt's ochtends om vier uur moeten ze al aan het schrobben geweest zijn en daarna hadden ze de steenen netjes met zand bestrooid. Alle bewoners stonden buiten en het. was aandoenlijk sommige oudjes te .zien, wier anders doffe oogen nu glansden en over wier tanige gezichten blijdschap gleed. Toen de stoet ontbonden was, ging de commissie in het hotel Proot lunchen. Tijdens de lunch werd een telegram aan II. M. de Koningin gezonden, van den volgenden inhoud: „Alkmaar viert feest en biedt hare gelukwenschen aan. De feestcommissie J. J. Boogh, F. H. Ringers, A. J. Rtikkel, B. Kuijper, G. v. Nieuwkuijk." Hedenmorgen werd hierop het volgende telegra fische antwoord ontvangen: „II. M. de Koningin laat 1T allen voor gelukwenschen bedanken. Adj. Sehimmelpenninck." Nadat het klokkenspel zich, evenals 's ochtends had laten hooren, brak te twee uur het oogenblik van de Fe e s t u i t v o e r i n g van het Utnnenkoor op het Wangplein aan. Ongeveer honderd dertig zan gers met medewerking van het stedelijk muziekkorps, onder leiding van den heer J. Henri Ouslioorn stelden zich op. Leek het aanvankelijk, alsof het publiek niet zoo heel talrijk zou worden, langzamerhand daagden de menschen op en vulden aardig het groote plein, ter wijl op den Voordam eveneens velen een plaatsje had den gezocht en gevonden. Het eerste nummer „Wien Neerlandsch bloed," met orkest-begeleiding sloeg niet erg aan, maar geleidelijk werd de stemming beter. Hollands glorie van R. Hol pakte, en werkelijke geestdrift heerschte er bij het slot nummer het V ilhelmus. De dirigent had daarbij den leuken inval zich naar het publiek te wenden en aldus den zang van de duizenden aanwezigen te leiden, die „uit volle borst" meezongen. Geen wonder, dat na afloop van de uitvoering den heer Ouslioorn een leven dige ovatie werd gebracht. Langs de straat was het bijzonder druk. Waar bijna overal aan straat of woning versiering was aangebracht, viel er veel te hetwelk in zijn gewonen vorm terecht ergernis opwekt de kwetsende regels hoorde vervangen door: „En al wie geen Oranje draagt, die gaat niet met ons mee. Tot handtastelijkheden kwam het nergens ook den eigendom van andersdenkenden heeft men geëerbie digd. Tot vroeg in den morgen duurde de pret. Lang reeds waren de lichtjes uitgedoofd, toen er nog altijd zin gende troepjes door de stad trokken, zich soms rijend tot een rondedans, dan weer vroolijk hossend op een brug Zoo eindigde de eerste feestdag, terwijl de tweede reeds was aangebroken. Het programma was uitste kond volbracht, het was een gezellig algemeen feest en behalve een paar kleine brandjes in de versieringen die weinig schade opleverden, hadden er geen ongeluk ken plaats gehad. De sombere voorspellingen omtrent menschen to water etc. faalden gelukkig evenzeer al het weerbericht. Hedenmorgen was het de dag van de Kinderfeesten. Ook nu weer was de feestdag ingeleid met de besp ling van liet klokkenspel op den Waagtoren. De vlag gen klapperden in den stevigen wind en waar ze door een touw gebreideld werden, trachtten ze zich los te rukken. Omstreeks tien uur kwamen de kinderen op gemarcheerd op het Waagplein. Van alle kanten daagden ze onder leiding van hun onderwijzers en on dcrwijzeressen op, schitterende oogjes, feestelijke klee ding. Lachende en zingende bataljons van jeugd en vreugd schenen uit heel Alkmaar te zijn opgekomen om zich te verzamelen op het Waagplein. Zij maakten een schitterende verovering tal van groote men scbeu, die in dichte drommen zich rondom hadden ge steld, kregen tranen van ontroering in de oogen, toen zij die meer dan drie duizend jubelende en uitgelaten kinderen aanschouwden. En luid klonken uit die dui zenden keeltjes de liederen, door verschillende muziek korpsen begeleid, op, en ze zwaaiden met de vlaggen en wuifden met zakdoeken en marcheerden over het breede plein.... een beeld van onbezorgde jeugd, die geen kommer kent en wier feestvreugde niet wordt ge temperd door min-vroolijke levenservaringen, wier stemming nog niet wordt beïnvloed door allerlei bij komstigheden, doch die zich geheel geven zooals ze zijn en letterlijk opgaan in feestvreugde, ook al is het vermaak, dat hun wacht, naar het volwassenen voor komt, nog zoo gering. Maar hebben ze niet dagen te voren versjes geloerd ter eere van het Prinsesje, dat er geboren is? Hebben ze zich niet lang van te voren gespitst op dezen feestdag, op de vacantie-dagen, op de nieuwe vlag, de keurige sjerp, de prachtige muts? En dan. de beschuiten met muisjes! Na verloop van een uur trokken de kinderen naar hun scholen: de gemeentescholen, de burgerschool, de meisjesschool, de Christelijke school, de R. C. jongens school, de R. O. meisjesschool en de school van het rijksopvoedingsgesticht. Ook dat gaf weer vroolijk- heid in vele straten, waar het den geheelen ochtend druk was. En toen ze in de scholen waren teruggekeerd toen kwamen de kijken en men had haast oogen en beenente weinig. Het is niet mogelijk alles te beschrijven wat er te bezichtigen was. Wij hebben veel feestvieringen in verschillende steden meegemaakt, maar nimmer za gen we een dergelijke algemeen e versiering. Trouwens geboren en getogen Alkmaarders verze kerden ons bij herhaling dat hun stad nog nooit in zulk een ruim feestkleed had geprijkt. En bijna huis aan huis werd er gevlagd slechts héél enkele wonin gen waren niet van vlaggedoek voorzien. Dat haast een ieder Oranje droeg, spreekt van zelf, dat er paar den en honden, bokkenwagens en rijtuigen feestelijk versierd waren eveneens. Langs de straat kon men soms aardige dingen zien. Zoo hing er ergens uit een klein huisje een klein Oran je-vlaggetje, met het portret van Willem III, een „le ve de Koning" er onder en de jaartallen 18171887 er boven. Of zulke herinneringen lang bewaard blijven en of er waarde aan gehecht wordt! De 1 a m p i o n o p t o c h t werd omstreeks half acht in elkaar gezet. Gemakkelijk was dit niet, integendeel, het kostte heel wat moeite om de verschillende opgewonden en vroolijke elementen tot orde en regelmaat te brengen, ze netjes aan een te voegen tot één geheel. Met het officiëele gedeelte liep liet best van stapel, dócli met het niet-officiëele ging het minder goed. Dank zij de noodige tact, die daarbij werd aangewend, kwam alles uitstekend in orde en kon men, met de feestcommissie voorop en onder vroolijke muziek de verlichte buurten bezoeken. Naast, of lie ver voor en achter de verschillende groepen van den ochtendoptocht waren thans verscheiden andere gedeel ten: aardig versierde fietsen, reclame-lichtwagens (champagne pilz, Kaaij's sigaren). En dan waren er tal van versierde rijtuigen, sommi gen een heel prettigen. anderen een minder aangena- men indruk gevend. Velen schijnen nog altijd te mee- nen dat mee-doen aan een optocht beteekent zich lee- lijk-toetakelen en zich mal aanstellen. Ook nu weer is gebleken, dat een goede historische optocht hier ter stede, waar men immers zoo graag de historie in eere houdt, opvoedend zou kunnen werken. Aan de 8 Octo- ber-commissie bevelen we dit denkbeeld ten zeerste aan, als zij ons dit jaar of een volgend jaar eens een werkelijken optocht geeft, gelijk die hier vroeger meer malen is gehouden, kan zij er van verzekerd zijn, dat ze een dankbaar werk verricht Verstandig achten we het gezien, dat de commissie heeft besloten, van avond den optocht te laten verval len. Hier en daar werd de optocht met bengaalsch vuur of magnesiumlicht ontvangen. Op de Laat werd de commissie namens de bewoners welkom geheeten bij monde van den heer Lewijt, die de commissie aan het einde der Laat ook weer uitgeleide deed. Op het Luttik Oudorp werd een feestdronk aangeboden, terwijl daar de heer mr. A. Dorbeek een geestdriftige toespraak hield. De weg was lang en ruim, dank zij de twee kra nige politic-agenten te paard, die voorafgingen en het was elf uur toen de stoet ontbonden werd, waarbij een gemeenschappelijke rondedans werd uitge voerd, met de politie, wier beleid onvoorwaardelijk ge prezen moet worden, in het midden, en waar algemee- ne vroolijkheid heerschte. De illuminatie valt niet te beschrijven. De eene verlichting moge iets mooier geweest zijn dan de andere, overal had de goedé wil voorgezeten om het zoo mooi mogelijk te maken. Het effect was in één woord verrassend. Waar men ook stond, overal zag men illuminatie en het was de prachtigste avond, die men zich voor de verlichting maar denken kon. Soms werden de lampions zachtkens heen en weer gewiegeld, maar op andere oogenblikken hingen ze stil aan den draad. Treffend schoon was op sommige punten de weerkaatsing in het water. Wan neer liet spiegelvlak glad en effen was, kon men de grens tusschen werkelijkheid en beeld niet trekken, zoodat verlichte palen een dubbele lengte aannamen en de bogen ook beneden met vaste lijnen schenen te zijn getrokken. Rimpelde het water eventjes, dan werden de lieht-lijnen snoeren van zeldzaam schoone schitte ring. die zich grillig kronkelden door het water, alsof het levende vuurslangen waren. Enkele bruggen boden aan weerskanten een zeldzaam schouwspel: de oranje- streepen schenen schier eindeloos en hun weerkaatsing nam den vorm van fantastische Oranje-zuilen aan. El ders werd hetzelfde effect in kleuren bereikt. Eén straat was overgoten door brutaal-fèl electrisch boog licht, alsof Alkmaar plotseling een wereldstad was ge worden. En deze verlichting vormde een scherpe te genstelling met die in andere straten waar daken van honderden lampions een zacht, droomerig licht ver spreidden, dut op een afstand zoo lieflijk aandeed. 1 reffend schoon was de Bergerbrug, de muziek-tem- pel op het water van de Mient en de letterverlichting tegenover het Varnebroek welke men veelvuldig zag weerkaatst in het water en in de spie gelramen. De verlichte eerebogen met hun gelukwen schen in vlamletters boden menige aangename verras sing. Het hoofd der gemeente bezichtigde met zijn echtge- noote alle verlichte buurten in open rijtuig in de van Everdingenstraat, versierd door wakkere jon gens onder technische leiding, deed zich daarbij het grappig geval voor, dat het hoofd der politie zich waagde op grond waarvoor blijkens een midden in de straat staand bord, de toegang volgens artikel 461 ver boden is an particuliere zijde was er niet minder geïllumi neerd. De gemeente ging voor met de trappen van liet stadhuis met lieht-lijnen om te trekken, en verschillen de ingezetenen volgden dit voorbeeld op meer of min der schitterende wijze. De ramen en deuren van en kele huizen waren geheel met lichtjes afgezet, elders had men letters, een W en een II met een symbolisch klein .1 tje verlicht. Op een paar plaatsen waren fraaie lichtlijnen om de grasperken getrokken, het geen de herinnering aan sprookjesland opwekte. In tal van woningen liet men het gaslicht helder branden, de gordijnen wijd-geopend, en daarvoor dikwijls groen en bloemen en kostbare kandelaars. En in afgelegen straatjes kon men hetzelfde zien nagebootst op klei nere schaal. Want dit is werkelijk het schoone karak ter van dit vereenigende Oranjefeest, en het kan niet met genoeg dankbaarheid geconstateerd worden, dat men zoo eens van zin is geweest, dat door de armen zoowel als de rijken en do anderen zooveel gedaan is 0111 de feestelijkheid te verhoogen. En nog in een ander opzicht is dit feest den eersten dag zoo welgeslaagd. De goede orde liet, voorzoover we konden nagaan, niets te wenschen over. Het publiek werkte prachtig mee. Natuurlijk was heel de stad vol feestelijk gerucht en was het op verschillende punten roezemoezig, maar wanklanken werden er weinig gehoord. Dat er zwakke lingen waren, die meer hadden gedronken, dan goed voor hen was, kan men den feestvierenden niet ten kwade duiden, en dat vermindert niets aan de appreci atie van het feest zelf. Er zijn werkelijk bijna steeds volksliederen gezongen en aardig was het, dat men herhaaldelijk in een versje, beschuiten met muisjes. Het oud-vaderlandsehe gebruik wordt hier in eere gehouden en de meeste kinderen zullen wel eens een beschuit met muisjes geproefd hebben. Maar, nooit zullen beschuiten met muisjes zoo lekker gesmaakt hebben, als die welke heden op school ter eere van prin ses Juliana werden verorberd, afkomstig waren van de feestcommissie en door den mijnheer of de juffrouw werden rondgedeeld. Daarbij werd chocolade aangeboden. Het was verbazend druk, want velen wilden gaarne eens zien met welk een blijdschap de versnaperingen werden genuttigd, ook aan weeskinderen, die niet op de scholen zijn en de kinderen van de bewaarscholen werden versnaperingen verstrekt. Overigens was er op verschillende plaatsen heden, evenals gisteravond concert de verschillende orkes ten en hunne leiders (het stedelijk orkest met den heer II. A. Maas, Ons genoegen met den heer J. A. Dirkzen, Eensgezindheid van Heilo met den heer Zomer) had den een zware taak en zij verdienen, evenals de heer Moorman met zijn „Klein maar dapper" een extra woord van dank. Voor muziek hadden overigens ook gezorgd de Mient-bewoners en de Lutt ik-Oudorpers. Het centrale punt van de feestvreugde was vanmid dag omstreeks drie uur de Mient. Af en toe werd daar een rondedans gehouden, waaraan groot en klein, arm en rijk deelnamen, en de kring omvatte dan de beide zijden van den Mient en de beide bruggen! En om vier uur joelt de jeugd op de Kaasmarkt, uitend onschuldige vroolijkheid. Vanavond zal de muziek weer druk werk krijgen. Er worden verschillende concerten gegeven, en wellicht hebben er, nu de optocht vervalt, wel geïmproviseerde ommetochteu door de stad plaats. Verschillende buur ten zullen ook hedenavond weer verlicht worden. En dan zal om half twaalf het AlkmaarschePrinsesse-feest in de Harmonie officiëel gesloten worden, en zal, naar we mogen vertrouwen, in een schitterend rethorisch vuurwerk luildc gebracht worden aan Vorstenhuis en aderland en. aan degenen, wier poging, om Alkmaar een prettig Oranje-feest te geven, met zulk een buitengewoon succes bekroond is. l)e zestiende algemeene vergadering van de Ver- eenigiug van oud-Ieerlêfigen der Rijkslandbouwwin terschool te Relingen, zal worden gehouden op dag 19 Mei 1909, 's morgens te half tien uur, café „Central". Na afloop der vergadering zal een bezoek gebracht aan het Gemeente-Slachthuis en de rinefabriek „Kinheim" alhier. Woens- in het worden Marga- Op verzoek is eervol ontslag verleend aan mevrouw .1. C. Keulen Thieme te Helder, als lid van den voog dijraad te Alkmaar. "'S.'OÜHMI Bij gelegenheid van het gevierde feest verraste Rt. Vineentius-Vereeniging hare armen door eene feestgave in koek, geëvenredigd aan de talrijkheid der gezinnen; ook het R. K. Parochiaal Armbestuur zal zijn 140 bedeelden eene verrassing bereiden. Agenda WOENSDAG: Oymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 61/1 mmr. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefraisgfiTond jongens-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningtavoud, I1/, nur. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/,h1/, uur, Central. Gem. Koor „Zanglust", 81/2 uur. Alkm. Gem. Koor, repetitie. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 67 uur, Cen tral. Schaak- en Damclub V. V. V., café Schermerhom. DONDERDAG: Gymn. ver. „De Halter," oefeningaavouii I1/, uur. Schietver. „Alkmaar," afd. Volksweerbaarheid 8 uur, oefeningaavond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 79 uur. „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, ünie. Zangschool „Zanglust," Chr. School, 5 uur. Gem. Koor „Zanglust," 972 uur. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, eafl Lievaadag. Alkm. Strijkorkest, 87» uur. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," damea-afdeeling 7V48V4, heeren-afdeeling 8"9* uur. Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 uur, Oentra!. Zangver. „Orpheus," rep., 8 uur, Central. ZATERDAG: Excelsior. Rep. 8V2 uur, „Diligentia". Gymn. Ver. Kracht en Vlugheid, meisjes afd. 372 en 6 uur. Gymn. Ver. Tumlust, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd. 872 uur, hoofdafd. 1074 uur. ZONDAG: Mannenzangvereeniging „Vereenigde Zangers," re petitie, 10 uur, „Central." Overtreding art. 247, W. v. S. De rechtbank alhier, heeft gisteren dr. A. T., oog-, oor-, neut- en keelarts, besehuldigd van het plegen van handelinge strafbaar bij art. 247 W. v. S., vrij gesproken wegens gebrek aan bewjjs. Brand. Hedenmorgen omstreeks haiftwaaif ontstond er een begin van brand in de woning van den Heer Mr. van Ilesa in de Wilhelminslaan. Het brandje ontstaan doordat een vonkje uit een loodgieterspot in een hoopje zeegras viel, werd spoedig met een paar emmers water gabluscht, de brandspuit die reeds op weg was, kon terugkeeren. BURGERLIJKE STAND. Alkmaar. GETROUWD: 12 Mei. Pieter Reus en Catharina Winder. OVERLEDEN: 8 Mei. Andries Prins 36 j. overleden te Loosduinen. 10 Dina de Boer wed. van Johannes Kors 64 j. 11 Willem de Boer 79 j. Koedijk (April). Getrouwd: Albert Tin en Aagtje Otto. Pie ter Koning en Pietertje Schrijver. Cornelia Meijer en Dieuwertje Volkers. Ondertrouwd: Dirk Cornelia Butter eD Trjjntje Metselaar. Geboren: Jan, z. van Pieter Bltauw en Trijntje Nieuwenburg. Cornelia, z. van Jan Hartland en Lientje Schrijver. Jan, z. van Gerrit Molenaar en Martje Kossen. Maria Willielmina Catharina d. van Gerrit Veldman en Catharina Anna de Wit. Joan z. van Pieter Geus en Trijntje Otto. Overleden: Antje Grootewal, 77 jaar, wed. van Lieuws Bos, eerder van Jan Brugn. Obdam (April). Getrouwd: Joannes Duin en Maartje Klaver beiden te Obdam. Jan Groot, van Opmeer en Trijntje Sturjt te Obdam. Geboren: Maria, d. v. Pieter Molenaar en Elisa beth Heilig. Joannes, z. v. Jacob Bakker en Maria Ruiter. Nicolaas Gerardus, z. v. Petrus de Boer en Grietje Molenaar. Petrus Joannes, z. v. Evert Schou ten en Cornelia Stet. Nicolaas, z. v. Hermrnus Onneweer en Antje Bakkum. Geboren: Geertruida, d. van Wilhelmus Vekken en Elisabeth Habbe. Ondertrouwd: Petrus Steur te Heerhugowaard en Lucia Catharina Zuurbier te Warmenhuizen. Pieter van der Molen, weduwn. van Guurtje Wiering en Willemijntje de Rugter, beiden te Warmenhuizen. Johannes Schrgver te Zuidscharwoude en Cornelia Berkhout te Warmenhuizen. Overleden: Jan Molenaar, 80 jaar, echtgen. van Jantje Koe. Levenloos gebaren kind van W. Hui- bers en Anna Konijn. Ondertrouwd: Jan Nagelhout alhier en Ma- rijtje Moejes te Oudorp. Cornelis Kraakman Ger- itszoon en Maria Dekker, beiden alhier. Franciscus Kops, alhier en Maria Geertruida Schotten te Bergen, laatstelijk te Alkmaar. Jan Duimneijer, te Schoorl en Aagje de Ruiter alhier, laatstelijk te Zijpe. Geboren: Maria Elisabeth Hillegonda, d. v. Cornelis de Graaf en Agatha Genett. Simon, z. v. Pieter Pilkes en Guurtje Modder. Elisabeth Maria, v. Johan Joachim Valkenaar en Anna Magdalena Kuijk. Catharina Maria, d. v. Jacob Bakker Nico- aaszoon en Gees je Steijn. O v e r 1 e d e e n Wilhelmina de Graaf, echtgenoot van Jan de Zeeuw, oud 67 jaar. Hensbroek (April). Ondertrouwd. Jacob Steur, van Heerlnigowanrd, en Catharina Vlaar. Geboren. Jacob, z. van Jacob Wijtman en Trijntje Bakker. Rika, d. v. Jacob Tool en Grietje Schipper. Overleden. Theodora Loo9, Nd. 9 maanden.Evert de Jong. 16 jaar, overleden te Amsterdam. Winkel (April) Geboren. G. Bruin-Vink, z. O. M. Mui-van der Steen, d. Ondertrouwd. Dirk Kuiper en Trijntje Leijen. Jan Groet en -Vat'je Leijen. Arie Droog en Aagje Workum. Pieter Meuleveld en Margaretha van Baaren. Getrouwd. Willem Roggeveen en Neeltje Molenaar. Corne- is Bakker en Meinsje van Zoonen. Willem Keet- man en Hillegonda Schoorl. Jacob Kuiper en Cor nelia Kat. Cornelis Keizer en Neeltje Vries. Cornelis Nieuweboer en Elisabeth van Essen. Ger it Vink en Antje Mul. Overleden. A. [loet, 69 jaar, echtgen. van P. Kip. Ondertrouwd. T. Kostelijk, wednr. T. Kooij, en A._ Bus, wed. Jb. Kor ver. W. Dekker en A. M. Groen. P. Hitlema en T. de et. C. B. G. Abbring Slesker, wednr. T. Stam, en S. Henning, wed. L. C. C. Kauswaun. Getrouwd. r. Kostelijk, wednr. T. Kooij, en A. Bus, wed. Jb. Korver. Geboren. Maria Johanna, d. van G. W. Jacet en M. Mulder. Jan, z. van Jb. Kramer Jz. en A. Meurs. Trijntje, d. van J. J. Reijne en A. Bus. Overleden. Johannes Nicolaas Komen, oud 1 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2