STADSNIEUWS Gemeenteraad van Alkmaar. Uit Koedijk. Uit Heer Hugowaard. Een vlaggeseln. Een dankbetuiging. Een turnfeest. Het nieuwe academiegebouw te Groningen. l)e illuminatie te 's Graventaage. Gezellig. Eenheid en juistheid in ons volkslied. Het einde van het Prinsessefeest Kiekjes. Een aanklacht. VERGADERING van den 3 Herbenoeming Stadsvroedvrouw. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Juni mej. A. W. J. Schoonhoven-Vetter op een jaarwedde van 350 opnieuw te benoemen tot stads-vroedvrouw voor den tijd van 5 jaar. 4 Benoeming van stembureaux voor de aanstaande verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en voor de periodieke raadsverkiezingen. B. en W. stellen voor te benoemen voor de verkie zing van een lid der Tweede Kamer, tot leden van het stembureau Do Raad dezer Gemeente vergaderde hedenmorgen 10 uur. Afwezig was de heer IJ. Bruin, wethouder en een va cature. De voorzitter, de heer W. Kooyman, opende de ver gadering, waarbij hij uiting gaf aan de gevoelens van vreugde der Gemeentenaren, over de blijde gebeurtenis in het Koninklijk huis, en meende dat de volle instem ming van den Raad zou kunnen verwerven de mededee- ling, dat hij namens de Gemeente een telegram van ge- lukwensch aan de Koningin had gezonden, waarop in middels Harerzijds een telegram van dankbetuiging was terugontvangen. Na de vaststelling der notulen werd medegedeeld, dat a. bij laatstgehouden kasopname bij den Gemeente ontvanger conform de boeken en bescheiden in kas was 560.07°. De voorzitter deelde namens burgemeester en wet houders mede, dat waar dit de eerste kasopname was bij den nieuwen gemeente-ontvanger, zij in alle op zichten zeer tevreden waren over de wijze waarop die ambtenaar zijne betrekking waarneemt; b. de rekening over 1908 en de begrooting over 1909 van de Gezondheidscommissie te Beverwijk. Uit dit laatste stuk blijkt, dat het aandeel der Gemeente be draagt 20.37 c. het bestuur van den polder de Kleimeer een aan- vullings-verordening den Gemeenteraad ter kennisna me had toegezonden; d. burgemeester en wethouders den Raad het ge meente-verslag over 1908 aanbieden. Deze mede-deelingen worden alle voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester en wethouders bieden daarna den Rand ter vaststelling aan een 2e suppletoire begrooting dienst 1908, ten bedrage van j 300, alleen verband hou dende met verhoogde jaarwedden der onderwijzers en de daardoor verhoogde rijksbijdrage. Zonder eenige bespreking werd deze begrooting goed gekeurd. Eveneens was dit het geval met de door burgemees ter en wethouders aangeboden ontwerp-besluiten, tot .het doen van betalingen uit den post van onvoorziene uitgaven, en tot het doen van af- en overschrijvingen van- en op verschillende posten der begrooting. Daarna gaf de Raad machtiging tot het doen van die af- en overschrijvingen, waarvoor reeds bij de goed keuring der begrooting de vereischte machtiging door Gedeputeerde Staten was verleend. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school werd met algemeene stemmen benoemd de heer P. J. L. Oreille te 's-Gravenhage, wien verlof werd verleend buiten de Gemeente te wonen, zoolang hij er niet in slaagde binnen de Gemeente een geschikt pension te vinden. Tot leden van het Stembureau, ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer, werden benoemd de liee- ren P. Geus Cz. en H. Kramer, en tot diens plaatsver vanger de heeren C. Beets en J. Jonker. Tot leden van dit college ter verkiezing van de Ge meenteraadsleden (de Raad besloot de verkiezing ter vervulling van de vacature tegelijktijdig te doen plaats hebben met die voor de periodiek aftredenden) de hee ren IJ. Bruin en J. Jonker, en tot het 3e lid de heer G. Beets; tot plaatsvervangers de heeren P. Geus Gz. en H. Kramer. Van de commissie, ter viering van het Oranjefeest, ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana, was een verzoekschrift ingekomen om subsidie. De voorzitter merkte daarbij op dat het niet in den geest van de Koninklijke familie zal zijn, indien er te Harer eere feest gevierd wordt op een erkend Christe- lijken feestdag, en zou, indien de Raad eventueel mocht besluiten subsidie te verleenen, de commissie dit willen mededeelen. De heer Beets vereenigt zich ten volle met de wen- schen van den voorzitter, maar beveelt de inwilliging van het verzoek aan. In beginsel wordt besloten subsidie te verleenen. De voorzitter noemt het bedrag wat aan de vereeni- ging ter bevordering van getrouw schoolbezoek steeds wordt verleend 50 wat algemeen wordt goed gevonden. De heer Kramer zou er de bepaling aan willen zien toegevoegd dat de subsidie van gemeentewege wordt verleend, indien niet op Hemelsvaartdag wordt feest gevierd. Nadat de heer Beets opmerkte dat de ingezetenen beslist wel rekening zullen houden met de wenken van den Gemeenteraad, trekt de heer Kramer zijn voorstel in en wordt de subsidie, ten bedrage van 50, verleend. Na gedane rondvraag, waarbij de heer Beets vroeg naar den toestand van den regenwaterbak bij de school waarop de voorzitter antwoordde dat deze nu geheel voldeed, en waarbij de heer Jonker den wensch uitte dat kleine vergaderingen in 't vervolg zullen worden gehouden des middags om 2 uur, waarop de voorzitter toezegde hiermede in 't vervolg rekening- te zullen houden, werd de openbare vergadering gesloten. De Kiesvereeniging „Burgerplicht" alhier zal Vrij dagavond om 7 uur, in het lokaal van den heer Pijper, een vergadering houden, waar de heer jhr. mr. P. van Foreest, lid van de Tweede Kamer, zal spreken. Er is geen gelegenheid tot debat. I)e commandant van de Frederik Hendrik van den Westindischen Maildienst, vertelde aan kapitein Wijn malen te Amsterdam, die gisteren een aantal Surina- iners van gemeld stoomschip in ontvangst nam, het volgende Het schip passeerde bij avond de Azorische Eilanden en kapitein en passagiers waren zeer verlangend om te weten of H. M. al bevallen was, en zoo ja, of het een Prins of Prinses was. Maar hoe dat te vragen i De kapitein sloeg het seinboek op, maar vond eerst niets. Eindelijk in een oud boek vond hij het sein„Geboorte plaats gehad Hij heesch het en werd van de sein- wacht onmiddellijk geantwoord met de seinvlag: „Prin ses." Zoo'n eerzame lichtwachter dus op de uiterste punt van de Azorische Eilanden wist al drie dagen na de geboorte van de Prinses het feit en begreep dat die Hollandsche kapitein dit wilde weten. En natuurlijk was er dadelijk feest aan boord. Als een merkwaardige bijzonderheid mag wel worden vermeld, dat het 's-Gravenhaagsche politiekorps bij ad vertentie in de locale pers zijn hartelijken dank betuigt aan de burgerij, voor haar welwillende medewerking bij het feest ter eere van prinses Juliana. Schipper Dinkla. Gistermorgen is door schipper F. Bootsma te Lem mer aangebracht het lijkje van het jongste zoontje van schipper Dinkla, die met zijn schip voor de haven van Lemmer schipbreuk heeft geleden. Het lijkje werd drij vende gevonden voor de haven van Lemmer in de on middellijke nabijheid van het gezonken schip. De ongelukkige schipper Dinkla heeft, naar het „N. v. Friesl." meldt, verteld, dat hem eene betrekking was aangeboden op de Rijkswerf te Amsterdam, maar dat hij daar niet veel ambitie voor had en liever als stuurman naar de Oostzee ging. Den 2en Pinksterdag zullen te Winterswijk in het F1 eestgebouw, evenals vorige jaren reeds geschiedde, een 500-tal Polen, uit het Ruhrgebied, een turnfeest houden. Het verbod, om in de plaats hunner inwoning op een openbaar feest hun eigen taal te gebruiken, is de hoofdoorzaak van deze verplaatsing. Curatoren en senaat der Rijksuniversiteit te Gronin gen zullen op den dag der opening van het nieuwe aca demiegebouw op Dinsdag 29 Juni, een diner aanbieden aan II. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. Prins Hen drik en enkele autoriteiten. Het diner zal plaats heb ben in het Provinciehuis. Bij de zoo schitterend geslaagde verlichting van 's-Gravenhage, heeft de gemeentelijke electrische cen trale, dank zij buitengewone krachtsinspanning van het geheele personeel, stroom geleverd voor niet minder dan 36.000 extralampen. Een ingezetene van Goes deed Zaterdagmorgen een hoogst zeldzame ervaring op. Toen hij ontwaakte, bleek dat er iemand tusschen hem en zijn vrouw was komen liggen en daar moeder was geworden. De man slaapt n.l. in een kamer met open raam en nu was de kat van zijn buurman door het open raam geklommen, had zich in 't bed neergevleid en zoo vond onze ingezetene bij 't ontwaken tusschen hem en zijn vrouw in, een kat zitten met drie jongen. De N. Arnh. Ot. schrijft: Maandag was te Arnhem 't Wilhelmus te hooreu met 3 melodielezingen bij den slotregel. Deze anarchie dient eindelijk eens op te houden, niet waar! Wij moe ten zingen: „heb ik altijd geëerd" met één toon op heb en een fieren nadruk op al; iederen nieuwen tekst verwerpen die de wijs verandert, en 't gedrens „hè hè-bik altijd" overlaten aan hen die dronken zijn. Al was de avondoptocht vervallen, de feestvreugde was er niet minder om. Zelfs de ommekeer in het weer kon de vreugde-uitingen niet dempen. Ja de drukte was op sommige punten van de stad nog veel grooter dan den vorigen dag. De commissie wist die buiten gewone drukte aardig te leiden. Met het muziekgezel schap van Schermerhorn trok ze de' stad door en gr scheen wel geen einde te komen aan de menigte, die haar hossend en joelend volgde. En alweer deed zich het prettige verschijnsel voor, dat andersdenkenden volmaakt met rust werden gelaten. Wanneer er eens sommigen waren, die een hatelijk liedje zongen, dan waren er in den regel dadelijk anderen bij de hand, die zeiden„dat moet jullie niet zingen, zing als wij" en dan werd er gemeenschappelijk gezongen. Ook maakte de politie, waar noodig, op de tactvolle wijze, waarop zij in deze feestdagen is opgetreden, een einde aan het, misschien wel onschuldig bedoeld, maar in elk geval ongewenscht gezang. De commissie, die zich in deze dagen zoo bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, had hier en daar hulde betuigingen in ontvangst te nemen. Haar werd door de Ilouttillers een eere-dronk aangeboden en indeLan- gestraat door mevrouw en de heer Ds. Vinke, evenals in het restaurant-Proot, waar de heer Fortuin de com missie huldigde en tevens hulde aan den burgemeester bracht. De officiëele sluiting had in de kleine Harmonie-zaal plaats. Vol was het daar niet blijkbaar gaf men de voorkeur er aan op straat te blijven. Maar wel heersch- ta er een prettige stemming. Eindelijk was het oogen- blik gekomen, dat de voorzitter, de heer J. J. Boogh, stilte verzocht. Een oogenblik van spanning toen verklaarde de heer Boogh, dat hij in deze feestdagen zijn stem verloren had. Geen nood echter de heer Ringers stond al klaar om de sluitingsrede te houden. De heer Ringers begon met er op te wijzen dat een feest, hetweïk zulk een officiëel karakter had gedra gen, als dat wat thans in Alkmaar was gevierd, ook officiëel diende gesloten te worden. Vandaar deze bij eenkomst. Mocht de commissie bij het aanvaarden van haar taak bewust zijn geweest van de moeilijkheden aan de volvoering daarvan verbonden, de algemeene instemming, het eendrachtelijk samenwerken door den grooten en grootschen grondslag van "het feest, maakte het de commissie zeer gemakkelijk, duarom bracht spreker dank aan ieder, die in welken vorm ook. zijn krachten, moeite en opofferingen had gegeven ten bate van liet-welslagen. In het bijzonder stond spreker toen eenige oogen- blikken stil bij de buurtcommissies, die bijna ieder naar hare krachten gedaan hadden wat zij hadden kun nen doen. Teleurstellingen mochten er door inzichten van anderen zijn ondervonden, de sympathieke mede werking van weer andereu deed den moed en den lust niet verliezen. Spr. zeide de buurtcommissies dank voor dat wat zij gedaan hadden, zij ook hebben mogen ondervinden de hulde van hare stadgenooten haar in deze dagen zoo dikwijls gebracht. Den Gemeenteraad voor de door de Gemeente haar verleende subsidie, der ingezetenen voor de verleende bijdragen, mochten deze wat meer hebben kunnen zijn, niet mocht vergeten worden dat de inzameling dier bijdragen plaats had in liet koude barre jaargetijde, waarin particuliere liefdadigheid reeds dikwijls zulke finantiëele offers eischt. bracht spreker namens de commissie dank. De medewerking die de commissie van de dames heeft mogen ondervinden, stelde zij op zeer lioogen prijs (daverend applaus). Aan het Koor „de Vereenigde Zangers" met zijn di rigent, den heer J. Henri Oushoorn, aan „Ons Genoe gen," directeur de heer Dirkzen, aan het korps van den heer Zomer, zoomede aan de muziekgezelschappen uit andere gemeenten, gaf spreker de verzekering dat liun optreden er veel zeer veel er toe had bijgedragen liet feest te doen slagen. Het onderwijzend personeel, dat zich zoo bijzonder enthousiast had getoond, en de commissie zoovele dien sten had bewezen en haar zoo hartelijk had gehuldigd, bracht spr. dank. Ook aan de Alkmaarsche pers, die het hare er toe had bijgedragen de commissie behulp zaam te zijn, onthield de heer Rengers zijn dank na mens de Hoofdcommissie niet. Dt1 politie, die door haar kalm en bedaard optreden waar dit nog eens noodig was geweest, zich zoo terde ge had doen kennen als een zaakkundig corps, bracht spreker hulde. (Spontane huldebetuiging voor de Alk maarsche politie). Na ook nog een woord van lof en dank aan de sub commissie en aan allen die dat hadden gedaan wat de taak der commissie heeft kunnen vergemakkelijken uitende, kwam spreker aan het slot zijner wel wat lan ge rede, waarbij hij den wensch uitte dat al de gevoe lens voor het Huis van Oranje en Nederland in deze dagen in Alkmaar zoo uitgejubeld en gezongen verwe zenlijkt zullen worden, dat Nêerland's vlag zal wappe ren in alle zeeën, door alle tijden heen, dat Nêerland's onafhankelijkheid zal gegrondvest blijven op de leuze Neerland en Oranje één." Staande werd hierop het Wilhelmus gezongen, waar op een daverend applaus en hoerageroep de instem ming der vergadering met het gesprokene bewees. En toen kwamen de tongen los. De heer O. Bramer bracht hulde aan de commissie, de heeren Appel fê teerden achtereenvolgens de heeren Ringers en Stikkel in het bijzonder, de heer J. Klootsema bracht een har telijk woord van dank namens het opvoedingsgesticht. De vroolijke stemming bleef aanhouden en.... me» ging nog lange niet naar huis. Maar zelfs de weer stand van de krachtigste commissieleden geraakt uit geput. Eindelijk moest men wel naar „huis-toe." Doch niet voordat men nog eens een dollen rondedans had gehouden op de Steenenbrug, welker gewelven het de laatste dagen hard te verantwoorden hadden. De commissie verdween van het tooneel, maar het feest duurde voort. En nu nu is het voorbij. Maar de herinnering aan de beide dagen, die achter ons liggen, had niet schooner kunnen zijn. Op het algemeene karakter van dit Oranje feest, dat een volksfeest in den ruimsten zin van het woord was, werd reeds in onze verslagen gewe zen. Het werkelijk buitengewoon sympathieke optreden èn van publiek cn van politie, kan niet genoeg worden geprezen. We zijn steeds vol vertrouwen op den goeden afloop van de Alkmaarsche feesten geweest, maar onze ver wachting is verre overtroffen. Moge dit Oranjefeest in den vervolge steeds tot na volging worden gekozen, wanneer er in Alkmaar een dergelijk feest gevierd wordt! De beschuiten met muisjes heeft het commissielid, dat hiermede belast was er bestond een uitstekende werkverdeeling, waardoor ieder lid zijn eigen taak had, waarvoor hij verantwoordelijk gesteld kon worden heel wat moeiten en last veroor zaakt. Wat heeft een man verstand van meisjes-muisjes! Het lid-in-kwestie dacht dat 50 kilo muisjes al heel veel was en bestelde deze hoeveelheid. Toen moesten de beschuiten gesmeerd worden acht duizend stuks Gelukkig hebben we een Huishoud- en Industrie school. Aan dergelijke inrichtingen moet men uitstekend met boter kunnen omgaan. In elk geval, de dames van de Alkmaarsche H. en I.-school hebben gezorgd, dat de beschuiten beboterd werden. Toen kwam er evenwel een groote moeielijkheid. Het commissie lid kreeg de boodschap dat men met een ons muisjes maar acht beschuiten kon beleggen. Onmid dellijk nam hij de proef op de som, kocht een ons muisjes, vroeg aan moeder de vrouw acht beschuiten cü.ja, 't was zoo. Ergo moesten er 100 K.G muisjes zijn, inplaats van de bestelde 50 K.G. Een onderzoek leerde, dat er hier in Alkmaar geen 50 K.G. meer waren. Onmiddellijk werden ze in Am sterdam besteld. Gisterochtend wareii ze er nog niet. Later nog niet. Dat was wat! De kinderen vol blijde verwachting en de muisjes nog niet aanwezig. Ein delijk bracht de Alkmaarsche Packet uitkomst. De muisjes waren er. Spoedig evenwel nieuwe zorg. Midden in de feest vreugde op het Waagplein werd het commissielid aan gesproken door zijn dienstmeisje, dat was komen aan hollend en hijgend er uit bracht „mijnheer, ze hebbe al drie maal getelefeneerd, dat er aan school die en die 500 beschuiten te weinig waren." En warempel kwam er nog van een andere school ook al een boodschap, dat er 500 beschuiten ontbraken. Het commissielid bleef heel kalm onder het geval, zond een jongetje uit met de boodschap „of ze daar alevel ook duizend of vijfhonderd beschuiten te veel hadden." In geen enkele school waren beschuiten over. Toen kwam de commissie, die de verschillende scholen per rijtuig bezocht, ook bij de eerstgenoemde. Daar was inmiddels gebleken, dat de verloren gewaan de 500 beschuiten wel aanwezig waren En wat die andere onderwijs-inrichting betreft, daar betrof het inderdaad een vergissing, waaraan echter het commissielid geen schuld had. Tntusschen ziet men, dat het conunisie-lidmaatschap nu niet zoo'n bijzonder aangenaam baantje ïs. De heer A. van der Meulec, Laat, toonde ons een serie welgeslaagde prentbriefkaarten van ds volgende versierde buurten. Magdslenenstraat, Payglop, Fnidsen, Schoutenstraat, Ritsevoort, Geest, Gid. Nieuwesloot, Hekelstraat, Bioemstraat, Molenbuurt, Koningsstraat, Laat, Konings weg, Breedstraat, Ridderstraat en doterstraat. Naar wij vernemen is door den heer te Boekhorst, tegen den heer L. Obdam, uitgever van „de Alkmaar- der", een aanklacht bjj de Justitie ingediend en w 1 naar aanleiding van het voorkomende in zjjn blad van Vrijdag j.l., waarin den heer te Boekhorst wordt ten la" ts gelegd, aan de stakers van de firma Terbaak het verbod te hebben gegeven, oranje te mogen dragen, en waai in de heer te Boekhorst zag een aanleidiir, dat 't den heer Obdam er om te doen was, dat de heer te Boekhorst, door het publiek sou worden lastig gevallen. Agenda DONDERDAG: Gymn. ver. „De Halter," oefeningsavomd uur. Sahietver. „Alkmaar," sfd. Volks weerbaarheid 8 uur, oef en inga» vond, gem. gymnastieklokaal. Kegelclub „Alles om", Diligentia. Zangschool, dir. de heer de Haas, van 7—9 uur. „Nieuw Leven," repetitie, 8 uur, unie. Zangschool „Zanglust," Chr. School, 5 uur. Gem. Koor „Zanglust," 91/a uur. VRIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 uur, eafi Llevsudajf. Alkm. Strijkorkest, 61/, uur. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Verl. Landstr. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," dames-afdoeling 71/,81/,, heeren-afdeeling 8°9° uur. Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 uur, Central. Zangver. „Orpheus," rep., 8 uur, Central. ZATERDAG: Excelsior. Rep. 81/2 uur, „Diligentia". Gymn. Ver. Kracht en Vlugheid, meisjes afd. 31/-, en 6 uur. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd. 8'/2 uur, hoofdafd. 101/4 uur. Excelsior, 81/2 uur, Diligentia. ZONDAG: Mannenzangvereeniging „Vereenigde Zangers," re petitie, 10 uur, „Central." op Woensdag 12 Mei 1909, 's nam. 1 uur. Voorzitterde Burgemeester G. Ripping. Secretaris: de hier C. D. Donath. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heer van Buijsm, terwijl de heer UiteL- bcsch later ter vergadering kwam. Bij de opening spreekt de voorzitter de volgende rede\oering uit: Mgnehceren. Indien ooit, dan zeer zeker was het mij ditmaal aangenaam de vergadering van uwen Raad reeds lang te voren op gisteren bepaald, heden te doen plaais hebben. Im ers, Alkmaar vierde feest en daarbij mochten en wilden wij allen, de vertegenwoordigers der bur gerij, niet ontbreken Alkmaar vierde feest om uiting te geven aan de gevoelens van blijdschap en dank baarheid, waarmede nagenoeg allen waren bezield nu de lang gekoesterde wensch der natie, de hoopvolle verwachting in blijde vervulling was overgegaan. Eu met te meer opgewektheid mocht dit feest worden gevierd, waar de berichten omtrent den toestand der vorstelijke moeder en van de jonggeboren prinses, de hoop van Nederland, zoo in alle opzichten geruststel lend luidden. Eu M. H Alkmaar heeft het ook thans weer op ondubbelzinnige wijze getoond dat het niet heeft ver geten de hechte banden, die het aan ons geliefd Oranje huis verbinden, het is wederom gebleken, dat in de harten van oud en jong de liefde voor ons Vorsten huis onverflauwd is blijven bestaan. Mogen de blijde dagen, die thans achter ons liggen ons een belofte zijn voor de toekomst van ons vaderland en voor de voor spoed van ons vorstenhuis. Ik vertrouw, mijne heeren, dat het uw aller instem ming heeft, dat door het gemeente-bestuur een geluk- wensch aan H. M. en den Prins der Nederlanden is gezonden. Ik mocht daarop gisteren het volgende ant woord "ontvangen H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins danken u allen voor aangeboden gelukwenschen. Schimmelpennink. En ten slotte nog dit, mgnheeren. Met mg zgt gg allen getuige geweest van hetgeen de feestcommissie heeft weten tot stand te brengen. Aan de leden dier commissie, aan de heeren Boogh, Ringers, v. Nieuw- kuyk, Kuiper e i Stikkel wensch ik hier namens U en door U namens de gansche burgerij hulde te bren gen en dank te betuigen voor bun krachtig initiatief en vooral 't g-au door hen is verricht om het welslagen van ons Oranjefeest te verzekeren." Deze rede, staande aangehoord, werd met applaus bezegeld. De notulen der vorige vergadering worden goed gekeurd. Mededeelingen. a. dat is ingekomen: een schrgven d.d. 21 Ap il 1.1. No. 110 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 14 April 1.1. No. 15, krachtens 't welk is goedgekeurd de Verordening op het heffen van hegrafenisreehten, vaat- gesteld bij raadsbesluiten van 10 Februari en 17 Mairt 1.1. Aangenomen voor kennisgeving. b. alsvoren, een «chrjjven d.d. 21 April 1.1. No. 59 van de Gedeputeerde Staten, ten «eleide van het goed gekeurde raads'esluit van 7 April 1.1. No. 12 tot over neming van grond aan de Nieuwpoortslaan, van den heer J. C. Baan. Als voren. c. alsvoren, een schrijven d.d. 21 April 1.1. No. 91 van de Gedeputeerde Staten, ten veleide yan °en af schrift van het Kon. Besluit van 7 April 1.1. No. 36, krachtens 't welk aan deze gemeente tot het einde van den eursus 1913/14, ontheffing is verleend van de verplichting tot het oprichten van een burgerdagschool. Alsvoren. d. alsvoren. een schrgven d.d. 22 April 1.1. van Mij. D. M. Manheim, houdende dankbetuiging voor het haar verleend eervol ontslag als stads-vroedvrouw. Alsvoren. e. alsvoren. een schrijven d.d. 15 April 1.1. van Dr. J. C. Pool, houdende" bericht, dat de benoeming tot lid van het college van curatoren van het Gym nasium door hem wordt aangenomen. Alsvoren. f. alsvoren. een schrgven d.d. 16 April 1.1. van den heer A. J. P. Spiesz, houdende dankbetuiging vior zgne benoeming tot gemeente-controleur. Alsvoren. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Spiesz 1 Juni in functie treden zal. g. alsvoren. een adres d.d. 27 April 1.1. van den heer P. de JoDg, houdende verzoek om ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan de 5de Gemeen teschool. Het ontslag "wordt eervol verleend'met ingang van 1 September a.s. h. alsvoren,"' een adres d.d. 27 April 1.1. van A. Pool Co. c.s., winkeliers, wonende' in de Lange- •traat, houdende het verzoek om de Ei.erenmarkt te willen verplaatsen. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. i. alsvoren, het Provinciaal Blad Ne. 38, waaruit blijkt, dat de gemeente-rekening over 1908 vóór 31 Augustus a.s. aan de Gedeputeerde" Staten moet wor den ingezonden. Aangenomen voor kennisgeving, j. alsvoren, een door B. W. ontworpen besluit tot aankoep van 11.75.01 H.A. weiland, gelegen bij de terreinen van den gemeentelijken reinigingsdienst voor eene som van'f 33147 97. Het ontwerp besluit wordt vastgesteld, k. een adres'd.d. 11 Mei 1.1. van de afd. Alkmaar van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, houdende het verzoek' cm het voorstel vsn B. en W. (Bijlage No. 40) inzake het uitbetalen van jaarwedden en loonen aan ambtenaren, leambten^en werklieden n i e t tan te nsmen. Zal behandeld worden bg punt!;8rder agenda. 2. Benoeming Stadsvroedvrouw. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het met ingang van 1 Juli a.s. verleend eervol ontslag aan mej. M. Manheim, worden door B. en W. aanbevo len voor stads-vroedvrouw mej. C. W. van der Weele to Alkmaar en J. W. ModderRoozen te Schoorl. Benoemd wordt m'j. C. W. van der Weele. Het voorstel wordt aacgsnomen. in het 1ste stemdistrict, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzitter is, de heeren D. A. Luiting en II. P. Ibink Meienbrink, en tot plaatsvervangende le den de heeren G. T. M. van den Bosch en mr. B. van der Feen de Lille; in het 2e stemdistrict de heeren N. Glinderman, l). Govers en J. Pot (een dezer heeren moet door den Raad als voorzitter worden aangewezen), en tot plaats vervangende leden de heeren M. Uitenbosch en 11. J. F. Wanna; in het 3e stemdistrict de heeren J. de Lange C.Jz., mr. A. Dorbeck en G. de Groot Jz. (een dezer heeren aan te wijzen als voorzitter) en tot plaatsvervangende leden de heeren M. Preijer en P. J. Boom; in het 4e stemdistrict de heeren O. van Buijsen, C. G. Zaadnoordijk en A. Fortuin (een dezer heeren aan te wijzen als voorzitter) en tot plaatsvervangende le den de heeren S. de Lange P.Bz. en J. Iloutmuller. Voor de verkiezing voor leden van den Gemeente raad, welke op den laatsteu Dinsdag der maand Juni moet plaats hebben, ter vervulling van de plaatsen der leden, die den lsten Dinsdag van September e.k. moe ten aftreden, als:

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2