Am:0194,887' lsm- M615- STADSNIEUWS. U1TENL, AMI T. Zai"d« z «-» i„;„ j 5 rdig instrument gevonden van gummi, dat Da moord te Rotterdam Uit Bergen Vermist. Uit Schoor). Actueel. ff- i-rr (Hbld.) Boschbrand. Ult'Purmerend. Uit Schagen. Verdwenen. Kranig. Kwakzalverij. Beroovlng. Uit Oter'eek, *T- f Gemengde Mededeellngen. Aanbesteding. Wordt vervolgd. Badhuis „Het YMtte Kruis." Uit Stompetoren. Medaille uitgereikt Brand, Een aangeteekende brief,. Geslaagd. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Telegrafisch Weerbericht I s 1 e «s E e r i f f: S3 MARKTBERICHTEN. AenpiSdlSt0edS»metr dai\éé" Per30-0n °P het!H,r?'lU- I kregen na de l,oor hen ^geroepen hooge bemiddeling dat zich hier en das Alleen door inbraak, en dan nog uiterst moeilijk, daar van Prins Hendrik De jongelui van het Gym. hadden wordt met Duitsehc ze kunnen bemachtigen. Bovendien had hij nog geen enkelen stap gedaan om zich in het bezit te stellen van de stukken. Het valt dus zeer te betwijfelen, of hier wel sprake kan zijn van strafbare poging. En is dit niet het geval, dan kan de man ook op andere wijze, b. v. langs disci- plinairen weg, niet getroffen worden. De algemeene indruk is, dat de zaak eigenlijk niet van zooveel beteekenis moet worden geacht, en dat S. in opgewonden toestand een malle streek heeft uitge haald. Hij zit nog steeds in de Oranje-Nassaukazerne ge- angen, in afwachting, dat al of niet tot een vervol ging besloten wordt. daar vertoont en dat, naar vermoed spionnen bemand is. Men heeft gevraagd werd of de 1 rins hun geen vrij kon bezorgen. I den stempel droeg van „Müller fabrik Bremen De Ln werkelijk hieln het. De Prins hemoe.de nh I Daily Mail seinde onmiddellijk naar Bremen wat dat werkelijk hielp het. De Prins bemoeide zich er mee, zond een telegram aan den burgemeester, die uitgenoo- digd werd de jongens vrij te geven. En het Gymnasi um en naar de gewoonte ook de R. H. B. 'S. kregen vrij. Waarop de jongelui opnieuw een telegram van dankbetuiging zonden. voor een fabriek was, doch kreeg ten antwoord daar onbekend was. dat zij In de F r a n s c h e Kamer heeft de afgevaar digde Denys Cochin eenige vragen aan den minister van buitenlandsche zaken Pichon gesteld omtrent de De moordenaar P. van Swieten, die Vrijdagochtend I moorc'en (,P de Armeniërs te Adana. Spreker uitte ech te Botterdam een man dood stak, had, meldt het I t®r SeeiL oukele beschuldiging aan het adres van de „Vad.bij de geboorte van Prinses Juliana gratie ge- I "'euwe Turksehe regeering, die de grootste moelijkhe- kregen. Hij had toen nog 9 maanden gevangenisstraf de? ondervindt bij haar streven om haar land te be te ondergaan. Te Haarlem slaagden gisteren voor het acte-examen L. O. de dames M. Heilig, A. Suiker, N. Koemeester en G. \f. Bleeker alhier. Uft Harenkarspel Den 19 dezer is alhier overleden de heer C. Groot, sedert 188(3 lid van den Gemeenteraad, en in 1903 be noemd lot wethouder. Zondagavond trad in de kolfbaan van den heer J. Brommer te Dirkshom als spreker op de heer J. G. van Kuikhof, eandidaat der S. D. A. P. voor de Twee de Kamer in het distriet Alkmaar. De vergadering was sleehls matig bezocht. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Bij de politie te Botterdam is kennis gegeven van het spoorloos verdwijnen der zestienjarige dienstbode Ilendrika van Maren. Zij kreeg Vrijdagmiddag van hare mevrouw vrij voor het feest en moest des avonds ell uur thuis zijn. Zij is echter niet thuis gekomen en heeft niets meer van zich laten hooren. Men vreest nu, dat zij in liet gedrang te water i geraakt en verdronken. Van Van Texel <3 groote lammerenmarkten word gis- De eerste der teren alhier gehouden. Aangevoerd werden 0839 lammeren. De prijzen varieerden van 7 tot 11.50. Gemiddeld werd 9.00 a 9.50 besteed. Handel matig. Donderdagmorgen tusschen 8 en 9 uur is te Schoorl ue 14-jarige V illem van Wijk spoorloos verdwenen uit het gezin, waar hij als verpleegde was opgenomen. Tot heden is nog niet bekend waarheen hij gegaan is. Uit Sint Pankras. Door eenige léden van de afdeeling St. Pnncras van de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Omstreken," zijn voor gezamenlijke rekening bij in schrijving aangekocht en ontvangen 550 aardappelman den. Met Hemelvaorsdag zal alhier des middags ten 2 ure een meeting worden gehouden ten gunste der geheel- cnthopding, uitgaande van de afd. St. Pancras van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. Als sprekers zullen optre den Mej. Funke van Amsterdam, met het onderwerp: ..voetangels en klemmen op den levensweg" en de heer Fenther uit Hoorn met het onderwerp: „Zijn er 1 ezwaren tegen geheel-onthouding." De zangvereeniging „D. O. V." van Alkmaar zal de meeting opluisteren. Do onderwijzeres vroeg de vorige week in een klasse van 6- en 7-jarigen: „Van wie houden jullie het meest op de heele wereld Zij verwachtte als antwoord te zullen hooren: moeder. Hierop kwamen de volgende antwoorden: Van de juffrouw. Van den meester. Van de aarde. Van de Koningin. Van het nieuwe kindje. Van Onzen Lieven Heer. Van de ooievaar. - - Van den Prins. Van den man van de Koningin. Van de dollnrprinses. vrijden van het verfoeielijk stelsel. Minister Pichon zeide, dat hij de slachtingen te Ada na en Mersina, bij welke misschien 2000 ongelukkigen werden gedood, zeer betreurt. De Fransche regeering en particulieren hebben geld aan de slachtoffers gezonden. „Wij hebben," zeide de minister, „in het Oosten hon derden instellingen te beschermen; onze traditionneele invloed staat daarbij op het spel en wij zullen niet in gebreke blijven onze taak te vervullen. Wij moeten echter thans vertrouwen stellen in het Turksehe be stuur en niets doen, dat het slagen van ons pogen in gevaar zou kunnen brengen." hen ontzettende boschbrand heeft Zondag gewoed tusschen Hoenderloo en Beekbergen. Omstreeks twaalf uur is de brand uitgebroken in de dennenbosschen door onbekende oorzaak. Het vuur, dat door den wind werd aangewakkerd, greep zoo snel om zich heen, dat 43 II.A. zijn afgebrand. Met veel moeite, wist men den brand ten slotte te stuiten. Het landgoed „Stelder- hout" van jhr. Teixeirn de Mattos stond een oogenblik in gevaar, doch inen is er in geslaagd dit gevaar af te wenden. Om drie uur was men den brand eerst mees ter. De heer J. E. W. Du ijs te Zaandam, eandidaat van ue o. D. A. P. voor het lidmaatschap van de 2e Ka mer in liet district Zaandam, trad gisteren in een goed bezette vergadering te Purmerend op in het lokaal van de Wed. van der Meer, met het onderwerp: „Vrijzin nige stembusbelofte en Vrijzinnige daden." In den breede schetste spreker de weinige beginselvastheid van de vrijzinnigen, hetwelk in het bijzonder voor den dag kwam ten opzichte van algemeen kiesrecht, staats- pen.sioneering en tien-urigen arbeidsdag. Van een vast program geen sprake. Kaar gelang de verkiezingen dit wenschelijk maken toonen de vrijzinnigen zich in het eene District voor algemeen kiesrecht en in het andere district tegen. Hetzelfde valt optemerken ten aanzien van tien-urigen arbeidsdag en staatspensionee ring. Op deze wijze komt men niet tot daden en blijft de stantswagen in het moeras zitten. De strijd tusschen cJericalen en anti-clericalen doet de regeering een aoonoodig positief karakter missen. De staatsmachi ne staat stil. Een andere partijproepeering kan daar aan een einde brengen. Veel aandacht wijdde spreker aan de stnatspensioneering zonder premiebetaling. Maar sprekers meening had een ieder wanneer hij zijn beste krachten had verbruikt in het belang van de gemeenschap daar recht op. Tegenover de cijfers VT ra'; Tl;eub' (,io hier 011 'laar in den lande de nood zakelijkheid van premiebetaling bij staatspensioneering betoogde, gaf spreker zijne motiveering waaruit de groote billijkheid van staatspensioneering zonder pre- miebetaling sprak. De arbeiders kunnen geen premie missen, de staat dient die te dragen en daartegen be staat ook geen bezwaar als belastingen naar draag kracht worden geheven. Het nationaal vermogen blijkt immers jaarlijks millioenen vooruit te gaan. Met veel belangstelling werd sprekers rede gevolgd. Onze gemeente had Maandag de twijfelachtige eer bezocht te worden door twee dames en een heer, allen wat chic gekleed en ongedwongen in hun optreden. Ze brachten o. a. een bezoek aan een goudsmid al- bier, wien ze verzochten een zwaren gelen ring met grooten fonkelenden steen te willen tnxeeren met het doel dien den goudsmid voor niet al te veel te verkoo- pen. Op liet oog af zou de ring van goud moeten wezen en de steen een diamant, het geheel dus van groote waarde. Onze goudsmid onderzocht echter ring en steen wat nauwkeurig eer hij tot taxatie en koop over ging en verklaarde na onderzoek aan het chique drie tal, dat hij nooit handelde in.. ..koper en glas. Het wel wat teleurgestelde klaverblad vertrok misschien elders nog eens te probeeren den ring van de hand te doen bij een goudsmid. Gisteren is ontdekt dat de ontslagen directeur der Bouwmaatschappij „Sloterdijk" aan den Overtoom met ruim 3000 van de Maatschappij spoorloos is verdwe nen. Van den diefstal is aangifte gedaan bij de poli tie, die. hem thans zoekt. De man heeft een vrouw en vijf jeugdige kinderen te Sloten achtergelaten. De examen-commissie te Leeuwarden heeft een ean didaat van 35 jaar te examineeren gehad en hem de akte als onderwijzer kunnen uitreiken. Bedoelde per soon, gehuwd en in bezit van twee kinderen, was tim mermansknecht, kroeg intussehen privaatles, doch werd de laatste anderhalf jaar in staat gesteld de rijksnormaallessen te Sneek te bezoeken, waar hij al spoedig een uitstekend leerling werd. De kantonrechter te Medemblik heeft gisteren het '(gen den hekenden kwakzalver Eilers te Ooegstgeest uitgesproken vonnis van 2 maanden hechtenis vernie tigd en na gedaan verzet opnieuw rechtdoende hem overeenkomstig den oorspronkelijken eisch van het O. M-, waargenomen door mr. Steenlack, wegens het on bevoegd uitoefenen der geneeskunde veroordeeld tot 2 malen 2 maanden hechtenis. Door de mareehausse zijn aangehouden J. E. uit Gioningen, en G. uit Kostverloren, die zekeren K„ uit Assen van (360 hadden beroofd. Het geld hadden zy verstopt. Maandagmiddag werd in een door drie gezinnen be woond huis brand ontdekt. De schoorsteen brandde geheel uit en eenig houtwerk daaromheen was al aan getast. Den heeren O. Sell. en S. Zw. mocht liet geluk- ven de lammen te blusscheii en zooc^oende groot on- heil te voorkomen. In den Zweedschen Bijksdag is met al gemeene stemmen liet voorstel aangenomen om 80 ku bieke Meter Zweedsch graniet ten geschenke aan te bieden voor den bouw van het vredespaleis te 's-Gra- venhage. In T u r k ij e moeten het tweede en derde leger corps van de in Yildis in beslag genomen gelden elk 300.000 pond gekregen hebben. oor het parlementsgebouw werden gistermorgen vijf menschen gehangen, n.l. een kapitein bij de artillerie, een officier en drie politie-commissarissen. Abdoel Hamid wil men 1000 pond per maand toeken nen. Tn de Vereenigde Staten is een vergade ring van Amerikaansehe Ieren gehouden om plannen to beramen voor een pelgrimstocht van vijftigduizend Ieren uit Amerika naar het oude vaderland. Dat zou in Augustus en September 1910 wezen. Stoomvaart maatschappijen hebben reeds verminderde vracht toe gezegd. In Abessinië is de 13-jarige prins Lidzj Dzjiassoe, kleinzoon van keizer Menelik en erfgenaam van den troon, Zondag getrouwd met de zevenjarige prinses Eomanie, kleindochter van wijlen keizer Jo hannes, en nicht van keizerin Taitoe. Men hecht groo te beteekenis aan het huwelijk, wijl het de twee ge slachten verbindt. Een aanval op een klooster. Een rooverbende heeft bij Loegansk (Rusland) een klooster der oud-geloovigen overvallen. De monniken boden tegenstand maar vier van. hen werden met den prior, evenals de rooverhoofdman, gedood. Een nieuwe pooltocht. Fit Tromsö wordt gemeld, dat de expeditie Wellman den lsten Juni zal vertrekken. Men herinnert zich mis schien nog dat Walter Wellman hoopt het laatste eind per luchtballon te kunnen afleggen. Een groote moeie- lijkheid zit in het opstijgen met een ballon van af een schip. Bij de ghouden aanbesteding 17 dezer in hotel „De Macht egaal," voor het bouwen van twee burgerwoon- huizen a. d. Westerweg voor de heeren P. C. van Ha ren en O. B. Beek naar plannen en onder beheer van den architect den heer K. Bakker Dz. is ingeschreven door J. S. Veen te Alkmaar, 6917. A. Hoekmeijer te Alkmaar, 6900.C. Jonker te Alkmaar, 6789. JKoster te Alkmaar, J 6770.J. Dorregeest te Alkmaar, 6746.W. Stroomer, Driehuizen, 6659.A. Tip te Alkmaar, 6525.—. Burgering Bruin te Alkmaar, 6510.Gebr. Apeldoorn te Alkmaar, J 6480.J. Joon te Alkmaar, 6480. L. de Bover te Alkmaar, 6420.—. J. Bruin te Alk maar, 6200.G. Beek te Alkmaar, 5600.Ba mi ng 6584. lir is nog geen besluit genomen aan wien het werk zal worden gegund. De oflieier van justitie acht het bewijs geleverd, dat het hooi is gestolen en eischt tegen ieder der beklaag den een gevangenisstraf van 1 maand. Uitspraken van heden. Adrianus R,, Hoorn, bsdtlarjj, 12 dagen hechtenia. Samuel 8 Rotterdam, diefstal, 6 weken gevange nisstraf met aftrek van preveulieve hechtenia. Nieolaas Cornelia K. en Jacobus de V., Helder, de le diefstal, 2 weken gevangenisstraf, de 2e heling, teruggave aan zgn moeder zonder toepassing vac eenige straf, Pioter S., Egmond aan Zee, mishandeling, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Hendrik L., te Berkhout, melk ver valsching, 3 we ken gevangenisstraf. Cornelia P., Enkhuizen, mishandeling, 2 maal ge pleegd, 2 maanden gevangenisstraf. Cornelia Johannes E., te Bovenkarspel, diefstal, 6 dagen hechtenis met aft ek van preventieve hechtenis. Aalje R te Benningbroek, diefstal, f 26 boete of 10 dagen hechtenis. Cornelis M. en Johannnes B., te Hoorn, mishande ling. 1 maand gevangenisstraf. Simon G., Rustenburg, mishandeling, f 16 boete of 10 dagen hecht mis. In de week van 10 Mei tot 16 Mei zijn in het Bad huis van het „Witte Kruis" genomen: 65 kuipbaden, 89 regenbaden le klas, 1S6 regenbaden 2e klas, tezamen 290 baden. Donderdag- (Hemelvaartdag) Herv. dienst. Ook Zondag niet. Aan den heer N. F. Soomer, sergeant aan de Cadet tenschool, is heden de medaille voor 24-jarigen trou wen dienst op plechtige wijze uitgereikt. Gem. geen Hedennacht brandde de brandstoffensciruur af van den broodbakker Deutekomt in de Kloosterstraat te Beverwijk. Eenige voorraad takkenbossen ging verlo ren. De. schuur was niet verzekerd. De. brandweer kwam ter plaatse toen de schuur verbrand was om mooien Dén 17den vergaderde in het N. H. Koffiehuis al hier liet Mutsdepartement Schagen onder leiding van den voorzitter, Ds. Herman. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd, met vrij mandaat, ge kozen Ds. lierman, tot plaatsvervanger de heer Mey huizen. Do heeren W. Deenik, secretaris en R. G. v. d. Wal, penningmeester, werden als bestuursleden herkozen. In de verschillende commissiën voor zangschool, bi bliotheek, bewaarschool, huisvlijt school en volksvoor drachten werden de aftredende leden Ds. Herman Ta- tes, Roep en Jb. Koster herkozen en in de plaats' van den heer II Feisser voor de bewaarschool-commissie gekozen de heer Meyhuizen. De kas liet niet toe de feestcommissie voor het Har monie-jubileum geldelijk te steunen. Bij de rondvraag gaf de heer Meyhuizen het bestuur in overweging den volgenden winter eens een spreker te laten optreden. De vergadering was slecht bezocht. Ooo bemiddeling van den Prins De leerlingen van het Gymnasium en de Rijks Hoo- gere Burgerschool te Assen hadden gisteren vrijaf ter eere van den feestdag. Maar ze hadden het eerst ge- ooi de 1 trechtsche rechtbank stond gisteren te recht B. van H van B„ te Utrecht, beschuldigd van poging tot oplichting van den Staat dei- Mederlnnden. Aan bekl. werd ten laste gelegd, dat hij den dienst doende" commies van de posterijen 'heeft bewogen •i t( g( ven aan bekl. s bediende een i-egu van aanne ming door de posterijen ter verzending; van een aange- teekenden brief met aangegeven waarde van 2000, door opzettelijk, valsehelijk, listelijk on bedrieglijk een brief, couvert dichtgeplakt en behoorlijk met 5 lak- stempels aan de achterzijde voorzien, o.a. beschreven met (le^aandmdnig „aangegeven waarde twee diaizend gulden doch binnenin, gelijk hem bekend was, ni et in houdende dit bedrag, noch eenige geldswa arde en aan de onderzijde opengesneden en weer met kleefstof dichtgemaakt, ter verzending t<j doen aanbieden en aannemen tegen terugontvangst van gt moemd regu, hetgeen recht gat op verantwoording van een schilde- rgoeding' tot een bedrag* van 2000. Het O. M. eischte een gevangenisstraf voor dén tojd van zes maanden. Staatsloterij. Trekking van Dinsdag 18 Miji. 5e Klasse. 2e Liist No. 11889 100Ü. J Nos. 1741. 10500, 10573, 10725. 400 Nos. 14863, 18941 200 117915, 18702, Gisteren slaagde te Haarlem voor het acte-examen L. O. mej. A. M. M. Keg alhier. II ooidiefstal. De beide eerste beklaagden, Marinus Anthonius J., geh. te It recht en Jacobus Christiaan R„ geb. te Rot terdam, waren niet verschenen. Hun was ten laste gelegd, dat zij te Helder hooi hebben weggenomen ten nadeele van Klaas Blom en Johannes Lengers. Be klaagden bevonden zich met hunne woonwagens in de gemeente Helder. Met ledige zakken gewapend bega ven zij zich naar een weiland, waar zich een hooiklamp bevond, die zij plunderden en de zakken vol hooi stop ten. Van de zes getuigen, die in deze zaak gedagvaard waren, werd het eerst gehoord Klaas Blom, die bij de politie te Helder er aangifte van had gedaan, dat hij den 3en April een hoeveelheid van zijn hooi vermiste. Zijn verdenking viel op de bewoimrs van een paar woonwagens, die in de nabijheid van zijn weiland bi vakkeerden. Het weiland was van den openbaren weg afgescheiden met prikkeldraad en een hek. Ook de volgende getuige, Johannes Lengers, had er aangifte van gedaan, dat bij hem in de eerste dagen van April hooi was verdwenen van zijn klamp. Een on derzoek instellende bij de naburige woonwagens her kende getuige hooi, dat daar aanwezig was, als zijn eigendom, daar het een bijzonder soort was. Jacobus de Glopper, agent van politie te Helder deelt mede, dat de woonwagens van 3 op 4 April in den Hel der overnachten. Een paar dagen later kreeg hij klachten over het vermissen van hooi. Bij onderzoek nam hij het hooi in beslag bij de bewoners van de woonwagens, die beiden een valschen naam opgaven. Zij beweerden het hooi gekocht te hebben te Alkmaar van een hooischip liggende in het kanaal. Getuigen Dirk Leeuwenkamp en Arie Balder, beiden te Alkmaar, verklaren de eenigen te zijn, die toen met hooi in het kanaal hebben gelegen en geen hooi aan beklaagden te hebben verkocht. Klaas de Vries, havenmeester te Alkmaar weet niet, dat er in de eerste dagen van April andere schepen Agenda DINSDAG: Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningtavond mannen-afdeeling 8uur; jungem-afdeeling 7uur. Zangv, „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Muzitkgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. vergadering SV2 uur. A1 kma.arsehe Arbeiders Schaak- en Damclub, huis houd. vergadering, 872 uur, Voorwaarts. „St. Petrus," propaganda-verg., 8 uur, „Harmonie." Ver. Volkshuisvesting, verg., 8 uur, Central. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. (JVj uur. Gymn.-ver. „Kraeht eu Vlugheid" oefe*in$suvend jongenr-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumioat," oefeningaaromd, uur. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/»—91/» uur, Central. Gem. Koor „Zanglust", 8V2 uur. Zangschool „Zanglust," 5 uur, Chr. School. Alkm. Gem. Koor, repetitie. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. 67 uur, Cen tral. Schaak- en Damclub V. V. V„ café Schermerhorn. VRIJDAG: Alkra Schaakclub, 8 uur, eafi Lieveudag. Alkm Strijkorkest, 81/, uht. Openbare Vermakelijkheden. DONDERDAG. Zangschool „Zanghyit", uitvoering 8 uur, Harmonie. Geheelonthouding. De alhier bestaande Geh. Onth. Zangv. „D. O. V." (directeur G. Anderson) heeft op uitnoodiging beslo ten de meeting voor geheelonthouding te Sint-Pancras op te luisteren. Zij vertrekt half twaalf vanaf de plat te Steenenbrug in combinatie met de leden der Ned. er. en den A. N. G. O. B. vanwaar St. Pancras wan delend bereikt zal worden. Tevens zal die wandeltocht dienstbaar gemaakt worden aan de propaganda, daar te Oudorp geschriften verspreid zullen worden. De BI RGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt, overeenkomstig art. 51 der Kieswet, ter alge meene kennis, dat op DINSDAG, den 1 JUNI a.s., ter secretarie dezer gemeente van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur opgaven van candidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten Gene raal kunnen worden ingeleverd. oor zooveel noodig wordt er aan herinnerd, dat de opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den eandidaat en onderteekend zijn door ten minste veertig kiezers, bevoegd tot deelne ming aan deze verkiezing, met vermelding van de ge meente, op welker kiezerslijst zij voorkomen. De tot invulling bestemde formulieren voor de be doelde opgaven zijn ter secretarie dezer gemeente kos teloos verkrijgbaar. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 17 Mei 1909. morgen van naar waarnemingen verricht in den '18 Mei, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandse!) Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.4 te Seydisfjord. De laagste stand van den barometer is 749.1 m.M. te Skagen. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 19 Mei.) Zwakke tot matige meest Zuidwestelijken wind, ge deeltelijk bewolkt. Mogelijk regenbuien. Iets warmer. NEERSLAG te Alkmaar tot 18 Mei 0.0 m.M. DE ALGEMEENE WERKSTAKING GEPRO CLAMEERD. PARIJS, 18 Mei. (Part. V. D.) Naar aanleiding van de staking der postambtenaren vergaderde hedeiv nacht het bestuur van de „Conféderation Generale du I ravailteneinde de gronden en voorwaarden te over wegen waarop een algemeene werkstaking zou kunnen worden geproclameerd. Hedennacht te twee uur werd besloten de algemeene werkstaking te proclameeren op morgen in te gaan. In Engeland maakt mgn zich bezon gd over een I booi dan van vorige getuigen hebben gelegen aan liegende Hollander," een geheimzinnig luchtschip, I de Kanaalkade. PURMEREND 18 Mei. Aangevoerd 819 runderen waaronder 154 vette 60 a 74 ct. per kilo, 665 melke- en gelde f130 a 250, pr.h m.tig, 1. pr. «tug, 33 stieren, 184 vette kalveren 70 a 90 ct. per kilo, handel matig, 476 nuchtere id. f 10.— a 26.—, handel stug, 28 paarden, 2422 schapen f 16 a 25,—, prijah. matig, 1550 lamm. f 6. a 12,p ijsh. matig, 212 vette varkens 47 a 51 per kilo, handel vlug, 130 magere id. f 14.— a 36.—, matig, 239 biggen f8.— a 12.—handel matig, Kaas. Kleine f 29.50, middelbare f commissie aangev. 98 stapels, boter f 1.20 a f 1 30. Kipeieren f 3.40 a 8.80, eendeieren f 3.80.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2