binnenland; STADSNIEUWS. Gevonden Voorwerpen. Voorbereidend militair onderricht. VRAAG en AANBOD. 6. Af- en overschrijvingen op de begrooting van het stads ziekenhuis, dienst 1908 en vaststelling 2e suppletole begrooting voor hetzelfde jaar. 7. Rekening algemeene bewaerschool dienst 1908. 8. Overneming gedeelten straat. Het Oranjefeest aan de Vier-Staten. Heerlijk wappert Neêrlands vlag getooid met wim pel, bijna huis aan huis aan den Kennemerstraatweg en Nieuwpoortslaan. Heerlijk beschjjnt de zon de van vreugde stralende gezichten der kleinen voor wie het feestje in dit gedeelte der stad heden is bereid. Rijks-lsndbouwwlnterschool te Schagen. OBMENÜD NIEUWS, Uit Heer-Hugowaard. Inbraak. Boschbrand. Een afscheid. Wreed. Treurig Een Oratijevers. 2000 maal In den brand. Oranjefeesten. te helpen, dan moet ook degene, die hulp ontvangt, kunnen voorschrijven welke hulp en op welke wijze hij die in dat werk verlangt; en zal ook degene, die hulp verleenen moet, verplicht zijn zich daarnaar te gedra gen. Mij dunkt, op dit beginsel zal men bij de regeling- van den werkkring dienen te letten." Wat de regeling van den werkkring voor de commis sie voor de publieke werken betreft, komt het B. en W voor dat de verordening van 1873 nog alleszins goed is Hare toepassing heeft nimmer tot moeilijkheden aan leiding gegeven. Zij hebben zich dus bepaald tot de wijzigingen welke door de omstandigheden zijn gebo den. De verordening wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Regenten van het stads-ziekenhuis verzoeken: lo. machtiging tot afschrijving van een bedrag van 711.051/a van 7 en overschrijving daarvan op 10 andere hoofdstukken hunner begrooting voor 1908 2o. de goedkeuring eener ingediende 2e suppletoire begrooting voor hetzelfde jaar tot een bedrag in ont vang en uitgaaf van 1169.24. Hit de door regenten overgelegde memorie van toe lichting blijkt, dat in het afgeloopen jaar meer patien ten werden verpleegd dan in het daaraan voorafgaande jaar en dat het aantal verpleegdagen mitsdien ruim 900 meer- bedroeg dan waarop aanvankelijk was ge rekend. Aan restitutiën werd daardoor 568.75 boven de raming ontvangen. Verder wordt boven de rhming in ontvang gebracht een bedrag van 600.49 wegens ontvangen interessen, hetgeen is toe te schrijven aan de omstandigheid dat een gedeelte van de op 1 Janu ari 1909 verschenen en sedert ontvangen rente van het aan de inrichting behoorende kapitaal grootboek de 2V2 V. W. S. in den dienst van 1908 wordt verant woord, waartoe regenten, thans voor het eerst, over gingen uit overweging dat deze rente, als gekweekt over het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 December 1908, naar hunne meening, ook aan dien dienst ten goede behoort te komen. Voorheen geschiedde deze verantwoording op de rekening van het volgende jaar Het is op deze wijze, welke ook bij de administratie van het Burgerweeshuis gevolgd wordt, mogelijk ge worden de rekening over 1908 te doen sluiten zonder dat een nader subsidie uit de gemeentekas behoeft te worden aangevraagd en verleend. Het groot aantal patiënten en verpleegdagen is ver der oorzaak geweest dat het meerendeel der posten van uitgaaf meer of minder belangrijk is overschreden waartoe ook het voortdurend gebruik van de barak voor besmettelijke ziekten het zijne bijdroeg. Tegen het verzoek van regenten zijn bij het onder zoek in onze commissie geen bezwaren gerezen, waar om zij u voorstelt tot de goedkeuring der gevraagde af en overschrijvingen en der- voorgedragen suppletoire begrooting over te gaan. Go9dgekeurd. De rekening der algemeene bewaarschool over 1908 vermeldt in ontvang 2327,61 en in uitgaaf 2321.29l/jj, zoodat deze dienst, welke aanving met een nadeelig saldo van 58.48Ya> kon sluiten met een voordeelig saldo van 6.31V2. De uitgaven werden bestreden door het subsidie van de gemeente Alkmaar ad 1500, door de jaarlijksche en andere bijdragen ad 233, door school- en overblijf- gelden ad 594.43 en rente spaarbank 0.18. De commissie tot de belastingzaken enz. bevond bij haar onderzoek do uitgaven voldoende verantwoord en daartegen geen bedenkingen gerezen zijnde, adviseert zij de rekening goed te keuren bij het volgende be sluit De Raad der gemeente Alkmaar, Gezien en onderzocht de rekening der algemeene be waarschool, dienst 1908; Overwegende, dat de uitgaven behoorlijk bewezen en daartegen geene bezwaren geopperd zijn; Besluit de rekening goed te keuren in ontvang op 2327.61 en in uitgaaf op 2321.291/2, alzoo met een voordeelig saldo van 6.31x/2, als eersten post van ontvang te brengen op den dienst van 1909. Als voren. De heer de Wit vertrekt. B. en W. stellen den Raad voor bij de gemeente kos teloos in eigendom en onderhoud over te nemen van do Haamlooze Vennootschap Bouwmaatschappij „lïijne com," het verlengde gedeelte van de Bleekerslaan en van de PrPins Hendrikstraat deel uitmakende van het perceel, ten kadaster bekend in sectie F Ho. 1792 met de daarin aangelegde kunstwerken, onder bepaling, dat de kosten van overdracht door de gemelde Bouwmaat schappij worden gedragen. Goedgekeurd. 9. Woning van den Directeur der Gasfabriek. De Directeur va^, de gemeente-gasfabriek heeft bij schrijven van 15 April 1.1. aan B. en W. het verzoek gericht wel te willen bevorderen dat aan hem, in ver band met zijn aanstaand huwelijk, eene andere voor een gehuwd directeur geschikte woning als ambtswo ning worde aangewezen, dan wel eene vergoeding voor woninghuur worde verleend ten bedrage van 500 's ja ars, in overeenstemming met het bedrag, daarvoor bepaald bij de vaststelling van zijnen pensioens-grond- slag. Op dit verzoek is het advies gevraagd van de Com missie van bijstand voor de gasfabriek, met welk twee ledig advies B. en W. zich wel kunnen vereenigen, om dat ook naar hunne meening de tegenwoordige woning van den Directeur niet voldoet aan de eischen, die aan eene ambtswoning voor een gehuwden directeur mogen worden gesteld, terwijl het bezwaarlijk gaat die woning te verhuren aan iemand anders dan tot het personeel der fabriek behoorende. Daarom stellen zij voor te besluiten: a. aan den Directeur der gasfabriek met ingang van den dag, nader door burgemeester en wethouders te bepalen, eene vergoeding te verleenen wegens gemis van vrije woning ten bedrage van 500 's jaars, ver meerderd met 150 's jaars voor gemis van het genot van vrij vuur en licht; b. dc woning, thans in gebruik bij den Directeur der gasfabriek onderhands te verhuren aan den heer II. de Jong. boekhouder der fabriek, tegen een jaarlijk- sehen huurprijs van 275, in welken huurprijs zal be grepen zijn het genot van vrij vuur en licht c. in verband met het onder a en b bepaalde de ver ordening, regelende den rang, het getal en de bezoldi ging van de ambtenaren aan de gemeente-gasfabriek (Gemeenteblad Ho. 222) te herzien en te wijzigen als volgt. In art. 2 vervallen in de tweede zinsnede de woorden: „benevens vrije woning, vuur en licht." In art. 5 worden de woorden„die van den directeur op eene waarde van 500 's jaars" geroyeerd. Tussclien de artikelen 4 en 5 wordt ingelasclit een nieuw art. 4a. De directeur der gasfabriek geniet zoolang hem gee ne dienstwoning is aangewezen, boven zijne jaarwedde eene vergoeding voor gemis van het genot van vrije woning, vuur en licht, ten bedrage van 650 's jaars. De heer de Groot zou het gewenscht achten dat door B. en W. moet worden gewaakt,'dat de directeur niet te ver van de fabriek woont. De Vooorzitter wijst er op, dat B. en W daartoe hunne goedkeuring moeten verleenen. De heer Van der Feen de Lille vraagt of er bij de pensioengrondslag rekening is gehouden met deze wijzigiug. De Voorzitter meent, dat men dit nu aan B. en W. moet overlaten. De heer Glinderman wijst er op, dat de di recteur thans feitelijk een salarisverhooging ont vangt van f 150. Dat acht hij wel wat erg, daar de salarissen pas geregeld zijn. De Voorzitter. Dan stemt u tegen. De heer Van B u ij s e n betoogtdat de tegen woordige woning voor een gehuwden directeur on geschikt is. Bovendien alleen de pensioengrond slag wordt er door verhoogd. De heer Glinderman blijft toch van meening' dat het hier een verhooging van f 150 is. De wo ning van den directeur van het abattoir wordt ge schat op f 400. De Voorzitter blijft beweren, dat het voorstel niet te ver gaatmen kan voor minder dan f 500 voor zoodanig ambtenaar geen geschikte wonin krijgen. Ook de heer Uitenbosch acht f 500 voor een woning wel wat veel, ook ten opzichte van andere ambtenaren. De Voorzitter: geef hem dan een nieuw ambts-woning. Daar niemand ten slotte over het voorstel hoofde lijke stemming verlangt wordt conform besloten. Rondvraag. De heer Van den Bosch klaagt over de vei ontreiniging van den weg bij de gasfabriek, doordat er gedurig vaten teer liggen. De Voorzitter wijst er op, dat het moeilijk is hierin verandering te brengen. De heer Pot vraagt naar de plannen voor de terreinen aan de Hoornsche vaart. De Voorzitter kan daaromtrent op het oogenblik geen antwoord geven hij is er niet op geprepareerd In de volgend» vergadering zal datrop antwoord wor den gegeven. Hij meent, dst van de Vereeniging voor volkshuisvesting antwoord wordt verwacht. De heeren Zaad noord ij k en Uitenbosch verklarep dat de Vereeniging sinds Augustus ant woord wacht van B. en W. De heer Boelmans ter Spill geeft in over waging thans op deze zaak niet verder in te gaan de Voorzitter heeft een antwoord toegezegd. De heer D o r b e c k vraagt, of spoedig de wijziging in de verordening voor het Burgerweeshuis kan wor den tegemoet gezien, en een voordracht voor nieuwe regenten. De Voorzitter zegt dat gewacht moet worden op een onderzoek van den archivaris. De heer van Bujjsen klasgt over het berijden van de paarden in den hout, meer bepaaldelijk hij de villa van den heer Bosman, en vraagt, of deze weg niet voor fietsrijders kan worden opengesteld. De Voorzitter zegt toe, dat overwogen zal worden in hoeverre san het verlangen van den heer van Buijsen zal kunnen worden voldaan. De heer van den Bosch herinnort er aan, dat hem al lang geleden is to gezegd een voorstel inzake het hebben van beerputten. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie is behandeld in de commissie van bijstand en in die voor de reiniging en dat hij ze spoedig ter tafel hoopt te brengen in de vergadering van B. en W. Daar verder niemand meer het woord verlangt wordt de vergadering gesloten. Groot, veel grooter dan de commiisie maar eenigs- zins heeft durven verwachten is de belangstelling en medewerking welke zjj van de bewoners heeft mogen ondervinden, niet alleen werd er gevlagd maar ook vele huizen waren versierd en hadden de etalages in verscheidene winkels, zoiwel aan de Laai als aan den Straatweg, een recht feestelijk aanzien gekregen. Ruim een honderdtal kinderen stelden zich om 8 uur in den tuin van het café „het Tolhuis" op waar van velen nog onder geleide van moeder of zuster, too klein als zij waren. Da heer O. Bramer opende bet feest, wijzende op den grondslag daarvan, hopende dat de gevoelens jegens het Koninklijk gezin en het Huis van Oranje in den laatsten tijd hier en eldars zoo oneindig her haald, mogen bestendigd blijven, eeuwen en eeuwen door, ter handhaving van Neerlands onafhankelijkheid. Onder leiding van den Heer de Haan werden eenige vaderlanr'sche liederen gezongen, waarna meD, voor afgegaan door de muzi-k van den heer Groen, een wandeling maakte langs Straatweg en Laan. Opvallend was het enthousiasme waarmee de stoet werd begroet, opvullend was ook de belangstelling die door buitenmenschc-n werd betoond. De vereeniging van oud-leerlingen der Bijksland- bouw-winterschool hield lieden haar zestiende alge meene vergadering in café Central. Als voorzitter fungeerde de heer P. J. Eriks, daar de heer H. Best vvgens familie-omstandigheden ver hinderd was. Hadat de voorzitter de vergadering bad geopend, daarbij een ieder, in het bijzonder den eereleden een welkom toeroepende, deelde hij mede dat door een be zoek aan de fabriek „Kinheim" een wijziging in de agenda werd gebracht. De secretaris, de beer P. Plopman te Schagen las de door den vorigen secretaris opgemaakte notulen voor die onveranderd werden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat het ledenaantal thans 80 be draagt. Daarna wordt aan de vergadering ter kennisname uitgereikt een verslag der proefvelden van de vereeni ging waaraan ontleend wordt Het doel is om een belangrijke hoeveelheid uitmun tend zaaizaad te bekomen, en dit voor de oud-leerlin- ge'ii, en ook voor andere belanghebbenden tegen m a- i g e n p r ij s beschikbaar te stellen. Door den heer H. K. Koster te Anna-Paulowna zal an 2 II. A. lichte zavelgrond de helft worden bezaaid met Ligowohaver van Swiilcif, en de andere helft met Mansholts Haver Ho. 1 en van beide variëteiten wordt per H. A. 150 K.G. zaad gezaaid. Door den heer P. Rezelman te Anna-Paulowna zal an 1.25 H.A. zwaardereu grond, de helft worden be zaaid met dezelfde Ligowo haver van Swalöf (150 K.G. per 1I.A.) en de andere helft met Mansbolt's liaver Ho. (125 K.G. zaaizaad per H. A., kleine korrel). Het beheer wordt gevoerd door een daartoe door de vergadering benoemde commissie, bestaande uit de bo- engenoemde heeren eu den heer C. A. J. M. de Gier te Schagen. Ha afloop van de proeven brengt zij daarover verslag uit aan den Rijkslandbouwleeraar. Het voorstel van het bestuur naar aanleiding van een door den heer Buis gegeven toelichting om het boekjaar te wijzigen van 1 Mei30 April en 1 Janua ri31 December werd zonder bespreking met algemee ne stemmen aangenomen. De heer Buis brengt daarna verslag uit over hetwelk onderzoek loopende van 1 Mei tot 31 December 1908, waaraan ontleend wordt dat 1855 monsters melk wer den ter onderzoek aangeboden, waarvan 1197 op volle dig onderzoek en 658 alleen op vetgehalte, een vermeer dering bij het vorige jaar valt te constateeren. De fi- nantiëele toestand der vereeniging is echter niet zoo gunstig, daar de kas sluit met een nadeelig saldo van 725ct., dat met het nadeelig saldo van het vorige jaar een nadeelig saldo geeft van 8.165. Tot lid van de Commissie van Toezicht op liet sta tion voor melkonderzoek werd benoemd de heer P. Vis ser Az. te Wieringerwaard. Aan de mededeelingen in zake het weerbericht ver melden wij dat het bestuur geen termen vond offici éél pogingen in het wprk te stellen om geregeld op welke manier ook den leden van het te verwachten weer, ingevolge de opgave van het meteriologisch In stituut in kennis te stellen, doch de Schager Courant heeft zich bereid verklaard bet verkort weerbericht van dit instituut in hare kolommen te vermelden. Wordt vervolgd Te bevragen aan het Politie-bureau van 912 uur. Vier zakmessen, vier ceintuurs, een R. C. kerkboek, tien portemonnaie's met eenig geld, een broclie, een cricketbal, een embrasse, vijf sleutels, vier rozenkran sen, een band van een kinderwagen, een parapluie, drie horloges, een beursje met eenig geld. twee kinderzak ken, een halsketting, een notitieboekje, een ketting, een pet, een tafelzeiltje, een schoen, een dasspeld, een rijzweep, een rijwiel, twee zakdoeken, een onderdeel v. e. klarinet, twee taschjes, een postduif, een boezelaar, een gouden ring, een bril, een paar sokken, een tabaks doos, een haarspeld, een halsjuk, een handwagen, een muts en een muziekhouder. Alkmaar, 19 Mei 1909. De Commissaris van Politie, W. Th. VAH GRIETHUI J SEN Heden werd in de raadsvergadering een adres be handeld van den heer van Swieten, pastoor, den heer ■Tukkenekker, predikant te St. Pancras en den heer Pluister, voorzitter der gereformeerde gemeente, hou dende het verzoek tot afschaffing van de kermisvie- ring op Zondag. Met vier stemmen tegen drie (die van de heeren v. d. Oord, Plevier en van Rijn) werd besloten de kermis op Zondag te handhaven. Maandagnacht is ingebroken in de pastorie van de R. K. kerk te IJmuiden. Vermist wordt tafelzilver en geld. Juist 10 dagen geleden had ook een brutale in braak terzelfder hoogte plaats. Gistermiddag werd opgemerkt, dat in de villa „Bleijenhoeve" in de Breestraat bij IJmuiden was in gebroken. Een inval werd gedaan ten huize van zeke ren Vessel Hieman, nabij Rootwijk woonachtig en daar werden aangetroffen twee uit Rotterdam afkom stige personen, n.l. v. d. Hulst en Kuiper, benevens een aanzienlijke hoeveelheid tafelzilver en andere kostbaar heden, alles ontvreemd uit genoemde villa. Bij visita tie vond men in 't bezit van deze personen dolken, pistolen, loopers, zaklantaarns en ander inbrekersge reedschap. Vermoedelijk hebben deze heeren ook de inbraak in de pastorie gepleegd. Maandag woedde te Broekheurnc, gemeente Lonne- ker, een hevige brand in een bosch toebehoorende aan mevrouw de wed. B. G. Cromhoff te Enschede. Ruim U/2 H.A. dennen werden een prooi der vlammen. Door het graven van een greppel wist men erger te voorko men. De brand is vermoedelijk door jongens aangestoken. De heer S. M. Hugo van Gijn, meer dan 20 jaren lid der Tweede Kamer voor Dordrecht, die, bij de aan staande algemeene verkiezingen niet meer £oor liet lidmaatschap der Kamer in aanmerking wenscht te komen, verliet gistermiddag 'a lands vergaderzaal voor goed, 11a van liet bureau der Kamer en van ieder Ka merlid afzonderlijk eeu hartelijk afscheid te hebben genomen. Gistermorgen werd in de Hertenkamp te Haarlem een van de herten gevonden met afgesneden hals. Of 't enkel wreedheid is dan wel poging tot diefstal, is tot dusver niet gebleken. Gisternacht is naar het politie-bureau in de Pau- wensteeg te Rotterdam gebracht, de. stoker W. P., zonder vast woonverblijf, die in de Tweeguldens bazaar op de Korte Hoogstraat aldaar, een ruit intrapte, om daardoor in de gevangenis te komen. Een omvangrijke huldebetooging. De Vereeniging tot Behartiging der Stoomvaart-Be langen in Hederland zal Donderdag 27 Mei c.k. haar 25-jarig bestaan vieren te Rotterdam, de plaats, waar lestijds het comité bijeen kwam om de Vereeniging in het leven te roepen en enkele weken daarna te grond vesten. De vereeniging heeft besloten, aan het personeel, varende op de stoombooten barer leden, die 25 jaren en mger onafgebroken in dienst zijn geweest en door hunne direction wegens goed gedrag en trouw worden aanbevolen, zilveren eerepenningen met oorkonden uit. te reiken. Dit gedeelte van het feest overtreft alle verwachting, daar niet minder dan 139 eere-penningen zullen worden uitgereikt en wel aan 47 gezagvoerders, 50 machinisten, 13 conducteurs en 29 stuurlieden, sto- j kers en dekknechten. Vermoedelijk is in Hederland nimmer zulk eene omvangrijke huldebetooging voor angdurigen en onafgebroken dienst voorgekomen. De waarde wordt nog verhoogd, daar het mannen geldt, die ïneerendeels in zeer verantwoordelijke betrekkingen zijn geplaatst. Aan hu?me zorgen worden toevertrouwd passagiers en goederen, stoomschepen en machines, te zinnen millioenen kapitaal vertegenwoordigende, beva rende in geregelde diensten bij dag en bij nacht, her haaldelijk bij moeilijke weersgesteldheden, de tallooze kleine en groote waterwegen van Hederland. beschikbaar gesteld, zoodat deze optocht inderdaad aan het doel beantwoordde en den roep van Haarlem als Bloemenstad hoog hield. t Was inderdaad een prachtvolle stoet, waarin tul pen en narcissen hoogtij vierden. De hoofdgroep werd gevormd door „Jong Hederland," afdeeling van het Alg. Hed. Verbond, ongeveer 200 jongelieden sterk. Tal van mooie en eigenaardige groepen trokken de aandacht. De zich noemende „volksdichter" Hienveld, woon achtig te Amsterdam, in de Vroolijkstraat, heeft een gedicht gedicht en dit doen drukken op oranjepapier, hetwelk daarbij door hem genoemd werd „Volks Heil- groet,' bedoeld ais een hulde ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana. TTet gedicht, tien coupletten lang zijnde, waarvan het eerste van de letters der noten, passende bij de wij ze: Al is ons Prinsje nog zoo klein" voorzien, zoo kunnen wij het hier niet ganschelijk overnemen, doch dienen ons te beperken, waartoe wij uitkozen slechts dc drie slotcoupletten: Juliana U Grootmoeder was 't ook, Hoezee i Was 't bang in land de smeekster dook, Hoezee! In 't Harte der ontverming Zee, t Land Oranje 't werd verlost uit zijn wee Hoezee vivat, Hoezee vivat, Hoezee Hoezee! Grootmoe, Emma kreeg grooten taak. Hoezee! Regentes Zijn, haar spruit vroeg waak, Hoezee Die zorgen zwaar die hielden op, Bloedsliefde die kreeft een knuffelpop, Hoezee! Hoezee vivat, Hoezee vivat, Hoezee TToezef Grootmoeders haar liefde tot 't wicht Hoezee! Haar taak gaf vreugd, door liefde lieht Hoezee! 't Oranje Volk 't knuffelt in 't hart, Met Bee Juliana 's hemels gunst er pant, Hoezee vivat, Hoezee vivat, Hoezee Hoezee Aanstaanden Zaterdag geeft Henri de Vries te Am sterdam in het Grand-theatre de 200e opvoering van „Brand in de Jonge Jan." NIEUWS UIT HOORN. 'n Herdenking. Den 19 w»« het 25 jaar geleden, dat de eerate trein die Hoorn per spoorweg met de hoofdstad van het Und ?ou verbinden, van het station alhier vertrok. De opening voor het publiek geschiedde eerst 20 Mei 1884, Ansjovis. Dinsdag werden door 20 vaartuigen aangevoerd 2000 k 8000 st. anrjovis. Gemiddelde vangst 4000 per vaartuig. SCHAGEN19 Mei. Aangevoerd 9 paarden f 80 a 200, 0 stieren en ossen f af .5 stieren f 110 a 270, 0 duiven f 0 a 0, 49 gel de- koeien f 110 a 195, 27 vette id. f 160 a 270, 40 kalfkoeien f 120 a 230, 42 pinken f 40 a 100, hokkelingen f a 0 graskalveren f a 50 nuchtere kalveren f7 a 20, rammen f 0 a 549 overh. schapen f 17 a 28.50 0 vette id. f a 0 magere id. f— a 800 lammeren f 6 a 11,bokken en geiten f a 0, 0 magere var kens f a ,80 vette id. per Kg. 48 a 53 ct., 90 biggen f 9.— a 15,—, konijnen f 0.— a 00 kippen -0,zwanen f 1600 Kg. boter f 0.52ö a 576, 5000 kipeieren f 3,a 3.50, 0Eenden dito f 0. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de aan gifte tot deelneming aan bovengenoemd onderricht ter gemeente-secretarie moet geschieden vóór 1 JUHI a.s., op welken datum de lijst onherroepe- pelijk wordt gesloten. Inlichtingen omtrent de regeling van het bedoelde onderricht worden ter gemeente-secretarie verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPIHG, Voorzitter. DOHATH, Secretaris. Alkmaar, 3 Mei 1909. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat in bet ge meenteblad van Alkmaar, Ho. 303, is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 17 Maart 1.1., waarb'j is vastgesteld eene VERORDEHIHG TOT WIJZIGIHG DER VERORDEHIHG OP IIET RIJDEH MET MO TORRIJTUIGEN EH RIJWIELEN IH DE GE- MEEHTE ALKMAAR, zooals deze is vastgesteld bij raadsbesluit van 28 AUGUSTUS 1907 (Ge meenteblad Ho. 243), welke verordening, heden afgekondigd, gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd ter gemeente-secretarie en aldaar tegen betaling van 0.05 verkrijgbaar is gesteld. Alkmaar, 14 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RlPPU^l, Voorzitter. DOHATH, Secretaris. Te Haarlem werd gisteren feest gevierd ter eere van Ie geboorte van prinses Juliana. O. a. was een groote bloemenoptocht georganiseerd, waaraan door ongeveer 3000 personen en een tiental muziekkorpsen werd deel genomen. Van gemeentewege waren 150.000 bloemen VOOR VRIJDAGMIDDAG 4 UUR MOETEN DE VRAAG- EN AANBODADVERTENTIES. BESTEMD VOOR HET NUMMER VAN ZATERDAG, WORDEN BEZORGD.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6