STADSNIEU W$. UITEN LAND. (Jit Egmond aan Zee. Zichzelf gedood. Inbrekers gesnapt. Nog meerjboschbr&nd. Een buitenkansje. Uit Sint Pancras. Het Zu'd-Afrikaansch museum. Uit Schermerhorn Van Texel. Overtreding jachtwet. Uit Koedijk Uit HeLoo Buuttcommlssles. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Geslaagd. Portret van prinses Juliana. Openbare Vermakelijkheden, VRIJDAG: Ingezonden stukken. lie brand in de drukkerij van deGebr. Kluitman. is ge- hoe te hebben Gisteren vergaderde de Raad alhier. Voorzitter de burgemeester, de heer P. Pranger. Afwezig de heeren Middelkamp en van Hall. Bij den aanvang der zitting brengt de burgemeester ter kennis dat hij bij de heugelijke geboorte van prinses Juliana een telegram van gelukwensch heeft gezonden aan H. M. de Koningin en aan Z. K. H. den Prins er. meent daarmede gehandeld te hebben naar de bedoeling van den Raad. Daarop heeft hij een dankbetuiging ontvangen en kan gelukkig mededeelen dat men zich verblijden kan in de goede gezondheid van IT. M. en de Prinses. Hedenmorgen is de goedkeuring ontvangen van Ge deputeerde Staten der rekening 1907 en dat dus, hoe wel de Raad geen aanleiding vond, deze goed te keu ren, tegen definitieve vaststelling niet langer beden king heeft bestaan, tot datzelfde bedrag als door den Raad is vastgesteld. Goedgekeurd is ook de begrooting 1909. Het doet den voorzitter zeer veel genoegen dat de zaak tot dusverre is beëindigd. Van de directeur der Gasfabriek gewordt men de mededeeling dat in April in kas was 3034.15 waarbij gevoegd is het verslag over 1908, waaruit blijkt dat een netto-winst maakt van 1584.84. Aan de hand daarvan volgt de bespreking handelen met huiseigenaren die de leiding rpaar geen gas gebruiken. Besloten wordt pressie op hen uit te oefenen door het heffen van een recognitie. Aan den heer M. Hoebcr wordt vergund een hek te plaatsen aan den Gemeenteweg op eeu verloren hoek die misbruikt wordt door passanten. Het verzoek van mej. de Groot, verloskundige, om hare woning produc tief te maken door .verhuring aan particulieren, wordt algewezen. Aan G. Zwart zal worden verkocht de door hem bebouwden en in erfpacht bezette grond aan het zoogenaamde „Vuilnisduin" tegen een nader te bepalen prijs, hetwelk wordt aange houden tot een volgende vergadering. Op de reclame van E. isser Rzn. togen de H. O. zal worden geant woord dat 9 maanden van zijnen aanslag zal kunnen worden gerestitueerd. Hierna sluiting der vergadering. Het zomerseizoen is ingetreden. Reeds eenige we ken is de llendrikastichting bevolkt. Zaterdag werden ook de koloniehuizen van het Centraal Genootschap betrokken met ruim 140 kinderen. Het eerste bad is gisteren genomen (aan den Werf) bij hotel Zeezicht. Na dit eene schaap volgden er meer en talloos velen zijn de kinderen die genieten van het heerlijke zomerweder der laatste dagen in het koele water van de winden. De pensions worden meer en meer bevolkt, de aanvragen voor verhuren nemen toe in gelijke mate met het aantal passanten Het zomer weer is ingeluid. werd dus vernietigd, zonder echter brengen in de rechten van partijen. verandering te In het gezin van den spoorwegarbeider J. K. te Rot terdam waren twee knaapjes van ll/2 uitbesteed. Gis termorgen verliet de vrouw hare woning om een bood schap te doen en liet de beide kinderen alleen thuis. Ongeveer een half uur later thuiskomende, vond zij een van de kinderen dood op den grond. Vermoedelijk had het bij het spelen een touwtje om den hals gekre gen, waardoor het geworgd is. Een striem aan den hals duidde althans hierop. terwijl van 1—272 uur kinderspelen onder leiding van heeren commissarissen van 't schoolverbond werden gehouden. Het programma vermeldde voorts nog dat van 2.30 tot tl uur verschillende volksspelen zouden worden ge houden. De uitslag dier spelen zal morgen door ons worden vermeld. In de zalen van de heeren C. Man en A. Bak worden van avond door de beide zangver- eenigingen en de rederijkerskamer uitvoeringen gege ven, welke door een vrij bal gevolgd zullen worden. Daar de toegang voor beide uitvoeringen geheel vrij is, zullen beide zalen zeer waarschijnlijk ondanks hun ruimte, nog wel te klein zijn. Door activiteit van den havenbeambte Gorter te IJmuiden mocht het der politie Zondagmorgen geluk ken de hand te leggen op een berucht inbreker. De ha venbeambte zag iemand over de sluis komen, aan de ééne hand een rijwiel en in de andere hand een grooten gonjezak hebbende. Bij de poging om op het rijwiel plaats te nemen, sloeg de zak hiertegen aan, waardoor een klinkend geluid ontstond alsof er in den zak een kistje was. Dit kwam den heer Gorter zeer vreemd voor en hij kreeg vermoeden dat deze persoon bij de inbraken van de vorige week betrokken kon zijn. Hij haastte zich de politie van het gebeurde in kennis te stellen, waarop de gemeenteveldwachter Bergenia on middellijk, eveneens per rijwiel, den verdachte achterna zette. Nabij Velseroord kreeg hij hem te pakken. Bij fouilleering werden op hem een geladen 6-loops revolver en inbrekerswerktuigen gevonden. In den be- wusten zak bevond zich het gestolene, afkomstig van de inbraak bij den lieer Broekmeyer, die het als zijn eigen dom herkende. Deze buit was in de nabijheid van de nieuwe sluis begraven geweest. Later op den dag werd door de recherche te Haarlem nog een medeplichtige in hechtenis genomen. Zondag- zijn bij een boschbrand te Vierlingsbeek 10 hectaren dennen afgebrand. Zondagnamiddag omstreeks vijf uur is door de fir ma Den Hertog Prill te Rotterdam aan den SOOOsten bezoeker van de tentoonstelling van muziekinstrumen ten in de Doelen een beker overhandigd met inscriptie. Deze toevallige onderscheiding viel ten deel aan den heer Ph. E. F. Reyneker, Schiekade aldaar. liet markt- en verzendseizoen van groenten aan den Langedijk en omstreken is nu geheel afgeloopen. Tot 15 Mei werd aan de afslagmarkt te Broek op Langedijk in die maand nog aangevoerd 3150 roode kooien, 2400 gele kooien, 23.700 witte kooien, 172 baal uien en 3000 bieten, terwijl in dien tijd slechts 3 wagonladingen groenten werden verzonden. f Bij deurwaardersexploit is een aantal goederen, door wijlen staatspresident Kruger voor het Zuid-Afri- kaansch Museum in bruikleen gegeven, teruggeëischt om deze voor een nationaal museum naar Zuid-Afrika te vervoeren. Met dit warme weer groeit alles best, doch enkele nachtvorsten hebben aan den Langedijk en omstreken nog al schade toegebracht aan de vroege aardappelen. Een talrijk publiek nam gisterenavond deel aan de feestviering, ter herdenking van de blijde gebeurtenis van ons VorsKnhuis, in de versierde zaal van den heer I. Nierop. Al was te voren geen bepaald feestpro gramma opgemaakt, toch was er afwisseling genoeg, daar menigeen een voordracht ten beste gaf, ook die betrekking hadden op het doel van het feest, tusschen de verschillende muziek- en zangnummers. Ten slotte werd door allen in de zaal het Wilhelmus gezongen, waarvan het laatste couplet staande. Welvoldaan keerde ieder huiswaarts, nadat door het jonge volkje nog van een gezellig bal kon worden ge noten. Op de heden alhier gehouden 2de markt werden 8795 lammeren aangevoerd. De prijzen varieerden van 5 tot 10.50. Voor goede lammeren werd gemiddeld 7 a 8 gulden besteed. Handel stug. Uit Limrrfen. In den Nationalen Schaakwedstrijd, uitgeschreven dooi de schaakcourant van den heer J. ten Kolste, Zondag te Haarlem gehouden, behaalde de heer P. Ooykaas al hier een eersten prijs in de 2de klasse. W. J. en J. T., arbeiders te Petten, welke zich met een afhaakgeweer in de duinen te Petten hadden be vonden, waren door het kantongerecht te Schagen vrij gesproken, doch in hooger beroep door de rechtbank te Alkmaar ontslagen van rechtsvervolging omdat hun jachttuig niet viel onder het begrip „afdraaier" in de Jachtwet, aangezien het geweer niet was gemaakt met het oogmerk om het heimelijk te kunnen verbergen doch een gewoon Lefaucheux jachtgeweer was, dat in tweeën kan worden gescheiden om het gemakkelijker te kunnen transporteeren, doch geenszins met de be stemming om het heimelijk te kunnen vervoeren. Tegen die beslissing was de officier van justitie in cassatie gekomen, omdat z. i. van het grootste ge wicht is voor de' jachtliefhebbers om te weten of zij met een Lefaucheux in het veld kunnen komen, zonder als stroopers te worden gecalengeerd en veroordeeld. Adv.-gen. mr. Ledeboer was van oordeel dat de recht bank ten onrechte te veel den nadruk heeft gelegd de bestemming van het geweer. Men heeft het in liet veld bij zich dragen van een afdraaier willen verbieden, onverschillig het gebruik, dat van zulk een geweer wordt gemaakt of waartoe het bestemd is. Geconcludeerd werd mitsdien tot vernietiging van het vonnis en veroordeeling der beklaagden tot 6 boete of 4 dagen hechtenis, wegens het zich met een afdraaier bevinden in het veld, buiten openbare wegen en voetpaden, met verbeurdverklaring van het geweer. Hitspraak 21 Juni. op Overtreding arbeidswet. De Hooge Raad deed gisteren o. a. uitspraak in de zaak van den procureur-generaal bij den Iloogen Raad, die In het belang der wet cassatie had ingesteld van een vonnis der rechtbank te Alkmaar, waarbij een broodbakker te Edam was vrijgesproken van het te Zuid-Scharwoude door een jeugdig persoon arbeid doen verrichten gedurende een verboden tijd van den nacht. De broodbakker had bet feit bekend, welke bekentenis bevestigd werd door de verklaring buiten cede van den jeugdigen arbeider, maar toch was de gerequireerde vrijgesproken, omdat de rechter van oordeel was dat de bedoelde verklaring buiten eede niet mede tot bewijs mocht strekken en de bekentenis dus op zichzelf stond. Tegen die beslissing was het cassatieberoep gericht. De llooge Raad achtte den arbeider te beschouwen als den persoon, tegen wien het feit is gepleegd, be doeld in art. 403 strafvordering en wiens verklaring dus tot bewijs had kunnen medewerken. Het vonnis Heden herdacht men te Koedijk de blijde gebeurtenis door het vieren van kinder- en volksfeesten. Algemeen wapperde de driekleur van de huizen. Te genover het huis van wijlen mej. Bos was een eere poort opgericht, waarmede men door den sterken wind niet gelukkig was geweest, de met groote zorg aange brachte versiering was er voor een groot deel afge waaid, terwijl de tegenwoordigheid van draaimolen en koekkraamen het feestelijk aanzien verhoogde. an 8.30 tot 9 uur werd het feest ingeluid door klok gelui. V an 99.30 werden door de schoolkinderen op t, Breed vaderlandsehe- en oranjeliederen gezongen. Achtereenvolgens brachten de kinderen „Wien Neer- landsch bloed," „Oranje leev," „Marschlied," „Blij Neerland, „Wilhelmus en het feestlied op de wijze „de boeren van Transvaal" overgenomen uit de Alkm. Courant, hetwelk in grooten getale door de commissie verspreid was geworden, ten gehoore. Het zingen der liederen had onder belangstelling van een groot aantal inwoners plaats. Tegen half 10 kwamen er echter heel wat meer op de been. Op dat uur werd met het opstellen van den optocht een aanvang genomen. Hoewel de deelname nogal groot mag worden genoemd, liep een en ander nogal vlug van stapel. Te kwart voor tien zette de stoet zich in beweging, voorop het fanfarecorps „Auro ra, onder leiding van den wakkeren directeur, den heer J. M. Otto, gevolgd door een landauer der dames- commissieleden der versiering. Daarop volgde 6 rij tuigen met schoolkinderen, wier blijde gezichten hun gcheele stemming weergaven. De gemengde zangvereeniging „Crescendo", waar van eenige damesleden op versierde -fietsen, sloot zich hier achteraan, terwijl de leden der Rederijkerskamer „De Roos" op waardige wijze volgde. De in den laat- sten tijd nogal werkzame afdeeling van den bond voor staatspensioneering had gemeend dat het waarschijn lijk van nut kon zijn om hare deelneming een eenigs- zins propagandistisch karakter te geven. In haren op de Rederijkerskamer volgende, van een hemel voorzie- nen, versierden bakwagen, haddeen een tiental oudjes van beider geslacht plaats genomen, terwijl de inzit tenden met milde hand het Bondslied uitreikten. De visehclub „Vischlust" voorgesteld door de leden in vischcostuum, voorzien van hengelstokken, zittende in een versierde geschilderde schuit, welke op een platten wagen geplaatst, door een paard getrokken werd, zorg de voor een vroolijker indruk;'de traditioneele harmo- nika ontbrak bij de visehclub niet. Daarop volgde de Gymnastiekvereeniging „Voorwaarts" met damesafdee- ling in uniform, zelf waren twee der leden elk op een fier paard gezeten. Deze heeren waren gelukkiger dan de vaandrig van het Fanfarecorps, wiens vurige, fiere bruin liever achter- dan vooruit wilde en ten slotte maar van deelneming werd uitgesloten. Later was bruintje was gekalmeerd en ging hij den stoet waardig vooraf. Dit vormde een aardig contrast met de naast hem rijdende dikke zwart van den dorpsveldwachter, wiens slanke figuur in het geheel niet bij de dikke zwart paste. Wanneer deze dienaar wat meer corpulent was geweest en hij tevens in oud-Hollandsch schuttercos- tuura was gestoken geweest, dan was dit een levende uitbeelding van onze oud-Hollandsche schutterstype geweest zooals wij die op onze schilderijen wel eens uitgebeeld zien en waaraan hij ons deed denken. De gemengde zangvereeniging T. A. V. E. N. IJ volgde op de gymnastiekvereeniging. De afd. Koedijk der IJsclub van Hollands Noorder kwartier sloot de lijst der deelnemende vereenigingen. Het ijsvermaak met zijn bijkomstigheden, was zeer aardig voorgesteld. We zagen de nergens ontbrekende baanvegers met bezem en bus, een clubje schaatsenrij ders, een zeer mooie arreslede, een tweetal mannen oj) priksleedjes en de opvroolijkende ijstént van „Heete melk en kouwe Jan," waarin een groot aantal inzit tenden zich met hannonikaspel vermaakten. Daarna volgde een muziekgezelschap van Gebr. Dek ker van Langedijk, dat er lustig op los blies. Dit werd gevolgd door eenige gecostumeerdc vrijwillige deelne mers, terwijl het rijtuig der heeren commissieleden den stoet sloot. Na het dorp onder veel belangstelling der bewoners in beide richtingen doorgetrokken te zijn, werd de stoet te kwart over twaalf in de beste orde ontbonden, tegenover het huis van den burgemeester was door het Fanfarecorps halt gemaakt, om eenige nummers te zijner eere ten beste te geven. De optocht mag ze kereen voldoening voor de commissie genoemd worden. Na den optocht werden de schoolkinderen onthaald! j Bijna overal wapperde hedenmorgen in ons dorp vroolijk Neerlands driekleur. Zingend en jubelend to gen de kinderen schoolwaarts, nu niet met het idee wc gaan naar den meester of naar de juffrouw, maar nu iederen buur, oom of tante vriend of kennis toejui chend, wij gaan naar het feest, naar het feest dat zou aanvangen 's morgens 8 uur aan de le openbare lage re school. Daar was de remise, vandaar uit gingen de leerlingen hunne confraters van de 2e openbare school afhalen om feest te vieren op het landgoed Nijenburgli van jhr. mr. P. van horeest, waar de burgemeester der Gemeente, jhr. N. van Eoreest, zich ook bevond. 1 oen de stoet van 350 kinderen, voorafgegaan door 2 herauten, het fanfarecorps en de feestcommissie, op Nijenburgh waren aangekomen, stelden zij zich onder leiding van het onderwijzend personeel netjes op, waar op de heer J. O. Holland als voorzitter van het comité uaar voren trad en tot den heer burgemeester het woord richtte, waarbij hij ten eerste wees op den ge- wichtigen grondslag waarom overal in den lande het feest wordt gevierd, op dc groote beteekenis die de ge boorte van Prinses Juliana heeft voor Land en Volk door de hernieuwing van den band tusschen Nederland en Oranje, sinds eeuwen bestaande, die zoo hij hoopte zoude bevestigd blijven ter eere van de Jonggeborene, ten vreugde van Haar Koninklijke Moeder en Hoogen ader en ten zegen van het Nederlandsche volk. Een oorverdoovend hoera 1 Leve de Koningin I Leve de Prinses! Leve Prins Hendrik! weerklonk daarop uit ieders mond. Nadat de burgemeester bedankt had voor de hem ge brachte ovatie, waarop eveneens een spontaan huidege roep volgde, werden de kinderen daar onthaald en werd door hen een lied gezongen. De terugtocht naar de scholen kenmerkte zich als een vroolijk aardig schouwspel waarbij de vreugde der kleinen er niet weinig toe bijdroeg opgeruimd en vol geestdrift te geraken. In de scholen werden ze onthaald op chocolade, koek, krentenbrood en-muisjes; versjes werden er ge zongen en zoo was in passende feeststemming het mid daguur gekomen waarop het kinderfeest zou eindigen. Zeer voldaan gingen de kinderen naar huis om om 1 uur weer tegenwoordig te zijn bij de volksfeesten, welke op het Groentje werden gehouden. ermelden we ten slotte dat bij de 2e openbare school een paar zeer aardige eerepoorten waren geplaatst, dat liet Groentje hedenavond door de vereeniging Heiloo Vooruit zal worden geïllumineerd. De volksspelen werden gehouden ten bate van be hoeftige ingezetenen. hebben uitbetaald de hiervoren genoemde mandaten, waaraan geen nota's of kwitantiën waren gehecht. Get. erkent dat wanneer van Oppenheim en van Til geld werd opgevraagd dat dit dan ontvangen werd en vermeerderd met de rente en zegt dat wanneer hij geld noodig had, dat dit aan den burgemeester werd aangevraagd, en ook dat door de uitbetaling van de mandaten spoediger moest worden aangevraagd bij Oppenheim en van Til, waardoor de gemeente rente verloor; ook dat de burgemeester in begin November terugbetaalde aan de gemeentekas het bedrag dei- mandaten met ongeveer 149 als staangeld van de kermis in 1907 en 1908. De rechter Quintus vraagt hoe beklaagde kwam aan de bedragen van enkele mandaten, die hooger waren dan het voorgeschotene, waarop bekl. zegt dat het cij fer verband hield met voorschotten waarvan de bela- lingen nog niet gedaan waren. De tweede getuige, Gerrit van den Schinkel, wet houder van Egmond aan Zee, erkent eveneens de man daten als door hem geteekend en verklaarde dat hij steeds in het volle vertrouwen van den burgemeester de door hem voorgelegde stukken teekende. Dc derde getuige, Huibert van Pel, wethouder van Egmond aan Zee, verklaart dat hij in 1907 wethouder is geworden, en dat hij dc mandaten mede onderteekende, en dat hij wist dat er verschotten voor de gasfabriek waren gemaakt, doch wist de bedragen daarvan niet, hij teekende in het volle vertrouwen in den burgemees ter, welk vertrouwen ook nog bij hem bestaat. De advocaat van' bekl., mr. F. H. G. v. d. Hoeven deelde mede dat de rekening 1907 en begrooting 1909 beiden goedgekeurd van Gedeputeerde Staten zijn te rugontvangen. Jhr. mr. Louis de Beer Poortugal, de vierde getui ge, vertegenwoordiger van de firma Oppenheim en van Til erkent d egeldleening van 87000 door de ge meente Egmond aan Zee aangegaan met zijn firma met de verklaring dat die firma niet liet bedrag di rect had gestort maar dat geld werd gezonden wan neer de gemeente daarom vroeg en dat bij een dergelij ke storting het gevraagde bedrag plus de rente werd gezonden. Er was aan rente in dier voege door de firma taald pl. m. 37. Het O. M. eisehte een gevangenisstraf van maand. be- Wordt vervolgd. Hedenavond om half gehouden worden van nfé Central. negen zal er een vergadering 1111. Buurtcommissarissen in UIT HEER-HUGOWAARD. Benoemd tot onderwijzer aan school no. 2 de heer P. A. van Es te Ureterp (nummer 2 der voordracht). Hooger beroep. Door den substituut-officier van justitie, mr. Hane- graaff is appel aangeteekend tegen het vonnis der Alkmaarsche rechtbank, waarbij dr. A. T., oog-, oor-, neus- en keelarts is vrijgesproken van handelingen, strafbaar gesteld bij art. 247, W. v. S. Zitting van heden. Pieter P., Burgemeester-Secretaris te Egmond aan Zee, was ten laste gelegd, dat hij als Burgemeester- Secretaris van Egmond aan Zee, belast met de. admi nistratie der gemeente, op verschillende tijdstippen in 1907 en 1908 heeft geteekend en mede-onderteekend eenige bevelschriften volgens door hem gedane voor schotten in zake de kosten van een gasfabriek, in welke onderteekening de valschheid is opgesloten dat de op die bevelschriften voorkomende bedragen van resp. 500, 378.75, 290, 710 en 310.23 niet werden besteed voor het doel waarvoor zij volgens den inhoud waren bestemd. Na voorlezing der betrekkelijke stukken werden be klaagde eenige vragen gesteld in verband met zijne qualiteit. Beklaagde beantwoordde de door den President ge stelde vragen, of deze stukken of bevelschriften door hem geschreven waren, bevestigend en verklaarde dat de onderteekening door den Wethouder geschiedde na zijne onderteekening. Beklaagde gaf inlichtingen omtrent de door gedane voorschotten, zooals 174 aan zegels en geveer J 200 aan andere uitgaven. „Dus zegt de President, „niet tot een bedrag 500, zooals het mandaat aangeeft." Op de vraag of beklaagde dit valsche mandaat overleggen bij de rekening, antwoordde deze ontwij kend, waarop de President zegt, dat hij gaarne aan neemt dat het niet de bedoeling was van beklaagde om het geld te houden, hetgeen beklaagde bevestigt. 1\ anneer hij geld van de gemeente Egmond-Binnen had ontvangen, zou hij dit dan teruggegeven hebben. De President merkt op, dat ook deze handeling niet in den haak is. Evenzoo werd beklaagde ondervraagd over liet 2de mandaat van 310, waarop ongeveer 200 is uitgegeven, zoodat ook dit. mandaat volgens 'J'!-res'dent gedeeltelijk valsch is. Het mandaat a 378.15 luidt niet voor verschotten, maar voor kosten, Beklaagde vindt daar geen onderscheid in, zoodat de President de vraag doet: „Voor welke verschot ten is dit geld besteed?" Beklaagde geeft geen antwoord en de President her haalt, dat dc mandaten dus valsch waren, zooals het ook met de andere mandaten is, waarop staat „vol gens nota", doch waarvan geen nota is bevestigd. Beklaagde zegt, dat hij zoo gehandeld heeft, omdat hij in voorschot was met de gemeente, die in 1907 een leening van j 87000 had aangegaan voor de gasfa briek. Deze leening was aangegaan bij Oppenheim en van lil, onder bepaling dat het bedrag zou worden uit betaald bij gedeelten, wanneer de gemeente geld noo dig had. De President merkt op, dat wanneer beklaagde de gelden op de mandaten niet had geïnd, het opvragen van geld had kunnen worden uitgesteld. Door het vroegen storten door Oppenheim en van Til is voor de gemeente een klein renteverlies ontstaan. Beklaagde erkent dat den 31sten October een com missie uit Gedeputeerde Staten te Egmond aan Zee is geweest om de administratie te onderzoeken en een paar dagen later is door beklaagde teruggestort in dc kas der gemeente een bedrag van 2348.28, waardoor de gemeente schadeloos is gesteld; alleen de rente van het door Oppenheim gestorte bedrag is niet door be klaagde teruggegeven. De eerste getuige, Jozef van der Pol, gemeente-ont vanger te Egmond aan Zee erkent aan den bekl. te Uitspraken van heden. Marinu* Anthouius J., geb. te Utrecht, Jacobua Chriatiaan R., geb. te Rotterdam, diefatal van hooi, ieder 2 weken gev. Johannes Theoderua D., te Amsterdam, diefatal van schoenen, 6 weken gev. met aftrek van preventief. Willem D., te Broek op Langendijk, wedsrapannig- heid, f 10 boete auba. 10 dagen hecht. Jacobus Chriatiaan R., geb. te Amaterdam, weder- spannigkeid, 3 weken gevangenisstraf. Gerlof van de H., te Spanbroek, mishandeling f 16 boete, auba. 15 dagen hecht. Jacobus Cornelia de Gr., te Winkel, diefatal van een meatvork, 2 weken gev. Barand V., te Alkmaar, heling, 6 maanden gev. Voor het examen Boekhouden der vereeniging van Leeraren, slaagde o.m. de heer J. Sieben alhier, leer ling van den heer J. H. Elfring. Bij de heeren L. Frankenberg, Otto de Waal, sijn verkrijgbaar briefkaarten, vervaardigd naar de eerste fotografische por tretten door H. M. de Koningin persoonlijk gemaakt van prinses Juliana. Op 5 ver schillende kaarten kan men het kleine prinseaje be wonderen. Agenda DINSDAG: Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeniugsavoad mannen-af deeling 8'/4 uur; jvngena-afdeelmg 71/, uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Muziekgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. vergadering S'/j uur. Alkmaarsche Arbeiders Schaak- en Damclub, 8 uur, Voorwaarts. Buurtcommissarissen v. d. Oranjefeesten, verg., 81/ uur, café Central. Bond van oud en actief dienende onderofficieren, Oranjefeest, 8V2 uur, Diligentia. hem zou De bond een groot menschen van post- en telegraaf-beambten in I r ankrijk heeft in een aangeplakte proclamatie een ergerlijke beschuldiging tot de regeering gericht. Deze (zoo wordt daarin gezegd) heeft opzettelijk haar woord niet gehouden, teneinde een nieuwe staking uit te lokken welke haar het recht zou geven aantal lieden te ontslaan. Zoo werden C00 weggezonden en 2000 in het ongeluk gestort. Dat stuk geeft geen hoog denkbeeld van de eerlijk heid en trouw die de postbeambten. hij anderen ver onderstellen. Te Sinöpoli (prov. Reggio) eischten 2500 men schen, die op het stadhuisplein vereenigd waren, dat onderstand zou worden uitgedeeld en dat de politie zou worden weggeroepen. Zij steenigden eenige carabinie ri, die getracht hadden, de kalmte te herstellen. Een karabinier werd door een steenworp getroffen en schoot. Uit de menigte werd toen op de carabinieri geschoten, die antwoordden, zoodat vier personen ge- dood en een aantal gewend werden; troepen kwamen fusschenbeiden en herstelden de orde. Mijnheer de Redacteur. I w onderschrift ender het door ons verstrekte be- ïichtje over het brandje in onze drukkerij, noopt ons tot een kort antwoord. Wij wisten wel dal de Reductie onder ingezonden stukken een onderschrift plaatste, maar niet zooals hier onder een redactioneel bericht, liet had meer voor de hand gelegen even aan ons kan toor te informeereii of de hoofdkraan wel opengestaan had. Het feit dat u deze vraag in het openbaar doet, maakt een antwoord in liet openbaar noodig. Het antwoord op de vraag of de hoofdkraan geheel opengestaan heeft luidt beslist bevestigend. Wij heb ben hedenmorgen met dezelfde slang een proef geno men en bevonden dat de straal thans het geheele poets- hok kon bespuiten, terwijl Zondagochtend haast geen water te krijgen was. Dezelfde opmerking werd ge maakt bij het vullen der emmers. U kunt dit informee- ren bij de agenten van Politie en de overige helpers aanwezig geweest zijn. Wanneer de Directie der die

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2