S f A D b N i V vv b. Uit Oudkarspel. Uit Stompetoren. Uit Koedijk. Uit heiloo. Uit Noordscharwoude Uit Zuidscherwoude. Epidemische Meningitis. Hulde. Misdrijf tegen de veiligheid van den Staat Vermindering van straf. Weinig aardbeien Eervol ontslag. Aangehouden. Dammen Noorderbank. In de Harmonie. Openbare Raadsvergadering op Dinsdag 25 Mei 1909 des voormiddags 9 uur. Afwezig waren de heeren M. L. Kroon Mz., burge meester en F. de Boer Pz., wethouder, beiden wegens ongesteldheid. De waarnemende voorzitter, den heer A. Kroon Pz. opendo de vergadering en deelde den aanwezigen mede dat een spoedeischende vergadering was belegd, met het oog op de Gasfabriek en dat gisteren met burge meester en wethouders der vier dorpen een huishoude lijk reglement was opgemaakt, wat heden door den Raad in Comité zal behandeld worden. De notulen der vorige vergadering en de ingekomen stukken werden ook in Comité vastgesteld en behan deld. Na heropening der vergadering werd het huishoude lijk reglement voor de gascommissie vastgesteld. Bij het kort maar hevig onweer van Dinsdag werden van de in aanmaak zijnde telefoonleiding Alkmaar— Schermerhom, een tweetal palen door den bliksem ge- triffen en gedeeltelijk versplinterd. Do vereeniging „IJsclub Stompetoren" ontving de zer dagen de Koninklijke goedkeuring op hare statu ten. Uit het jaarverslag (1 "Mei 19081 Mei 1909) van de Onderlinge Paardenverzekering in de Schermeer ontvingen we onderstaande gegevens: 1 Mei31 Juli 1908 waren verzekerd 160 paarden voor een waarde van 42060. Afgekeurd 2 paarden; omslag 0.30 per 100. 1 Aug.31 Oct. 1908 verzekerd 164 stuks voor 41840. 3 afgekeurd, omslag 0.25 per 100. 1 Nov. 190831 Jan. 1909 verzekerd 153 stuks, voor 39310, afgekeurd 3, omslag 0.40 per 100. 1 Febr.—30 April 1909 verzekerd 152 stuks voor 39210, afgekeurd 3, omslag 0.70 per 100. De omslag per jaar is dus geweest 1.65 per 100. De aftredende bestuursleden de heeren W. de Geus Cz. en J. Swart werden herkozen, terwijl door vertrek van den heer P. Oly KDz. in diens plaats werd be noemd de heer C. Tool. Uit Heerhugowaard Tijdens het korte onweer, dnt hier gistermiddag woedde, werd de werkman A. Moeijes door het hemel vuur getroffen en gedood. In aansluiting met het gister vermelde kunnen we thans mededeelen dat den geheelen optocht ten huize van den wethouder, den heer P. Geus, wijn werd aan geboden. Even verder werden de kinderen door den heer Struif getrakteerd. Op den terugtocht speelde het fanfarecorps tegen over het huis van den wethouder P. Geus eenige num mers en werd deze door de deelnemers toegejuicht. I weemaal is de optocht, dank zij do kranige leiding van den veldwachter, zonder ongelukken op de daar voor te smallen dijk gekeerd. Na afloop van den optocht werden de kinderen in de school onthaald en het moet gezegd worden, er was voor gezorgd dat de kleinen zich te goed konden doen. Hierna namen de spelletjes der kinderen een aan vang. Met veel genoegen zag men hoe de kleintjes zich inspanden om een prijs machtig te worden. Na groo- ten strijd bleken de volgende de gelukkige winners te zijn lste klas meisjes. Houtjesrapen1ste pr. Lena Vis ser, 2e pr. Nellie Kramer. Jongens, dito: lste pr. Jacob Mulder, 2e pr. P. Lammerschaag, 3e pr. A. Butter. 2de klas meisjes. Bal in de Gaper: lste pr. Marie Stam, 2de pr. Maartje Slotemaker. 2e klas jongens. Hemdaantrekkenlste pr. S. Bar- singerhorn, 2de pr. J. Torkstra. 3de pr. Jb. Hart. 3e klas meisjes. Bal op het blad: lste pr. Marie Keeman, 2de pr. Trien Slot. 3de pr. Neeltje Buisman. 3de klas jongens. Hoepelen: lste pr. Jan Visser, 2de pr. C. Bos. 4de en 5de klas meisjes. Kistjesdragenlste pr. Maartje Bregman. 2de pr. Catharina Volkers. 3de pr. Anna Schippers. 4de klas jongens. Ringsteken: lste pr. J. Blom. 2de pr. C. Hartog. 3de pr. D. Snijs. 6de klas meisjes, lste pr. Dirkje Stam. 2de pr. An na de Geus. 3de pr. Mietje v. d. Sluis. 5de klas jongens. Tonkruien: lste pr. P. W. Rek- tor. 2de pr. G. de Wit. 7de klas meisjes, lste pr. Jansje Brouwer. 2de pr. Anna Bos. 6de en 7de klas jongens. Zeilkruipen: lste pr. H. Lammerschaag, 2de pr. G. Dekker. Na afloop der spelletjes werden de prijzen in de school door heeren commissarissen van het schoolver bond uitgereikt en de kinderen wederom onthaald. De vreugde der kleinen was een voldoening voor de oude ren en toen zij daarna nog een paar maar vrij draaien in de draaimolen hadden, kon men aan de schittering van veler oogjes zien dat zij 's avonds niet zoo vlug als anders in slaap zouden zijn. Te 2.30 namen de volksspelen onder leiding van hee ren bestuursleden van de „IJsclub" en de Rederijkers kamer „De Roos" een aanvang. Onder veel belangstelling had een en ander plaats en het ontbrak dan ook niet aan luid gejuich en ge lach, vooral het nummer sprietglijden, deed de omstan ders soms schudden van het lachen. Do uitslag der volksspelen is: Voor dames. Wedloop met een bal op een blad: lste pr. mej. Wit—Purmer, 2de pr. mej. Lek—Nottelman, 3de pr. mej. Hart—Ofman, 4de pr. mej. A. Bregman— Koning. Meisjes. Wedloop met hindernissen: lste pr. Metje Visser, 2de pr. Jansje Dekker, 3de pr. Gonda Prins, 4do pr. Alie Zeeuw. Meisjes. Prijsknippenlste pr. Dieuwertje Sluis, 2de pr. Neeltje Wiedijk, 3de pr. Maartje v. d. Sluis, 4de pr. Neeltje Bos. Heeren. Sprietglijden: lste pr. G. Hart, 2c pr. C. Bregman, 3de pr. W. Struif, 4de pr. J. Hart, Heeren. Ringsteken op de fiets: lste pr. J. Zwaag, 2de pr. K. de Waal, 3de pr. IJ. Visser, 4de pr. J. Hartland. Jongens. Zakloopen: lste pr. J. K. Beets, 2de pr. P. Barsingerhorn, 3de pr. J. Hoogeboom, 4de pr. J. Bos. Daar het inmiddels was begonnen te regenen kon de wedstrijd „Ilardloopen met hindernissen" niet door gaan. De hiervoor ingeschreven deelnemers mochten toen loten om den prijs, de volgende waren de gelukki gen, die hun prijzen dus zeer gemakkelijk wonnen, lste pr. J. Beek, 2de pr. O. Kossen, 3de pr. J. Kramer, 4de pr. A. A. Koning. Ook de oefeningen en standen in de open lucht, van de gymnastiekvereeniging „Voorwaarts," moesten door de neervallende regen gestaakt worden. De prijsuitdeeling der volksspelen had te 6.30 in het lokaal van den heer A. Bak plaats, en geschiedde door den voorzitter der commissie, den heer K. Wassenaar, die er in een korte maar krachtige toespraak op wees' dat Koedijk met voldoening op dit feest terug mag zien omdat dit, ongeacht een klein incident dat plaats ge- had had, alleszins geslaagd mag worden genoemd, te- vens bracht hij zijn dank uit aan allen die tot het wel slagen hadden medegewerkt. Onder het schetteren van fanfares had verder de uitreiking plaats. Te acht uur kwam men wederom in beide lokalen bijeen. Ondanks het slechte weer waren ze toch geheel bezet. De beide zangvereenigingen gaven verschillende lie deren ten beste, de Rederijkerskamer voerde „Het le vend doode Snijderspaar" in beide lokalen op. Enkelen gaven een voordracht ten beste, de muziek speelde er op los. Kortom, hoewel de regen nog steeds bij stroo men neerviel, scheen dit geen invloed te hebben op den gemoedstoestand der bewoners, men was althans ge zellig bijeen en verhuisde van het eene lokaal naar het andere, alsof het droog weer wa"s. Hoe laat het ge worden is weten we niet, wel dat om 10 uur het pro gramma nog niet afgewerkt was en daar er op het pro gramma nog een bal volgde, laat het zich begrijpen dat het laat geworden is. De diakonie en liet armbestuur hadden aan de zie ken en armen een gave verstrekt. De collecte om Oranjefeesten te houden had 450 opgebracht. De Oranje-feesten, welke gisteren alhier gevierd zijn, zijn in de beste orde at'geloopen. Gisteren hebben wij reeds een en ander vermeld van de feesten, welke 's morgens hebben plaats gehad, waarbij de .voorzitter der feestcommissie, de heer J. O. Holland, een toe spraak hield, die in zijn geheel als volgt luidde: Mijnheer de Burgemeester! Door de blijde gebeurtenis op 30 April, de dag, die op verschillend gebied voor ons van zoo'n groote be- teekenis is, worden de feestbanieren in Nederland ontplooit. Men herinnert zich nog zoo goed de alge- meene belangstelling bij het bekend worden van het feit, dat II. M. de Koningin moeder moest worden, doch men vergete de spanning niet naar aanleiding van de reeds vroegere gebeurtenissen. Zoo brak dan de dag aan, waarop de blijde verwachting voor blijde vervulling moest plaats maken en reeds vroeg in den morgen van 30 April werd door kanongebulder en trompetgeschal den Volke verkondigd, dat Hare Ma jesteit moeder was geworden, terwijl een daarop vol gend bulletin luidde: „Moeder en kind zijn welvarend!" De spanning had plaats gemaakt voor eene vroolijke stemming en het geheele Nederlandsche Volk wensch- te feest te vieren. Ook wij willen thans dien dag feestelijk herdenkeu en ons programma ten uitvoer brengen. Wij brengen in de eerste plaats hulde aan II. M. de Koningin en derzelfde Hooge Gemaal Prins Hendrik, met verzoek aan U, als Hare vertegenwoor diger, onze groote deelneming en gelukwenschen aan het Vorstelijk Huis te willen overbrengen. De uitslag van de volksspelen, gisteren bij de fees ten gehouden, is als volgt: Sprietloopenlste prijs B. van Straten; 2de prijs C. Iloed; 3de prijs A.Zoon. Tonkruien: lste prijs A. de Rooij2de prijs G. v. Steeg; 3de prijs P. Groot Wz. Zakloopen: le prijs A. Wagenaar, 2e prijs D. Leu- zing, 3e prijs P. Haanraads. Tonkruien: le prijs W. Dekker, 2e prijs P. Spruit, 3e prijs A. v. d. Peet. De prijzen bestonden in geld en sigaren, terwijl bo vendien elke deelnemer liep voor een door hem aan te wijzen arme, aan wien door de commissie een grootere of kleinere gave, naar mate de prijs was, zou worden uitgereikt. s Avonds hieven de zangkoren der kerk, het Man nen en 't Gemengde Zangkoor, hunne liederen aan, die alleszins voldeden, terwijl menig vroolijk uurtje daarna nog werd doorgebracht in den levendigen kom des dorps, geïllumineerd, gekroond en gehuld in Oran je, zoomede in de café's, versierd met fraai groen, vlaggen en bloemen. Een woord van dank aan de feestcommissie voor hare belangelooze opoffering, zich getroost tot de vie ring van het Oranjefeest, is hier zeker op zijn plaats, zoomede aan allen, die met onvermoeide krachten heb ben gewerkt aan de versiering des dorps en het doen slagen van den kinderoptocht. Het fanfarekorps „Eensgezindheid", onder leiding van den heer G. Hartland, eveneens allen lof voor zijne onvermoeide medewerking tot verhooging der vreugde. Jammer, dat de regen des avonds tegenwerkte voor de verlich ting, die wellicht op een anderen avond zal geschie den. Vergadering van den Raad der gemeente Noord- Scharwoude, op Dinsdag 25 Mei 1909, des voormid dags te IO'/ü uur. De voorzitter oj)ent de vergadering, waarna de no tulen werden vastgesteld. Ter tafel worden gelegd de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid K. Opperdoes. De voorzitter verzoekt eene commissie om dc stuk ken na te zien, waarna de heer P. de Geus Az. mede deeldedat deze in volmaakte orde zijn bevonden, advi- seerende tot toelating. Aldus wordt besloten. Nu volgt voorlezing van het huishoudelijk regle ment der gascommissie. Nadat artikelsgewijze het reglement is voorgelezen, besluit de Raad het onver anderd goed te keuren. Hierna komt ter tafel een verzoekschrift aan Gede. puteerde Staten met verklaring ingevolge de Veilig heidswet en onderteekend door 4 gemeentebesturen aan den Langendijk. Dit verzoekschrift werd onver anderd goedgekeurd. Nu gaat men over tot het kiezen van plaatsvervan gers voor de 2 leden der gascommissie en werd tot plaatsvervanger van den heer Alb. Barten Pz. be noemd de heer J. Vlug en tot dien van den heer C. Slotemaker de heer C. Keeman. Beiden laten zich de keuze welgevallen. Bij de rondvraag die nu volgt, vraagt de heer J. A lug hoe het nu staat met de vacantiën der school kinderen. De voorzitter antwoordt, dat voor dit jaar een proef zal genomen worden met het geven van een week extra vacantie in het laatst van Juli of begin Augustus, buiten de groote vacantie. Daar de rondvraag verder niets oplevert, sluit de voorzitter de vergadering. Uit Harenkarepe'. Gisteren vergaderde de Raad alhier. Tegenwoordig waren alle leden. (Eén vacature). De voorzitter, de heer Bijpost, waarn. burgemeester, herinnert allereerst aan de blijde gebeurtenis in het Koninklijk gezin en wijdt vervolgens een woord van waardeering aan de nagedachtenis van den heer C. Groot, in leven lid van den Raad en le wethouder de zer gemeente. Daarna wordt de vergadering geopend en volgt voorlezing en goedkeuring- der notulen van de vorige vergadering. De mededeelt n gen dat eene betaling uit de onvoorz. uitgaven is goedgekeurd en dat de onderwijzers voor het herhalingsonderwijs hunne benoeming hebben aan genomen, worden voor kennisgeving aangenomen. lot hooistekers worden voor het eerstvolgend 8-jarig tijdvak herbenoemd de heeren C. Wink, II. Rijs, P. Tesselaar Pz. en P. Hoedjes. Daarna benoeming st*?mbur<?aux. Stemming 2e Kamer. Distr. I. C. Bijpost voorz., J. Burger en J. Slot le den en J. Dam plaatsvervanger. Distr. II. W. Zut vo>orz„ J. Bakker en J. Weel le den en D. Plaatsman ij guts vervanger. Periodieke raadsverkiezing, waarvoor de stemming en herstemming zijn bepaald op 6 en 13 Juli. Distr. I. O. Bijpost voorz., J. Weel en J. Burger le don, A. Smit 4e lid en J. Dam plaatsvervanger. Distr. IT. W. Zut vcorz., J. Bakker en J. Slot le den, D. Plaatsman 4e lid en J. Krabman plaatsver vanger. Verkiezing ter vervulling der buitengewone vacatu re, waarvoor stemming en herstemming zijn vastgesteld op 19 en 26 Juli. Distr. I. O. Bijpost voorz., J. Weel en J. Slot leden, J. Dam plaatsvervanger. Distr. II. W. Zut, voorz., J. Bakker en J. Burger leden en J. Krabman plaatsvervanger. Van den heer D. Plaatsman, hoofd der school te Waarland, was nog ingekomen een verzoek om eervol ontslag als zoodanig met ingang van half Aug. a. s. Met algemeene stemmen wordt dit ontslag, onder dankzegging voor bewezen diensten, eervol verleend en besloten zoodra mogelijk eene oproeping te doen plaat sen in de gebruikelijke onderwijsbladen en sollicitanten uitnoodigen hunne stukken in te zenden voor 20 Juni a.s. Bij de hierop gehouden rondvraag deelt de heer Zut mede een klacht te hebben vernomen over de schoolkin deren te Waarland, die in het middaguur zich van de school verwijderen en de landerijen bij de school als speelplaats gebruiken, tot nadeel van de betrokken eigenaren. Spr. verzoekt de onderwijzer uit te noodi- gen de kinderen ook in het middaguur onder zijn toe zicht te houden. De voorzitter zal aan dat verzoek voldoen. Daarna sluiting. Tot lid van het bestuur van den polder Schager- waard, gemeente Harenkarspel, is herkozen de heer 1). Kuiper te Groenveld. In de Raadsvergadering van gisteravond is besloten aan Ged. Staten aan te vragen vergunning in verband met de veiligheids- en hinderwet om de gasfabriek te bouwen en goedgekeurd hot Huishoudelijk reglement voor de commissie tot bouw en exploitatie van de gas fabriek. Te Haarlem deed zich in de Schermerstraat een ge val voor van epidemische meningitis, in een gezin van vijf'personen. Twee der kinderen zijn reeds overleden en het derde is nu in het gasthuis opgenomen' en wordt daar met twee verpleegsters in een barak geïsoleerd. De vader, die bacillendrager bleek te zijn, is even eens in het gasthuis en blijft daar geïsoleerd. Door den geneeskundigen dienst zijn het gemeente- béstuur verschillende maatregelen aanbevolen, om de verdere besmetting tegen te gaan. Zoo b. v. om het huis te ontruimen en te ontsmetten en de vrouw over te brengen naar een perceel, waarom een cordon kan worden betrokken. Men vermoedt dat de besmetting is overgebracht door visch, bij een man gekocht, die eenige dagen la ter aan de ziekte overleed. Te Dinxperlo is den 92-jarigen oud-soldaat F. Dier- sen, die bij de burgerparade op het Prinsesse-feest van 13 Mei als parade-inspecteur was opgetreden, een aar dige verrassing bereid. Alle oud-soldaten vereenigden zich en brachten den grijsaard, die een half uur van het dorp woont, een serenade met muziek. Namens de sol daten werd hem een fraaie leunstoel met wandelstok overhandigd. De grijsaard was door dat huldeblijk zeer erkentelijk. Verdronken. Te Oranjedorp zijn de zoons van de arbeiders De Haas en Koens bij het visschen verdronken. Een 87-jarig man te Haarlemmermeer, inwonend bij zijne kinderen en sinds eenigen tijd malende, is in een onbewaakt oogenblik in de Ringvaart van Haar lemmermeer geloopen en eenigen oogenblikken later daaruit levenloos opgehaald. De auditeur-militair bij den Krijgsraad te Haarlem heeft na advies van den advocaat fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht, besloten, om den ser geant der genie, die geheime stukken aan Duitschland verkoopen wilde, niet voor den krijgsraad te brengen. De auditeur-militair acht de zaak vooral als po ging niet ernstig genoeg om haar voor den krijgs raad te doen vervolgen. Dientengevolge zond hij de stukken terug aan den Plaatselijken Commandant, kolonel Brocx te Amster dam. Deze is het echter met de genomen beslissing van den auditeur-militair oneens en vertrok gisteren naar Haarlem om alsnog de vervolging voor den krijgs raad te bewerken. Gelukt dit niet of geschiedt de vervolging zonder veroordeeling, dan volgt disciplinaire bestraffing met degradatie en wegjaging uit het leger, naar men in mi litaire kringen verwacht. Naar het H b 1 d. verneemt is ook aan jhr. De Geer den medebekl. van Le F. de M., een vermindering van straf verleend van zes maanden. Dammen. De heer De Haas zal wegens een plotselinge onge steldheid waarschijnlijk geen deel nemen aan den in ternationalen wedstrijd te Parijs. Namens den heer De Haas is aan het bestuur verzocht, den wedstrijd uit te stellen. De stand van het aardbeziëngewas in de omstreken van Beverwijk, Santpoort eu Velsen is buitengewoon slecht. Het blijkt dat de aardbeziën die verleden jaar zijn geplant zoo goed als geheel zijn bevroren, ook de oudere plantages hebben veel geleden en voor een goe den oogst wordt sterk naar regen verlangd. Werden door exporteurs, contracten voor levering tegen 14 cent per pond afgesloten in het vorige jaar, nu wordt reeds 18 cents besteed. Daar dit gewas over deze streken tot de hoofdeultures behoort zou een mislukking dezer teelt voor de tuinders een ware ramp zijn. NIEUWS UIT HOORN. Het Witte Krui?. Gisteren vergaderde in de Witte Engel onder lei ding van den heer A. Brouwer de afdeeling Hoorn van „Het Witte Kruis." Medegedeeld werd, dat bij autoriteiten om finauciëe- le redenen bezwaren bestaan, het stadsziekenhuis voor betalende patiënten open te stellen. Het bestuur blijft deze zaak echter onder de oogen zien. Uit het jaarverslag blijkt, dat de afd. Hoorn alle reden heeft dankbaar te zijn voor de door haar bereik te resultaten. Het wijkgebouw voldoet uitstekend. Dc gezondheidscommissie heeft er haar laboratorium in gevestigd, de operatiekamer heeft reeds herhaalde ma len dienst gedaan en het magazijn doet meer en meer dienst. De rekening en verantwoording wordt goedgekeurd ten bedrage van 1824.79s in ontvang, 1676.35 in uitgaaf en een saldo van 148.44s. De begrooting I wordt vastgesteld bedragende in ontvang en uitgaaf 1561.445. Door den heer Dr. v. d. Berg werd een uitvoerig rap port uitgebracht van de laatst gehouden algemeene vergadering. I ot afgevaardigde voor de algemeene vergaderingen in dit jaar werd gekozen de heer G. Jz. Wonder. Aan de orde was thans de verkiezing van een be stuurslid, door het overlijden van den heer Jn. Zeile- inaker Jbz. Alvorens tot deze stemming over te gaan spreekt de voorzitter eenige woorden van waardeering over het werken van den heer Zeilemaker als bestuurs lid van het Witte Kruis. Als zoodanig wordt thans gekozen de heer Dr. v. d. Wal. Deze nam de. benoeming aan. Uitgeloot werden de aandeelen a 351 tot 355 van not. Terpstra te Benningbroek. Naar aanleiding van het laatste punt der agenda: bespreking en behandeling van voorstellen, die den bloei der afdeeling of de bevordering der gezondheid ten doel hebben vraagt niemand het woord. Bij de rondvraag brengt de heer v. d. Blink hulde aan het bestuur voor alles wat het in het belang der leden en der gezondheid reeds heeft gedaan. Hierna werd de vergadering gesloten. tt Uit den Oecinsnlcriid. In de gisteren gehouden raadsvergadering was al leen de heer De Vries afwezig. Nadat verschillende rekeningen waren goedgekeurd werd conform een voorstel van B. en W. besloten tot verhooging der uitkeering aan dc gemeente met 34.000 in plaats van het aangaan eener leening van gelijk bedrag, ter bekostiging der werken aan den Draafsingel. Dit voorstel werd op verschillende argumenten uit voerig bestreden door dc heeren De Jong, Bast, v. d. Zande en Kroon, maar even hardnekkig verdedigd door de heeren van Buren Lensink, Bos en den voor zitter en ten slotte met 8 tegen 6 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heeren De Jong, Bast, Van Hoolwerff, van Leersum, van der Zande en Kroon. Een door den heer De Jong te dezer zake ingediend voorstel trekt deze in na bovengenoemde stemming. Dit voorstel luidde als volgt: a. Door de gemeente wordt uit de geldmiddelen der gemeente-gasfabriek kosteloos gebruikt een bedrag van .34000 tot zoolang de toestand van het bedrijf zulks toelaat, onder verplichting zoolang het restee- rende bedrag niet geheel wordt opgevraagd, daarvan jaarlijks 1000 g. terug te geven; b. tot het aangaan van een geldleening tot een bedrag van ten hoogste 34.000 met jaarlijksche af lossing van hoogstens 1000; c. de sub b bedoelde leening aan te gaan bij seriën en die uit te geven naar gelang van behoefte en nadat daartoe vooraf door den gemeenteraad is besloten. d. de uitkeering der gasfabriek aan de gemeente, te beginnen met 1910 te bepalen op 19.000 per jaar. Zou het niet zoo vragen wij ons af op den weg eener vereen. bijv. Vooruitgang, liggen eens in een openbare vergadering door der zake deskundigen een- voerig te doen uiteenzetten de verhouding tusschen de gemeente en de gasfabriek? Ons komt het voor, dat velen hierin belang zullen stellen. Het voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 1000 aan het Iloornsche muziekkorps, voor den bouw van een verplaatsbare muziektent, en een subsidie van 100 voor het aanschaffen van meu bilair, terwijl de gemeente bovendien op zich neemt de kosten van het opbergen en plaatsen der tent (een en ander begroot op 150) waar tegenover het muziek korps zich verbindt voor een jaarlijksche aflossing van 100 en het geven van 10 volksconcerten per jaar, wordt aangenomen. Vervolgens wordt aangenomen de voorgestelde wij ziging der gemeentebegrooting, dienst 1909, speciaal dienende om 4000 meer te knnnen besteden aan ver betering van het straatplaveisel, met 2 stemmen tegen (die der heeren Bast en De Jong) aangenomen. Noord 1 1 a 'i d s c h veldwachters- vereen iging. Di' Noord-Hollandsche Veldwaclitersvereeniging, ge vestigd te Andijk, hield heden alhier haar eerste alge meene vergadering. In het jaarverslag werd gewezen op het zich steeds uitbreiden van het ledental. Besloten werd, zich aan te sluiten bij den Centralen Bond van Gemeenteveldwachters in Nederland. lot hoofdbestuurslid van dien bond werd gekozen de heer J. T. II. v. d. Woning, te Bovenkarspel. Besloten werd nog, een audiëntie aan te vragen bij den commissaris der Koningin ter voorlegging der ver- schillende belangen der leden. Men seint ons uit den Haag: Op verzoek eervol ontslagen als directeur van het postkantoor alhier, de heer S. van Delden. Door de politie te Amsterdam is de hand gelegd op zekeren I). V., een handelsreiziger, die ten nadeele van zijn patroon, den heer Boom alhier, zich schuldig heeft gemaakt aan verduisteringen tot een bedrag van om streeks 000, o.a. door het aanbieden vanvalschelijkon- derteekende quitanties. Het jonge mensch leefde ge woonlijk zeer royaal en maakte groote verteringen, welke geen gelijken tred hielden met zijn verdiensten, llij is naar hier overgebracht. De „Alkmaarsche Arbeiders Dam- en Schaakclub" heeft besloten den 8sten Juni a.s. een onderlingen mas- sakamp in het dammen te houden. Bij een onderlingen massakamp worden de deelne mers in twee groepen verdeeld, waarvan de twee sterk- sten de captains zijn, welke ieder om de beurt een spe ler uitkiezen, welke spelers dan in twee groepen, en gerangschikt naar sterkte, tegen elkander spelen. In de gisteren gehoudene gewone jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders der N. V. Noorder Bank alhier is de Balans en Winst- en Ver liesrekening over het per 31 December Ao. Po. geëin digd boekjaar goedgekeurd, het dividend vastgesteld op 4' en de lieer F. J. Theissling, periodiek aftredend commissaris als zoodanig herkozen. badhuis Witte Kruis. In de week van 17 tot 22 Mei zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 93 kuipbaden, 122 regen- baden le klas, 186 regenbaden 2e klas, te zanten 401 baden. Hiermede vestigen wij tog eene do aandacht op do bslsngrijke verkooping dis er hedenavond in de Har monie vanwege het Ore j^feest-Comité zal plaatshebben. Dt h e- Haasbroek z*l datr onder den hr.roer bren gen de koj j-a die bij de Oranje'?eaten door de school kinderen rijn gebruikt.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2