STADSNIEUWS. BUITENLAND. Een zonder'inge vertooning. Uit Oude Niedorp Uit Broek op Langendjjk. Uit Schagen. Uit Bergen. Van Texel Uit Broek 'op Langedfyk, 61e Landhulshoudkundig congres. Uit Driehuizen. September-tentoonstelllrg Bad- en Zweminrichting. Kerkdienst in de Kap-T Feit handige kaaskoopman. Stoomwasscherij Een kloppartijtje. Muziekuitvoering in den Hout Telegrafisch Weerbericht. Laa'ste Berichten. Het militairisme. Men schrijft aan de Tel. Een ïnilitieplichtige. te Zaandijk, die Woensdag vóór Hemelvaartsdag moest opkomen, om ingedeeld te worden, werd na enkele dagen teruggezonden als voor- loopig afgekeurd, met de mededeeling, dat hij spoedig een oproeping zou ontvangen om in Haarlem voor de herkeuring te verschijnen. Aangezien hij de vorige week nog geen oproeping ontving, vroeg hij zijn patroon, om weder aan 't werk te mogen gaan, wat toegestaan werd. Woensdagmorgen verscheen hij dan ook (aan de Zaan worden, zooals bekend is, drie Pinksterdagen ge houden), doch denzelfden middag kwam hij reeds me- dedeelen, dat hij direct naar Haarlem moest; hij had er '8 morgens reeds moeten zijn. Wat toch was het geval? De burgemeester van Zaandijk, die alleen in naam in de gemeente woont, doch in werkelijkheid zijn ver blijf houdt te Amsterdam, was Dinsdag niet in de ge meente geweest en keek Woensdag wat laat de inge komen stukken in. Zoodoende was hij niet in staat den betrokken milicien tijdig te waarschuwen. Hij was daarom zoo welwillend, den milicien een briefje mede te geven, waarschijnlijk om het geval voor de. mili- taire autoriteiten op te helderen. Voor den betrokken milicien was dit echter noodlot tig. De zitting van de keuringscommissie was reeds afgeloopen, toen hij kwam. Nu zou men denken, dat het eenvoudigst was, den persoon weder naar huis te zenden, doch dit laat waarschijnlijk de discipline niet toe. De milicien werd weder voorloopig ingedeeld in Den Helder, zonder dat hem gelegenheid werd gegeven dit eerst in zijn tehuis mede te deden. Eerst om 10 uur 'a avonds ontving men daar een briefkaart van den betrokkene. Een eigenaardig tooneel veroorzaakte gistermorgen in verschillende straten der residentie opschudding. De merkwaardigheid was deze, dat een militair, ge kleed in de uniform van grenadier, op straat lucifers liep te verkoopen. Hij had aan een leeren riem een bak om den hals, waarin zijn koopwaar lag. Daar het stortregende, had hij een parapluie opgestoken, wat het tooneel nog des te zonderlinger deed schijnen. Zoo liep hij doodkalm door de drukste straten met drom men mensclien achter zich. Bij navraag bleek mij, dat de jonge man een gewezen vrijwilliger was, die vier jaar lang heeft gediend en nu was afgekeurd en ont slagen. Om zijn misnoegen daarover te demonstrec- ren en in het openbaar te doen zien, dat liij nu broode loos was, liep hij lucifers te verkoopen, tot groot ge noegen van vele workloozen, die, achter hem aan sjou wend, niet nalieten hem te bewonderen en in woorden hun woede te koelen op de bestaande maatschappij. Het was een zonderling gezicht. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat door den visscher C. Wi temeer alhier in het water van de Nieelorper Kogge, in een fuik een schildpad is gevall eren. Het beest had een lengte van 20 cM. De Protestantsehe kiesvereeniging alhier, zal Maan dagavond a. s. eene vergadering houden, waarin zal worden besloten, wie door hen als candidaat voor de Tweede Kamer zal worden gesteund, de heer F. O. J. Net sober of jhr. mr. P. van Foreest. Aan de groentenbetaalkantoren te Broek op Lan- ged'ijk en Noord-Scharwoude werd van September 1908 tot en met Maart 1909 omgezet een bedrag groot 1.297.565.82. Gisteren vergaderde alhier de raad onzer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer H. J. Pot. Afwezig was het raadslid, de heer C. Bij post. Na lezing- en goedkeuring der notulen deed de voorzitter mededeeling van de gehouden gemeente werken aanbesteding, reeds in een vorig nummer dezer courant meegedeeld. Ingekomen was een schrij ven van den heer Feisser waarin liij meedeelde wegens vertrek uit de gemeente te bedanken als lid van den raad. Mevr. FeisserSpaan verzocht om dezelfde re den ontheven te worden van haar betrekking als lid tier plaatselijke schoolcommissie. Op de meest eervol le wijze werd haar onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten ontslag verleend. Van Ged. Staten was goedgekeurd terugontvangen de 4de suppletoire be grooting 1908 en de 1ste suppletoire begrooting 1909. Voorgelezen werd het ingekomen verslag van de com missie ran toezicht op de Rijkslandbouw-wintersehool over den cursus 1908/1909. Aangeboden werd door B. en W. het gemeenteverslag over 1908 en dat over de volkshuisvesting 1908. Beide verslagen zullen bij de raadsleden circuleeren. Van Ged. Staten was verder ingekomen de mededeeling, dat bij Koninklijk besluit tot 1914 aan de gemeente Schagen vrijstelling werd verleend van het geven van herhalingsonderwijs aan meisjes buiten de avonduren. Het adres van de Sohager Winkeliersvereeniging om een subsidie van j 100 en schoollokalen met vuur en licht voor het houden van een handelsavondschool werd na eenig-e bespreking gerenvoyeerd aan B. en W. die voor deze zaak de volgende week een raadszitting zullen beleggen. Van de schoolcommissie was een schrijven ingeko men, waarin geadviseerd werd deze commissie op 9 leden te houden en niet op 7, zooals de Raad in de vorige vergadering had gezegd het liefst te willen Besloten werd het advies van de schoolcommissie te volgen en de commissie uit 9 leden te laten bestaan De voordacht voor een dames-lid in de plaats van me vrouw FeisserSpaan behelsde vanwege de school commissie de namen van mevrouw GrafhorstLeijer mevrouw HermanFehrmau en mevrouw Rogge veenStammes (alfab.). Met 4 van de 6 stemmen werd mevrouw HermanFehrman als lid der com missie benoemdmevrouw RoggeveenStammes ver kreeg 2 stemmen. Als leden van het stembureau voor gemeente.raads verkiezing (vacature-Feisser) werden benoemd de heeren D. Smit Cz. en C. Asjes; tot plaatsvervangers de heeren W. Vader en P. Meurs. Bfj de rondvraag vestigde de heer Roggeveen de aandacht van B. en W. op het minder weuschelijko van het plaatsen van steenhoopen op het mooiste ge de-elte van onze gemeente, de Laan. Burgemeester zei de de plaatsing daar ook niet goed te vinden en beloofde met de Wethouders nog eens te overleggen waar een geschikter plaats gevonden zou kunnen wor den. De heer P. Meurs wenschte, dat de demping van het water bi,j het station met vuil in de zomermaanden niet zou plaats hebben. De reuk is dan hoogst on aangenaam, vooral voor de omwonenden. Ook over deze zaak zullen B. en W. hun gedachten laten gaan. Niemand verder het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering. Gisteren vergaderde in het lokaal „Ceres" de afdee ling Schagen van den Boud voor Staatspensionnee ring. Na opening der vergadering door den voorzit ter, den heer G. Hulsman, werden de notulen der vo rige bijeenkomst onveranderd goedgekeurd. Bij behandeling van punt 2 der agenda, ingekomen stukken, deelde de voorzitter mede, dat van een mani fest van het Hoofdbestuur samengesteld met het oog- op de aanstaande Tweede-Kamerverkiezingen, door het bestuur 1500 ex. waren besteld, om in de gemeente verspreid te worden. Verder werden tot afgevaardig den naar de op 6 Juli a.s. te Utrecht te houden Alge- meene Vergadering benoemd de heeren G. Hulsman en J. Koster; bij verhindering van een hunner zal de heer C. Prins als zoodanig fungeeren. Op voorstel van een der leden werd den afgevaardigden vrij man daat gegeven. Voor tot sluiting over te gaan, kon de voorzitter niet nalaten te wijzen op het belang van de a. s. verkiezingen voor de Tweede Kamer en dien candidaat dringend aan te bevelen, waarvan bekend was, dat hij zou ijveren voor staatspensionneeriug. Hierna volgde sluiting der bijeenkomst, die door 22 den bezocht was. Voor de vacante betrekking van Hoofd der open bare lagere school in deze gemeente, hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. e i> Dinsdag 8 Juni e. .k. en voortaan alle Dinsdagen, des namiddags van 21/2 tot 8 uur, zullen wederom de zomerschietoefeningen plaats hebben van de scliiet- vereeniging „Diana", alhier. Binnen eenige dagen zal ook Bergen-aan-Zee aan de waterleiding zijn aangesloten. Met bekwamen spoed heeft de aanleg der buizen plaats gehad, wat voorwaar geen kleinigheid was, daar de afstand van de hoofd buis op den hoek van de Raadhuis- en Kerkstraat tot aan Bergen-aan-Zee ongeveer 5000 Meter bedraagt. Gistermiddag had men reeds op onze nieuwe bad plaats het eerste duinwater, terwijl naar wij vernemen, Maandag a. s. een en ander voorgoed in gebruik zal worden genomen. Den loodgieter D. Haasbroek te Alkmaar, door wien de buizen werden gelegd, mag een woord van lof niet worden onthouden. Verder schijnen plannen te bestaan Bergen-aan-Zee telefonisch aan te sluiten. Uit Hare karspel. Bij besluit van Ingelanden van de Schaapskuilmeer is besloten, dit jaar het rietbosch wegens de lage prijzen van het dekriet niet meer onder water te la ten loopen en bij inschrijving het gewas te verpachten, met verplichting dit in 1909 een paar maal te maaien. Binnen eenige dagen zullen in dit blad de inschrij- vingsvoorwaarden bekend gemaakt worden. Tot Heemraad van den Polder Eijerland op Texel, is bij Koninklijk Besluit benoemd de heer B. Dros Pz. te Texel. Gisterenmiddag werd de eerste groentenveiling van het oogstjaar 1909 gehouden. Behalve de kooplieden, woonden tal van belangstellenden deze veiling bij. Burgemeester Slot, voorzitter der comm. van beheer hield een toespraak, waarop een geestdriftig applaus volgde. Hierna werd het afmijntoestel in beweging gebracht en de eerste aanvoerder Jb. Glas Gz. maakte voor 1 zak aardappelen 6 gulden. In 't geheel werden aan gevoerd 32 manden of 16 zak, de prijzen waren van de 4.50 tot 6.00. Maandagmorgen wordt de eerste wortelenveiling gehouden. Uit Wieringerwaard. Het berichtje uit deze gemeente betreffende de le zing van den heer F. Netscher mag zeker wel eenige uitbreiding, wat het punt der Zuiderzee-droogmaking betreft. Spreker verklaarde vaif die drooglegging een warm voorstander te zijn ouder voorwaarde evenwel, gelijk hij in hoofdzaak zeide, dat niet de kapitalisten den grond machtig konden worden, die dan nog weer meer kapitaal kregen, doch dat de kleine burger, vooral de arbeider, in staat zou gesteld worden beperkte gedeel ten gronds te kunnen bezitten en zoo ook eens baas konden worden. Ook de visschers moesten naar zijne meening zoo veel mogelijk schadeloos gesteld worden. Nadat spr. zijn rede geëindigd had en de voorzitter, de heer H. Limpers, gelegenheid gaf vragen te stellen of te debatteeren, werd door een paar vergaderden een vraag tot spr. gericht. Eerst werd gevraagd, of de punten, die achtereen volgens op het biljet voor deze verg. zijn genoemd algemeen kiesrecht, staatspensionneering en wettelijk geregelde tien-uren-werkdag in dezelfde orde naav sprekers oordeel in de Kamer behandeld zouden wor den. De heer N. antwoordde hierop, dat dit moeielijk te zeggen was. Als b. v. staatspensionneering aan de or de kwam, diende eerst een wet te worden gemaakt, die voor het benoodigde geld daarvoor zorgde. De re geling zou echter van omstandigheden afhangen. De tweede vraag was om eenige inlichtingen betref fende de Zuiderzee-droogmaking in den geest van den lieer Netscher. De vrager had namelijk niet begre pen, hoe 't zou moeten gaan, dat de grond niet als altijd aan den meestbiedende zou verkocht worden maar dat de akkers aan de vele liefhebbers onder de massa arbeiders in Nederland en ieder hunner had hetzelfde recht) konden verdeeld worden. Als antwoord hierop zei de heer N. dit niet precies te kunnen aangeven, doch dat hij zich ongeveer voor stelde, dat de grond bij 4 of 5 hectaren of zooveel, als de klein-grondbezitter behoefde, zou verpacht of ver kocht worden voor niet te hooge som en de pachters of eigenaars het geld daarvoor niet bij een dure bank maar tegen lage rente konden bekomen. Uit Ursem. Door de Protestantsehe Kiesvereeniging alhier zijn tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld de hee ren A. Hille, P. Koppes en C. Schouten, de aftredende leden. Van den verslaggever van 't Hbld op het Hoorn sche „Landbouw-Congres" De Hoorn van Hollands overvloed verwacht vol vredig-blijden bloei haar goede vrinden een geur'ge koelte en rust bieden de linden, sering en meidoorn zwieren zachte pracht dien velen toe, en vroolijk-lichte vracht dragen de trosrijke kastanjes Vinden de vorsten die hun volk het meest beminde, ooit feestverlichting die zóó lieflijk lacht? De olmenbloesems, waaiend door de straten spreiden daar loopers naar het oud stadhuis, daar branden kaarsen in de oude zale. De burgervader spreekt er welkomsttale maar „welkom" ruischte al schuchter in 't gesuis van gras en graan en 't vrome boomenpraten. Te Driehuizen en omgeving zal het Prinsessefeest worden gehouden op Woensdag 9 Juni. Het programma dat uitgevoerd zal worden is nog belangrijk, u. 1.: ten eerste een groote optocht met versierde rijtuigen door de gemeente; daarna wedstrij den voor de schooljeugd en het schenken van versna peringen, ook zal de kinderen een souvenir worden aangeboden, ter herinnering aan dit feest. De burgers zullen blijken geven van hunne belang stelling door het plaatsen van een Eerepoort en het uitsteken der vlaggen, 's Avonds zullen volkswedstrij- den plaats hebben, onder begeleiding van flinke mu ziek. Het feest zal eindigen met een bal in een der café's. Thans heeft de secretaris-generaal van het IXe in ternationaal veeartsenijkundig congres, prof. dr. D. A. de Jong te Leiden, officiëel bericht, dat een bezoek aan de vee-tentoonstelling alhier op den 22sten Sep tember a. st. in het program der Noordelijke excursie wordt opgenomen. Aan de bad- en zweminrichting alhier zijn van den 28 Mei tot en met den 4 Juni genomen 409 baden door heeren, 10 baden door dames en 50 baden door onver- mogenden, totaal 469 baden. Temperatuur van het water 68 graden. Tn de Kapelkerk zal Zondagavond 6 uur optreden de heer ds. T. Doevendans, predikant te Amsterdam. Dit was niet op het predikbeurtenbriefje vermeld. Van hot ongeluk dat Donderdagmorgen met een kaaswagen in de Langestraat gebeurde, wist een kaas koopman handig gebruik te maken. Direct daarna was hij met een handwagen vol kaas jes in de Langestraat aan het venten en wist versehei- lene bewoners daar wijs te maken dat de eigenaar van de kazen die zoo over de straat gerold waren, ze voor verkoop aan de markt ongeschikt achtte; hij had ze lan ook zeer goedkoop gekocht en voor 90 ets. kon men nu van hem een beste jonge Edammer Meikaas krijgen, afkomstig van de fabriek te Heemskerk. Gretig hapten velen op deze gelegenheid toe en koch ten er 2 of 3, sommigen wel 5 of 6. Bij het gebruik bleek echter dat men niet zoo gretig in de kaas zal happen, daar bleek dat het door den koopman vertelde geheel bezijden de waarheid was, en de gekochte kaas van zeer inferieure kwaliteit was. De koopman had inmiddels zijn slag geslagen. Het bouwen van een Stoomwasscherij aan den Stee- weg, onder leiding van den architect, de heer J. C. Ooms, is gegund aan den heer S. Veen, aannemer al hier. Bij den afloop van de markt op het Waagplein had heden een klein kloppartijtje plaats. Terwijl 2 kooplieden een nog al harde woordenwis seling hielden trok nummer drie voor een hunner par tij, wat de ander niet kon verdragen en hem een klap toediende die spoedig werd beantwoord en door andere handtastelijkheden werd gevolgd. Door het spoedig tusschenbeide treden van de po litie had deze zeldzaam voorkomende afwisseling op de markt geen ander gevolg dan een bloedend oor en een paar vuile blauwe kielen. Herola. Zondagavond den 6 Juni zullen van 71 /291/2 uur, door iet Stedelijk M iziekkorpa, onder direetie van den 'ïeer H. A. Mus, de navolgende stukken in den Stads- 'aout worden uitgeroerd 1. Bannerweihe, Mi rackNowowilski. 2. Ouverture de l'opera „Li filvdu Regiment"Donizetti. 3. a. Stephanie, gavotteCzibulka. b. Amoureuss, valseBerger. 4. Fantaitie de l'opera „L Coeur et la Main" Lscocq Pauze. 5. Ouverture de l'opera „Zimpa" 6. Familie Frans FroIyV, groote coc eert - walsH. A. Maat. 7. Potpourri a.d. Optte „Der Vogelba^dler" Z'ller. 8. 8oidiert in ths park, marsch Monchtou. Agenda ZONDAG: Mannenk. Ver. Zangers, repetitie, 10 uur, café Cen tral. MAANDAG Gom. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/2 uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond, 81/4 uur. Gymn-ver. „Turnlust" oefeningïavond, 9V2 uur. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 78/« uur, Graanhandel. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Juni. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. I11 het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 767.1 te Horta. De laagste stand van den barometer is 749.7 te Hapn randa. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van den 6 Juni). Veranderlijke wind; bewolkt tot zwaar bewolkt, re gen of onweersbuien, zelfde temperatuur. NEERSLAG, 5 Juni 1909. 4.4 m.M. al Donderdagavond omstreeks 10 uur is het Belgi sche kanaal van Charleroi naar Willebroeck, dat met een gewelf over het riviertje de Senne heenloopt plotseling leeggeloopen. Het Hand. v. Antw. meldt, dat de schippers, die in het kanaal voeren, opmerkten hoe het water der Wil lebroecksehe vaart op onrustwekkende wijze zakte. Zij verwittigden het bestuur van den havendienst dat meende dat het gewelf, ter plaatse waar de Senne onder het kanaal doorloopt, een lek had gekregen waardoor het water der vaart in de rivier liep en deze met overstrooming bedreigde. Het bleek evenwel dat de oorzaak school in een dijk breuk nabij Neder-over-Heemheek, die in weinig tijd bij het waterpeil verscheidene decimeters deed dalen niet alleen van de Willebroecksche vaart, maar ook het lager gedeelte van die van Charleroi. De schippers haastten zich, hun vaartuigen naar het middengedeelte van het kanaal te brengen, waar het water het diepst is. Niet allen gelukten er in Velen bleven op den sterk hellenden bodem liggen eenigen zelfs zoo, dat zij dreigen door te breken. Des morgens ten 2 ure was de daling reeds 1 m. 50 cM. en voor het oogenblik duurde zij niet voort. Als het zeekanaal leeg zou loopen, dat een diepte heeft van 7 meter 50, dan zou dit kanaal veel te lijden hebben, daar de hellingen, de noodige drukking van het water missend, onvermijdelijk zouden verzakken. Daarenboven zouden de oeverbewoners der Senne met overstrooming bedreigd zijn. De minister van Openbare Werken, Delbeke, en de staf van beambten van Bruggen en Wegen heeft zich dezen morgen naar Vilvoorde begeven om middelen te beramen tot het verhelpen van don toestand, teweeg gebracht door het instorten van den hoofdmuur. Geen enkele schikking kon genomen worden, uit hoofde van de te groote drukking van het water. Van het oogenblik dat de drukking zal verminderd zijn, zal men trachten een dam op te wei-pen. Men meldt geen enkel ongeluk. Volgens andere berichten zou het kanaal tusschen Brussel en Vilvoorde geheel zijn leeggeloopen en zou le moddet- een ondragelijken stank verspreiden. DE DOOPPLECHTIGHEID. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni 1909. De doopplechtig heid van II. K. II. Prinses Juliana heeft hedenmiddag- omstreeks 2 uur in de Willemskerk plaats gehad. Het kerkgebouw was zeer stemmig ingericht op uitdrukke lijk verlangen van H. M. de Koningin. Tegenover de hoofdzetels voor het Ouderpaar en de Vorstelijke gas ten, dicht bij den kansel, stond het zilveren doopvont in nieuw-gotischen stijl. Palmen en laurieren vorm- len de eenige versiering van de kerk. De genoodigden met hun dames leverden een schitterenden aanblik op. Onder dezen bevonden zich prof. Kouwer en dr. Roes- ingh. Bij de intrede van den Hofstoet in het kerkge bouw, zong het koor der Koninklijke zangvereeniging Excelsior" gezang 2 vers 1. „Den Hoogen God alleen zij d' eer." De waarnemend-Hofprediker, dr. J. H. Gerretsen, hield een toespraak naar aanleiding van Lucas 7 vers 15 „en Hij Jezus gaf Hem zijne Moeder," waarna Prinses Juliana plechtstatig werd binnenge leid en door II. M. de Koningin zelf ten doop werd gehouden. Na de doopplechtigheid werd door allen psalm 134 vers 3 „dat 's Heeren Zegen op II Daal" aan het Vorstelijk kind toegezongen. Bij aankomst aan de kerk reed het rijtuig van II. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik op het voor afgaand rijtuig, dat reeds bij de kerk stond. Zij stap ten onmiddellijk uit en hadden geen letsel bekomen. Met vereende krachten werden na veel moeite de rijtui gen uit elkaar gehaald. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. 'De Koningin en de Prins keerden in een ander rijtuig terug. De Koningin was hevig geschrokken. 11e hoorn van het rijtuig was mbruikbaar geworden. Door den eigenaardigen bouw van de galakoets, welke in riemen hangt, zwiepte de koets hevig. BLIJDSCHAP. AMSTERDAM, 5 Juni. De heer A. Frankfort in de Vrolikstraat alhier, die voor 4 jaar van de trap Ls gevallen en daardoor blind werd, kreeg gisterenavond een neusbloeding, was den geheelen naelit benauwd en werd bewusteloos. Nadat dr. de Jong hem in behandeling had geno men, kon hij daarna het zonlicht weer aanschouwen. Men begrijpt zijn blijdschap. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam, C 1213, Alkmaar. KoerR van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. .Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. 4 Juni. 5 Juni pCt 2% Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4 Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Qeli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleuin-Mij. Zuid- Perlak Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy, Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik. Stoomv.-Mij. Marine Comm. Preferent Peru Comm. Preferent Spoorwegleeningen Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. At,cb. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en 11. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. K ansas City South. Com pref.,, Mis. K. Texas C v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash Comm. Rock Island Comm. Warschau Weenen Wladikawkas 1885 Iwang Dombr. POLEN. RUSLAND pCt. 4 4% Premieleeningen NEDERLAND. BELGIË. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. Stad Amsterdam Gemeente-cred. Antwerpen SS" Theisss Staatsleening 18f0 :S64 3 21/, 4 5 5 76% 97 05% 4"% 91% 97% 84% •84% 95% 84% 01% 98% 75 42 63% 89.60 53 70 3*0 81 (14 51 41% 54% i'8% 77% 851% 3r% <14 83 58% 537/8 70 >86 184% 877/* 6'7/g 5 Ü2 8% ?5% 9% 85% 93% 0 s/m 97% 47% 64 388 7 6»/w 05% 47% 84% 84% 95% 84% 76% 4" '69% 9 5<% 174 90% 64 04% 618 <44 56 256 77% 180 O 5 87 58 154% 170% 935 88% 86% 66«/g 57% 47 8% 25 9 8/m 85% f 8% 92% 02 100 D2% 1 4% 09 102% 50% 59% 86% 86% <67/* 4<% "2% 7i% <2% 4 7/* 50 &ï8/m 89% 91 81% 81»/* 80% 129 92 191 217/* 97% 32% 8 8 18% 66% 98% 9*% 10^% Koers van het geld. Prolongatie l1/, pet. Staatsfondsen kalm. Russen onveranderd. Tabak ken beter. Olie prijshoudend. Culturen vast. Mijnen kalm. Amerika opende onregelmatig, het verloop was kalm en het slot prijshoudend.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2