Reclametarieven Een HUIS, Ingericht tot BrooMkerlj, Nette bediening. Inge prijzen. STADSNIEUWS. De hand op het hart. E, W. VET, Vraag en Aanbod. Aikrnaar, Zaadmarkt 79, Zaaimachines en Eggen. OPENBARE YERK00PINO met Schuur, Paardenstal, Wagenhuis, Erf en Tuingrond, "Alkmaarsche Exploitatie- Maatschappij. Vraag uw a 70 CENT. fijnste en sierlijkste modellen. Hout-til 16. Abattoir. iïÏÏDFrii'rii! Ti rwtïioo Stoij assen vanal 1 2.50. Markt jassen f 2.50. Slagers jassen f 1.— Krnideniersjassen f 1.— Bakkersbuizen f 1.— KLEEDING voor Coiffeurs, Huisknechts, ComestibeliersSmeden, Schilders, Zetters Meubelmakers; Drilbroeken korte en lange witte Broeken, Fietsbroe- ken, Manchester broeken enz. zijn ver krijgbaar in alle gewenschte modellen, in verschillende kleuren, vanaf de goed koopste soorten bij Langstraat 95, Alkmaar. MAGAZIJN vun gemaakte waschbare kleeding voor alle vakken. Mayfarths, Eckert, Tacks en andore. Beter, Voordeeliger en Zekerder VOORBEELD Tarief B. Hij betaalt hiervoor gemiddeld per jaar j f 19 60 Alkmaar. te SINT PANCRAS, langs! den Kennemersingel, tegenover de nieuwe R.K. Kerk. „de Bonte Koe", Langestraat, Telef. 174. Dagelijks nieuwe ontvangst van de meest gebruikt worden, n.l. het veelgeprezen mousse- li ne-dc-soie en. crêpe de Chine, ware meesterstukken vervaardigenbijv.een onderkleed van. rose zijde met een overdraperie van viooltjesblauwe mousseline de soie, het onderste deel der draperie met drie hand- breede, lichtgeplooide ruches versierd. Het lijfje be staat uit een soort bolero met half-lange, nauwaan- sluitende, met de bolero aaneengeknipte mouwen. (Bi.i dergelijke toiletten zal de half-lange mouw, niet de lange, den boventoon voeren.) Gracieus staat het hierbij een lange, zwarte shawl van zijden-voile non chalant over de schouders geworpen, te dragen en een reusachtig groote rood-violette hoed, waarvan, de lin kerzijde hoog opgeslagen is; om den bol ligt een don- ker-violet garnituur van zijden-voile met rose onder legd. Op deze torsade van voile worden hier en daar groote touffes anemonen in voilet-rood en rose ge plant. Een heftige strijd tegen de veerenmode is ontstaan doordat de Engelsche wet in het vervolg hen beboeten zal, die handelen in voeren van vogels, welke onder be scherming van do wet staan. Ofschoon van uit han delskringen hevig protest daartegen wordt gevoerd, lijdt het geen twijfel, of de wet zal aangenomen worden want de meerderheid van het volk mot de Koningin aan het hoofd is bizonder ingenomen met deze soort practische vogelbescherming, zegt de Manufacturier. De vogels zullen hiermee weinig geholpen zijn, want de gehoele verdere wereld zal als voorheen de veeren mode blijven huldigen. Iets anders zou het zijn, als in Frankrijk, dat grootendeels de mode aangeeft, een dergelijke wet werd uitgevaardigd. Maar hierop be staat vooreerst geen kans, want met pogingen tot die renbescherming houden de Franschen zich al even wei nig op als alle Romaansche volken. De Engelsche wet strekt zich niet uit tot struisveeren, want, daartegen zouden de struisvogelfarmers in Britsch Zuid-Afrika zich wel met alle geweld- hebben verzet. De aigrette zal echter van de hoeden der Engelsche dames verdwijnen, in zooverre zij deze ten minste niet uit het buitenland betrekken, hetgeen niemand ze kan beletten, want al leen de verkoop van veeren, niet het dragen er van zal bij de nieuwe wet strafbaar zijn. In de maand Mei had het volgende aantal slachtingen plaats: 42 paarden, 88 koeien, 1 os, 1 vaar», 8 pinkeD, 46 vette kalveren, 0 graskalvereD, 289 nuchtere kalveren, 217 nuchtere kalveren voor export, 14 schapen, 1 bok, 335 varkens, totaal 1046 stuks. Uit nood werden geslacht of waren gestorven1 paard, 2 koeien, 2 vette kalveren, 0 vaarzen, 4 nuch- ttrs kalveren, 2 schapen, lammeren en 0 i arken», totaal 11 stuks. Ingevoerd werd0 K.G. paardenvleesch, 113t/2 K.G. rundvleesch, 60 K.G. vetkalfsvleesch, 7 K.G. zehapenvleesck en 67 K.G. varkensvleeich, totaal 2471/a K.G. en 1041 K.G. rundvet. Geheel werden ïfgekeurd1 paard, 2 koeien, 0 vaarzen, 0 vette kalvereD, 2 schapen, 4 varkens, 1 nuchter kalf, totaal 10 stuks. van paarden: 46 longhelften, 2 leverr. van koeien: 1 tong, 64 longhelften, 1 hart, 9 levers, 1 milt, 3 stel darmen, 2 niereD, 1 buikspeektpelklier, 2 partgen bont- en buikingewanden, 6 pai tijen andere ingewanden, 3 uierhelften, 181 K.G. vleesch en 161 K.G. vet. van vette kalveren1 kop, 2 longhelften, van nuchtere kalveren4 koppen, 4 toDgen, 21 stel longen, 1 hart, 4 partijen borst- en buikinge wanden, 2 nieren. van schapen 4 longhelften, 1 lever, van varkens: U/2 kop, 1 tong, 464 longhelften, 8 harten, 6 levers, 3 milten, 3 stel darmen, 11 nieren, 7 buikspeekselklieren, 2 partgen ingewanden, 0 K.G, vleesch en 14 K.G. vet. NAN'lBd*. nir-T T 11 PAARDtXXTSC Kvum/saumcst Goedlcooj er dan I H oil.IJ. Spoor zelf. 7 cent per 100 K.G. va n de loods (sta-1 tion) naar huis. Vrijmaken van buitenl. zendingen. Expeditie. Naur hot Engelsch van W. Harold- Thomsen. Gedurende den geheelen namiddag had de kunste naar onafgebroken in zijn atelier gewerkt. Nu stond hij van zijn stoel op, ging eenige passen achteruit en la-keek in stille aandacht zijn groote schilderij die op een ezel stond. Een trek van tevredenheid kwam op zijn gezicht, maar de echte vroolijke stemming, die hij eigenlijk behoorde te hebben, ontbrak. „Klaar, eindelijk klaar", zeide hij. Daarop legde hij penseel en palet neer, terwijl zijne oogen nog steeds droomerig op het doek rustten. Ilij nam werktuigelijk zijn pijpje en begon het te stoppen. Er werd geklopt. Maar de schilder keerde zich niet om, meenend, dat het zijn oude huishoudster was. „Binnen 1" riep hij dan eenigszins verstrooid. Hij hoorde, dat de deur langzaam geopend- werd maar zijn blik bleef nog steeds aan de schilderij han gen. „Nu,.... wat is er?" vroeg hij ongeduldig. Wel zeker, wel zeker, zoo klonk een vroolijke stem achter hem, begroet men zoo zijn oude vrienden Stanley? Snel keerde hij zich om en wierp een blik op de mooie meisjesgestalte, die bij de deur stond. „Och, ben jij het, ben jij het!" zeide hij met ge dempte stem. Daarna ging hij vlug naar den ezel en trok een gordijn voor de schilderij. Met een weemoedig lachje greep hij de rechterhand van de bezoekster en hij herhaalde, terwijl hij haar in het lieve gezicht keek: „Ben jij het! Eleanor. Heb je je werkelijk de moeite gegeven om mij hier op te zoeken?" Zachtjes trok zij haar kleine hand terug en ant woordde met een opgeruimd lachje: Ja, beste. Vindt je dat "dan zoo iets buitenge woons? Ik ben toch je oude, oude vriendin. Ik kan je hier toch wel een bezoek komen brengen. Ilij schoof zijn stoel dichter bij en keek haar uit- vorschend in de oogen. „Wanneer ben je hier gekomen, Eleanor, en bij wie logeer je?" Sedert Dinsdag ben ik hier en ik logeer bij d° Mao lioy's, antwoordde zij. En die zijn nu vandaag naar Cranoeli voor een partij golf. Nu heb ik van de gelegenheid gebruik gemaakt om met mijn fiets je '■ens te komen overvallen, 't Is een lange tocht naar hier, maar nu ben ik er gelukkig en ik kom, om zoo te zeggen om van verlangen naar een kopje thee. De laatste woorden gingen vergezeld van een ee nigszins schuwen blik naar Stanley. „Goed, wij zullen dadelijk thee drinken, ant woordde de kunstenaar, die naar de deur ging. Je spreekt me daar van niets meer of minder dan omko men en dat mag om den dood niet." Van 1—5 regels 25 Cents, bg vooruitbetaling. TE KOOP een gebruikte Heeren- en e6n gebruikt0 Meitjesrijwiel. Te bevragen Dijk C6. poenige solide BRANDKASTEN te koop. Afme- tingeu90x60x46 c.M., 85x56x42 c M. en 80x 55x40 c.M. tegen lage prgzen. Te bevr»gen bij T. WOLZAK, Smederij van brand kasten, enz. Laat 185. Oudegracht D 68. IPABAKSHANDEL. Een net flink Jongmens ch in bovengenoemde branche reeds 2 jaar werkztam geweei t, wemcht in hetzelfde vak tegen Augustus van betrekking te veranderen. Brieven onder letter G 113, bureau dezer courant. Tienvoudig Burgermeisje zoekt tegen Septem- ber een BETREKKING, liefst assistentie in de huishouding. Fr. br. onder lett. H 113, bureau dezer courant. "PEN ACETYLEEN-GASTOESTFL voor 1—10 lichten 1Jte k o o p bij MAARLEVELD, Voormeer Alkmaar. p^LINK DAGMEISJE GEVRAAGD, niet beneden de 16 jaar voor halve dagen en Vrijdags en Za terdags den geheelen dag. Aan hetzelfde adres eene NAAISTER gevraagd. Adres Bureau v/d. blad. rPÜINBOUW HANDELSVEREENIGING „Alge meen Belang", bericht aan hare leden, dat de vergadering, uitgeschreven 14 Juni, uitgesteld is tot nadere kennisgeving. DeSecr. A. BOERSEN Jr. ffl e koop een eerste klas GRAFRUIMTE op de N H. begraafplaats. Adres bureau dezer courant. OPRUIMING. Opruiming van geschilderde KAS TEN, groote en kleine TAFELS, SPIEGELS en sndere Meubelen Meubelmagazijn Fnidsen C 59, Alkmaar. fjl e koop een BROOD- en KOEKB AKKERT J op een groot dorp in Noord-Holland. Brieven onder letter E 113, aan het bureau van dit blad. f B. L. S I M O N, Alkmaar, Steenhouwerij Ko- ningsweg 67, Grafteekenen, Schoorsteen- mantels enz. LfET onovertri ffelrjk Schapenwzschmiddei van LEM- KES TUYN is verkrijgbaar bij IJ. OLDEN BURG, Heerenstraat C 11k 7 ct. per schaap. 1JROEDEIEREN f 0.10 p. st. van sw. Minorca'*, witte leghorn, zw. kraaikoppen, alle bekroonda rassen het hoenderpark „de Kraaikop", Metiusstr. 3. IkAGMEISJE gevraagd in klein geziü, kunnende koken. Vervoegen Spocrst". 63i. Ilij liet haar een oogenblik alleen in de kamer om thee te bestellen; even daarna zaten beiden bij een ta feitje en deed Stanley zijn best om even vroolijk te zijn als liet jonge meisje. „En zoo ben je dan per slot van rekening toch naar het stille landelijke plaatsje gekomen, zeide hij en zette zijn kopje neer. Vindt je het niet een beetje eenzaam en vervelend hier, Eleanor?" Zij boog het hoofd een weinig naar achteren, streek het haar-wat terug. Vervelend? Neeu, Stanley, ik heb mijn meening over het leven op het land heelemaal gewijzigd. Na tuurlijk gevoel ik mij hier nog niet volkomen tehuis. Misschien zou ik mij vervelen, als ik zoo lang op het land had gewoond als jij. Trouwens, dat zou ik eerst nog moeten ondervinden. Een goed oordeel heb ik daarover niet. Maar dit kan ik wèl zeggen, tot nu toe niet geweten te hebben, dat men zich zoo frisch en vroolijk en vrij in een landelijke omgeving kan ge voelen. „Maar toch wel wat eenzaam, is het niet?" drong Stanley met een glimlach aan. Eenzaam? Ja, natuurlijk! zeide zij na even te hebben nagedacht. Nu en dan overvalt iemand het ge voel van eenzaamheid. Maar jij, Stanley, bent nu een maal kunstenaar. Voor jou is de eenzaamheid niet al te erg en je houdt er immers van alléén te zijn, is het niet zoo Hij schoof zijn stoel terug, stond op en zeide, ee nigszins aarzelend „Ik moet mij nu eenmaal in mijn lot schikken, zoo goed en zoo kwaad als het gaat." Beiden braken het gesprek een oogenblik af en het was alsof plotseling een wolk zich over het voorhoofd van den schilder legde. Hij leunde met de hand op de tafel en boog zich tot het meisje over, waarbij zijn hoofd bijna het hare aanraakte. „Eleanor, zeide hij, terwijl hij haar ernstig aankeek, zog mij nu eens oprecht, waarom je bij mij kwaamt." Het meisje sloeg de oogen tot. hem op en antwoord de vroolijk: Waarom ik bij je kwam? Doet je dat dan geen pleizier? Of hadt je liever gehad, dat ik hier niet was gekomen? „Ik kan je niet zeggen, hoe blij ik ben over je komst zeide Stanley en streek met zijn rechterhand over zijn voorhoofd, maar eigenlijk hadt je toch maar niet hier moeten komen; dat zou toch nog beter geweest zijn." De vroolijke stemming scheen van Eleanor te wij ken. Zij bleef een oogenblik zwijgen; daarop zeide zij „Ik begrijp je niet goed, Stanley. Misschien was het aangenamer voor je, als ik weer weg was? Stanley legde zijne hand op haar schouder. „Neen, volstrekt niet, Eleanor; nu moet je blijven, Ik heb je wat te zeggen en straks heb ik je nog wat moois te laten zien." HEEFT IN VOORRAAD als Voor d® Zuivelbereiding KAASPERSEN, -MAKERS en -ZETTERS EMMER8 ZEEFTEN GRAMGLAZEN THERMOMETERS. CENTBIFUGES voor melkonderzoek en voor ontrooming, KARN3 enz. Alles wordt op proef geleverd. Vaste doch lage prijzen. Aanbevelend, N V. „HET LANDBOUWHUiS J. WONDER Pz., Directeur. VRAAG bij de R. V. S. de zooeven in werking getreden Verzekering met gegarandeerde toenemende korting op de premiön. dan alle verzekering met winstaandeel. Een 25-jarige verzekert een bedrag van f 1000. uit te keeren bij zijn overlijden kinnen 25 jaar, i» hij in leven na 25 jaar dan ontvangt hij zelf in contanten f 500.en blijft zonder verdere premiebetaling ver zekerd voor f 500.uit te keeren bij zijn overlijden. totaalf 490.— Prospecti en uitvoerige inlichtingen worden op aanvrage verstrekt door het Hoofdkantoor Westerstraat 3, Rotterdam en door de Vertegenwoordigers. Hoofd-Agent I. PRINS Azu., Ondegracht A 154, op Maandag 5 Juli 1909, des middsgs 12 uur, bij opbod en afslsg, in de herberg van den heer KUIJS, overstaan van den notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, ten van aan den Bovenweg te SINT PANCRAS, kadaster Sectie A, No. 1620, groot 13 a-en 10 centiaren. Eigendom v»n J. VAN DER MOLEN, Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden notaris aan de Breedstraat A 48, te Alkmaar. Boitii te koop VIER PERCEELEN, groot 268, 161, 182 en 200 vierkante Meter zijn op het terrein uitgebakend. Inlichtingen bij A. G. DEN BOESTERD, Toussaint- itraat 9. Ik moet, zeg je? Dat is werkelijk een nieuw woord voor mij, Stanley; tot dusver heb je dat nog nooit tegenover mij gebruikt. „Naar den kalender te rekenen zijn er pas drie maanden verloopen, lieveling, sedert ik afscheid van je nam. Als ik mijn hart raadpleeg, dan schijnen mij die maanden als jaren en de jaren als eeuwen. Ik ben veranderd; ik ben niet meer de man van vroeger. Ik ben ouder geworden en ook ernstiger. Ik voel mij heelemaal uitgeput. Ja.ik zou wel meer kunnen zeggen, zoo ik wildé. En hij begon zenuwachtig de kamer op en neer te loopen. .Ik had niet gedacht, dat ik je zoo gauw zou te rugzien, ging hij voort, terwijl hij de rechter hand te gen zijn rug drukte en zich een weinig naar voren boog. Ik dacht, dat het tusschen ons beiden defini tief uit was. Maar nu ben je hier en daarom wil ik je tocli nog iets zeggen. Drie maanden heb ik hier nu alleen doorgebracht, Eleanor, en ben weinig onder de menschen geweest. Heel graag zou ik iemand ont moet hebben, dien ik mijn vertrouwen had kunnen schenken. Nu ben ik somber geworden. Ik heb zoo geleden, dat ik meende liet niet langer te kunnen dra gen Ilij bleef nu stilstaan, richtte zijn blik op 't meisje, dat nog bij het tafeltje zat en nu zenuwachtig aan het kleedje trok. .Maar nu ben je hier gekomen en kan ik mijne zorgen wat vergeten. Wie weet, of ik nog niet een maal blij zal zijn over je bezoek. Wil je een oogen blik naar mij luisteren, Eleanor?" Zeker, Stanley, graag, antwoordde zij zonder op te zien. „Drie maanden geleden, ging hij voort, zaten wij beiden, zooals je je herinneren zult, in den tuin. Het was een mooie, warme lentedag. Boven ons hoofd stond do pracht van een kersenboom in bloei. Je her innert liet je immers nog wel?" Ja zeker; ik herinner het mij nog zeer goed, ant woordde zij iiaastig. „Misschien was het de felle zonneschijn, of de bloe mengeur, of de zang der vogels, die mij er toe bracht je van mijn liefde te spreken. Maar de woorden lie ten mij daarbij in den steek; ik bleef herhaaldelijk steken en ik was bang, dat alles mij slecht zou geluk ken, Eleanor, hoewel ik je al zoo lang in stilte had lief gehad. Jk zeido je niet, wat ik je eigenlijk van plan was te zeggen. Nu werd ik moedeloos door al lerlei kleine opmerkingen, die je je liet ontvallen." Een oogenblik hield hij niet spreken op, want hij meende, dat Eleanor hierop iets zou antwoorden. Maar zij zweeg. Met gedempte stem ging hij daarop voort „Eindelijk kwam ik, zooals je weet, met de woorden voor den dag en sprak ik je van mijne liefde. Trou wens, je hadt mijn gevoel voor je wel moeten raden. Maar je lachte me toen uit. Herinner je je Eleanor?" MEVROUW uit de Stoom zuivel fabriek van MAREES ZONEN, Beverwgk. Verkrijgbaar in verzegelde kartonnen doocen van l/2 kilo Alleenverkoop voor ALKMAAR in Sluit-étiket waarborgt de kwaliteit. bezit alle goede hoedanigheden die de koopera kunnen verlangen. liet meisje hief ontroerd het hoofd op en zeide met een smartelijken uitdruk op haar gezicht: Ik lachte je uit Hoe kon je dat denken, Stan ley? Heb ik gelachen, dan was dat waarlijk mijn be doeling niet. Ik heb nooit-de bedoeling gehad, je te krenken; ik was integendeel door je aanzoek ver heugd, veel meer dan je het misschien hebt vermoed. „Ik ben er blijde om, Eleanor, dat mijne liefde toen zulk een indruk op je gemaakt heeft. Maar, Eleanor, je hebt dan toch onbewust dingen gezegd, die mij veel pijn deden. Niet ieder man zou misschien dat gevoel gehad hebben, maar ik ben nu eenmaal een artiest en heb een artiesten-temperament. Je weet wel, wat ik bedoel. Ik heb een zeer gevoeligen aard en ik ondervind de dingen daardoor intensiever dan andere menschen. Toen ik gelukkig was, vergat ik in mijn geluk alles. De wereld scheen mij vol blijd schap toe, toen ik drie maanden geleden met je in den tuin zat, voordat ik het beslissende woord had ge sproken." En waarom onderbrak Eleanor hem, „ben je dan zoo veranderd? Waarom ben je dan nu zoo droe vig.gestemd, zoo ter neer gedrukt? „Waarom?" antwoordde Stanley, en zag het meisje verwonderd aan. Om wat jij toen zeidet. Je woorden waren zoo afwerend Je zeide mij, dat je niemand lief hadt, dat je voor onafzienbaren tijd ook niemand dacht lief te hebben; dat je trouwens heelemaal niet lief kondt hebben. Ook wilde je volkomen vrij zijn. Dat maakte me bedroefd, Eleanor, en stemde me som ber." Zijn stem werd heesch. Hij keerde zich van haar af en keek door het venster naar de bergen in de ver te. Hij bespeurde niet dat Eleanor van ontroering beefde en welken indruk zijne woorden op haar ge maakt hadden. Eu hij bleef staan, in gedachten ver zonken, met den blik op het mooie landschap, zonder het to zien, want in werkelijkheid was hij weer in den tuin bij den bloeienden kersenboom en meende hij de zachte stem van een mooi, jong meisje te hooren. Dan, eensklaps, ontrukt hij zich aan zijn gemijmer: „Eleanor", zeide hij, „ik zal je eene schilderij laten zien, de mooiste en beste, die ik ooit heb gemaakt. Mahr ze bevalt mij toch niet geheel. Er ontbreekt een zeker iets aan." Eleanor stoiul op en zag hem vol verwachting aan. „Ga hier staan, hier bij de deur. Van hier zio je liet in het beste licht." Ze deed, wat hij haar zeide; daarna trok do schilder met een korten ruk liet gordijn voor zijn doek weg. Het gezicht van Eleanor verbleekte; krampachtig drukte zij haar handen samen en bijna als een snik klonk het: O, hoe heerlijk, hoe heerlijk! Zwijgend bekeek zij nu het doek, dat een slank, jong meisje voorstelde onder een bloeienden kersenboom. De takken breidden zich als beschermend over haar

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 6