STADSNIEUWS, U!t Schaeen. Uit Broek op Langendljk. Zeilen en roeien. Werklieden naar Duitachland. Oud en arm. Een verdwenen abt. Nieuwe locomotieven Het? militarisme FeiUgeochenk. Moordenaar uitgeleverd. Een erfeniskwestie. Dierenmishandeling. Draverijen te Bergen. Van Texel. Hoed af I Het getulgenbew(ls. Uit Helloo. Uit Oude Nledorp. Staatsloterij. Nos. 3331, 7292, 8177, 11041, 16726 elk 400. Nos. 1783, 4837, 11544, 16134, 16349 elk f 200. Kamer van Koophandel en Fabrieken. ..Ziekenhulp." Ageuds 3 er in verheugen en zieh gelqj^V achten een braaf me deburger en een uitstekend bu^emeester in hun mid den te behouden. „Ondergeteekendei^^fcfcf innig van overtuigd dHt zijn prestige niet ïs. de achting en waardee ring, die hij bezit vloreen overgroot 1 -el dier beiwo.nerf kan tot waarborg strekken voor de Waarheid van dit beweren." ^8< dN\ Tl- CU.) Dooi^ufen oftgelukkfg tdüal gtn-aakte den (kien op de Loet alhier een bespannen kar met man, vrouw en kind van den hoogeu walkant in het water. Met moeite werd alles gered en kwamefi -&* inzitftutclru niet den schrik en de gewone averij Vrij. Ijlings toegeschoten wandelaars en omwonenden verleenden alle hulp. Tien groote menigte Zondaggangers was getuige van dit Den 6den vergaderde 111 „de Posthoorn" alhier de afdaling Sehagen van den Bond „De Post," onder lei ding van haar voorzitter, den hoer Sehnf te Seha gen. In zijn openingswoord stelde de vooi'zittor den heer ;T.'F. Tuiniugn, lid van liet hoofdbestuur, van Utrecht, aan de aanwezigen» voor. dankte hem voor de bereid willigheid waó'rmW haj gAnotti- rmd gegeven ft a 11 liet verzoek van het afdeolingsbestuur 0111 hier een spreek beurt te komen vervullen en wekte alle leden op in het belang van de zaak, die de Bond voorstaat, toeli voor al getrouw elke vergadering te komen bezoeken. Met het'zingen van het- Bondslied door alle aanwezigen, be geleid door viool, werd het welkom en het openings woord van den voorzitter beëindigd. De notulen van den secretaris, den heer C. Melker, worden onder ap plaus en onder dankzegging voor de juiste notulee ring, onveranderd goedgekeurd en een eigen aardig gebruik bij de afdeeling ten bewijze daarvan door twee der aanwezigen met den secretaris onderteekend. Alsnu verkreeg de heer Tuininga het woord tot het houden van zijn rede over het onderwerp „Het nut van het vereenigingsleven". Spreker begon met de mede- deeling, dat hij het prettig vindt voor collega's op te treden en met hen kennis te maken. Gaarne was hij daarom ook hier gekomen. Wat samenwerking ver mag, meende spreker het best te kunnen aantoonen met even een kort overzicht te. geven van de geschie denis van het leven der lagere postambtenaren vroe ger en nu. De klasseverdeeling der postkantoren bijv. berust z. i. thans niet meer op een gezonden grondslag. Het salaris der mindere ambtenaren, wanneer het daarnaar geregeld wordt, is dan ook verkeerd geregeld. Uit voerig lichtte spreker dit toe. ook ten aanzien van pensioen voor de ambtenaren zeiven en voor hunne weduwen en weezen. Na nog verschillende punten aangeroerd te hebben, sprak de heer Tuininga ook over de uniform-kwestie bij postboden, bestellers en* brievengaarders. Dat ook de tegenwoordige pensioen-regeling voor postambte naren aan een critische beschouwing werd onderwor pen spreekt van zelf. Ook hierin is verbetering een eiseh des tijds. De rechtstoestand van den lageren postambtenaar is mede niet voldoende geregeld. De nlgemeene ambtenaarsbond een centralisatie van alle vereenigingen van Rijks-ambtenaren kan veel doen voor het verkrijgen van allerlei verbeteringen. Spreker juichte het bestaan van zulk een eentraal- lichaam zeer toe. Door dit lichaam bijv. is het lichter mogelijk een herstellingsoord voor ambtenaren te stichten, zooals de Bond van Nederlandsche Onderwij zers te Punteren heeft, een ondersteuningsfonds, enz. Over het indienen van het adres aan de Tweede Ka mer om salaris-verhooging, sprak de heer Tuininga met warmte en overtuiging, bewijzende, dat het ver zenden van dit adres een zedelijke plicht der ambte naren was. Met een luid applaus werd spreker dank gebracht voor zijn boeiende rede. Een enkele opmerking naar aanleiding der rede werd door spreker beantwoord, terwijl een der aanwezigen den wensch uitsprak, dat de afgevaardigden ter a.s. vergadering een adhaesie- betuiging aan de Tweede Kamer zouden zenden met het door het Hoofdbestuur aan dit lichaam verzonden adres. Bij zijn vertrek werd door den heer Tuininga. na hartelijke dankzegging van den voorzitter, een lied uit den postbundel van „Volharding" zoo heet de Sehager afdeeling toegezongen. Na afhandeling van een huishoudelijke zaak tus- sehen de afdeelingen Sehagen en Anna Paulowna, werd de beschrijvingsbrief voor de nlgemeene verga dering behandeld. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering, die dit jaar te Maastricht wordt gehouden, werd ge kozen de heer C. Schut, tot plaatsvervanger de hoer O. Peetoom te Winkel. I)e Jubileum-Cantate, bestemd voor het Harmonie- leest. zal Vrijdag 11 Juni voor het eerst gerepeteerd Worden in het N. II. Koffiehuis alhier, met een taeh- ligtal kinderen, dat den herdenkingszang op wijlen den vroegeren directeur, den heer L. A. Schouten, met begeleiding van de Harmonie zal ten gehoore brengen. Den 2den Juli hoopt men met de zangvereenigitig „Euphonia" te Sehagen en te Sehagerbrug en de kin deren de eerste repetitie te kunnen houden in de te bouwen groote tent in den tuin van het hotel „Vredo- lnst". Uit Oudkarspel. Deeer dagen vierde de heer M. Eecen, eigenaar van de groote stoomzagerij- en schaverü, te Oudkarspel, zijn lS'/c-jarig echtfeest. Den 6en dezer maakte de hoer Eecen met zijn personeel en de vrouwen zijner ar beiders, ter viering van bovengenoemd jubileum, een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. Dat de ruim zestig feestgangers met den jubilaris een zeer prettigen dag hebben doorgebracht, behoeft zeker niet gezegd te worden. Por rijtuig liet de. gastheer de feost- genooten naar en van het station brengen. Te Broek op Langendijk werd Vrijdagavond de eer ste veiling gehouden van nieuwe aardappelen. Er werden reeds 16 zak aangevoerd, welke opbrachten van 4.50 tot 6 por zak. Voorloopig zal er Maandag en Donderdagmorgen gelegenheid worden gegeven tot het veilen van wortelen. Uit de Rijp. Aangenomen het, beroep bij de Ned. Herv. kerk te Den Helder door ds. J. W. Poort te De Rijp. Schade. Aan de zuivelfabrieken in Friesland ondervindt men de gevolgen van het weinige gras, dat in de weilan den is. De kooien geven minder en slechtere melk. Aan de grootste zuivelfabrieken is de dagelijksche melknanvoer nu 1000 a 1500 K.O. minder dan in Juni van het vorige jaar. Duin en Bosch. De leden van de Staten van Noord-Holland zijn door den commissaris van IT. M. de Koningin uitgenoodigd heden het nieuwe krankzinnigengesticht „Duin en Bosch" in Qogenschouw te nemen. Desertie. Vrijdag deserteerde van het Duitsehe stoomschip Dora, lossende te Volsen, een man der bemanning. Na zijn vlucht bemerkte de eerste stuurman, dat hij 200 mark benevens twee gouden ringen vermiste. Direct werd een onderzoek ingesteld en kwam men tot den ontdekking dat hij naar Amsterdam was vertrokken.' Hier heeft hij zich van nieuwe kleeren voorzien en is toen naar Rotterdam vertrokken, vanwaar hij Vrijdag avond naar Antwerpen is gegaau. De wedstrijden van de Kon. Marine-Jachtclub op de reedo van Texel zijn bepaald op Zaterdag 26 dezer. Tn geen jaren zijn fn de week na Pinksteren zooWel. arbeiders, hoofdzakelijk voor industriebodrijf, uit de prov. Groningen en Drenthe naar Duitschlnnd afge reisd, als dit jaar. Dagelijks vertrekken er talrijk ve len via Nieuwe schans of over Kellerberg naar de in- dustrio-eetitra 111 Essen en Westfalan. Het dagloon bij vast work varieert van 3 mark tot, 4.25 mark is 1.802.55. Ouder deze werklieden waren ecnigen, dio zich met bun huishoudingen metterwoon gingen vestigen daar, waar zo werk gevonden hadden. Een oud-verpleegde in het armenhuis te Finsterwol- de (Gr.), zekere J. K., eene vrouw van ongeveer 70 jaar, verhuisde geruimen tijd geleden naar Beerta en werd opgenomen in het gezin van een familielid al daar. Na eenigon tijd echter werden do diensten der oude vrouw niet meer gevraagd door de familie en zij moest heengaan. Onderdak had zo echter niet en onderstand genoot ze niet, zoodat ze reeds zeer gerui men tijd rondzwerft in de gemeenten Winsterwolde en Beerta en nu hier dan daar do nachten buitenshuis doorbrengt, in den afgeloopen winter ook herhaalde lijk. Te Beerta zegt liet burgerlijk armbestuur, dat de vrouw thuis behoort te Finsterwolde en het armbestuur van Finsterwolde beweert, dat zij ingezetene van Beer ta is. E11 zoo komt er geen verandering. Sedert een veertien dagen is de abt van het Trap pistenklooster te Tilburg, Louis Verbruggen, geboortig uit Heerenthals (België) uit zijn waardigheid ontzet. In den loop der vorige week heeft hij het klooster ver laten, zonder dat hekend is waar hij is gebleven. Hij moet in het bezit zijn van plus minus 150.000, toebe- hoorende aan het klooster. Men meldt nader uit Tilburg: Gistermorgen te 7 uur is de voormalige abt van het Trappistenklooster alhier aan het station aangekomen in gezelschap van den prior van het klooster te Zon dert. Beiden begaven zieh per rijtuig naar het klooster aan de Koningshoeven. I11 verband waarmee een en ander plaats had, is onbekend. Door de Hollandschc IJzeren Spoorweg Maatschap pij is aan de Nederlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel opgedragen de levering van een tien-tal nieuwe sneltrein-locomotieven binnen den tijd van een jaar. Aannemende dat dergelijke locomotieven tusschen de 35 a 40 duizend gulden per stuk kosten dan is deze bestelling weer een niet onaardig buitenkansje voor de Nederlandsche industrie in easu Amsterdam. De milicien te Zaandijk, zoo schrijft de T e 1., die door oen verzuim van den burgemeester te laat kwam voor de herkeuring te Haarlem, en zonder commen taar werd doorgezonden naar Den Helder kwam Don derdagavond om negen uur onverwachts thuis. Van het hoe of waarom weet hij natuurlijk niets te vertellen, alleen is hem gezegd Woensdag a.s. te Haarlem te komen. Een gebrekkig ingezetene der gemeente Stoppeldijk (Z.), wiens gezin met de geboorte van een kind werd vermeerderd op denzelfden dag dat Prinses Juliana werd geboren, ontving van TI. M. de Koningin 25. Te Drieborg (Gr.) vierden oen oud paartje Hen drik Wessels en Wilhelmina Bruins, hun 65-jarig hu welijksfeest op Hemelvaartsdag. H. M. de Koningin gaf hun den 20sten Mei en Prins Hendrik thans een cadeau in enveloppe. Verbrand Zaterdagavond togen 10 uur is er te Amsterdam brand ontstaan in de keuken van een huis in de Fer dinand Polstraat, door het omvallen van een petrole umlamp, De vlam deelde zich mede aan de kleederen van de bewoonster, die in haar angst de straat opsnel de. Nadat het vuur was gedoofd, werd de vrouw, met brandwonden overdekt, in haar woning gebracht en al daar verbonden. Toen zekere vrouw S. te Venlo het vuur wilde op stoken, vatte hare kleeren vlam. Eer men haar kon hel pen, was ze reeds zoodanig verbrand, dat ze aan de ge volgen overleden is. Verdronken Te Jubbega (Fr.) is Vrijdag het 3-jarig kindje van den bakker van Zee in de Selioterlandsehe Oompag- nonsvaart verdronken. Aan het Westerdok te, Amsterdam is Zaterdag het lijk van een 26-jarigen jongen uit het water opge haald, zoon van den aldaar met „De Vrouw Neeltje" gemeerd liggenden schipper Brouwer, op wiens ver zoek de politie aan het dreggen was gegaan, daar do, bewuste zoon in het morgenuur reeds vermist was. W. A. S. uit Schaesberg, die in den avond van. 22 Februari 190!) te Spekholzerheide onder Kerkrade, Le onard Joseph Koeken van het leven beroofde, door hem met een revolver door het hoofd te schieten, en die in dertijd te Luik werd aangehouden, is, naar de „Limb. Koer." meldt, door de Belgische regeering aan de Ne derlandsche uitgeleverd en in het huis van bewaring te Maastricht onder dak gebracht. Dezer dagen overleed in de gemeente Schoterland. een bejaard man, die ondersteuning genoot van het kerke lijk armbestuur. Na zijn dood vond men in een kastje eenige honderden guldens. De kerkelijke gemeente oordeelde dat deze som haar toekomt en nam haar voor een deel in bezit. De erfgenamen, daarmede niet te vreden, gingen advies vragen hij oen advocaat, die oordeelde dat, het kerkelijk armbestuur in dezen geen aanspraak kan maken op een deel dier nalatenschap. Geeft dit college do som niet terug, dan zal het in rechten tot terugbetaling worden aangesproken. Te Delft is tegen iemand geverbaliseerd, die ge doogde, dat jongens in zijn tuin eenige mussehen, aan een poot, levend hadden bevestigd aan een touw, en dat tusschen hoornen hadden gespannen. De beestjes die natuurlijk fladderden, moesten op die wijze hunne makkers verjagen. I)e uitslag der gisteren gehouden draverijen, die langzamerhand weer meer publiek schijnen te trekken, was als;, volgt T. Oudorp-Prijs. Record-Draverij. PrijsV 300, 75 en 25. I. The Surrogate van W. Zuhlmeer,, Th- Monsieur, 2080 Mi ili 3.202/. en 2. Dröle de Mioclie van A. Was senaar, J. F. de Boer, 2040 M. ini3.292/g, Godisqualificeérd Goudmijn en Baron Star wegens galoppoeren en Varro wegens onzuiver draven. II. Oterleek-Prijs. Record-Draverij voor Nederland sche paarden. Prijs 300, 75 en 25. l.s Sierra Ejls- van 43tal Avanti, Do Boor, 8^5340 AL in 2. "Locomotief, van mej. E; 0; Kuys, oig„ 2160- M. fh 4.064,*, en 3 Left a van O. J. Harmeijei*;' Snoeck, 2220 M. in 4.14l/r,. Gedisqual. Alexandra, 2340 Jl., rijder Bolt, wegens onregelmatig draven. III. Rustenburg-Prijs, Prijzen-Braverij voor 3-ja- rige Nederl. paarden. Prijs 250. 75, 50 en 25. 1. Hertlia van Stal Mercurius, Mol, 2020 M. 111 4.114/5; 2. Meta van Stal Eendracht, Verwoerdt., 2060 M. in 4.143/v Gedisqual. wegens onregelmatig draven Hetha, Snoeck, 2060 M. in 4.45. IV. Ursem-Prijs. Handicap-Draverij. Prijs 350, 75 en 25. 1. Varro van Stal Kennemorland, Snoeck, 3030 Ar. in 4.512/5; 2. Uranie van J. A. Geer sen, Schönrock. 3000 M. in 4.52, en 3. Fidelio van W. A. Ockhorst, J. Fusing, 3030 M. in 4.542/B. V. Schermerhorn-Prijs, Handicap, Heat-Draverij (tweemaal winnen). Prijs 600 en 50. Eerste heat: 1. Dora, 1700 M. in 2.573/r,2. Bori- nus, 1750 M. in 2.59. Alida was derde, 1700 M. in 2.592/6. Tweede heat: 1. Dora van A. de Boom, Pronk, 1700 M. in 2.56; 2. Borinus van W. Ockhorst. J. Ensing, 1750 AL in 3.01. Gedistaneeerd. Alida. Naar wij vernemen, is de heer Th. H. de Meester, eandidaat voor de Tweede Kamer in het district Hel der, door ongesteldheid verhinderd, politieke lezingen te houden. De heer C. A. de Braai, hoofd der school te Den Burg, herdacht deze week het feit, dat liij 25 jaar ge leden zijne tegenwoordige betrekking aanvaardde. Den 8sten December van dit jaar hoopt hij tevens zijn 40-jarig jubileum als hoofd der school te vieren. In een verslag van een bezoek aan de Duitsehe in stelling Wilhelmsdorf, de bekende stichting van von Badelschwingli, door eenige Nederlandsche heeren, le zen we „De stichting zelf kon niet minder dan 50 stuks melkvee toonen, waarvoor de Nederlander gaarne den hoed af nam." Men meldt uit Groningen aan de Resb. Plaats van handeling: het college van professor Si mon v. d. Aa. Er wordt getikt. Een student treedt binnen, zegt „Pardon, professor," vliegt op zijn .des students broeder af en zegt: „Wat blwaar heb je die blauwe enveloppe gelaten, die op mijn bureau lag?" Groote consternatie in de collegezaal. De aangesprokene antwoordt„Die heb ik niet," maar de binnendringer grijpt een papier uit den zak van den ander, roept: „Hier heb ik 't al," maakt een buiging voor den professor en verdwijnt. T ableau De professor beklaagt zich over de ordeverstoring op zijn college en vraagt den studenten, een schriftelijk relaas van 't gebeurde te onderteekenen. Daarin ge tuigen allen, dat de binnendringer zonder eenige ver ontschuldiging handelde en een blauwe enveloppe uit den zak zijns broeders rukte. Uit de gespatieerde woorden blijkt, dat de feiten en de getuigenverklaring niet kloppen. Tableau? Neen, de professor had daarmede juist zijn doel be reikt, want heel het relletje was vooruit afgesproken met de handelende personen, om te doen zien, hoe wei nig waarde soms aan getuigenverklaringen te hechten valt. Dsi r dagen werd door de OraDje-feeiteominissie eene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den hear J. C. Holland, waarin mededeeling werd ge daan van de, als antwoord op het namens haar do-r den heer Burgemeester aan H. M. de Koningin gericht adres van gelukwenschon, ontvangen dankbetuiging, luidende als volgt: 's Gravenhsge29 Mei 1909. Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Ko ningin, heb ik de eer den heer Burgemeester van Il iloo Hoogstderzelver dank over te brengen voor de gelukwensehen Harer Majesteit aangeboden ter gelegenheid van de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana, namens de feestcommissie, welke zich in zyne gemeente heeft gevormd. De Particulier Secretaris van H. M. de Koningin: (get.) v. GEEN. Vervolgens werd de rekening van het gehouden financieels beheer (waaruit bleek, dat aan vele be- hoeftigen esne ruime bedeeling kon worden verschaft) goedgekeurd en besloten haar, bij toestemming daartoe, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie ter algemeene inzage neder te leggen. Nadat de ver gadering, op voorstel van den voorzitter, zieh algemeen verklaarde voor de vorming van een „Prinses Juliana- comité", bedoelende tot de feestelijke viering eener eventueele verjaring van de Oranjespruit mede te wer- keD, werd, o idor dankbetuiging aan de leden voor hunne belangloote bewezen diensten, de bijeenkomst gesloten. - Vanwege de Noordhollaadsche Commissie der Ne- derl&ndschs Vereeniging tot afschaffing van alcohol houdende dranken zal op 4 Juli a.s. in de bosschen van „Njjenburg" eene meeting worden gehouden. Het plan bestaat om in optocht met muziek en ontplooide banieren tegen half één te vertrekken van het Stati onsplein te Alkmaar en terug te keeren ongeveer vijf uur. Zaterdagavond werd door den heer F. Netseher, ean didaat voor de Tweede Ksmer in het district Alk maar, in het lokaal van den heer T. de Jong eenpc- liteke rede gehouden, hoofdzakelijk over het algemeen kiesrecht, staatspsnsionneering en tienurigen werkdag. Daar de heer Nettcher dezelfde rede hield als el- derf, kan worden volstaan met eDkel te vermelden, dat zijn rede, door een tamelijk goed opgekomen pu bliek met de meeste aandacht werd gevolgd. De vergadering werd geleid door den heer Jb. Kos ter, voorzitter van de kiesveresnigiDg te Sehagen. Trekking van heden. 5e klasse, 13e lijst. No. 10015 .f 10.000. No. 7534 f 1000. Vergadering van dan 2en Juni 190 9. Alle leden zijn tegenwoordig behalve de heer A. J. T. Conija wegens uitstedigheid. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen, goedgekeurd en ge- teekend, worden de uitgegane stukken voorgelezen, bestaande uit 1. Een adres van den 146n Mei 1909 aan Z. E. den Minister va- Waterstaat, houdende het door Z.E. ge vraagd advies omtrent de voorstellen der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, der Hollandsche Spoorwegmaztaehappij en der Ned. Centr. Sp Mij. tot wijziging der tarieven voor reizigers. Bij dit advies werd de wenschelijkheid befo »gda. ten aanzien van het buurtverkeer, nu dit wordt uitgebreid en de retour- kaarten grootendeels zullen vervallen, dat de gelegen heid wordt goopend cm bij buurtverkeer ook'vanalle treinen gebruik te maken. b. ten aanzien van de kilo meter-boekjes, dat niet alleen voor een heenreis op één dag gemaakt, maar ook voor een reis op één dsg gemaskt van eenig station naar een ander en terug niet meer dan 200 kilem. zal worden afgeschreven. Voorts werd daarbij door de Kamer te kennenflgege- ven, dat zij die voorstellen in het algemeen reer in het belang van handel en verkeer acht, zoodat werd geadviseerd om de aanneming en spoedige4invoering dier voorgestelde nieuwe tarieven te bevorderen. 2. Een missieve aan den inspecteur der posterijen en telegrafie, van den 14en Mei 1909 in antwoord op de door dezen den 7en Mei gevraagde inlichting of er bezwaar tegen zoude zijn de openstelling van het post kantoor tot half tien in plaats van tot tien uur d6S avonds te bepalen. Bij dit antwoord gaf do Kamer hare bevreemding te kenneD, dat reeds enkele dagen na het in werking treden van de regeling, die met in stemming der Kamer was gemaakt met het oog op den 1 Mei inge voerden wette'ij ken tgd, al weer gedacht werd aan inkorting van die openstelling. De kamer acht die inkorting niet in het belang van den handel daar het voor een aantal personen, die brieven, be stellingen enz. ontvangen met de postbestelling van des avends acht uur, van veel belang is, dat er dan nog aangeteekende stukken kunnen worden aangeboden, die dan met de eerste gelegenheid des morgens worden verzouden, waarbij in h -t oog te houden is, dat de postbestelling van 8 uur des avonds eerst negen uur of later bij sommigen geschiedt. De Kamer stelde daarom voor een maatregel tot inkorting van gemelden tijd niet in overweging te nemen vóórdat de met 1 Mei aangevangen nieuwe regeling een aantal maanden in werking geweest zoude zyn. Voorts komt in behandeling een adres door eenige bewoners der Lingestraat, gericht zan den gemeente raad, strekkende tot verplaatsing der eierenmarkt, welk adres in handen der Kamer is gesteld om be richt en advies. De heer Potgieser merkt op, dat de verplaatsing van de eierenmarkt en de kleine kaas markt al meermalen ter sprake ia geweest in de Kamer. De heer Boom stelt voor zich uitsluitend te houden asn hetgeen gevraagd wordt en thans alleen te adviseeren cm van het verzoek van de adressanten gevolg te geven. De voorzitter verzoekt den secretaris het adres voor te lezen, dat de vorige maal omtrent die zaak door de Kamer is ingezonden, waarbij de wenschelykheid wordt betoogd om de eierenmarkt te te verplaatsen naar de Korenbeurs. De heer de Lange zegt, dat hij zich nog geheel kan vereenigen met het geen de Kamer toen heeft geadviseerd en stelt voor zich daaraan te refereeren. De h9cr Potgieser is van meening, dat by grooteren aanvoer de Korenbeurs, waar ook de botermarkt wordt gehouden, we! eens wat klein zou kunnen worden en stelt voor te advi- seeren, dat de Nieuwesloot, waar altyd ruimte genoeg ie, daarby genomen wordt voor het geval er eens meer boter en meer eieren worden aangevoerd. Da heer Boom acht dat niet gewenscht, omdat het advies dan tweeslachtig zou worden en hij acht die by voeging ook niet ncodig, omdat de botermarkt eerst om alf uur begint en dan de eierenmarkt, die om acht uur begint, dan altyd afgeloopen is. De voorzitter stelt naar aanleidiDg der discussiën nu voor om wel het zelfde te adviseeren, wat de Kamer ook vroeger om trent die vei plaatsing heeft wenschelijk geacht, maar zonder aauhaling van dat adyies, waarin meer voor komt, dat thans niet is gevraagd. Hiertoe wordt besloten. Voorts is iogakomen een missive van den secretaris genera»! der internationale tentoonstelling van „Het Boek" te Haarlem, die van ?8 Juni tot 25 Juli zal worden gehouden, met verzoek daaraan de noodige bekendheid te geveD. Besloten wordt een en ander door een officieele advertentie bekend te maken en aan de firma's, die mogelijk zouden willen deelnemen door inzendicgen, nog eene circulaire te doen toekomen. Nadat vervolgens een geheime vergadering is gehou den, wordt berioten de overige stukken rond te zenden. Bij do rondvrasg bracht de heer C. Bosman het rap port ter sprake, dat uitgebracht zou worden omtrent de inbeslzgneming van oude reuzelna mededeeling van de dasrtoe benoemde commissie wordt besloten het uitbreigen van dit rapport op de agenda voor de volgende vergadering te plaatsen. Daarop wordt de vergadering gesloten. Gedurende de maand Mei werd door de Vereeniging Ziekenhulp verstrekt asn7 penonen 1 L. melk p. d. is 217 L., 6 personen 1/2 L. p. d. is 93 L., 5 per- tonen 14 eieren70 eieren. MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 74/2 uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond, 8V4 uur. Gymn-ver. „Turnlust" oefeningsavond, 94/2 uur. Mannenzangver. „Stem des Volks," rep. 73/, uur, Graanhandel. Lezing N«taeher, 8 uur, Harmoaie. DINSDAG: Lezing Kuijkhof, 8 uur, Harmonie. Chr. Zangver. „God is mijn Lied", 8 uur, Chr. School Doelenstraat. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningaavond mannen-af deeling 8*/t uur; jongens-afdeeling T1/, uur. Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen. Muziekgez. „Ons Genoegen," bovenzaal Diligentia. vergadering 84/2 uur. Alkmaarsche Arbeiders Schaak- en Damclub, 8 uur. Voorwaarts. Gezinsverpleging, verg., 4 uur. de Unie. WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter," aspiranten afd. 84/4 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" eefeminguvomd jongen8-afd. 2 uur en 7 uur. Gymn.-ver. „Tumlust," oefeningsavond, I1/, uur. Ver. „Zang en Vriendschap," rep. 71/,91/, uur, Central. Gem. Koor „Zanglust", 84/2 uur. Zangschool „Zanglust," 5 uur, Chr. School. Alkm. Gem. Koor, repetitie. Kinderkoor, Dir. H. Lindeboom, rep. fi7 uur, Cen tral. Schaak- en Damclub V. V. V., café .Schermerhom. Lezing Sijbrandij, 8 uur, Harmonie.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2