BUITENLAND. Uit Warmenhufzen. Voortvluchtig Ongeluk bij een schietoefening. Verdronken. Valsche munten Spoorloos verdwenen. Nederlandsch Paardenstamboek. De Raad dezer gemeente vergaderde heden in voltal lige vergadering onder voorzitterschap van den bur gemeester, den heer K. Blom. Na vaststelling der notulen werd mededeeling ge daan van de verleende rijksbijdragen, dat de in de vo rige vergadering genomen raadsbesluiten zijn goedge keurd en dat bij de 't laatst gehouden kasverificatie alles in orde is bevonden. Ook deelde de voorzitter nog mede de kaarten van den ligger der wegen, waarvan de kosten 550 bedra gen, terwijl er vroeger reeds 150 daarvoor was uit gegeven, zijn goedgekeurd. De stemming en de eventueele noodige herstemmin gen voor leden van den Gemeenteraad werden bepaald op 9 en 20 Juli, de candidaatstelling op 29 Juni. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur, bedra gende in ontvangst 0239.875, waaronder het saldo van 1907, ten bedrage van 2076.70, in uitgaaf 3830.6.r>5, werd goedgekeurd. Flet armbestuur verleende een sub sidie van 1590 en verleende een bijdrage van 200 in do geneeskundige armenverzorging. De door burgemeester en wethouders voorgestelde af- en overschrijving, ten bedrage van 100 op de be grooting voor de bij het Prinsessefeest gehouden kos ten, werd door de heeren Stadegaard en J. de Groot bestreden. Bij stemming vereenigden de overige le den zich met het voorstel. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den heer Inspecteur van de Volksgezondheid werd be sloten burgemeester en wethouders te machtigen bij de beoordeeling en uitvoering van bouwplannen een deskundige te raadplegen. Den telefoonkantoorhouder, den heer G. J. ten Plegt werd op diens verzoek mot ingang van 1 Sep tember een eervol ontslag verleend, terwijl de Rand in beginsel besloot tot diens opvolger te benoemen hem die tot brievengaarder zal worden aangesteld, onder bepaling daar een spreekcel zal moeten worden aange bracht. De suppletoire begrooting van 2850 aandeelen-ka- pitaal in den Noorder-stoomtram werd zonder bespre king vastgesteld, daar Gedeputeerde Staten daartoe machtiging hadden verleend besloot de Raad dit be drag te vinden door opname van dit bedrag uit het Grootboekkapitaal. Bij de rondvraag beantwoordt de voorzitter de vraag „of er een rooilijn in de gemeente bestaat" bevesti gend. op do vraag omtrent de brandspuit zegt de voorzitter dat nog eonige verbeteringen zullen worden aange bracht en dat daarna de spuit, zal worden geprobeerd. De raad besloot de anuvoogdij uit de gemeentekas te vergoeden het bedrag van 17, door haar uitgege ven voor een zieken vreemdeling. Bij informatie omtrent den stand van de regenbak zegt de voorzitter, dat advies is ingewonnen bij de ge zondheids-commissie en dat in overleg is getreden met den inspecteur van de volksgezondheid en dat het kerkbestuur der Ncd. TIerv. gemeente terrein heeft beschikbaar gesteld, zoodat deze zaak spoedig haar beslag zal krijgen. De heer Zwan dringt ten slotte nog aan op verbete ring van het terrein nabij het nieuwe „Ons Huis," welke verbetering door den voorzitter wordt toegezegd. Do vergadering werd daarna gesloten. Uit Purmerend. In do gisteren gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen aan de Harddraverij-vereeniging een crediet verleent} van 200 voor een op 19 Aug. 1909 te houden harddraverij en daaraan verbonden feestelijkheden. De heer II. Cittaats, het nieuwbenoemd raadslid, nam na het afleggen van de vereischte eeden zitting. Aan mej. E. van der Wijk werd op haar verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan school 2 te gen 15 Aug. 1909. Op het verzoek van het „Stedelijk Muziekkorps," om eene subsidie uit de gemeentekas, wordt overeenkom stig het advies niet ingegaan. Het verzoek van de afd. Purmerend van „het Witte Kruis" om verbetering te brengen in den toestand van de sloot achter de Nekkerstraat wordt gesteld in han den van B. en W. om advies. Ter tafel kwam de reeds geruimen tijd voorbereide ont we rp-pen s i oen regel i n g voor gemeente-ambtenaren en werklieden en hunne weduwen en weezen. Bij de algemeene beschouwingen achtten de heeren Jurgens en Middelhof onvoldoende toegelicht de financiëele ge volgen welke uit deze verordening voor de gemeente kas zouden voortvloeien, terwijl zij in dit geval een progressieve premieheffing onbillijk vonden. De voor zitter voerde aan dat tot heden pensioen werd verleend zonder premiebetaling en dat voor kleine gemeenten een wiskundig berekende premieheffing voor de be langhebbende veel te zwaar zou drukken. Na heel wat discussie werd besloten de pensioensbijdrage voor jaar wedden beneden 700 te bepalen op 2 met opklim ming tot 8 met dien verstande dat elke lioogere percentage geheven zal worden van elke toeneming der jaarwedde van 100. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. werd besloten een pensioenfonds te vormen, waarvoor jaarlijks minstens 500 op de ge- meentebegrooting wordt uitgetrokken en waarin te vens de pensioensbijdragen zullen worden gestort. Aan den gemeente-ontvanger wordt het beheer over dit fonds opgedragen. In beginsel werd goedgevonden ter vervanging van thans in gebruik zijnde brandspuiten een stoom- of motorbrandspuit aan te schaffen. liet dagelijksch be stuur stelde voor een stoombrandspuit aan te schaffen met het oog op de uit adviezen gebleken meerdere be drijfszekerheid. Eenige raadsleden gevoelden er veel voor in te gaan op het aanbod van de firma Otterbeiu te Amsterdam, waarbij wordt voorgesteld een motor spuit, gedurende een half jaar, voor risico dier firma op proef in gebruik te nemen. Hierover staakten de stemmen zoodat de beslissing- tot de volgende vergadering is uitgesteld. Besloten werd over te gaan tot belangrijke uitbrei ding van het bestaande rioolnet en demping van een gedeelte van den Slotterburgwal, alsmede van een slootje achter het tramstation en een aan den tuin der zusterschool. Met een en ander zal een uitgaaf gemoeid zijn van pl. m. 20.000. Het werk zal worden aanbesteed. Bij de rondvraag drukt de heer Middelhof de hoop uit, dat de plaatselijke schoolcommissie bij het doen eeuer voordracht ter vervulling van een vacature in die commissie ook zal letten op de behartiging van de belangen van het bijzonder onderwijs. Verklezlngs-reclame Het gewone middag-publiek in de Leidscho straat. Daér bij de brug over de Prinsengracht ontdekt zoo'n alles-ziende slagersjongen iets merkwaardigs he neden in het water. Hij springt in vollen ren van zijn wiel en trekt het op het trottoir. Een platboomt schuitje ligt stil. De maunen op het schuitje hebbeu den vaarstok neergelegd en beginnen beiden met ijver te dreggen. Meer is er voor reehtgeaarde Ams terd a miners niet noodig. Dadelijk voegt zich een collega bij den ontwer per van alle Amsterdamsche opstootjes. „Wat doen die?" „Ze dregge." „Ja, dat zien ik. Maar waarnaar?" „Weet niet, zeker een verdronke." De toeloop van kijkers wordt grooter. Een burger juffrouw achter de jongens heeft hun gesprek half ge hoord „Wat zeggie, jonge, een verdronken? Heere, heere, je hoort toch wat tegenwoordig. Kaik," gaat ze verder, „ze vissclie maar als aan de wallekant. Zeker derin ge- sprongel Nou, ik ga maar deur, 'k heb geen tijd en ik sou 't ook veel te griezelig vinden als ze der een op haalde." De juffrouw gaat weg, telkens omkijkend; de grie zeligheid trekt haar toch aan. De brug en de beide zijden van de gracht staan in- tusschen vol menschen. Ieder gist naar wat er ge dregd wordt. IJselijke verhalen van „Meissies waar ze in geen dagen van gehoord hebben" doen de ronde. Een oud heertje van het soort pensioenhebben dringt zich naar voren, blijde om de afleiding. „Wat is er te doen?" „Och, niks m'nheer, ze dregge." „Dan moet er toch wat ingevallen zijn." „Misschien 'n portemonnee," spot een metselaar. „Hei daar!" roept een andere grappenmaker, „als je wat ophaalt same deelen, hoor!" De mannen dreggen rustig door. Eindelijk, juist als er met het mismoedige, onver stoorbare dat onze dienders kenmerkt, een agent na dert, om te zien of zijn bemoeiing hier noodig is, leg gen de mannen op de schuit hun dreggen neer, nemen ieder een paal op die daar schijnbaar doelloos ligt en. zetten een boord recht, waarop met grootc letters staat: Kiest Mr. W. H. DE BEAUFORT, aftredend lid. Een hartelijk gelach beloont de mannen voor hun vorkiezings-komedietje. Dan varen de schippers rustig onder de brug door, laten hun bord weer zakken en voeren bij een volgende brug hetzelfde stukje op. Het volk verspreidt zich grinnekend. Alleen het oude heertje is boos, hij had zich te sterk geïnteresseerd. De metselaar komt hem op zij. ..Weet u waarnaar ze visc-hten, meneer?" ..Flauwe grap," moppert de aangesprokene. „Wel meneer, ze visschen naar stemmen." (Hbld.) Een propagandist treedt 'n deftig Modemagazijn binnen. De Mevrouw van de zaak zetelt te midden van een tiental winkeldametjes. „Zou ik den eigenaar even mogen spreken Mevrouw: „Men spreekt hier in de zaak slechts met mij 1" „Pardon, mevrouw, 't is niet voor modes, dat ik kom." „Ja, maar in alle gevallen ben ik...." „Mevrouw, we hebben nog geen vrouwenkiesrecht, en 't is daarom noodig, dat ik met mènèèr spreek over.... de aanstaande verkiezingen." Mevrouw doet ijzig uit de hoogte en beveelt aan de giechelende winkeldametjes: „Laat den eersten cou peur hier komen Ult*Schermerhorn.' In de vergadering van de Tuinbouw-Vereeniging werd benoemd tot ladingmeester der te verzenden pro ducten, de heer P. de Boorder; de heer Ens te Pur merend werd aangesteld de producten van af het tramstation te vervoeren naar de veiling aldaar. Llmburgsche verkiezingen. Hoe 't in het uiterste zuiden van ons land toegaat, blijkt weer uit de volgende staaltjes, geknipt uit eeni ge vergaderingsverslagen in de Liinb. Koerier. In een bericht uit Heerlen betreffende een daar ge houden vergadering, waar de lieer Brouwers zijn Can dida tuur verdedigde, vertelde de president van de R. Iv. Kiesvereeniging, die liet aftredende lid jhr. Ruys de Beerenbrouck had gesteld, hoe voor de candidatuur- Brouwers gewerkt wordt met grof geld, 2.50, 5, 10. 15 gulden en meer nog waren aangeboden door een onbe kend persoon aan een herbergier, niet om op Brouwers te stemmen, alleen maar om z'n gezondheid te drinken. Justitieel is hier niets tegen te doen. Een massa geld zal bij deze verkiezing weer rollen. In een vergadering gehouden te Spekholzerheide, waarschuwde een der sprekers tegen het verkoopen van stemmen voor bier, sigaren of geld. Er is, naar hem was medegedeeld, nu reeds aan caféhouders in Kerkra- de 200 en 250 mark geboden. Te Ilouthem, waar de candidaat Brouwers een kort woord tot de kiezers had gesproken, wilden do verde digers van de candidatuur-Ruys debatteeren, hetgeen door den voorzitter werd belet, op grond, dat hij het lokaal had gehuurd. Hierop begaven laatstgenoemden zich naar buiten, waar zij onder veel gejoel met moeite konden zeggen wat hun op het hart lag. Een Houthemsch werkman, die tegen de candida- tuur Brouwers sprak, werd met boeboe's bij zijn vertrek achtervolgd. Wegens de eigenaardige houding van een deel der buitenstaanders achtte men het raadzaam de heeren uit Valkenburg per rijtuig naar huis te laten brengen. Steenworpen raakten een der inzittenden en het rij tuig, zoodat men het veilig oordeelde voor het behoud van de vehikels, te Valkenburg de marechaussee te waarschuwen. Toen twee mannen arriveerden, bedaar de het rumoer, en keerden de bezoekers uit Maastricht en Limmel in twee rijtuigen naar hunne woonplaatsen terug. Omgeslagen Gisternacht had een voorval plaats dat zeer ernstige volgen had kunnen hebben. Omstreeks een uur kan telde een kolenschuit, die voor de firma Iiuysch Co. gelost werd bij etui der booten van de Zuid-Amerika- lijn te Amsterdam. Van de dertien man, die op de schuit werkzaam waren, wisten acht nog de touwen te grijpen en werkten zich zoodoende aan boord van de boot, terwijl de vijf anderen te water geraakten. On middellijk werd van alle kanten hulp verleend. De schipper van een lichter sprong o. a. onmiddellijk in een roeiboot, en wist met behulp vau anderen de te water geraakten te redden. Droevlf. Woensdagmiddag had aan het Zuid-Einde te Delft een droevig ongeluk plaats. Terwijl de moeder afwe zig was, schrapte haar pl. m. 2-jarig kind een lucifer aan. De kleertjes vatten vlam, en de kleine werd met brandwonden overdekt. Direct werd het kind naar 't gasthuis vervoerd; het is daar aan de bekomen ver wondingen overleden. Van een cargadoorskantoor aan de Veerkade te Rotterdam is voortvluchtig naar het buitenland oen bediende met medeneming van zeshonderd gulden. Dat is sterk. In de tweede plaats van het district Alkmaar, in Schagen, is geen enkele spreker geweest voor de twee de-kamerverkiezing, noch van de vrijzinnig-democra ten noch van de liberalen, noch van de sociaal-demo craten. Dat was voor vier jaar en vroeger ook anders. Bij de schietoefeningen, die dagelijks worden gehou den aan boord van het aan de Ilorn nabij de Texelsche kust liggende artillerie-instructieschip „Bellona" heeft Woensdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij de oefening met schiet-cylinders kreeg de korpo raal-konstabel II. de Vries, vermoedelijk door het on tijdig afgaan van een patroon, een deel der lading te gen het hoofd, waardoor hij zeer ernstig verwond werd. In bewusteloozen toestand werd hij dadelijk naar het hospitaal der marine te Willemsoord overgebracht, waar hij Dinsdagmiddag aan de bekomen verwonding is overleden. De Vries laat een weduwe met drie kin deren achter. Woensdagavond hadden zich een man en vrouw aan den slootkant aan den Overgauwschen weg bij Pijnac- ker te slapen gelegd. Gistermorgen vond men de vrouw verdronken in de sloot. Men vermoedt dat zij zich in hun slaap hebben omgekeerd en zoo in de sloot zijn terecht gekomen. In een winkel in de Goudschewagenstraat te Rot terdam is gisteravond een koopman, die een valsche gulden in betaling gaf, betrapt. Bij een huiszoeking in zijn woning aan de Wilholminastraat werden ver schillende valsche geldstukken en gereedschappen tot vervaardiging daarvan bij hem in beslag genomen. Een weduwnaar te Winschoten, wiens vrouw voor eenige weken tengevolge van vergiftiging overleed, is sedert gistermiddag spoorloos verdwenen, een kind met zich nemende, doch een drietal kinderen- kleine kleu ters onverzorgd achterlatende, zoodat het gemeen telijk armbestuur genoodzaakt was zich het lot der drie kleinen aan te trekken, Men gist, dat de man zich buitenlands begeyen heeft. Zijn aanhouding wordt door de politie ge vraagd. Den lOlen vergaderde in het N.H. koffiehuis te Schagen da afdeeling Noord-Holland van de vereoni- ging „Het Ncderlaudach Paardenatamboek" onder lei ding van den voorzitter, den heer J. Breebaart Kz, te Winkel. Da heer Breebaart herdacht bij de opening de ge boorte van prinses Juliana, waarmede hy de Kanink- 1 ijke familie en het Nederlandeche volk gelukwensch- te, horende de Prinses z»l opgrosien tot heil van Nederland en zijn Volk, (Applaus). De heer W. Teengs, secretaris, las de nol uien, die onveranderd werden goedgekeurd. De keer Teengs deelde mede, dat hy onlangs voor den kantonrechter is geweest in zake de instructie tegen den heer Duin te Scnoorl, tegen wien later door het Kantongerecht een boete van f 50 isgeëischt wegens het laten dekken van merriën door niet goed gekeurde hengsten, waaromtrent de heer Teengs nog mededeelt dat de heer Duin later weer is bekeurd wegens deze'fde overtreding. Ook de Voorzitter dealde gevallen van dienzelfden aard mee en spoort een ieder aan overtredingen ter k-nnis van het bestuu te brengen. De Voorzitter gaf de vergadering kennis, dat het Ryk een subsidie verleende van f 5115. De heer Hanedc^s deelt mede dat de rekening in ontvangsten aangevende f 2145.65"' en in uitgaven f 1084.15, onderzocht is en in orde bevonden en stelt deze ter goedkeuring voor, waarna een ander lid de wenseh uit, dat de heer Teengs nog vele jarer in het belang van het Paardenstamboek mag werkzaam zijn. Applaus. Da rekening van de provinciale subsidie 1908 ten bedrage van f 8895 en in uitgaven van f 2575 werd daarna aangenomen. Ter vervanging van de heeren P. Oly, H, F. Bult man Hz. en G. C Hulst, wegens periodieke aftreding werden herkozen de aftredende heeren en de heer C. D. Rezelman, ter vervanging van den heer Hulst, die kennis gaf, dat hij voor een herbenoeming bedankte. Hij dankte voor het vertrouwen, dat de vereeoiging steldezijne vele werkzaamheden beletten hem dien tijd aan de Vereeniging te besteden, die een goed lid verplicht is er aan te wijden. Volgaarne droeg hy zyn werkkring over aan anderen, mocht het zijn met jon gere krachten. De Voorzitter stelt aan de orde de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur ter vervanging van hem zelf, die bedankte. De heer Knaap brengt met het oog op het verler en van het stamboek in herinnering dat de naam van Breebaart eenma&l verbenden is asn het Paardenstam boek in dier voege, dat h» t de Igende vergaderingen vreemd zal zijn de Voor/,ittershamrr niet d^or den hef r Breebaart te zi u haateerea. Htt goede, het ktlme van den Veo zitter w»s immer steeds bij machte even tueele stemmen te wereD, en apr. weyschte daarom hulde te brengen mn den ouden Voorzitter, door voor te stellen dien"! zoon den heer K. Breeba^it Jz. in diens plaats te benoemen. Daverend applaus. Bij de daarop vo'geude stemming blykt dat dit voor- stel met algemeene stemmen is aangenomen. De heer K. Breebaart J/. werd met op na algemeene stemmen gekozen. Op de vrt.'g van den voorzitter antwoordt deze: Vader Vergidsring waar het in mijn voor emen l»g voor deze benoeming te bedank n, de vereerende opdrzebt der vergadering n< emt hij thans echter aan, vooral ook mdat zyn vader dit soo g*arn* wil, by hoopt de Paardenfokkerij en het streven van het Paardenstamboek te bevorderen op dezelfde wijze r.ls zijn vader dit steeds de=d. (Daverend applaus) D heer J. Breebaart Kz. dankt voor het vertrouwen in hem steeds gesteld en hoopt dat dit vertrouwen ook zijn zoon steeds ten deel mag vallen. Ter voldoening aan art. 17 van het reglement werd tot commissaris gekozen de heer P. Oly na herstem ming met den heer Knaap en ter vervanging van don heer J. Breebaart Kz,. dia met 1 Juli af.reedt, werd benoemd de heer K. Breebaart Jz, die de benoeming aannam. Op voorstel van het Bestuur worden tot afgevaardig den naar de algemeene vergadering te Rotterdam aangewezen de heeren G. H. A Knzap, N. C. Schenk en P. Kaan Ds., die zich deze opdracht lieten welge vallen. Omtrent de te behandelen punten op die algemeene vergadering zegt di heer Oly, dat hij gaarne gsg, dat op die veTgaiering behandelt zou worden devrasg cfhet in het belang van het Stamboek is den eigenaar van eene geprimeerde merrie, houdende bepalingen worden opgelegd, waarop spreker eenige toelichtingen gaf, waaruit bleek, dat in deze provincie weinig bindende bepalingen voor die eigenaars zijn, en hij dacht dat wannee voor een merrie een premie werd toegekend -Ut dan die merrie blijft voor de fokkerij de prsctijk leerde echter, dat dit niet gebsurt dO'>r verkoop wan neer een Defiijd, wazrna do beste fokkracht intreedt, de merrie 5 jaar is geworden, waardoor dn voordooien van de fokkerij vervallen. Zdden komt hot voor, dat fokmerriëi ouder dan 6 jaar bij de fokkers blijven. Da Voorzitter merkt op dat dit punt niet op de al gemeene vergadering thuis behoort, daar het Hoofd bestuur niets te maken heeft met de bepalingen der afdeelicgen noch d*,t dit B»stuur iets heeft te doen met de premi n. De heer Olij merkt op dat hij dit niet vraagt, opdat het hoofdbestuur die mistregelen neemf, maar dat de afdeelingen rekening kunnen houden met dsn uitsprr at van de vergadering. De heer Bultman zeide dat het verwondert dat de heer Olij dit onderwerp weer ter sprake brengt en geeft in verband met de ingewikkeldheid zan het voorste! in overweging dit voorstel thans niet te be handelen. De heer Colyn bestrijdt daarna eveneens ds meening van den heer Olij daar de verwezenlijking te veel banden legt aan den eigenaar. ^De heer Slob erkent het door den heer Bultman gesprokene, maar meent dat door de belangrijkheid van het onderwerp dit ten bespreking op de algemeene ver gadering volkomen waardig is, van welke besprekingen ie afdeeliDgen profijt kunnen hebben. Da heer Bultman is tegen een bespreking te Rotter dam, maar is wel te vinden voor een latere bespreking inrde afdeeling. De heer Knaap steunt het voorstel van de heer Oly dat hij zeer k.achtig motiveert onder de aandacht brengende dat de vergadering niet h«t doel heeft de portemennsies der fokk°rs te spekken, maar om de paardenfokkerij te bevorderen. Ds heer K. Breebaart Jz. uit zijn gevoelen voor het id se van den heer O'y en gaat mee met het voorstel om in een extra vergadering dit punt te bespreken, waarin ook de heerm fokkerzullen worden gehoord. Da heer Bultman gaat daarmee mee en geeft inlich tingen die kunnen 'strekken ter verkorting van de diicussi-i. Na eenige verdere'besprekingen sluit de" Voorzitter deze onder mededeeling dat binnenkort een algemeene vergadering zul worden belegd ter verdere bespreking vau het onderhavige onderwerp. De heer Hanedoes geeft een ander voorstel, betref fende de keuring'van. .oudere hengsten, alleen"op de afstamming, ten einde dit dan ook op die extra alge meene vergadering te behandelen. De hoer Hanedoes vrasgt verder inlichtingen om trent de wijziging der premië en omtrent de' bekro ning van meniën- en niet van hengstveulen?, ook dit punt zsl op do agenda'voor die vergadering worden geplaatst. Da heer Colijn" uit zyn'meening omtrent de jury, belast met de keuring, waarbij hy zijn wantrouwen uitspreekt over de jury, wasrvan hij oorbeelden noemt en meent dat iwillen de keuringen blyven dat dan het vertrouwen in de jury moet worden verbeterd en vraagt wie'de keurmeesters benoemt. De Voorzitter zegt dat de benoeming geschiedt 3 lede door de afdeeling een door den minister vsn oorlog èn een door den commissaris der Koningin. Om de onpartijdigheid te bevorderen, benosmde de afdeeling steeds leden buiten de provincie en meent dat het Hoofdbestuur zich niet met de verdere rege ling van de keuriDg moet inlaten. De heer J. Breebaart Kz. dankt voor het vertrou wen steeds in hem gesehonkei en hoopt dat het Paardenstamboek tot welker oprichting hij het initia tief nam moge vooruitgaan. Spr, merkt op dat er veel te doen is, o. a. zal het ook gereorganiseerd worden waartoe de Commissie is benoemd van welke werking bij eenige inlichtingen gaf. Hij hoopte ten slotte dat d Vereeniging het hem niet euvel zal duiden dat hij wegens hoogen leeftijd en om seen andere reden zich thans van de leiding van het Paardenstamboek terugtrekt. De heer Hulst zegt dat de Voorzitter als oprichter steeds zijn uiterste best heeft gedaan voor het Nederl. Paardenstamboek namens de vereeniging, dankte liy hem daarvoor, en hoopt dat de heer Breebaart nog lang de werking van de Vereeniging zal mogen aanschouwen. Een hartelyke handdruk bekrachtigde namens de var? gaderiog deze woorden. De Voorzitter dankte namens de vergadering'den hr er Hulst, voor dat wat hij voor de vereeniging in den tyd van zyn bestuurslidmaatschap deed, De heer Knaap meende, dat het afscheid van den heer Breebaart en het Paardensta: boek niet zoo een- v«udig kan geschieden en stelt voor den heer Bree baart het Eere-Voorzitterschap aan te bieden, waarmee de vergadering zich onder daverend applaus vereenigt. De heer Breebaart neemt onder dankzegging die opdracht aan en sloot daarna de vergadering, Staatsloterij Trekking van Vrijdag 11 Juni. 5e Klasse 17e Lijst. No. 14122 70 met premie van 3000. No. 19914 400, No. 30237 200, No. 19316 100. Prijzen van 70. 538, 1453, 1576, 1802, 1865, 4574, 6654, 7102, 7188, 7414. 8111, 9136, 10444, 10972, 11742, 11952, 12241, 15850, 16178, 16471, 17546, 18576, 19336, 20952. M a r i x de F r a n s c 'h e officier, die overal gold uit wist te slaan en wegens knoeierijen in hechtenis zit, was ook stalhouder. Als kapitein van de artillerie had hij recht op twee paarden. De „Gil Bias" vertelt nu, dat hij een oude vigelante gekocht, opgelapt, gevernist en met luchtbanden voor zien had, waarmee zijn oppasser als koetsier uitge dost, eiken dag uitreed, 's Avonds kreeg de kapitein de opbrengst van de vrachtprijs, terwijl de oppasser de fooien opstak. Onder de civiele vorderingen, die tegen A b d o e 1 IT amid zijn ingesteld, is er een van den Franschen opperkok in Juluis, om uitbetaling van achterstallig loon, en een andere van den vroegeren Dijitschen lijf arts des Sultans, wieuS maandelijksche bezoldiging van 6000 gulden na de afkondiging van de grondwet niet meer betaald is. llankou, dat thans mooi op weg is om zich tot de eerste handels- en industriestad van China te ont wikkelen, blijft niet verschoond van de conflicten, die zieli ook elders voordoen tussehen kapitaal en arbeid. De werklieden in de katoen-industrie hebben den arbeid gestaakt ten einde verhooging van loon te ver krijgen. Merkwaardig en teekeneud voor den tijdgeest in China is wel, dat de beweging uitging van de vrou welijke werkkrachten. Het personeel inde waSsche- rijen en ververijen heeft zich bij de staking aangeslo ten. Tot nu toe zijn geen wanordelijkheden voorgekomen, hetgeen toegeschreven wordt aan de krachtige organi satie der vakvereenigingeu. Toen deze staking uitbrak was juist een andere ge ëindigd. na inwilliging van de eischen der stakers. Dit waren de verkoopers, die op straat hunne waren ven ten. en plotseling aanzegging hadden gekregen, dat zij daarvoor belasting moesten betalen. Daar bedankten ze voor en veertien dagen lang was er geen straatven ter te bekennen, tot groot ongerief van eeu belangrijk deel der bevolking. Ze kwamen eerst weer te voor schijn, toen de belasting was opgeheven. Uit N e w-T o r k wordt aan de New-York Herald geseind, dat de ambtenaren van den Geheimen Dienst van de Vereenigde Staten ernstige pogingen in het werk sfellen om de leiders in handen te krijgen van een vrijbuitersexpeditie naar Venezuela, die ten doel zou hebben Gastro weder op het kussen te brengen. Er moeten 31.000 Mausergeweren in een of andere haven ter verscheping gereed liggen en, naar het heet, is een stoomschip, onlangs door partijgenooten van

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2