Vulpen houders. - REISBOEKEN - N.V. HERMs. COSTER ZOON, Leesgezelschappen. aarlijk een wonder Persil, flinke JONGENS Nette bediening. Lage prijzen. rant Proot. Uitstekende C. D PROOT, Cuisinier. Feuilleton. Te koop aangeboden Oproeping. Alkmaarsche Exploitatie- Maatschappij. N.V. HERMs. COSTER ZOON AAN MIJ DE WRAKE. Voordam C 9. BOEKHANDEL. Telefoon No. 3. eene flinke MENSTR0DE, s fijnste en sierlijkste modellen. Houttil 18. LÖCALITEIT voor het geven van dienstbode. Vergadering Vraag uw a 70CENT. Dienstbode. o Verslag der geldenbuurtver- siering Houttil, Donderdag, 's avonds 8 uur, CafV' KRAMER, Waagplein. N.V, HERMs. COSTER ZOON. Voordam Alkmaar. Mde Bonte Koe", Langestraat, Telef. 174. langs den Kennemersingel, tegenover de nieuwe R.K. Kerk. i-: ALGEMEENE BOEKHANDEL BAEDEKER, GRIEBE, MEIJER enz. Van ALKMAAR 6 8 Van AMSTERDAM 6.30 Ioderpn Zondag. 12 2.30 |_4_| 6 7.30 uur. 9.30 111.301 2.15 4 6 7.30 |m5| uur. No. 1 f 3,75 per kwartaal, (Nalezers f 1.75), bevat: No. 2 i f 2,50 per Kwartaal, (Nalezers f 1.25), No. 3 k f 2,50 per kwartaal, (Nalezers I 1.25), Punch. Tevens wordt om de 14 dagen een ROMAN WP. De verwisseling der tijdschriften heeft des WOENSDAGS plaats Voor^de nummers 1, 3 en de nalezers Is gelegenheid tot Nalezers verstrekt. aansluiting schijnt het wasschen met „PERSIL" het nieuwste en volmaaktste waschmiddel der tegenwoordigen tijd. Zijne waschkracht is bewonderenswaardig, zonder zeep cn soda, zonder waschplank, wrijven of boenen, zelfs zonder een tweede koken, slechts alleen door toevoeging van dus zonder eenige moeite of arbeid wordt de blijvend helder wit, zonder in het minst aan te grijpen. Gegarandeerd vrij van chloor, onschadelijk en gevaarloos. Wij vergoeden iedere schede, welke door Persil aangericht wordt, zelf bij verkeerde gebruikmaking. Eveneens fabrikanten der wereld-bekende Heukei's Bleek-Sodo. Op de Drukkerjj van de N. V v.h HERMs. COSTER ZOON kunnen een paar geplaatst worden. »i f Dagelijks nieuwe ontvangst van de burgerlijke stand. Bergen. Mevrouw GOUWE, Oudegracht 186, vraagt 1 Augue tua een eenvoudige Zich aan te melden, Donderdag, avonda tuaacken 8 en 10 uur. J. EUTTER. J. DORREGEEST. Door omatandigheden een sinda jaren beataand, geheel nieuw herbouwd vergunning, met 2 blllards, gc legen aan den haven, in een provincieatad in N. H. Br. lett. B 114, bureau van dit blad. Die ieta te vorderen hebben van v.rachuldigd z(jn aan of borgtochten bezitten geteekend door den heer WILLEM IVANGH, in leven kolfiehuia- kouder te Sohoorldam en aldaar 7 Juni 1.1. overleden, worden verzocht daarvan opgave te doen vóór 26 juni 1909, ten kantore van den ondergeteekende te Sehoerldam. P. J. LAURMAN, Notaria. VERKRIJGBAAR BIJ MEVROUW I uit de Stoomzuivelfabriek van MAREES ZONEN, Beverwijk. Verkrijgt aar in verzegelde kartonnen doosen au l/2 kile Alleenverkoop roer ALKMAAR in Sluit-étiket waarborgt de kwaliteit. Houttuin to koop VIER PERCEELEN, groot 268, 161, 182 en 200 vierkante Meter xgn op het terrein uitgebakend. Inlichtingen hg A. G. DENBOE8TERD, Tcvwaint- a raat 9. VOORDAM C 9. TELEFOON 110 3. GROOTE VOORRAAD VAN door BARONES ORCZIJ. Schrijfster van „de Roode Pimpernel.'' Naar bet Engelseh. 47, Dit onbeduidende feit bracht verandering in den ge- heelen loop van zaken. Tinville had maar op veront waardigden toon uit te roepen „Burgers van Frankrijk, nu ziet ge hoe ge misleid en bedrogen zijt Toen wendde hij zich nogmaals tot Déroulède. „Burger Déroulède" begon hij. Maar in liet ge raas dat toen volgde, kon hij zijn eigen stem niet meer verstaan. De bedwongen woede van het gepeupel van Parijs scheen zich een uitweg te banen in het gejoel en getier waarmede de menigte trachtte de rest van de rechtspraak te smoren. Even plotseling als hun hart was verteoderd voor Juliette, bij de opgewonden woorden van Déroulède, even snel veranderde hun welwillende houding in een stemming van afschuw en haat. Twee personen hadden hen misleid en bedrogen. Den een hadden zij geëerd en vertrouwd in zooverre zij in hun ontaardheid daartoe in staat waren en daar om scheen zijn zonde hen nog veel verfoeilijker toe. Jlij en die aristocrate met haar bleek gezicht, hadden weken, maanden, ja jaren lang misschien, samen ge zworen tegen de Republiek, welke was uitgeroepen door een volk dorstende naar vrijheid. En gedurende die maanden en jaren had hij tot hen gesproken en zij hadden naar hem geluisterd; hij had de schatten van zijn welsprekendheid over haar uitgestort, hen gevleid evenals hij nu deed. Het geraas en geweld namen steeds toe. Indien Tinville en Merlin gewenscht hadden het volk razend te maken, dan was hun dat volkomen gelukt. Al wat keestachtig is en woest in dat afschuwelijke Parijsche Alk t Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Reveu des Deux Mondes. Hlustration. Tour du Monde. Nord und Stld. Hlustrirte Zeitung. Gartenlaube. Pliegende Blatter. Strand Magazine. Graphic. bevat: Gids. Elsevier's Maandschrift. Holl. Revue. Nederland. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Blfttter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Londen News. bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Onze Eeuw. Tijdspiegel. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende BlUcter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Illustration. worden ten allen tijde aangenomen. Voor hen, wien het er niet aan gelegen is, of xg de tijdschrijften wat later ontvangen, staat TEN ALLEN TIJDE de gele genheid open eene porte feuille te ontvangen met de tijdschriften en romans No. 1 f 1,75 en met die van Ns. 2 en 3 f 1,25 per kwartaal. Voor geabonneerden buiten de stad kan, zoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zaterdag'worden bepaald, Uitsluitend gefabriceerd door: Henkei Co., Düsseldorf, •CU IWCCUC KÜKCU, vau waseh M j A. ENGLANDER, Schapsniteeg, vraagt hoog loon. Wasch buitenshui*. bexit alle goede feoediCiighecLn die de koopera kunnen ▼erlangen. gepeupel kwam nu te voorschijn als een wilde, onzin nige begeerte naar wraak. Zij stormden de banken uit, tuimelden over elkander heen, over kinderen en vrouwenzij stormden naar beneden omdat zij zich op hem wensehten te werpen, op hun lieveling en-op zijn minnares met haar bleeke gezicht; zij wilden hen aan stukken scheuren, hen slaan, hun de oogen uitkrabben. Zij huilden als wilde beesten, de vrouwen gilden, de kinderen schreiden en de soldaten van de Nationale Garde, die ijlings naderden, hadden groote moeite hen in bedwang te houden. Was er een losgebroken van achter den slagboom van bajonetten welke haastig werden neergelaten, dan zou het met Déroulède en Juliette gedaan zijn ge weest. De president deed niets dan zoo luid mogelijk en Onophoudelijk schellen, hij trilde van opgewondenheid en men hoorde een paar maal zijn stem boven het ge raas uitklinken: „Ontruimt de zaal! Ontruimt de zaal!" Maar het volk wilde de zaal niet ontruimen. „A la lanternc les trates! Mort a Déroulède! A la lanterne l'aristo!" En midden tusschen de menigte stak Burger Le noir uit met zijn brcede schouders en zijn groot hoofd. Eerst was het of hij het volk in zijn woede aanhitste. Zijn scherpe stem, het breede provinciale accent hoor de men duidelijk luide verwenschingen tegen de be schuldigden uitgillen. Toen op een gegeven oogen- Llik, toen het tumult ten toppunt gestegen was, toen de Nationale Garde hun bajonet voelde wijken voor deze bandelooze menschelijke tijgers, veranderde Le noir van tactiek. „Tieus! c'est béte!" riep hij met luide stem, „het is veel beter dat wij de verraders huiten zien te krijgen. Wat zeg jullie daarover, Burgers? Zullen wij de rechters maar hier binnen de grap laten afspelen en zelf het vervolg buiten afmaken In 't eerst werd er niet veel aandacht geschonken aan zijn voorstel, hij herhaalde het een- of tweemaal en voegde er eenige interessante bijzonderheden bij. „Je bent vrijer buiten op straat, waar die apen van de Nationale Garde zich niet kunnen stellen tusschen hot volk van Frankrijk en hun billijke wraak. Ma foi!" voegde hij er bij. terwijl hij zich met zijn breede schou ders een doortocht baande naar de deur. „Ik ga eens kijken waar de meest geschikte „lanterne" hangt." Als een kudde schapen volgde hem de schare. „De eerste de beste „lanterne"!" gilden zij. „Naar buiten, de straat op! „A la lanterne! Die verraders!" En met menigen vloek en nog meer nieuwe grappen spoedde de menigte zich naar buiten. Er bleven slechts enkelen over om den afloop van de grap hij te wonen. HOOFDSTUK XXVI. Het Doodvonnis. liet „Bulletin du Tribuneel Révolutionnaire" ver meldt dat beide beschuldigden volmaakt kalm bleven gedurende het oproer dat binnen de muren der ge rechtszaal heerschte. De kroniekschrijvers beweren echter, dat Burger- Afgevaardigde Déroulède, hoewel uiterlijk kalm, diep bewogen was. Zijn oogen waren vol uitdrukking, hel dere spiegels van een fijn besnaarde oprechte ziel, en in die oogen was een blik van diepe ontroering toen hij de menigte aanzag, die hij zoo dikwijls beheerscht en bedwongen had en welke zich nu met bitteren haat tegen hem keerde. Met een geestelijk oog zag hij als 't ware zijn populariteit verflauwen en sterven. Maar toen het grootste gedeelte van de volksmenig te de zaal verlaten had, scheen zijn zichtbare ontroe ring te verdwijnen en hij liet zich rustig van uit de voorste bank, waar hij gezeten had als lid van de Na tionale Conventie, naar een plaats geleiden vlak ach ter de bank der beschuldigden, tusschen twee soldaten van de Nationale Garde in. an dat oogenblik af aan was hij- een gevangene, beschuldigd van verraad tegen de Republiek, en het was blijkbaar dat zijn zaak behandeld en afgedaan zou worden door zijn zegepralende vijanden, terwijl de stemming van het volk tegen hem was en hun woede ten top gestegen. AANBEVELEND, Gehuwd: 2 Mei. Jan Willem Beudeker van Wormerveer en Maria Tegel alhier. 7 Mei. Franciscus Kops van Heiloo en Maria Geer- truida Schotten, alhier, onlangs te Alkmaar. 8 Mei. Willem Jan Hendrik Sangers van Uitgeest (li Alida Wilhelmina van Hoorn, alhier, onlangs te Assendelft. 14 Mei. Ma rinus Antonius Beekman van Groote broek en Anna Oatharina Punt, alhier. Pieter Kool van Egmond-binuen en Cornelia Bijwaard, alhier. 21 Mei. Cornelis Beeldman en Maria Geertruida Ooijman, beiden alhier. Cornelis Opdam van Sehoorl en Maria Roobeek alhier. Geboren: 3 Mei. Maria Petronella, d. v. Jacob van Wonderen en Adriana Apeldoorn. Anna Elisa beth, d. v. Jacobus van der Steen en Catharina Castri- eum. Jacobus Petrus, z. v. Jacobus van der Steen en Catharina Castricum. 15 Mei. Johannes Petrus, z. v. Klaas Schroder en Maria Bakker. 20 Mei. Klaas, z. v. Lourens Snip en Maartje Beets. 21 Mei. Pet rus Jacobus, z. v. Albertus Wokke en Catharina Schol. 23 Mei. Sophia Margaretha, <1. v. Johannes Ilen- noman en Kaatje Kooge. 2<> Mei. Wilhelmina Catharina, d. v. Pieter Loering en Trijntje Jonker. Overleden: 7 Mei. Adrianus Jacobus, z. v. Adrianus Johannes Leijen en Antje van Diepen, 4 m. Catharina Morsch, 82 jaar. 13 Mei. Wilhelmus, z. v. Cornelis Roobeek en Cor nelia Spierings, 8 maanden. Oude Nledorp. (Mei). Getrouwd: Pieter Nieuwboer en Sgtje Blanken- daal. Simon Iloeöjag en Neelfje Blankendaal. Antonius Boa en Eliaabeth Beematerboer. Geboren: Barnardus, z. van Arien Ruiter en Antje Bakker. Hsndrikua, x. van Petrus Veldman en Trijntje Wit. Obdem. (Mei). Geboren: Klaas, x. van Aria Blauw en Grietje Toereppel. Akersloot. (Mei). Getrouwd: Albertus Johannes Burgeringte Alkmaar, en Guurlje Groen, alhier. Geboren: Anna Klasina, d. van Nieolaas Betjes en Grietje Corneliase. Overleden: Evert c'eise. echtgenoot van Guur- Ije Schermer, eerder wednr. van Grietje Bus, 96 j. Oterleek. (Mei). Ondertrouwd: K. van Graft en M. IJkel, bei den alhier. Getrouwd: W. Klaver en M. Admiraal. Geboren: Aafje, d. van J. Oostwouder en T. Bom. Overleden: Aafje Gander, wed, van Aria Bou- wena, 74 j., overl. te Noordscharwonde. Zuid en Noordscherme/ (April). Ondertrouwd: liens Bom en Tiijotje Hartog. Geboren: Eliaabeth Cathaiina, d. van Simon Petrus Roobeek en Anije Timmer. Gerrit, x. van Pieter Wiedijk en Maarfja Rus. Overleden: Jannetje, d. van Klaas Ileinia en Kreliejo Wiedijk, 5 j. Clara Maria Iliogland, 27j. Guurlje Batten), echtgen. van Klaas Siooten, 46 j. hensbrot k. (Mei.) Getrouwd: Jacob Steur, te Heerhugowaard, en Catharina Vlaar, alhier. Aldert van Duin, te Eg- mondbinnen, en Grietje Pijper, alhier. Geboren: Nieolaas, x. vau Gerrit Zugdam en Trijntje Nieuweboer. Petrus, x. vau Klaas Brink en Stijn» ja Mulder. Johannes, x. van Pieter Brink en Elisabeth Musen. Overleden: Neeltjo Klaver, wed. Jan Appelman, 72 j. Catharina Johanna van der Gragt, 13 m. Een volkomen stilte volgde op de verschrikkelijke drukte va n zooeven. Men hoorde geen ander geluid ia het ruime vertrek dan de haastig- fluisterend uitge sproken instucties van Toucquier-Tinville aan den klerk die naast hem zat, en het krassen van de pen van laatstgenoemde op het papier. Even haastig zette de president zijn handteekening onder de verschillende stukken, welke hem werden voorgelegd. De weinige overgeblevenen toeschouwers de afgevaardigden en zij die het eind van het debat wensehten bij te wonen, zwegen en namen een afwach tende houding aan. Merlin veegde zijn voorhoofd af; 't was of hij doo- delijk vermoeid was na een harden strijd; Robespierre nam bedaard een snuifje. an de plaats waar Déroulède stond, kon hij Juliet te's gracieus figuurtje tegen het lamplicht zien uitko men. Zijn hart was verscheurd van onnoemelijk ver driet, want het was hem niet gelukt haar te redden, maar daar tegenover gevoelde hij een uitbundige vreugde bij de gedachte aan hare zijde te mogen ster ven. Hij wist maar al te wel hoe deze revolutionnaire rechtbank haar zaken afdeed hij wist dat hij over eenige weinige oogenblikken veroordeeld zou worden, dat zij beiden door de straten van Parijs zouden wor den gesleept en in dezelfde gevangenis geworpen, bij degenen die evenals zij nog slechts eenige uren te le ven hadden. En dan morgenochtend, bij het aanbre ken van den dag, zou huu beider hoofd vallen onder het hoofd der guillotine. De dood op de openbare plaats der terechtstelling met al de afschuwelijke bij omstandigheden: de volgepropte gevaiigeuwagen. En in zijn hart voelde hij niets dan liefde voor haar liefde en een onnoemelijk medelijden want haar traf was oneindig veel grooter dan haar misdaad. Hij hoopte dat haar berouw niet al te bitter mocht wezen cn hij zag met vreugde de uren tegemoet die hij in haar nabijheid zou mogen doorbrengen, wanneer hij haar misschien nog kou troosten en tot kalmte bren gen. .Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 4