i Uitstekende Kiesvereeniging „Eensgezindheid". O. DE GROOT jz. H. J. F. WANNA. C. D PROPT, Cuisinier. N.V. HERMs. COSTER ZOON De Roever m tS till Het leven van onze voorouders. Wijze van uitgas Golden Thee, Golden koffie, Golden Cacao. K. WEST!, Aannsser te Wmenlrata, f II Chateau de Samonac Rietverpachting. Feuilleton. DE Aanbesteding. Hst bouwen ion een Postgobouw mot Directeurswoning to Bergen. LOOPJONGEN. Nette bediening. Lege prijzen. LOCALITEIT voor het geven van Voor de stemming in het 2de district op Woensdag 7 Juli a.s., voor TWEE LEDEN van den Gemeenteraad worden de kiezers dringend aanbevolen de beide aftredende Heeren HET BESTUUR. Alkmaarsche Exploitatie- Maatschappij. VOORDAMC9. j& Telefoon-Interc. No. 3. Waarom deze artikelen zoo zeer gewild zijn is begrijpelijk wan neer men hiermede eens een proef neemt. Bewaar de bonnen en ledige zakjes, ze hebben waarde. f 3,per» maand. spaan BLOO BOTER. a 70 O E N T. ZUTPHEÜf.Opgericht 1826. degelijk kosthuis met huiselijk verkeer en bewassching. een aankomeud slagersknecht, dienstbode of meid-huishoudster ÏTvTHERMs. COSTER ZOON vraagt een flinken fijnste en sierlijkste modellen. Hoiattil 16. - O Algemeene Boekhandel Voorhanden langs den Kennemersfngel, tegenover de nieuwe R.K. Kerk. 6 deelen yeb., waarbij geheel kosteloos een bibliotheek van N ederlamlsche schrijvers bestaande nit zevontig deelen goed pension, Zit- en Slaapkamer met afzonderlijke bediening. De DIRECTIE der Arnhemsche Yer- zekering en Brandw^arborgmaalschap- pijen te Arnhem bericht hiermede dat aan den lieer G. J. TER PLEGT op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als agent van bovengenoemde maatschappijen voor Warmen huize» en Omstreken, en dat in zijne plaats is benoemd de heer hij wien alle inlichtingen tot het sluiten van Verzekeringen zijn te bekomen. Van ALKMAAR 6-8-10 y-m AMSTERDAM 6.30 8 PI lederen Zondag. 2,30 a 6 111.301 2.15- 7 30 uur. 0 7.30 12.15 uur. „de Bonte Koe", Langestraat, Telef 174. 90 CENT per flesch, is eau zeer belegen merk wijn. Aanbevelend, JL H ARP) Luttik-Oudorp 59 Alkmaar. JONGMENSCH zoekt tegen 1 Aug. Dagelijks nieuwe ontvangst van de AANBEVELEND, VIER PERCEELEN, groot 258, 161, 182 en 200 vierkants M<tir ign op het terrein uitgebakend, Inli.htingen bjj A. DEN BOESTÊSD, Te-assaint- «traat 9. Ten einde de aanschaffing van dit N&lionale Prachtwerk voor een ieder genaak- w kelijk te msksn, v=Agen wij bij da inteakenisg op Het Leven van onze Voorouders het Amerikaansche systeem, dit wil zeggenWij leveren direct fcij inteskening het gehsels werk a terw»jl da betaling plaats vindt in vier en twintig msandeiijksohe termijnen, tegen Met half Augustus wordt, vcor een d»me alleen, gevraagd in Bergen (N.H.) Franco br. met opgaaf van prijs te zenden bij den boekhandeliar v. 8CHAIK, Willemsparkweg 15, Am- stsrdam. V--?; De Directie ANDRE DE LA PORTE. MEVROUW 1 uit de Staeinxuivelfabrielr van MAREES KONEN, Beverwijk. Verkrijgbaar in varaegalde kwr onnen daoaeu van i/2 kils Aliesnverksep vaar ALKMAAR in 81uit-é£iW vrsarbargt fa kwaliteit. EIGENAARS van de SCHAAPSKUILMEER, onder Harenkarspel, zijn voornemens het te veld staande RIETGEWAS in dien Polder bij inschrijving te Naar het Engelscli van BARONESSE ORCZY. Schrijfster van ,,De Roode Pimpernel." 11) Zij had met toenemende heftigheid gesproken, hoe wel haar stem slechts fluisterend tot hem doordrong. Zelfs in haar plotselingen hartstochtelijken toorn wachtte zij zich wel zijn geheim te verraden. Hij gaf geeil onmiddellijk antwoord, maar scheen haar schoon gelaat, waarop hartverscheurende angst nu duidelijk stond te lezen, fe bestudeeren. Toen keerde hij zieh om en zag naar de eenzame tent in de verte, waar in het front onlangs een groot plakkaat was aangebracht met de woorden: „Komt en ziet de ware voorstelling van de guillotine!" Op een estrade vóór die tent stond een man, ge kleed met esii aan flarden hangende korte broek, op het hoofd een Phrygische muts, versierd met de drie kleurige kokarde. Ilij sloeg met geweld op een trom, al dien tijd schreeuwend: „Komt binnen en ziet! Komt binnen en ziet! De eenige realistische voorstelling van de oorspronkelijke guillotine! Honderden worden dagelijks in Parijs ge slacht! Komt en ziet! Komt en ziet! de volmaakte levendige executie van hetgeen ieder uur van den dag voorvalt te Parijs Marguerite had de richting van Percy's oogen ge volgd. Ook zij zag naar de tent; zij hoorde het eento nig rauw geschreeuw van den man. Zij sidderde en zag andermaal op met smeekenden blik naar haren echtgenoot. Zijn gelaat hoewel uitwendig druilig en kalm als te voren nam van lieverlede toch in df mondhoeken, een vreemde uitdrukking aan, en zijn tengere hand, de hand van een saletjonker, gewoon om Brieven 11e. 75, Boekb. H. H. KOK B&i:. to Zwolle. GEVRAAGD om Lrstond in dienst ta treden, niet beneden 16 j ar en yua goede getuigen voorzien, bij A, A. NIEUWENHUIJZEN, Vleeschhcuwer te Egmond aan Zee. kaarten en dobbelsteenen, bijwijlen een floret te han- teeren, balde zich tot een vuist in de plooien van kost bare Mechelsche kant. Het was slechts een oogenblikkelijke opwelling van zijn krdchtig lichaam, een momenteele flikkering van den heersehenden hartstocht in dit zoo geheimzinnig gemoed. Toen richtte hij zich andermaal tot haar, de strakke lijnen van zijn gezicht ontspanden zieh, liij barstte uit in een schaterlach; met bestudeerde en hoofsclie buiging nam hij haar hand in de zijne, en haar vingers naar zijn lippen brengende, gaf hij ein delijk antwoord op liare vraag „Als Mylady opgehouden heeft de meest bewonderde in Europa te zijn wanneer ik namelijk onder de zo de zal liggen." ZESDE HOOFDSTUK. VOOR DE ARMEN VAN PARIJS. De voorwaarden van inachrijvipg liggen ter inzage bij Jfc. VAN SCHAGEN, Molenaar van dien polder, terwijl de biljetten moeten worden ingelove'd in het Molenhui?, vóór Woensdag 14 Juli, des middags 12 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Bergen (N-H.) zullen cp Dinsdag 13 Juli 1909, des mid dag» 12 uur ten Raadhuize in het openbaar aan besteden i Bestek met één teekening is tegen betaling van f i ,50 vanaf Woensdag te verkrijgen aan het Bureau van den Architekt H. P. BEBLAGE Ns., Amsteldijk 77, Amsterdam. Te Alkmr&r wordt in een klein gezin, wegens ziekte der tegenwoordige, gevraagd eene ca. 1. van g. g. v. Loon f 130. Waaebgeld 26 gulden. Br. fr. onder letter D 115, Bureau van dit blad. bezit alle sleede hoedanigheden die de headers kunnen verlangen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Bedacteur! I i Zonder de alarmtrom te willen slaan, wil ik er toch even de aandacht op vestigen dat de abattoir- afrekening een geflatteerds vscrstelling geeft van het tijdvak 1 April—31 Dec. '08. De afschrijvingen op het vasts kapitaal (terreinen en plantsoenen or buiten gelaten) zijn gelijk gesteld aan het bedrag, dat de gemeente van haar leening aflost. Ofschoon tegen dit systeem wel een en ander in te brengen is, (de werkelijke achteruitgang van de activa b.v. zal volstrekt geen verband houden met h t be drag, dat men wenscht af te lossen) wil ik dit punt laten rusten. Echter heeft het bedrijf nu 9 mud. gewerkt en als achteruitgang most dus 9/12 van het per jaar aange nomen afschrijvingsbedrag in de rekening worden ge bracht. In de belagen van 19J7 fno. 101) leas ik dat par jaar i/75 van f 230000.— (f 3066) voor aflossing mo6t worden bestemd. Het is mij onbekend of bij verhooging der leaning tot f 25'i000.ook deze *vf- loesing misschien verhoogd is. Blijkbaar is de be doeling een bedrag, gelijk aan dese aflossing ta be stemmen tot afschrijving op het bedrijf. Maar dan moet dese afschrijving dus nu bedragen 9/j2 van f 3066.dat ia f 2220,50. Dssh.-lve f 2026,58 meer dan de gepubliceerde afschrijving van f272,92. Voort» bedraagt door toevallige omstandigheden de rente in deze 9 innd. f 5883.22, terwijl de jaarrante van de leaning f 10000.— bedraagt, dus over 9 mnd. f 7500,Een meerdere intrest dus van f 1616.78 (in feet j sarverslag genoemd). Da toevallige factoren (die alléén in het afgeloopen tijdvak voorhanden komen) buitan rekening gelaten, vind ik dat het winstcijfer van f 3082.821/2 tengevolge van de afschrijving en de intrest bovengenoemd over gaat in esn verlies van f 560.521/2 Een rond jaar onder normale omstandigheden zal dus waarschijnlgk een verlies geven van f 741.10 Tegen de te berekening kan men aanvoeren, dat de rentelast minder wordt. Hiertegenover staat echter, dat de ja&rlijksehe afschrijving van f 3066.— te laag is en er geen reserve gevormd wordt ter bekostiging van vernieuwingen, onderhoud, vervanging van be staande installaties em. Een en ander is zeer noodig Brengt men elk jaar het gewone, zoowel sla buiten gewone onderhoud ten laste van het loepend boekjaar, zonder dat hiervoor een reserve ter nivelleering aan wezig is, dan zal het bedrijf over varichillende jaren zser ongelijkmatig belast worden. Deze kosten zullen in meerdere mate stijgen, dan de rentelast daalt. Het is mij onbekend of het voornemen bestaat, do becijferde winst ten goede te doen komen aan den dienst van het abaittoir of van de gemeente. Ik kan het eerste niet genoeg aanbevelen. Uit de gegeven aftekening blijkt ten duidelijkste met welke greote zuinigheid het beheer gevoerd is. Wie met fabrieken bekend is zal dit toestemmen. Ook is de afrekening geheel volgens de bedoeling van de verordening opgesteld. Door toevalligheden echter geeft de afrekening geen cijfers, die als basis voor komende tijden mogen dienen. Uit een administratief oogpunt is het te begrijpen, dat men de afschrijvingen gelijken tred wil laten houden met de aflossing. Maar juist daarom was een toelich ting als hier gegeven bij de afrekening noodzakelijk geweest. Het kan hei beheer niet dan onaangenaam zijn, in dien gedacht mocht worden, dat net over 1909 een winst z*l kunnen aantoonsn. Ik meen op bovenst sande gronden een gemiddeld jawlijksch te kort van f 1000 te mogen voorspellen, bijzondere omstandigheden nog buiten rekening gelaten. Ten slotte nog de vraag: zou het geen aanbeveling verdi-jnen het intrtstverlies en de lasten op het terrein buiten dd Fiieschebrug op de Abattoir-rekening te brengen? De eventueele huren of verkoop winsten zouden can ten bate van dezi rekening kunnen komen. En zijn on Ier de op ichtingskosten ook begrepen de intresten van Int tijdens den bouw gebruikt kapitavl? Er bestaat recht te vermoeden, dat de commercieels boekhouding ia dit opzicht niet ver genoeg is doorge voerd. U beleefd dankend voor de afgestane ruimte, teeken ik hoogachtend, UEd. Dsv. Du., 4 Juli 1909. J. H, ELFRING. Er was toen geen tijd om méér te zeggen en tot na dere verklaringen te komen, want de lachende en druk pratende groepjes, van vrienden en bekenden hadden Marguerite en liaren echtgenoot weer in beslag geno men, en Lady Blakeney, die altijd een oog in het zeil hield, gaf door blik noch gebaar te kennen dat een ernstig gesprek tusschen haar en Percy had plaats ge- vonden. Wat zij ook mocht gevoelen of vreezen met betrek king tot de waaghalzige avonturen, waarvan Perejf nog maar niet wilde afzien, geen lid van het Pimper nel Verbond bewaarde ooit loyaler een geheim dan Percy's wederhelft, Marguerite Blakeney. Hoewel haar hart groeide van trots op de hoedanig heden van haren echtgenoot, was ze schrander genoeg iedere aandoening te verbergen, behalve die welke de Natuur haar op het gelaat had gedrukt: haar tegen woordig schitterend geluk en onweerstaanbare liefde. Voor het oog der wereld evenwel hield zij zich te zij nen aanzien aan de bespottende rol die de eerste ja ren van haar huwelijksleven gekenmerkt hadden, aan die goedaardige, haar zoo gemakkelijk afgaande min achting, welke hij zich zoo grif liet aanleunen in die dagen, die door haar omgeving zou gemist worden en waarnaar deze bepaald een onderzoek liadde ingesteld, zoo ze haar gedragslijn en houding jegens hem te plotseling had gewijzigd. In haar hart begreep ze ten volle, dat zij een groo- ten en machtigen mededinger had in Percy's gemoed: zijn wilde, dolzinnige, hartstochtelijke zucht naar avontuur. Daarvoor zou hij alles, zijn leven zelfs ten offer gebracht, hebben. Of hij zijn liefde er voor veil had? Deze vraag durfde zij zich niet te stellen. Tweemaal in een paar weken was hij weer' naar Frankrijk overgestoken; telkens als hij ging, vroeg zij zich af: Zal ik hem terugzien? Zij kon zich niet voor stellen hoe het Fransche Openbaar Veiligheidscomité zoo onhandig de gehate Roode Pimpernel door zijn vingers liet glippen. Nooit echter had ze een poging gewaagd, om, hetzij hem te waarschuwen, hetzij hem te smeeken niet te gaan. Toen hij Paul Déroulède en Juliette Marny veilig overbracht naar Engeland, was zij zielsverheugd voor het jonge paar en trotsch er op dat hij zijn kostbaar leven voor hen had gewaagd. Zij hield van Juliette, wegens de gevaren die Percy had getrotseerd, de angsten welke zijzelf had uitge staan. Alleen heden, te midden van dezen heerlijken zonneschijn, op dezen zomerschen najaarsdag, had plotseling een uitzinnig overweldigend angstig ge voel zich van haar meester gemaakt, was een doode- lijke haat haar aangevaren jegens het woest, avon tuurlijk leven dat hem zoo vaak van haar zijde weg nam. Zijn leuk, gekscherend antwoord sloot haar den weg af om het thema te vervolgen, terwijl het vroolijk gebabbel der menschen in haar omgeving haar waar schuwden op haar woorden en gebaren behoorlijk acht te slaan. Maar zij gevoelde thans behoefte om alleen te zijn, en de ver afgelegen tent met haar in het oog vallend plakkaat, de schreeuwer met zijn phrygische muts, oe fenden een hypnotiseerenden invloed op haar uit. Instinctmatig richtte zij haar schreden daarheen en even instinctmatig volgde haar de luchthartige drom harer vrienden. Alleen Sir Percy was staan gebleven, ten einde met Lord Hastings, die juist was aangeko men, van gedachten te wisselen. „Maar Lady Blakeney, het zal toch niet in uw be doeling liggen'dat griezelig schouwspel in uw bescher ming te nemen?" zei Lord Anthony Dewhurst, toen Marguerite bijna werktuigelijk, op een paar passen, na, stilstond vóór de eenzame tent. „Ik weet het niet", antwoordde zij met gedwongen vroolijkheid, „de plek schijnt me aan te trekken. En ik behoef niet te kijken naar de vertooning", voegdfe zij er beteekenend bij, terwijl ze wees op een ruw ge krabbelde kennisgeving aan den ingang der teiit: „Ten bate der hongerlijdenden van Parijs." „Er is een knap uitziende vrouw die zingt, en een schrikwekkende machine dit zich beweegt", zei een der jongelieden onder de menigte. „Het is donker en nauw in de tent. Ze hebben me er in gelokt om mijn pekelzonden, en ik heb me gehaast er zoodra mogelijk weer uit te komen." „Dan moeten het mijn afwijkingen eveneens zijn, die mij er nu heentrekken", zei Marguerite luchthar tig. „Ik verzoek u allen mij er in te laten gaan. Ik wil de goed uitziende vrouw hooren zingen, al zie ik ook het afschuwelijk speelgoed niet in werking." „Mag ik u dan geleiden. Lady Blakeney?" vroeg Lord Dewhurst. „Neen! Ik wil liever alleen gaan", antwoordde ze ietwat ongeduldig. „Ik verzoek u op deze gril niet te letten en mijn trugkomst af te wachten op een plek van het terrein waar de muziek het vroolijkst is." Het zou van slechte manieren getuigen haar niet ter wille te zijn. Met een alle aanwezenden omvattend knikje verliet Marguerite de nog tegensribbelende ca valiers en trad spoedig onder het primitief gebouwde afdak dat toegang gaf tot de tent. Een man, in tooneellompen gehuld, met typische roode muts op het hoofd, stond aan den ingang en ra telde in het oog loopend met een geldbus, bij gere gelde tusschenpoozen. Wordt vervolgd. N. V. v/h. HERMs. ÖOSTER ZOON, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 4