BUITENLAND. STADSNIEUWS. Gevonden Voorwerpen, Auto ongeluk. Een vreemd geval. Vermist. Uit Schagen. Uit Winkel Uit Harencarspei. Uit Purmercnd. Uit Stompetoren. Uit Oude NIedorp. Uit Oudorp. Moord te Tilburg. Verkiezingspraktijken. Konlnklljke|Hollandsche Lloyd. De b and In het Rijksmuseum. Snelverband-hoefijzer. Auti-milltarisme. De Kortenhoefsche'kwestle. Een studiereis. Spoorloos verdwenen. Dubbelzinnig. De brand In Bellevue. Vogelmoord-enquete. Protest-vergadering NIEUWS UIT HOORN. Vereeniging voor Gezlnsve/pleglng. J. Klootsema. Een postduif. Badhuis Witte Kruis. Ia garnizoen. Oudheidkundige Bond. Abattoir. Eervol ontslag. Openluchtmeetïng. Abattoir. Muziekuitvoering in den Hout. Telegrafisch Weerbericht. Laatste Berichten. Maandagavond ongeveer 8 uur geraakte ter hoogte van den ouden tol op den Rijksweg nabij De Klomp het stuur van de auto van den heer 0. H. v. Eek uit Hilversum defect, ten gevolge waarvan de auto in volle vaart tegen de langs den weg staande boomen vloog en voor een groot deel werd verbrijzeld. De heer Van Eek werd uit de auto geworpen en werd klaar blijkelijk ernstig gewond. Twee voorbij fietsende dames verleenden den eersten bijstand en inmiddels werd zoo spoedig mogelijk de hulp van dr. G. J. Kets van Veenendaal ingeroepen. De gewonde en diens metge zel, die er beter afgekomen was, werden door de hee- ren Royaards van Scherpenzeel met hun auto naar hun woning vervoerd. Eerlijkheid. „Eigenlijk is eerlijkheid toch het voordeeligst." „Hoe dat?" „Weet je nog dat ik dien hond gestolen heb?" „Jawel." „Welnu, ik heb eerst geprobeerd 'm te verkoo- pen, maar 'k kon er nog geen riks voor krijgen. Toen ben ik als eerlijk man naar die ouwe dame gegaan aan wie-'t beest hoorde, en die heeft me dadelijk een tientje gegeven." Uit een correspondentie met een Stedelijk Armbe stuur „De vader overleed begin Mei en sedert Is er niets meer met hem aan te vangen." Sedert half tien uren Maandag wordt uit de ouder lijke woning in de Lange Torenstraat No. 19b te Rotterdam vermist de 9-jarige J. P. Men vreest dat het knaapje een ongeluk is overkomen. Tot leden van den raad der gemeente werden den Oden alhier herkozen de heeren P. Bujs, I). Smit en W. Vader met resp. 329, 291 en 295 van de 402 geldig uitgebrachte stemmen. De heer Jb. Koster verkreeg 143 stemmen. Ter herdenking van haar 20-jarig bestaan had Win- kel's Harmonie het voornemen opgevat om op Zondag 1 Aug'ustus a.s. een muziekfeest te organiseeren en reeds was een aanvang gemaakt met de voorberei dende maatregelen. De uitnoodigingen tot deelname is echter door zoo weinig zustervereenigingen aanvaard, dat het feest wegens gebrek aan deelneming niet zal doorgaan. Uit St. Pancras. Bij de opname der schoolspaarbank der openbare lagere school te St. Pancras, bleek aan de commissa rissen dat in het tweede kwartaal 1909 door 28 spaarders was ingelegd 81.20. Voor de verkiezing van een lid voor den Gemeente raad (vacature C. Groot) zijn den 6den dezer offici eel candidaat gesteld de heeren P. Borst Az. en N. Groot, De stemming zal plaats hebben den 19den dezer, de herstemming, zoo noodig, op den 26sten. Gisteren deed K. Bakker van Oude Niedorp aan gifte bij de politie van de ontvreemding van 2 paar den uit de weide zijner ouders. De politie deed on derzoek bij den paardenhandelaar M. Z. alhier, die erkende de paarden in zijn bezit te hebben, doch wei gerde de verblijfplaats op te' geven. Hij werd daarop als verdacht van misdrijf aangehouden. Door verzet was de politie genoodzaakt van de handboeien ge bruik te maken. Op verzoek van den heer Officier van Justitie te Alkmaar werd de aangehoudene naar Alkmaar ge transporteerd. Na verhoor, waarbij hij mededeelde waar de paarden verbleven, werd hij weder op vrije voeten gesteld. Een nader onderzoek is in deze zaak gelast, terwijl dè paarden blijven ter beschikking der justitie. Maandag werd alhier vergadering gehouden en re kening gedaan van en door de directie van de Onder linge Brandwaarborg-Maatschappij genaamd „Scher- meer's Brandcontract". tilt de rekening van den directeur-boekhouder, den heer O. Groot, bleek, dat in het afgeloopen dienstjaar was verzekerd voor een bedrag van 2.245.397.50, de ontvangsten hebben bedragen 5090.615, de uitgaven 1236.225, dus een overschot van 3854.39. Er is een omslag geheven van 1.50 per mille. De reserve in het vorige dienstjaar 19071908 be droeg 21156.06 en vermeerderd met het saldo van 3854,39 over het afgeloopen jaar, bedraagt nu 25010.45. De voordracht voor Hoofd der School te Zijdewind, door B. en W. en de district-schoolopziener opgemaakt, luidt als volgt 1. J. Terpstra te Wijdenes. 2. P. Tromp te War- menhuizen. 3. W. J. M. L. Spitzen te Gennep. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing op 6 Juli. Uitgebracht 143 stemmen (146 kiezers), van on waarde 1. TT. Bruijn (aftr.) 132 stemmen; J. Bijman (aftr.) 102 stemmen; P. Oouwenhoven (aftr.) 121 stemmen. Op den heer J. Buren waren 56 stemmen ■uitgebracht. Gistermiddag arriveerde de justitie uit Breda te Tilburg met de doktoren Butner en Schrijver. Ter wijl deze laatsten de sectie verrichtten op den versla- gene Bruurs, werden eenige personen aan het politie bureau in verhoor genomen. Een der gearresteerden, W. de Brouwer, werd ge vankelijk naar Breda getransporteerd; zijn broer en zuster zijn op vrije voeten gesteld. Te 's Heerenberg worden allen, die nog iets ver schuldigd zijn voor vertering aan D. Egging, aldaar, bij de gemeenteraadsverkiezing in 1903, openlijk opge roepen dit vóór de aanstaande stemming voor den ge meenteraad te betalen. De bouw van het derde stoomschip voor de Ko ninklijke Hollandsche Lloyd is, naar gemeld wordt, in Engeland besteld, zonder dat de Nederlandsche in dustrie gelegenheid is gegeven mede te dingen. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van den brand in de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijs, ge vestigd in hét Rijksmuseum te Amsterdam, kan wor den aangenomen, dat hier aan onvoorzichtigheid ge dacht moet worden. Er zijn n.l. bij een nader onder zoek tal van afgebrande lucifers gevonden. Door den heer O. Roodvoets, onderwijzer aan de Utrechtsche Ambachtsschool, is onder medewerking van den directeur der school, den heer L. van Essen Rzn., uitgevonden een snelverband-hoefijzer, dat, zon der nagels, in enkele seconden door den leek aan den voet van het paard kan worden bevestigd. Dit snelverband-hoefijzer is door den directeur der school ter beoordeeling en beproeving opgezonden aan den minister van Oorlog. De heer J. W. Smit zal van het tegen hem gewezen vonnis in hooger beroep gaan. Tegen den burgemeester van Kortenhoef zal ver moedelijk geen strafrechterlijke vervolging plaats hebben, wegens diens knoeierijen in stukken, welke be trekking hebben op den eigendom der veengronden in den Kortenhoefschen polder. Vooreerst toch schijnen deze knoeierijen op zich zelf van weinig beteekenis te zijn geweest, en kon er noch voordeel voor den burgemeester, noch nadeel voor de gemeente uit voortvloeien. En in de tweede plaats schijnt de burgemeester geenszins de bedoeling te hebben gehad, iets verkeerds te doen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de beide partij en, de burgemeester en de wethouders zich tot een archivaris wenden, ten einde zich door deze te laten voorlichten, omtrent de wijze, waarop zij aan de be staande moeilijkheden een einde moeten maken. Wellicht zal het noodig zijn, dat de bevoegde auto riteit de zaak definitief regelt. Gisteren bezocht een gezelschap cadetten uit Breda op hun jaarlijksche studiereis, onder leiding van een ingenieur, de gemeentewerken van Rotterdam en de Rotterdamsche havenwerken. Hedenavond zetten zij hun reis naar Den Helder voort. Sedert Maandagmiddag is O. van de Pol, bediende bij den heer G. Kimman, Koemarkt> te Purmerend, spoorloos verdwenen. Sedert eenige dagen is zijn aanstaande zwager naar Duitschland vertrokken, en nu hopen de ouders, dat hij misschien ook daarheen zal gegaan zijn. Uit het ingezonden stuk van een slager, die zich kant tegen het oprichten van een stedelijk abattoir te Zwolle „Wij vragen de strengste keuring, zoowel levend als geslacht op ons toe te passen, waaraan wij ons zeer graag onderwerpen, daar wij meenen, dat het openbaar slachthuis zal worden het kerkhof voor de slagers te Zwolle." De eisch tegen Kroenig, wegens brandstichting in 't hotel „Bellevue," te Arnhem, is twaalf jaar. In de Juli-afl. van De Levende Natuur schrijft Jac. P. Thysse: „Een onzer lezers doet ons het denkbeeld aan de hand, onze lezers te verzoeken, mededeelingen te doen omtrent den stand van onze sterntjesbevolking in ver band met den sterntjesmoord van de laatste jaren. De prachtige medewerking, die we bij onze reiger- en aal- scholver-enquête mogen ondervinden geeft ons hoop, dat we ook in dit geval goede g'egevens kunnen verza melen, om uit te maken, lo. in hoeverre een moordda dig optreden van den mensch den vogelstand kan scha den. 2o. hoe de geplaagde soort zicli herstellen kan. Wij vragen dusHoe staat "het op het oogenblik in uw omgeving met het aantal broedende of rondvlie gende sterntjes, vergeleken bij vier of vijf jaar gele den Is voor de vermindering volgens u een andere oor zaak aan te geven, dan het op groote schaal wegschie ten? Liefst ontvangen wij opgaven omtrent alle soorten van de sternenfamilie, dus van de Groote Zeezwaluw, het Yischdiefje, de Noordsche Zeezwaluw, de Dwerg zeezwaluw en de Zwarte Stern. Ik kan alvast meedeelen dat in het Naardermeer het Vischdiefje is gereduceerd tot zes paren, terwijl er vroeger zeer vele broedden. De Zwarte Stern daaren tegen neemt er eer toe dan af." Gisteravond werd te Amsterdam in Plancius een openbare vergadering gehouden, waarvoor de oproe ping was uitgegaan van de afdeeling Amsterdam van de Internationale Anti-Militaristische Vereeniging, en welke ten doel had te protesteeren tegen de veroordee ling van J. W. Smit, den voorzitter van het landelijk comité der Internationale Anti-Militaristische veree niging, tot drie maanden gevangenisstraf ter zake van het schrijven van een opruiend artikel in den vanwege genoemd comité verspreiden soldaten almanak. In de meeting werd het woord gevoerd door de heeren E. Domela Nieuwenhuis, Smit en Reijnders, die o. a. me^ dedeelden, dat de veroordeelde in hooger beroep komt. De zaal, die ongeveer 600 personen kan bevatten, was geheel gevuld. Na afloop der vergadering trok een deel der aan wezigen, een paar honderd vrouwen en mannen, zin gende de stad in. Zij werden door de politie op ver schillende punten tegengehouden en verspreid. De politie trad hierbij met tact op, zoodat er eigenlijk geep klappen vielen en zulks niettegenstaande een deel der meetinggangers en vooral eenige meisjes het er op gezet scheen te hebben het den agenten lastig te maken. Het relletje trok natuurlijk heel wat nieuws gierigen. De „Temps" maakt melding van een hevige aard beving in Algerië, in de streek van Ain Melilla, in de douars (versterkte tentdorpen) der Oulad Nassa. Twee inboorlingen werden gedood en verscheidene hutten vernield. De schokken werden eveneens in de streek van Ca- roubert gevoeld, zonder evenwel schade aanterichten. Zondag 1.1. aldus wordt uit Teheran gemeld, is een detachement der kozakkenbrigade, die op Cha- babad aanrukte, in zijn kampement overvallen door Fidais. Na een gevecht, dat zeven uren duurde, namen de aanvallers de vlucht. De Eidais hadden 12 dooden en 29 gewonden. Zij coneentreeren zich te Karydah. Onder de bevolking van Teheran begint zich een vijandige beweging tegen de Armeniërs baan te bre ken. Het postverkeer is stopgezet. De Armenische aartsbisschop heeft om bescherming verzocht bij de Russische legatie. De paniek in de hoofdstad duurt nog steeds voort, en de bazars zijn nog altijd gesloten. De minister van Financiën Karowan Ed Daouleh en de ex-president van den ministerraad Muscher Es Sultaneh hebben verklaard Turksch onderdaan te zijn. Te Palermo zijn ernstige opstootjes geweest, tengevolge, van den veldtocht, die op Sicilië tegen het wetsontwerp betreffende subsidieering van de handels vloot gevoerd wordt. De karabiniërs moeten er bij een botsing met het volk slecht zijn afgekomen. De Messagero meldt, dat een volksmenigte te Paler mo zich aan daden van vandalisme heeft schuldig ge maakt, waarbij winkelramen werden verbrijzeld en ver lichtingstoestellen omvergeworpen. Onder een hagel bui van steenen hebben de troepen de barricaden be klommen. Versterkingen zijn aangekomen. De politie- prefect heeft ontslag genomen en is vervangen door een bijzonderen commissaris. Een groot aantal perso nen is gewond. De Duitsche Rijksdag nam gisteren de dooi de commissie voor de financieele hervormingen voor gestelde kleuring van die gerst, welke getroffen wordt door het lagere toltarief van 1.30 mark per 100 Kilo 1 van de wet ter voorkoming van het ontolrechtma- tig gebruik van gerst) met 255 tegen 85 stemmen en één blanco aan. Met algemeene stemmen verwierp de Rijksdag ver volgens zonder debat de belasting op gas en electrici- teit, benevens, na kort debat, de belasting op adver tenties. Daarentegen nam hij een belasting op ont stekingsmiddelen met 179 tegen 165 stemmen en één blanco aan. Voor' de stemming over de gerst, was van de zijde der regeering verklaard, dat het kleuren der gerst voor de regeering onaannemelijk was, daar het tegen de handelsverdragen indruischte. Al deze stemmingen golden de tweede lezing der be treffende ontwerpen. Gisteren is in tegenwoordigheid van den D u i t- s c h e n Keizer en den Koning van Zweden de stoom bootverbinding Sassnitz-Trelleborg geopend. Om 2 uur verzamelden zich de deelnemers aan de feestelijkheid op de veerboot Deutschland, waarbij de staatsminister Breitenbach in een toespraak er op wees, dat door het nieuwe werk de persoonlijke en za kelijke betrekkingen, alsook de goederenruil, in hooge mate bevorderd zullen worden. Bij het daarop gehouden noenmaal op de Hohenzol- lern dankte de Keizer in een toespraak den Koning van Zweden er voor, dat hij persoonlijk verschenen was. De Keizer sprak verder den wensch uitMoge de nieuwe weg over de Oostzee handel en verkeer tus- schen Duitschland en Zweden krachtig leven inblazen en bevorderen, en een nieuwe brug vormen tusschen de harten der twee stamverwante naties. De Koning van Zweden heeft bij het noenmaal aan boord van de Hohenzollern op de toespraak van den Keizer geantwoord met een hartelijke dankbetuiging voor diens vriendelijke woorden. Z. M. drukte de hoop uit, dat de nieuwe verbinding er toe zal bijdragen de hartelijke betrekkingen tusschen de twee van oudsher bevriende naties te versterken en te ontwikkelen. Maandagavond waren een aantal Indiërs in de Cax- ton Hall te Westminster bijeengekomen, om hun afschuw over de moorden in het Imperial Insti tute uit te spreken. Toen de motie, waarbij de misdaad gewraakt wordt, aan de orde werd gesteld, stond een jong Indiër die naar het heet de Londensche agent van den beruchten Krishna Varma is, op, om er tegen te spreken. Men pakte hem bij den kraag om hem uit de vergadering te zetten, maar zijne vrienden sprongen hem te hulp. Zoo kwam het tot een geregeld gevecht. Nadat de rust hersteld was, verklaarde ook Dhina- gri's broeder openlijk, dat hij de moorden- verfoeide. „Excalsio t." De zang- en operette vereen. „Excelsior" zal ter vie ring van haar 10-jsrig bestaan ia het a s. wintersei zoen opvoeren in Nov. Czaas* und Zimmermann, opera in 8 acten van Lortzing en in Febr. 1. Carmosinella, operette in 1 acte van G. Hollander en 2. de Bruidam&rkt, ope rette in 2 acten van Tm Kretsckmann. In de maand Juni werd-n door de zusters gebracht 517 bezoeken, waarvan 304 gratis. 42 patiënten wer den behandeld, waarvan 24 gratis. 6 maal werd la.rste kuip verleend aan overledenen. 2 maal assisteerden de Zusters bij verlossingen. 14 maal werd hars hulp iageraep m door feseren doctoren, feet- op 't spreekuur of bij pstieatvn &%n huis. Ia het laatst verschenen ntimmer van de „Hol landsen* Revue' komt :en karakterschets voor van onzen welbekenden stadg. noot, den heer J. Kloois im», directeur van het Rgksjopvoedingggesticht voor jongens «lhiar, In verscheidene kolommen wordt het leven in die inrichting vroege.- en thans geschetst en verschillende bijzonderheden daaromtrent medegedeeld, opgateekend uit den mon-s van dtn heer Klootsema zelf. Esn zevental keurig-uitgevoerde kiekjes iüustree- ren d.t artikel. Ia de eerste plaats het wèl-geslaagde portret van <Ln ijverigen directeur, verdsr: de ingang van Rijksopvoedingsgesticht an de jongens in hun velschillende gslen, n.l ia het schoollokaal, de gymnas tiekzaal, een der mbashtssalen, de timtnsrzaal en een gedeelte' vau de oetz&fJ, benevens een aardig kiekje van den kok ia de keuken. Gisteravond is een postduif komen aanvliegen, die een riagetja om zgu poot had, waarop W. K. Gent 497. De duif is terug 'te bekomen Bergerhout 17. Iu de week van 28 Juni tot 3 Juli zijn ia het bad huis van het Witte Kruis genomen 86 kuipbaden, 103 regenbaden le klas, 180 regeabaden 2e klas, to zamen 369 baden. De le-luit. M. L. do Boar, leerss? san de Cadetten school, overgeplaatst bij het ïe reg. inf., komt 16 Sep tember te Assen in garnizoen. De Oudheidkundige Bond vergadert dit jaar alhier. Dr. II E. van Gelder heeft hierom voor het bulletin vele en belangw ïkkende santeekeningen, over Alkmaar'* monumenten bijeengebracht, .met een reeks van af beeldingen gepubliceerd. Ia vasten dienst zijn benoemd aan het gemeente- slachthuis tot stalknecht W. Swart, tot werkman-stoker Jan Zorgman as tot werkman G. van der Meulen, tot nog toe tijdelijk werkzaam, en tot werkman bij den dierst der plantsoenen M. D. A. de Jong, even eens thins tijdelijk werkzaam. Burgemeester en Wethouders hebben aan den eer vol ontslagen opperman bjj de gemeentewerken, J. Mollevanger op grond van de bestaande verordenin gen, een pensioen toegekend van f 214 'sjaars. Aan de afd. Alkmaar van het Leger des Heüs is vergunning verleendom gebruik te maken van het Doelenveld, tot het houden van een openlucht-samen komst op 11 Juli i.8. In de maand Juni had het volgende aantal slachtingen plaats: 42 paarden, 99 koeien, 0 os, 0 vaars, 10 pinken, 51 vette kalveren, 2 graskalveren, 191 nuchtere kalveren, 26 nuchtere kalveren voor export, 24 schapen, 0 bok, 335 varkens, 2 varkens voor export, totaal 773 stuks. Uit nood werden geslacht of waren gestorven0 paard, 0 koeien, 1 vette kslveren, 0 vaarzen, 0 nuch tere kalveren, 4 schapen, lammeren en 1 varkens, totaal 6 stuks, Ingevoerd werd0 K.G. paardenvleesch, 105 K.G. rundvleesch, 24l/2 K.G. vetkalfsvleesch, 4 K.G. schapenvïeesck en 2i KG. varkensvleesch, totaal 156I/2 K.G. en 996 K.G. rundvet. Geheel werden sfgekeurd-: 0 paard, 0 koeien, 0 vasrzen, 0 vette kalveren, 1 schapen, 1 varkens, 0 nuchter kalf, totaal 2 stuks. van paarden: 46 longhelften, 5 levers, van koeien0 tong, 68 longhelften, 1 hart, 7 levers, 2 rr.ilten, 1 maag, 1 stel darmen, 1 nier, 1 buikspeek- selkiier, 5 partijen ingewanden, 0 uierhelften 3 K.G. vleesch en 30 K.G. vet. van pinkeni/2 kop. van vette kalveren2 tongen, 4 longfeelfien, 1 hart 2 levers, 2 milten, 2 magen, 2 sta! darmen, 4 nieren 2 K.G. vet. v»n schapen14 longhelften, 4 levers, 1 milt, 1 stel darmen, 3 slokdarmen, 2 pertijsn borst- en buik ingewanden, van nuchtere kalveren1 kop, 0 tongen, 0 stel lon gen, 5 longhelten, 1 milt, 1 stel darmen, 2 nieren. 1 partij borst- en buikisgewandsn, 2 E,G. vlessch. van varkens: 444 longhelften, 11 harten, 10 levers, 1 milt, 9 stel darmen, 3 nieren 8 buikspeekselklieren, 2 partijen ingewanden 51 K.G. vleesch en 21 K.G. vet. Vrijdagavond, den 9 Juli, zuilen vsn 8—10 uur, door feet Stedelijk Muziekkorps, onder directie van dan keer H. A. Maas, de navolgende stukken in den Stadshout worden uitgevoerd 1. Rsdetzky-marnchJoh. Strauss. 2. Ouverture de 1'oper* „Joseph"Mebul, 3. a. „Stephanie", gavotte Czibulka. b. „Amoureuss", valse-lente Berger. 4. Fantaisie de I'opera „L-.kmé" Delibes. 5. Ouverture de concert Cznivez. 6. Evtudiantina, Walzer Waldteufel. 7. Potpourri d. Operette „Boecacio" v. Suppé. 8. Leg Amazones, Marcfee. Lohman. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 773.6 te Horta. De laagste stand van den barometer 715.9 te Gro ningen. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 8 Juli). Matige tot krachtige Noordwestelijke tot Noordelij ken wind, bewolkt tot zwaar bewolkt, wellicht regen buien, iets koeler. NEERSLAG te Alkmaar 7 Juli 0.4 m.M. HOOG WATER. Donderdag 8 Juli. EGMOND AAN ZEE, 's morgens kwart over acht, 's avonds kwart voor negen. BERGEN AAN ZEE's morgens half negen, 's avonds negen uur. BURGERLIJKE STAN O. GETROUWD 7 Juli. Arie Siisrp en Engelina Maria Beets, wed. vad Aathonius Rode. Johan Klaver en Vokaltji Kort. Simou Mcrseh en Anua Commandeur. GEBOREN 5 Juli. Jjhsnna Maria, d. v. Aadries Duin en Alida Lehh'-ng. Te bevragen aan het Politiebureau van 9—12 uur. Em ceintuur, twee kinderzakken, twee portemon- naie's met eenig geld, sen paar gordijnen, esn pijp, eec horlogeketting, sa» liroche, een armband, een sproeislzng een rozenkrans, een boor en een kaphamer, een E.G. kerkboek, een wagenmeer, een gap, een hond, een paar duiven, een kam, een pakje goed, ern boezels&r en een handschoen. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 7 Juli 1909, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN, s-GRAVENHAOE-, 7 Juli Te 'z-Gravenhag3 ia feedes overladen iu den ouderdom van 53 jaar, de beer W. Voormolen, oud hoofd-commissaris van poli tie te Rotterdam, wien ia April j.l. werd opgedragen het bekende administratieve onderzoek of de Papen- drechtgche politie aan redelijks eischen voldoet. KRANKZINNIG. AMSTERDAM, 7 Juli '09. Vsn VaaLn, berucht in de Zeister moordzaak, is hedenmorgen voor krank- sinnig van Leeuwarden naar Medemblik overgebracht. AARDBEVING. MARSEILLE, 6 Juli. Te Salon is weder een aard schok waargenomen, die ongeveer twee seconden duur de. Ongelukken hadden niet plaats en er werd geen schade aangericht, maar de bevolking was hevig ver schrikt. DE ZAAK EITLENBURG. BERLIJN, 7 Juli. De behandeling van de zaak- Eulenburg is heden begonnen. Dadelijk nadat met de behandeling begonnen was verklaarde de beklaagde, dat hij de behandeling niet kon volgen. Daarop requireerde de procureur-generaal Preuss de inhechtenisneming van den beklaagde, daar deze verdacht wordt van simulatie of ten minste dat hij zich door het gebruik maken van eenig middel kunst matig in een toestand brengt, die hem het volgen der behandeling onmogelijk maakt. Ageodis DONDERDAG Zangschool, dir. de heer de Haas, ven 1-8 uur. „Nieuw Leven," repetitie, 8 uar, Bale.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2