STA UIT L. A uit Heiloo. Uit Schagen. Luchtvaart. Peradeïlct. Lijk opgehaald. Ver- van gepens. beneden den rang van officier. Uit West-Grnftdljk Uit St. Pancras. Uit de Rijp Uit Purmerend. Inbraak. Kegelconceurs. Maar Urk. Het auto-ongeluk bij Veenendaal. Gevallen. Gemeenteraadsverkiezing. Niet navolgens waard. Telegrafisch Weerbericht. Alfemuarsche Winkellersvereenlglng, Vereeniging van Archivarissen sommige bedrijven daar nog een lijstje met vragen aan toegevoegd is. De inhoud der beantwoorde vragenlijs ten blijft geheim, en behoeft zelfs niet onderteekend te worden. Alleen de commissie en de leider m de ge meente krijgen er inzage van. Nadat de heer Kui- bing zich bereid heeft verklaard, des noodig op ver schillende. dorpen zitting te houden, om de memschen de behulpzame hand te bieden, wordt de vergadering door den burgemeester gesloten. Bij de heden gehouden stemming voor 3 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, wer den uitgebracht op de heeren D. Bakker Pz. 282 st„ D C. Dros (aftr.) 669 St., J. S. Dijt (aftr.) 578 st., H. W. Keesom (aftr.) 389 st. en C. S. Keijser Cz 137 st. Gekozen de heeren Dros, Dijt en Keesom, allen af tredend. Bij de stemming voor één lid (vacature Dikkers;, verkreeg de heer J. Kikkert P. Pz. 400 stemmen en de heer C. L. van Scharenburg 353 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Bij de gisteren gehouden stemming zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen met 217 en 301 stem men de heeren A. J. O. Maas Geesteranus en H. Mul der. Op den heer N. Apeldoorn waren 163 stemmen uitgebracht. Den 8sten Juli vergaderde in het lokaal „De Beurs alhier de Schager Winkeliers-vereeniging onder lei ding van den voorzitter, den heer P. Baat Dz. In zijn welkomstwoord maakte de voorzitter onder applaus der vergaderden gewag van het welslagen der tentoon stelling te Amsterdam, welker opening hij had bijge woond. De secretaris, de heer J. H. Schene las daarop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, waarna ettelijke ingekomen stukken werden voorgele zen. De belangrijkste daarvan waren mededeeling van den Raad der gemeente, dat eene subsidie en schoollokalen voor de te stichten handelsavondschool worden toegestaan, dat het bestuur eene bijdrage had gezonden voor het huldeblijk aan den voorzitter van den Bond en dat weldra plannen zullen worden over gelegd inzake stichting neringverzelcering-maatschap- PÜ- De voorzitter drukte zijn spijt uit over de weinige antwoorden, die de leden op de tot hen gerichte vra gen betreffende neringverzekering hadden gegeven. Alleen door persoonlijk bezoek waren eenige gegevens verzameld. Twee nieuwe leden werden door de vergaderden voor de afdeeling aangenomen. Tot afgevaardigden naai de algemeene vergadering te Amsterdam werden be noemd de heeren C. Roggeveen Sr. en Jb. Koster. Inzake het oprichten der handelsavondschool wer den door den voorzitter vele mededeelingen gedaan. Het Rijk zal waarschijnlijk 350 subsidie geven. De heer C. W. Deenik heeft toezegging gedaan directeur der school te willen wezen. Een renteloos voorschot is reeds ten deele geplaatst. De voorzitter vroeg de leden pogingen te willen doen de overige te plaatsen. Ook aan „Algemeen Belang" zal om eene bijdrage ge vraagd worden. Den 15den September hoopt het bestuur de school te openen. Op de aanvrage van een paar leden om een bijdrage voor het houden van een voormiddag-hard draverij op den dag der groote jaarlijksche harddrave rij werd goedgunstig beschikt en 5 toegestaan. Bij de rondvraag vroeg de voorzitter den leden alles in het werk te willen stellen om het Harmonie-feest zooveel mogelijk luister bij te zetten en wel te helpen doen slagen. Een 25-tal leden woonde de vergadering bij. Aan het slot wekte de heer Keesing tot krachtigen financiëelen steun op. „We zijn met 1500 schuld de actie begonnen," zeide hij, en één der aanwezigen voeg de er aan toe: „We komen er met 1499 uit, want we hebben een Gulden gekregen. Daarna kwam de heer Gulden aan het woord. Hij herinnerde aan het oogenblik, toen hij „op de keien gesmeten" werd en gewaagde er van, hoe alleen de sociaal-democraten de ontslagenen gesteund hadden. De verkiezing, zei spr., is niet alleen een succes voor de sociaal-democraten, maar ook voor het gemeente- personeel en te beschouwen als een antwoord op de re actie in den Raad. Met een aansporing aan het ge meente-personeel, om zich bij de sociaal-democraten aan te sluiten, eindigde de heer Gulden. Onder het zingen van den „Socialistenmarsch ging men uiteen. Men meldt uit Amsterdam: In verband met de gisteren gehouden gemeente raadsverkiezingen, meer in het bijzonder met de can didatuur van den ontslagen gemeente-ambtenaar Z. Gulden (die in III werd gekozen) bevatte het nummer van eergisteren van Het Prinsenhof, orgaan van den bond van gemeente-ambtenaren, een artikel dat belee- digend kon worden geacht o. a. voor den burgemeester van Amsterdam. Dit artikel, handelende over de can- didatuur van den heer Gulden in verband met het drievoudig' ontslag, droeg als titel Het kwaad gaat zich wreken, en was geteekend Sagittarius. Zooals men weet, is de heer Gulden, nadat de beide andere ambtenaren, die tegelijk met hem uit den gemeente dienst werden ontslagen, als zoodanig aftraden, alleen redacteur van Het Prinsenhof. In het laatste num mer kwam echter voor een mededeeling' van den heer Gulden, dat hij met het oog op de verkiezingsdrukte de redactie van dit nummer geheel had overgelaten aan Sagittarius. De heer Broersma, die als administrateur van het blad aanleiding had gevonden de verdere versprei ding van het laatste nummer te stuiten, had in zijn hoedanigheid van voorzitter van den Bond tegen gis teravond tien uur een spoedvergadering van het bondsbestuur bijeengeroepen, welke gehouden werd in het gebouw van den Politiebond. De in deze verga dering aanwezigen keurden unaniem den inhoud van het bedoelde artikel, meer bepaaldelijk voor zoover het den burgemeester betrof ten sterkste af, betreurden dat het in het orgaan van den Bond plaats had gevon den. Verder besloot de bestuursvergadering tot het bijeenroepen van een algemeene vergadering tegen aanstaanden Maandag. gen ochtend, tegen vier uur ongeveer, wekte hij de vrouw, deelde haar mede, dat hij zich van het leven zou berooven en verbood haar alarm te maken onder bedreiging haar te zullen dooden, wanneer zij zich niet rustig hield, totdat hij dood'zou zijn. Daarop nam hij een groote hoeveelheid chloorkali in, welke stof hij zich des avonds voor dat doel had aangeschaft. Uit vrees voor de bedreiging hield de vrouw zich rustig, totdat tegen 12 uur hedenmiddag de man zoo ver bewusteloos was, dat zij de kamer durfde te verla ten. Zij riep toen hulp in. De man was reeds geheel blauw tengevolge van bloedvergiftiging. Op last van een geneesheer is hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij misschien nog eenige dagen zwaar zal moeten lij den, voordat de dood hem verlost. Op herstel bestaat zoo goed als geen kans. Naar „De Auto" meldt is voorloopig het program ma van de aviatische week te 's-Gravenhage aldus vastgesteld: Dinsdag 13 Juli vliegen; Woensdag 14 Juli bezichtigen van het toestel; Donderdag 15 Juli vliegen; Vrijdag 16 Juli bezichtigen; Zaterdag 17 Juli en Zondag 18 Juli vliegen. In de kerkelijke Pers was eenige dagen geleden het bericht opgenomen dat de heer W„ onderwijzer der le klasse aan de Openbare Burgerschool te Scheveningen, socialist wasdat hij zijn leerlingen weigerde het Wil helmus te laten zingen; dat hij, zich eenige oogen- blikken uit zijn lokaal verwijderend, bij zijn teruk- komst zeer vertoornd was, omdat de meisjes uit^ zijn klas het Wilhelmus hadden aangeheven; dat hij elk der zangeressen daarvoor 5 straf thema's gaf; dat hij van oranjebiljetten gezegd had dat zulke dingen in den prullemand hooren en dat hij bij de behandeling van een leesles over het huwelijk der Koningin zich aldus uitgelaten haddat huwelijk kan me niets sche len, ze hadden dat er gerust uit kunnen laten. Thans is door den betrokken onderwijzer bij den officier van justitie een aanklacht ingediend wegens laster en aanranding van zijn goeden naam tegen ..de Standaard" of tegen wie voor dat bericht verant woordelijk gesteld moet worden. Te Culemborg is gistermorgen uit de rivier de Lek bij de gierpont het lijk opgehaald, vermoedelijk van een persoon, die j.l. Vrijdag nabij Ravenswaay van een schip is gevallen. Na afloop der te 4 uur geëindigde vergadering be gaven de saamgekomenen zich naar den huize N ij- e n b u r g te Heiloo, waar zij door de familie van Fo- reest ontvangen werden. Het zeer ongunstige weder wilde niet medewerken tot het genot van dit uitstapje. Het gemeenschappelijk middagmaal werd daarna gebruikt in het hotel de Nachtegaal. De vereeniging van gepensioneerden beneden den rang van officier hield haar gewone vergadering in de Unie alhier. Bij afwezigheid van den voorzitter open de de secretaris, den heer Janknecht om 83/4 uur de vergadering, daarna werden de notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd. Uit de mededeeling van den secretaris bleek dat de bond op heden 2500 leden telt en de afdeeling Alkmaar 48 leden, hij spoorde de aanwezigen aan om 'zoo moge lijk de sterkte nog uit te breiden. Voorloopig zou het Hoofdbestuur aan de weduwen geen grooter uitkeering doen dan jaarlijks 200. De contributie a 2.per jaar werd voorloopig vol doende geacht. Om het huishoudelijk reglement der afdeeling te la ten drukken vond geen instemming, in elke vergade ring ligt het voor de leden ter inzage en die op een exemplaar gesteld was kon het afschrijven de zui nigheid moet worden betracht. In plaats van den heer M. J. Krans, die naar Ber gen is verhuisd, is tot voorzitter gekozen den heer H. K. Spee, gep. sergeant der Genie O. I. L. Geen bijzondere voorstellen ter tafel gebracht zijnde, werd de vergadering om 10 uur gesloten. De heer R. K. Koppen, sedert verscheidene jaren kerkvoogd van d'e Ned. Herv. Gemeente te West- Graf tdijk, heeft voor die betrekking bedankt.^ Tevens heeft hij bedankt voor kerkelijk ontvanger. Voor deze laatste betrekking is in zijne plaats benoemd de heer W. de Haan. Dezer dagen hield de vereeniging voor het geven van schoolfeesten te West-Graf tdijk een vergadering om te bepalen, wat er dit jaar gedaan zal worden. Be sloten werd om in het laatst van de maand Juli met de leerlingen een uitstapje te maken naar Haarlem en Zandvoort. Tot leden van het bestuur werden gekozen de hee ren J. Koppen, L. IIop en J. Verhagen in de plaats van de heeren R. K. Koppen, W. Velthuis en W. Koppen, die volgens rooster moesten aftreden, doch niet terstond herkiesbaar waren. De tuinbouwers te St. Pancras hebben ook dit jaar hun ouden roem weef gehandhaafd. Woensdag zijn door den tuinbouwer P. Koedijk de eerste zeven stuks voode kool gesneden en direct door J. de Geus van St. Pancras naar Duitsehland verzonden. Langedtyker gasfabriek. Door de gascommissie voor de aan de Langedijk in aanbouw zijnde gasfabriek is, om met. één Aug. a. s. in dienst te treden, uit zes sollicitanten tot directeur van die fabriek benoemd de heer W. J. Smit, adjunct-di recteur der gasfabriek te Almelo. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. J. ten Dam Ham Junior, is benoemd tot directeur der suikerfa brieken te Oudenbosch. De jongen, die Maandag j.l. de ouderlijke woning alhier heimelijk had verlaten, telegrafeerde uit Duitsehland, dat hij zich bij zijn aanstaanden zwager aldaar bevond. Toen de dienstbode van den heer P. H. Ponwels, wonende Nassaukade 376 te Amsterdam gisterochtend beneden kwam, bemerkte zij al ras, dat er 's nachts ongewenscht bezoek was geweest. De lade van het buffet in de huiskamer stond n.l. I opengetrokken en al het tafelzilver was verdwenen. Onmiddellijk alarmeerde zij de huisgenooten, die bij nader onderzoek tot de ontdeliking kwamen, dat uit de lade ook een portemonnaie met drie gulden er in en uit het buffet in den salon eveneens al het zilver ver dwenen was. De bovenverdieping was van het bezoek verschoond gebleven en een bedrag van 2.75 aan geld, dat in het bovenkastje van het huiskamerbuffet lag, was blijkbaar over het hoofd gezien. De waarde van het gestolene bedraagt in het geheel 400 a 500. Blijkbaar had men zich door openschuiven van een der ramen beneden van de straatzijde toegang ver schaft tot de huiskamer en vlug de laden der buffetten doorzocht, waar de sleutels opstaken, zoodat dit zonder eenige moeilijkheid kon geschieden. Na dit werk verricht te hebben, hadden de ongenoo de gasten zich langs den koninklijken weg, d. w. z. door de voordeur, weer verwijderd. De familie die op de bovenverdieping slaapt, had vannacht geen onraad bespeurd. De politie stelt een onderzoek in. Op den zes nieuwgebouwde Kegelbanen van café „Eik en Linde" in de Plantage Middenlaan 46 Amster dam zal van 11 Juli tot en met 16 Augustus a.s. een zeer groot Nationaal Kegelconcours gehouden worden. Het concours, waarvoor een groot aantal prijzen zullen worden uitgeloofd, bestaat uit: Korpswedstrijd, Eerewedstrijd, Stadskorpswedstrijd, Kampioenwedstrijd, Personeele wedstrijd, Wedstrijd met Hamburgertelling, twee Vrijebaan-wedstrijden, Dameswedstrijd en Parenwedstrijd. Reglementen zijn op aanvrage verkrijgbaar. Van 6 Juli tot en met 15 September zal, tegen tij- I del ijk verlaagd tarief, de stoomboot „Minister Have- laar", dagelijks, behalve Zondags, tusschen Kampen, Urk en Enkhuizen varen, terwijl extra diensten dage lijks worden onderhouden door de stoomboot „Baron Rengers" tusschen Kampen en Urk. Simpel. Een dorp houdt er een dorpsidioot op na, van wien bekend is, dat hij, wanneer men hem een dubbeltje of een twee-en-een-half centstuk voorhoudt, steeds het laatste kiest. Het is een geregelde proefneming, waarmee ieder, die het dorp bezoekt, zich onledig houdt. Op een zekeren dag vraagt een vreemdeling hem: „Waarom neem je toch altijd het verkeerde geldstuk? Weet je het verschil in waarde dan niet?" „Jawel", zegt 'de dorps-idioot„ik kan het verschil wel. Maar als ik het dubbeltje nam, zou niemand 't meer met me probeeren." (Hbld.) De heer Van Erk, die op den weg naar Veenendaal- De Klomp een ongeluk met zijn auto heeft gehad, schrijft aan het „Handelsblad", dat het ongeluk niet te wijten was aan het onklaar raken van het stuur. De heer Yan Erk beproefde op den kaarsrechten weg de snelheid van zijn nieuwen wagen en deze snelheid was zóó groot, dat toen er een voorband sprong, de heer Yan Erk geen macht meer over zijn stuur had. „Een goede les", schrijft hij, „ook voor andere auto mobilisten, om die proeven maar aan deskundigen over te laten." Voorts deelt hij mede, dat hij niet ernstig gewond werd, doch evenals zijn metgezel, „als door een won der is gered." Te Zaandam is Woensdag een 13-jarige jongen, II. van Wijk, die met eenige kameraadjes op het pas binnengekomen Engelsche stoomschip „Baltic Sea speelde, in het ruim van de machinekamer gevallen. Men vreest voor het behoud van zijn leven. De jongen verkeerde lang in hewusteloozen toestand. Uit Egmorad aan Zee. Bij de gisteren gehouden stemming van 2 leden voor den Gemeenteraad zijn uitgebracht op den heer van Hall 136, G. de Groot 127, H. van Pel 93 en P. de Graaff 86 stemmen. De beide eerstgenoemde heeren zijn gekozen, naar waarnemingen Het was gisteravond niettegenstaande het leelijke weer in Amsterdam zeer druk met de gemeenteraads verkiezing, vooral in distriet III, waar het er om ging den heer Gulden in den gemeenteraad te krijgen, wat flan ook gelukt is. In „Handwerkers Vriendenkring" werd vanwege de S. D. A. P. de uitslag van de stemming in III bekend gemaakt op een bord, dat op het tooneel geplaatst was. Groote geestdrift heerschte er onder de vele aanwezi gen, toen de zekerheid verkregen was, dat de heer Gulden was gekozen. Toen de heer Gulden met den voorzitter van de S. D. A. P. III, den heer I. G. Kee sing, op het tooneel verscheen, werd hem een ware ovatie gebracht. De heer Keesing deelde allereerst den uitslag mede; toen hij den naam Wijnkoop en diens stemmencijfer noemde, werd er gefloten en ge jouwd. Spr. constateerde voorts, dat thans alle raads- zetels in III door sociaal-democraten zijn ingenomen en hij wekte de „duizenden goede kiezers" op om lid van de afdeeling III der S. D. A. P. te worden, die thans nog maar 800 leden telt. Er aan herinnerend, hoe wethouder Van den Bergh in den Raad verklaard had, dat er volgens hem niets oneervols in het drie voudig ontslag was, zeide de heer Keesing, dat de so ciaal-democraten den heer Gulden thans eervol op de plaats hebben gebracht, waar hij hoort. Gevaarlijk spel. Woensdagavond is een 9-jarige knaap, die in de dakgoot van een perceel in de Warmoesstraat speelde, gevallen en door een lichtkoker terechtgekomen in een aangrenzend huis. De jongen die hierdoor aan hoofd, handen en rug verwond werd, is ijx het Binnengast huis opgenomen. Kindera oord. Door de rechtbank te Tiel werd tegen de dienstbode van den heer Dorland, te Ha aften, wegens moord op 't dochtertje, van een maand oud, drie jaar gevange nisstraf geëischt. Grieven ingewilligd. Voor eenigen tijd is door de arbeiders der firma N. I. Menko te Enschede een actie op touw gezet ter verkrijging van hetere fabriekstoestanden. Elf grie ven en wenschen werden aan de firma kenbaar ge maakt. Deze zijn thans naar we vernemen alle opgeheven of ingewilligd, met uitzondering van het verzoek om op Zaterdag des middags om 12 uur stop te zetten. Een heel vreemde poging om zich van het leven te berooven is gisternacht te Amsterdam gedaan. Een man huurde gisteren voor een nacht een kamer in een hotelletje aan het Singel en begaf zich naar deze ka mer met een vrouw, die bij hem bleef. In den vroe verricht in den morgen van 9 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het g«bied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 774.5 te Horta. De laagste stand van den barometer 746.4 te Memel. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 10 Juli.) Meest matige westelijke tot zuid-westelijken wind, zwaarbewolkt of betrokken, regenbuien, iets warmer. NEERSLAG: te Alkmaar 9 Juli 1909 16.5 m.M. HOOG WATER. Zaterdag 10 Juli. EGMOND AAN ZEE: 's morgens half tien, avonds tien uur. BERGEN AAN ZEE: 's morgens kwart voor tien, i avonds kwart over tien. De boottochten der Alkmaarsche Winkeliers-vereeni ging op 8 Juli 1909 met de Alkmaar Packet VII ving aan c. a. 9 ure, aanwezig waren pl. m. 70 leden. De in scheping onder goede controle plaats- gehad hebbende, werden de meertouwen losgemaakt en de pleiziertocht aangevangen. De jaarvergadering werd geopend dooi den vice-voorzitter en nadat de notulen der vorige ver gadering waren voorgelezen en goedgekeurd, werd de eerewijn onder een toepasselijk woord en onder piano muziek rondgediend. Daarna werd door den penning meester rekening en verantwoording gedaan die door eene commissie tot onderzoek nagezien en waarvoor hij onder dankbetuiging gedechargeerd werd. Daarna kwam als een literair juweeltje het op dichtmaat ge zette jaarverslag van den secretaris ons verrassen. Na dat verschillende afwisselingen hadden plaats gevon den werd de feestcontate „Ter gelegenheidvande„Blij- de reize" van Alkmaar's verdrukte Middenstand naar Amsterdam" gezongen. Onderwijl te Amsterdam gekomen zijnde, begaf men zich naar het tentoonstel lingsterrein, waar eerst werd gebruik gemaakt van ververschingen, men zich daarna op het tentoonstel lingsterrein begaf, waar de winkeliers hunne oogen en ooren den kost konden geven, en men zijne kennis op veelzijdig gebied kon verrijken. Daarna had om 6 uur een gemeenschappelijk diner plaats in café Neuf in de Kalverstraat, waar een gezellige toon heerschte en men zich aan de goede en vele gerechten tegoed kon doen, zooals men dat van feestvierenden kon verwach ten. Daarna werd het bezoek op de Tentoonstelling herhaald tot 11 ure, waarna men te 121/4 uur afvoer en te circa 37* uur te Alkmaar voor den steiger aan lag. Herdenkende de gezellige terugreis onder leiding der feestcommissie, verhoogd door allerlei kwinksla gen; herdenkende de aangename en vriendschappelijke toon die den geheelen dag heerschte bij de leden en be stuur, kunnen de leden der A. W. V. zeggen dat hunne feestelijke jaarvergadering met boottocht uitnemend geslaagd mag heeten. Misschien geschiedt zulks in de toekomst nog wel eens meer, Agenda. VBIJDAG: Alkm. Schaakclub, 8 hbs, LUvamïag, Al km, Strijkorkest, S1/, «ar. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Veil. Landstr. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeting 77i81/,, heeren-afdeeling 859S uur. Mannenkoor „Orpheus," repetitie, 8 nnr, OentraS. Orpheus, rep., 8 uur, Unie. ZATERDAG: Gymn. Ver. Kracht en Vlugheid, meisjes-afd. II 31/2 en meisj es-afd. I 6 uur. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd. 81/a uur, hoofdafd. Mannenkoor „Excelsior", repetitie, 81/a uur Dili- gentia. Orpheus, rep. 8 uur, Harmonie. ZONDAG: Mannenkoor „Ver. Zangers," repetitie, 10 uur, Cen tral. In de den 8sten dezer ten raadhuize alhier gehouden vergadering van de Vereeniging van archivarissen, welke vrij goed bezocht was en bij uitlandigheid van den heer S. Muller Fz. geleid werd door den heer Bondam, Rijks-archivaris in Gel derland, werd door den secretaris het jaarverslag uit gebracht, de rekening van den penningmeester, slui tende met een tekort van 83, goedgekeurd, de con tributie met het oog op den toegenomen omvang van het Archievenblad verhoogd van 4 op 5, Gouda als plaats voor de volgende jaarvergadering aangewe zen ingeval alsdan ook de Oudheidkundige Bond al daar bijeenkomt, en het geheele bestuur herkozen. Na bespreking van nog enkele onderwerpen, hield de haagsche archivaris, dr. Van Gelder, eene boeiende en belangrijke voordracht over de te 's-'Gravenhage van het laatst der 16e eeuw tot 1802 bestaan hebbende „So ciëteit," een collegie ontstaan uit den vreemden toe stand, dat het gezag over die plaats ten deele toekwam aan de hooge Landscollegiën, ten deele aan schout en schepenen, en dat de hofbeambten allerlei vrijdommen van belastingen genoten en de bewoners van het „dorp" den Hage den zwaren druk der lasten moesten dragen Om aan deze onbillijkheid eenigszins tegemoet te komen werden tusschen de hooge regeeringscollegiën en het plaatselijk bestuur contracten aangegaan, waarhij in tusschen het meeste voordeel verbleef aan de zijde der tot eerstgenoemde partij behoorende personen. Eene commissie uit de verschillende belanghebbenden was belast met de uitvoering der contracten en droeg den naam van „Sociëteit." Het geheel gaf een beeld van de bevoorrechting der machthebbenden, alreeds in den tijd der Graven gebruikelijk en eerst door de Staats regeling van 1801 te niet gedaan. Predikbeurten. 11 Juli 1909. De doopsbediening zal voortaan opgenomen worden in de voormiddaggodsdienstoefening, op den eersten Zondag van elke maand. 1 Mei 1 Nov. Groote Kerk. 1 Nov. 1 Mei Kapelkerk. Groote Kerk, 10 uur, Ds. de Pree. Bediening van het H. Avondmaal. Avond 6 uur, Da. de Pree, dank zegging. Kapel, 10 uur, Dg. Vinke. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, D«. Ternosy Apèl. On derwerp; „Als menscfeen elkaar ontmoeten." Dsopsge*. Kerk, 10 uur, geen dienst. Kem.-Geref. Kerk, 10 uur, Da. de R«gt. Öereform. Kerk, 10 uur en avonds 6 uur, Gods dienstoefening. Consistorie Geref. Kerk. Oudegracht D 83. Vrijdag avond 84/g uur vergadering van de Jongelingsvoree- niging „Paulus." Ckr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, Godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/2uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 5I/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheüs", voor knapen van 12—16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kldne zaal Harmonie, uur. Herv. Gem, te Oudorp, 10 uur, Ds. Lindeboom. Herv. gemeente te StompetoreD, 91/2uur, Di. Werner. Herv. gemeente te Egmsrad-Binaen, 's midd. 2 uur, Ds. C. J. A. Bosch van Limmen, Herv. gemeente te Bergen, 91 /2 uur, Ds. K. Hecdnks van Akersloot. Een heftig voorval heeft gister namiddag in denhof vsn den Franschen Senaat plaats gehad, waarbij Charles Bos, voormalig Kamerlid, den minister van Financiën, Csillaux, sloeg. De aanleiding van deze twist w&s ce volgende. Toen Csillaux op 30 Juni in de Kamer de over eenkomst met de „Messageries Maritime»" verdedigde, betrok hg Bos in het debat, Bos verwgt nu aan

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2