STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar. Van den Langecdijk. Uit fBenningbroek Uit Heiloo. Zendlngsfeest te Be.gen. Eindexamen R. H B. S. Gestaagd- Teruggekeerd. "VERGADERING van den" op Woensdag 21 Juli 1909, 's raam. 1 uur. 2 Onderzoek geloofsbrieven een arbeider door een ongeluk gedood wordt. Aan liet einde van ieder jaar wordt opgeteld hoeveel de kosten van de in dat jaar voorkomende ongevallen hebben gedragen en dit bedrag wordt dan ovbr de le den verdeeld. In de verzekering zal tevens worden begrepen het risico aan den werkgever, oök aan den boer opgelegd in art. 1638 Burg. Wëtb. Door aansluiting bij de liier- bedoelde verzekering, dekt de boer zich tegen dit risi co. De heey H. A. Huender te Eibergen, leidde daarna het onderwerp in „Landbouwonderwijs voor meisjes." Inleider betoogt dat alles wat tot nog toe is gedaan tot ontwikkeling van den landbouwenden staat, ten- goede is gekomen aan den jongen boer en dat de jon ge boerin is vergeten, die daardoor op haar oude con servatieve standpunt is blijven staan en in vele geval len haar man in den weg staat, bij het invoeren van verbeteringen in het bedrijf. Men heeft dit op tal van plaatsen kunnen waarnemen bij de oprichting van zuivelfabrieken. Het ligt op den weg der landbouw - maatsehappijen maatregelen te nemen, 0111 hierin ver betering te brengen, terwijl bekend is dat de directie van den landbouw in deze bereid is krachtig te steu nen. Wanneer cursussen in het leven worden geroepen om de ontwikkeling van meisjes uit den landbouwen den stand te bevorderen, zal het in groote mate af hangen van den takt der onderwijzers om dit ónderwijs aan het beoogde doel te doen beantwoorden. Een eerste jaar van een zomercursus kan hoofdzake lijk aan de theorie gewijd worden, het tweede jaar dient, naar plaatselijke omstandigheden, een of meer practische cursussen te omvatten. In de eerste plaats komt de voedingsleer in aan merking, daar de boerin vooral voor de voeding van mensch en dier heeft te zorgen. Zeer nauw sluit zich daarbij aan de zorg voor moe der en kind in huis en in den stal. Verpleging van zieken en eerste hulp bij ongelukken is mede in hoofd zaak werk der vrouw. Verder komen cursussen voor de behandeling der melk, voor kippenhouderij, vruch ten en groenteteelt, bijenteelt en andere in aanmer king. Zeer gewenscht zou het zijn op plaatsen in de na bijheid van huishoudscholen, de leerling eenige lessen in kookkunst te laten bijwonen. Voor verpleging enz. zal men de hulp van een arts moeten inroepen. Goed ingericht, is het te verwachten dat deze cursus sen, althans in de zandstreken, zeer in den smaak zul len vallen. Uitslag herstemming Gemeenteraad te Zuidsehar- woude: Aantal kiezers 329, uitgebracht 212, onwaarde 4, Js. Greidarfus 108, E. Vlug 108 stemmen. Volgens art. lObis der Gemeentewet is bij staking- der stemmen de oudste in jaren de benoemde en is in dit geval gekozen de heer J. Greidanus. Uitslag herstemming te Broek op Langedijk: Aan tal kiezers 383, uitgebracht 298 stemmen, onwaarde 3, Oh. de Does 173, H. J. Houtkooper 122 stemmen. Gekozen de heer de Does. Benoemd tot onderwijzeres te Benningbroek mej. E. Hartland te Emmen, met wie op de voordracht stonden de heeren Vrijer te Haarlem, Musschenga te Lichtenvoorde en Somberg- te Enkhuizen. Te Hauwert is overleden ds. W. Schuurman, die aldaar tal van jaren 't predikambt bij de Eed. Hêrv. Gemeente heeft waargenomen. Ook als voorzitter of lid van verschilllende kerkelijke colleges stond de over ledene om zijn kennis in die zaken hoog aangeschre ven, waarom zijn verscheiden dan ook wel zal gevoeld worden. 9 Te Benningbroek is een begin gemaakt met den aanleg van een grintweg naar de Redwijzend, waar door een korter verbinding met Eibbikswoud en meer oostelijk gelegen plaatsen zal verkregen worden. Uit Scbagen Ter inspectie van de kusttelegrafie is den 20en aan het hotel Langenegger alhier afgestapt de heer Boek horst, kapitein der Genie te Utrecht. Voor een eventueele tweede uitvoering van de feest cantate der Harmoniekapel zegde de zangvereeniging „Euphonia" alhier hare medewerking toe. Uit Winkel Gisteren vergaderde de Raad te Winkel. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter heet de leden welkom en opent de vergadering, waarna de notulen der laatste vergade ring worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Tn verband met het beslotene in de vorige vergade ring- deelt de voorzitter mede: dat nog geen definitief bericht omtrent de Rijksbij drage en voorschot voor het bouwen van vijf arbei derswoningen is ingekomen; dat voor de begraafplaats 300 hardsteenen paaltjes zijn besteld; dat ter uitvoering van het plan ter verbetering van de Algemeene begraafplaats noodig zal zijn een hoe veelheid grond, die wel te vinden is door het afsteken van de sloot om de begraafplaats. De kosten zullen niet hoog- worden en de voorzitter verzoekt den Raad Burgemeester en Wethouders te machtigen tot uit voering- over te. gaan, waartoe wordt besloten; dat in verband met het adres van de kaasfabriek te Lutjewinkel omtrent het belemmeren van het verkeer voor die fabriek, een onderzoek is ingesteld en daaruit is gebleken, dat de schuld daarvan berust bij de fa briek. niet. alleen de melkwagens, maar ook de paar den, die gedurende het melklossen worden afgespan nen, worden op den rijweg gezet, en zoodoende het verkeer belemmerd, vóór de fabriek is te weinig ruim te. Burg. en W eth. trachten door onderhandelingen met de betrokken eigenaars, een strook grond aan te koo- pen en zoodoende den weg te verbreeden, doch van de drie eigenaars hebben zich slechts twee voor me dewerking verklaard. oor de medewerking van den derden eigenaar zal steun van het bestuur der fabriek noodig zijn en de voorzitter vraagt den heer* Over als. medebestuurslid daarover te spreken. De heer Over zegt daaraan te zullen voldoen. De voorzitter deelt mede dat de Weerebrug- is her steld. De heer Over vindt de herstelling niet erg gelijk en vraagt of geen dek van beton mogelijk is. De voorzitter antwoordt dat de financiën dat dit jaar niet toelaten. Tngekomen stukken: een proces-verbaal van kasopname van 22 Juni j. 1., waaruit blijkt dat tot op dat oogenblik in kas moest zijn en was 435.62, terwijl boeken en beschei den in orde zijn bevonden. Een schrijven van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie waarbij wordt goedgekeurd: 1. een besluit tót het doen van betalingen uit jden post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1908; 2o. een suppletoire begrooting, dienst 1908; 3. een besluit tot het doen van af- en overschrijving- op de begrooting voor 1908. De voorzitter biedt den Raad aan de rekening der Gemeente over het jaar 1908. Tot leden der commissie van onderzoek dier reke ning, worden aangewezen de heeren: Breebaart, Over, Slooves en Timmerman. Vervolgens wordt aangeboden de rekening van het Algemeen Armbestuur over het jaar 1908. Tot leden der commissie van onderzoek die reke ning worden aangewezen de heeren Eobel, Over, Sloo ves en Breebaart. Door G. Molenaar te Winkel is verzocht de rooilijn van het door hem aangekochte perceel sectie B no. 976, te mogen brengen in het verlengde van de aan grenzende perceelen, door het plaatsen van een hek. Daardoor komt een strook van pl. m. 7 M2. aan den dorpsstraatweg, doch" aangezien die weg over een lengte van pl. m. 6 M. achter de nieuwe rooilijn komt, verzoekt Molenaar dat strookje grond in ruil te krij gen voor het door hem afgestane gedeelte. Aangezien hier wordt verkregen een verbreeding van den weg, stellen Burgemeester en Wethouders voor op het verzoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Door P. Wit Gzn., landbouwer in den Groetpolder, is gevraagd een bestaande paardenstal gedeeltelijk opnieuw te mogen dekken met riet. Volgens de bouwverordening is dekken met riet ver boden, doch voor perceelen die buiten de bebouwde kommen op grooter afstand dan 25 M. van gebouwen van een anderen eigenaar zijn verwijderd, kan de Raad ontheffing verleenen. Het perceel waarvoor het verzoek geldt is op grooter afstand dan 25 M. van perceelen van andere eigenaars gelegen en stellen Burg. en Weth. voor op het ver zoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag deelt de heer Breebaart mede dat het zeer bezwaarlijk is dat de tonnewagen niet op de loopstraat mag staan om het paard te kunnen vast zetten tijdens het ophalen der tonnen. Er zal voor het paard een man meer noodig zijn, en het Witte Kruis kan de kosten niet betalen. De voorzitter deelt mede, dat het staan met een wagen op de loopstraat en het vastzetten van paarden aan hekken enz. bij de politie-verOrdening verboden is> dit kan dus ook voor den tonnewagen niet toegela ten worden. De wijze waarop dit kan worden voorkomen, is ech ter geen gemeentezaak. De heer Breebaart vermoedt, dat wanneer meer hulp noodig is die met kosten gepaard gaat, ook meer sub sidie zal gevraagd worden. De voorzitter vraagt eerst bij het Witte Kruis de zaak te overwegen en daarna zoonoodig nadere voor stellen te doen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergade ring gesloten. De Raad dezer Gemeente vergaderde hedenmorgen 10 uur, onder voorzitterschap van den heer jhr. E. van Foreest, burgemeester. Afwezig was de heer E. Apeldoorn. Ea opening der vergadering worden de notulen vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat de laatst gehouden kasverificatie aangaf in kas 1412745. De Eoord-Zuid-Hollandsche Stoomtram-maatschap pij geeft kennis dat de tram AlkmaarBeverwijk met ingang van 1 October 1909 door haar is overgenomen, en verzoekt de concessie, verleend aan de II. IJ. S. M., met ingang van dien datum op haar over te dragen. Naar aanleiding van dit verzoek geeft de voorzitter in overweging aan het voldoen van dit verzoek een paar bepalingen vast te stellen en wel: dat de stop plaats zooals vroeger weer zal zijn bij den Stationsweg, en dat er voor de machines betere kolen zullen worden gebruikt, terwijl er tevens op gewezen zal worden, dat er nog dikwijls te hard gereden wordt. De Gezondheids-commissie te Beverwijk gaf het college van Burgemeester en Wethouders in overwe ging een beslissing van den Raad uit te lokken om trent de door haar voorgestelde onbewoonbaar-verkla ring van de woningen, thans in gebruik bij de wed. Kooij en S. Dral, eigendom van het algemeen arm bestuur; bij wed. van den Berg, eigendom van de Dia conie der Eed. Herv. Gemeente en bij P. Schouten, eigendom van het R. K. armbestuur. De voorzitter zegt in verband met de woningen van het Burgerlijk Armbestuur dat de Raad wel moet den ken aan den vraag: waar moeten de menschen onder dak worden gebracht, en geeft in overweging eerst eens een onderzoek in loco in te stellen en in de vol gende vergadering een beslissing te nemen. Conform wordt besloten. De burgemeester van Oudorp verzocht in verband met de aanstelling van een ambtenaar, belast met de controle op het woningtoezicht door eenige gemeenten in den omtrek, de inzichten daaromtrent van deze Ge meente. De heer Frans zou in overweging willen geven Castricum te vragen of die zich in de kring wil aan sluiten, de ligging dier Gemeente leent zich daartoe uitstekend, en dan het salaris voor 5 jaar vast te stel len. De heer Butter zou voor de Gemeente Heiloo alleen er een aan willen stellen, denkende dat het goedkooper is. Deze meening vindt algemeene bestrijding. Het voorstel van den heer Frans wordt daarna aan genomen. De heeren Bakker en Frans worden aangewezen voor het onderzoek der geloofsbrieven van de heeren Maas, Geesteranus en Mulder, gekozen leden van den Raad. De commissie maakt geen aanmerkingen en advi seert tot toelating, waartoe de Raad besluit. De voorzitter wenscht den heer Mulder geluk met zijn herbenoeming', waarmee de Raad zich vereenigt. De door burgemeester en wethouders voorgestelde af- en overschrijvingen voor den dienst van 1908 wor den zonder bespreking aangenomen. De suppletoire begrooting dienst 1908 wordt tot I een bedrag van 629.72 vastgesteld. De Gemeente-rekening wordt den Raad aangeboden. De voorzitter stelt voor een commissie te benoemen tot het nazien dier rekening, tot leden dier commissie worden aangewezen de heeren Mulder, Bakker en Frans. Bij de rondvraag brengt de heer Butter den Kapel- weg ter sprake. Uit de besprekingen bleek dat Limmen geen voor nemen heeft den weg te verbeteren. Voor de Gemeente Heiloo zou de te verbeteren lengte pl. m. 500 M. be dragen. De heer v. d. Molen meent dat de kosten niet zoo bijzonder hoog zullen loopen. De heer Frans zou nog eens met Limmen willen confereeren, want nu blijft het toch maar half werk; werkte Limmen mee, dan was hij er beslist voor. Eu wil Limmen niet en nu zou hij niet verder willen gaan dan tot de helling, en dan 100 M. te beharden aan de Kapellaan. Ea eenige algemeene besprekingen wordt deze zaak ter afdoening in handen van B. en W. gesteld. Daarna bracht de heer v. d. Molen de aanstelling van een vroedvrouw ter sprake. De voorzitter meent dat de aanstelling daarvan te duur was voor de Gemeente. De heer v. d. Molen deelt deze meening niet. De voorzitter zegt dat Dr. Hoekstra bij aanstelling van een vroedvrouw een tarief zal vaststellen voor door hem verleende hulp. De verloskundige van Limmen wil ook geen nieuwe patiënten meer aannemen. De heer v. d. Molen wijst naar andere gemeenten. De voorzitter zegt als maatstaf dat er verleden jaar 66 geboorten waren, van welke verlossingen Dr. Hoek stra er eenige zal houden. De bewoners aan de Yier Staten zullen de hulp van uit Alkmaar inroepen. Het getal verlossingen door de verloskundige te verrichten, zal niet zoo groot zijn dat zij bij haar tractement hier een voldoend inkomen zal kunnen verdienen. De heer Bakker zou willen probeeren er een aan te stellen op een tractement van 200. Ea eenige be sprekingen besluit men een oproeping te doen op 200. De vergadering wordt daaïna gesloten. Het 13e zendingsfeest werd heden te Bergen gehou den, in de schoone bosschen van den heer van Reenen. Een plaats met meer natuurschoon, in verband met de schoone strekking van het feest, zou moeielijk te vinden zijn geweest. Ten tien uur werd het feest geopend door Dr. Krul, predikant te Rotterdam, met een openingsrede die met veel aandacht werd aangehoord. Buitengewoon veel belangstellenden hadden zich op den aangegeven tijd vereenigd, op de vele plaatsen waar de verschillende sprekers zouden optreden. Het Christelijk fanfarecorps „Eut en Genoegen" van Edam, onder leiding van den heer II. van Essen, begeleidde den zang, die zich in de open ruimte veelal zoo indrukwekkend schoon liet aanhooren. In de pauze, die om ongeveer 1 uur aanving, werd druk gebruik gemaakt van de ververschingen en ver snaperingen, die voor een zeer billijk tarief in de groote tent waren te verkrijgen. Om twee uur werd het feest voortgezet, dat om on geveer 4 uur eindigde. Ongetwijfeld zullen de velen die hier genoten bij den indruk van het gesprokene, medenemen een aan gename herinnering aan het prachtig natuurschoon in Hollands duin en Bergen's bosschen, van welk schoons 11a afloop zoo ruimschoots werd genoten. Het 13de feest van het Provinciaal Eoord-Hollandsch Zendinggenootschap mag in alle opzichten volkomen geslaagd heeten. Heden slaagden van de eerste groep van het op 19, 20 en 21 Juli gehouden eindexamen: P. A. Boom en D. C. Hage, beiden te Alkmaar; E. Beets, P. O. van Arkel, D. M. J. P. C. Breebaart, J. Frankfort en A. Vis, allen te Haarlem; mej. L. Kaiser, mej. J. E. van der Zande, beiden te Hoorn; J. J. van den Bosch te Helder. Afgewezen 1 candidaat, terwijl een extraneus zich heeft teruggetrokken. B{j het te 'a-Gravenhage gehouden examen voor Kantoorsiencgrasf „systeem P>nt", alaagde onze vroe gere etadgenoote, Mejuffrouw D, de Jong'*. Geslaagd voor het exsmen boekhouden van de Fe deratie van Handels- en Kantoorbedienden, de heer J. Sieben, alhier. Badhuis „Witte Kruis." In de week van 12 tot 17 Juli zijn in het badhui» van hst „Witte Ktuis" genomen 84 kuipbaden, 99 regenbaden le klas en 200 regenbaden 2e klas, te samen 383 baden. Da sergeant Plank, die van het 7e regiment infan terie 3,&n de Cadettenschool gedetacheerd was, is naar zijn corps teruggekeerd. Agenda WOENSDAG: Gymn.-ver. „De Halter," asnirsateü afd. S1/i «>sï. Gym.-A.-ver. „Km«hi se Yhsgk«ié" ««iMtSagSttvend jóngens-afd. III 5s/4 en jongens-afd. II 7 uur. Qynm.-ver. ..Turaluzt," '«efenia^gavoij, ?'7« am-,. Ver. „Zang en Vriendschap," x»p. Central. Gem. Koor „Zanglust," 71/3 uur. Kinderkoor, Dir. H. lindeboom, rep. i7 nar. G»a- traL DONDERDAG: Zangschool, dir. de keer de Haas, van 7 „Nieuw Leven," repetitie, ewr, La it. VRIJDAG: Allen. Schaakclub, 8 sur, esfS Alkaa. Strijkorkest, nier. Tooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur, Wil. Las.dstr. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," isau» sfdesiiïg V/t81/4, heersn-af dealing 8"9° uur, ZATERDAG: Gymn. Ver. Kracht en Vlugheid, meisjes-afd. II 31/:, en meisjes-afd. I 6 uur. Gymn. Ver. Turnlust, oefen. 7.15. Gymn. Ver. de Halter, asp. afd, 81/., uur, hoofdafd. Mannenkoor „Excelsior", repetitie, 81/a uur Dili- gentia. ZONDAG: Mannenkoor „Ver. Zangers," repetitie, 10 uur, Cen tral. Voorzitter: de Burgemeester, de heer G. Ripping. S>: eretam do ht er C. D. Don ais. Tegenwoordig 13 leden. Afwszig met kennisgeving de heeren Pot, van don Bosch en de Lange, sotder kennisgeving ds heer do Wit. Da notulen der vorige vergadering worden goad- gekeurd. Medêdselingeu. Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. dat is ingekomeneen voorstel van de heeren van Buijsen, de Lange, Glinderman en Dorbeck, om over te gaan tot vaststelling der jaarwedde van den Directeur der Handelsdagschool. Ds Voorzitter zegt, dat ia de toelichting staat, dat hst de bedoeling was in deze vergade ring hieromtrent te besluiten. In verband m«t een nader advies van den inspecteur den heer F.-.kkecs is dat niet mogelijk. Daar de zaak aposd- eitchsnd is zul zoo spoedig mogelijk dit pont in do vergadering ven den raad worden behandeld b. alsvoren, een schrijven d.d. 30 Juni 1.1. Eo. 34 van de Gedeputeerde Staten, ten' geleide van het goed gekeurde raadsbesluit d.d. 19 Mei 1.1. Eo. 3b tot wijziging der Verordening, regelende de jaarwed den van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen. c. alsvoren, een schrijven d.d. 30 Juni 1.1. Eo. 25 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1909. d. alsvoren, een schrijven d.d. 9 Juni 1.1. Eo. 41 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit vau 19 Mei 1.1. Eo. 8, tot overneming van grond, zijnde het verlengde gedeelte van de Bleekerslaan en van de Prins Hendrikstraat. e. alsvoren, een schrijven d.d. 23 Juni 1.1. Eo. 104 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 22 Juni 1.1. Eo. 2 tot het sluiten van eene tijdelijke geldleening groot 61600. f. alsvoren, een schrijven d.d. 7 Juli 1.1. Eo. 66 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 22 Juni 1.1. No. 4 tot onderhand- sche verhuring van de localiteiten in de Ridder straat A 17 voor kantoor van den Waarborg. g. alsvoren, een schrijven d.d. 7 Juli 1.1. Eo. 57 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 22 Juni 1.1. Eo. 3 tot vaststelling van de 3de suppletoire begrooting, dienst 1908. h. alsvoren, een schrijven d.d. 30 Juni 1.1. Eo. 21 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 22 Juni 1.1. Eo. 3 tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting, dienst 1908. i. alsvoren, een schrijven d.d. 30 Juni 1.1. Eo. 22 van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 22 Juni 1.1. Eo. 3 tot het doen van uitgaven uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting, dienst 1908. b—i voor kennisgeving aangenomen, j. alsvoren, het Procesverbaal van de Kasverificatie op 24 Juni 1.1. Ann kss was f 9386.65 k. alsvoren, een schrijven d.d. 24 Juni 1.1. Eo. 117 van het bestuur van het Stads-Ziekenhuia, betreffende het toekennen van vrijen tijd aan de verpleegsters in de genoemde inrichting. Aangenomen kennisgeving, na een kleine opmerking van den heer Glinderman. 1, alsvoren, een adres d.d. 24 Juni 1.1. van den Raad van bestuur der Eed. Bouwmaatschappij te Am sterdam, betreffende het in exploitatie brengen van bouwgrond aan de Zandersloot. GeatMd in hmden van B. en W. om bericht ea raad m. als voren, een adres ongedateerd, den 30en Juni 1.1. ontvangen van de afdeeling Alkmaar van den Bond van Eed. Gemeentewerklieden, houdende het verzoek om de Verordening, regelende de rechtspo sitie van de werklieden in dienst der gemeente Gemeenteblad Eo. 200), te willen wijzigen in de door haar aangegeven zin. Alavown. Hierfeg wordt gevoegd een adkaesie-adrt a van den Alkmaarache Bsaiuurderabond. n. alsvoren, een schrijven d.d. 7 Juli 1.1. (den 16en verzonden) Eo. 105 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit d.d. 17 Maart/22 Juni 1909 Eo. 10/5 tot vaststelling van het plan van uitbreiding der gemeente, o. alsvoren, een schrijven d.d. 16 Juli 1.1. van het be stuur van de Algemeene Bewaarschool, ter aan vulling van zijn adres d.d. 22 Juni 1.1. (in handen gesteld van B. en W. om bericht en raad) inzake het oprichten van eene klasse voor voorbereidend onderwijs. Alsvoren. p. een rapport d.d. 15 Juli 1.1. van Curatoren van het Alymnasium, inzake het onderzoek naar de beschul diging van Dr. Vorderhake, als zou de leeraar Dr. Boas zijne tijdelijke benoeming aan het Gymnasium hebben verkregen door list en bedrog. Dj Voorzitter zegt: Ds conclusie van dit rapport luidt, dat naar het oordeel van curatoren Dr. Boas zgn betrekking niet heeft gekregen door list en bedrog, doch, dat hg toch voor die benoeming heeft gebruikt gemaakt van oneerlijk» middelen. Dszs conclusie wordt bestreden door een lid van het curatorium, de heer Dsrbeek. Ea eenige discussie, waaraan wordt deelgenomen door de heeren Uitenbosch, Dorbeck, van der Feen de Lille, Boelmans ter Spill en Glinderman, wordt met 8 tegen 5 stemmen op voorstel van den heer Uitenbosch besloten, om niet alleen het rapport zelf, zooals de voorzitter voorstelde te laten drukken, doch ook de daarbij behoorende bijlagen te laten drukken. Tegen de heeren Meienbrink, Zaadnoordijk, Glinderman, Go- vers en Luiting. Daarna komt in bespreking de vraag of behalve het rapport ook de bijlagen zullen worden gepubliceerd'. Deze vraag wordt met 7 tegen 6 stemmen ontkennend beantwoord. Voor publieeering van alle stukken wordt gestemd door de heeren Fortuin, van der Feen de Lille, Dorbeck, Boelmans ter Spill, van Buijsen en Uitenbosch. Ea eenige discussie wordt ten slotte uog op voorstel van den heer Dorbeck besloten, dat aan Dr. Boas, die gelegenheid zal hebben om zich naar aanleiding van die zaak nader tot den raad te wenden, inzage zal wor den gegeven van de bijlagen, bevattende de verhooren der raadsleden, echter met dien verstande, dat hem er op zal worden gewezen, dat hij niet meer dan strikt noodig van deze bijlagen gebruik zal maken, q. alsvoren, een adres van Waijper te Krommenie c.s. houdende het verzoek om de eierenmarkt te ver plaatsen naar de Koornbeurs. Ta h hfcadeLm bij punt 7. r. Adres vsn Gcbr». Spar j aard dat zij bereid zijn om de geveis Ugonoyer het stadhuis in hun tegen woordige bouworde te deen ot trekken, indien de gemeente daartoe bijdraagt tot een bedrag van f 800» Da Voorzitter vindt het wel wenaeheiijk, dat historischs get-els Wijven behouden, doch acht in dit gevfel hst belang u r gemeente niet *00 groot, en zteit voor te a- tweordau, dat de raad op hst verzoek niet k&a ingsutn met welke conclude de raad zich vereenigt. der herkozen leden van den Raadde koeren Wanna, Boelmans ter Spill, Glinderman, de Groot en Meier.- biink. Als commissie van onderzoek worden aangewezen de heeren van der Feen de Lille, Dorbeck en Zaad noordijk. De vergadering wordt voor enkele oogenblikken ge schorst. Eadat de vergadering is hersteld wordt bij monde? van den heer van der Feen de Lille namens de com missie voorgesteld tot toelating der herkozen leden te besluiten, waarmede de raad zich vereenigt. (De heer de Wit komt ter vergadering). 3. Benoeming van een lid der ptaatseltyke com missie van toezicht op het lager onderwas. Bij den Raad is ingekomen een schrijven van den volgenden inhoud: Blijkens eemvan hem ontvangen mededeeling heeft de heer Dr. A.' Tuyl bedankt als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs, waarvan hij vermoedelijk geen bericht heeft doen toekomen aan den Raad der gemeente Alkmaar. In de ze vacature biede de Commissie voornoemd UEA. de navolgende voordracht aan: L G. Straver, arts te Alkmaar. 2. J. P. F. A. Eoorduyn, arts te Alkmaar. B. en W. maken geen gebruik van hunne bevoegd heid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe- te voegen. De benoeming zal moeten geschieden tot ultimo December 1916, het tijdstip waarop de heer Tuyl moest aftreden. De heer Uitenbosch die er zich wel mee ver eenigen kan, dat thans weder een arts wordt aanbevo len, geeft evenals hij dat vroeger reeds deed, te ken-

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2