Damrubriek. 'l? M naai 1. 34—86 1. 17—«1 2. 86—29 2. 21—26 3. 31—27 26—24 4. 88—28 4. 1&—23 40—34 3. 24—80 6. 35 24 6. 19 80 7. 28 19 7. 14 23 44—40 8. 30—23 9. 50—44 9. 12—18 40. 34-29 10. 23 34 11. 40 29 11. 7—12 12. 32—28 12. 1—7 13. 87—32 13. 18—22 14. 28 17 14. 11 31 15. 38 27 15. 13—18 IS. 83—28 16. 11—17?? Het feit—Sweerts. Verplichte winkelsluiting. Reinigingsdienst. Ned Landbouweomltè, Splitsing Landbouwonderwijs. QEMENÖD NIEUWS. Voor de grap. Een maoi plan. De lieve jeugd. Vacantle-reis. Door een rat aangevallen. Zomer 1909. Uit Heer Hugowaard. Christelijk kerkelijk. Prlases Juliana. Brand. Uit tfeiloo. Overgeplaatst. Ernstig ongeluk. D« «verl#* vsrorcUniugen wortlea •eenwnswaardi#* veranderingen TMtgesteld. Omtrent do leerares, die in te* huwelijk wordt bepaald, dat ze op den dag ran kaar huwehjk •ntala» «al hebben verkregen. RONDVRAAG. Da heer Glinderman acht het gewenacht, dat ar iet» gedaan wordt tegen het rijden met fietsen ton der licht, het te hard rijden en het rijden op de kleine •teentjes, ten behoeve van de veiligheid der roetgan- Th voorzitter is van meening, dat men niet verder kan gaan dan de rijkswet: de kleine steentjes kan men niet verbieden. 4 D« heer Glinderman wijst er op, dat Middel burg, om het euvel te voorkomen, heele straten heelt De voorzitter meent, dat men niet alle fiets rijder* kan straffen voor een enkele. Aan do andere twee punten, rijden zonder licht en te hard rijden, wordt zooveel mogelijk de hand gehouden en herhaal delijk worden de overtreders gestraft. De heer Wanna vestigt de aandacht er op, dat het nog herhaaldelijk voorkomt, dat twee personen rij den op een fiets voor een persoon, en dat kinderen voor- of achterop zitten. De voorzitter zegt toe, dat hij de politie zal epdragen er nog strenger op te letten. Da heer van den Bosch klaagt over de versperring aan het eind van de Spoorstraat door de plaatsing van de trams. Vroeger wees hij reeds op dit «vel. D* voorzitter zal er naar mformoeren. Owtma wordt de vergadering gösloten. AAN DE DAMMERS. Aan hen, die ons de oplossing van probleem 36 de- d*n toekomen, onzen dank daarvoor. De stand van dit probleem van den heer H. C. van Oort, één van d* drie problemen door hem aan de Alkmaarsche Oou- •fliit opgedragen, was als volgt: Zw. 10, 13, 14, 19, 20, 22, 24, 26, 27, 28, 30. W. 35, 36, 38, 39, 41, 45, 47, 48, 49, 50. De oplossing van den auteur was als volgt: Wit speelt *9—33, 48—48, 41—37, 88—82, 86 9, 49-M8, 28 39, 39 48, 48 81, 27 38, 14 3, 88 49, 45 5en wint. Wij zeggen hier den heer van Oort nogmaals dank voor zijn opdracht. Wij mochten goede oplossingen ontvangen van de keeren; D. Gerling, J. Houtkooper, J. M. Houtkoo- per, D. J. de Jong, G. van Nieuwkuijk, M. F. van Rijsens, allen te Alkmaar, S. Homan te Wijde Wor- saer, H. E. Lantinga te Haarlem, K. Veuger te Koe- gras, J. A. Wolff te Groningen en R. Zander te Gal lants oog. Reads meermalen hebben wij aangetoond, dat één der mooiste openingen is de Eransche opening. Niet alleen door den strijd om het centrum, maar ook door ket groot aantal slagzetten, dat men in deze opening moet ontwijken. Het kennen van deze slagzetten is ongetwijfeld van zeer groot gewicht. Wij zullen tel kens nu de Fransche opening van 't begin af spelen, tot er door een verkeerde zet van wit of zwart een slagzet is te doen. Wij beginnen met eenvoudige zet- tnn natuurlijk en verzoeken alle liefhebbers, deze zet ten na te gaan en telkens in de volgende rubriek het antwoord even met het hunne te vergelijken. Slagaetten in de Fransche opening. No. 1. Als problwm g«v«n wij nogmaals ióu van 1» drW «na opgedragen problemen. Probleem no. *7 van H. O. van Oort, Haarlem. 50-44. 49 40, Wit 1.8460 2. 80—89 «1—27 4. 40—84 2» 14 45—40 #tt*d sa Ewart 1. 17—21 3. 21—20 19—23 14—19 9 20 12—17?! den 9en zet van zwarl. Zw. 1/8. 10, 11, 13. 15/20, 33, 26. W. 27. 32/44. 46/50. Welke «lagaset doet wit n u,? No. 2. Wit Zwart It. Zw. 1, 2 (dam), 6, 7, 8, 9, 11, 13, 15, 18, 19, 21, 24. W. 22, 28, 30, 34, 35, 37, 38, 39, 41, 49 (dam.) Oplossingen van vraagstuk no. 12 en van probleem no. 37 s. v. p. voor 6 Augustus bureau v. d. blad. i In het N. .v Nederl. wordt beweerd dat baron Sweerts toen hij lid van den Raad van Indië was zich eens zeer vrijmoedig op ongunstige wijze uitgelaten heeft over wat hij eene dêloyale handelwijze achtte van den toenmaligen gouverneur-generaal. Dit heeft deze, nog altijd een machtig en invloedrijk man, hem nooit vergeven, en nu de kans bestaat, dat baron Sweerts in aanmerking kan komen voor den post van gouverneur-generaal, als opvolger van generaal Heutz, worden alle zeilen bijgezet, om dat tegen te werken. Dit zou het „dessous" van de heele geschiedenis zijn. Uit een vertrouwelijke correspondentie van de N. Ct. met baron Sweerts is gebleken, dat de burgemees ter het bijdragen door welken staatsburger ook aan de kas eener politieke partij beschouwt als een strikt per soonlijke daad, welke een ieder aan zich zelf heeft te verantwoorden en welke verder niemand aangaat. De N. Ct. is van meening, dat het bijdragen aan de kas van een zeer geprononceerde politieke partij dooreenin een hoog ambt geplaatst persoon, die algemeen bekend Staat als niet tot eenige partij of, indien tot eenige, dan toch niet tot de bedoelde te behooren, niet is goed te keuren en, bekend geworden, zich niet als een louter particuliere daad aan publieke beoordeeling onttrekt. De Raad van Groningen heeft eenige weken gele den naar B. en W. om advies een voorstel verzonden, waarbij B. en W. werden uitgenoodigd een verorde ning te ontwerpen met bepalingen omtrent een ver vroegd sluitingsuur voor winkels en magazijnen, waar bij dit, behoudens de noodzakelijke uitzonderingen be paald wordt op 9 uur des avonds. B. en W. deelen thans mede dat de kans op eene Rijkswet in den jongsten tijd niet geringer is gewor den, want zeggen zij: „uit een betrouwbare bron hebben wij vernomen, dat de Staatscommissie voor den Middenstand op den 5den April j.l. met algemee- ne stemmen zich heeft vereenigd met een voorontwerp van wet inzake vervroegde winkelsluiting en dat dit voorontwerp met zeer belangrijke bijlagen en eene me morie van Toelichting zoude worden aangeboden aan Hare Majesteit de Koningin met verzoek om open baarmaking daarvan." B. en W. zijn overigens van meening dat de ge meente Groningen niet aan een proef moet worden blootgesteld. In de gisteren voortgezette vergadering van de ver- eeniging van directeuren van gemeentelijke reini gingsdiensten in Nederland hield de heer De Monye uit Zutphen een. bespreking der machinale verwijde ring van faecaliën. Alvorens te releveeren welke ma chines tot op heden voor dit doel worden gebezigd, deelde spreker een en ander mede over de beerputten, voor de plaatsing waarvan bij enkele gemeentebestu ren nog veel vrees bestaat. Soms wordt zelfs het tonnenstelsel vóórgetrokken boven het beerputten- stelsel. De gemeentebesturen hebben het echter zelf in de hand te zorgen, dat zeer goede putten worden geplaatst; vooral bij nieuw-bouw. de cementputten, betrokken van eene firma, zoo behoeft geen vrees te bestaan, zooals vroe ger, toen gestapelde putten zonder bodem werden ge plaatst. Pompen die de beer direct uit de putten op brengen zijn onpractisch en onhygiënisch, daar men dan niet kan voldoen een de eischen van grootst mo gelijke zindelijkheid, reukeloosheid en spoedige ledi ging. De beste wijze van ledigen der putten i ssteeds het gebruik van pneumatische toestellen. Spreker gaat vervolgens uitvoerig na hoe deze toestellen wer- ken. Voor kleine gemeenten met hoogstens 1 putreini- ging per dag is een olie-motor gelijk in Zutphen in gebruik is, die weinig deskundig toezicht behoeft, door één man kan worden bediend en goedkoop in brandstof is L. per uur) voldoende. Bij meerdere ledigingen kieze men tusschen een stoommachine en zwaarderen motor. In groote gemeenten, die huur- bespanningen bezigen in de bedrijven en zeer uit el kander liggende woningen hebben, zal de auto-pomp goede diensten bewijzenheeft de gemeente echter eigen bespanning, zoo is de stoommachine of benzine motor economischer te achten. Het Ned. Landbouw-comité vergaderde gisteren in '•-Gravenhage. De heer De Bruin werd bijna eenparig als voorzit ter herkozen en de heeren Dr. G. W. Bruinsma 6n J. L. Pauwer als leden van het bestuur herbenoemd. Na de uitvoerige discussie, waarin het werd afge keurd, dat het bestuur zonder oproeping met een voordracht van één persoon kwam, wérd tot secretaris gekozen de heer C. G. J. A. van Genderen Stort, lid van het bestuur van het Nederl. Landbouwcomité met 44 van de 61 stemmen; blanco 17 stemmen. In verband met het voornemen der regeering tot splitsing van het Middelbaar Landbouw-onderwijs te Wageningen en het oprichten eener afzonderlijke mid delbare school voor koloniaal Landbouw-onderwijs te Deventer, is bij den Raad van Deventer ingekomen een voorstel van B. en W. om te besluiten. 1 H. A. grond voor proeftuin ter beschikking van het rijk te stellen, een gebouw te doen bouwen, (waarvan de bouwkosten niet meer mogen bedragen dan 75.066), dit aan het rijk te verhuren voor 21/a procent der bouwkosten en bet onderhoud. Bijaldien de school naar elders mocht worden ver plaatst of worden opgeheven, neemt het Rijk het ge stichte gebouw met den grond over tegen betaling der onder sub 1 vermelde bouwkosten, onder aftrek van deel van de als huur betaalde gelden in de jaren, waarover de huur heeft geloopen, en tegen een billijke vergoeding voor den afstand van den grond, te waar- deeren door drie deskundigen. Eenige jongens te Winschoten hebben „voor de grap" zooals zij later beweerd hebben aan eenige inge zetenen dreigbrieven geschreven. Zooveel geld of iets anders moesten de menschen hier of daar neerleggen en anders Gelukkig is het maar een grap „gebleken." Te Boskoop hebben een tiental ingezetenen een sportterrein gekocht en ingericht, alwaar de jeugd zich kan ontwikkelen en kan doen aan openluchtspe len onder een spelleider. Als huldeblijk werd door eenige ingezetenen een bedrag bijeengebracht, waar voor een 2-tal monumentale lantarens bij den ingang zullen worden aangebracht, Een elftal jongens vielen eergisteravond op de Vest te Dordtrecht nabij het Bagijnenhof de voorbijgangers in dier mate lastig, dat een paar dames zoozeer op den grond vielen en zich bezeerden, dat zij in een woning moesten worden gebracht om van den schrik te beko men. Da heer De Boer* zou in besloten vergadering gaar ne over deze zaak het woord willen voeren, waarop de voorzitter voorstelde de gewone werkzaamheden te ver volgen en daarna in besloten vergadering over te gaan. Bij de rondvraag merkte de heer v. Slooten op, dat hij de onbewoonbaar-verklaring der woning, bewoond door vrouw Schuit, wat onbegrijpelijk vindt. De be woonster had namelijk eerst een schrijven ontvangen dat er een nieuwe regenbak gemaakt moest worden en later het bericht van onbewoonbaar-verklaring, nadat er reeds kosten gemaakt waren. Spreker vroeg of dit niet voorkomen had kunnen worden. De voorzitter zeide het rapport van den gemeente lijken opzichter niet te hebben, maar 5at hij er voor zal zorgen dit te krijgen; wel weet nij dat de gezond heids-commissie destijds een 60-tal aanschrijvingen heeft gestuurd voor herziening van den regenbak, en hij meent te weten dat de Gezondheids-commissie op onbewoonbaarverklaring aandringt. De schriftelijke gegevens zullen echter worden aangevraagd. De vergadering werd geschorst en na een half uur weder heropend om over te gaan tot de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. Door B. en W. was de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. Wonder Pz. 2. J. Smit Pz. Benoemd werd met al- gemeene stemmen de heer P. Wonder Pz. De betrek king van ambtenaar der secretarie zal niet weer ver vuld worden. Te twee uur kwamen de armvoogden, de heeren K. Steur en G, den Hartigh ter vergadering en brachten verslag uit van de rekening over het jaar 1968, waar uit bleek dat het bedrag der totaal ontvangsten be droeg 3961.16, dat der uitgaven 3695.67, zoodat er een batig saldo is van 266.69. Deze rekening werd goedgekeurd, De vergadering werd daarna gesloten. gisterenmid den burge- Vijf kweekelingen van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Groningen zijn gisteren als muzikan ten een voetreis begonnen van Maastricht tot Luik, het Ourthe dal door naar Spa en Verviers, naar Aken en environs, het Geuldal door naar Meersen en verder op noordwaarts tot Yenloo, het Kleefsche in naar Nijmegen en ArnhemWageningen en via Deventer terug naar het noorden. Een kind van F. te Franeker, dat in de bedstede lag, is door een rat aangevallen. Het kind was op verschillende plaatsen in het gezicht gebeten. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Yoor een hotel te Middelburg zitten eenige handels reizigers op de stoep. Een ander komt er aan. „Ben jullie gek om buiten te gaan zitten I Dat doe je 's zomers." Uit de Rijp. Tot hoofd van school O te Zaandam is benoemd de heer J. Maasdam alhier. Den Raad dezer gemeente vergaderde gistermor- bur- AC jj IA e UV/AA HU1UVW Gebruikt men goe- I gen ten llVa ure, onder voorzitterschap van den betrouwbare gemeester, den heer P. Wonder. Aanwezig waren alle leden. Ingekomen was een schrijven van Staten, waaruit bleek, dat het bedrag Rijk zal worden uitbetaald bepaald' op 7667,65. Een schrijven van den betaalmeester Gedeputeerde dat de het geworden is te In (Stand na den 16en zet van zwart.) Welke slagzet doet wit nu? (Van No. 1 en 2 komt 't antwoord in de volgende MiW«b) én. 2/16, 15/18, 26, 35. W. 25, 27/29, 38, 39, 41/49. Wij geven nu ook nog een vraagstuk en «en pro bleem, waarvan wij gaarne van allen de gevonden op lossing zouden ontvangen. Vraagstuk 12. Wegens beperkte ruimte geven wij het vraagstuk in •ijfers. Welke slagzet deed M. Ardocien in een partij met wit, toen de volgende stand was bereikt? Zw. 3, 4, 6, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 23, 24, 26. W. 25, 31, 32, 83, 35, 36, 38, 39, 46, 42, 43, 45, 47, 48, 49. „de Hervorming" komt een artikeltje voor, waarin de politieke verwarring wordt gebrandmerkt, ontstaan door het gebruik van de woorden „Christe lijke partij" en „kerkelijke partij". Dat men rechts zoo wordt gezegd die termi nologie er op na houdt, is te begrijpen -zij is te dik wijls voor hen een beproefd strijdmiddel gebleken maar dat men ter linkerzijde zich die antithese in de schoenen laat schuiven en het spraakgebruik in deze overneemt, heeft den schrijver (K.) steeds ten zeer ste verwonderd. Hoe slecht velen op de hoogte zijn van namen en onderscheidingen op kerkelijk en godsdienstig gebied, blijkt uit een in gezegd artikel aangehaald voorbeeld. We lezen daar De „kerkelijken" ik heb er de proef mee geno men in kringen van politieke vrienden de „kerke lijken". dat zijn zij die nog naar de kerk gaan. (Dat: n o g is hier teekenend!). En toen ik hun ver telde, dat een zeer groot deel der Ned. Hervormden, zoogoed als alle Doopsgezinden, Remonstranten en Lutherschen onder de laatsten ook de meeste or thodoxen steeds links stemmen, zette men groote oogen op! Men had altijd gemeend, aan zijn poli tieke beginselen verplicht te zijn geen kerk te bezoe ken! Woensdagnamiddag was dr. Haversmidt op 't pa leis Het Loo, ten einde een onderzoek in te stellen naar den gezondheidstoestand van Prinses Juliana. H. K. H. is zeer welvarend en wordt zoo het eenigs- zins kan, eiken dag minstens twee keer door de ver pleegster achter het paleis in den tuin geruimen tijd gedragen. ,x Alkmaar, houdende bericht, dat door hem aan den gemeente ontvanger de som van 278,996 is uitbetaald en een schrijven van den ontvanger te Schermerhorn, hou dende bericht, dat door hem aan denzelfden persoon is uitbetaald het bedrag van 1847,15°. Werden voor kennisgeving aangenomen. Een reclame teg'en den hoofdelijken omslag van den heer II. Overtoom zal in de volgende vergadering behandeld worden. Ingekomen waren voorts de geloofsbrieven van de herkozen leden de heeren de Boer en Wonder. Als leden der commissie van rapporteurs werden op voorstel van den voorzitter benoemd de heeren Ple vier, van Rijn en van Slooten. Na onderzoek rapporteerde de commissie tot toela ting, waartoe besloten werd. Tot leden van de commissie van onderzoek der ge meente-rekening over het jaar 1968 werden benoemd de heeren Plevier, de Boer, van Rijn en van Slooten. Het totaal der ontvangsten bedraagt 26382.125, de uitgaven 26394.635, zoodat de gemeente-reke ning sluit met een nadeelig saldo van 212,515. Van de leening zijn uitgeloot de obligatienummers 18 en 21, welke op 1 November uitbetaald kunnen worden. Verder was ingekomen een circulaire van het Roode Kruis, dato 5 Juli 1969. De voorzitter deelde mede een 5Ö-tal circulaires voor verspreiding ontvangen te hebben, waarvan er zeer zeker één in het bezit der le den zal komen. In het schrijven aan den burgemees ter wordt medegedeeld, dat door de Koningin tot voorzitter van het Roode Kruis de Prins der Neder landen is benoemd, terwijl wordt aangedrongen op sa menwerking met comité's en invloedrijke personen bij epidemiën of andere rampen. De burgemeester deelde mede, dat de rekening van de firma J. de Lange en Zoon van Winkel voor het maken van een pomp staande in het kruispunt van den Basser en Middenweg is ingekomen en 189.96 bedraagt. Het bedrag viel niet mee, na eenige be sprekingen verleende de Raad B. en W. echter mach tiging dit bedrag uit te betalen. De voorzitter deelde mede dat de ambtenaar van den burgerlijken stand en secretarie, de heer Tauber, overleden is, dat hij gaarne zou zien dat de waarne ming dezer functies geregeld werd. Zijn zoon, de hr P. Wonder Pz. had deze werkzaamheden tijdelijk waargenomen, ook gedurende de ziekte van den heer Tauber. Spreker verondersteld dat het salaris van den amb tenaar der secretarie, zijnde 366 en van den burger lijken stand belast met de werkzaamheden 166 be dragende, wel wederom vastgesteld zal worden. Uit Haringkarspel, De Raad dezer Gemeente vergaderde dag half drie, onder voorzitterschap van meester, den heer J. Burger. Na opening der vergadering werden de notulen der beide vorige vergaderingen vastgesteld. De voorzitter deelde mede: a. dat de heer Plaatsman, Hoofd der School in 't Waarland, dien tegen 16 Augustus ontslag was verleend, zich bereid verklaarde tot 1 October a. s. in functie te blijven. Omtrent een klacht van den heer Zut zeide de heer Plaatsman reeds den kinderen te hebben verboden op het land te spelen voor dat de klacht inkwam; b. dat de heer J. Burger was benoemd tot zetter jor 's Rijks directe belastingen; c. dat de hooistekers de benoeming hadden aange nomen d. dat de bijdrage voor de gemeente in de kosten van het herhalings-onderwijs bedragen 17286; e. dat de vermindering bedoeld in art. 1 en 9 der wet van 1897 Stbl. 151 voor de Gemeente 166 be- f. dat de bijdrage van het Rijk bedraagt 5447.82; g. dat de kasverificatie conform de boeken en be scheiden aangaf een saldo van 54635; h. dat de vereeniging ,,'t Witte Kruis" dank zegde voor de haar verleende subsidie; i. dat de begrooting voor de Gezondheids-commis sie aangaf 1651.196 en 'dat de Gemeente geen bijdra ge behoefde te verleenen. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aan genomen. Gedeputeerde Staten berichtten dat de verleende ontheffing van het geven van onderwijs in de vrije- en orde-oefeningen 1 Januari a.s. vervalt en dat zij niet dan bij ernstige bezwaren andermaal de ontheffing zullen verleenen. Na éenige toelichting van den voorzitter besloot de Raad andermaal de ontheffing aan te vragen. Door de heeren Slot en Bakker werden de geloofs brieven van de aftredende leden, de heeren Znt en Bijpost en van het gekozen lid, den heer Borst onder zocht. Daar geene aanmerkingen werden gemaakt, be sloot de Raad tot toelating. De heer Swan, oud-burgemeester, vroeg ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. Dit ontslag werd zonder besprekingen eervol verleend en in diens plaats werd benoemd de heer J. Burger, die de benoe ming aannam. Tot Hoofd der School te Waarland werd benoemd de heer L. Bleeksma te Ede met 4 stemmen, 1 was van onwaarde en 1 blanco, met ingang van 1 October. De voordracht bestond uit de heeren: L. Bleeksma te Ede, P. Engels te Reewijk en A. Ham te Helder. De Gemeente-rekening, dienst 1968, werd den raad aangeboden, in ontvangst aangevende 26452.86 en in uitgaaf 19151.755, alzoo een batig saldo aangevende van 1301.08°. De leden van den raad, uitgezonderd de wethouders, zullen deze rekening onderzoeken. De voorzitter stelde den Raad voor een commissie te benoemen om jaarlijks de landerijen, behoorende aan de gemeente, te schouwen. De te benoemen com missie zal in verband met de thans verkregen huur prijzen een overzicht van de waarden der landerijen geven met het oog op de volgende verhuringen.. De benoeming der commissie zal in een volgende vergadering plaats hebben. De raad werd daarna gesloten, om in een geheime zitting ter behandeling van reclames over te gaan.. Hedennacht is afgebrand het huis van den heer P. Spiers, te Oostpolder (N.-H.). Oorzaak omvallen van een petroleumstel. Het verbrande was niet verzekerd. Uit Bergen. D*. J. P. Cannegieter Di. te Oostvoorne heeft het beroep alhier arngenomen, en voor het beroep te Boa- krop bedankt. Eet ie groote bedrijvigheid heerzcht alhier sedert oemge dagen om het weiland nabij de Ned. Herv. kerk te doen herscheppen in een kermisterrein. Niet alleen de ztcomdraaimolen, luchtschommel, Turkgche schop en een schiettent, maar ook de gewone earrous- gol, het bieseops-theater, benevens tal vim kramen verrijzen tot verhoogiDg dsr op 1, 2 en 3 Augustus a.s. te vieren kermisvreugde. Aan dansmuziek zal het zser zeker ook niet ontbreken. De stationschef te Goes is, in verband met het nabjj dat station voorgekomen spoorweg-ongeluk, als adjunct commies naar Zutphen overgeplaatst. De heer B., pachter van het koffiehuis „Volksbelang", die gisterochtend in de Keizerstraat te Schevsnlngen, doordat hg het stuur var. rgn fists, waaraan een zwaar pak hing, een oegenblik niet meester was, door een aanhangwagen van de slectrisehe tram werd overreden en daarbjj deerlijk werd verwond, is in d8n loop van den namiddag in het Gemeente-ziekenhuis aan ipn wonden gestorven.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2