STADSNIEUWS. De vervelende Vacantie. Fruit. Aan 't strand gevonden Vijftig jaar in een hofje. Aansprekersdiensten. Uit Bergen. Oude Niedorp. Uit Broek op Langendijk Uit Egmood aan Zee. De iroordssnslrg ta Hazerswoude. Eigenaardig geval. Dcodeijke val, Inbraak Ho© oud worden de vogels Behangselpapieren' schimmels. Voor kleinen en grooten Het succes der Albmaarsche kwartetten Nco dh. Levensve: zekeriog-Maetschappij. Zoo neemt men bij het bezoek aan de „Port von Cleve" het eigenaardige geroep der kellners, het ge klikklak der lepels en vorken waar, hoort men vertel len één halve biefstuk met aardappelen, zacht gebak ken met een hard gebakken spiegelei d'r op, en meer dere lekkernijen, waaraan dit beroemde eethuis z'n re nommee in binnen- en buitenland te danken heeft. Verder neemt men in het Panopticum de muziek waar van een dameskapel. Men meldt uit de Betuwe aan het Hbld. In de afgeloopen week heerschte er weder een le vendige handel; de aanvoeren waren groot en er wer den goede prijzen bedongen. De eerste vroege peren werden duur verkocht; bij een goed gewas werd be- »teed voor Kruideniersperen 7.50, voor Dirkjesperen 45.50 per H.L. Ook de Engelsche Krozen, die in de laatste dagen flink zijn aangewassen, gingen er vlug van de hand, voor 810 per H.L. Een boom gaard, groot ongeveer 4/5 H.A., werd met onkosten verkocht voor 1633een andere, ongeveer een kalven bunder groot, deed 1460 buiten kosten. De eerste vroege appelen werden verkocht voor 46 per H.L. De handel in groene noten is afgeloopen en gaf be vredigende opbrengsten, in de laatste dagen stegen de prijzen tót 6 per H.L. De bessen-aanvoeren blijven steeds ruim; vooral de binnenlandsche fabrieken doen veel en groote inkoo- pen. De prijzen waren van roode en witte bessen 4 7V2 cent; van zwarte bessen 7°—95 ct.; van rijpe kruisbessen 24 cent per 1/2 K.G. De frambozentijd raakt zachtjes aan voorbij; de pluk wordt minder, doch de prijzen waren iets rijzende; men besteedde 2024 cent per 1/2 K.G. De aardbeien zijn afgeloopen; hoewel 't beschot niet groot was, maakten de prijzen het weer goed. Morellen werden veel aangevoerd, doch zijn dit jaar klein van stuk, naar gelang der qualiteit werd 1221 cent per 1/2 K.G. besteed. Perziken le quali teit golden 1016 cent; 2e qualiteit 4/128 cent; klei ne 1°2" cent per stuk. Zwarte kersen brachten 711 cent en Spaansche kersen 11 cent per 1/2 K.G. op. Op 't Scheveningsche strand het is bekend kan men heel wat vinden. Men vindt er des middags, wanneer 't niet stormt of regent, mondaine gezellig heid en des avonds de eenzaamheid, die door minnen de paartjes soms zoo ijverig wordt gezocht. Men vindt er een macht van kleine kinderen, van 115, en van aardige kinderen van 1624 jaar er onder. Men vindt er rust na ingespannen arbeid, hoewel geen regel zonder uitzondering sommigen er in gespannen arbeid na rust vinden. Men vindt er 't gan- sche seizoen door een stel palen, bestemd tot 't dra gen van steeds weer afgelast vuurwerk. Men vindt er wrakstukken van schepen en wrakstukken van men- schen. Men vindt er onschuld en quasi-onschuld. Men vindt er zakenmenschen en dichterlingen, chevaliers en chevaliers-d'industrie, monde, demi-monde en quart-monde. Men vindt er struggle for life en struggle for high-life. Men vindt er drenkelingen, natte en droge. Men vindt er frissche lucht en on- frissche typen. Men vindt er verloren handschoenen en verloren levens, gebroken flesschen en gebroken harten. Men vindt er schelpjes en armbanden en eet- resten minnebriefjes en geldstukjes en zakdoeken en mosselen en meeuwen. Maar wat er eergisteren werd gevonden door een paar kleine jongens dat vond men er tot heden nog nimmer: een schroefblad van een vliegmachine. (N. Ct.) Mej. H. van Lunenburg, een 80-jarige, te Haarlem, heeft Zondag onder vele blijken van belangstelling mogen herdenken, dat zij een halve eeuw geleden haar intrek nam in het hofje van Oud-Alkemade, of der Twaalf Apostelen, gelegen aan de Gedempte Volders gracht. In sommige buurten van het eiland Wieringen heerscht nog in onzen tijd het oude gebruik der ver plichte aansprekersdiensten. Als een der buurtbewoners sterft, rust op den naast- bijwonenden buurman de verplichting om voor het uitkleedén en kisten van het lijk zorg te dragen. Ook moet hij kosteloos als aanspreker fungeeren en het sterfgeval overal aanzeggen, waar de familie dit noodig oordeelt. Tijdens de begrafenis doet de buurman alle diens ten, welke in de steden aan den lijkbezorger zijn opge dragen. Komt op een Zondag een sterfgeval voor en de naaste buurman is visscher of schipper, dan valt er voor hem niet aan te denken, 's Maandags zee te kiezen. Eerst moet hij zich van de aansprekersdiensten naar behooren hebben gekweten, alvorens hij er aan mag denken zijn bedrijf te gaan uitoefenen. Merkwaardig mag het heeten, dat niemand zich aan dien burenplicht onttrekt. (Hbld.) Onder familie. Zondagmiddag kreeg de landbouwer S. onder Noord- wolde (Fr.) met zijn bij hem inwonenden schoonzoon H. twist, die zoo hoog liep, dat de mannen handge meen werden. Het mes kwam er bij te pas en beide mannen werden zoo gevaarlijk gewond, dat men voor hun leven vreest. In de laatste raadsvergadering waren aanwezig alle Raadsleden, uitgezonderd de heer Leijen met kennis geving. Notulen werden niet gelezen. ISTa opening der vergadering werden de heeren Bal- tus, Maschmeijer en W. Veenhuysen aangewezen tot het nazien en onderzoeken der Gemeente-rekening over 1908 met de daarbij behoorende bijlagen. Nadat dit onderzoek had plaats gehad, werd de re kening vastgesteld in ontvang op 25576.905, in uit gaaf op 23609.96, sluitende met een voordeelig saldo van 1906.94°. Den gemeente-ontvanger hierbij tegenwoordig, werd dank gezegd voor het richtig gehouden beheer. Aan den Raad werd mededeeling gedaan, dat het in de vorige vergadering vastgestelde kohier van den Hoof- delijken Omslag over 1909 tot eindcijfer aanwijst 5756.96. Het kohier van de belasting op de honden over 1909 werd vastgesteld op 237. Daarna bracht de voorzitter ter sprake het voorstel van den wethouder Oldenburg, om in deze Gemeente een verordening vast te stellen omtrent het rijden met motorrijtuigen in de kom der Gemeente. De Raad was eenparig van oordeel, dat het vaststel len van een maximum snelheid voor de kom niet ge- wenscht is. Art. 15 der motor- en rijwielwet j?eeft vol doenden waarborg tegen overmatige snelheid. Beslo ten werd voor rekening der gemeente ijzeren borden bij de 3 hoofdwegen die toegang tot de kom geven, te plaatsen, waarop bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen in verband met art. 15 tot voorzichtigheid worden aangemaand. Op een desbetreffend verzoek van den heer Baltus om als agent eener brandassurantie-maatschappij in aanmerking te mogen komen voor de assurantie van de muziektent en het postkantoor, werd goedgunstig beschikt. De heer Baltus werd uitgenoodigd eene opgave te doen. Nadat de heer Oldenburg nog ge vraagd had of het dubbel van den ligger der wegen reeds naar Haarlem is opgezonden en de wenschelijk- heid besproken had om de straat in het dorp nog ver der te vernieuwen, werd de vergadering gesloten. In het afgeloopen kwartaal waren er in het vee fonds alhier verzekerd 645 runderen, waarvan er 5 werden afgekeurd. De omslag werd bepaald op 0.15 voor de maand Mei en op 0.1 voor de maanden Juni en Juli, dit is gemiddeld 53 cent per rund. Aan de afslagmarkt te Broek op Langedijk werden de vorige week aangevoerd 4850 zak aardappelen, 243.600 bos wortelen, 379.000 stuks bloemkool, 68.350 stuks roode kool, 1304 stuks gele kool, 610 stuks witte kool, 81 balen zilveruien en 191.400 stuks slaboonen. Yan de laadplaats aldaar werden in die week ver zonden 144 wagonladingen groenten. Gedurende de maand Juli werden aan het hulp Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier verzonden 974 en ontvangen 756 telegrammen, te samen 1730, ter wijl ongeveer 750 gesprekken werden gehouden. Men schrijft ons Zondagavond had in het Badhotel „Zeezicht" een concert plaats, dat in alle opzichten schitterend ge slaagd mag heeten. De uitvoerenden, Mej. Clasina van Starrenburg, sopraan te 's-Gravenhage en de heer Bram van der Stap, barriton-zanger te Delft, hebben door de vertolking van een keur van liederen en duet ten het aanwezige gedistingeerde publiek een avond van artistiek kunstgenot bereid. Met liederen van Schubert, Schumann en Hollandsche componisten en een duet uit Brandts Buys ,,'s-Menschenbestemming" wisten zij de hoorders te boeien en hadden aan het slot een enthousiastische hulde in ontvangst te nemen. De heer O. A. van Greuningen uit Delft, een dilettant, zorgde welwillend voor de piano-begeleiding. Het Bad hotel „Zeezicht" heeft bewezen, dat het op waarlijk artistieke wijze het kunstminnend publiek weet te pakken, door avonden te organiseeren gelijk Zondag avond. e Gisteravond heeft de Gemengde Koorvereeniging „Alcmaria" van Alkmaar ons hier een rechtgenotvolle avond bezorgd. Behalve een goede reeks zangnum mers, kregen wij een aantal muzieknummers op viool en piano te hooren, die buiten de afwisseling die het bezorgde, een groot genot verschafte. Over het algemeen mag „Alcmaria" zich beroepen op een groot succes. Daar is zeer zuiver gezongen, daar is over het algemeen zeer goed ingezet, een klei ne vergissing daargelaten. Zoowel leden als directeur hebben ons doen zien met hoeveel liefde zij hun taak opvatten. De vreemde taal, die nog al is gebruikt, het Duitech n.l., is niet mis bruikt al is op de s en z klanken nog wel iets aan te merken. Erger was het met het programma, dat aan wien de schuld laten we in het midden wemel de van fouten in de Duitsche versregels, doch de zang vergoede veel. De Hollandsche liederen, meest ook zeer veel bij ons ter plaatse gezongen door onze zang- vereenigingen, werden met kennis becritiseerd, doch, en dit is juist de grootste lof, vonden algemeene onom wonden waardeering die zich uitte in een duchtig ap plaus. Vooral over het „Ave Verum" is een alge meene roep - daartegenover staat het snelle „afwer ken" van „Een nieuw lied van een meisje en een schipper," maar daar schitterde ook juist achter het woordje „Bal" en daarom is het zoozeer te vergeven. Mevrouw RuyghKrens heeft met haar mooie so praan niet weinig geboeid. Zeer zuiver in de hoogere regianen, heeft zij „Een lied van de Zee" en „In die Ferne" inderdaad treffend gezongen, en werd zij be loond door een schier ademloos stilzwijgen van het publiek gedurende haar zang en een stormachtig ap plaus daarna. Wie haar stem nog niet kende, heeft daarmee op de alleraangenaamste wijze kennis ge maakt. Een groot genot was ook de viool van den heer Otto en het pianospel van den heer Slinger. De zoo moeilijke passages op het gevoelvolle aller instru menten, werden meesterlijk gegeven. Ook deze heeren hebben een groot deel bijgedragen tot genot van de zeer vele bezoekers. Wat te zeggen van het bal. Zoo'n pretje is altijd geanimeerd. Maar, uitvoerenden, waarom toch hier geen balletmeester Een bal zonder dirigent, 't is een verwaarloosde genieting. Indien er iemand geweest ware die dirigeerde met zooveel hart en ziel als de heer Fr. Rigter zijn koorvereeniging „Alcmaria", heusch het bal zou even regelmatig zijn geweest. We hopen al op een volgende uitvoering van Alcmaria, die, wordt zij gegeven, ons zeker evenveel genot zal verschaffen. Yan den dader van den moordaanslag op het echt paar Spijker te Hazerswoude is nog niets bekend. Aangekomen zijn twee rechercheurs met twee politie honden; een der honden speurde uitstekend, het land op en terug maar was het spoor spoedig weer bijster, zoodat vermoed werd dat de dader per rijwiel gevlucht is. Twee personen te Boskoop werden door de politie opgehaald; de kleederen zijn in beslag genomen om te zien of er bloedvlekken op waren, maar beide man nen zijn weder op vrije voeten gesteld. Het gerechte lijk onderzoek duurde ongeveer den geheelen Zaterdag tot 's avonds laat. „Het Vclk8, ia henncei-ing brengend dat van anti- revcduticnnai>e gjjde het aanvaarden van een stard- beeld van Juhsn van Oldenbarns* eld door dsn Rot- terdamschen g meenteraad werd gatoemd een daad ■van s,nt:-aratjjege*tridheid en mindere ii-fda voor het vorstenhuis vestigt de aandicht er op, dat de Kc- ningin-Moeder f 50 geschonken heeft aan een vereeni- ging te Amersfoortdie een g»denkteeken wilde pl&at&en voor Joh&n van O.'deabirnoveldt. Bq het aanbrengen van een steiger san h*t R.K. Meisjesweeshuis aan het Spui, viel gistermorgen een schilder, öoo.dat hij such te ver voorover boog, uit een raam der vierde verdieping op een binnenplaats, De dood trad spoedig ia. Het Sgk ia aaar het Binnen- Gastkuis ove gebracht. Tgdena dien» somerreia is er ingebroken bp dr. Vetter op da Keizersgracht te Amsterdam, Vermist worden een aantal sierzdsn, raaigeld en eetige kleed; ngstukken. Tot dusver is van de daders geêa speer ontkekt. Dr. Vetter had zich juist twee masnden geleden, op aandringen zgaer echtgenoot?, tegen inbrv k laten verzekeren. „Buiten" meldt We vinden op het Jijs'je van den EngsUehsn orni tholoog J. H. Gurat y een ktkatce met 81 levensjaren barenaan, benevens andere papega&isooFen van 40 80 jsren. Ganzen van 80 jaren, zwanen van 72 wijzen op den hoogcu leeftijd der greotere watervogels. We «ja er gevallen met honger cgfers lekend, zocsl* bijv. de Alkmaareehe zwaan, dis in 1675 stierf en een me talen hslsband mtt het jaartal 1673 droeg, doch Gur- ney meldt slïeen de door kem zelf controleerbare t x- emjtlaren. Heel Londen kende „Old Jack", een zwaan in St. James-Patk, die 72 jaren lesfde. Raven worden in vrijheid 50 h 70 jaren oud, in gevangen staat hou den ze 't langer. Ook de groote roofvogels bereiken een aanzienlijken Ie» ftijd, een koniDgsadelaar werd 56, de Amsterdamsehe AHis bezit van het gesisoht ade laar en condor exemplaren b^ven de 55steena.del.sars en witkopgieren^ beeeikeu ook dien leeftijd, ofschoon Brehm en anderen vogels vermelden, die dubbel hco- g>-n ouderdom in gevangenschap bereikten. Katuilen van 71 jaren en ouder nog worden gesignaleerd over het a?gemesn schijnen uilen een lang leven te genis ten evenals reigers met bekende maxima van 60, kraanvogels van 40, zwarte ooievaars van 30, pelika nen vaa 50, albatrossen van 47 en ïilverrasvuwen'van 44 jaartjes. Tortelduiven werden meermalen 30 k 40 jaren, evenals tippen, die zelfs de 50 wisten te halen. Da kleinere zangvogels schijnen het nist boven de 5 te brengen en dan nog bg uitzondering, onder goede verpleging in gevangen staat, zooals het ook ging met onse lieve fcude kanarie, welke 15 jsren lang alles meemaakte wat er in onze huiskamer gebeurde. Gur- ney kende een 20 jaren oude kanariepiet. Do moraal van al deze cijfer» De middelen tot zelfverweer der vogels sjjn vi4e de instandhouding der; soort daarentegen hangt af van 't aantal nakomelingen eh dit weer van het aantal veilig grootgeworden [broedsels linnen den levens duur dor vogelen. En nu is er deze regel uit de cijfers te halen, dat de greotere vogels met kleine broedsels ouder worden dan de kleinere met talrigke broedrels. Teont het adelaarsnest een tweetal eieren, het mee- zennes*jp^herbergt er en'tienisl. Voor eenig® javan zijn door dr. Schmidt te Erlangen uitvoerige enderso» kÏDgen gedaan met verschimmeld behangselpa piesde'recultaten komen, in het kort, hierop n dar. Uit de kamerlucht of ten gevolge van aanraking, zetten rich op het behangselpapier schim mel kiemen neer, die onder gunstige omstandigheden tot grootera of kleinere vlakten ui'groe'eu en hunne worteldraden met verschillende vertakkingen ia het binnenste van het papier doen dringen, dit geheel en al deo weven,'het papierweefs I losmaken en ten slotte uit fikaar doen vallen." Sluit het papier niet vast tegen den muur, dan kunnen de sch'mmeïnesten achter het behangsel groote uitbreiding krijgen. Het onderzoek leerde dat 13 verschillende soorten van schimmels, (waaronder voor de gezondheid nad® ligf) voorkomen. Voor hunne ontwikkeling hebben zij be trekkelijk nog al vael vocht noodig, n.l. 90 0/0 vocht in de lucht, bovendien) hebben ze voor" hun groei een ruimen fcodemfnoodig, dien'zg gemskkelgk vinden in den murw 'geworden stijfeelpsp, waarmede behangen wordt (en waar men dus goed zal'doen steeds wat soda bij te voegen). Ten slotte;leerden de proeven, dat verschillende ontsmettingsmiddelen, z sublimaat, formaldehvd enz. weinig of geen invloed op de schim melvorming uitoefenen, terwijl door het gebruik van i;,% carbolopïossing, na 24 uren, alle schimmelcul turen gedsod waren. („Molesckott Ofschoon het vanochtend eerst scheen, dat het be ter zou worden, ofschoon de zon zich heden enkele malen heeft vertoond, is het weer uitgedraaid op het oudo liedje van den regen. Het regent, terwijl wij dit schrijven, en niet zuinig jes ook. Het weder heeft eventjes „mooi weer ge speeld" en daarmee uit. De vacantie van velen telt sinds gisteren een regendag méér. Wij hebben de teleurgestelden met het uitschrijven van den wedstrijd terwillg willen zijn het weer schijnt ons terwille te willen wezen. Jammer echter dat dit gepaard moet gaan met regen! Wij zouden gaarne gezien hebben dat ons plan in het water was gevallen omdat er mooi weer was gekomen en men zijn tijd dientengevolge aangenamer zou kunnen besteden dan met de beantwoording van de vraag: Floe had ik de vacantie gaarne willen doorbrengen en hoe heb ik het moeten doen? Tntusschen nu het niet zoo heeft mogen zijn, hopen we, dat velen thans èen antwoord zullen inzen den van tusschen 5001000 woorden (het tellen op zich zSlf is reeds een tijdpasseering Allereerst natuurlijk de kinderen beneden den leef tijd vau veertien jaar. Voor hen is de wedstrijd eigenlijk uitgeschreven. Zij kunnen door er aan deel te nemen zich eenigen tijd onledig houden en daardoor mededingen, naar een der fraaie boekwerken, die er uitgeloofd zijn. Zij heb ben gelegenheid te toonen wat ze kunnen, en behoe ven slechts te zorgen, dat hun werk vóór Donderdag middag 4 uur bezorgd of besteld is aan het adres: REDACTIE ALKMAARSCHE COURANT ALKMAAR. Motto: „DE VERVELENDE VACANTIE." Alleen verzoeken wij hun behalve hun naam, leef tijd, adres (tijdelijk of niet) op te geven het aantal woorden. En goed tellen, jongens en meisjes! Ook zullen ze ons het werk gemakkelijker maken - en dat willen ze zeker wel? door het papier, waar op ze hun antwoord inzenden, slechts aan één kant te beschrijven. Den jongen die er ons naar vroeg, en den kinderen die het zouden willen doen, deelen we mede, dat het antwoord ook wel een vers mag zijn als het door het vele water maar niet al te verdund en slap wordt, ventf! e Wij hebben ouderen aangespoord ook hun ant woorden op de vraag in te zenden en met name gewe zen op badgasten, die vermoedelijk zichzelf en ande ren aangename oogenblikken zouden bezorgen. Het ligt immers in onze bedoeling de antwoorden die daar voor het meest in aanmerking komen in ons nummer van Zaterdagavond op te nemen. Met een klein beetje medewerking, kan dat een eigenaardig nummer worden. Een „regennummer 1" Een courant, waarin wordt verhaald hoe de onzo- mersche zomer van 1909 in „Alkmaar en omstreken" is doorgebracht door groot en klein. Een courant, die dezer dagen gelegenheid geeft zich vroolijk te maken over den regen, die later ongetwij feld een aangename herinnering zal vormen aan een onaangename periode. En als men zich verveelt, als men met zijn tijd geen raad weet. waarom zou men het dan niet doen? Een Eransch publicist heeft eens gezegd, dat ieder Fransch schoorsteenveger een couranten-artikel zou kunnen schrijven. En zou een Hollander, die dagelijks met het onderwerp meer vertrouwd wordt, het dan niet kunnen, of niet willen? Wij Lebben gisteren reeds gemeld, dat de mannen- zangvereeniging „Excelsior", directeur de heer J. E. de Haas, in den kwartetten-wedstrijd van de Haar- lemsche zangvereeniging „Arti et Religioni" een prachtig succes heeft behaald. De stads-editie van de „Oprechte Haarlemsche Courant" bevat over dezen wedstrijd een aardig arti kel, waaraan we gaarne het volgende ontleenen: Och eenvoudig, om er onze verwondering eens over uit te drukken, hoe het mogelijk is geweest, dat bijna alle kwartetten de uitzonderingen bevestigen hier zeer zeker den regel er kans toe hebben gezien juist liederen uit te pikken, die zoo onmannelijk klonken, die door mannen gezongen soms bepaald dwaas klon ken en die deden denken aan den zang van mannen, waaraan iets ontbreekt. Daar waren er, die zongen van „bloemekens," van „dauwdroppelkens," ja, zoo waar was er een kwartet bij, dat een „sluimerliedje zong. De wieg ontbrak er nog maar aan. De Duitsche keizer, die zijn keizerlijken mond wel eens voorbijpraat, heeft over den mannenzang eenige jaren geleden eens echt ware woorden geuit. Z. M. zei het ronduit, dat hem de koren waarin al lerlei voetangels en klemmen liggen, niet konden be hagen, dat hij van mannen verlangde echte mannen- zangen, ongekunsteld en onopgesmukt, eenvoudig doch forscli, en waarin als hij gisteren den wedstrijd hier had bijgewoond, zou zijn hart van vreugd® zijn opgesprongen bij het hooren der beide kwartetten van Alkmaar b.v., die zoo volkomen aan zijn eischen volde den en ook toen 's avonds Caecilia uit Amsterdam aan het woord was. De Alkmaarders wisten het wel. De „Heidebloem," „Neerlands taal" en „Naar Zee" zooals zij door die heeren gezongen werden, daarbij voel je wat in je body, dat trilt daarbij ontroert je iets van binnen en zoolang dat niet het geval is, is het niemendal gedaan. Zij vermochten dit „voelen" te weeg te brengen door hun flink uit de borst zingen der liederen die zij zelf begrepen en die zij zelf voel den. Maar wat weten nou mannen met baarden liefst, als ze geen pantoffelmijnheeren zijn die den huissleu tel niet mee mogen nemen van een wiegenliedje b.v. Daar kan een man voor voelen als zijn vrouw het zingt, maar het zelf zingen kan hij het nooit zooals zijn vrouw dit doet, al trekt hij ook nog zoo'n prui menmondje en al probeert hij er een gezicht bij te zet ten, zoeter nog dan de zoetste nougat de Montelimart, Dat 's ook geen mannenkost, die hoort ook bij de „most" waarover vader Cats het reeds had, slechts „wat op de tonge brandt" is echte „mannekost" zei die oude heer Cats en daarmee bedoelde hij nu juist niet alleen spijs en drank, doch alles wat over de tong komt, alzoo ook woord en zang. En vader Cats wist het wel. Waarlijk wij waren de eenigen niet wien het giste ren te machtig werd als daar door sommige viertallen de hoofden werden bijeen gestoken alsof ze elkaar zoo een zoentje zouden gaan geven. Dat was bepaald vies om aan te zien. Toe heeren kwartetzangers voortaan kost die op de tonge brandt alsjeblieft. Gaat daarvoor even in de leer bij Alkmaar, of anders, de vier jeugdig-oude zan gers van Loreley kunnen u daarin ook nog wel een lesje geven. Die wisten het in de „tachtiger" jaren even goed. En hun stemmen mogen nu wat zijn afgeslepen, het zingen met z'n vieren moge hun niet zoo goed meer afgaan, maar liederen te kiezen voor mannenzang ge schikt, dat kunnen ze nog puik best. Dus de volgende maal kost die op de tonge brandt? Afgesproken Wij ontvingen het achttiende jaarverslag van de bo venstaande alhier gevestigde maatschappij. Het bestuur is ongewijzigd gebleven, het college van Commissarissen wordt nog steeds gevormd door de navolgende heeren: J. P. Backx, Notaris te Wierin- gerwaard. E. J. Quax, Assuradeur en Makelaar te Alkmaar. G. Pastor, Particulier te Amsterdam. Ale leden van den Raad van Toezicht en Advies, fungeerdenJ. P. Backx, Notaris te Wieringerwaard', voorzitter. Mr. W. E. A. Verhoeff, Advocaat en Pro cureur te Alkmaar. Dr. H. E. van Gelder, Docter in de Staatswetenschappen en Archivaris te 's Ilage. Directeur is de heer J. Hofstee Jr. Wiskundig Ad viseur, P. K. van Doornik te Amsterdam en Genees kundig-Adviseur, Med. Doet. Arts A. M. Conijn te Alkmaar. Het Maatschappelijk Kapitaal bedraagt 200.000. Geplaatst zijn 146 Aandeelen, waarop gestort is 10 14.600. Alhoewel meermalen aanvragen om Aandeelen in kwamen, heeft het Bestuur gemeend voorloopig de 54 aandeelen in Portefeuille te laten rusten, waardoor dat cijfer onveranderd is gebleven. Op 31 December 1908 waren van kracht 24590 pos ten met 1.944.310 Verzekerd-Kapitaal. Op 31 De cember 1907 waren van kracht 23530 posten met 1.855.525 Verzekerd-Kapitaal. Alzoo eene vermeer dering van 1060 posten met 88.785 Verzekerd-Kapi taal. De Premie-ontvangst was in 1908 48.675.841/2 te gen 47.432.757a in 1907. De uitkeeringen bedroegen 13580.81. Er zijn ge storven ?47. De Premie-Reserve is gestegen tot 129.491.54. Terwijl een te verdeelen winstcijfer resteerde van 1.825. Er kan een divident uitgekeerd worden van 121/, procent. Leveringen opgedrsgen. Aan de N. V. Hollandsch IJzermagazijn voorheen M. de Wild te Alkmaar, werd de levering opgedragen van diverse ijzerwaren en gereedschappen. Door het Departement van Koloniën: Perceel 6 voor 624,15; perc. 8 voor 2101,50; perc. 9 voor 495; perc. 13 voor 303,15; perc. 16 voor 420. Door het Departement van Marine Ilellevoetsluis Perceel 7 voor 2100,29; perc. 8 voor 307,37°; perc. 14 voor 350,75; perc. 16 voor 918,47. Willemsoord: Perceel 305 voor 297.55.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2