B IT ENLAND. En zoo was na 5 kwartier onze spuit ter bestemder plaatse om den rookenden puinhoop nat te houden. Inbraken Uft Ldmmen U:t Oosf-Graffdijk, Uit Oudkarsped, 50 Arbeidetswoninget!. Poging tot zelfmoord Onder de trsm. De Wlnschoter coöperatie. Een R -K. instituut. Geen gemengde baden meer. Een Albfno-eefchoorn. Een eigenaardig geval. Overtreding van de Wet op het Arbeldakofitrakt. Figuur I Figuur II Figuur III Onze wetten en onze katten. Uit Oudcarspel. Zachtjesaan. dan breekt het lijntje niet. Gelukkig' waren er geen menschenlevens te betreu ren. Toch kon van den inboedel niets gered worden. Ook een deel der boeken werd door de vlammen verteerd, met het gereedschap van den knecht en het hebben en houden der dienstbode. Dank zij den gunstigen wind, bleef de houtloods ge spaard. Zoo snel was nu onze brandweer op klaarlichten dag. Of alles nu zoo goed gegaan zou zijn, als het in den nacht gebeurd was? Een uit Meppel gearresteerd jongeling, verdacht van diefstal, heeft bekend de dader te zijn van de in braak te Elburg; hij heeft nauwkeurig overal aanwij zing van gedaan, zoodat het nu der politie gemakke lijk viel, voorwerpen, van die inbraak afkomstig, op te sporen in een koffiehuis en bij den koopman Jan Esso aldaar. De twee Elburger politie-agenten zijn met den inbreker, die een 22-jarig jongeling uit Odoorn is, naar Koevorden gegaan. Hij beweert ook daar gouden en zilveren voorwerpen uit Elburg ten gelde gemaakt te hebben. ge- In de vergadering van den Raad dezer Gemeente welke gisterenmiddag 2 uur werd gehouden, werd me degedeeld dat Gedeputeerde Staten hadden goedge keurd de verschillende raadsbesluiten betreffende de af- en overschrijvingen betaling uit den post voor on voorziene uitgaven en de geldleening; dat was ingekomen een dankbetuiging van de hee- ren G. Vooren e.a. voor het beharden van den Hoogen weg. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Gedeputeerde Staten berichtten voorts dat de ver- plegingskoste.n van den man die verleden jaar bij ge legenheid van de kermis door de tram werd overreden, ten bedrage van 159 van rechtswege komen ten laste dezer Gemeente, de Gemeente Beverwijk is daartoe niet verplicht. De voorzitter gaf een breedvoerige inlichting om trent de toedracht der zaak, waaruit bleék dat de man in het St. Elisabeths-gesticht verpleegd werd zonder dat Burgemeester en Wethouders het wisten, omdat Dr. Schoonhoff te Castricum geen bericht had gezon den dat hij de patiënt daarheen had laten transportee ren en dat, blijft de gemeente weigeren, het Gesticht een civiele actie wel zal instellen. Hij stelde voor voorloopig nog een afwachtende houding aan te nemen daar er mogelijkheid bestaat dat ook de Gemeente Beverwijk een deel der kosten voor hare rekening zal nemen, waartoe de Raad be sloot. Een opzichter van den Rijks Waterstaat had opgave gedaan van den aanleg en de kosten van een paar den pad. De kosten waren geraamd op 4500; met het oog op den financiëelen toestand werd echter geen besluit genomen. De voorzitter deelde mede dat Jb. Schol ontslag had gevraagd en gekregen als lantaarnopsteker en dat B. en W. voor den tijd van een jaar op proef hadden benoemd J. v. d. Eng. Conform de boeken enz. was er bij de het laatst houden kasverificatie in kas 1763.20°. De geloofsbrieven van de heeren Kleef en Valkering werden nagezien en in orde bevonden en tot hunne toelating werd besloten. Bij het onderzoek der geloofsbrieven van de heeren F. Kuijs en C. Pepping zeide de voorzitter dat door hem bij de verkiezing een fout werd begaan. Hij was n.l. niet indachtig geweest aan de omstandigheid dat de verkiezing plaats had ter vervanging van twee heeren die in verschillende jaren aftreden. Gedeputeerde Staten hadden hem er op gewezen en hij stelde den Raad voor de geloofsbrieven van de heeren Kuijs en Pepping niet goed te keuren en wan neer daartegen geen bezwaren worden ingebracht eene nieuwe candidaatstelling uit te schrijven tegen Woensdag 25 Augustus. Zonder besprekingen besloot de Raad aldus. Van Gedeputeerde Staten was bericht ingekomen, dat met 1 Januari 1910 de vrijstelling tot het geven van onderwijs in vak j vervalt, en dat die vrijstelling- behoudens bijzondere omstandigheden niet meer zal worden verleend. De voorzitter noemde verschillende bezwaren aan de invoering verbonden en gaf in overweging eerst met de schoolopzieners hierover te onderhandelen en dan te besluiten, waarmee de Raad zich vereenigde. Bericht was ingekomen van het College van Cura toren der Provinciale Krankzinnigengestichten, dat de verplegingskosten verhoogd zijn tot 350. De Raad vereenigde'zich met het denkbeeld van den voorzitter om het Burgerlijk Armbestuur te vragen, de heltt dezer verhooging, in 't geheel bedragende J 30, voor zijne rekening te nemen. De afdeeling Noord-Holland van den Bond van Ge- I meente-Ambtenaren zond een schrijven strekkende ter verbetering van de positie der ambtenaren, en zulks in verband met de begrooting van 1910. De voorzitter erkende het geringe salaris der amb tenaren, maar meende dat deze Gemeente daarin nu geen verbetering kan brengen. Z. i. moest de regeling van rijkswege geschieden, zoodat het Rijk evenzooveel alsi of meer nog gaf dan de Gemeente, daar toch de heltt of meer dan de helft van het werk der ambtena ren rijkswerk is. In dezen zin zal adressante worden geantwoord. De rekening der Gemeente werd den raad aangebo den vermeldende in ontvang 20316.825 en in uit gaat J 19937.04, batig saldo 379.78s. De daarna aangeboden rekening van het Burgerlijk l1^S,toUVn ontvang f 3139.26 en in uitgaaf J JMd.48, sloot met een nadeelig saldo van 593.74 De heeren Volkering, Vis en Kleef vormen de com missie, die deze rekeningen zal onderzoeken. Mededeeling werd gedaan dat de Moord-Zuid-Hol- lanasche I ramwegmaatschappij de tram Alkmaar- Haarlem met ingang van 1 October 1909 had overge nomen van de H.IJ.S.M. Zij verzocht de concessie staande ten name van laatstgenoemde Maatschappij m? ..mgang van dien datum op haar over te willen schrijven. Zonder noemenswaardige verzoek ingewilligd. De wijziging van de algemeene politieverordening werd daarna aan de orde gesteld. Deze wijziging betrof het nemen van maatregelen ter bevordering van het onschadelijk melkegebruik, o. a. het schoonmaken der vaten, emmers en tobben en het vervoer van melk in gesloten kannen, flesschen e.a. De gezondheidscommissie had voorgesteld het ver bod van melk in met gesloten emmers zoover uit te stiekken dat de melk ook op het land en van het land naar de boerderij in gesloten emmers zou moeten wor den vervoerd. Over dit voorstel uitten de heeren Vis en de Jong hunne groote verwondering, daar melk, die voor af koeling direct wordt afgesloten, zeer spoedig zuur wordt niet alleen, maar slecht voor de gezondheid van b«7wimt;erSi daargelatei1 het groote practische z,Yaai aan de uitvoering verbonden. adat de heer Vis er nog op had gewezen dat de melk op de boerderij wordt gezuiverd voordat zij in be handeling wordt genomen of verkocht, besloot men met algemeene stemmen de door B. en W. voorgestel de wijziging aan te nemen, echter zonder dat het voor stel van de Gezondheidscommissie daarin wordt opge nomen. De aanstelling van een bouwopzichter gemeen schappelijk met andere gemeenten, werd door den voorzitter zeer breedvoerig toegelicht en verdedigd. Duidelijk werd uiteengezet hoe het in 't belang der ingezetenen zou zijn wanneer de bouwers van hunne woningen door een deskundig persoon wérden gecon troleerd. Knoeierijen bij het bouwen een enkel raadslid wist wel wat dit ten gevolge had waren uitgesloten, de kosten van een opzichter op de aange geven wijze zouden 100 bedragen. De heer Vis meende dat de ambtenaar het die gemeenten te druk zou hebben. De heer de Jong vond de bouwverordening voor dorpen niet nuttig. Hij was tegen het voorstel omdat het den aannemers te moeilijk wordt gemaakt. Da heer Kooij was er in principe voor, maar de toe stand der gemeente zal hem er tegen doen stemmen. De voorzitter gaf nog eens breedvoerige inlichtin gen, waarbij den heer de Jong werd opgemerkt dat het belang der burgerij zwaarder weegt dan dat der aannemers, en de heer Kooij er op werd gewezen dat er reeds 50 op de begrooting stond. De heer Kooij zeide te meenen, dat er tegenwoordig genoeg toezicht op het bouwen is. De voorzitter vroeg van wien? De heer Kooijwel van u. De voorzitter: zeker, ik kan eens wat gaan kijken, maar ik geef u de verzekering dat dit opzicht niet zaakkundig en daardoor van zeer weinig waarde is. De heer Breedveld: het is voor den aannemer te be zwaarlijk; zij worden te veel op de handen gekeken. De voorzitter: nogmaals zeg ik, 't is in 't belang der ingezetenen. De heer Kooij zeide, nadat de voorzitter nog eens in den breede zijn meening heeft toegelicht: u maakt het mij lastig. De voorzitter: ieder verdedigt zijn inzichten, zooook ik de mijne, en ik geef u de verzekering dat het niet is om mijn meening door te drijven, maar omdat ik het acht in 't belang der ingezetenen. De heer de Jong: het is voor de aannemers te be zwaarlijk. Het voorstel tot het aanstellen van een opzichter in stemming gebracht, werd met algemeene stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. om naar aanleiding van een verzoek van de afdeeling Limmen der vereeniging voor bloembollencultuur vanwege de Gemeente een medaille beschikbaar te stellen voor de in 1910 te Haarlem te houden tentoonstelling, werd met alge meene stemmen aangenomen; de gemeente zal een verguld zilveren medaille geven. De bespreking van den bouw van een veldwachters woning zou in geheime zitting geschieden. Bij de rondvraag vroeg de heer De Jong wat of er nu aan de wegen gedaan wordt. De toestand zal op sommige plaatsen weer treurig worden, in den winter. De voorzitter zeide dat er aan gedaan wordt wat de Gemeente er aan kan doen, ze worden zoo goed mo gelijk onderhouden. De financiëele draagkracht ver oorlooft geen algeheele verbetering, ten minste voor loopig niet. Er zijn 16 reclames in den IToofdelijken Omslag. Tot leden der commissie van verhoor der reclamanten werden benoemd de heeren Kooij, Kleef en Valkering. De vergadering werd daarna gesloten. In den vroegen morgen van Donderdag j.l. vond men in een sloot het lijk van den landman P. M. nabij de woning, waar hij sedert eene week tijdelijk vertoef de. De heer P. M. was 59 jaar en ongehuwd. Dit voor jaar had hij Oost-Graftdijk verlaten en had zich met terwoon te Apeldoorn gevestigd. Of hij bij ongeluk te water is geraakt, of in een vlaag van zwaarmoedig heid een einde aan zijn leven heeft gemaakt, weet men niet. t ;Xi De veearts S. en zijne echtgenoote van De Rijp, die per fiets een uitstapje maakten, waarvan de eerste op een stoomfiets, geraakten bij het uitwijken voor een hondenkar te^ West-Graftdijk in een moddersloot, die echter niet diep was. Behalve een nat en bemodderd pak, kwamen ze met den schrik vrij. Voor het examen ter verkrijging van de acte hand- teekenen lager onderwijs slaagde gisteren te 's-Gra- venhage de heer W. O. Speets alhier. geboorte onzer Prinses in verschillende steden van ons vaderland op touw zijn gezet, mogen overal goed ge slaagd zijn, van ongewone bekoring door haar landelij- ken eenvoud was de herdenking van dit gewichtige feit in ons dorp. Wel wat laat, deze feestviering, zal menigeen al licht zeggen. Maar dan bedenke hij, dat het handje vol mensehen, dat hier in gewone omstandigheden woont, er niet spoedig toe komt een feest te organi- seeren. Daar is het wachten dan op in de zomermaanden, als de vreemdelingen bij troepjes neergestreken zijn in de allerliefst gelegen pensions, in de verschillende koffiehuizen of bij boerenfamilies, wier erven en tui nen een „dorado" voor de jeugd zijn. De herdenking van de geboorte onzer Prinses in voor al deze natuur-idylle heeft op ons, die de meest schitte rende feesten op dit gebied hebben bijgewoond, een onuitwischbaren indruk gemaakt door haar grooten landelijken eenvoud, die tegelijk zoo ontroerend mooi was. Woensdagavond hadden bijkans alle pensiongasten medegeholpen om de zware lommerrijke dorpsstraat met lampions te versieren die, na aangestoken te zijn, zoo mooi en rustig tusschen het groen der boomen kleurden. En voor de uitspanningen waren bloemen en guir landes en rozetten aangebracht, hingen slingers van eikenloof en andere blaren. 'Voortdurend klonk hier de muziek tusschen door, zoowel den talloozen paren uit den omtrek als dames en heeren-vreemdelingen binnen en op straat uitnoo- digend zich aan het genot van een walsje of ander dansje in dezen zwoelen zomeravond over te geven. Maar het bekoorlijkst van alles was de hulde aan voorstellen, dat men den stillen eed heeft- gezworen, hem wel te zullen „krijgen." Ik kan 't me verklaren. Ik kan me indenken dat bij de „nagelaten betrekkingen" de gedachte heeft postgevatvoor dergelijke daad is een gevoelige te rechtwijzing alleszins verdiend. Kaar wij vernemen is het bouwen van 50 arbeiders woningen te Zaandam voor de woningvereen. „Zaan- dams Belang" niet gegund. Ingeschreven was als volgt: J. P. Rieken, Amster dam, 106500; A. v. Slingerland, Haarlem 93376; I. Offenberg, 90500; R. v. d. Werff, Amsterdam, 90000; D. de Vries, Zaandam, 89999; J. Dorre geest en Jb. Koster, Alkmaar, 89900; P. Kaper, 86000; E. K. Volkersz, Sloten, 85549; J. Russel man, Zaandam 84000; A. Brugman, id., 83000; Schuddeboom en ten Pierik, Koog a. d. Zaan, 81490; P. Dubbeld, Alkmaar, 82472; D. Woudstra, Koudum, 74325. De beambte van de Kederlandsche Bank, die ge schorst werd in verband met de verdwijning van de gouden tientjes uit de kluis van de bank, heeft ge tracht zich van het leven te berooven door gasverstik- king. De buren bemerkten echter tijdig de gaslucht en verijdelden deze poging tot zelfmoord. Met de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtram, die om 7 u. 19 m. Woensdagavond uit Haarlem vertrok, had een ongeluk plaats tusschen Hillegom en Lisse. Twee r> T - fietsrijders, die zich in van elkaar tegenovergestelden rinses Juliana om den Julianaboom die geheel fan- I richting voortbewogen, kwamen in botsing, waardoor tastisch verlicht en te Rnrer anient m de een> iemand uit Leiden, werkzaam te Lisse, onder tastisch verlicht en te Harer eer geplant was door de Schoorlsche burgerij. Hier omheen groepeerden zich de élite van Schoorl, de feestcommissie, de vreemde lingen en omtrekbewoners, terwijl het Schoorlsche fanfarecorps de volksliederen deed hooren en Ben- gaalsch vuur in verschillende kleuren het geheele ter rein, waarop tevens een echt ouderwetsche dorpsker mis gehouden werd, verlichtte. Het was om dezen Julianaboom een feërie vol teere en zachte kleuren, terwijl vreemde, droomerige gelui den van verre en hartelijk, blij gejuich van dichtbij kwam; lieve, melodieuze muziek, vroolijk gedartel van kinderen en prettig gekout van ouderen wisselde af met geestdriftig hoera-geroep ter eere der Prinses en andere spontane uitingen van Oranjelievende gezind heid. het tweede tramrijtuig geraakte. De man is in het academisch ziekenhuis te Leiden overleden. Te Winschoten heeft de politie ter beschikking van den officier van justitie gesteld L, S., administrateur van de Coöperatieve bakkerij „Vios," aldaar, vermoe delijk wegens fraude. De directeur van het te Amsterdam op te richten R. K. Instituut, de heer P. L. Sikkens, verzocht de Telegraaf te melden, dat aan zijn instituut niet uit sluitend door geestelijken onderwijs zal worden gege ven. Alleen het vak geloofsverdediging zal door geeste lijken worden gegeven. Kaar het Vad. meldt, heeft de politie te Katwijk aan Zee de „gemengde baden" aldaar verboden. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat in den om trek van Zutphen een albino van den eekhoorn is ge vangen. Deze uiterst zeldzame witte variëteit van het bruine knaagdier is door een vogelvanger levend mee naar huis genomen en groeit goed in de gevan genschap. Het is nog een jong en uiterst sierlijk fijn diertje. Vooral de witte staart maakt het tot een prachtexemplaartj e. Uit Bergen In den Berger kunsthandel heeft de heer Jan Bleijs in de afgeloopen week op bijzonder gelukkige wijze ge- ëposeerd. Er waren werken ten toon gesteld, die zich mochten laten zien, werken, zoowel uit vroegeren als uit lateren tijd. Bijzonder de aandacht trok natuur lijk de schilderij van de vijf regenten van het Huis van Achten, maar ook de portretten van kinderen een mooi meisjes- en een jongenskopje bijv. en vol wassenen en ouden van dagen toonden den portret schilder op zijn best. Als etser is de heer Bleijs bekend en zijn Hoofdto ren te Hoorn, Mosselenbuurt e. a., zijn fijne artistieke dingetjes. Bovendien exposeerde de heer Bleys eenige olieverf schilderijen (o.a. den weg naar Schoorl). De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. En naar wij vernamen, werden verschillende bezoe kers koopers. Uit Heerhugow?ard. Ds. A. J. A. Scholte alhier heeft bedankt voor het beroep voor Koedijk. Een eigenaardig geval doet zich in den Gemeente raad van Rozendaal voor. Het raadslid, de heer J. van Gartel, is tevens lid van het Burgerlijk Armbe stuur. Als zoodanig mag hij volgens de Gemeentewet niet medewerken tot de vaststelling van genoemde in stelling. Bij vergissing is dit echter wel geschied en heefthij inderdaad zelf voor de goedkeuring gestemd. Een ingezetene heeft daaromtrent een schrijven inge zonden aan Ged. Staten met het gevolg, dat genoemd lid nu geschorst wordt en wel door Ged. Staten van zijn mandaat vervallen verklaard zal worden, terwijl hij dan de eerste drie jaar niet herkiesbaar is. besprekingen werd dit De heer Bergmeijer uit Dordrecht schrijft o. m. aan „Het Volk": Een paar weken geleden werd hier een arbeider ont slagen in het heiwerkersbedrijf. Hij kreeg van zijn patroon, op zijn verzoek, een getuigschrift, dat zoo op het eerste gezicht er vrij onschuldig uitzag. Toen hij er op uitging om werk te zoeken, stootte hij een paar keeren het hoofd <n ging daarna over tot een ander bedrijf; hij werd machinist op een sleepboot. Maar het wekte toch bevreemding, dat geen enkele heierspa troon hem wilde hebben, nadat hij 't ge-tuig- sclirift had ingezien. Oogenschijnlijk toch was er niets bijzonders aan te zien. Doch bij nader onderzoek was dit toch zoo niet. Er stond namelijk bovenaan de pa gina een figuurtje met cijfers er in. Dit figuurtje zag er aldus uit: Een kantoor- of firmanummer was dit niet. Maar wat dan? Toevallig is dit nu uitgekomen. De pa- tioons in het heiersbedrijf hebben 'namelijk besloten op ieder getuigschrift dat zij uitreiken, figuurtjes aan te brengen, die aanduiden moeten of men den ar beider al dan niet moet aannemen. De figuurtjes met wat zij aanduiden zijn als volgt: 1. 2. 3. De eerste figuur beteekent dat men den arbeider zonder bezwaar in het werk kan nemen. De tweede ïguui beteekent dat men dit eerst na eenig onder zoek moet doen. Doch de derde figuur beteekent dat men m geen geval den arbeider moet aannemen. Een soort van zwarte lijst dus. De schrijver acht het wenschelijk dat men een rech terlijk vonnis over deze manier van doen tracht uit te lokken. De man die dit cijferschrift heeft verraden, is het noodig is, bereid zijn naam te noemen. als Uit Schoorl Men schrijft aan de Haagsche K. Courant: De groote Julianafeesten, die direct na de blijde In de „Tel. doet iemand: die geen katten houdt, een uitvoerig verhaal van een bewoner, die last had van andermanskatten en een visch met strychnine in zijn tuin legde. Resultaatden volgenden morgen tien kattenlijken in de oase. Andere katten zoek; misschien uit zelfverwijt over haar snoeplust in haar doodsstrijd naar een ander stadsdeel verhuisd; met ziel en al. Oyp'èrsehe, zebra, grijze, gele, zwarte, ge vlekte katten.dood! De mijnheer, die dit kattenverderf had gewrocht, maakt zelf, trotsch, op het succes, zijn daad bekend. D<' katten-eigenaars in opstand. Oude juffrouwen zielsbedroefd; mijnheeren aristocratisch opgezette toornaderen; werklieden wraakzuchtig woedend; werkmansvrouwen verwenschingen aan den katten moordenaar slakende.... Naar de politie. Men wil er het zijne van heb ben. De katten vergiftiger moet gestraft worden. Doch de politie kan er „niks an doen". Mijnheer B. gaat vrij uit. Volgens artikel zóóveel mag hij op zijn erf komende dieren dooden. De katten-eigenaars woedender dan ooit. Klim men op de daken, om mijnheer B. het leven onaange naam te maken, om verwenschingen en andere lieve woordjes uit te braken. Mijnheer B. neemt een rechercheur in huis, om hem zoo ^noodig tegen <:e woede der „nagelaten betrekkin gen van de vergiftigde en overleden katten te be schermen. En om op te letten óf ook iemand van die zich uitdrukkingen permitteert, die hij tegen een me de-staatsburger niet mag gebruiken. Laat de eigenaar van een door vergift gestorven kat zich tot dergelijke uitdrukkingen vervoeren, dan gaat hij, kan althans gaan, de d'oos in. Beleedigen mag niet; katten vergiftigen wèl. Ik ben, zegt de schrijver, niet wat men noemt een dierenvriend. Maar ik vind niettemin, dat, wanneer men zóó tegenover dieren mag optreden, onze wet wel wat héél vrijgevig is. De muschjes, die van den stryclinine-visch mede snoepten, liggen bij tientallen dood Zoo n strychnine-grap, zij moge volgens de wet ge oorloofd zijn, gaat echter m. i. te ver. ^uint;,*e.' waarhi de dood-aanbrengende visch weid gelegd, is slechts door een laag schuttinkje van een ander tuintje gescheidan. Zou 't zoo onmogelijk zijn geweest, dat van uit het eene tuintje kinderen, die zich niet altijd aan een laag schuttinkje storen, wa»ren overgeloopen, en van den visch hadden gesnoept?..,.. Mijnheer B. moge voor de wet vrij uitgaan, voor de buren heeft hij zich onrpogelijk gemaakt. Ik kan me Bij de hedenmorgen 10 uur gehouden raadszitting waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter was de heer A .Kroon Pz., waarnemend burgemeester. Ka onderzoek der geloofsbrieven van de heeren C. Over, Jb. Slotemaker en J. Hansen, werd tot toelating besloten. Ter voorziening in de vacature van zetter voor 's Rijks Directe Belastingen werd opgemaakt de voor dracht bestaande uit de heeren O. Over als no. 1 en K. Rootjes als no. 2. De rekening van de gemeente werd onveranderd vastgesteld. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd daarna nagezien, ze gaf in ontvangst aan 1796, en in uitgaaf 1981.005, sloot derhalve met een nadeelig saldo van 185.005 en werd zonder eenige bemerkin gen goedgekeurd. Omtrent de subsidie, te verleenén aan het Burger lijk Armbestuur werd na eenige besprekingen op voor stel van burgemeester en wethouders besloten deze voor 1909 te bepalen op 1400. De laatste jaren was dit 1000, maar het steeds wederkeerend nadeelig saldo bewees dat dit bedrag niet voldoende was. Evenals vroeger werd zonder eenige bespreking voor het vervoer van de schoolkinderen wonende in de Diepsmeer, een subsidie verleend van 150. Burgemeester en wethouders stellen voor de gratifi catie van den gemeente-ontvanger wederom te bepalen op 50. De raad besloot daartoe zonder eenige be sprekingen. De begrooting voor 1910 werd door burgemeester en wethouders den raad aangeboden, vermeldende in-ont vang en uitgaaf een bedrag van 212179.22°, waar onder een bedrag van onvoorziene uitgaven van 601.16°. De commissie tot wering van schoolverzuim bood alsnog haar verslag aan over 1908. Dit verslag werd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens een schrijven van de afd. Koord-Holland van den Bond van Gemeente-Ambtenaren betreffende de bezoldiging der Gemeente-Ambtenaren. Medegedeeld werd dat 60 telegrammen zijn aangeko men. De Rijksbetaalmeester betaalde aan den Gemeente ontvanger 280.73°. De minister van Binnenlandsche Zaken verleende verlof aan den burgemeester om zich tot 1 October 1910 buiten de gemeente op te houden. Bij de rondvraag vroeg de heer Butter inlichtingen omtrent de torenklok, waarop de voorzitter van toe lichting diende. De heer M. Rootjes bracht onder de aandacht dat somtijds overblijfselen van scjiapen enz. rottend in de wateren drijven. Ka eenige besprekingen zeide de burgemeester er de politie zooveel mogelijk op te zullen laten toezien. De vergadering werd daarna gesloten. zijn In België gaat de Koning in Kovember schilderijen verkoopen. In Italië is de Koningin zeer bemind, gelijk haar bijnaam Kostra Santa, onze Heilige, reeds aan duidt. De schrijfster Sofia Bisi Albini geeft eenige aardige trekjes van Koningin Helena, die van haar groote kinderliefde sprekende o.a. tot haar zeide: „In de hospitalen, weeshuizen, op straat, waar ik ook maar een kind zie, daar kijk ik het aan en dan kijkt het mij aan en dan zijn we vrinden. Ik weet of het dorst of honger heeft, misschien hongert het naar liefde och hoe vaak heeft het behoefte aan liefde En niet altijd is het kind van arme menschen. Ik zou eiken dag mijn rijtuig vol met kinderen naaf huis wil len brengen. Ik was altijd „moedertje." Mijn poppen behandelde ik als levende wezens. En toen ik grooter werd, werd ik moeder over mijn broertje, na wiens geboorte mijn moeder zo.o ziek was. De kleine sliep tot aan den dag van mijn huwelijk in mijn slaapkamer. Ik deed voor hem, wat ik niet eens voor mijn eigen kinderen heb gedaan, die hun Engelsche „nurses" hadden. Op de vraag of de kleine prins Umberto wel eens lastig was antwoordde de Koningin bevestigend. Maar zoodra de kinderen onaangenaam zijn, tracht zij ze af te leiden.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2