STADSNIEUWS. B I T ff h IW1Ï' Geslaagd. Alkmaar. Telegrafisch Weerbericht Uit Pur marei? d. Een jongen van 12 jaren, met vacantie te Pui-me rend vertoevende, is bij het visschen in het Noord-Hol- landsche kanaal gevallen en verdronken. Geneeskun dige hulp trachtte te vergeefs de levensgeesten op te wekken. Uit Broek op Lsngendijk. Aan het station en laadplaats alhier werden drie groote petroleum-gaslantaarns geplaatst welke gister avond beproefd werden. Wellicht doordat de beamb ten nog niet goed met de constructie op de hoogte waren, voldeden ze nog maar matig, 't Komt ons ech ter voor dat eene aansluiting aan de weldra te openen gasfabriek wel zoo gemakkelijk en goekooper zou ge weest zijn. Waarschuwingen. Eene Duitsche „Kunstanstalt," welke door reclame op zeer uitgebreide schaal, o.m. ook in ISTederland, tracht koopers voor hare artikelen: photografische vergrootingen van portretten, lijsten, enz. te lokken, schijnt dit veelal te doen door bedoelde photografi sche vergrootingen aan te bieden, om daarna zich schadeloos te stellen, ten eerste door als noodzakelijk voorstellen van retoucheeren dier vergrootingen (tegen betaling) en vervolgens door het leveren van lijsten, enz. Omtrent deze onderneming, zoomede nopens hare wijze van werken, zijn bij de Afdeeling Handel nadere bijzonderheden te vernemen. Omtrent den heer J. H. W.... te Nottingham, handelende o.a. in eieren, kunnen Nederlandsche be langhebbenden bij de Afdeeling Handel nadere bijzon derheden vernemen. Vreemdelingen te Schoor! Alhier zijn de volgende pensiongasten aangekomen: PENSION „DUINOORD". Fam. Cante, Amsterdam, 6; fam. Moddemeijer, Am sterdam, 4; fam. Ilana, Amsterdam, 2; fam. Augus- tin, Amsterdam, 2; fam. Sipkema, Amsterdam, 2; fa milie van Wijngaarden, Gouda, 3fam. Zeedijk, Rot terdam, 3 personen. PENSION „ZOMERRUST". Fam. Ishoven, Amsterdam, 2; fam. 't Hart, Am sterdam, 5 personen. HOTEL „DE ROODE LEEUW". Fam. Riemstra, Amsterdam. 6; fam. Flipse, Am sterdam, 5 personen. PENSION VAN ESSEN. Fam. Post, Amsterdam, 6; fam. Erkelens, Amster dam, 7 personen. PENSION ZWAKMAN. Fam. Schaap, Amsterdam, 5; fam. Driessen, Am sterdam, 2fam. Mulder, Amsterdam, 3fam. van Tiel, Haarlem, 1 pers. PENSION „MED WILKA". Keppler, Amsterdam, 1 persoon. PENSION „BUITERDUIN". Van de Pol, Amsterdam, 1; van de Pol, Deli, 1; fam. Kroon, Watergraafsmeer, 5 personen. PENSION „DENNELUST", (Melksalon). Fam. Van Kampen, Amsterdam, 2 personen. PENSION „RUSTOORD". Fam. .v d. Veer, Amsterdam, 7 personen. PENSION „BUITENVERBLIJF". Stiasser, Amsterdam, 1Suienga, Gronongen, 1 Tollenaar Amsterdam, 1; Luyt, Amsterdam, 1; Haze- winkel, Zwolle, 1; Löwenstein, Wageningen, 1 pers. PENSION „SCORLE WALD". Fam. Schreuder, Alkmaar, 3; fam. Prins, Amster dam, 5 pers. MELKSALON „DUINZICHT". Fam. Denijs, Amsterdam, 6 pers. PENSION WIELTNGS. Moens, Amsterdam, 1 pers. PENSION „STENNEBERG". Brandenburg, Amsterdam, 1 pers. Totaal 103 personen. NIEUWS UIT HOORN Voor trouwen d i e t. Den heer A. F. Taffijn, korporaal-kleermaker al hier in garnizoen, is de gouden medaille voor 30-jari- gen trouwen dienst uitgereikt. E n Eleptrlsch* Centrale, Door den heer F. Slagter is aan de gemeentebestu ren in de Streek en aan die van Hoorn en Enkhuizen een uitvoerig schrijven gericht, om te komen tot een stichting, nabij het station Westwoud, van een elec- trische centrale, zoowel voor verlichting als voor kracht. Dezer dagen zullen de betrokken gemeentebesturen opgeroepen worden tot verdere bespreking. Predikbeurten, Hervormde Gemeente. Ooster kerk. Vroegbeurt te 71/.J uur, Ds. Post. Groote kerk. Voormiddag te 10 uur, Ds. van Doorn. Namiddags te 121/2 uur, Geen dienst. Luthersehe Gemeente. Voormiddag te 10 uur, Eerw. Heer Blase, Herst. Luth. Cand. Remonstrantsche Gemeente. Voormiddag te 10 uur, Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Voormiddag te 10 uur, geen Godsdienstoefening. Gereformeerde Gemeente. Voormiddag te 10 uur, Ds. W. Renkema, van Renkum. Avond te 5 uren, de zelfde. Vereeniging tot Evangelisatie. Voormiddag te 10 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. In de Chr. school, s Avonds te 8 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Een belangrijke vergadering, Het is bekend, dat Vrijdagmiddag 20 Augustus al hier eene vergadering zal gehouden worden, uitgaande van de Vereeniging tot ontwikkeling van den Land bouw in Holland's Noorderkwartier, waarop alle per sonen, die belang stellen in de verbetering van ons sehapenras door nationaal fokken, welkom zullen zijn. Naar verluidt, is het de bedoeling' op deze bijeen komst te geraken tot de oprichting, eener Vereeniging tot verbetering van de Schapenfokkerij in Noord-Hol land, opdat beter dan tot nog toe achteruitgang van ons schapenras worde voorkomen, en de eigenschap pen onzer schapen zooveel mogelijk voldoen aan de eischen, die de handel daaraan stelt. De een wil die eigenschappen verbeteren, of althans in stand houden door af en toe te kruisen met rammen van Lincoln ras, de ander door kruising met Wenslydale of Hampshiredown, terwijl een derde categorie van mee ning is, dat misschien met rationeele teelt zonder nieuwen invoer van vreemd bloed het doel ware te be reiken. En onder de voorstanders van kruising met vreemde rassen, zijn nog weer verschillende stroo mingen. Er heerscht dus veel verschil van meening, en het onderzoek dat vanwege de Vereeniging tot ontwikke ling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier dienaangaande is ingesteld, heeft niet uitgemaakt welke van die meeningen de juiste zijn. De moge lijkheid is misschien niet uitgesloten, dat een uitste kend schapenslag in stand ware te houden door uit onzen tegenwoordigen schapenvoorraad steeds de ge- schikste en bij elkaar passende exemplaren uit te zoe ken en met elkander te paren en daarvan zou natuur lijk het groote voordeel verbonden zzijn, dat nieuwe invoer van dure Engelsche rammen overbodig werd. Hoe het echter ook zij, het zal wel bij geen enkelen fokker tegenspraak ondervinden, dat de persoonlijke eigenschappen der fokdieren, en die hunner voor ouders bij de voortteling een zeer belangrijke rol spe len en daarom zal dan ook iedere ernstige fokker aan de keuze van zijn dieren groote waarde hechten. Om nu dit streven onzer schapenfokkers zooveel mogelijk te steunen, hen een prikkel te geven op dien weg zoo consequent mogelijk voort te gaan en tevens door controle en het geven van een merk aan hun fokproducten het cachet van vertrouwbaarheid te kun nen verleenen, wordt de oprichting van de hierboven bedoelde vereeniging op deze bijeenkomst wenschelijk geacht. De Eierenmarkl verplaatst. Vandaag was het voor onze stad een „kritieke dag van den eersten rang" zooals de weerprofeten zeggen. Voor het eerst toch werd heden de eierenmarkt ge houden op de graan- en zaadmarkt, of, wil men lie ver, op de botermarkt. De kennisgeving van burgemeester en wethouders was blijkbaar goed gelezen, de meeste aanvoerders van eieren richtten hun schreden of hun karren onmiddel lijk naar het Luttik-Oudorp. Slechts enkelen keerden tot hun oude staanplaats terug, keken even vreemd op, dat er vandaag niet meer eieren aan de markt waren, verkeerden wellicht een oogenblik in de blijde verwachting, dat er bij zulk een geringen aanvoer hooge prijzen vielen te behalen, maar werden spoedig uit den waan geholpen, namen dan hun mandjes weer aan den arm en zochten de nieuwe markt op. Daar was het van ochtend natuurlijk een drukte van je welste. Het gemeentebestuur had voor een nette ontvangst zorg gedragen: het had houten ramen op het onover dekte gedeelte laten neerleggen, waarop de kisten met eieren geplaatst moesten worden. De stemming onder de eierenverkoopers was verschil lend. De Zaanlanders waren in hun nopjes, de Duinkan- ters daarentegen mopperden. Wat zeker nog nimmer op een Zaterdag was ge beurd, vond nu plaatsde poort tegenover den ingang was geopend. De Schermers waren met hun botertei- len uit hun oude hoekje verdreven, om de wagens door te kunnen laten, die aan den Achterweg een stand plaats kregen. Ook den eierenaanvoerders werd een vaste plaats op de markt aangewezen. Dat alles nog niet zoo geregeld ging, dat boter- en eierenmarkt wel een beetje in elkaar vloeiden, laat zich begrijpen. Ongetwijfeld zal, wanneer men over wat meer ervaring beschikt dit wel in orde komen, zal men bijv. wel zorgen, dat de standplaatsen iets anders worden gerangschikt, zoodat er breedere banen voor karren vrij blijven en voor de koopers gelegenheid be staat tusschen de verschillende aanvoeren door te loopen. In den loop van den morgen kwamen verscheiden belangstellenden eens een kijkje nemen op de nieuwe markt. Daaronder waren ook volijverige leden van den Raad en van de Kamer van Koophandel, die blijkbaar met genoegen kennis namen van de vereeni ging „der beide zuivelproducten." Vroeg men zoo nu en dan eens koopers en verkoo- pers, wat ze van dezen nieuwen maatregel dachten, dan kreeg men natuurlijk geheel verschillende ant woorden. Het volgende geeft een denkbeeld van den geest, welke er onder de belanghebbenden en belangstellen den ten aanzien der verplaatsing heerschte: Een eierenaanvoerder was er hoogelijk mee ingeno men. Nimmer had hij zich zoo veilig gevoeld als heden ochtend. In de Langestraat was het altijd oppassen: je liep er kans dat je aangereden werd en je kon je oogen niet altijd op je waar houden en dan ver dwenen er wel eens op raadselachtige wijze eieren. Eens zoo vertelde hij was hij met zestig kievits eieren aan de markt gekomen en toen hij toevallig eens even keek, waren er maar twee meer over. Daarentegen was er een eierenhandelaar in het ge heel niet over de verplaatsing te spreken. Als ze de eierenmarkt gebracht hadden naar het Hof best. Maar hier in dezen afgelegen hoek neen. In de courant had hij gelezen, dat er in den Raad was gezegd, dat de markt hier zoo goed voor de kippen boeren uit Akersloot was. Maar als Alkmaar het van dien kant moest hebben, nou, dan stond het er niet best voor. De Akerslooter schipper had soms geen enkel .kippenei aan boord. Neen, op het Hof, daar moest de eierenmarkt wor den geplaatst en hij zou wat blij wezen als de burge meester maar gauw met die eierenmarkt op de boter markt ophield, want dat was niks gedaan. Nauwelijks was de spreker uitgesproken of een an der nam het woord en zei dat de eierenmarkt op het Hof de grootste onzin was die je je bedenken kon. Als dat gebeurde, dan zou je ereis wat zien, dan zou er wat gebeuren in het nauwe Schapesteegje. Een oude schipper kwam met een radicale oplossing: de Steenenbrug moest plat en het water dichtgemaakt worden, dan kreeg je daar een mooi marktplein voor eieren en groente. Een markt moet op het centrum wezen en daar is het centrum. „Maar de scheepvaart", zei er een. „De scheepvaart: Nou, om dat enkele koolskuitje ken de boel wel dichtgesmete worre". „Ga je gang maar," zei er een met vroolijk-lachende stem. Smijt maar dicht. De boere kenne 't wel betale. As 't er 'n nieuw bloemperkje mot weze de boere benne d'r goed voor. De boere legge altaid het loodje. Vandaag ook weer. „Och, kom. De eieren zijn hier een dubbeltje duur der dan in de Langestraat." „Mocht wat. Zei ik je deres wat zegge. Of de eie- re hier praisig binne of niet, wil ik daarlate. Maar der is hier geen aardigheid an. De vrouwtjes komme hier niet. „En ruimte is d'r ook niet voldoende" vult een an der aan. „Vandaag gaat 't, maar in April en Mei met de groote aanvoeren, 'sjonge 'sjonge." „Dat komt aldus weer een ander wel in orde. De ruimte valt mee en als we over een paar jaar eens weer zien, nou, dan is alles onder dak en dan komme de vrouwtjes ook wel." „Neen maar, dan wordt het als te warm...." „Och, menschen, laten we er nou maar niet langer over prate. We kenne immers nog geen eigen opinie hebben, la'we ofwachte, eres kaike en as we er d'r wat meer van wete eres weer over prate Na deze bezadigde woorden van een jongen man, verspreidden degenen, die aan het geanimeerde ge sprek hadden deelgenomen of met groote belangstel ling er naar hadden geluisterd, zich. Een paar minuten later zagen, we de mooie Lange straat voor ons liggen, zooals we haar nog nimmer op n Zaterdagochtend zagen'n ruime, breede, zindelijke straat, waar je door kon kijken tot aan het eind toe, zonder dat het gezicht werd ontsierd door kisten en manden, waar je fietsen kon, zonder dat je bang voor je zelf of voor een andermans eierkorf behoefde te zijn,waar alle bewoners nu vrijuit konden kijken, zonder dat hun blik, gelijk vroeger, werd gestuit. En toen hoopten we, dat de praktijk de tegenstan ders van deze marktverplaatsing in het ongelijk zal stellen, dat hun bezwaren uit den weg geruimd zullen worden of van weinig beteekenis mogen blijken, opdat deze verandering, die ons zoo zeer een gewenschte ver betering lijkt, van blijvenden aard zij. Muziekuitvoering in dsn Hout Zondag, 15 Augustus, des avonds te 71/2 uur, zullen door het Stedelijk Muziekcorps, onder directie van den heer II. A. Maas, de navolgende stukken in den Stadshout worden uitgevoerd: 1. The Loyal Legion, marsch, Sousa. 2. Ouver ture „Le premier jour de bonheur," Auber. 3. Pagen aria uit de opera „Les Hugenoten," Meijerbeer, klarinet solo door den heer Nijenhuis. 4. „Nacht schade," groote concertwals, H. A. Maas. Pauze. 5. Le Oontrebandier, marche, Beaudonck. 6. a. In- termezzo-sinfonieo van de opera „Cavalleria Rustica- na", Mascagni; b. a toi toujours gavotte, Gobbaerts. 7. Fantaisie de 1'opera ,,L' Ombre," Flotow. 8. Pot- pourri-marsch No. 1. Mej. C. G, de Gelder te Driehuisen slaagde te 'a-Gr?.- venhag® voor kat acte examen Engelsch L O. en de Heer C. L. Vonk te Akersloot voor Handteekenen L O, Kon. Mil. Academie. Bij het toelatingsexamen tot de K. M. A zija ge slaagd onze stadgenooten N. J. H. M. Middendorp voor Artillerie h. t. I. en J. A. Verkuyl voor Inf. O. I. (de laatits vermeldden we reeds gisteren). Aikmaarsche Glijbaan. Morgenmiddag om drie uur zal in het lokaal Dili gente de Glijbaan worden geopend, 's Avonds om 9 uur zsl het muziekgezelschap „Óns genoegen" het ver maak nog verkoogen. Alktn. Bad- en Zweminrichting. In week van 6 tot en met 13 Aug. zjjn geno men door heeren 495 baden, door dames 19 en door onvermogenden 268, totaal 782 baden. Hoogste tem peratuur van het water 710 Op de aanbevelingslijst. Men seint on* uit HaarRm Da aanbeveling voor de benoeming van een lee- raar in het Nederlandsch aan de hoogars burgerschool met driejarigen cursus, waaraan verbenden is oen Handelschool alhier, bestaat uit de hoeren dr. J. A. Voerderhvke te Alkmaar en J, Pot te Zieriksee. Een waarschuwingsbord s. v.p. De laatste weken is er een paar maal proces-verbaal opgemaakt wegens bet rijden met automobielen op de Kaasmarkt op marktdagen. De bestuurders komen uit de Langestraat, zien aan die zijde van den Mient een waarschuwingsbord, rijden de Steenenbrug over, vervolgens daar de Mient af, gaan over de Spekbrug en. krijgen op de markt proces-verbaal. Ieder burger wordt geacht de wet te kennen ze ker. Maar is het niet wat te veel gevergd, wanneer men eischt, dat een chauffeur, die Alkmaar niet kent, weet, dat hij niet op de Kaasmarkt mag rijden als het marktdag is? Zou het niet gewenscht en billijk zijn, dat aan den overkant van de Mient ook een waarschuwingsbord wordt geplaatst, opdat menschen, die gaarne een overtreding vermijden, niet buiten hun wil daaraan worden blootgesteld? Ager-da- ZATERDAG: Gymn, V*r. Kracht en vlugheid, msi#je*-*id, II en meisjes-afd, I 6 uur. Gymn. Ver. Turaiuat, oefen. 7.16. Gymn. Var. do Hslter, aap. sJd. 81/, mv. hoofdafrt. Mannenkoor „Excelsior", repetitie, 81/s uur Dili- gsntia. Mannenkoor „De Ver. Zangers," 71/1 uur, café öen- tral. MAANDAG: Gem. Koor „Alcmaria," repetitie, 71/* uur, Harmo nie. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningaavond, 81/t uur. Gymn-ver. „Tumlust" oefeningsavond. S1/, uur. Schaak-,en Damvereen. V. V. V. Bijeenkomst 7 uur, café Sehermerhorn. CORRESPONDENTIE. Men verzoekt ons te melden dat de toedracht van de beleedigingszaak te Sehermerhorn, welke Dinsdag voor de rechtbank werd behandeld, in ons blad niet juist is weergegeven. De getuige Brom verklaarde dat de beklaagde de B. hem op straat had aangesproken en hem had gezegd: Herinner je nog het proces-verbaal dat je dezen win ter hebt opgemaakt om dat ijsbijt. De veldwachter zeide „Ja" (hij had beklaagde een bekeuring gegeven, omdat deze geen ijsbijt gehakt had). Daarop had be klaagde hem toegevoegd: Dat vind ik ploertig. Ge tuige had hierop slechts ten antwoord gegeven: „nu dat zullen ze in Alkmaar wel uitzoeken" en proces verbaal opgemaakt. Een ingezonden stuk moet wegens gebrek aan plaatsruimte blijven liggen. B. K. Uw stuk wordt Maandag geplaatst, .8 (TOSSL jjj G e b o r e n 11 Aug. Sophiavan August Hendrik Pleter B!muw en Henrietta Sophia van der Dries, Overladen: 14 Aug. Elizabeth Doom, echtgenoote van Hendrik Oorporasl, 75 jaar. naar waarnemingen verricht in den Bjorjfca van 14 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlaadaeh Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT, In het gebied van de w&ameming is do hoogste fee- kende stand van den barometer 770.1 te Valencia. De laagste stand van den barometer 739.7 te Her- nosaut. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 15 Aug.) Zwakke tot matige, meest westelijke wind, gedeel telijk bewolkt, droog weer met kans op onweer in het Noorden. Warmer. HOOG WATER. EGMOND AAN ZEE's Morgens vier uur, des middags half vijf. BERGEN AAN ZEE's Morgens kwart over vier, 's middags kwart voor vijf. In Engeland is het verslag verschenen van de sub-commissie voor de verdediging van het rijk, die dit voorjaar benoemd werd, ten einde een onderzoek in te stellen naar sommige vragen van marine-poli tiek, die lord Charles Beresford had opgeworpen. Lord Beresford had geklaagd, dat de oorlogsschepen in de Britsche wateren zoozeer verspreid waren, dat zij gevaar liepen bij een onvoorzienen aanval verde digd te worden. Het Kanaal-eskader, had lord Beres ford voorts beweerd, was maar zelden op zijn getal sterkte en zou nooit opgewassen zijn tegen eenig es kader, waartegen het misschien zou hebben op te tre den. Hierop antwoordde de admiraliteit, dat de schepen der naburige mogendheden evenzeer verspreid waren. In een vergelijkende tabel van de schepen van een rijk, dat op dit oogenblik gereed zou kunnen zijn, met da schepen van een andere staat, geeft de admiraliteit cijfers, waaruit blijkt, dat de gevechtswaarde van het Kanaal-eskader, zoolang lord Beresford het bevel daarover heeft gevoerd, altijd hooger is geweest dan die van de machtigste vloot op volle sterkte van eeni- ge andere natie. De overmacht van het Britsche Ka naal-eskader wordt bovendien verzekerd door de over weldigende reserve. De sub-commissie sprak als haar oordeel uit, dat de aangevoerde bewijzen te niet doen de bewering van lord Beresford, dat het Kanaal-eskader niet beschouwd kan worden als een voldoende zeemacht (striking for ce), gereed voor onmiddellijk optreden. De commissie is voorts van meening, dat aan lord Beresford's voorstellen tot het vormen van een homo gene vloot voldoende wordt tegemoet gekomen door de nieuwe verdeeling van de Britsche vloot van Maart 1909. Het eenige belangrijke verschil is, dat het At lantisch eskader wordt gehandhaafd als een onafhan kelijk commando, dat zoo noodig van de rest der vloot kan worden los gemaakt voor vlagvertoon elders, zon der dat de organisatie van de „Home"-vloot wordt verbroken. Lord Beresford schreef vele tekortkomingen van de admiraliteit toe aan het ontbreken van een eigenlijk strategisch departement. Minister Mc. Kenna deed aan de commissie mededeeling van de stappen, die on langs zijn gedaan om den oorlogsstaf bij den admira liteit uit te breiden en verklaarde dat verdere maatre gelen in deze richting worden overwogen. De commissie heeft uit het onderzoek de slotsom getrokken, dat in geen enkel opzicht de beschikkingen der admiraliteit gevaar voor het rijk opleveren en voegt daaraan toe, dat deze beschikkingen zeer worden bemoeilijkt door de ontstentenis van hartelijke betrek kingen tusschen den raad der admiraliteit en den op perbevelhebber. De commissie heeft de beste verwach tingen van een verdere uitbreiding van den oorlogs staf. IngezondenMededeellngen EEN MERKWAARDIG GEVAL IN DEVENTER. Wij publiceeren het volgende geval uit Deventer, omdat wij van oordeel zijn, dat het belang inboezemt aan degenen alhier, die aan dezelfde kwalen lijden. De heer J. H. Scheffer, Noordenbergstraat 177 te Deventer, verklaarde ons„De schitterende gene zing, die mij Foster's Rugpijn Nieren Pillen brachten, dringt mij U het volgende mede te deelen. Ruim drie jaren was ik lijdende aan hevige pijnen onder in den rug en in de lendenen; ik gevoelde mij steeds afge mat, had last van duizelingen en werd onverschillig voor alles, wat mij aanging. Mijn slaap was zeel- slecht en werd voortdurend door hevige pijnen onder broken. Ook mijn urineloozing was pijnlijk en zeer ongeregeld, nu eens veel, dan weinig. Ik ondervond er zeer veel hinder van hij mijn bezigheden en bij de minste werkzaamheden had ik last van bovenmate transpireeren. Men noemde mijn ziekteBlaas- en Nierziekte, en alle middelen op mij toegepast, waren vruchteloos, tot ik attent werd gemaakt op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die mijn verwachtingen in hooge mate overtroffen. Tot mijn groote verbazing kon ik na acht dagen reeds groote verbetering opmer ken en na het gebruik van drie doosjes waren mijn pijnen en ongemakken reeds geheel verdwenen. Uit dankbaarheid zal ik dan ook Uw Pillen steeds aanbe velen." Deze verklaring werd ons ruim 1/2 jaar later beves tigd en zeide de heer Scheffer ons toen: „Tot mijn onuitsprekelijke vreugde deel ik U mede, dat de gene zing, die ik indertijd mocht verkrijgen door het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, stand heeft gehouden. Ik ben ook nu nog volkomen gezond en machtig ik U gaame deze verklaring alom te publi ceeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn mij tot zegen geweest." (w. g.) J. H. Scheffer. Hoe men de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen van de vele waardelooze namaaksels kan onderschei den: Op elke doos staat voluit de naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Alkmaar verkrijg baar hij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of 10,voor zes doozen. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redactie Wilt u feat volgenda in uw Mad opnemen? Waar voor mijn vriendelijke!) dank, Hefc^ mag worden gezegd dat en* Gemeentebestuur veel, j& zeer veel zelf* hoeft gedaan tot verfraaiing onser stad, waardoor dese dan eok een xekers ver maardheid en s&ntrekkelijkhcid heeft gekregen. Dit komt weder tan goede aan ds geheela burgerij. Toch aai men feet met mij eens zijn, waaneer ik bowser dat men mn mooi punt, dat een prachtig ensembia had kunnen vormers, over feet hoofd heeft sreïHn, om niet te spreken van verwaarloosd, 'k Heb hier ep bet oog den omtrek van het Spoorwegstation. Wanneer kier tijdig w*s ingegrepen, door die gronden daar in beslag te nemen, dan had men gelegenheid gekregen aensg plantsoen met of zonder een klein parkjy aan te leggen. De straten sis Spoorstraat, ens. had men tevens niet zoover moeten laten doortrekken, om de plaats open to laten, een s-g flinke woon- en winkelhuizen, parallel loopend aan den Stationsweg, te doen verrijzen. Dan had men een heel wat fraaier entrée gekregen, dan nu het geval is. De indruk die than* de duizende vreemdelingen, welke oas atadje en environs besoeken, krijgen, ia beslist oDgunstig. Nog is het terrein niet geheel en al verloren, kan na nog niet iets tot verfraaitog worden gedaan? W .vartijk men behoeft de eisahen van da schoonheids leer niet te kennen, om te zien dat die entrée ons schoon ft&dje laeljjk ontsiert. Ligt hst ook niet op den weg van V. V. V. om daarop te letten? Een ruimere opvatting van die vereenigingen omtrsnt hun taak is dunkt rc» alleszins gewenscht. Alkmaar, Heilo, Egmond en Bergen worden tksns druk bezocht, des te mooier en «istsr nu die plaatsen onderling zgn te bereiken, des te hooger wordt da aantrekkelgkh; id, respEcfievelgk hst bezoek. Wanneer dus de vereenigingen voor vreemdelin genverkeer, zich federatief verbonden, en daardoor voeling met elkaar hielden, om te beraadslagen wat er s-lzoo voer hst verkrijgen van mooier wandelwegen, sneller en beter verkeer kon worden aangewend, was dit, dunkt me een stap in de goede richting. Er kan wer kelijk van bovengenoemde plaatsan een Eldorado ge vormd wo; den op 't gebied van natuurschoon, welke vorming weder dienstbaar gemaakt kan worden aan de bestrijding der werkeloosheid, welk verschrikkelijk «pook thans sieh slweder soo hier en daar vertoont. Hoogachtend, K. VAN 't VEER.

Alkmaarsche Courant | 1909 | | pagina 2